Sarajevo u bliskoj buducnosti

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
erised traeh
Posts: 154
Joined: 22/07/2006 23:04
Location: Sarajevo, BiH, EU

#1 Sarajevo u bliskoj buducnosti

Post by erised traeh »

Da vas pitam, zna li ko šta se desilo sa svim onim ambicioznim projektima koji su planirani za Centar, pogotovo za Marijin Dvor.

Grand Media Centar
3. unitic
Koncertna dvorana?

Kad će se to početi graditi i kad će završiti?

I šta se ono gradi iza Historijskog muzeja i policije?
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2 Re: Sarajevo u bliskoj buducnosti

Post by Ripicipi »

erised traeh wrote:Da vas pitam, zna li ko šta se desilo sa svim onim ambicioznim projektima koji su planirani za Centar, pogotovo za Marijin Dvor.

Grand Media Centar
3. unitic
Koncertna dvorana?

Kad će se to početi graditi i kad će završiti?

I šta se ono gradi iza Historijskog muzeja i policije?
Tu se gradi shoping centar neke domace firme, bilo je u avazu neki dan. Navodno je investicija oko 100 miliona KM :shock:
schnjufko
Posts: 252
Joined: 26/01/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by schnjufko »

Jos jedan shoping centar.
Uf
Uskoro ce bit u ovom gradu poslovnih prostora na sutanje a stanova za stanovanje jedva. Al nek se shopinguje.
Jel neko nesto zna o ovm novom stage prostoru INTERSTAGE gdje ce svirati Leb i Sol. Neki dan sam bio ispred interexa ima jedna velika stara hala jel to to ?
Po meni ideja je super najbolja futura po meni je bila bas tu. A sa kvalitetnom opremom i dobrom organizacijom ovaj grad fakat najzad moze dobit dobar mocan prostor za koncerte i partye
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#4 Re: Sarajevo u bliskoj buducnosti

Post by Panasonic »

erised traeh wrote:Da vas pitam, zna li ko šta se desilo sa svim onim ambicioznim projektima koji su planirani za Centar, pogotovo za Marijin Dvor.

Grand Media Centar
3. unitic
Koncertna dvorana?

Kad će se to početi graditi i kad će završiti?

I šta se ono gradi iza Historijskog muzeja i policije?
Grand Media pocinje izgradnja u maju, Unitic 3 isto na proljece, iza historijskog pravi se Imporatanne centar, a iza policije pravi se Raiffeisen Bank sjediste.

Za koncertnu dvoranu ne znam.

Vise imas na http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=743
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#5 Re: Sarajevo u bliskoj buducnosti

Post by Celicna_saka »

erised traeh wrote:Da vas pitam, zna li ko šta se desilo sa svim onim ambicioznim projektima koji su planirani za Centar, pogotovo za Marijin Dvor.

Grand Media Centar
3. unitic
Koncertna dvorana?

Kad će se to početi graditi i kad će završiti?

I šta se ono gradi iza Historijskog muzeja i policije?
- milioni medija ce hrliti u grand media centar
- pored mome i uzeira dobijamo i maria
- dovoljno ce biti napraviti koncertnu sobu.
erised traeh
Posts: 154
Joined: 22/07/2006 23:04
Location: Sarajevo, BiH, EU

#6 Re: Sarajevo u bliskoj buducnosti

Post by erised traeh »

Panasonic wrote:
erised traeh wrote:Da vas pitam, zna li ko šta se desilo sa svim onim ambicioznim projektima koji su planirani za Centar, pogotovo za Marijin Dvor.

Grand Media Centar
3. unitic
Koncertna dvorana?

Kad će se to početi graditi i kad će završiti?

I šta se ono gradi iza Historijskog muzeja i policije?
Grand Media pocinje izgradnja u maju, Unitic 3 isto na proljece, iza historijskog pravi se Imporatanne centar, a iza policije pravi se Raiffeisen Bank sjediste.

Za koncertnu dvoranu ne znam.

Vise imas na http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=743
Ima li gdje slika Importanne shoping centra ili raiffeisen banke? A znali ko za dvoranu?
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#7

Post by klixober »

Ja koliko sam shvatio,bice jos 3 visoka nebodera.Jedan uz Holidayy Inn,jedan pored Mome i Uzeira i Avazov toranj koji se vec gradi.Jesam li dobro skontao?
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#8

Post by klixober »

Image
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#9

Post by klixober »

Image
LordRaven
Posts: 286
Joined: 11/05/2006 21:37
Location: Seher Sarajevo

#10

Post by LordRaven »

Koliko sam ja čuo pravi se negdje i neki novi muzej al nemam pojma gdje!!
parmezan
Posts: 135
Joined: 30/06/2006 22:29

#11

Post by parmezan »

LordRaven wrote:Koliko sam ja čuo pravi se negdje i neki novi muzej al nemam pojma gdje!!
Pa meni se čini da bi se trebao raditi ars aevi muzej i to pored historijskog muzeja, tamo gdje su one zastave. Inače historijski muzej ima jako puno problema sa njima, jer bi moglo doći do toga da se historijski muzej istjera na ulicu, a da onu zgradu preuzmu ovi "umjetnici"
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#12

Post by bX »

pored muzeja se pravi trenutno importanne shopping centar i ne kontam kako ce ugurati ars izmedju njega i historijskog muzeja :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#13

Post by uvjek dobar gost »

Super... nikad nisu napravili centar novih tehnologija... alternativni centar za razvoj.... gradske , opštinske kantonalne vlasti treba pohapsiti.... to su pioniri lopovluka, javašluka, bespravne gradnje, kriminala, talova i svega ružnog što nas je zadesilo u zadnjih desetak godina....
A ako je nama perspektiva da radimo kao šalter majstori il kao prodavci u velikoj piljari , a da nam za to treba fakultetska diploma.... hvala IM
umorni
Posts: 248
Joined: 30/10/2006 14:54

#14

Post by umorni »

Jebote.. pa samo se trzni centri otvaraju..mislim samo se prodaje prodano..

Znali ko koakva je situacija u okruzenju,komsiluku.. Jel kod njih ovako Trzni centri nicu svakih 500 metara..

Sirotini je dovoljna i trafika :x
arden
Posts: 71
Joined: 15/06/2004 23:15

#15

Post by arden »

evo malo informacija. importane centar nece biti samo shoping centar nego ce biti i bussines centar, stanovi, i hotel.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#16

Post by uvjek dobar gost »

E sad mi je lakše...... lopove u zatvore.....


Ne fakat Tuzla ima centar novih tehnologija, a mi imamo velike piljare, kvazi poslovne centre.... hoće li Importane biti nešto kao Bosmal...??''??
arden
Posts: 71
Joined: 15/06/2004 23:15

#17

Post by arden »

ne neće biti kao Bosmal, neće ići u visinu toliko, bit će niže i bit će kao komplex međusobno povezanih zgrada.
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#18

Post by pudlica »

Iz policije se prave ambasade sada i supci su morali pola firmi zatvoriti da bi se ambasaade napravile,ode policija sva,unigradnja,dioda-lex elektron a to sve beton firme
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#19

Post by ins »

pudlica wrote:Iz policije se prave ambasade sada i supci su morali pola firmi zatvoriti da bi se ambasaade napravile,ode policija sva,unigradnja,dioda-lex elektron a to sve beton firme
Meni je tebe zao.... :shock:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#20 Re: Sarajevo u bliskoj buducnosti

Post by Lace »

Celicna_saka wrote:
erised traeh wrote:Da vas pitam, zna li ko šta se desilo sa svim onim ambicioznim projektima koji su planirani za Centar, pogotovo za Marijin Dvor.

Grand Media Centar
3. unitic
Koncertna dvorana?

Kad će se to početi graditi i kad će završiti?

I šta se ono gradi iza Historijskog muzeja i policije?
- milioni medija ce hrliti u grand media centar
- pored mome i uzeira dobijamo i maria
- dovoljno ce biti napraviti koncertnu sobu.
kojeg maria...drmaca? :D znamo ko su bili momo i uzeir al ne znamo ko je mario :-? :D
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#21

Post by zena21 »

ins wrote:
pudlica wrote:Iz policije se prave ambasade sada i supci su morali pola firmi zatvoriti da bi se ambasaade napravile,ode policija sva,unigradnja,dioda-lex elektron a to sve beton firme
Meni je tebe zao.... :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#22

Post by uvjek dobar gost »

Vidimo u šta je Sarajevo preraslo u zadnjih deset godina.... a šta moglo je biti...
Nije ni sad loše, ali toliki novci su došli za moj grad , a otišli su na gradnju vikendica i oko jih visokih zidova.... koliko smo mi pooreza platili da nam se ulaz u grad pravi deset godina.... zar je plafon perspektive naše da radimo za šalterom neke kao dobre banke ili nekiu drugi posao komercijalnog tipa...
Prozovimo odgovorne, imenujmo ljude koji rade u zavodu za planiranje grada, sve načelnike opština, gradonačelnicu i sve te bandite koji su dio istog tala.... i jesu oni zaista jesu ista banda...
Živili...
Post Reply