Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2101 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

mario001 wrote: Kojeg objekta???
Zemlja je u vlasnistvu Robot Komerca koliko ja znam
Ne znam, nit se mogu sjetiti, nit mogu naći članak o tome. Znam samo da sam čitao o gradnji tog objekta, ali eto biće da je propalo.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#2102 Re: Sarajevo Construction

Post by mario001 »

Logovan wrote:
mario001 wrote: Kojeg objekta???
Zemlja je u vlasnistvu Robot Komerca koliko ja znam
Ne znam, nit se mogu sjetiti, nit mogu naći članak o tome. Znam samo da sam čitao o gradnji tog objekta, ali eto biće da je propalo.
Robot ce prodati zemlju ovim Turcima, tako sam ja cuo, ne znam sta je planirano ranije fakat
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2103 Re: Sarajevo Construction

Post by mayab »

karanana wrote:kakav je ovo kich?
mozda je ovo za ilidze dole.

podsjeca me na hotel iz filma grand hotel budapest.
:lol:
Image
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#2104 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

ako se ova rugoba izgradi to ce biti posljednji ekser zabijen u kovceg zvani "Grad Sarajevo"..
User avatar
mk ultra
Posts: 19530
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2105 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

mario001 wrote: Mozes li mi reci za sta se koristi ono siblje koje ti nazivas zelenom povrsinom???
Mislim na ono siblje duz biciklisticke staze pa sve do Miljacke???
Siblje je 1/4 one livade
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#2106 Re: Sarajevo Construction

Post by mario001 »

mk ultra wrote:
mario001 wrote: Mozes li mi reci za sta se koristi ono siblje koje ti nazivas zelenom povrsinom???
Mislim na ono siblje duz biciklisticke staze pa sve do Miljacke???
Siblje je 1/4 one livade
Ajmo reci da si u pravu, cemu sluzi ostatak te livade???
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#2107 Re: Sarajevo Construction

Post by mario001 »

Ja bih mogao shvatiti vasu zabrinutost da neki bager na silu otjera djecu sa te zelene povrsine i pocne sa kopanjem, ovako je to prica bez veze
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2108 Re: Sarajevo Construction

Post by supercali »

nek bude siblje dobro je ovako ubise svaki komad zelenila sa gradnjom
prvo ono kod velaninih nebodera onda kod kumroveca do stanice pa da ne nabrajam dalje prema ilidzi jer je prica o novom gradu mada su velanini u novom sarajevu
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#2109 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

mario001 wrote:
mk ultra wrote:
mario001 wrote: Mozes li mi reci za sta se koristi ono siblje koje ti nazivas zelenom povrsinom???
Mislim na ono siblje duz biciklisticke staze pa sve do Miljacke???
Siblje je 1/4 one livade
Ajmo reci da si u pravu, cemu sluzi ostatak te livade???
Pa mozda da nekome padne napamet da ono siblje malo rastrijebi, da napravi stazice, klupice, pa bi to bila jedna fina oaza za odmor i setnju.

Ali eto to je nas recept.

Zapusti. Nek se okupljaju narkomani. Sto vise smeca. Nek izgleda ko dzungla. I onda reci gradjanima, ljudi sad cemo ovdje napravit zgradu da vas spasimo zaraze i smeca.
User avatar
mk ultra
Posts: 19530
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2110 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

mario001 wrote:
Ajmo reci da si u pravu, cemu sluzi ostatak te livade???
Ljetos ta ista livada, puna ljudi na dekicama čitaju knjige, djeca se igraju i tako to...

Ako su odlucili da prave tu nesto, napravit ce sigurno... Nazalost
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2111 Re: Sarajevo Construction

Post by -LIBERO- »

Napravi se park recimo, na nekoj od zelenih povrsina u jezgru opstine. Po ovoj logici ide uklapanje zgrada i objekata k'o lego kockice. Nenormalno, i nehumano skroz.

U betonu je snaga. Nova parola Efendica i stranke mu.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#2112 Re: Sarajevo Construction

Post by __Phoenix__ »

Samo je izgled hotela urnebesan, da je negdje u starom gradu pa da kažeš ok, ali tu gdje se planira :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2113 Re: Sarajevo Construction

Post by O'zone »

Totalno promašen izgled hotela prema lokaciji na kojoj se gradi. Totalno.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#2114 Re: Sarajevo Construction

Post by mario001 »

-LIBERO- wrote:Napravi se park recimo, na nekoj od zelenih povrsina u jezgru opstine. Po ovoj logici ide uklapanje zgrada i objekata k'o lego kockice. Nenormalno, i nehumano skroz.

U betonu je snaga. Nova parola Efendica i stranke mu.
Kako ti zamisljas da neko pravi park na privatnoj zemlji????
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2115 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Trebali bi ga negdje u Buca Potoku graditi.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2116 Re: Sarajevo Construction

Post by O'zone »

bull21 wrote:
DaffyDuck wrote:Jel prosle godine bila jelka?
Iskopah par slika od prošle godine, valjda će mi O'zone, Dorado i ostali halaliti:

Image

Image

Image

Image

Nije bila jelka - nažalost a ni kićanki očito nije bilo previše. Šteta zaista, imaju predivan prostor koji bi mogli pretvoriti u jednu veliku sezonsku radost za sve koji vole zimu i blagdane. Da su pametni da stave kakvu poveću jelku, legla bi im k'o šamar budali. Zaista imaju najbolji prostor za to u cijelom gradu (od ovih šoping centara tj.) ali...
Halalosum :mrgreen:

Nego danas se postavlja nova jelka koja nije jelka :roll: ali srećom nije ni palma :lol:

Image
Image
Image

Ljestve/lotre/merdevine neće biti uključene u dekoraciju
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2117 Re: Sarajevo Construction

Post by -LIBERO- »

mario001 wrote:
-LIBERO- wrote:Napravi se park recimo, na nekoj od zelenih povrsina u jezgru opstine. Po ovoj logici ide uklapanje zgrada i objekata k'o lego kockice. Nenormalno, i nehumano skroz.

U betonu je snaga. Nova parola Efendica i stranke mu.
Kako ti zamisljas da neko pravi park na privatnoj zemlji????
Ne mislim konkretno na to zemljiste, koje je vec prodato 'Robotu'(?). Mada bi se moglo diskutovati i o tome, ko je prodao, za koju svrhu, gdje je idejni plan, sta je trebalo biti....regulacioni plan....itd.
Mislio sam na uopstenu tendenciju u N.Sarajevu i N.Gradu gdje se i parkinzi, i parkici, i manje zelene povrsine pored setnica....sve, pretvara u gradilista raznih zgrada, visekatnica i sl.

A to se odnosilo, moj osvrt na sizofreno ponadanje nacelnika opstina, 'urbanista', politickih igraca i sl....kao da se igraju s lego kockicama, a poenta je uklopiti zgradu u zgradu.


U betonu je snaga. SDA pojam urbanizma.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#2118 Re: Sarajevo Construction

Post by bull21 »

O'zone wrote:Halalosum :mrgreen:

Nego danas se postavlja nova jelka koja nije jelka :roll: ali srećom nije ni palma :lol:

Image
Image
Image

Ljestve/lotre/merdevine neće biti uključene u dekoraciju
:thumbup: hvala na slikama kolega
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2119 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Majka mu stara, pa sto ne stave normalnu jelku. Opet toplu vodu izmisljaju. :oops: Hajde makar je bolje nego kao prosli put.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2120 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Meni ovo drvo bas dobro izgleda
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2121 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Logovan wrote:Majka mu stara, pa sto ne stave normalnu jelku. Opet toplu vodu izmisljaju. :oops: Hajde makar je bolje nego kao prosli put.
Garant imaju nekog u PR- u zeljnog dokazivanja pa pere komplekse :-)
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#2122 Re: Sarajevo Construction

Post by mario001 »

Ne mislim konkretno na to zemljiste, koje je vec prodato 'Robotu'(?). Mada bi se moglo diskutovati i o tome, ko je prodao, za koju svrhu, gdje je idejni plan, sta je trebalo biti....regulacioni plan....itd.
Mislio sam na uopstenu tendenciju u N.Sarajevu i N.Gradu gdje se i parkinzi, i parkici, i manje zelene povrsine pored setnica....sve, pretvara u gradilista raznih zgrada, visekatnica i sl.

A to se odnosilo, moj osvrt na sizofreno ponadanje nacelnika opstina, 'urbanista', politickih igraca i sl....kao da se igraju s lego kockicama, a poenta je uklopiti zgradu u zgradu.


U betonu je snaga. SDA pojam urbanizma.
Prodao bivsi nacelnik, on je promjenio i urbanisticki plan i od te livade napravio zemljiste za gradnju ovakvih objekata, krivica danasnjeg nacelnika je u tome sto je nasao investitora.
Izgled je i meni sporan i nadam se da ce izgledati drugacije ali sa ostalim komentarima ste zakasnili...bas zakasnili
Park Safet Zajko vas demantuje
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2123 Re: Sarajevo Construction

Post by mali_milojica »

Ja stvarno nemam sta reci protiv Efendica,ali nadam se da moze neki uticaj napraviti da hotel koji ce se tu praviti ne lici na kiceraj kao iz Turskih serija.
User avatar
JLZbunjenog
Posts: 167
Joined: 27/04/2015 21:40
Location: prcvarnica

#2124 Re: Sarajevo Construction

Post by JLZbunjenog »

Raja,

Zna li neko, nekog ˝privatnog˝procjenitelja nekretnina koji bi izvršio procjenu bez malverzacija kao ovi iz agencija stručnjaci ?

Hvala
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2125 Re: Sarajevo Construction

Post by -LIBERO- »

mario001 wrote:
Ne mislim konkretno na to zemljiste, koje je vec prodato 'Robotu'(?). Mada bi se moglo diskutovati i o tome, ko je prodao, za koju svrhu, gdje je idejni plan, sta je trebalo biti....regulacioni plan....itd.
Mislio sam na uopstenu tendenciju u N.Sarajevu i N.Gradu gdje se i parkinzi, i parkici, i manje zelene povrsine pored setnica....sve, pretvara u gradilista raznih zgrada, visekatnica i sl.

A to se odnosilo, moj osvrt na sizofreno ponadanje nacelnika opstina, 'urbanista', politickih igraca i sl....kao da se igraju s lego kockicama, a poenta je uklopiti zgradu u zgradu.


U betonu je snaga. SDA pojam urbanizma.
Prodao bivsi nacelnik, on je promjenio i urbanisticki plan i od te livade napravio zemljiste za gradnju ovakvih objekata, krivica danasnjeg nacelnika je u tome sto je nasao investitora.
Izgled je i meni sporan i nadam se da ce izgledati drugacije ali sa ostalim komentarima ste zakasnili...bas zakasnili
Park Safet Zajko vas demantuje
Kazem ti fino, ne radi se toliko o konkrezno tom zemljistu, nego uopstenoj tendenciji da se svaki boziji parkic, zelena povrsina, prostor izmedju dvije setnice, parking...u N.Sarajevu i N.Gradu pretvori u gradjevinsko zemljiste sa sumanutim zgradama 'poslovno-stambenim', jer se sve kao definisu tako.
Post Reply