Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#18051 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

mistek wrote: 29/11/2021 16:12
BadBoy wrote: 29/11/2021 15:40 Krenuo sam navoditi Trebević ali sam se zaustavio jer jebiga možda nije najbolji primjer obzirom na rat, ratna razaranja i ovu post-ratnu podjelu nadležnosti. Ali eto ako ćemo ga navoditi za sami početak nemaš jednog od simbola grada - bob staze. Možda je bolji primjer jedan drugi simbol grada - žičara. Nju smo dobili tek prije 3 godine i to zahvaljujući ljubavi jednog stranca prema ovom gradu. A taj projekat je u potpunosti bio u nadležnosti "naših" (općina, grad, kanton, federacija). Znam pozadinu realizacije tog projekta, bio sam uključen u isti u jednoj fazi i odgovornom tvrdim da je Offerman 97% zaslužan za taj projekat a Skaka 3%. I tih 3% je uradio da bi sebe promovisao jer njemu lično puca za žičarom.
Bob staza može u kategoriju sport. Mizerna je cifra koja treba za njenu obnovu, a koristi su ogromne. Ista je stvar i sa skakaonicama na Trebeviću, pa i ozbiljnijom stazom za skijačko trčanje, bijatlon, generalno sa sportom u ovom gradu. Napravljen je olimpijski bazen, kao pravi kolosalni projekat, ali od toga je prošlo već više od 10 godina. Očekivao sam u tom periodu barem još jedan sličan. Ima tu i dvorana Grbavica recimo, ali generalno se u sport slabo ulagalo i ulaže. U zimskim sportovima se moglo ganjati čak domaćinstvo nekih takmičenja, to nije skupo, u dvoranskim smo pomalo taoci oronulih Skenderije i Zetre, pa guramo s njima, a ovih manjih sala čak sad ima sve više. Stadioni su nula, opšte poznato. Ali, opet kažem, hoću da se bavim karlingom, streličarstvom, nekim čudima, toga u Sarajevu nema. Plus, godišnje je potrebno 10 miliona KM da RK Bosna bude konkurentna u Evropi sa svim ekipama, KK Bosnu da nisu uništili vrlo slično, a da ne pričam o afirmaciji odbojke ili nečeg novog. Ili evo ide zima, mi klizališta nemamo kako treba, a da ne kažem tokom cijele godine :)

Slažem se i za te oronule građevine i generalno neko ušminkavanje turizma radi. Jajce kasarna sa bedemima grada, Žutom tabijom, Muzej Alije Izetbegovića, mezarje Kovači - ovaj dio se da iskoristiti da bude novi trademark Sarajeva. Ali, ne radi se ništa na tome. Ista je stvar generalno s građevinama na obali, ne samo sa Nacionalnom koji je ruglo, nego svim građevinama od gimnazija, pošte, pozorišta, palate pravde itd. One nisu u kritičnom stanju ali se ne iskorištava potencijal, pa da onda s pravom možemo pljuvati Papagajku ili uništavanje jevrejskog templa, za koji bih ja i sad tražio rješenja da se otkrije i sve ono okolo sruši :D

A što se žičare tiče, hajd sad je tu pa je ok, ali meni je gore što nisu odmakli od ideja koje su postojale i ranije. Recimo, kad sam kod ove gore graditeljske cjeline, obnovljena Jajce kasarna i žičara s Bentbaše do gore. Nevjerovatno mi je da uopšte nema govora o takvim stvarima koje bi se isplatile sigurno. :)
Bio je EYOF. :thumbup:
Otvorilo Olimpijski (svaka čast), a Bentbašu sjebalo. :roll:
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#18052 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

VladaFBiH wrote: 29/11/2021 16:27
So What! wrote: 29/11/2021 14:26

Da te ne bi neko pogresno shvatio, stadion na Otoci je pored i jos uvijek postoji, tu je istina postojala jedna livada, gdje se moglo raspaliti fudbala izmedju, a sada je tu jedna poprilicno nepotrebna zgrada. Eto recimo to je jedan primjer, mada u okolini postoji jos prostora za rekreaciju.
to je bio stadion pune dimenzije za rekreativce gdje si mogao doći igrati a ne obična livada i takvih nema puno u gradu

https://www.klix.ba/biznis/sarajevo-na- ... /160616072
Često sam tu viđao momke sa opremom za američki fudbal
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#18053 Re: Sarajevo Construction

Post by mistek »

Ma nisu Zetra i Skenderija ni mogle opstati. Jednostavno, zastarjeli koncepti, potrebna totalna modernizacija.

A EYOF mi je razočarenje života :D Umjesto da su iskoristili da naprave nova borilišta, da se neke stvari u gradu pokrenu, šta mi imamo od toga? Čak su i oni na Palama dobili plohe za karling, pa osnovali neke klubove, hoću reći nešto se pomaknuli, a mi ništa. Ukinuli ski skokove, mada su dio svakog EYOF-a, nismo iskoristili da se popravi staza za bob i sankanje, iako eto bilo međuentitetsko, ništa vala :D Još kad vidim one table koje još stoje po gradu od EYOF, mrzim ga i više :D
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18054 Re: Sarajevo Construction

Post by drndalo »

video wrote: 29/11/2021 14:20 A tek u nauci, vodece perjanice su bile noge, bilje, rase, voje, nikole...

Ma nece da nema :thumbup:
Zato nam je sada ovo domet

Image

Nuklearni fizicar....
Naslovnica
Posts: 27641
Joined: 20/03/2013 15:38

#18055 Re: Sarajevo Construction

Post by Naslovnica »

drndalo wrote: 29/11/2021 16:43
video wrote: 29/11/2021 14:20 A tek u nauci, vodece perjanice su bile noge, bilje, rase, voje, nikole...

Ma nece da nema :thumbup:
Zato nam je sada ovo domet

Image

Nuklearni fizicar....
Sjah'o je ovaj, da si ti živ i zdrav. :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#18056 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

mistek wrote: 29/11/2021 16:12Bob staza može u kategoriju sport. Mizerna je cifra koja treba za njenu obnovu, a koristi su ogromne. Ista je stvar i sa skakaonicama na Trebeviću, pa i ozbiljnijom stazom za skijačko trčanje, bijatlon, generalno sa sportom u ovom gradu. Napravljen je olimpijski bazen, kao pravi kolosalni projekat, ali od toga je prošlo već više od 10 godina. Očekivao sam u tom periodu barem još jedan sličan. Ima tu i dvorana Grbavica recimo, ali generalno se u sport slabo ulagalo i ulaže. U zimskim sportovima se moglo ganjati čak domaćinstvo nekih takmičenja, to nije skupo, u dvoranskim smo pomalo taoci oronulih Skenderije i Zetre, pa guramo s njima, a ovih manjih sala čak sad ima sve više. Stadioni su nula, opšte poznato. Ali, opet kažem, hoću da se bavim karlingom, streličarstvom, nekim čudima, toga u Sarajevu nema. Plus, godišnje je potrebno 10 miliona KM da RK Bosna bude konkurentna u Evropi sa svim ekipama, KK Bosnu da nisu uništili vrlo slično, a da ne pričam o afirmaciji odbojke ili nečeg novog. Ili evo ide zima, mi klizališta nemamo kako treba, a da ne kažem tokom cijele godine :)

Slažem se i za te oronule građevine i generalno neko ušminkavanje turizma radi. Jajce kasarna sa bedemima grada, Žutom tabijom, Muzej Alije Izetbegovića, mezarje Kovači - ovaj dio se da iskoristiti da bude novi trademark Sarajeva. Ali, ne radi se ništa na tome. Ista je stvar generalno s građevinama na obali, ne samo sa Nacionalnom koji je ruglo, nego svim građevinama od gimnazija, pošte, pozorišta, palate pravde itd. One nisu u kritičnom stanju ali se ne iskorištava potencijal, pa da onda s pravom možemo pljuvati Papagajku ili uništavanje jevrejskog templa, za koji bih ja i sad tražio rješenja da se otkrije i sve ono okolo sruši :D

A što se žičare tiče, hajd sad je tu pa je ok, ali meni je gore što nisu odmakli od ideja koje su postojale i ranije. Recimo, kad sam kod ove gore graditeljske cjeline, obnovljena Jajce kasarna i žičara s Bentbaše do gore. Nevjerovatno mi je da uopšte nema govora o takvim stvarima koje bi se isplatile sigurno. :)
Kolika je ta mizerna cifra, s obzirom da je bob staza, sa sarajevskom u citavom svijetu ukupno nema ni dvadeset i da li je bob staza zaista na listi prioriteta kada je obnova u pitanju. Evo Barcelona je zainteresovana, ukoliko dobije domacinstvo Zimskih olimpijskih igara, da se bob vozi u Sarajevu, koji bi u ime odrzavanja ovih igara i obnovili, i to mi je zaista uredu za sada.

Zaboravili smo usput receno da se u Sarajevu poslije rata razvio jedan sport, kojeg gotovo nije bilo na mapi do rata, a to je tenis. Od zenskih teniserki, Dea Herdzelas je nesto napravila, ali daleko najuspjesniji su bili Damir Dzumhur i Mirza Basic. Obojica su bili u prvih 100 tenisera svijeta po ATP listi, a obojica su ponikli u Sarajevu.

RK Bosna je bila ucesnik Lige Prvaka donedavno, pravila je vece uspjehe nego prije rata, jer u to doba je banjalucki Borac dominirao.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#18057 Re: Sarajevo Construction

Post by invincible1921 »

mistek wrote: 29/11/2021 16:12
BadBoy wrote: 29/11/2021 15:40 Krenuo sam navoditi Trebević ali sam se zaustavio jer jebiga možda nije najbolji primjer obzirom na rat, ratna razaranja i ovu post-ratnu podjelu nadležnosti. Ali eto ako ćemo ga navoditi za sami početak nemaš jednog od simbola grada - bob staze. Možda je bolji primjer jedan drugi simbol grada - žičara. Nju smo dobili tek prije 3 godine i to zahvaljujući ljubavi jednog stranca prema ovom gradu. A taj projekat je u potpunosti bio u nadležnosti "naših" (općina, grad, kanton, federacija). Znam pozadinu realizacije tog projekta, bio sam uključen u isti u jednoj fazi i odgovornom tvrdim da je Offerman 97% zaslužan za taj projekat a Skaka 3%. I tih 3% je uradio da bi sebe promovisao jer njemu lično puca za žičarom.
Bob staza može u kategoriju sport. Mizerna je cifra koja treba za njenu obnovu, a koristi su ogromne. Ista je stvar i sa skakaonicama na Trebeviću, pa i ozbiljnijom stazom za skijačko trčanje, bijatlon, generalno sa sportom u ovom gradu. Napravljen je olimpijski bazen, kao pravi kolosalni projekat, ali od toga je prošlo već više od 10 godina. Očekivao sam u tom periodu barem još jedan sličan. Ima tu i dvorana Grbavica recimo, ali generalno se u sport slabo ulagalo i ulaže. U zimskim sportovima se moglo ganjati čak domaćinstvo nekih takmičenja, to nije skupo, u dvoranskim smo pomalo taoci oronulih Skenderije i Zetre, pa guramo s njima, a ovih manjih sala čak sad ima sve više. Stadioni su nula, opšte poznato. Ali, opet kažem, hoću da se bavim karlingom, streličarstvom, nekim čudima, toga u Sarajevu nema. Plus, godišnje je potrebno 10 miliona KM da RK Bosna bude konkurentna u Evropi sa svim ekipama, KK Bosnu da nisu uništili vrlo slično, a da ne pričam o afirmaciji odbojke ili nečeg novog. Ili evo ide zima, mi klizališta nemamo kako treba, a da ne kažem tokom cijele godine :)

Slažem se i za te oronule građevine i generalno neko ušminkavanje turizma radi. Jajce kasarna sa bedemima grada, Žutom tabijom, Muzej Alije Izetbegovića, mezarje Kovači - ovaj dio se da iskoristiti da bude novi trademark Sarajeva. Ali, ne radi se ništa na tome. Ista je stvar generalno s građevinama na obali, ne samo sa Nacionalnom koji je ruglo, nego svim građevinama od gimnazija, pošte, pozorišta, palate pravde itd. One nisu u kritičnom stanju ali se ne iskorištava potencijal, pa da onda s pravom možemo pljuvati Papagajku ili uništavanje jevrejskog templa, za koji bih ja i sad tražio rješenja da se otkrije i sve ono okolo sruši :D

A što se žičare tiče, hajd sad je tu pa je ok, ali meni je gore što nisu odmakli od ideja koje su postojale i ranije. Recimo, kad sam kod ove gore graditeljske cjeline, obnovljena Jajce kasarna i žičara s Bentbaše do gore. Nevjerovatno mi je da uopšte nema govora o takvim stvarima koje bi se isplatile sigurno. :)
Dvorana ima na pasja preskakala
Grbavica nikad bolja nije bila od trerena do tribina
Bjelasnica staze poprilicno solidno,nadam se jos bolje u pogledu porasta kapaciteta liftova
Bazen otoka
Eyof
Safet Zajko centar koji svi zaborvljate spomenut
Kosevo karna sto jes al vala jedino ga rusit pa na novo pravit

Vala nije ni lose za 20 godina...
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18058 Re: Sarajevo Construction

Post by drndalo »

So What! wrote: 29/11/2021 14:21 U sportu, sarajevski klubovi su napravili neke uspjehe u tadasnjim europskim fudbalskim takmicenjima, ciji formati su bili znatno laksi nego danas, i tada poprilicno jakom fudbalskom sampionatu Jugoslavije, sarajevski klubovi su tri puta ukupuno bili prvaci, a oba kluba su po cetiri puta zavrsavali na prva tri mjesta, ukljucujuci i sezone kada su bili prvaci. Ono sto je istina, da je najboljeg fudbalera svih vremena, a da je iz Sarajeva, Sarajevo dobilo poslije rata, a to je Edin Dzeko, covjek impresivne karijere, koji je ponikao upravo na Grbavici.

Nekoliko sjajnih sezona je imala KK Bosna, kada je postala sampion Evrope te par sezona kasnije, kada je bila treca i cetvrta, doduse tada se to takmicenje igralo u manjem formatu, nego sto je to danas, ali i dalje znacajna stvar.

Pored nabrojanog, dovoljno je reci, da Sarajevo nikada nije dalo osvajaca olimpijske medalje, izuzev par fudbalera koji su bili dio jugoslovenske olimpijske reprezentacije, a zanimljivo da je najblize osvajanju olimpijske medalje od svih Sarajlija bio Nedzad Husic, ove godine u Tokiju.

O kulturi, mislim da ne treba trositi rijeci, broj pozorista u Sarajevu se povecao, a koliko znam, predstave su uredno rasprodate i svi uredno rade. Broj izlobi je sigurno veci, pa dovoljno je pogledati samo kakve izlozbe budu u Historijskom muzeju. Muzicki dogadjaji u Sarajevu su prije rata, ako govorimo o stranim izvodjacima, bila rijetka kao i danas i u prosjeku su lose prolazila, dok je recimo Sting ove godine uspio rasprodati koncert u Zetri za jedan dan.
Zaboravljas spomenuti da te izlozbe koje brojis uredno finansiraju stranci, a od "nasih" para je Zemaljski muzej bio zavaren koliko godina ???

Sting se zajebo pa najavio, vidjecemo hoce li doci. U2 bio iza rata, sadaka. Prije rata, Elton John. Sto se drugih stranaca tice, vise ih je puno bilo krajem '80-ih, ali kako se radi o strogoj svjetskoj alternativi, neces da budes upoznat sa istom... Neki od tih bendova doduse su za vrijeme rata/iza rata i u svjetskim razmjerama postali prilicno poznati, koliko bendovi takve vrste to mogu postati, a "mi smo" im pomogli da sviraju i nastupaju izvan Amerike i Engleske prije nego su kuci mogli svirati...
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18059 Re: Sarajevo Construction

Post by detroit-mercy »

So What! wrote: 29/11/2021 16:46
mistek wrote: 29/11/2021 16:12Bob staza može u kategoriju sport. Mizerna je cifra koja treba za njenu obnovu, a koristi su ogromne. Ista je stvar i sa skakaonicama na Trebeviću, pa i ozbiljnijom stazom za skijačko trčanje, bijatlon, generalno sa sportom u ovom gradu. Napravljen je olimpijski bazen, kao pravi kolosalni projekat, ali od toga je prošlo već više od 10 godina. Očekivao sam u tom periodu barem još jedan sličan. Ima tu i dvorana Grbavica recimo, ali generalno se u sport slabo ulagalo i ulaže. U zimskim sportovima se moglo ganjati čak domaćinstvo nekih takmičenja, to nije skupo, u dvoranskim smo pomalo taoci oronulih Skenderije i Zetre, pa guramo s njima, a ovih manjih sala čak sad ima sve više. Stadioni su nula, opšte poznato. Ali, opet kažem, hoću da se bavim karlingom, streličarstvom, nekim čudima, toga u Sarajevu nema. Plus, godišnje je potrebno 10 miliona KM da RK Bosna bude konkurentna u Evropi sa svim ekipama, KK Bosnu da nisu uništili vrlo slično, a da ne pričam o afirmaciji odbojke ili nečeg novog. Ili evo ide zima, mi klizališta nemamo kako treba, a da ne kažem tokom cijele godine :)

Slažem se i za te oronule građevine i generalno neko ušminkavanje turizma radi. Jajce kasarna sa bedemima grada, Žutom tabijom, Muzej Alije Izetbegovića, mezarje Kovači - ovaj dio se da iskoristiti da bude novi trademark Sarajeva. Ali, ne radi se ništa na tome. Ista je stvar generalno s građevinama na obali, ne samo sa Nacionalnom koji je ruglo, nego svim građevinama od gimnazija, pošte, pozorišta, palate pravde itd. One nisu u kritičnom stanju ali se ne iskorištava potencijal, pa da onda s pravom možemo pljuvati Papagajku ili uništavanje jevrejskog templa, za koji bih ja i sad tražio rješenja da se otkrije i sve ono okolo sruši :D

A što se žičare tiče, hajd sad je tu pa je ok, ali meni je gore što nisu odmakli od ideja koje su postojale i ranije. Recimo, kad sam kod ove gore graditeljske cjeline, obnovljena Jajce kasarna i žičara s Bentbaše do gore. Nevjerovatno mi je da uopšte nema govora o takvim stvarima koje bi se isplatile sigurno. :)
Kolika je ta mizerna cifra, s obzirom da je bob staza, sa sarajevskom u citavom svijetu ukupno nema ni dvadeset i da li je bob staza zaista na listi prioriteta kada je obnova u pitanju. Evo Barcelona je zainteresovana, ukoliko dobije domacinstvo Zimskih olimpijskih igara, da se bob vozi u Sarajevu, koji bi u ime odrzavanja ovih igara i obnovili, i to mi je zaista uredu za sada.

Zaboravili smo usput receno da se u Sarajevu poslije rata razvio jedan sport, kojeg gotovo nije bilo na mapi do rata, a to je tenis. Od zenskih teniserki, Dea Herdzelas je nesto napravila, ali daleko najuspjesniji su bili Damir Dzumhur i Mirza Basic. Obojica su bili u prvih 100 tenisera svijeta po ATP listi, a obojica su ponikli u Sarajevu.

RK Bosna je bila ucesnik Lige Prvaka donedavno, pravila je vece uspjehe nego prije rata, jer u to doba je banjalucki Borac dominirao.
Bob staze nisu nigdje islative, skup je to sport i za mnogo jace drzave a kamo li za nas kokuzluk. Nego ako se moze kakve donacije iskopati za obnovu inace mrka kapa.
User avatar
video
Posts: 6767
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#18060 Re: Sarajevo Construction

Post by video »

drndalo wrote: 29/11/2021 16:43
video wrote: 29/11/2021 14:20 A tek u nauci, vodece perjanice su bile noge, bilje, rase, voje, nikole...

Ma nece da nema :thumbup:
Zato nam je sada ovo domet

Image

Nuklearni fizicar....
Treba ustati pa reci Esso :thumbup:
Rahmet mu dusi :(
A u poredjenju sa ovima gore je nobelovac :izet:
Logicno0
Posts: 6
Joined: 03/02/2021 16:46

#18061 Re: Sarajevo Construction

Post by Logicno0 »

So What! wrote: 29/11/2021 15:37 Trebevic je trenutno cak na visem kapacitetu nego sto je bio, samo je rekonstrukcija bob staze preostala i Coline kape, sve ostalo je obnovljeno, Prvi Sumar i Vidikovac su sada hoteli Pino Nature i Vidikovac, zicara je medju najmodernijim u Evropi. Staze za setanje su uredne i propisno oznacene, planinarski dom radi, a radio je i onaj hotel Level Up, sa strane RS-a, na Brusu je napravljeno mnogo vise, a tamo je Sunnyland kao i sjediste Symphonya.
Mnogi mješaju Ćolinu kapu i opservatorij koji je u blizini. Žičara prolazi između male i velike Ćoline kape tj. skoro pa "dodiruje" malu. Sa gornje strane velike Ćoline kape se nalaze tri devastirane Pandurevića kuće, onda se ide makadamskim putem do kraja bob staze, gdje se nalazi i veliki parking. Tek od tog parkinga se na nekih cca 300 metara napazi opservatorij. Ispod opservatorija je i entitetska linija, a koliko znam cijela bob staza pripada FBiH.
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18062 Re: Sarajevo Construction

Post by drndalo »

invincible1921 wrote: 29/11/2021 15:43
geralt wrote: 29/11/2021 15:12
Super, moze se otici u Pariz. Evo pozelim otici u Prag, turisticku metropolu udaljenu manje od 1000 km, kako cu doci tamo i koliko ce me to zadovoljstvo kostati? Opet moram na "kurcevu zeljeznicu" sjesti u vecini varijanti, jelde?
Daj ba svijuti...prica se ko da se imao teleporter masina a vecini gradjana hajlajt zivota bio odlazak na more na makarsku rivijeru...dns ljudi odu na vikend u bec,budimpestu itd...de bgt
Danas vecina ljudi koji bi trebalo da zive od svog rada ne moze odvojiti dovoljno para ni za 3 dana Neuma... Ali je danas bolje, imamo internet... Kod Tite ga nije bilo....
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#18063 Re: Sarajevo Construction

Post by invincible1921 »

drndalo wrote: 29/11/2021 17:23
invincible1921 wrote: 29/11/2021 15:43

Daj ba svijuti...prica se ko da se imao teleporter masina a vecini gradjana hajlajt zivota bio odlazak na more na makarsku rivijeru...dns ljudi odu na vikend u bec,budimpestu itd...de bgt
Danas vecina ljudi koji bi trebalo da zive od svog rada ne moze odvojiti dovoljno para ni za 3 dana Neuma... Ali je danas bolje, imamo internet... Kod Tite ga nije bilo....
Ma jastq...zato sve puno ..
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18064 Re: Sarajevo Construction

Post by drndalo »

video wrote: 29/11/2021 17:02
drndalo wrote: 29/11/2021 16:43

Zato nam je sada ovo domet

Image

Nuklearni fizicar....
Treba ustati pa reci Esso :thumbup:
Rahmet mu dusi :(
A u poredjenju sa ovima gore je nobelovac :izet:
Ti znas da Nobelovu nagradu ne dodjeljuju za kriminal, lopovluk, i ubleharenje...? Sve koje si naveo su mozda bili supci, neki definitivno jesu, ali ih to ne pravi losima u svojoj nauci... Niti su bili tu gdje su stigli samo zvog svog srpskog imena...
Sjah'o je ovaj, da si ti živ i zdrav. :thumbup:
Znam, ali iako se ne radujem smrti nikoga, osim bas zlocinaca, ovo nam moze biti svijetli primjer kako ne treba dopustiti bas sve, bas svakome ko ima djon obraz... Da je ostao samo privatnik sa autoservisom i praonicom na Nedzaricima, sa ljepuskastim kcerkama, jedna prica... Osim sto je postao "akademik", OVO je nama bilo "gazda" Zdravstvenog Fonda... Heeeej !
Last edited by drndalo on 29/11/2021 17:44, edited 2 times in total.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#18065 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

detroit-mercy wrote: 29/11/2021 16:52
So What! wrote: 29/11/2021 16:46

Kolika je ta mizerna cifra, s obzirom da je bob staza, sa sarajevskom u citavom svijetu ukupno nema ni dvadeset i da li je bob staza zaista na listi prioriteta kada je obnova u pitanju. Evo Barcelona je zainteresovana, ukoliko dobije domacinstvo Zimskih olimpijskih igara, da se bob vozi u Sarajevu, koji bi u ime odrzavanja ovih igara i obnovili, i to mi je zaista uredu za sada.

Zaboravili smo usput receno da se u Sarajevu poslije rata razvio jedan sport, kojeg gotovo nije bilo na mapi do rata, a to je tenis. Od zenskih teniserki, Dea Herdzelas je nesto napravila, ali daleko najuspjesniji su bili Damir Dzumhur i Mirza Basic. Obojica su bili u prvih 100 tenisera svijeta po ATP listi, a obojica su ponikli u Sarajevu.

RK Bosna je bila ucesnik Lige Prvaka donedavno, pravila je vece uspjehe nego prije rata, jer u to doba je banjalucki Borac dominirao.
Bob staze nisu nigdje islative, skup je to sport i za mnogo jace drzave a kamo li za nas kokuzluk. Nego ako se moze kakve donacije iskopati za obnovu inace mrka kapa.
navodno nije skupa obnova već korištenje/održavanje iste - bila je prije 2-3 godine studija vezana za bob stazu i zaključak je da je totalno neisplativo i da pravi ogromne minuse
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#18066 Re: Sarajevo Construction

Post by geralt »

invincible1921 wrote: 29/11/2021 16:24 Kad vec idemo mak na konac....sarajevo je komumiste docekalo haman netaknuto, a 95 je bio grad koji je pretrpio teska razaranja..

Grbavica i Ilidza npr vraceni u srednji vijek
Grijesis. Poruseno je Sarajevo u WWII, sto njemackim bombardovanjem u aprilskom ratu, sto saveznickim tokom rata. Jos uvijek se pronalaze avio bombe. Evo ti dobar clanak o tome: https://iis.unsa.ba/wp-content/uploads/ ... k-Sead.pdf
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18067 Re: Sarajevo Construction

Post by drndalo »

invincible1921 wrote: 29/11/2021 17:25
drndalo wrote: 29/11/2021 17:23

Danas vecina ljudi koji bi trebalo da zive od svog rada ne moze odvojiti dovoljno para ni za 3 dana Neuma... Ali je danas bolje, imamo internet... Kod Tite ga nije bilo....
Ma jastq...zato sve puno ..
Pa izracunaj broj smjestajnih mjesta u Neumu, pomnozi sa brojem dana u sezoni i uporedi sa brojem stanovnika u BiH i javi nam koliki je to omjer...

Mislim isto kao da kazes da je sala na Mojmilu vazda puna, i to je uspjeh, jer ima se para... A tamo u stvari puna je jer ima 200 sjedista... A Sarajevo 300.000 stanovnika.
Last edited by drndalo on 29/11/2021 17:45, edited 1 time in total.
User avatar
video
Posts: 6767
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#18068 Re: Sarajevo Construction

Post by video »

drndalo wrote: 29/11/2021 17:32
video wrote: 29/11/2021 17:02

Treba ustati pa reci Esso :thumbup:
Rahmet mu dusi :(
A u poredjenju sa ovima gore je nobelovac :izet:
Ti znas da Nobelovu nagradu ne dodjeljuju za kriminal, lopovluk, i ubleharenje...? Sve koje si naveo su mozda bili supci, neki definitivno jesu, ali ih to ne pravi losima u svojoj nauci... Niti su bili tu gdje su stigli samo zvog svog srpskog imena...
Sjah'o je ovaj, da si ti živ i zdrav. :thumbup:
Znam, ali iako se ne radujem smrti nikoga, osim bas zlocinaca, ovo nam moze biti svijetli primjer kako ne treba dopustiti bas sve, bas svakome ko ima djon obraz... Da je ostao samo privatnik sa autoservisom i praonicom na Nedzaricima, sa ljepuskastim kcerkama, jedna prica... Osim sto je posato "akademik", OVO je nama bilo "gazda" Zdravstvenog Fonda... Heeeej !
Ma sta bolan :shock:

Esso je bio zamjenik komadanta logistike 2. Viteske brigade, iste one sto je hebavala mamicu tim tvojim cetnickim vojvodama.
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18069 Re: Sarajevo Construction

Post by detroit-mercy »

video wrote: 29/11/2021 17:43
drndalo wrote: 29/11/2021 17:32

Ti znas da Nobelovu nagradu ne dodjeljuju za kriminal, lopovluk, i ubleharenje...? Sve koje si naveo su mozda bili supci, neki definitivno jesu, ali ih to ne pravi losima u svojoj nauci... Niti su bili tu gdje su stigli samo zvog svog srpskog imena...



Znam, ali iako se ne radujem smrti nikoga, osim bas zlocinaca, ovo nam moze biti svijetli primjer kako ne treba dopustiti bas sve, bas svakome ko ima djon obraz... Da je ostao samo privatnik sa autoservisom i praonicom na Nedzaricima, sa ljepuskastim kcerkama, jedna prica... Osim sto je posato "akademik", OVO je nama bilo "gazda" Zdravstvenog Fonda... Heeeej !
Ma sta bolan :shock:

Esso je bio zamjenik komadanta logistike 2. Viteske brigade, iste one sto je hebavala mamicu tim tvojim cetnickim vojvodama.
Najbolja pozicija u vojsci :mrgreen: imal koji da nije iz rata izasao kao bogat covjek/kontraverzni privatnik :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18070 Re: Sarajevo Construction

Post by drndalo »

video wrote: 29/11/2021 17:43
drndalo wrote: 29/11/2021 17:32

Ti znas da Nobelovu nagradu ne dodjeljuju za kriminal, lopovluk, i ubleharenje...? Sve koje si naveo su mozda bili supci, neki definitivno jesu, ali ih to ne pravi losima u svojoj nauci... Niti su bili tu gdje su stigli samo zvog svog srpskog imena...



Znam, ali iako se ne radujem smrti nikoga, osim bas zlocinaca, ovo nam moze biti svijetli primjer kako ne treba dopustiti bas sve, bas svakome ko ima djon obraz... Da je ostao samo privatnik sa autoservisom i praonicom na Nedzaricima, sa ljepuskastim kcerkama, jedna prica... Osim sto je posato "akademik", OVO je nama bilo "gazda" Zdravstvenog Fonda... Heeeej !
Ma sta bolan :shock:

Esso je bio zamjenik komadanta logistike 2. Viteske brigade, iste one sto je hebavala mamicu tim tvojim cetnickim vojvodama.
Logistike ? Bas me cudi... Ocito si mlad da znas sta to znaci...

Vojvodama ? Ne znam da su bili Vojvode, ali nema veze, dok je bio rat ja sam, sa drugim svojim kolegama JEBAVAO MATER njihovim "vojvodama", a Eso je i tada svojim ovim debelim prsticima vrijedno maznjavao vijetnamski keks od djece kao sto si ti...

Ja sam prvu uniformu od Armije BiH dobio u augustu 1994... Postene cizme u januaru 1995. Do tada sam derao svoje... Toliko su "Ese" logisticki nabavile... O municiji koje mi je falilo cijeli rat necu ni da pricam... Vise sam je privatno sredio, nego dobio legalno kroz Brigadu.... Da vidis iznenadjenja kad kazes Komandantu da u Masinskoj imaju 3 granate proizvedene, i jos nedodijeljene, a logisticari to ne znaju... Pa on nazove Korpus i vidju vraga stvarno... Stignu 3 granate nama... Komandir moje jedinice kojeg sam preskocio da bih to rekao Komandantu Brigade mi to nikad nije oprostio... Ispade on los...

Rucnu bombu M-52 sam za svoje cigare kupio sam sebi, i nosio uza se za slucaj izbjegavanja zarobljavanja.... I to sam si morao kupiti ! Sta mislis od koga?
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#18071 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

invincible1921 wrote: 29/11/2021 16:37
Propao je split(jugoplastika), cibona, olimpija, partizan i zvezda opstaju jer sj nacionali interesi...nije niko dopustio to je samo slijed dogadjaja za koje mi mislimo da se desava iskljucivo nama.

Da ne bude juga samo...grckih klubova i talijanskij more...Marousi igrao EL ne postoje, montepaschi se maltene ugasio, virtus se kao nesto vratio..al tanko je i to, ljudi ne tako davno prvaci evorpe
Sve to stoji, ali ja ne govorim o klubovima u Sarajevu vec o sportskoj infrastrukturi. Nama nije neophodna gradnja novih dvorana, stadiona i slicno kada vec imamo solidan temelj. Sam olimpijski kompleks Kosevo je vrijedniji od svih potencijalnih dvorana i stadiona koje su planirali graditi.
Bukvalno je grad isplaniran na nacin da je na tom podrucju dobio sportsku i pomocnu infrastrukturu.
Kao sto rekoh, ne moramo mi nista novo praviti niti izmisljati toplu vodu. Dovoljno je renovirati kno sto vec imamo i samim tim bi bili u regionalnom vrhu sto se infrastrukture tice
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#18072 Re: Sarajevo Construction

Post by invincible1921 »

drndalo wrote: 29/11/2021 17:42
invincible1921 wrote: 29/11/2021 17:25

Ma jastq...zato sve puno ..
Pa izracunaj broj smjestajnih mjesta u Neumu, pomnozi sa brojem dana u sezoni i uporedi sa brojem stanovnika u BiH i javi nam koliki je to omjer...

Mislim isto kao da kazes da je sala na Mojmilu vazda puna, i to je uspjeh, jer ima se para... A tamo u stvari puna je jer ima 200 sjedista... A Sarajevo 300.000 stanovnika.
Losa je ekonomska situacija...al ne pretjerujte...auto i odlazak na more moze priustiti velika vecina
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#18073 Re: Sarajevo Construction

Post by drndalo »

invincible1921 wrote: 29/11/2021 18:08
drndalo wrote: 29/11/2021 17:42

Pa izracunaj broj smjestajnih mjesta u Neumu, pomnozi sa brojem dana u sezoni i uporedi sa brojem stanovnika u BiH i javi nam koliki je to omjer...

Mislim isto kao da kazes da je sala na Mojmilu vazda puna, i to je uspjeh, jer ima se para... A tamo u stvari puna je jer ima 200 sjedista... A Sarajevo 300.000 stanovnika.
Losa je ekonomska situacija...al ne pretjerujte...auto i odlazak na more moze priustiti velika vecina
Znam i prosjecnu duzinu ostajanja u Neumu, nije 3 noci, ali je daleko ispod 7... I smijete se odmaralistima preduzeca na Makarskoj rivijeri...? Bez pretis lonca, sa doruckom i vecerom...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#18074 Re: Sarajevo Construction

Post by invincible1921 »

drndalo wrote: 29/11/2021 18:22
invincible1921 wrote: 29/11/2021 18:08

Losa je ekonomska situacija...al ne pretjerujte...auto i odlazak na more moze priustiti velika vecina
Znam i prosjecnu duzinu ostajanja u Neumu, nije 3 noci, ali je daleko ispod 7... I smijete se odmaralistima preduzeca na Makarskoj rivijeri...? Bez pretis lonca, sa doruckom i vecerom...
Ko im se smije? Samo konstatujem da se prica da se moglo na mjesec ic, a 95% gradjana nikad van granica drzave nije otislo
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#18075 Re: Sarajevo Construction

Post by geralt »

video wrote: 29/11/2021 17:43 Esso je bio zamjenik komadanta logistike 2. Viteske brigade, iste one sto je hebavala mamicu tim tvojim cetnickim vojvodama.
Sa Esom Radeljasom i Cengicima u logistici, dobro su borci Armije i tene imali.
Post Reply