Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#17926 Re: Sarajevo Construction

Post by selma 83 »

Logovan wrote: 25/11/2021 20:03 :roll: :?

Image

Image
e upravo ovdje. sjedih 100 puta. kod bicikla bilo jedna grana odfikarena, kontam haj jedna nikom ništa, valjda neće...I ta grana zdrava bila. Kod bicikla zdravo bilo 100%. Jedino ako ne nose kući da se griju :skoljka: ili njima stvarno nakva estetika treba, ganjaju nešto. Sjedi ti načelniče na 38 plus u julu na tu Fa...cki...ng klupu. Nećep više biti u opštini sigurno...još2 godine, ionako ionako. Šta se most u Boljakou pravi2 godine...no -no.Još ja glaso za njega. :mrgreen:
User avatar
Didier
Posts: 2162
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#17927 Re: Sarajevo Construction

Post by Didier »

nekome wrote: 26/11/2021 10:54

Pjehoke ne hvala znojim se :lol:
Pa da, gledam da parkiram gdje nema drveta jer cistim pticija govna sa auta kad poseru.
Ali ne mogu ja ocistiti koliko one mogu posrati :pisnuo:
Izgleda da ptice znaju kome treba.
nekome
Posts: 2863
Joined: 17/05/2011 10:41

#17928 Re: Sarajevo Construction

Post by nekome »

Didier wrote: 26/11/2021 23:32
nekome wrote: 26/11/2021 10:54

Pjehoke ne hvala znojim se :lol:
Pa da, gledam da parkiram gdje nema drveta jer cistim pticija govna sa auta kad poseru.
Ali ne mogu ja ocistiti koliko one mogu posrati :pisnuo:
Izgleda da ptice znaju kome treba.
oof
ali sumnjam da znaju
mada eto fino ako je neko ok kad vidi auto puno pticijeg izmeta, meni nije bas
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#17929 Re: Sarajevo Construction

Post by selma 83 »

isto kao da je nekome zatrebalo drva za zime,al fakat. Pa imaju brate uređaji da se ispita stanje drveta. To su uradili prije 5-6 godina u Vilsonovom šetalištu. :run:
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#17930 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

mk ultra wrote: 25/11/2021 22:21
P308 wrote: 25/11/2021 20:03 Mozda ima neki opravdan razlog sto ode drvece? :| Negdje procitah da je zasadjeno ukrasno grmlje umjesto drveca, ne znam je li istina? U svakom slucaju bezveze.

Nije mi jasno kako se vise ne nabavi oprema i sta vec treba za presadjivanje odraslpg drveca pa kad vec smeta nekome, da se bar premjesti na neko drugo mjesto.
Drvece bilo 100% uredno
Poštovao sam te kao sagovornika forumaša, iako smo prečesto imali različite stavove o svemu, ali stvarno kako da poštuješ nekog ko hladno lupi, da su bolesna stabla bila 100% ispravna, da ih je neko posjekao čisto iz rekreacije, čisto onako da dižeš hajku na temi.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#17931 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

teskeredzic_22 wrote: 24/11/2021 18:25 :-x Ovaj grad je unisten.
Ilidza je reprezent onoga sta ce Sarajevo postati u buducnosti.
Da se hoce napraviti jos koja dobra cesta da se zbrise iz grada bilo gdje okolo jer u gradu ili pri gradu ipak moras raditi ?
Van Halen wrote: 24/11/2021 20:09 Tacno,ocito da mi me znamo a ovi sto su doselili 90tih znaju,zato sve zivo u gradu propada jer oni znaju. Zato treba i otici i ostsvit njima koji sve historijske zgrade puste da propadnu i onda naprave jebene stambeno poslovne sa staklom i krnjom nadogradnjom.

Recept je jednostavan, život u nekim drugim, neuništenim gradovima je jeftiniji, preselite se tamo i uživate u neuništavanju i konzervaciji istih.

Meni je Klix forum oduvijek bio fascinantan s brojem likovima koji dođu da bombaju o stvarima o kojima pojma nemaju, od politike, poljoprivrede do arhitekture i urbanizma, ali frustracija ljudi na temama poput ove je neviđena i presmiješna.
User avatar
mk ultra
Posts: 19129
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#17932 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

So What! wrote: 27/11/2021 10:48
mk ultra wrote: 25/11/2021 22:21

Drvece bilo 100% uredno
Poštovao sam te kao sagovornika forumaša, iako smo prečesto imali različite stavove o svemu, ali stvarno kako da poštuješ nekog ko hladno lupi, da su bolesna stabla bila 100% ispravna, da ih je neko posjekao čisto iz rekreacije, čisto onako da dižeš hajku na temi.
Ako se ono reze, onda bi se pola grada trebalo odrezati, najmanje. Ili da se jedno odreze, a da su sva truhla, nema sanse.

Da nemas kakav render, meni ce prije biti da se nije uklapalo u novu fasadu
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#17933 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Interesantno je kako ovi dosljaci imaju jednu te istu mantru na svaku kritiku.
Odseli.
Valjda da za njih bude vise mjesta i stanova.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65332
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17934 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Ne, nego svako ko je odeselio od svoje kuce ima to iskustvo i perspektivu da mijenjas ako ti sta ne valja, a ne da beskrajno kukas na sve probleme oko sebe.
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#17935 Re: Sarajevo Construction

Post by last mohicans »

So What! wrote: 27/11/2021 10:48
mk ultra wrote: 25/11/2021 22:21

Drvece bilo 100% uredno
Poštovao sam te kao sagovornika forumaša, iako smo prečesto imali različite stavove o svemu, ali stvarno kako da poštuješ nekog ko hladno lupi, da su bolesna stabla bila 100% ispravna, da ih je neko posjekao čisto iz rekreacije, čisto onako da dižeš hajku na temi.
Molim te,objasni,kako ti iz Tešnja znaš da su ova stabla bila bolesna, a ne mi koji smo sjedili ispod tih stabala? Koji institut, osoba, stručnjak, ne znam ko vec je procijenio da su ova stabla bila bolesna? Ovo je čisti fašizam rumenka i replika da ce biti nova je za rubrike no comment. Da, mozda ce izrasti za 30 god. Na tim klupama ljeti, pogotovo navečer, nisi mogao naci mjesta, upravo zbog debele hladovine i ugođaja sjedenja ispod stabala. Taj isti Rumenko je bruku stabala posjekao na dionici DZ.B, na Otoci kad su se proširivale trake, skoro kod bazena Otoka, zatim ispred Meandera kao i na drugim mjestima. Da je ulozio energiju i novce u kupovinu mašine za presađivanje stabala,kao sto ulaze u propalu firmu Lokom koja mu sluzi za uhljebenje gorazdanskih zemljaka, mozda bi se malo i oprao. Stotine gorih stabala, barem vizuelno, ima na Vilisu, Vrelu Bosne i dalje. Ne znam da je i jedno "bolesno" stablo nekoga ubilo, povrijedilo. A rumena seljačina iz dana u dan povrijeđuje zdrav razum.
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#17936 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

last mohicans wrote: 27/11/2021 11:43
So What! wrote: 27/11/2021 10:48

Poštovao sam te kao sagovornika forumaša, iako smo prečesto imali različite stavove o svemu, ali stvarno kako da poštuješ nekog ko hladno lupi, da su bolesna stabla bila 100% ispravna, da ih je neko posjekao čisto iz rekreacije, čisto onako da dižeš hajku na temi.
Molim te,objasni,kako ti iz Tešnja znaš da su ova stabla bila bolesna, a ne mi koji smo sjedili ispod tih stabala? Koji institut, osoba, stručnjak, ne znam ko vec je procijenio da su ova stabla bila bolesna? Ovo je čisti fašizam rumenka i replika da ce biti nova je za rubrike no comment. Da, mozda ce izrasti za 30 god. Na tim klupama ljeti, pogotovo navečer, nisi mogao naci mjesta, upravo zbog debele hladovine i ugođaja sjedenja ispod stabala. Taj isti Rumenko je bruku stabala posjekao na dionici DZ.B, na Otoci kad su se proširivale trake, skoro kod bazena Otoka, zatim ispred Meandera kao i na drugim mjestima. Da je ulozio energiju i novce u kupovinu mašine za presađivanje stabala,kao sto ulaze u propalu firmu Lokom koja mu sluzi za uhljebenje gorazdanskih zemljaka, mozda bi se malo i oprao. Stotine gorih stabala, barem vizuelno, ima na Vilisu, Vrelu Bosne i dalje. Ne znam da je i jedno "bolesno" stablo nekoga ubilo, povrijedilo. A rumena seljačina iz dana u dan povrijeđuje zdrav razum.
Drago mi je da na ovom forumu nisam jedini koji isto razmišlja. :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#17937 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

last mohicans wrote: 27/11/2021 11:43Molim te,objasni,kako ti iz Tešnja znaš da su ova stabla bila bolesna, a ne mi koji smo sjedili ispod tih stabala? Koji institut, osoba, stručnjak, ne znam ko vec je procijenio da su ova stabla bila bolesna? Ovo je čisti fašizam rumenka i replika da ce biti nova je za rubrike no comment. Da, mozda ce izrasti za 30 god. Na tim klupama ljeti, pogotovo navečer, nisi mogao naci mjesta, upravo zbog debele hladovine i ugođaja sjedenja ispod stabala. Taj isti Rumenko je bruku stabala posjekao na dionici DZ.B, na Otoci kad su se proširivale trake, skoro kod bazena Otoka, zatim ispred Meandera kao i na drugim mjestima. Da je ulozio energiju i novce u kupovinu mašine za presađivanje stabala,kao sto ulaze u propalu firmu Lokom koja mu sluzi za uhljebenje gorazdanskih zemljaka, mozda bi se malo i oprao. Stotine gorih stabala, barem vizuelno, ima na Vilisu, Vrelu Bosne i dalje. Ne znam da je i jedno "bolesno" stablo nekoga ubilo, povrijedilo. A rumena seljačina iz dana u dan povrijeđuje zdrav razum.
Tako što prečesto vi iz Sarajeva, pojma nemate, šta se dešava u mahali pored, a kamoli u drugoj gradskoj opštini.

Ja znam da mnoge boli to što sad neće moći da bombaju po forumu i nastave o uništavanju zelenila, mislim hoće, ne zanima trolove, šta se zaista dešava, ali evo iz priloženog jednom da zaključimo priču o stablima, a dalje možete se pozivati na forumske stručnjake.

Stabla nisu bolesna vizuelno prijatelja, već ili su bolesna ili nisu, a bolesti stabla se mogu proširiti i na ostala stabla, ako se na vrijeme ne saniraju.

Image

Image

Image
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#17938 Re: Sarajevo Construction

Post by jasib »

nekome wrote: 25/11/2021 22:19 nezz nije mi ono drvece izgledalo pretjerano zdravo
Postoji li način da se drveća zaštite prije njihovog oboljevanja, neka ekološka sredstva, i sl. Ko je vršio nadzor nad ovim stablima?
Postoji li nečija odgovornost za njihovo fito-zdravstveno stanje?
User avatar
Didier
Posts: 2162
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#17939 Re: Sarajevo Construction

Post by Didier »

nekome wrote: 26/11/2021 23:40

oof
ali sumnjam da znaju
mada eto fino ako je neko ok kad vidi auto puno pticijeg izmeta, meni nije bas
Ja mislim da to ptice rade samo onima koji zasluže. :D
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#17940 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

drug_profi wrote: 27/11/2021 11:30 Interesantno je kako ovi dosljaci imaju jednu te istu mantru na svaku kritiku.
Odseli.
Valjda da za njih bude vise mjesta i stanova.
Jeste, ali ovdje se ne kritikuje, već bomba, to je ogromna razlika.

Samo slijep čovjek ne vidi koliko se Sarajevo kao grad razvio, a ponavljanje mantre, došljaci, seljaci, papci, nam uništište grad, pri tom jedini argument je da Sarajevo očigledno imalo neki svoj zenit potkraj osamdesetih godina i od tog trenutka se grad trebao kao konzervirati i u njemu ništa da se ne dira, već onako da ga održavaju koliko mu treba.

Džaba što postavljamo slike, ne samo iz svijeta, već iz toliko hvaljene Evrope, da su neke stvari poput kombinacije klasične i moderne arhitekture normalna stvar, ljudi pišu kako došljaci imaju želju ustakliti Katedralu i Begovu jer staklo im ibret, nisu ga imali na Bjelašnici, odakle su sišli.

Sarajlije su super pasivni ljudi, koji su davno trebali dići svoj glas protiv divlje gradnje, po padinama ovog grada, bukvalno raku ovog grada sa najvećim brojem individualnih ložišta, trebali su dići svoj glas protiv tibraizacije na vakat, zaustavljati mašine ako treba, zatim pretvaranje autentičnih mahala u favele, uništavanju kaldrme na ime asfalta, sve je to želja stanovnika koji tu žive i niko ne diže svoj glas.

U suštinini autentične Sarajlije će svakako pohejtati BBI centar, tvrdeći kako je zamijenio jednu autentičnu sarajevsku ljepoticu, Sarajku i kako je je BBI centar isto Ćaba, svi kruže okolo, a niko ništa ne kupuje.

Isto tako je i SCC sijao jadnim stanovnicima Marijin Dvora i sunce im zaklanjao, a Magrosovo skladište na tom mjestu je bio predivan gradski pejzaž u kojem su uživali. Na kraju krajeva, kome su ga i napravili, kada niko tamo ne kupuje uostalom.
User avatar
Didier
Posts: 2162
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#17941 Re: Sarajevo Construction

Post by Didier »

Upravo mi je drugarica poslala video što je uradila juče, dva ili tri stabla su bila bolesna, ostalo skroz zdravo.

Dakle, Rumenko laže.
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#17942 Re: Sarajevo Construction

Post by last mohicans »

So What! wrote: 27/11/2021 11:53
last mohicans wrote: 27/11/2021 11:43Molim te,objasni,kako ti iz Tešnja znaš da su ova stabla bila bolesna, a ne mi koji smo sjedili ispod tih stabala? Koji institut, osoba, stručnjak, ne znam ko vec je procijenio da su ova stabla bila bolesna? Ovo je čisti fašizam rumenka i replika da ce biti nova je za rubrike no comment. Da, mozda ce izrasti za 30 god. Na tim klupama ljeti, pogotovo navečer, nisi mogao naci mjesta, upravo zbog debele hladovine i ugođaja sjedenja ispod stabala. Taj isti Rumenko je bruku stabala posjekao na dionici DZ.B, na Otoci kad su se proširivale trake, skoro kod bazena Otoka, zatim ispred Meandera kao i na drugim mjestima. Da je ulozio energiju i novce u kupovinu mašine za presađivanje stabala,kao sto ulaze u propalu firmu Lokom koja mu sluzi za uhljebenje gorazdanskih zemljaka, mozda bi se malo i oprao. Stotine gorih stabala, barem vizuelno, ima na Vilisu, Vrelu Bosne i dalje. Ne znam da je i jedno "bolesno" stablo nekoga ubilo, povrijedilo. A rumena seljačina iz dana u dan povrijeđuje zdrav razum.
Tako što prečesto vi iz Sarajeva, pojma nemate, šta se dešava u mahali pored, a kamoli u drugoj gradskoj opštini.

Ja znam da mnoge boli to što sad neće moći da bombaju po forumu i nastave o uništavanju zelenila, mislim hoće, ne zanima trolove, šta se zaista dešava, ali evo iz priloženog jednom da zaključimo priču o stablima, a dalje možete se pozivati na forumske stručnjake.

Stabla nisu bolesna vizuelno prijatelja, već ili su bolesna ili nisu, a bolesti stabla se mogu proširiti i na ostala stabla, ako se na vrijeme ne saniraju.

Image

Image

Image
Sta,mi iz svojih mahala trebamo zasjeci stabla da bi vidjeli jesu li bolesna ili ne? Pa bi time bili relevantni sagovornici po pitanju sječe stabala. Ili, ti si ipak relevantniji, jer imas direktan kontak sa izvora raznih nivoa vlasti? Vidim ti si brzo reagirao i dobio slike direktno iz ureda dotičnog papka, mozda si i sam učestovao u sječi. Ne znam za sto se čudiš kad te ljudi prozivaju botom vlastodrzaca, to si sad sam potvrdio. Ovdje nema susjednih stabala, prevelika je udaljenost da se prenese na druge, samo tih nekoliko stabala je bilo u blizini. Slike su jednog ili dva stabla u pravcu bazena Otoka, ni jedna kod klupa gdje su bicikla. Pola stabala u Sarajevu kad bi ovako zasjekao, vjerujem da bi isto izgledalo.
User avatar
Haris033
Posts: 3816
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#17943 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

So What! wrote: 27/11/2021 12:14
drug_profi wrote: 27/11/2021 11:30 Interesantno je kako ovi dosljaci imaju jednu te istu mantru na svaku kritiku.
Odseli.
Valjda da za njih bude vise mjesta i stanova.
Jeste, ali ovdje se ne kritikuje, već bomba, to je ogromna razlika.

Samo slijep čovjek ne vidi koliko se Sarajevo kao grad razvio, a ponavljanje mantre, došljaci, seljaci, papci, nam uništište grad, pri tom jedini argument je da Sarajevo očigledno imalo neki svoj zenit potkraj osamdesetih godina i od tog trenutka se grad trebao kao konzervirati i u njemu ništa da se ne dira, već onako da ga održavaju koliko mu treba.

Džaba što postavljamo slike, ne samo iz svijeta, već iz toliko hvaljene Evrope, da su neke stvari poput kombinacije klasične i moderne arhitekture normalna stvar, ljudi pišu kako došljaci imaju želju ustakliti Katedralu i Begovu jer staklo im ibret, nisu ga imali na Bjelašnici, odakle su sišli.

Sarajlije su super pasivni ljudi, koji su davno trebali dići svoj glas protiv divlje gradnje, po padinama ovog grada, bukvalno raku ovog grada sa najvećim brojem individualnih ložišta, trebali su dići svoj glas protiv tibraizacije na vakat, zaustavljati mašine ako treba, zatim pretvaranje autentičnih mahala u favele, uništavanju kaldrme na ime asfalta, sve je to želja stanovnika koji tu žive i niko ne diže svoj glas.

U suštinini autentične Sarajlije će svakako pohejtati BBI centar, tvrdeći kako je zamijenio jednu autentičnu sarajevsku ljepoticu, Sarajku i kako je je BBI centar isto Ćaba, svi kruže okolo, a niko ništa ne kupuje.

Isto tako je i SCC sijao jadnim stanovnicima Marijin Dvora i sunce im zaklanjao, a Magrosovo skladište na tom mjestu je bio predivan gradski pejzaž u kojem su uživali. Na kraju krajeva, kome su ga i napravili, kada niko tamo ne kupuje uostalom.
O čemu ti pričaš? Sarajevo se razvilo? :?
Je l govoris o Sarajevu bez Energoinvesta, FAMOS-a, UNIS-a, TAS-a, Šipada, Zore, Žice,..
Šta to Sarajevo danas ima osim novih zgradetina i TC-a?!
I RK Sarajka (ako si ikada ušao u nju) je imala vise izbora i prostora od ovig klaustrofobicnog BBi TV.
Sarajevo kao i svaki drugi grad čine ljudi, a ne zgradetine i hipermarketi.
Ovo pranje novca građevinske mafije ti zoveš razvojom?
Idi negdje drugo i kači te slike, kao što jačiš o autoputevima, gdje bi se po tvojim slikama pomislio da se izgradili hiljade km, a ne samo desetak u zadnjih 5-6 godina.
Last edited by Haris033 on 27/11/2021 12:39, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#17944 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

So What! wrote: 27/11/2021 12:14
drug_profi wrote: 27/11/2021 11:30 Interesantno je kako ovi dosljaci imaju jednu te istu mantru na svaku kritiku.
Odseli.
Valjda da za njih bude vise mjesta i stanova.
Jeste, ali ovdje se ne kritikuje, već bomba, to je ogromna razlika.

Samo slijep čovjek ne vidi koliko se Sarajevo kao grad razvio, a ponavljanje mantre, došljaci, seljaci, papci, nam uništište grad, pri tom jedini argument je da Sarajevo očigledno imalo neki svoj zenit potkraj osamdesetih godina i od tog trenutka se grad trebao kao konzervirati i u njemu ništa da se ne dira, već onako da ga održavaju koliko mu treba.

Džaba što postavljamo slike, ne samo iz svijeta, već iz toliko hvaljene Evrope, da su neke stvari poput kombinacije klasične i moderne arhitekture normalna stvar, ljudi pišu kako došljaci imaju želju ustakliti Katedralu i Begovu jer staklo im ibret, nisu ga imali na Bjelašnici, odakle su sišli.

Sarajlije su super pasivni ljudi, koji su davno trebali dići svoj glas protiv divlje gradnje, po padinama ovog grada, bukvalno raku ovog grada sa najvećim brojem individualnih ložišta, trebali su dići svoj glas protiv tibraizacije na vakat, zaustavljati mašine ako treba, zatim pretvaranje autentičnih mahala u favele, uništavanju kaldrme na ime asfalta, sve je to želja stanovnika koji tu žive i niko ne diže svoj glas.

U suštinini autentične Sarajlije će svakako pohejtati BBI centar, tvrdeći kako je zamijenio jednu autentičnu sarajevsku ljepoticu, Sarajku i kako je je BBI centar isto Ćaba, svi kruže okolo, a niko ništa ne kupuje.

Isto tako je i SCC sijao jadnim stanovnicima Marijin Dvora i sunce im zaklanjao, a Magrosovo skladište na tom mjestu je bio predivan gradski pejzaž u kojem su uživali. Na kraju krajeva, kome su ga i napravili, kada niko tamo ne kupuje uostalom.
Koliko se i kako Sarajevo razvilo - bio je neki dan prilog o građevinskoj mafiji i šta i kako rade. Toliko o pasivnosti Sarajlija.
O poslijeratnoj bespravnoj gradnji, a pogotovu onoj na vodozaštitnim zonama bespredmetno je polemsati.
Ako bi SCC i BBI trebali biti simboli razvoja Sarajeva, onda OK. :roll:
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#17945 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

Didier wrote: 27/11/2021 12:18 Upravo mi je drugarica poslala video što je uradila juče, dva ili tri stabla su bila bolesna, ostalo skroz zdravo.

Dakle, Rumenko laže.
Evo kaže SoWhat! iz Tešanja da su stabla bila bolesna.
Tvoja drugarica kaze da su 2-3 bila bolesna, a ostala da nisu.
Zaista ne znam kome da vjerujem, nekome ko se javlja iz Tešanja ili nekome ko je bio na licu mjesta i lično se uvjerio.

:(
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#17946 Re: Sarajevo Construction

Post by jasib »

Naslovnica wrote: 27/11/2021 12:44
Didier wrote: 27/11/2021 12:18 Upravo mi je drugarica poslala video što je uradila juče, dva ili tri stabla su bila bolesna, ostalo skroz zdravo.

Dakle, Rumenko laže.
Evo kaže SoWhat! iz Tešanja da su stabla bila bolesna.
Tvoja drugarica kaze da su 2-3 bila bolesna, a ostala da nisu.
Zaista ne znam kome da vjerujem, nekome ko se javlja iz Tešanja ili nekome ko je bio na licu mjesta i lično se uvjerio.

:(
Možda treba vjerovati stručnim licima iz PARK-a, oni su zaduženi za zdravstveno stanje ovih stabala, ili nisu?

Nedavno je posječeno ogromno stablo u Kemala Kapetanovića, kod male osnovne škole, nije se moglo proći ulicom zbog toga. Nije zasađeno novo
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#17947 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Naslovnica wrote: 27/11/2021 12:44
Didier wrote: 27/11/2021 12:18 Upravo mi je drugarica poslala video što je uradila juče, dva ili tri stabla su bila bolesna, ostalo skroz zdravo.

Dakle, Rumenko laže.
Evo kaže SoWhat! iz Tešanja da su stabla bila bolesna.
Tvoja drugarica kaze da su 2-3 bila bolesna, a ostala da nisu.
Zaista ne znam kome da vjerujem, nekome ko se javlja iz Tešanja ili nekome ko je bio na licu mjesta i lično se uvjerio.

:(
Pa mozda da vjerujes ljudima koji se bave tim, npr JP Park.

Tvoja drugarica neki orijentir? Po cemu? Jel se bavi tim, ili je onako naisla i pocela dizati hajku bezveze.

Kao moja komsinica kad su dosli ljudi iz parka i sasjekli sve grane na drvecu. Samo sto se kobila nije bacila, aaaj sta ste mi uradili, napala radnike.

Moram li reci da samo nakon godinu , te krosnje su izraslle i izgledaju 10x ljepse. I stablo zdravije.

Al eeeej, zna komsinica, ako zna skuhat corbu i razbit pitu, zna i oko drveca sta i kako treba.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#17948 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

Thorgerson wrote: 27/11/2021 12:48
Naslovnica wrote: 27/11/2021 12:44
Evo kaže SoWhat! iz Tešanja da su stabla bila bolesna.
Tvoja drugarica kaze da su 2-3 bila bolesna, a ostala da nisu.
Zaista ne znam kome da vjerujem, nekome ko se javlja iz Tešanja ili nekome ko je bio na licu mjesta i lično se uvjerio.

:(
Pa mozda da vjerujes ljudima koji se bave tim, npr JP Park.

Tvoja drugarica neki orijentir? Po cemu? Jel se bavi tim, ili je onako naisla i pocela dizati hajku bezveze.

Kao moja komsinica kad su dosli ljudi iz parka i sasjekli sve grane na drvecu. Samo sto se kobila nije bacila, aaaj sta ste mi uradili, napala radnike.

Moram li reci da samo nakon godinu , te krosnje su izraslle i izgledaju 10x ljepse. I stablo zdravije.

Al eeeej, zna komsinica, ako zna skuhat corbu i razbit pitu, zna i oko drveca sta i kako treba.
Nije moja drugarica.
User avatar
Didier
Posts: 2162
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#17949 Re: Sarajevo Construction

Post by Didier »

Thorgerson wrote: 27/11/2021 12:48
Naslovnica wrote: 27/11/2021 12:44
Evo kaže SoWhat! iz Tešanja da su stabla bila bolesna.
Tvoja drugarica kaze da su 2-3 bila bolesna, a ostala da nisu.
Zaista ne znam kome da vjerujem, nekome ko se javlja iz Tešanja ili nekome ko je bio na licu mjesta i lično se uvjerio.

:(
Pa mozda da vjerujes ljudima koji se bave tim, npr JP Park.

Tvoja drugarica neki orijentir? Po cemu? Jel se bavi tim, ili je onako naisla i pocela dizati hajku bezveze.

Kao moja komsinica kad su dosli ljudi iz parka i sasjekli sve grane na drvecu. Samo sto se kobila nije bacila, aaaj sta ste mi uradili, napala radnike.

Moram li reci da samo nakon godinu , te krosnje su izraslle i izgledaju 10x ljepse. I stablo zdravije.

Al eeeej, zna komsinica, ako zna skuhat corbu i razbit pitu, zna i oko drveca sta i kako treba.
Panjevi su i dalje tamo, otiđi i vidjećeš da se ove slike što je Rumeni postavio na Fejsbuk tiču jednog ili dva drveta. Na panjevima se lijepo vidi da sva stabla nisu bila bolesna, ne moraš biti stručnjak da to shvatiš.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#17950 Re: Sarajevo Construction

Post by un1ted »

Fino se traži zapisnik i otkloni se misterija.

Bez da branim malog debila, stablo može biti bolesno i u vrhu a korijen ok.
Post Reply