Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#20476 Re: Sarajevo Construction

Post by Mate_Miso_Kovac »

Sve je to lijepo i krasno, al činjenica je da su postojeće kulturne ustanove na rubu egzistencije. Prije gradjenja sedamnaest novih muzeja i galerija, prvo treba rijesiti postojece. A rjesavanje problematike postojecih institucija kulture je zadnja prioritet vlasti, a i vecine gradjana realno. Tako da... :izet:
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#20477 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta zatražio je hitnu reakciju nadležnih zbog novonastale situacije u kojoj je skoro cijela glavna saobraćajnica na Marijin Dvoru blokirana, zbog čega je ugrožena sigurnost građana, svih učesnika u saobraćaju i funkcionisanje javnog prevoza u gradu.
Kako je naveo ministar Šteta, saobraćajnica je zbog ruševnog objekta zatvorena odlukama višeg nivoa vlasti, zbog čega zahtijeva hitno rješavanje ovog problema.
"Iako Ministarstvo saobraćaja nije nadležno za ovu saobraćajnicu, stavljamo na raspolaganje sva naša iskustva i znanja, kako bi se ovaj problem što prije riješio u najboljem interesu svih građana. Nije vrijeme za prebacivanje odgovornosti, za usporavanje procesa, ovakve stvari se moraju rješavati u hitnom postupku kako bi se na prvo mjesto stavila sigurnost građana i saobraćaj vratio u normalno stanje. Ukoliko se problem ne riješi hitno, pokrenut ćemo prijave protiv svih odgovornih za trenutno stanje", rekao je ministar Šteta.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#20478 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Sto Steta prica o institucijama?

Sta je sa vlasnikom zgrade?
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#20479 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Logovan wrote: 10/03/2023 11:03
Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta zatražio je hitnu reakciju nadležnih zbog novonastale situacije u kojoj je skoro cijela glavna saobraćajnica na Marijin Dvoru blokirana, zbog čega je ugrožena sigurnost građana, svih učesnika u saobraćaju i funkcionisanje javnog prevoza u gradu.
Kako je naveo ministar Šteta, saobraćajnica je zbog ruševnog objekta zatvorena odlukama višeg nivoa vlasti, zbog čega zahtijeva hitno rješavanje ovog problema.
"Iako Ministarstvo saobraćaja nije nadležno za ovu saobraćajnicu, stavljamo na raspolaganje sva naša iskustva i znanja, kako bi se ovaj problem što prije riješio u najboljem interesu svih građana. Nije vrijeme za prebacivanje odgovornosti, za usporavanje procesa, ovakve stvari se moraju rješavati u hitnom postupku kako bi se na prvo mjesto stavila sigurnost građana i saobraćaj vratio u normalno stanje. Ukoliko se problem ne riješi hitno, pokrenut ćemo prijave protiv svih odgovornih za trenutno stanje", rekao je ministar Šteta.
Da napišem i ovdje jer sam stvarno preogorčen ovim narodom.

Ne treba ništa raditi već samo svaki mjesec zatvarat po još jednu saobraćajnu traku. Jebo ovaj narod, treba ga samo jebat u mozak pa da vidimo dokle će "izdurat".
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#20480 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

drug_profi wrote: 10/03/2023 00:53 Ja sam za to da se uz svaku neiskoristenu zgradu izgradi munara i da se prenamjeni.
Željeznička stanica bi bila najveća džamija na Balkanu.

Obzirom da nam vozovi/vlakovi neće trebati jer idemo u 3pm, a ne u EU.
Nicim izazvan komentar kojim se prvo maliciozno zajebava na racun gradnje dzamija u Sarajevu da bi se kao istaklna kofol neiskoristenost Zeljeznicke stanice u Sarajevu.

Niti fali ista dzamijama u Sarajevu, a niti Zeljeznickoj stanici, ista se koristi i biljezi veliki porast putnika u proteklih par godina, sa uvodjenjem prigradskih linija.

To sto u onolikoj zeljeznickoj stanici nema neke ozbiljne ugostiteljske i trgovacke ponude, to je rezultat ponude i potraznje, nema je ni na autobuskoj stanici.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#20481 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Jedna odluka je ključna za zastoj u sarajevskom građevinarstvu: Zaštita grada ili zloupotreba?
Image

Lokalne vlasti tvrde da je odluka da se dio Sarajeva proglasi historijskim urbanim krajolikom negativno utjecala na realizaciju infrastrukturnih projekata. Tvrdi se da je realizacija pojedinih projekata potpuno obustavljena.

Komisija za zaštitu nacionalnih spomenika Bosne i Hercegovine je u novembru 2020. odlučila da dio glavnog grada proglasi historijskim urbanim krajolikom. Kako je navedeno u odluci, riječ je o prostoru uže jezgre općina Stari Grad i Centar, na kojem se nalaze nacionalni spomenici, ono što je na privremenoj listi nacionalnih spomenika te prostor oko njih.

Odlukom je obavezano na zaštitu ovog područja, što se odnosi i na zaštitu, kako je istaknuto, puteva, staza, dvorišnih zidova, mostova, vodenih tokova, obale i starog drveća. Osim toga, naglašeno je da je nužno stanovništvu ovog područja osigurati život prema njihovim potrebama te da prioritet ne smiju biti razvoj tržišta nekretnina i interesi investitora.

Prije svake građevinske intervencije potrebno je mišljenje spomenute komisije o usaglašenosti intervencije s odredbama odluke o historijskom urbanom krajoliku.

Ustavni sud Bosne i Hercegovine je u aprilu 2021. odbacio apelaciju općina Stari Grad i Centar protiv ove odluke. Općinske vlasti su smatrale da je državna komisija jednostrano, proizvoljno i bez njihovog učešća donijela odluku.

Općina Stari Grad

Javnost zna da su pojedini građevinski, infrastrukturni projekti obustavljani ili su još obustavljeni zbog toga što je komisija konstatovala da nisu u skladu s odlukom.

Tako se u Starom Gradu odustalo od rekonstrukcije Trga oslobođenja "Alija Izetbegović" onako kako je rekonstrukcija prvobitno planirana - da ispod trga bude garaža za motorna vozila. Umjesto rekonstrukcije je urađena sanacija ovog trga.

Iz Općine Stari Grad do objavljivanja ovog teksta nismo dobili odgovor koliko je projekata obustavljeno, o kojim projektima je riječ, da li će se neki od njih morati naknadno usklađivati s odlukom komisije i koje su posljedice eventualno naknadnog prilagođavanja.

Općina Centar

U Općini Centar su konstatovali da se odlukom o historijskom urbanom krajoliku značajno usporila, a u nekim slučajevima potpuno zaustavila realizacija projekata u velikom dijelu općine. Potvrdili su da je riječ i o javnim i o privatnim investicijama.

"Potpuno je obustavljeno donošenje provedbenih planova u zoni najveće zaštite, a postupci su započeti i ne mogu se nastaviti zbog nenadležnosti općinskog usvajanja planova prostornog uređenja. To su regulacioni plan Alipašina-Koševo, urbanistički projekat Pošta-Sud, kao i drugi planovi koje je Općina namjeravala inovirati", naglasili su.

Napomenuli su na još jedan problem, a to je da Ministarstvo prostornog uređenja Federacije Bosne i Hercegovine nije donijelo jedinstvene planske dokumente za područje historijskog urbanog krajolika, a to mora uraditi.

"Svi projekti se moraju uskladiti s odredbama ove odluke u smislu dopune i usklađivanja projektne dokumentacije koju mora sačiniti firma licencirana od Ministarstva prostornog uređenja FBiH, čime se znatno skraćuje lista projektanata i izvođača koje Općina može angažovati za te poslove i raspisati javnu nabavku", obrazložili su.

Kako su ukazali, svi projekti u području historijskog urbanog krajolika moraju biti usklađeni na prethodno obrazloženi način, što se odnosi i na rehabilitaciju ulica Musala, Radićeva, šetnice "Sarajevski ćilim", konzervaciju i prezentaciju parka Kalin hadži Alijine džamije i druge projekte.

Općina Novo Sarajevo

U Općini Novo Sarajevo su podsjetili da je ova općina na granici s područjem historijskog urbanog krajolika. Ukazali su da je Historijski muzej kao nacionalni spomenik, koji se nalazi na prostoru ove općine, u zaštitnom pojasu historijskog urbanog krajolika.

Tvrde da odluka o historijskom urbanom krajoliku ne utječe na građevinske projekte u općini Novo Sarajevo u smislu da su neki od njih obustavljeni.

Efendić: Sva sreća pa nismo dio odluke

Načelnik općine Novi Grad Sarajevo Semir Efendić (SBiH) je tokom nedavnog gostovanja na televiziji Face izjavio da je sreća da njegova općina nije dio odluke o historijskom urbanom krajoliku. Smatra da se ovom odlukom, kako je rekao, do beskraja zakomplikovala situacija u drugim općinama.

Dio političke i šire javnosti optužuje člana Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika i SDA-ovog kantonalnog zastupnika u Sarajevu, arhitektu Faruka Kapidžića da ovu odluku koristi kao sredstvo za političko obračunavanje.

U intervjuu iz prošle godine pitali smo ga šta građani trebaju znati o historijskom urbanom krajoliku.

"Ono što građani treba da znaju jeste da to mnogo znači za njihovo zdravlje i njihov kvalitet života uopće. Sve ostalo - o načinu provođenja, mjerama zaštite i druge detalje treba da znaju stručni ljudi koji se time bave i da ne dozvole lokalnim sitnim lično-interesnim politikama da se to ne provodi, jer to je zadnja linija odbrane svega što je ostalo, a što vrijedi u gradu i što grad čini gradom", odgovorio je.

Kapidžić je od marta 2020. do početka 2021. bio i kantonalni ministar prostornog uređanja, građenja i zaštite okoliša.
Klix
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#20482 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

Linija Sarajevo-Čapljina je jedna među najatraktivijim u Evropi i važi više je potrebna kao turistička atrakcija nego kao redovna linija..
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#20483 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Haris033 wrote: 12/03/2023 10:50 Linija Sarajevo-Čapljina je jedna među najatraktivijim u Evropi i važi više je potrebna kao turistička atrakcija nego kao redovna linija..
Potrebna je i kao redovna linija, kao alternativa putnom pravcu na kojem se dešava veliki broj prekida saobraćaja.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#20484 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

thekupus wrote: 12/03/2023 11:06
Haris033 wrote: 12/03/2023 10:50 Linija Sarajevo-Čapljina je jedna među najatraktivijim u Evropi i važi više je potrebna kao turistička atrakcija nego kao redovna linija..
Potrebna je i kao redovna linija, kao alternativa putnom pravcu na kojem se dešava veliki broj prekida saobraćaja.
Voz do Mostara je milina koristiti, nova garnitura, stvarno cista, vazda raje ima i to iz mog iskustva, pogotovo jutarnja varijanta, citaju se novine, vade se laptopi, ima dosta i studenata.

Na liniji funkcionise i kafe bar, i vise puta mi se desavalao da mi kondukter kaze, treba li ti sifra za Wi-Fi, koji doduse i ne radi nesto kako treba, ali eto uglavnom fino od njih.

Cak iako je ovaj travel vlogger JohnnyFD, malo srao po Sarajevu u prvih par videa, npr pohvalio je voz za Mostar u posebnom klipu (pogledalo ga je preko 50 hiljada ljudi):

User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#20485 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

So What! wrote: 12/03/2023 12:09
thekupus wrote: 12/03/2023 11:06

Potrebna je i kao redovna linija, kao alternativa putnom pravcu na kojem se dešava veliki broj prekida saobraćaja.
Voz do Mostara je milina koristiti, nova garnitura, stvarno cista, vazda raje ima i to iz mog iskustva, pogotovo jutarnja varijanta, citaju se novine, vade se laptopi, ima dosta i studenata.

Na liniji funkcionise i kafe bar, i vise puta mi se desavalao da mi kondukter kaze, treba li ti sifra za Wi-Fi, koji doduse i ne radi nesto kako treba, ali eto uglavnom fino od njih.

Cak iako je ovaj travel vlogger JohnnyFD, malo srao po Sarajevu u prvih par videa, npr pohvalio je voz za Mostar u posebnom klipu (pogledalo ga je preko 50 hiljada ljudi):

Internet ne radi zbog tunela i kanjona, tamo gdje ima pokrivenosti signalom radi odlično, npr ulaz i izlaz iz Mostara i Sarajeva.
Taj lik je glupan obični, smiješno mi je 90% stvari koje je pričao.
Radnici u vozu su posebno ljubazni. Prošle godine sam zbog posla putovao 15ak puta, svaki put bez problema (osim kašnjenja koje nije zavisilo od radnika).

Pro tip: najljepši pogled na prirodu s obje strane je iz bife vagona. Skoro svako dnevno putovanje sam proveo tamo s laptopom, u ugodnom razgovoru s radnikom koji tamo bude. Čovjek se trudi da progovori sa svakim putnikom koji dođe da kupi nešto, a koji je raspoložen za razgovor. Rijetkost u BiH.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#20486 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

thekupus wrote: 12/03/2023 12:27
So What! wrote: 12/03/2023 12:09

Voz do Mostara je milina koristiti, nova garnitura, stvarno cista, vazda raje ima i to iz mog iskustva, pogotovo jutarnja varijanta, citaju se novine, vade se laptopi, ima dosta i studenata.

Na liniji funkcionise i kafe bar, i vise puta mi se desavalao da mi kondukter kaze, treba li ti sifra za Wi-Fi, koji doduse i ne radi nesto kako treba, ali eto uglavnom fino od njih.

Cak iako je ovaj travel vlogger JohnnyFD, malo srao po Sarajevu u prvih par videa, npr pohvalio je voz za Mostar u posebnom klipu (pogledalo ga je preko 50 hiljada ljudi):

Internet ne radi zbog tunela i kanjona, tamo gdje ima pokrivenosti signalom radi odlično, npr ulaz i izlaz iz Mostara i Sarajeva.
Taj lik je glupan obični, smiješno mi je 90% stvari koje je pričao.
Radnici u vozu su posebno ljubazni. Prošle godine sam zbog posla putovao 15ak puta, svaki put bez problema (osim kašnjenja koje nije zavisilo od radnika).

Pro tip: najljepši pogled na prirodu s obje strane je iz bife vagona. Skoro svako dnevno putovanje sam proveo tamo s laptopom, u ugodnom razgovoru s radnikom koji tamo bude. Čovjek se trudi da progovori sa svakim putnikom koji dođe da kupi nešto, a koji je raspoložen za razgovor. Rijetkost u BiH.
Brzinski i napreskoke pogledah video o Sarajevu od ovog tipa... Vala nije nešto puno fulio.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5002
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#20487 Re: Sarajevo Construction

Post by oldtajmer »

sta li se pravi na brdu mojmilo iznad one strme ulice,vidim nekakva zgrada sa velikom antenom na vrhu :?
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20488 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

Bas sam to vidio danas iz trole
Lici na kakvu zgradu iz arapskog svijeta :mrgreen:
Dzenan Selmanovic
Posts: 1
Joined: 11/05/2021 18:52

#20490 Re: Sarajevo Construction

Post by Dzenan Selmanovic »

Truba wrote: 13/03/2023 20:42 Bas sam to vidio danas iz trole
Lici na kakvu zgradu iz arapskog svijeta :mrgreen:
Truba wrote: 13/03/2023 20:42 Bas sam to vidio danas iz trole
Lici na kakvu zgradu iz arapskog svijeta :mrgreen:
Cuo sam price da se ruši Vistafon i Stadion Otoka i da na tom mjestu se pravi veliki shoping centar,zna li neko nesto o tome ???
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20491 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

Uh...tu parkiram kola...nije dobro
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#20492 Re: Sarajevo Construction

Post by vjeshalica »

Dzenan Selmanovic wrote: 15/03/2023 16:39
Truba wrote: 13/03/2023 20:42 Bas sam to vidio danas iz trole
Lici na kakvu zgradu iz arapskog svijeta :mrgreen:
Truba wrote: 13/03/2023 20:42 Bas sam to vidio danas iz trole
Lici na kakvu zgradu iz arapskog svijeta :mrgreen:
Cuo sam price da se ruši Vistafon i Stadion Otoka i da na tom mjestu se pravi veliki shoping centar,zna li neko nesto o tome ???
Nije shoping centar vec 2 nebodera od 25 spratova
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#20493 Re: Sarajevo Construction

Post by mistek »

Dzenan Selmanovic wrote: 15/03/2023 16:39
Truba wrote: 13/03/2023 20:42 Bas sam to vidio danas iz trole
Lici na kakvu zgradu iz arapskog svijeta :mrgreen:
Truba wrote: 13/03/2023 20:42 Bas sam to vidio danas iz trole
Lici na kakvu zgradu iz arapskog svijeta :mrgreen:
Cuo sam price da se ruši Vistafon i Stadion Otoka i da na tom mjestu se pravi veliki shoping centar,zna li neko nesto o tome ???
Znam da su nas istjerali iz Vistafona što se rekreacije tiče uz poruku da je "zbog prenamjene objekta". Ne djeluje mi realno da tek tako uklope stadion, hajde Vistafon i nekako. Mada, ako postoji i jedno jedino mjesto u ovom gradu gdje se treba dići zbog gradnje bilo kakvih sranja, to je ono ondje. Čak bih razumio da neko od Vistafona hoće nešto napraviti, mada je grehota uzimati sportsku nit tom dijelu, zbog bazena, stadiona, ali bilo šta sa stadionom je budalaština.

Mada, nema tu po regulacionom planu zgrada, ne bi to tek tako prošlo. Ovo je očito nešto što će se brže realizovati, jer su nas već evo u martu istjerali iz Vistafona. Po RP, s obje strane bazena (na mjestu Vistafona i isto tako s druge strane) idu objekti niže spratnosti (P+2 ako se ne varam).
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#20494 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Najbolji tereni za mali fudbal su u Vistafonu.
Steta je velika ukinuti to bez alternative. Ono je kvart za sport i rekreaciju. Setnica, bazen, stadion, sportske sale, patke, galebovi, suma, rijeka...

Nema nikog ko bi imao viziju neke prirodne sportske oaze.
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#20495 Re: Sarajevo Construction

Post by mistek »

Evo kako mi rekoše, a što je haman i gore od nekog hotela i čuda - prenamjena Vistafona je u supermarket :D Ne rekoše mi čiji, ali mi je fakat smiješno da će i ondje ugurati supermarket, a idealan prostor za sportske aktivnosti bio. Još da su s druge strane Vistafona napravili recimo teniske terene, ljepota :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#20496 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

mistek wrote: 16/03/2023 00:32 Evo kako mi rekoše, a što je haman i gore od nekog hotela i čuda - prenamjena Vistafona je u supermarket :D Ne rekoše mi čiji, ali mi je fakat smiješno da će i ondje ugurati supermarket, a idealan prostor za sportske aktivnosti bio. Još da su s druge strane Vistafona napravili recimo teniske terene, ljepota :D
Lidl garant.
Ovaj dio grada je stvarno postao posebno atraktivan radi tih sportskih terena, šetnice i mira koji pruža.
Puno škola fudbala, treninga, turnira...
Pa ambijent prepun ptica. Samo malo dotjerivanja pa da bude vrhunski ugođaj. Sa ponekim ugostiteljskim sadrzajem, uređenjem saobraćaja - vrh vrhova.
moee
Posts: 1389
Joined: 07/06/2011 10:44

#20497 Re: Sarajevo Construction

Post by moee »

oldtajmer wrote: 13/03/2023 19:58 sta li se pravi na brdu mojmilo iznad one strme ulice,vidim nekakva zgrada sa velikom antenom na vrhu :?
Vila Capital, privatni objekat u vlasništvi firme Capital Holding (Capital Tower Otoka).
User avatar
sime_cipol
Posts: 16254
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#20498 Re: Sarajevo Construction

Post by sime_cipol »

Uz one antene oko objekta bice kao da su stanari na magnetnoj rezonanci non stop :roll:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#20499 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

drug_profi wrote: 16/03/2023 00:36
mistek wrote: 16/03/2023 00:32 Evo kako mi rekoše, a što je haman i gore od nekog hotela i čuda - prenamjena Vistafona je u supermarket :D Ne rekoše mi čiji, ali mi je fakat smiješno da će i ondje ugurati supermarket, a idealan prostor za sportske aktivnosti bio. Još da su s druge strane Vistafona napravili recimo teniske terene, ljepota :D
Lidl garant.
Ovaj dio grada je stvarno postao posebno atraktivan radi tih sportskih terena, šetnice i mira koji pruža.
Puno škola fudbala, treninga, turnira...
Pa ambijent prepun ptica. Samo malo dotjerivanja pa da bude vrhunski ugođaj. Sa ponekim ugostiteljskim sadrzajem, uređenjem saobraćaja - vrh vrhova.
Propala je sansa da onaj dio bude jedan pravi gradski park sa sportskim objektima. Hajde dzamija, i nekako. Ali, sa onim stambenjakom Butmira je to upropasteno. Citav onaj trenutni neizgradjeni prostor je planiran za izgradnju. Jedino sto je drzavno je mislim prostor uz bazen. I tu je bilo ideja da grade neki drzavni objekat (umjesto da dograde jos jedan bazen za zagrijavanje).

Ali, sve ono ce sutra postati stambeno naselje. Od danasnjeg zelenila ostace mozda nekih stotinjak kvadrata nekog parka.

Najveci dio onog neizgradjenog prostora je jedna turska firma u papirima sa jednim poznatim likom Jusuf P.zajedno.

A mogao je ono biti park spajanja Vilsonovog setalista i buduce setnice uz rijeku Miljacku.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#20500 Re: Sarajevo Construction

Post by The BEN10 »

mistek wrote: 16/03/2023 00:32 Evo kako mi rekoše, a što je haman i gore od nekog hotela i čuda - prenamjena Vistafona je u supermarket :D Ne rekoše mi čiji, ali mi je fakat smiješno da će i ondje ugurati supermarket, a idealan prostor za sportske aktivnosti bio. Još da su s druge strane Vistafona napravili recimo teniske terene, ljepota :D
Bože, to je baš grozno. Ne mogu vjerovati da će to uraditi. :sad:
Post Reply