Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
geralt
Posts: 5197
Joined: 14/09/2017 12:45

#19376 Re: Sarajevo Construction

Post by geralt »

Image

Kakvi ovo divljaci prave naselje u sumi u 21. vijeku, ovo mora da je negdje na Balkanu, samo su oni tako zaostali. Jos drvece posjekli radi toga.

Helsinki, Finska, velite? Aha nista onda.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#19377 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Kad se u nekoj uređenoj zemlji posiječe šuma, onda znaš da je sigurno najmanje toliko sadnica negdje drugo posađeno.
Ne možemo mi naše uništavanje šuma pravdati ničim.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#19378 Re: Sarajevo Construction

Post by Van Halen »

Namirisale su se pare od Trebevića,i tu vise nema povratka. Uskoro naselja za stanovanje,kvadrat po 10 milja i sl
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#19379 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Van Halen wrote: 16/06/2022 07:15 Namirisale su se pare od Trebevića,i tu vise nema povratka. Uskoro naselja za stanovanje,kvadrat po 10 milja i sl
Ma naravno. Ja sam za Simphony cuo da je prvobitno trabao da se gradi u Starom Gradu. Kada je to propalo otisli ljudi kod nacelnika I. Sarajeva. On otvorio katastar i rekao birajte. Tako ce biti sa svima ko ima para.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#19380 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

Cossack wrote: 16/06/2022 07:20
Van Halen wrote: 16/06/2022 07:15 Namirisale su se pare od Trebevića,i tu vise nema povratka. Uskoro naselja za stanovanje,kvadrat po 10 milja i sl
Ma naravno. Ja sam za Simphony cuo da je prvobitno trabao da se gradi u Starom Gradu. Kada je to propalo otisli ljudi kod nacelnika I. Sarajeva. On otvorio katastar i rekao birajte. Tako ce biti sa svima ko ima para.
Koliko je meni poznato, na mjestu gdje se gradi Roof Gardens bila je nekakva bezperspektivna vojna imovina?
Mislim, ne pišem ovo u kontekstu izgradnje, nego da li je nekome poznato šta je tu bilo od JNA imovine, meščini da je ono Zlatište?
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#19381 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Cossack wrote: 16/06/2022 07:20
Van Halen wrote: 16/06/2022 07:15 Namirisale su se pare od Trebevića,i tu vise nema povratka. Uskoro naselja za stanovanje,kvadrat po 10 milja i sl
Ma naravno. Ja sam za Simphony cuo da je prvobitno trabao da se gradi u Starom Gradu. Kada je to propalo otisli ljudi kod nacelnika I. Sarajeva. On otvorio katastar i rekao birajte. Tako ce biti sa svima ko ima para.
I ja sam isto čuo, htjeli graditi svoj kompleks na Bentbaši. Ibro inicijalno bio za, čak i pompezno najavljivao projekat, ali se nešto u međuvremenu zakomplikovalo i pukla tikva.

Ostalo je historija, što bi rekli.
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#19382 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Naslovnica wrote: 16/06/2022 07:29
Cossack wrote: 16/06/2022 07:20

Ma naravno. Ja sam za Simphony cuo da je prvobitno trabao da se gradi u Starom Gradu. Kada je to propalo otisli ljudi kod nacelnika I. Sarajeva. On otvorio katastar i rekao birajte. Tako ce biti sa svima ko ima para.
Koliko je meni poznato, na mjestu gdje se gradi Roof Gardens bila je nekakva bezperspektivna vojna imovina?
Mislim, ne pišem ovo u kontekstu izgradnje, nego da li je nekome poznato šta je tu bilo od JNA imovine, meščini da je ono Zlatište?
Ja koliko znam na ovom mjestu nije bilo ništa, zato su i iskrčili ovoliko šume i iskopali tone zemlje.

Čak je bio post nekad ranije, ne znam da li na ovoj temi, da tu iskopanu zemlju nelegalno deponiju i aktiviraju klizišta.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#19383 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Logovan wrote: 15/06/2022 23:09
Haris.ba wrote: 15/06/2022 22:45

Pa valjda se gleda ispred sebw kada hodas, a nw zvjeras pogledom po brdima.

I to je drugi grad. Nije Sarajevo. Mogu da rade sta pozele. Dokazano na primjeru zgrade na Dobrinji na entitetskoj liniji.
Ne smiju raditi sta pozele, barem ne bi trebali. Direktno nas ugrozavaju sa gradnjom ovog gore rugla na Trebevicu.
Smiju da rade sta zele. Vec dokazano.
BadBoy wrote: 16/06/2022 08:16 Čak je bio post nekad ranije, ne znam da li na ovoj temi, da tu iskopanu zemlju nelegalno deponiju i aktiviraju klizišta.
Pisao je momak koji valjda zivi tu blizu da ih je ko ping pong administracija odradila.
Van Halen wrote: 16/06/2022 07:15 Namirisale su se pare od Trebevića,i tu vise nema povratka. Uskoro naselja za stanovanje,kvadrat po 10 milja i sl
Pa iznad linije smoga je. To ti je Beverli Hils sarajevske kotline buduci.
Cossack wrote: 16/06/2022 07:20 Ja sam za Simphony cuo da je prvobitno trabao da se gradi u Starom Gradu. Kada je to propalo otisli ljudi kod nacelnika I. Sarajeva. On otvorio katastar i rekao birajte. Tako ce biti sa svima ko ima para.
A sto se u Sarajevu nije otvorio katastar i reklo birajte?
Znamo mi svi sta je razlog.

To nema brda da se ponude investitorima?
neki
Posts: 6692
Joined: 17/02/2005 07:57

#19384 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

Naslovnica wrote: 16/06/2022 07:29
Cossack wrote: 16/06/2022 07:20

Ma naravno. Ja sam za Simphony cuo da je prvobitno trabao da se gradi u Starom Gradu. Kada je to propalo otisli ljudi kod nacelnika I. Sarajeva. On otvorio katastar i rekao birajte. Tako ce biti sa svima ko ima para.
Koliko je meni poznato, na mjestu gdje se gradi Roof Gardens bila je nekakva bezperspektivna vojna imovina?
Mislim, ne pišem ovo u kontekstu izgradnje, nego da li je nekome poznato šta je tu bilo od JNA imovine, meščini da je ono Zlatište?
Nije JNA, navodno bio centar veze jugoslovenskog SUP-a, par etaža pod zemljom
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#19385 Re: Sarajevo Construction

Post by splinter »

BadBoy wrote: 16/06/2022 08:16
Naslovnica wrote: 16/06/2022 07:29
Koliko je meni poznato, na mjestu gdje se gradi Roof Gardens bila je nekakva bezperspektivna vojna imovina?
Mislim, ne pišem ovo u kontekstu izgradnje, nego da li je nekome poznato šta je tu bilo od JNA imovine, meščini da je ono Zlatište?
Ja koliko znam na ovom mjestu nije bilo ništa, zato su i iskrčili ovoliko šume i iskopali tone zemlje.

Čak je bio post nekad ranije, ne znam da li na ovoj temi, da tu iskopanu zemlju nelegalno deponiju i aktiviraju klizišta.
Trebevević je 2017. ili sad tako neke godine proglašen zaštićenim područjem, ali to je je područje više istočno od ove skalamerije koju prave, veže se za područje vidikovca, brusa, čolinih kapa pa prema istoku.
Inače ekosistem ove planine je dosta specifičan sa izraženim biodiverzitetom, veliki broj zaštićenih vrsta tu obitava od sisara, ptica, gmizavaca, ali i endemskih primjeraka crnogorične šume. Kada se pravila trebevička žičara, dosta računa se vodilo npr o staništima surih orlova, ili npr endemske vrste slijepih miševa zbog kojih se izbjegavao noćni rad.
I južna i sjeverna strana planine ima dosta razvijenu mrežu vodotokova sa velikim brojem izvorišta pitke vode veoma kvalitetnog sastava. Iako pomenuti objekat u izgradnji ne potpada pod zaštićeno područje (jedno od tri u kantonu) ipak čini jedinstvenu prostornu cjelinu sa ostatkom planine.
Čini mi se da se ovaj objekat nalazi na području Opštine Istočni Stari Grad. Nije mi jasno kako će se regulisati odvod kanalizacije i fekalnih voda, jer je opće poznato da na Trebeviću ne postoji kanalizacija, odnosno nije priključena na gradsku mrežu što je uveliko otežavalo funkcionisanje ugostiteljskih objekata na planini.
Posljedice će vjerovatno osjetiti i stanovnici koji se nalaze u neposrednoj blizini prije svega ulice Hambina carina, Šumska, Brajkovac , što zbog odlaganja zemlje, onečišćenja vodotokova , mogućnosti aktiviranja klizišta i sl.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#19386 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

neki wrote: 16/06/2022 08:29
Naslovnica wrote: 16/06/2022 07:29
Koliko je meni poznato, na mjestu gdje se gradi Roof Gardens bila je nekakva bezperspektivna vojna imovina?
Mislim, ne pišem ovo u kontekstu izgradnje, nego da li je nekome poznato šta je tu bilo od JNA imovine, meščini da je ono Zlatište?
Nije JNA, navodno bio centar veze jugoslovenskog SUP-a, par etaža pod zemljom
Ma da, čuo sam da je neki objekat bio, ali nisam znao šta je tačno bilo u pitanju.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#19387 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

BadBoy wrote: 16/06/2022 08:15
Cossack wrote: 16/06/2022 07:20

Ma naravno. Ja sam za Simphony cuo da je prvobitno trabao da se gradi u Starom Gradu. Kada je to propalo otisli ljudi kod nacelnika I. Sarajeva. On otvorio katastar i rekao birajte. Tako ce biti sa svima ko ima para.
I ja sam isto čuo, htjeli graditi svoj kompleks na Bentbaši. Ibro inicijalno bio za, čak i pompezno najavljivao projekat, ali se nešto u međuvremenu zakomplikovalo i pukla tikva.

Ostalo je historija, što bi rekli.
Zamisli da su onu betonsku skalameriju stavili na kapiju historijskog srca Sarajeva. Zato nije moglo, i Zavod za zaštitu spomenika i Komisija za zaštitu spomenika im rekli da ne budalešu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#19388 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

thekupus wrote: 16/06/2022 12:48
BadBoy wrote: 16/06/2022 08:15

I ja sam isto čuo, htjeli graditi svoj kompleks na Bentbaši. Ibro inicijalno bio za, čak i pompezno najavljivao projekat, ali se nešto u međuvremenu zakomplikovalo i pukla tikva.

Ostalo je historija, što bi rekli.
Zamisli da su onu betonsku skalameriju stavili na kapiju historijskog srca Sarajeva. Zato nije moglo, i Zavod za zaštitu spomenika i Komisija za zaštitu spomenika im rekli da ne budalešu.
U onda ljudi otisli u divljinu u drugi grad i napravili betonsku skalameriju i opet nekome smeta.

Ima li ijedna gradnja da nekome ne smeta?

Pravo pitanje je zar nije bilo ijedne lokacije u gradu da im se ponudi.
Last edited by Haris.ba on 16/06/2022 12:51, edited 1 time in total.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#19389 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Haris.ba wrote: 16/06/2022 12:49
thekupus wrote: 16/06/2022 12:48

Zamisli da su onu betonsku skalameriju stavili na kapiju historijskog srca Sarajeva. Zato nije moglo, i Zavod za zaštitu spomenika i Komisija za zaštitu spomenika im rekli da ne budalešu.
U onda ljudi otisli u divljinu u drugu grad i napravili betonsku skalameriju i opet im smeta.
Ko je komentarisao Symphony? Ljudi komentarišu Roof Gardens, koji je još dosta dublje u šumama Trebevića. Naravno da smeta, to što tebe zaboli kurac je tvoj problem.
User avatar
_Reds_
Posts: 9365
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#19390 Re: Sarajevo Construction

Post by _Reds_ »

thekupus wrote: 15/06/2022 23:17
__Phoenix__ wrote: 15/06/2022 23:12 Kako su zgrade ukrasile Babin Do tako će i Trebević, 21 je vijek gospodo
"ukrasile"

Graditi stambene zgrade u šumi je 21. vijek u posranim državama. U normalnim državama nije.
Šta si ti druže po struci?

Hoćeš da ti nadem zgrada i zgrada po brdima i planianama u tim normalnim zemljama..

I kad već želi biti svakom loncu poklopac, malo isčitaj. Simfony je investitor i toga.
Last edited by _Reds_ on 16/06/2022 12:56, edited 1 time in total.
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#19391 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

splinter wrote: 16/06/2022 08:50
BadBoy wrote: 16/06/2022 08:16

Ja koliko znam na ovom mjestu nije bilo ništa, zato su i iskrčili ovoliko šume i iskopali tone zemlje.

Čak je bio post nekad ranije, ne znam da li na ovoj temi, da tu iskopanu zemlju nelegalno deponiju i aktiviraju klizišta.
Trebevević je 2017. ili sad tako neke godine proglašen zaštićenim područjem, ali to je je područje više istočno od ove skalamerije koju prave, veže se za područje vidikovca, brusa, čolinih kapa pa prema istoku.
Inače ekosistem ove planine je dosta specifičan sa izraženim biodiverzitetom, veliki broj zaštićenih vrsta tu obitava od sisara, ptica, gmizavaca, ali i endemskih primjeraka crnogorične šume. Kada se pravila trebevička žičara, dosta računa se vodilo npr o staništima surih orlova, ili npr endemske vrste slijepih miševa zbog kojih se izbjegavao noćni rad.
I južna i sjeverna strana planine ima dosta razvijenu mrežu vodotokova sa velikim brojem izvorišta pitke vode veoma kvalitetnog sastava. Iako pomenuti objekat u izgradnji ne potpada pod zaštićeno područje (jedno od tri u kantonu) ipak čini jedinstvenu prostornu cjelinu sa ostatkom planine.
Čini mi se da se ovaj objekat nalazi na području Opštine Istočni Stari Grad. Nije mi jasno kako će se regulisati odvod kanalizacije i fekalnih voda, jer je opće poznato da na Trebeviću ne postoji kanalizacija, odnosno nije priključena na gradsku mrežu što je uveliko otežavalo funkcionisanje ugostiteljskih objekata na planini.
Posljedice će vjerovatno osjetiti i stanovnici koji se nalaze u neposrednoj blizini prije svega ulice Hambina carina, Šumska, Brajkovac , što zbog odlaganja zemlje, onečišćenja vodotokova , mogućnosti aktiviranja klizišta i sl.
Stvar je čisto administrativne prirode i nema veze sa strukom, logikom niti zaštitom prirode. Dio Trebevića koji je u FBiH je proglašen zaštićenim područjem, a dio koji je u RS-u nije.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#19392 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

thekupus wrote: 16/06/2022 12:51 Ko je komentarisao Symphony? Ljudi komentarišu Roof Gardens, koji je još dosta dublje u šumama Trebevića. Naravno da smeta, to što tebe zaboli kurac je tvoj problem.
A to sto se ti uzbudjujes je tvoj problem.

Sto tvoje misljenje da u drugom gradu ljudi ne mogu da grade gdje im se cefne je bitnije od realnosti da mogu da grade sta i gdje hoce?
splinter
Posts: 7440
Joined: 08/10/2011 12:28

#19393 Re: Sarajevo Construction

Post by splinter »

BadBoy wrote: 16/06/2022 12:55
splinter wrote: 16/06/2022 08:50

Trebevević je 2017. ili sad tako neke godine proglašen zaštićenim područjem, ali to je je područje više istočno od ove skalamerije koju prave, veže se za područje vidikovca, brusa, čolinih kapa pa prema istoku.
Inače ekosistem ove planine je dosta specifičan sa izraženim biodiverzitetom, veliki broj zaštićenih vrsta tu obitava od sisara, ptica, gmizavaca, ali i endemskih primjeraka crnogorične šume. Kada se pravila trebevička žičara, dosta računa se vodilo npr o staništima surih orlova, ili npr endemske vrste slijepih miševa zbog kojih se izbjegavao noćni rad.
I južna i sjeverna strana planine ima dosta razvijenu mrežu vodotokova sa velikim brojem izvorišta pitke vode veoma kvalitetnog sastava. Iako pomenuti objekat u izgradnji ne potpada pod zaštićeno područje (jedno od tri u kantonu) ipak čini jedinstvenu prostornu cjelinu sa ostatkom planine.
Čini mi se da se ovaj objekat nalazi na području Opštine Istočni Stari Grad. Nije mi jasno kako će se regulisati odvod kanalizacije i fekalnih voda, jer je opće poznato da na Trebeviću ne postoji kanalizacija, odnosno nije priključena na gradsku mrežu što je uveliko otežavalo funkcionisanje ugostiteljskih objekata na planini.
Posljedice će vjerovatno osjetiti i stanovnici koji se nalaze u neposrednoj blizini prije svega ulice Hambina carina, Šumska, Brajkovac , što zbog odlaganja zemlje, onečišćenja vodotokova , mogućnosti aktiviranja klizišta i sl.
Stvar je čisto administrativne prirode i nema veze sa strukom, logikom niti zaštitom prirode. Dio Trebevića koji je u FBiH je proglašen zaštićenim područjem, a dio koji je u RS-u nije.
Ne govorim o otme. Najmanji je problem u ovoj državi izganjati neki papir za nešto. Za keš se sve završi. Ali govorim o ekološkom i životnom pristupu i posljedicama koje može ostaviti neplanska gradnja u prirodi.
Također pitao sam kako će regulisati odvod fekalnih voda jer je u pitanju entitetska linija tu.
User avatar
_Reds_
Posts: 9365
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#19394 Re: Sarajevo Construction

Post by _Reds_ »

drug_profi wrote: 16/06/2022 01:23 Kad se u nekoj uređenoj zemlji posiječe šuma, onda znaš da je sigurno najmanje toliko sadnica negdje drugo posađeno.
Ne možemo mi naše uništavanje šuma pravdati ničim.
Za svaku sječu se i kod nas plati za sadnju novih sadnica famoznim Sarajevo šumama (zlo veće od bilo kojeg investirtora jedno 20x).
Cifre su u stotinama hiljada KM.

Šta oni urade sa tim parama kasnije je drugi par opanaka.
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#19395 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

splinter wrote: 16/06/2022 13:06
BadBoy wrote: 16/06/2022 12:55

Stvar je čisto administrativne prirode i nema veze sa strukom, logikom niti zaštitom prirode. Dio Trebevića koji je u FBiH je proglašen zaštićenim područjem, a dio koji je u RS-u nije.
Ne govorim o otme. Najmanji je problem u ovoj državi izganjati neki papir za nešto. Za keš se sve završi. Ali govorim o ekološkom i životnom pristupu i posljedicama koje može ostaviti neplanska gradnja u prirodi.
Također pitao sam kako će regulisati odvod fekalnih voda jer je u pitanju entitetska linija tu.
Sva svim ostalim se apsolutno slažem. Cijeli prostor Trebevića treba posmatrati cjelovito... Ali šta ćeš tako nam je u svim sferama života...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#19396 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

geralt wrote: 16/06/2022 01:19 Image

Kakvi ovo divljaci prave naselje u sumi u 21. vijeku, ovo mora da je negdje na Balkanu, samo su oni tako zaostali. Jos drvece posjekli radi toga.

Helsinki, Finska, velite? Aha nista onda.
Ne provaljuj se.

Finska je bukvalno citava ovakva. Same sume i jezera. Koja god budala misli da mu imamo nekakvu sumu, tek treba da vidi sta je Finska.

Oni moraju sjeci sumu da prave zgrade i stambena naselja.

Pogresan, al totalno pogresan primjer.

P.S. i opet pored toliko sume, su medju prvima u posumljavanju. A mi?
black64
Posts: 182
Joined: 16/02/2016 18:45

#19397 Re: Sarajevo Construction

Post by black64 »

Thorgerson wrote: 16/06/2022 18:19
geralt wrote: 16/06/2022 01:19 Image

Kakvi ovo divljaci prave naselje u sumi u 21. vijeku, ovo mora da je negdje na Balkanu, samo su oni tako zaostali. Jos drvece posjekli radi toga.

Helsinki, Finska, velite? Aha nista onda.
Ne provaljuj se.

Finska je bukvalno citava ovakva. Same sume i jezera. Koja god budala misli da mu imamo nekakvu sumu, tek treba da vidi sta je Finska.

Oni moraju sjeci sumu da prave zgrade i stambena naselja.

Pogresan, al totalno pogresan primjer.

P.S. i opet pored toliko sume, su medju prvima u posumljavanju. A mi?
Slozio bih se da treba planski sjeći i saditi, ali predstavljate situaciju sa šumom kao da smo Libija...
Image
User avatar
mk ultra
Posts: 19515
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#19398 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Opet je problem što ni ovo nije planski
Vec se neko sjetio da pravi i sredio da pravi

Zasto zavod za prostorno planiranje KS ne napravi plan urbanizacije Trebevica zajedno sa svim ostalim sadrzajima (put, parGing, struja, voda, internet/optika, javni gradski prevoz, odvoz smetlja, kanalizacija)

Ups, pa oni drkaju ispod stola 8h u danu, 5 dana u sedmici, 52 sedmice u godini, 40 godina do pemzije


I onda seru kako je neko bio tako zao i napravio nesto
Heeej sjetio se da ulozi pare pa morao da im dodatno plati da progledaju kroz to jer se oni nisu sjetili

Kurceva drzava

Koja nijednom investitoru nece dati sansu
Ako sam sebi ne stvori priliku drzava nece, moze ga samo odvesti u kontru i toliko sabotirati da odustane na kraju

Sve je drzava kriva i SDA zaposljavanje. Al sve.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19399 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

Sjecam se neki britanski pjevac...mozda cak iz joj division rekao da je drvo prvi put vidio u 9.godini zivota :mrgreen:
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#19400 Re: Sarajevo Construction

Post by sehohari »

mk ultra wrote: 16/06/2022 20:08 Opet je problem što ni ovo nije planski
Vec se neko sjetio da pravi i sredio da pravi

Zasto zavod za prostorno planiranje KS ne napravi plan urbanizacije Trebevica zajedno sa svim ostalim sadrzajima (put, parGing, struja, voda, internet/optika, javni gradski prevoz, odvoz smetlja, kanalizacija)

Ups, pa oni drkaju ispod stola 8h u danu, 5 dana u sedmici, 52 sedmice u godini, 40 godina do pemzije


I onda seru kako je neko bio tako zao i napravio nesto
Heeej sjetio se da ulozi pare pa morao da im dodatno plati da progledaju kroz to jer se oni nisu sjetili

Kurceva drzava

Koja nijednom investitoru nece dati sansu
Ako sam sebi ne stvori priliku drzava nece, moze ga samo odvesti u kontru i toliko sabotirati da odustane na kraju

Sve je drzava kriva i SDA zaposljavanje. Al sve.
Ja sam mislio da taj dio Trebevića već spada pod Istočno Sarajevo
Post Reply