Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22739
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#17451 Re: Sarajevo Construction

Post by drndalo »

Ti zaboravljas koji sistem je te Ciglane izgradio... Onaj mrski i nedemokratski.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#17452 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

drndalo wrote: 14/10/2021 15:23 Ti zaboravljas koji sistem je te Ciglane izgradio... Onaj mrski i nedemokratski.
Ma samo podobni mogli napredovati. Nikako sposobni. Morao biti član partije, nije smio u džamiju.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17453 Re: Sarajevo Construction

Post by Truba »

Sve po yusu
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#17454 Re: Sarajevo Construction

Post by breuer »

vala, bolje da se nije Radoslav Dedale igrao eksperimentalnog urbanizma, svakako smo ga sveli na havelu, koliko god da je "gospoda" tu stanove dobila...
User avatar
thekupus
Posts: 6786
Joined: 25/06/2011 22:38

#17455 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

breuer wrote: 14/10/2021 16:05 vala, bolje da se nije Radoslav Dedale igrao eksperimentalnog urbanizma, svakako smo ga sveli na havelu, koliko god da je "gospoda" tu stanove dobila...
Hmm, po čemu su Ciglane "favela"? Još uvijek neki od najljepših stanova u Sarajevu, dva moderna kosa lifta, Merhemića trg korektno izgleda, odmah u blizini veliki park. Ne održavaju se savršeno, to je do stanara, ali je to opet puno bolje nego npr. na Alipašinom.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2802
Joined: 14/01/2019 04:56

#17456 Re: Sarajevo Construction

Post by Porodice Foht »

drug_profi wrote: 14/10/2021 14:01 Pa Ciglane su bile jedno veliko klizište. Bio sam mali, ali znam da su se ljudi ibretili kako će se tu nešto graditi.
Pa znamo kakvo je bilo kliziste kad Bata razbi Gidru, laznog Valtera u ''Valter brani Sarajevo''. Bas na terenu gdje su Ciglane izgradjene. :wink:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#17457 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Nesto mi naumpade, taj potez je mislim Srbin (urbanista) oko Kosevskog potoka nazvao "zelena transferzala", jer je tu planiran parkovski prostor (sto je djelimicno uradjeno). Dosta tog prostora je bila haman mocvara.

Negdje sam procitao da je Zetra upravo i dobila naziv po tom konceptu. Malo smijesno, jer je koncept upravo najvise napusten olimpijskim objektima. Jos smjesnije je kako se prije rata iskoristila u propagandi sintagma "zelena transferzala".
Ali, da se nije cuvao taj prostor pitanje je da li bi se u centru grada imalo uklopiti tako fino sportski kompleks.

Ja bih volio da postoji neki argument zasto se ne bi trebalo graditi na brdu u Konjicu. Setnica, cuvanje zelenila radi hladjenja ljeti....
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#17458 Re: Sarajevo Construction

Post by breuer »

thekupus wrote: 14/10/2021 16:12
breuer wrote: 14/10/2021 16:05 vala, bolje da se nije Radoslav Dedale igrao eksperimentalnog urbanizma, svakako smo ga sveli na havelu, koliko god da je "gospoda" tu stanove dobila...
Hmm, po čemu su Ciglane "favela"? Još uvijek neki od najljepših stanova u Sarajevu, dva moderna kosa lifta, Merhemića trg korektno izgleda, odmah u blizini veliki park. Ne održavaju se savršeno, to je do stanara, ali je to opet puno bolje nego npr. na Alipašinom.
vidiš, vrlo zanimljivo, stanovao sam i na Alipašinom i na Ciglanama i ne treba ih ni porediti, roditelji su mi još na Donjim i vrlo dobro poznajem to naselje...

stanovi jesu odlični, pojedini se mogu uz par modifikacija učiniti još boljim, ali pogledaj popločanje trga, striptiz fontanu, izmjene na fasadama kako je ko htio, različitu stolariju i nadstrešnice...Srednje i Gornje su jednostavno i same po sebi "too much" za prosječnog čovjeka...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17459 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Too much?
User avatar
thekupus
Posts: 6786
Joined: 25/06/2011 22:38

#17460 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

breuer wrote: 14/10/2021 19:37
thekupus wrote: 14/10/2021 16:12

Hmm, po čemu su Ciglane "favela"? Još uvijek neki od najljepših stanova u Sarajevu, dva moderna kosa lifta, Merhemića trg korektno izgleda, odmah u blizini veliki park. Ne održavaju se savršeno, to je do stanara, ali je to opet puno bolje nego npr. na Alipašinom.
vidiš, vrlo zanimljivo, stanovao sam i na Alipašinom i na Ciglanama i ne treba ih ni porediti, roditelji su mi još na Donjim i vrlo dobro poznajem to naselje...

stanovi jesu odlični, pojedini se mogu uz par modifikacija učiniti još boljim, ali pogledaj popločanje trga, striptiz fontanu, izmjene na fasadama kako je ko htio, različitu stolariju i nadstrešnice...Srednje i Gornje su jednostavno i same po sebi "too much" za prosječnog čovjeka...
I ja vrlo dobro poznajem cijelo naselje, prije sam bio u A. Hangija, a ni sad nisam daleko. Starije popločanje trga je užas, ovo recentno iz Ajnadžićevog perioda je korektno. Nisam siguran šta je problem sa fontanom, u ljetnim noćima je taj prostor prepun porodica sa djecom i starijih ljudi koji tu provode vrijeme. Tu je par skroz korektnih kafića, dobra pekara, apoteka, fitnes klub, banka... Nemaš puno lokacija u gradu gdje je sve tako na dohvat ruke. Naravno, može to puno bolje i sređenije biti, prvenstveno po pitanju parkinga. Višeetažna podzemna garaža na parkingu pored džamije bi skroz otvorila taj prostor.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#17461 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Porodice Foht wrote: 14/10/2021 16:21
drug_profi wrote: 14/10/2021 14:01 Pa Ciglane su bile jedno veliko klizište. Bio sam mali, ali znam da su se ljudi ibretili kako će se tu nešto graditi.
Pa znamo kakvo je bilo kliziste kad Bata razbi Gidru, laznog Valtera u ''Valter brani Sarajevo''. Bas na terenu gdje su Ciglane izgradjene. :wink:
Negdje na mjestu zgrade Unicredit banke je bilo jezerce, a u stvari rupa puna vode, u kojem su se ljeti vazda firauni kupali.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#17462 Re: Sarajevo Construction

Post by dječak sa šibicama »

Svi stanovi na Ciglanama koji su "u strani" imali su velike probleme sa vlagom, smrdili su na mem. To je bilo godinama nakon gradnje, ne znam kako je danas ali znam da ovi sa dubljim djepom stanove kupuju dole "u ravnim Ciglanama" ili gore na vrhu gdje su "elitni stanovi".
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#17463 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Ja sam imao stan u H.Kulenovica u onim dvospratnicama na trgu. I tu je cak bilo problema sa kanalizacionim cijevima koje su se izljevale direkt dole u tunel. I naravno desavale se krađe sa balkona cak i na cetvrtom spratu u zgradama D.Ibrahmbega.
Puno bivsih dobrostojecih građana koji su docekali svoje teske dane. Drugim rijecima, mnogo ljudi koji nemaju para pa je tako i sve bilo zapusteno.
Odselio i prodao to prije par godina. Tad jos nije kosi lift proradio, djeci dopizdilo da se pjeske penju, a i meni da ih nervozan iscekujem i da se jebem za parking.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#17464 Re: Sarajevo Construction

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ciglane vala onako, memljive i tmurne su mi nekako vazda bile, živio dok sam studirao.

A Koševsko brdo je odron za život, samo gornji red zgrada oko kineske ambasade dolszi u obzir

Od padinskih naselja Breka, Koševo i Jezero su top. Treba hodat uzbrdo, al zato air quality najbolji.
Od dolinskih Grbavica i Hrasno, samo da je zgrada barem sredina 70tih.

Mahale i centar ne računam, nisam taj tip. Ostalo je ili previse daleko od stvari koje trebam ili maglovito, a ima dobrih stanova svugdje. :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#17465 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Otoka je sad poprilicno dobar kraj za stanovanje. Ja sam jako zadovoljan i ne bih se odavde vise selio.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17466 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Zavisi na koju Otoku misliš, ima ih više. :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#17467 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Logovan wrote: 15/10/2021 00:20 Zavisi na koju Otoku misliš, ima ih više. :lol:
Jedinu, origigi. Nista ova plastika.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#17468 Re: Sarajevo Construction

Post by studiorum_tuzlaensis »

Otoka jest OK, granica magle do 12 :D najvažnije stvari su tu za otoku: bolnica, pijaca, vrtić, škola, tramvaj, trola park, jos jedan park, kafić u blizini, teretana, bazen, shopping centar i barem 2 pekare i jedan granap i da je vils malo bliže valjalo bi, al nije ni daleko vala.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#17469 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

studiorum_tuzlaensis wrote: 15/10/2021 00:24 Otoka jest OK, granica magle do 12 :D najvažnije stvari su tu za otoku: bolnica, pijaca, vrtić, škola, tramvaj, trola park, jos jedan park, kafić u blizini, teretana, bazen, shopping centar i barem 2 pekare i jedan granap i da je vils malo bliže valjalo bi, al nije ni daleko vala.
Koji ce mi Q. Vils, imam setnicu boli glava. Cuku pustim da trckara oko mene, društvo nam prave patke, galebovi, čaplje...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#17470 Re: Sarajevo Construction

Post by studiorum_tuzlaensis »

Zaboravio si vrane. :lol:

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#17471 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Manje ih je nego prije. Mislim, ima ih, ali ne tako strasno. Meni su one inace pravo interesantne ptice.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15969
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#17472 Re: Sarajevo Construction

Post by sime_cipol »

Nedavno bio kod Jarana, ulaz preko puta autopraonice Diablo, ona niska zgrada. Stan mu je boli glava, sredjem, napucan, stvarno vrh.
Ali ulaz unutra horor, ubio se za snimanje filma o Freddy Kruegeru :-)
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#17473 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

sime_cipol wrote: 15/10/2021 08:21 Nedavno bio kod Jarana, ulaz preko puta autopraonice Diablo, ona niska zgrada. Stan mu je boli glava, sredjem, napucan, stvarno vrh.
Ali ulaz unutra horor, ubio se za snimanje filma o Freddy Kruegeru :-)
To je u Sa generalno problem. Stanovi renovirani maksimalno a o haustoru niko ne brine. Teško i za upravitelja mjesečno odvojiti koju marku. Pa valjda je i taj haustor dio tvog životnog okruženja... :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17474 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

sime_cipol wrote: 15/10/2021 08:21 Nedavno bio kod Jarana, ulaz preko puta autopraonice Diablo, ona niska zgrada. Stan mu je boli glava, sredjem, napucan, stvarno vrh.
Ali ulaz unutra horor, ubio se za snimanje filma o Freddy Kruegeru :-)
prosetaj malo po grbavici,oni vojni paviljoni preko puta pijace :shock: neki dan sam poslom ulazio u neke podrume,nisam mogao da vjerujem cega ima tamo :cry: :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#17475 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Cossack wrote: 15/10/2021 20:08
sime_cipol wrote: 15/10/2021 08:21 Nedavno bio kod Jarana, ulaz preko puta autopraonice Diablo, ona niska zgrada. Stan mu je boli glava, sredjem, napucan, stvarno vrh.
Ali ulaz unutra horor, ubio se za snimanje filma o Freddy Kruegeru :-)
To je u Sa generalno problem. Stanovi renovirani maksimalno a o haustoru niko ne brine. Teško i za upravitelja mjesečno odvojiti koju marku. Pa valjda je i taj haustor dio tvog životnog okruženja... :-)
Cifre su to prilicne, a u starogradnji je puno penzionera. Upravitelj iz priliva 600-700 maraka mjesecno za haustor odvaja 450-500 i to se pojede uglavnom kroz sitne intervencije na ventilima, smetljarniku i sl.
Mi smo skupljali posebno pare za krecenje. 25 po stanu. Pa nisu svi htjeli dati pa smo onda dali po 35. Jbg.
Za lift nam traze 26.000. 38 stanova pa racunaj, pola nas nikad u taj lift nije uslo niti ce uci. Sta mislis hoce li se napraviti?
Nesto je u svemu pogresno i ne moze se ovako dalje.
Post Reply