Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#19126 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

Black swan wrote: 04/05/2022 21:31 U utorak sam setao po obalama svoga djetinjstva...nagrnule su uspomene

Kad nestade ova kuca ovdje i zuta ograda i nesto od vodovoda
I sta ce niknuti

Image
Nadjidali su ovu Bihacku ulicu.
Tu je bila stara drvena velika kuca.

Preko puta se napravila ona šiitska fondacija Mulla Sadra i onaj oftamolog zgradetinu napravio Karcic.
Mislim da je i onaj starac u onoj staroj rusevnoj kuci preko puta Mula Sadre gdje je bilo pofino kvadrata prodao...i da ce i tu uskoro da nikne zgrada.

Kontam sta..kako ce kad budu poplave..
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19127 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

U mom dugom i plodnom zivotu nikad tu poplave nisu bile
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#19128 Re: Sarajevo Construction

Post by DoradO »

Image
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#19129 Re: Sarajevo Construction

Post by tramvajtrojka »

Image
Image
Image
Image
Image
Image

slike od pujde sa ssc foruma

Stojcevac vracen svojim gradjanima napokon nakon 30 godina i ovo je tek početak uredjenja samog izletišta :thumbup: :thumbup:

30 godina se cekalo na ovo 30 godina jer smo imali nesposobne minderlije na vlasti :run:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#19130 Re: Sarajevo Construction

Post by Chmoljo »

Meni je ovo ružno bez ivičnjaka ovako... :roll:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#19131 Re: Sarajevo Construction

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 15/05/2022 11:58 Meni je ovo ružno bez ivičnjaka ovako... :roll:
da jeste ruznije slazem se 100% al na ovakvim putevima nema smisla imati ivicnjake jer to pravi novu komplikaciju pri odvodnji vode jer sa ivicnjacima ti trebaju slivnicke resetke pa cijevi koje ce odvesti tu vodu do najbližeg kanalizacionog separatora il da se napravi poseban precistac za tu vodu. Zato na sumskim il putevima gdje nije velika tolika bitnost nema ivicnjaka, jer lakse i jeftinije je da voda ide prirodnim putem i padom nego graditi ivicnjake
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#19132 Re: Sarajevo Construction

Post by laik1981 »

Ivicnjak nema estetsku ulogu.. Bez ivicnjaka ce se ivice ovog asfalta brze habati i pucati. Ako ovdje nece biti dozvoljen saobracaj za motorna vozila onda ivicnjaci i nisu potrebni, a njihovo postavljanje bi vjerovatno uduplalo troskove postavljanja ovih staza..
Scheduler
Posts: 153
Joined: 25/04/2022 13:48

#19133 Re: Sarajevo Construction

Post by Scheduler »

Ja ako ne mogu s autom prici do jezera necu mu vala ni otici vise nikad
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3169
Joined: 22/07/2017 18:36

#19134 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

Ja se iskreno nadam da ce se napokon zavrsiti urbicid Ilidze i da ce se steta sanirati sa novom upravom
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#19135 Re: Sarajevo Construction

Post by jasib »

Leopard_SA wrote: 15/05/2022 23:49 Ja se iskreno nadam da ce se napokon zavrsiti urbicid Ilidze i da ce se steta sanirati sa novom upravom
...prekinuti urbicid...
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3169
Joined: 22/07/2017 18:36

#19136 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

jasib wrote: 15/05/2022 23:53
...prekinuti urbicid...
Da, prekinuti, mea culpa
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19137 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Stojčevac sve ljepši i ljepši. :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#19138 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Leopard_SA wrote: 15/05/2022 23:49 Ja se iskreno nadam da ce se napokon zavrsiti urbicid Ilidze i da ce se steta sanirati sa novom upravom
A sta je urbicid na Ilidzi? Gradnja u vodozastitnoj zoni? I to ce se cak i legalizovati.
_BataZiv_0809 wrote: 03/05/2022 20:49
Sta je sad sa Hastahanom? Koji je status sa CB?
CB se upisala u papire na onu parcelu. Vjerovatno ce se sudovati godinama. Jedno 99% da ce CB dobiti na sudu.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#19139 Re: Sarajevo Construction

Post by jasib »

Haris.ba wrote: 16/05/2022 06:42
Leopard_SA wrote: 15/05/2022 23:49 Ja se iskreno nadam da ce se napokon zavrsiti urbicid Ilidze i da ce se steta sanirati sa novom upravom
A sta je urbicid na Ilidzi? Gradnja u vodozastitnoj zoni? I to ce se cak i legalizovati.
_BataZiv_0809 wrote: 03/05/2022 20:49

Sta je sad sa Hastahanom? Koji je status sa CB?
CB se upisala u papire na onu parcelu. Vjerovatno ce se sudovati godinama. Jedno 99% da ce CB dobiti na sudu.
Isto mislim. I ovdje se Mandić zaletio k'o bekan, besmisleno i populistički, i samo će izgubiti i vrijeme i novac zbog suđenja. I na kraju će CB izgraditi svoj objekat, koji čak i ne izgleda tako loše po idejnom projektu i onom vizuelnom prikazu ostatka parka.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3169
Joined: 22/07/2017 18:36

#19140 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

Haris.ba wrote: 16/05/2022 06:42
A sta je urbicid na Ilidzi? Gradnja u vodozastitnoj zoni? I to ce se cak i legalizovati.
Sta nije? Otprilike sve izgradjeno nakon 1995 je zlocin. Ima objekata koji npr fino izgledaju sami, ali kada se pogleda cjelina u kojoj su napravljeni to izgleda kao cirkus.

Od vecih promasaja i zlocina su definitivno:
Hotel Hills
Ona zgrada kod hotela Hollywood na novoj cesti prema Koloniji
Mala aleja(doduse, evo su porusili one nadogradnje tamo)
Garaza kod terminala
Staklena zgrada kod hotela(ova je za samara i investitoru i kompletnom opcinskom vijecu)
Gradnja stambenih objekata u vodozastitnoj zoni
Tibra(obje)
Hecco pijaca
Neplanska gradnja stambenih objekata(Kolonija je unistena, a bila mozda i najljepse naselje u gradu)

Tacno ne znam postoje li vise od dvije zgrade napravljene tamo kako treba, mozda jedino Grand centar da nije ruglo od ovih vecih objekata i one stambene zgrade kod policijske stanice
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#19141 Re: Sarajevo Construction

Post by jasib »

Leopard_SA wrote: 16/05/2022 08:01
Haris.ba wrote: 16/05/2022 06:42
A sta je urbicid na Ilidzi? Gradnja u vodozastitnoj zoni? I to ce se cak i legalizovati.
Sta nije? Otprilike sve izgradjeno nakon 1995 je zlocin. Ima objekata koji npr fino izgledaju sami, ali kada se pogleda cjelina u kojoj su napravljeni to izgleda kao cirkus.

Od vecih promasaja i zlocina su definitivno:
Hotel Hills
Ona zgrada kod hotela Hollywood na novoj cesti orema Koloniji
Mala aleja(doduse, evo su porusili one nadogradnje tamo)
Garaza kod terminala
Staklena zgrada kod hotela(ova je za samara i investitoru i kompletnom opcinskom vijecu)
Gradnja stambenih objekata u vodozastitnoj zoni
Tibra(obje)
Hecco pijaca
Neplanska gradnja stambenih objekata(Kolonija je unistena, a bila mozda i najljepse naselje u gradu)
Najveću urbanu štetu na Ilidži načinila je gradnja SARA Centra, ostalo nije... I to područje Ilidže, oko SARA Centra treba rasteretiti, treba dislocirati pijacu i onih nekoliko uličnih štandova, i tu lokaciju "smiriti", jer je prevellika koncentracija vozila i pješaka, stvaraju se gužve i utisak neke primitivne palanke.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#19142 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Leopard_SA wrote: 16/05/2022 08:01
Haris.ba wrote: 16/05/2022 06:42
A sta je urbicid na Ilidzi? Gradnja u vodozastitnoj zoni? I to ce se cak i legalizovati.
Sta nije? Otprilike sve izgradjeno nakon 1995 je zlocin. Ima objekata koji npr fino izgledaju sami, ali kada se pogleda cjelina u kojoj su napravljeni to izgleda kao cirkus.

Od vecih promasaja i zlocina su definitivno:
Hotel Hills
Ona zgrada kod hotela Hollywood na novoj cesti prema Koloniji
Mala aleja(doduse, evo su porusili one nadogradnje tamo)
Garaza kod terminala
Staklena zgrada kod hotela(ova je za samara i investitoru i kompletnom opcinskom vijecu)
Gradnja stambenih objekata u vodozastitnoj zoni
Tibra(obje)
Hecco pijaca
Neplanska gradnja stambenih objekata(Kolonija je unistena, a bila mozda i najljepse naselje u gradu)

Tacno ne znam postoje li vise od dvije zgrade napravljene tamo kako treba, mozda jedino Grand centar da nije ruglo od ovih vecih objekata i one stambene zgrade kod policijske stanice
Ja govorim o buducnosti. Kazes zaustavice novi nacelnik (nova uprava) urbicid. Koje to projekte ce on zaustaviti a da su urbicid?

Ili, mislis da ce rusiti vec napravljene objekte?
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19143 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

da bi počeli bolju budućnost, prvo moramo srušiti prošlost, dovesti pravilnike u red i početi ih poštovati.

širi trotoari ili doslovno x2 za biciklizam, bolje planiranje saobraćaja i količine ljudi po m2
razvodnjavanje a ne zbijanje u prostor 7x2km
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3169
Joined: 22/07/2017 18:36

#19144 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

Haris.ba wrote: 16/05/2022 09:39
Ja govorim o buducnosti. Kazes zaustavice novi nacelnik (nova uprava) urbicid. Koje to projekte ce on zaustaviti a da su urbicid?

Ili, mislis da ce rusiti vec napravljene objekte?
Ne kazem da ce zaustaviti, vec da se nadam da ce zaustaviti. Konkretno, nadam se da ce zaustaviti gradnju uz obalu Zeljeznice dok se ne usvoji normalan regulacioni plan. Nadam se da ce zaustaviti gradnju Tibri i slicnih palaca na Ilidzi

A sto se tice rusenja postojecih objekata, sumnjam da ce ih rusiti jer je nerealno da jedan takav projekat opcina iznese sama, ali se cvrsto nadam da ce Trojka ako pobjedi sada u oktobru krenuti u realizaciju toga i krivicno gonjenje odgovornih
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#19145 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Leopard_SA wrote: 16/05/2022 10:24
Haris.ba wrote: 16/05/2022 09:39
Ja govorim o buducnosti. Kazes zaustavice novi nacelnik (nova uprava) urbicid. Koje to projekte ce on zaustaviti a da su urbicid?

Ili, mislis da ce rusiti vec napravljene objekte?
Ne kazem da ce zaustaviti, vec da se nadam da ce zaustaviti. Konkretno, nadam se da ce zaustaviti gradnju uz obalu Zeljeznice dok se ne usvoji normalan regulacioni plan. Nadam se da ce zaustaviti gradnju Tibri i slicnih palaca na Ilidzi

A sto se tice rusenja postojecih objekata, sumnjam da ce ih rusiti jer je nerealno da jedan takav projekat opcina iznese sama, ali se cvrsto nadam da ce Trojka ako pobjedi sada u oktobru krenuti u realizaciju toga i krivicno gonjenje odgovornih
Gradnja uz obalu Zeljeznice je buducnost Ilidze. I ja nisam vidio da ijedan politicar iz trojke je protiv toga. Doneseni su regulacioni planovi. Pogledati Nova Ilidza 1,2 i 3.

Trojka je sada na vlasti i u kantonu i na opcini? Sta ih sprecava za rusenje ili krivicno gonjenje? Tebe nista ne sprecava da podneses krivicnu prijavu za svaki projekat koji mislis da je problematican.
Pa javno je da svi nacelnici imaju krivicne za mijenjanje regulacionih u postupku tzv.korekcije.

Ja fakat ne znam koji je to misaoni proces da neko vjeruje da ce neka vlast rusiti neke objekte jer se ne svidjaju nekome.

Tibri je na Stupu blokirano nekih parcela. Kad se sudski to rascisti - ja ne vidim da im trojka ista brani sa gradnjom. Jer regulacioni za te zgrade vazi.
mk ultra wrote: 16/05/2022 09:56 da bi počeli bolju budućnost, prvo moramo srušiti prošlost, dovesti pravilnike u red i početi ih poštovati.

širi trotoari ili doslovno x2 za biciklizam, bolje planiranje saobraćaja i količine ljudi po m2
razvodnjavanje a ne zbijanje u prostor 7x2km
Ima li sta konretno? Kanton je u zakon stavio da se biciklisticke moraju planirati i praviti.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3169
Joined: 22/07/2017 18:36

#19146 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

Haris.ba wrote: 16/05/2022 10:29 Gradnja uz obalu Zeljeznice je buducnost Ilidze. I ja nisam vidio da ijedan politicar iz trojke je protiv toga. Doneseni su regulacioni planovi. Pogledati Nova Ilidza 1,2 i 3.

Trojka je sada na vlasti i u kantonu i na opcini? Sta ih sprecava za rusenje ili krivicno gonjenje? Tebe nista ne sprecava da podneses krivicnu prijavu za svaki projekat koji mislis da je problematican.
Nisam rekao da ne treba graditi, već da se treba planski graditi, a ne da investitor ima potpunu slobodu da napravi ruglo. Nisam doduše znao da su doneseni novi regulacioni planovi za ovaj dio Ilidže, hvala na korisnom infu :thumbup:
Tebe nista ne sprecava da podneses krivicnu prijavu za svaki projekat koji mislis da je problematican
U pravu si, ne sprječava me. Samo, u vrijeme kada su Tibre pravljene nisam imao 18 da pokrećem krivični postupak :)
Pa javno je da svi nacelnici imaju krivicne za mijenjanje regulacionih u postupku tzv.korekcije.

Ja fakat ne znam koji je to misaoni proces da neko vjeruje da ce neka vlast rusiti neke objekte jer se ne svidjaju nekome.
Za boldirano bih te zamolio da ne izvrćeš moje riječi, hvala. Ako pogledaš moja zadnja 2 posta na ovoj temi, nećeš nigdje vidjeti da sam rekao da ih treba rušiti jer se meni ne sviđaju. Treba ih rušiti jer su napravljeni zahvaljujući mitu i korupciji, predstavljaju opasnost(šta misliš da nedaj Bože u jednoj Tibrinoj zgradi izbije požar, a druga zgrada 5 metara od nje. Kako vatrogasci da uopšte prođu do mjesta potencijalnog požara? Da ne spominjem blizinu aerodroma. Nisu zgrade koje su ranije tu napravljene džaba bile ispod 5-6 spratova) i predstavljaju estetski zločin.
Ako se tebi doduše sviđa ovo što je napravljeno sa Tibrom, ja ti preporučujem od srca da se preseliš u New Delhi ili neku brazilsku favelu. Mislim da ćeš biti oduševljen arhitekturom tamo.

Ili recimo nadogradnja hotela Austrija, Bosna... Napraviti staklenu, modernu zgradu među objektima koji bez problema mogu biti spomenik jednom arhitektonskom periodu je prvo(popriličnmo sam siguran) protiv struke, a drugo ruglo
Tibri je na Stupu blokirano nekih parcela. Kad se sudski to rascisti - ja ne vidim da im trojka ista brani sa gradnjom. Jer regulacioni za te zgrade vazi.
Niko ne spori njihovu gradnju u skladu sa zakonom i regulacionim planom :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#19147 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

:wink:
Leopard_SA wrote: 16/05/2022 10:47 Treba ih rušiti jer su napravljeni zahvaljujući mitu i korupciji, predstavljaju opasnost(šta misliš da nedaj Bože u jednoj Tibrinoj zgradi izbije požar, a druga zgrada 5 metara od nje. Kako vatrogasci da uopšte prođu do mjesta potencijalnog požara?
Izbio je pozar nekoliko puta. Cak je i izasao nalaz kako je kotlovnica pregradjena rigips plocom.

I ne vidim da se ruse zgrade zbog toga, niti cije a stanova nesta opada.

Kako mislis rusiti zgrade koje imaju svoje vlasnike? 100 stanova × 100.000KM po stanu i eto, 10.000.000. A vece su cifre u pitanju. Ko ce dati desetine miliona za otkup tih stanova?
Leopard_SA wrote: 16/05/2022 10:47 Niko ne spori njihovu gradnju u skladu sa zakonom i regulacionim planom
I tibra je pokrivena papirima. Sve po zakonu i regulacionom planu.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3169
Joined: 22/07/2017 18:36

#19148 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

Haris.ba wrote: 16/05/2022 10:57 :wink:
Izbio je pozar nekoliko puta. Cak je i izasao nalaz kako je kotlovnica pregradjena rigips plocom.

I ne vidim da se ruse zgrade zbog toga, niti cije a stanova nesta opada.
Evo gledam na Google, jedino što sam našao je požar u podzemnoj garaži, što opet nije stan. Nisam detaljno gledao, ne kažem da nije bilo sigurno. Opet, ono predstavlja sigurnosnu prijetnju, slagao se ti ili ne.
Kako mislis rusiti zgrade koje imaju svoje vlasnike? 100 stanova × 100.000KM po stanu i eto, 10.000.000. A vece su cifre u pitanju. Ko ce dati desetine miliona za otkup tih stanova?
Fino, pokrenuti krivični postupak protiv odgovornih. Nakon dokazivanja krivice, iz njihove imovine naplatiti izgradnju novih stanova za postojeće vlasnike stanova u Tibri. Eto kako
I tibra je pokrivena papirima. Sve po zakonu i regulacionom planu.
Da, pokrivena je papirima. I inkvizicija je bila po zakonu...i oduzimanje zemlje Indijancima...i prodaja Energopetrola je "bila po zakonu"...i ropstvo isto
Pitanje je po čijem zakonu i šta je prethodilo tom zakonu. Ja koliko znam, regulacioni plan za dio Ilidže gdje je Tibra je propisivao da zgrade mogu imati najviše šest spratova pa je na vanrednoj sjednici donesena promjena plana na 12 spratova. Šta misliš, da li je ta odluka donesena iz najbolje namjere onih koji su glasali za ili je nešto drugo uzrok toga?
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19149 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

to je tačno
pa je i tehnički prijam prošao regularno, jer zna se koga šalju na takve obekte

kontra toga, imaš onaj hotelčić u blažuju prije Petrol pumpe sa desne strane koji ne može da prođe tehnički prijem jer nema požarno stepenište, a ima:
- projekat glavni sa elaboratom zaštite od požara, sve ovjereno i opečaćeno
- općinski konglomerati pristali na to sve, i tamo ima arhiTetak koji pregleda projekte
- došla komisija i prema pravilniku koji je bio i tad u vrijeme projektovanja aktualan, oborila sve to u vodu

ko je kriv?
mogao je i ovaj iz teh prijama reći OK, ovi rekli uredu i on pusti, što bude slučaj u 90% teh prijama

ko će sad nadoknaditi štetu investitoru? zašto investitor koji plaća mora da zna pravilnik o javnim objektima za zaštitu od požara, visokim obektima itd...

vrlo često se prebaca na investitora kako je on napravio nešto šugavo
da bi on to tako napravio, barem 30 INŽINJERA različitih struka je moralo to da pusti, tako da pitanje je ko je šuga u svemu tome. on jedan ili 30 komada VSS lihavaca.

ili da napomenemo REDOVNOG PROFESORA Sabriju, koji nije doktorirao, a ima zvanje redovnog profesora, koji je i projektant i nadzor na projektu gdje izgubiše glavu dvojca, on malo zanoćio u tvorza i nikom ništa

ili da napomenemo da je u tibrama poginuo čovjek, i da niko od gore navedenih, pa ni teh prijam koji je rekao ovo je sve po Sunnetu Kuranu i Halalu napravljeno.
država za bošnjaka. :bih:

ili da se pitamo evo u Blagaju neki dan, ko je i na temelju čega izdao saglasnost za rad bašte u objektu da je sigurna za rad bez ograde prema rijeci? u Sarajevu je taj zapisnik zaštite na radu uglavnom obavezan prije otvaranja ugostiteljstva, mada opet prolaze objekti bez rukohvata, ograda, zaštita, minimalnih visina, itd.... aliiiiiNE, kod nas je kriva majka koja nije čuvala dijete od 3 godine kako treba, gazda i općina su Halal
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#19150 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Leopard_SA wrote: 16/05/2022 11:05 Fino, pokrenuti krivični postupak protiv odgovornih. Nakon dokazivanja krivice, iz njihove imovine naplatiti izgradnju novih stanova za postojeće vlasnike stanova u Tibri. Eto kako
Kojih odgovornih? Firma koja je pravila tibru na Stupu vise i ne postoji. :D

Ili mislis nekoga drugoga goniti?
Post Reply