SARAJEVSKI KOČIJAŠI

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#51

Post by Neelix »

i to, i brz ko munja :D :D savjetujem ti da nabavis snajper :D stid te i sram bilo, pred mladjom forumskom populacijom, onako se izvijat.. :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#52

Post by shin »

Aha, mnogi su propjevali u ratu da ne bi isli na liniju. I onda cujem ''ja sam kistom branio Sarajevo, ovaj notama''Image
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#53

Post by Pearl »

Neelix wrote:i to, i brz ko munja :D :D savjetujem ti da nabavis snajper :D stid te i sram bilo, pred mladjom forumskom populacijom, onako se izvijat.. :D
a ako se stidim jedno pola sata, hoce li to popraviti situVaciju? starting now ?
:D

(a)
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#54

Post by Edin H. »

Samo jedno svijetlo sja, taksista sam majko ja - Nervozni Postar :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#55

Post by Pearl »

shin wrote:Aha, mnogi su propjevali u ratu da ne bi isli na liniju. I onda cujem ''ja sam kistom branio Sarajevo, ovaj notama''Image
mozda je to ono sto zovu "umjetnickom slobodnom" :roll:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#56

Post by Neelix »

Pearl wrote:
Neelix wrote:i to, i brz ko munja :D :D savjetujem ti da nabavis snajper :D stid te i sram bilo, pred mladjom forumskom populacijom, onako se izvijat.. :D
a ako se stidim jedno pola sata, hoce li to popraviti situVaciju? starting now ?
:D

(a)
:lol: moze :D i da obecas da vise neces maSTRUbirat na javnim mjestima :oops:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#57

Post by Pearl »

Neelix wrote:
Pearl wrote:
Neelix wrote:i to, i brz ko munja :D :D savjetujem ti da nabavis snajper :D stid te i sram bilo, pred mladjom forumskom populacijom, onako se izvijat.. :D
a ako se stidim jedno pola sata, hoce li to popraviti situVaciju? starting now ?
:D

(a)
:lol: moze :D i da obecas da vise neces maSTRUbirat na javnim mjestima :oops:
casna pionirska :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#58

Post by Neelix »

kakva pionirska, mi smo sa-x chetnici :oops:

:D :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#59

Post by Pearl »

Neelix wrote:kakva pionirska, mi smo sa-x chetnici :oops:

:D :D
onda sam trebala staviti pod navodnike, ono da bude ironicno :D:DD:D::D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#60

Post by in33sa »

Meni su najsimpaticniji ovi sto ne mogu sakriti da ih pogadja tema, recimo celicna saka je garant taxista ili mu je tata taxista :D
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#61

Post by mehopuzic »

Santos wrote:Sramota.Evo da vam opisem ukratko Holandskog-Taxsistu.Sva su auta ista tj,Mercedes novija tipa.Unutra klima grijanje u sjedistu navigacija i ostalo.On taxista obavezno obucen u odjelo kravata i mora poznavat minimalno pored svog jos 2 strana jezika tj,Engleski i Francuski.Pri ulazu i izlazu obavezno se musteriji otvore vrata.E pa sad uporedi ovog sa jednim sa Alipasina Golf2 unutra dismr od cigara a on uso uscuo se sto od znoja sto od pive o frizuri nemam sta rec i jos me izbaci na semaforu ko lakse mu pa ti se snalazi.Jebeno.Ja cu zazmirit ali strani turist nece garant.
Jeste ali zato to zadovoljstvo platiš minimalno 50-60 eura samo da sjedneš u taksi.
cpt.picard
Posts: 270
Joined: 19/03/2005 20:33
Location: U.S.S. Sarajevo

#62

Post by cpt.picard »

mehopuzic wrote:
Santos wrote:Sramota.Evo da vam opisem ukratko Holandskog-Taxsistu.Sva su auta ista tj,Mercedes novija tipa.Unutra klima grijanje u sjedistu navigacija i ostalo.On taxista obavezno obucen u odjelo kravata i mora poznavat minimalno pored svog jos 2 strana jezika tj,Engleski i Francuski.Pri ulazu i izlazu obavezno se musteriji otvore vrata.E pa sad uporedi ovog sa jednim sa Alipasina Golf2 unutra dismr od cigara a on uso uscuo se sto od znoja sto od pive o frizuri nemam sta rec i jos me izbaci na semaforu ko lakse mu pa ti se snalazi.Jebeno.Ja cu zazmirit ali strani turist nece garant.
Jeste ali zato to zadovoljstvo platiš minimalno 50-60 eura samo da sjedneš u taksi.
Neki dan sjedoh u Audi A4. Auto je.. Trebalo mi samo 2 tramvajske stanice. Pitam moze li? Ma sto ne moze, izvolite... Kako ga je zaradio? Sigurno nije principom "ne vozim na kratke relacije".

Ne trazi se sad nesto extra. Vec osnovni nivo kulture i postovanja.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#63

Post by mala-i »

moja mama je digla sa taxi na noge juče-lik sa štanda pored opštine novi grad nije htio da je vozi do hrasnog.idući po redu taxista je bez problema odveo i požalio joj se da su taj zloglasni i još jedan otjerali sve mušterije s štanda.
mama je nazvala više brojeva i dobila je obećanje da će ga suspendirati.
zašto mi se čini da od toga neće biti ništa :?
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#64

Post by Lace »

geronimove mudrolije wrote:zato cu sad fino svaki put kad mi bude trebao taksi doci tamo na stand i nazvati crveni da mi dodje i to cu na glas narucit da dodje "na stand sarajevo-taksija" da svi vide, mamicu im klošarsku :D
pa nisu ovi iz crvenog budale...ko ce se zbog tebe izloziti belaju :D
dugacki
Posts: 416
Joined: 16/06/2006 07:17

#65

Post by dugacki »

Vidim da na ovom topicu stalno spominjete ''crveni'' taksi kao primjer poslovanja i kulture...posto nisam iz Sarajeva de mi bolan recite, kakav je to ''crveni'' taksi?Druga firma ili...sta?
Sejla
Posts: 60
Joined: 22/10/2002 00:00

#66

Post by Sejla »

Abu FEED el-Castro wrote:Za taxiste (i automehaničare) treba skontati novu potkategoriju (ne)ljudi :-x :oops:
Svi ih mrze, sreca pa se nikad ne vozim taxijem, ali iz nabrekle količine odvratnosti i mrznje prema tim gadovima (ima izuzetaka, malo) obavezno im pravim pakosti, eto koliko je u mogucnosti obicnog gradjanina: niposto nedajem prednost u voznji, ubacujem im se kad god stignem i moguce je, usporavam im red, ako se vidi musterija na stanici pohvalno je stati malo prije i ostaviti ga da crkava i trubi iza tebe... eto tako, koliko ko moze... :D :D
E pa hvala ti u ime sviju nas koji u nekim slučajevima moraju koristiti taxi, a posebno kada žurimo... :D
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#67

Post by Sir Charles »

Meni su pored crvenog ok i zuti, paja, samir i emir... Sve osim sarajevo taxija dolazi u obzir 8)
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#68

Post by Harrys »

dugacki wrote:Vidim da na ovom topicu stalno spominjete ''crveni'' taksi kao primjer poslovanja i kulture...posto nisam iz Sarajeva de mi bolan recite, kakav je to ''crveni'' taksi?Druga firma ili...sta?
Auto obojen crvenom bojom i pise crveni taxi.
Dosad stvarno sa njima nisam imao problema.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#69

Post by Neelix »

Harrys wrote:
dugacki wrote:Vidim da na ovom topicu stalno spominjete ''crveni'' taksi kao primjer poslovanja i kulture...posto nisam iz Sarajeva de mi bolan recite, kakav je to ''crveni'' taksi?Druga firma ili...sta?
Auto obojen crvenom bojom i pise crveni taxi.
Dosad stvarno sa njima nisam imao problema.
da, druga firma. zapravo ne "druga", jer oni su firma, a SA taxi je udruzenje.
njihova mana je sto ih ima manje, pa ces ih duze cekat ako ih nazoves. a prednost - sve ostalo. sto se tice zutog, ispred je SA taxia definitivno, ali i njih izbjegavam. auta su uzas, a i vozaci znaju ulijetat i vozit gadno. doduse nisam imao s njima problema zbog kratkih relacija ili gnjavaze pricom.
crveni mi je super, najstarije auto im je golf 3, voze normalno, kulturni su, i voze te gdje hoces. sto se tice Paja taxia, Cargo taxia, Samir & Emir taxia, ne bih znao, nisam koristio.
dugacki
Posts: 416
Joined: 16/06/2006 07:17

#70

Post by dugacki »

Harrys , Neelix hvala za objasnjenje.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#71

Post by taxi_driver »

geronimo,kako te bolan nije stid?prvo si me folirao da nemas sitno,da imas samo 100 eura?pa kad sam ti rekao nema problema buraz,usitnit cu,onda si ko nekako nasao 10 maraka u novcaniku.i kad sam ti htio vratiti kusur,rekao si dobro je,jer si skontao da sam te prokuzio(kontao si da ti necu moci razmijeniti 100 eura i da ces se djabaluka provozati) i bilo te je vjerovatno blam.
sto ne kazes pravu istinu raji?


:D :D :D :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#72

Post by prleitihi »

uvijek treba saslusati drugu stranu.. :oops: :D ..hajmo sad svi kako su nasi taxisti sjajni.. :D :D
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#73

Post by encian »

od mog jarana stari je taksista u sa taxiju. ima otprilike istu pricu kao raja na forumu - ne valjaju. od njega i dobih jedan savjet: uvijek sjedaj u najskljuplja auta. takvim valja otplatit kredite i ne pitaju koliko da voze.

sto se tice zutog i crvenog, koliko znam vlasnik te firme je jedan covjek zvani Zuti. problem sa njima je sto imaju licence za daleko manji broj vozila nego sto vrte. sto se tice ostalih sluzbi oni takodjer nemaju licence jer je grad daleko prije nego su se pojavili postavio politiku neizdavanja novih licenci jer taksista ima previse u gradu. ovi nelicencirani naravno ne placaju porez.
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#74 Re: SARAJEVSKI KOČIJAŠI

Post by The Nightwatchman »

stochar wrote:
geronimove mudrolije wrote:Moderni kočijaši uzimaju sebi za pravo da uzdižu to svoje jadno i patetično zanimanje do te mjere da se prema strankama ponašaju kao da im čine privatnu uslugu jer su prihvatili da ih voze
slazhem se da ima debila u sarajevo taxiju, ali nazivanje profesije jadnom i patetichnom je uzhas. to je chisti fashizam! shta si ti? aristokrat neki? clan kraljevske porodice? pravi taksista je posten i castan covjek koji posteno zaradjuje za zivot. to sto medju taksistima ima debila (danas 80 posto) ne znaci da je citavo zanimanje jadno i patetichno. svako zanimanje koje ne podrazumijeva prevare, otimanje i kradju je posteno.
jadno i pateticno je generalizovati cijelu profesiju! fuj!

(nije mi niko ni u blizoj ni u daljoj porodici taksista)
nisam aristokrat, ja sam samo normalan indijanac koji je bio žrtva taksijaškog javašluka. gore citirana rečenica iz mog prvog posta je napisana u apsolutnom revoltu i izvinjam se ako sam pretjerao. od sad ću morati personalizirati stvar pa pojedinačno nazivati taksiste jadnima i patetičnima (one koji to stvarno jesu, dakle 80% njih)
a tu ima posla.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#75

Post by Neelix »

encian wrote:od mog jarana stari je taksista u sa taxiju. ima otprilike istu pricu kao raja na forumu - ne valjaju. od njega i dobih jedan savjet: uvijek sjedaj u najskljuplja auta. takvim valja otplatit kredite i ne pitaju koliko da voze.

sto se tice zutog i crvenog, koliko znam vlasnik te firme je jedan covjek zvani Zuti. problem sa njima je sto imaju licence za daleko manji broj vozila nego sto vrte. sto se tice ostalih sluzbi oni takodjer nemaju licence jer je grad daleko prije nego su se pojavili postavio politiku neizdavanja novih licenci jer taksista ima previse u gradu. ovi nelicencirani naravno ne placaju porez.
"sta ja imam od toga" imao on licencu ili nemao. jebo licencu ako ce mi smrdit i shemsu odvrnut u autu, jos me zajebavat sa relacijom.
Post Reply