Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9301 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

thekupus wrote:Nema priče s njim, pismenost na nivou djeteta iz osnovne škole.
Ne vrijeđaj dijete, pismenije od takstiste realno. :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#9302 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

wewa wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
thekupus wrote: Evo kako izgledaju postavljene ploče:

Image
Tek sada ovako na slici primijetim da je ovo slaganje bez nekog posebnog reda, smisla i stila jer nisam ovih dana hodao Ferhadijom. Baš ''inovativno''.

OCD krivulja galopira.
koriste ljudi ostatke ploca nakon rezanja, moj OCD nema prednost nad ekonomicnosti.
Bez obzira šta se koristi, nije poenta u tome.

Poenta je u tome što ovo što se vidi na slici nije uklopljeno kako treba, a to se sa ostacima, kako ti kažeš, može itekako uraditi. Pogledaj ivice sa krajnje desne strane i ploče gdje počinju, zatim ove kraće ploče su poredane bez nekog redoslijeda, krajnje lijeve ploče na slici nikako nisu u ravni sa linijom ostalih ploča.

Nisam kritičar, drago mi je što se obnavlja, koliko mogu vidjeti i pročitati iz komentara znatno kvalitetnije nego što je bilo, ali daj kada se radi neka se odmah uradi kako treba i sa nekim smislom za estetiku. Sada bar postoje mašine, može se sve vrlo lako oblikovati.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#9303 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Postoje različiti patterni redanja, jedan od njih je chaotic - praktično nasumični. To je ono što vidimo ovdje. Meni se sviđa jer postoji neka veza sa tradicionalnom bosanskom kaldromom koja je ista takva-nasumična, ali pokazuje red u haosu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9304 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

corvus_edin wrote:
izvaljiva?
ozb?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9305 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

.
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9306 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Koliko znam kad se radi beton ispod, mora se ostavljati prostor za odovod u betonu ispod ploca, to ovdje nisam vidio?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#9307 Re: Sarajevo Construction

Post by horkesh »

thekupus wrote:
Ispred slastičarne Ideja uvijek parkiran niz auta, jedan bijeli golf, Sarajevo Taxi među njima redovno. Jednom ja slikao kako žena s djetetom u kolicima (ima neku vrstu paralize) izlazi na izuzetno prometnu ulicu da ih zaobiđe, kad eto ti lole od 120 kg na 170 cm iz slastičarne. Tetovirane ruke i sve do vrata. Kaže daj telefon sad da ti ga razbijem. Nema priče s njim, pismenost na nivou djeteta iz osnovne škole.
I, šta je bilo? Jesi li mu predao telefon :shock:
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#9308 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

horkesh wrote:
I, šta je bilo? Jesi li mu predao telefon :shock:
Nisam, deeskalirao sam situaciju, rekoh mu: "Vidiš li bolan žena gura dijete s posebnim potrebama u kolicima, mora zbog vas izaći na ulicu gdje trolejbus juri, pa kako vam nije žao? Evo nisam ja uslikao ništa, razunijem da nema parkinga, al nemojte ovako baš , blablabla..."

Inače, evo slike.
Image

I nije taksista izašao, ja mislim, već neki od ovih bildera što sjede u slastičarni.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#9309 Re: Sarajevo Construction

Post by Ned071 »

bitanga_sa_otesa wrote:.
:mrgreen:
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#9310 Re: Sarajevo Construction

Post by The BEN10 »

thekupus wrote:
horkesh wrote:
I, šta je bilo? Jesi li mu predao telefon :shock:
Nisam, deeskalirao sam situaciju, rekoh mu: "Vidiš li bolan žena gura dijete s posebnim potrebama u kolicima, mora zbog vas izaći na ulicu gdje trolejbus juri, pa kako vam nije žao? Evo nisam ja uslikao ništa, razunijem da nema parkinga, al nemojte ovako baš , blablabla..."

Inače, evo slike.
Image

I nije taksista izašao, ja mislim, već neki od ovih bildera što sjede u slastičarni.
Bljak, koji magarci! Stoka jedna lijena! :twisted:
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#9311 Re: Sarajevo Construction

Post by maxell_sarajevo »

Dignes pogled u nebo, stisneš šaku i u prolazu slučajno zakacis retrovizor.Makar kod ovih novijih auta nije jeftiniji od kazne za parkiranje.
Sa papcima moras papanski, nema druge.
User avatar
corvus_edin
Posts: 322
Joined: 11/07/2009 09:45

#9312 Re: Sarajevo Construction

Post by corvus_edin »

I sta si s time postigao?

Sve dok se prekrsaji - pa i sitni - ne budu sankcionisali i to nebitno o osobi koja radi mimo propisa, nema napretka.
Poceti od dzepa i to konzekventno - pa preko edukacije.
Ljudi jednostavno moraju biti svjesni
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 463
Joined: 07/03/2018 18:22

#9313 Re: Sarajevo Construction

Post by sefket_ramadani »

thekupus wrote:Postoje različiti patterni redanja, jedan od njih je chaotic - praktično nasumični. To je ono što vidimo ovdje. Meni se sviđa jer postoji neka veza sa tradicionalnom bosanskom kaldromom koja je ista takva-nasumična, ali pokazuje red u haosu.
I meni je ovo ok :-D
User avatar
delllboy79
Posts: 751
Joined: 09/01/2016 23:02

#9314 Re: Sarajevo Construction

Post by delllboy79 »

thekupus wrote:Postoje različiti patterni redanja, jedan od njih je chaotic - praktično nasumični. To je ono što vidimo ovdje. Meni se sviđa jer postoji neka veza sa tradicionalnom bosanskom kaldromom koja je ista takva-nasumična, ali pokazuje red u haosu.
A ja se tolike godine pitam u kom stilu su građena sarajevska naselja nisam znao da postoji chaotic stil.
Ja sam mislio da je to sistem ofrlje gradnje bez projekta bez struke bez veze bez logike .
I šta reče ???


Hahahaha pokazuje red u haosu.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9315 Re: Sarajevo Construction

Post by славянин »

delllboy79 wrote:
thekupus wrote:Postoje različiti patterni redanja, jedan od njih je chaotic - praktično nasumični. To je ono što vidimo ovdje. Meni se sviđa jer postoji neka veza sa tradicionalnom bosanskom kaldromom koja je ista takva-nasumična, ali pokazuje red u haosu.
A ja se tolike godine pitam u kom stilu su građena sarajevska naselja nisam znao da postoji chaotic stil.
Ja sam mislio da je to sistem ofrlje gradnje bez projekta bez struke bez veze bez logike .
I šta reče ???


Hahahaha pokazuje red u haosu.
Buca potok je perjanica i primjer te vrste arhitekture i urbanog planiranja (mislim na stil chaotic) :D :D :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#9316 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

delllboy79 wrote:
thekupus wrote:Postoje različiti patterni redanja, jedan od njih je chaotic - praktično nasumični. To je ono što vidimo ovdje. Meni se sviđa jer postoji neka veza sa tradicionalnom bosanskom kaldromom koja je ista takva-nasumična, ali pokazuje red u haosu.
A ja se tolike godine pitam u kom stilu su građena sarajevska naselja nisam znao da postoji chaotic stil.
Ja sam mislio da je to sistem ofrlje gradnje bez projekta bez struke bez veze bez logike .
I šta reče ???


Hahahaha pokazuje red u haosu.
Ti se smiješ zato što očito ne razumiješ. Ja ti tu ne mogu pomoći, samo ti preporučujem da malo čitaš naučne radove o bosanskoj vernakularnoj arhitekturi. Ako hoćeš, javi se u osobne poruke da ti pošaljem osnovnu listu za čitanje.
Perla7419
Posts: 71
Joined: 26/12/2010 12:39

#9317 Re: Sarajevo Construction

Post by Perla7419 »

Juce smo bili u Sarajevu (po mom misljenju naljepsi grad) i htjeli smo otici na zicaru.... No medjutim..... Ni putokaza, nista :-) . Kada smo nekako dosli gore, kraj pivare, tu je valjda samo za pjehanere. Pitamo momka kako dodjemo do gore s autom on nam objasni i rece "ne vjerujem da cete imati gdje ostaviti auto :? " . Uglavnom nista od panoramskog pogleda. Da li ce se nesto raditi ili je jedina opcija da se auto ostavi u gradu, pa onako pjehe do zicare? Izvinjavam se ako nisam trebala ovdje pisati, ne zamjerite.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#9318 Re: Sarajevo Construction

Post by shandrprcSA »

Perla7419 wrote:Juce smo bili u Sarajevu (po mom misljenju naljepsi grad) i htjeli smo otici na zicaru.... No medjutim..... Ni putokaza, nista :-) . Kada smo nekako dosli gore, kraj pivare, tu je valjda samo za pjehanere. Pitamo momka kako dodjemo do gore s autom on nam objasni i rece "ne vjerujem da cete imati gdje ostaviti auto :? " . Uglavnom nista od panoramskog pogleda. Da li ce se nesto raditi ili je jedina opcija da se auto ostavi u gradu, pa onako pjehe do zicare? Izvinjavam se ako nisam trebala ovdje pisati, ne zamjerite.
https://forum.klix.ba/sarajevska-zicara ... s2950.html

ja auto ostavim na Brusu pa polako pjehe :D
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#9319 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Perla7419 wrote:Juce smo bili u Sarajevu (po mom misljenju naljepsi grad) i htjeli smo otici na zicaru.... No medjutim..... Ni putokaza, nista :-) . Kada smo nekako dosli gore, kraj pivare, tu je valjda samo za pjehanere. Pitamo momka kako dodjemo do gore s autom on nam objasni i rece "ne vjerujem da cete imati gdje ostaviti auto :? " . Uglavnom nista od panoramskog pogleda. Da li ce se nesto raditi ili je jedina opcija da se auto ostavi u gradu, pa onako pjehe do zicare? Izvinjavam se ako nisam trebala ovdje pisati, ne zamjerite.
Iskreno, putokaza ima, možda ih jednostavno niste primijetili. Izgledaju ovako Image

A što se tiče parkinga, to je boljka Starog Grada i zaista postaje nesnošljivo živjeti ovdje. Izgradnjom podzemne garaže taj problem bi donekle trebao biti riješen, barem tako za slučajeve turista. Podzemna garaža se gradi preko puta Vijećnice, što je 5 minuta hoda od žičare. Do tada, auto ste možda mogli ostaviti u hotelu Evropa ili potražiti na nekom od otvorenih parkinga na Baščaršiji (što je gotovo nemoguća misija u ljetnim danima).
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#9320 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Perla7419 wrote:Juce smo bili u Sarajevu (po mom misljenju naljepsi grad) i htjeli smo otici na zicaru.... No medjutim..... Ni putokaza, nista :-) . Kada smo nekako dosli gore, kraj pivare, tu je valjda samo za pjehanere. Pitamo momka kako dodjemo do gore s autom on nam objasni i rece "ne vjerujem da cete imati gdje ostaviti auto :? " . Uglavnom nista od panoramskog pogleda. Da li ce se nesto raditi ili je jedina opcija da se auto ostavi u gradu, pa onako pjehe do zicare? Izvinjavam se ako nisam trebala ovdje pisati, ne zamjerite.
Upravo se gradi velika garaža 300 metara od ulaza u žičaru. Trebala bi biti gotova do slijedeće godine.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#9321 Re: Sarajevo Construction

Post by Dope_Man »

Razumijem da je neko turist, razumijem da je mozda prvi put u Sarajevu.. ali ZASTO pobogu po Sarajevu nekome treba auto? Ja kao turista u Zagrebu ili Beogradu ne pomisljam da koristim auto, a kamoli u Sarajevu cije jezgro je par kilometara duzine, a sirine i nema. Auto se ostavi bilo gdje, i lagano setnja. Kad je tako moguce setati Zagrebom i Beogradom, kao daleko vecim, i sirim gradovima, onda je itekako moguce i Sarajevom.

Super je sto je konacno krenula gradnja te garaze kod Vijecnice, ali moze se vidjeti Sarajevo a da se autom ne parkira bas kod Sebilja.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#9322 Re: Sarajevo Construction

Post by dadoka84 »

Ima solidna garaža iza opštine stari grad. Ulaz od estrade pa kroz prolaz lijevo.

Kako neko već reče, moja omiljena garaža hotela evropa. Iz lifta pa odmah na šetnicu, idealno.

Bogoslovija iznad muzičke škole, tu sam prije često znao ostaviti auto.

Centrotrans parking kod tržnice, poludivlji parking ali sa dobrom pozicijom.

:)
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#9323 Re: Sarajevo Construction

Post by dadoka84 »

Btw ona stanica nextbike pored vijecnice je beton. ostavis bajk, malo pjeske kroz grad, sladoled u egiptu pa do sljedeće nextbike stanice i furaj dalje.

Ja bi bio najsretniji kad bi se mogla makar zelenih beretki zatvoriti za saobracaj, a da ne pricam obala, sem tramvaja. Već je toliko turista u ulici kod latinske ćuprije, kod hotela evropa, pa svi oni kafići, a tek za SFF... Imam osjećaj da bi grad bio mnogo ljepši.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9324 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

dadoka84 wrote:Ima solidna garaža iza opštine stari grad. Ulaz od estrade pa kroz prolaz lijevo.

Kako neko već reče, moja omiljena garaža hotela evropa. Iz lifta pa odmah na šetnicu, idealno.

Bogoslovija iznad muzičke škole, tu sam prije često znao ostaviti auto.

Centrotrans parking kod tržnice, poludivlji parking ali sa dobrom pozicijom.

:)
Koliko je tu rapa, 2 KM? :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#9325 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Jeste 2 KM. Prije je bilo 1 KM iza 7, ali imaju dovoljno posla, pa su ukinuli to. Jedna od najboljih garaža u starom gradu.
Post Reply