Saobracaj na Vilsonovom setalistu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Saobracaj na Vilsonovom setalistu

Post by _BosanaC »

OK, vec i ptice u ovom gradu znaju da je saobracaj radnim danima iza 17h, te vikendom i praznikom tokom cijelog dana u ovoj ulici - zabranjen. S druge strane, Vilsonovo je savrsen poligon u nocnim satima, pa cak i u toku dana vikendom, za utrke kompleksasa od makina "dvojki" do malo boljih autica. Takodje, vikendom ni jedan jedini *ebeni Sarajevski penzioner kojem je Bog dao da ima bilo kakvo auto i za gorivo ne jebe tu zabranu saobracaja ni 2%!

Vlastitim ocima sam gledao kada kamion pokupi penzionera u autu s guza (i to kamion koji ima dozvolu za prolaz zbog rada na objektima koji se grade), te cikica fino izadje, opsova liku nesto, udje u auto i nabra! Takodje isti ti penzioneri (njih najvecim dijelom vidjam, ukljucujem ovdje i krkane raznih profila od 16 godina pa na gore, s vozackom i bez nje) masu nervozni iz auta roditeljima koji vode djecu ne stariju od koju godinu samo zato sto im hodaju po Bogom danom asfaltu, ne uvazavajuci uopste necije pravo da hoda po jebenoj pjesackoj zoni ako to Vilsonovo vec jeste u odredjena doba dana.

Sinoc cak vidjeh kako vrli babo iz auta, kojem je nevezan sincic na suvozacevom sjedistu a koji nema ni sedam godina (odokativna metoda) otvara prozor i jebe majku nekih petnaestak ljudi koji su stajali na Vilsonovom i "smetali mu" dok je on skretao od USAID-a desno na to isto hebeno Vilsonovo.

Ne znam fakat kome se obratiti za ovo? Murija da hoce moze samo vikendom zaraditi po bar deset svojih plata samo stojeci i pisuci kazne. Ne jednom se desilo da se tolika kolona uhvati kada drotovi stanu kod trece gimnazije i krenu redom kaznjavati da se razvuce do Elektroprivrede. Sta raditi? Pisati peticiju? Okupiti jednako isfrustriranih deset likova kao sto sam trenutno i sam, stati jedan vikend na ulaz u Vilsonovo i braniti vlastitim tijelima ulazak autima te cekati policiju koja ce nas kazniti zato sto ometamo saobracaj tamo gdje je zabranjen?

Volio bih stvarno cuti misljenja i drugih forumasa, s obzirom da je ovo jedno i jedino mjesto za setnju i rekreaciju u gradu te da ne postoji bilo kakva alternativa trenutno.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2

Post by mIRCerka »

Glasam za posljednu opciju-da budemo kaznjeni sto ometamo saobracaj tamo gdje je zabranjen....
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: Saobracaj na Vilsonovom setalistu

Post by chuchumbamayumbe »

_BosanaC wrote:OK, vec i ptice u ovom gradu znaju da je saobracaj radnim danima iza 17h, te vikendom i praznikom tokom cijelog dana u ovoj ulici - zabranjen. S druge strane, Vilsonovo je savrsen poligon u nocnim satima, pa cak i u toku dana vikendom, za utrke kompleksasa od makina "dvojki" do malo boljih autica. Takodje, vikendom ni jedan jedini *ebeni Sarajevski penzioner kojem je Bog dao da ima bilo kakvo auto i za gorivo ne jebe tu zabranu saobracaja ni 2%!

Vlastitim ocima sam gledao kada kamion pokupi penzionera u autu s guza (i to kamion koji ima dozvolu za prolaz zbog rada na objektima koji se grade), te cikica fino izadje, opsova liku nesto, udje u auto i nabra! Takodje isti ti penzioneri (njih najvecim dijelom vidjam, ukljucujem ovdje i krkane raznih profila od 16 godina pa na gore, s vozackom i bez nje) masu nervozni iz auta roditeljima koji vode djecu ne stariju od koju godinu samo zato sto im hodaju po Bogom danom asfaltu, ne uvazavajuci uopste necije pravo da hoda po jebenoj pjesackoj zoni ako to Vilsonovo vec jeste u odredjena doba dana.

Sinoc cak vidjeh kako vrli babo iz auta, kojem je nevezan sincic na suvozacevom sjedistu a koji nema ni sedam godina (odokativna metoda) otvara prozor i jebe majku nekih petnaestak ljudi koji su stajali na Vilsonovom i "smetali mu" dok je on skretao od USAID-a desno na to isto hebeno Vilsonovo.

Ne znam fakat kome se obratiti za ovo? Murija da hoce moze samo vikendom zaraditi po bar deset svojih plata samo stojeci i pisuci kazne. Ne jednom se desilo da se tolika kolona uhvati kada drotovi stanu kod trece gimnazije i krenu redom kaznjavati da se razvuce do Elektroprivrede. Sta raditi? Pisati peticiju? Okupiti jednako isfrustriranih deset likova kao sto sam trenutno i sam, stati jedan vikend na ulaz u Vilsonovo i braniti vlastitim tijelima ulazak autima te cekati policiju koja ce nas kazniti zato sto ometamo saobracaj tamo gdje je zabranjen?

Volio bih stvarno cuti misljenja i drugih forumasa, s obzirom da je ovo jedno i jedino mjesto za setnju i rekreaciju u gradu te da ne postoji bilo kakva alternativa trenutno.
Nista jarane, klepi ushima i cekaj bolja vremena...jos bi mogo dobiti po guzici ako kome sta lanesh ba! :x
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#4

Post by BHG »

u vilsu saobracaj treba ukinuti skroz...na ulazu i izlazu postaviti celicne cunjeve da se nemoze skretati u isti i kraj price...nikakva policija, kazne, ziva sila i sl. nece zaustaviti idiote da se vozaju tamo gdje je zabrana uvedena prije 1000 godina....
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#5

Post by zena21 »

BHG wrote:u vilsu saobracaj treba ukinuti skroz...na ulazu i izlazu postaviti celicne cunjeve da se nemoze skretati u isti i kraj price...nikakva policija, kazne, ziva sila i sl. nece zaustaviti idiote da se vozaju tamo gdje je zabrana uvedena prije 1000 godina....
Podrzavam... Saobracaj skroz zabraniti, jer kao sto neko rece, to je jos jedino mjesto gdje mozes prosetati, i dovesti djecu da provozaju bicikl ili role...
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#6

Post by Santos »

Posto su mnogi prvi put culi za Vilsonovo to za njih ne predstavlja nista nego opali jebo zabranu.Koji javasluk papanluk.Jednom ja na tramvajskoj 4 za Ilidju nako iz zajebancije uvalim glavu na salter i pitam ,znate li gospodjo gdje ide ova 4,kad faca proviri jebo ti sve Gare novokompovane kakve je ova i brusnu sta ja znam pitaj sofera.Cuj sofera.O naglasku nebi jer ne nemoguce napisat.
angazovana
Posts: 23
Joined: 23/08/2006 15:25

#7 Saobracaj na Vilsonovom setalistu

Post by angazovana »

Da je samo u pitanju slučaj "Vilsonovo šetaliste" nešto bi se još i dalo uraditi, ali s obzirom da je pravi problem ustvari već poznata saobracajna nekultura naših vozača , bojim se da je u takvim okolnostima bilo šta teško uraditi.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by _BosanaC »

Sve dok se gradjani budu poklapali usima i isli linijom manjeg otpora i desavace se ovo sto se desava...
angazovana
Posts: 23
Joined: 23/08/2006 15:25

#9 Saobracaj na Vilsonovom setalistu

Post by angazovana »

Jednom me umalo taxista nije ubio (izasao iz auta da me tuce) kad sam reagovala..pa ti vidi ! :(
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#10 Re: Saobracaj na Vilsonovom setalistu

Post by _BosanaC »

angazovana wrote:Jednom me umalo taxista nije ubio (izasao iz auta da me tuce) kad sam reagovala..pa ti vidi ! :(
Jednom umalo ne ubih lika u autu... Kad je otvorio vrata da mi se sjeti mame jer se nisam sklonio (u stvari, nisam ni cuo auto iza ledja)... A imam 60kg... Pa ti vidi...
labrusca
Posts: 117
Joined: 10/06/2006 19:40

#11

Post by labrusca »

O "vozacima" u gradu drugom prilikom...
O opstoj kulturi gradjana, isto drugom prilikom...
Slazem se sa Bosancem, ako budemo sjedili na rukama, nista se nece promjeniti. Da li je moguce razgovarati sa nacelnikom opstine da se nesto uradi po tom pitanju ili bi mozda bilo bolje zvati policiju i biti toliko dosadan sa prijavama krsenja zabrane (mislim, poziv je svakako besplatan)?
Mislim da je peticija toalet papir u ovom slucaju i da ce u najboljem slucaju biti na dnu necije ladice...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by _BosanaC »

Peticija je super nacin za doci do nacelnika i uopste razgovarati s nacelnikom i probati uticati na policiju. S druge strane, Vilsonovo je u opstini Novo Sarajevo, ali isto tako i u Gradu Sarajevu. Znaci, spreman sam, ako je iko voljan pomoci, ici od vrata do vrata, od kafane do kafane, obici vrtice, skole, sve zivo i nezivo, i da probamo skupiti recimo 10.000 potpisa. To je okruglo tri puta više nego što je trenutni načelnik dobio glasova na izborima a takodje i savršena poruka kako njemu tako i nekom budućem načelniku. Spreman sam stajati na punktovima, crvati raju, braniti autima prolaz... Ali to ne mogu sam.
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#13

Post by sabanss »

Meni padaju na pamet cunjevi kao oni na ulazu parkinga UNITIC-a. Dakle u asfaltu do 17:00, poslije podignuti dokle trebaju (naravno i na svim prikkjucnim ulicama).Ima li iko od forumasa u opcini Novo Sarajevo da izadje sa ovom incijativom novom nacelniku?
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#14 Re: Saobracaj na Vilsonovom setalistu

Post by DUREX »

_BosanaC wrote:
angazovana wrote:Jednom me umalo taxista nije ubio (izasao iz auta da me tuce) kad sam reagovala..pa ti vidi ! :(
Jednom umalo ne ubih lika u autu... Kad je otvorio vrata da mi se sjeti mame jer se nisam sklonio (u stvari, nisam ni cuo auto iza ledja)... A imam 60kg... Pa ti vidi...
60 Kg? :D

Pa BosanaC, haveru, jedi... JEDI!!! :D
mirz@
Posts: 184
Joined: 26/10/2005 23:04
Location: Sarajevo

#15

Post by mirz@ »

sabanss Upisano: 21/02/2007 18:17

--------------------------------------------------------------------------------

Meni padaju na pamet cunjevi kao oni na ulazu parkinga UNITIC-a. Dakle u asfaltu do 17:00, poslije podignuti dokle trebaju (naravno i na svim prikkjucnim ulicama).Ima li iko od forumasa u opcini Novo Sarajevo da izadje sa ovom incijativom novom nacelniku?

Potpuno podržavam ovu ideju, mislim da je ovo najpametnije rješenje, ali obavezno uključiti i priključne ulice, pa čak i one najmanje.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:Peticija je super nacin za doci do nacelnika i uopste razgovarati s nacelnikom i probati uticati na policiju. S druge strane, Vilsonovo je u opstini Novo Sarajevo, ali isto tako i u Gradu Sarajevu. Znaci, spreman sam, ako je iko voljan pomoci, ici od vrata do vrata, od kafane do kafane, obici vrtice, skole, sve zivo i nezivo, i da probamo skupiti recimo 10.000 potpisa. To je okruglo tri puta više nego što je trenutni načelnik dobio glasova na izborima a takodje i savršena poruka kako njemu tako i nekom budućem načelniku. Spreman sam stajati na punktovima, crvati raju, braniti autima prolaz... Ali to ne mogu sam.
Dje si ti ikad bio sam? :D

mislim da je ideja sa cunjevima i u prikljucnim ulicama (ukljucujuci moju) super stvar, a to zakljucujem na osnovu necega maloprije vidjenog s prozora...
Ulazi u moju ulicu A6, srebreni, boli glava...ON vozi, ONA je suvozac...ONA je pozamasna, ali to je nije sprijecilo da uradi slijedece
ONA: Joj stani vise, spishah se ziva!
ON: De bona do mraka da dodjem...
ONA: Jok, stani tu sad...
(mIRCi sve to cuje jer je prozor otvoren kako u dnevnoj sobi tako i u autu)
ONA trci do coska zgrade, parkira svoje dupe ispod mIRCerkinog balkona i PISHHHHHH...
mIRCi sama sebi drobi sto joj mob nije u ruci....
ONA: E jebemu (pa nesto izmrmlja)
ONA prilazi gepeku, vadi neki zeleni najlon i stavlja ga na sjediste... :D Kazna odozgo naravno....

Eto, ja iz tog sebicnog razloga zelim obustavu saobracaja, ili cu poceti masno naplacivati koristenje hale...

samo se sjetite prije par mjeseci slike koju sam postavila - u po bijela dana treba sere pod mojim balkonom...a dragi joj daje list bokvice da se obrise...
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#17

Post by rashomon »

Nije ti palo na pamet da nam fali javnih WC-a u gradu!
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#18

Post by Svemirski_Jebach »

penzioneri su najgora sorta ljudi...jesi li to mislio reci? :D
quantum
Posts: 227
Joined: 12/10/2005 19:17

#19

Post by quantum »

sabanss wrote:Meni padaju na pamet cunjevi kao oni na ulazu parkinga UNITIC-a. Dakle u asfaltu do 17:00, poslije podignuti dokle trebaju (naravno i na svim prikkjucnim ulicama).Ima li iko od forumasa u opcini Novo Sarajevo da izadje sa ovom incijativom novom nacelniku?
Svaka cast, konkretna ideja koja je ostvariva i da se razraditi.
Sa timerima se moze programirati da se podizu i spustaju u 17:00 i 24:00.
Vatrogasci, policija, hitna mogu imati kljuc/daljinski za spustanje rampe.

Kako ideju progurati do izvrsnog nivoa vlasti?
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#20

Post by bpsang »

mIRCerka wrote:
_BosanaC wrote:Peticija je super nacin za doci do nacelnika i uopste razgovarati s nacelnikom i probati uticati na policiju. S druge strane, Vilsonovo je u opstini Novo Sarajevo, ali isto tako i u Gradu Sarajevu. Znaci, spreman sam, ako je iko voljan pomoci, ici od vrata do vrata, od kafane do kafane, obici vrtice, skole, sve zivo i nezivo, i da probamo skupiti recimo 10.000 potpisa. To je okruglo tri puta više nego što je trenutni načelnik dobio glasova na izborima a takodje i savršena poruka kako njemu tako i nekom budućem načelniku. Spreman sam stajati na punktovima, crvati raju, braniti autima prolaz... Ali to ne mogu sam.
Dje si ti ikad bio sam? :D

mislim da je ideja sa cunjevima i u prikljucnim ulicama (ukljucujuci moju) super stvar, a to zakljucujem na osnovu necega maloprije vidjenog s prozora...
Ulazi u moju ulicu A6, srebreni, boli glava...ON vozi, ONA je suvozac...ONA je pozamasna, ali to je nije sprijecilo da uradi slijedece
ONA: Joj stani vise, spishah se ziva!
ON: De bona do mraka da dodjem...
ONA: Jok, stani tu sad...
(mIRCi sve to cuje jer je prozor otvoren kako u dnevnoj sobi tako i u autu)
ONA trci do coska zgrade, parkira svoje dupe ispod mIRCerkinog balkona i PISHHHHHH...
mIRCi sama sebi drobi sto joj mob nije u ruci....
ONA: E jebemu (pa nesto izmrmlja)
ONA prilazi gepeku, vadi neki zeleni najlon i stavlja ga na sjediste... :D Kazna odozgo naravno....

Eto, ja iz tog sebicnog razloga zelim obustavu saobracaja, ili cu poceti masno naplacivati koristenje hale...

samo se sjetite prije par mjeseci slike koju sam postavila - u po bijela dana treba sere pod mojim balkonom...a dragi joj daje list bokvice da se obrise...
ja bi je zalio lavorom hladne vode, da sam na tvom mjestu bio, pa nek hoda i usrana i upisana po gradu,
drugo podrzavam akciju zabrane voznje VILSONOVIM i to pod hitno jer dolazi ljeto
postaviti betonske zardinjere ala ko one sto stoje pred Sindikatom. i rijesen problem
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#21

Post by mehopuzic »

Ja nisam znao da se ne moze subotom, mislio sam da i za subotu vrijedi ista satnica kao i za radni dan
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#22

Post by _BosanaC »

mehopuzic wrote:Ja nisam znao da se ne moze subotom, mislio sam da i za subotu vrijedi ista satnica kao i za radni dan
Ne bi bilo nista cudno da nemaju dvije table na oba ulaza na kojim fino pise kada moze a kada ne...
putnik
Posts: 262
Joined: 05/06/2003 00:00

#23

Post by putnik »

mIRCerka wrote: Ulazi u moju ulicu A6, srebreni, boli glava...ON vozi, ONA je suvozac...ONA je pozamasna, ali to je nije sprijecilo da uradi slijedece
ONA: Joj stani vise, spishah se ziva!
ON: De bona do mraka da dodjem...
ONA: Jok, stani tu sad...
(mIRCi sve to cuje jer je prozor otvoren kako u dnevnoj sobi tako i u autu)
ONA trci do coska zgrade, parkira svoje dupe ispod mIRCerkinog balkona i PISHHHHHH...
mIRCi sama sebi drobi sto joj mob nije u ruci....
ONA: E jebemu (pa nesto izmrmlja)
ONA prilazi gepeku, vadi neki zeleni najlon i stavlja ga na sjediste... :D Kazna odozgo naravno....
Da to nije bila g-đa Ambasadorka? :D
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#24

Post by mehopuzic »

_BosanaC wrote:
mehopuzic wrote:Ja nisam znao da se ne moze subotom, mislio sam da i za subotu vrijedi ista satnica kao i za radni dan
Ne bi bilo nista cudno da nemaju dvije table na oba ulaza na kojim fino pise kada moze a kada ne...
ma u početku je bilo subotom isto kao i radnim danima, tako da nisam ni gledao tablu
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25

Post by mIRCerka »

rashomon wrote:Nije ti palo na pamet da nam fali javnih WC-a u gradu!
e nek se pishaju tebi pod prozorom! :D

Sto se cunjeva tice, ako ce biti policijska kucara da ih cuva, super, ako nece, onda nista od toga, izvalice ih klosari prvu noc...

neki dan kod mede na poslu eletrodistribucija poslala ljude da neke kablove prikljuce, i da se oni ne bi prljali, fino odvale dvije letve s klupe i naprave sebi naslon za laktove... :sad: e kad oni to rade, onda ga jebi...
Post Reply