Nije da neće oni u stvari ne znaju, a i ne zanima ih...!!!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#51

Post by chuchumbamayumbe »

DA POBIJEM GOVNA I GOTOVA STVAR!
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#52

Post by Svemirski_Jebach »

znate li kako je Guilijani poceo sa ciscenjem New York-a koji (NY) je bio na ivici propadanja ogrezao u kriminalu? Prvo se odlucio obracunati sa autorima grafita u podzemnoj zeljeznici i onima koji ne placaju karte...onda je islo sve drugo da bi danas grad od 19 miliona stanovnika (u siroj regiji) bio jedan od najsigurnihij gradova te velicine u svijetu recimo sigurniji od Pariza.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#53

Post by pitt »

america vs. old bitch europe......part II :D:D:D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#54

Post by Latina »

pitt wrote:
zena21 wrote:Ode ti za Gertrudom mIRcy :? :D
gertruda=mircy za neupucene :D:D
:lol: :roll: :?

Visoki C na forumu... :D :D
Sad ce neko reci da su "doslje" za sve krive al kad skontas nije njihova greska sto su im "domorodci" dopustili takvo ponasanje. :?
Ne mozes cobra na silu... :D :D :D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#55

Post by Latina »

Vingo wrote: Mi smo narod "in denial"....sve se ovo desava nekom drugom.

Da...kamo dalje rodjace...

Kad bi se mediji barem dosjetili da imaju mogucnost edukacije narodnih masa...umjesto...iz praznog u suplje ... i opet... i opet ...
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#56

Post by urbanagerila »

- Druze, druze nesto vam je ispalo !

- Ali meni to vise ne treba !?

- ALI NE TREBA NI OVOM GRADU !!!
(u ovom gradu ja samo studiram!?)

Predolimpijska kampanja za cisci grad .... Svi cistimo :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#57

Post by callmethebreeeze »

uvjek dobar gost wrote:
bila u halila wrote:
uvjek dobar gost wrote:Samo malo pojašnjenje ima knjiga geneza problema u SFRJ kroz turbo folk... strašna knjiga... a moram se sjetiti imena autora...
Milena Dragičević Šošić - jel možda ona bijaše?
Mislim da jeste ali danas tek odok do knjižare ove jedne da provjerim jer fakat nisam siguran...

A što se tiče prisile i ponašanja kvazi građana... pa kako u Njemačkoj recimo svi ljudi sa ovih prostora se primjereno ponašaju ... znaju da nema šanse da izbjegnu plaćanje kazne... dobra kaznena politika skupa sa uvođenjem društveno korisnog rada kao oblika kazne .... , a skontao sam ja kako smo primitivni kad su 96.g daleke ispekli i pojeli labudove na vrelu bosne .... no kad malo zastanem i okrenem se oko sebe vidim nove dokaze naše dekadentnosti....
aferim za ovaj post. i ja uvijek tvrdim da se "mi" (sta god to znacilo) i te kako mozemo nauciti finom i kulturnom posanju, samo nam je potrebna cvrsta ruka i debela novacna kazna. iako i ovdje u svedskoj ima naselja gdje se pisa po haustorima, smece baca po istim, ipak u vecini slucajeva sve funkcionise. postoje sankcije, u kranjem slucaju mozes biti izbacen iz stana ako pravis previse sranja. ista stvar je s pogresnim parkiranjem, kazne su takve da ti nece pasti na pamet parkirati gdje zelis ili voziti biciklo kroz crveno ili bez svjetla.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#58

Post by callmethebreeeze »

p.s sto ovu temu ne proslijedite nekim od novina ili drugih medija. uz malo nagpovaranja bi mozda pristali da rade seriju reportaza na temu kultura zivljenja.
mozda izdaju i neki specijalni dodatak "kako se ponasati u urbanoj sredini" :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#59

Post by pitt »

Grad treba skontat kampanju za borbu protiv ovog frnomena i zatraziti pomoc gradjana.

primjer: http://www.litterbug.org
I TAKE THE PLEDGE...
I pledge not to be a Litterbug.
I promise to do my part to help DeBug D'Burgh.
No matter where I am in the city,
I will keep these words in mind:
"Stop, Look, Don't Litter. Don't be a Litterbug."
Let's all DeBug D'Burgh together.
Image
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#60

Post by Nancy Drew »

callmethebreeeze wrote:p.s sto ovu temu ne proslijedite nekim od novina ili drugih medija. D
Mogli bi odmah proslijediti radiju Stari grad, TV Hayat i Dnevnom avazu.... :roll:....... :lol:
....odakle, naime, propast i dolazi...... :sad:
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#61

Post by callmethebreeeze »

Nancy Drew wrote:
callmethebreeeze wrote:p.s sto ovu temu ne proslijedite nekim od novina ili drugih medija. D
Mogli bi odmah proslijediti radiju Stari grad, TV Hayat i Dnevnom avazu.... :roll:....... :lol:
....odakle, naime, propast i dolazi...... :sad:
pa nisu to jedini mediji. sta je sa ntv99 (ilio kako se vec zove)? ili mozda tv vogosca? :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#62

Post by uvjek dobar gost »

Nedeljna stupska pijaca je pravi primjer tog i takvog ponašanja, auta svuda i svakuda, smeće svuda okolo, na pijaci je najmanje auta a kao auto pijaca je .... bruka prava a to je ulaz u grad...

Od para koje se tamo mogu naplatiti Sarajevo svake godine može napraviti bazen ili ledenu dvoranu...ili ili ilii.... ali neka mi smo se već navikli na "roming" koji nas okružuje i ponašamo se u skladu sa njim... recimo nije mi jasno da onoliki haos bude na Stupu a da policajci drže ruke u džepovima i ne rade ništa.... dok je oko njih haossss.....


Denise budžet grada i opština se ne puni samo od građana i njihovih plata... ima načina da se kaznenom i stimulativnom politikom skupi dovoljno novaca....

Vrijeme je da se krene !!!
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#63

Post by obuca »

tuzno sta se radi od grada :(. Ja bila jednom na tzv. autopiAci i zapuhno me onaj smrad cevapa po kojima je pala kila prasine i prljavstine od rariteta i nekih auta. ne pada mi vise na pamet da odem. Katastrofa. Pa i kad bi oni koji su za taj "Swinger club" odgovorni, znali sta stranci kazu na sve to ne bi ih bila sramota vec bi ostalo sve isto. A mi se brukamo li brukamo. STOKA. Kod god ode tamo dabogda ga izbunarili dzeparosi. Eto
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#64

Post by uvjek dobar gost »

Svi njihovi ljudi su dovučeni u grad sa zadatkom , da dobro ste čuli il pročitali.... kako je moguće da je samo oko 10% zaposlenih u opštinama i u Kantonu rođeno u Sarajevu..... pitanje je sad... naravno nije moguće da svi budu rođeni u ovom gradu, ali ne mogu ga zaista oni osjećati svojim.... to kažem a u vidu imam sliku i stanje grada na današnji dan.... i shvatiti ćemo koji je to zadatak..... to je stvaranje najveće provincije u Europi u kojoj se oni ističu kao dominantne figureee....

.......Zaista oko svih pijaca u gradu su formirane divlje pijace koje niko ne sankcionira, mada i centralna ulica u gradu sve više liči na "Kapali čaršiju", motorna vozila se parkiraju svuda i svakuda, ljudi prave poslovne i stambene objekte svuda i svakuda, smeće je svuda oko nas, svih sedam sarajevskih rijeka .... je zaprljano i danas te rijeke-riječice liče na otpadne kanale nekih nuklearnih elektrana.... pogledajmo izletišta oko Sarajeva..... bruka....pogledajmo započete i nikad dovršene projekte po našim naseljima, pogledajmo stanje u kojem se nalaze nekadašnja obdeništa ili pionirski domovi.... bruka....

Najveći plus ove vlasti jeste haos u urbanizmu, jeste velika piljara (čitaj tržni centar) u svakom kvartu, jeste veliki broj novoizgrađenih vjerskih objekata koij se i ne uklapaju u naselja u kojima su napravljeni, jeste to da se djeca nemaju gdje igrati, jeste to da je lakše kupiti paketić spida il horsa nego paket trave, jeste to da je Sarajevo postalo .... Šabac ili najprljaviji grad ovog dijela svijeta.....jeste to da ja nemam više svoje goste gdje da odvedem a da ne zapinjem za smeće il da me ne skoljavaju ulični prosci il ulični prodavci....

Mada otvoreno je par burekdžinica i čevapdžinica sa dobrom ponudom...i sad nam nane i bake odgajaju djecu.... i mi sa nekih 25.tak godina živimo kod roditelja.....

Hvala Vam od srca što vratili ste nas u istoriju ili u rikverc bar 100. godina... zaista vam hvala jer vi se u drugačijem svijetu ne bi ni snašli.... ko bi u recimo uređenom gradu i društvu čuo za Denisa Z, Zlatka P. ili Bakira I.
Niko... jer u takvom svijetu ovi gore pomenuti.... bili bi roštiljdžije ili radili bi u trafici.....ili bi bili harmonikaši u nekoj kafani u Doboju....ili oko njega...

Živili....
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#65

Post by jusuff »

uvjek dobar gost wrote:Svi njihovi ljudi su dovučeni u grad sa zadatkom , da dobro ste čuli il pročitali.... kako je moguće da je samo oko 10% zaposlenih u opštinama i u Kantonu rođeno u Sarajevu..... pitanje je sad... naravno nije moguće da svi budu rođeni u ovom gradu, ali ne mogu ga zaista oni osjećati svojim.... to kažem a u vidu imam sliku i stanje grada na današnji dan.... i shvatiti ćemo koji je to zadatak..... to je stvaranje najveće provincije u Europi u kojoj se oni ističu kao dominantne figureee....

.......Zaista oko svih pijaca u gradu su formirane divlje pijace koje niko ne sankcionira, mada i centralna ulica u gradu sve više liči na "Kapali čaršiju", motorna vozila se parkiraju svuda i svakuda, ljudi prave poslovne i stambene objekte svuda i svakuda, smeće je svuda oko nas, svih sedam sarajevskih rijeka .... je zaprljano i danas te rijeke-riječice liče na otpadne kanale nekih nuklearnih elektrana.... pogledajmo izletišta oko Sarajeva..... bruka....pogledajmo započete i nikad dovršene projekte po našim naseljima, pogledajmo stanje u kojem se nalaze nekadašnja obdeništa ili pionirski domovi.... bruka....

Najveći plus ove vlasti jeste haos u urbanizmu, jeste velika piljara (čitaj tržni centar) u svakom kvartu, jeste veliki broj novoizgrađenih vjerskih objekata koij se i ne uklapaju u naselja u kojima su napravljeni, jeste to da se djeca nemaju gdje igrati, jeste to da je lakše kupiti paketić spida il horsa nego paket trave, jeste to da je Sarajevo postalo .... Šabac ili najprljaviji grad ovog dijela svijeta.....jeste to da ja nemam više svoje goste gdje da odvedem a da ne zapinjem za smeće il da me ne skoljavaju ulični prosci il ulični prodavci....

Mada otvoreno je par burekdžinica i čevapdžinica sa dobrom ponudom...i sad nam nane i bake odgajaju djecu.... i mi sa nekih 25.tak godina živimo kod roditelja.....

Hvala Vam od srca što vratili ste nas u istoriju ili u rikverc bar 100. godina... zaista vam hvala jer vi se u drugačijem svijetu ne bi ni snašli.... ko bi u recimo uređenom gradu i društvu čuo za Denisa Z, Zlatka P. ili Bakira I.
Niko... jer u takvom svijetu ovi gore pomenuti.... bili bi roštiljdžije ili radili bi u trafici.....ili bi bili harmonikaši u nekoj kafani u Doboju....ili oko njega...

Živili....
nevjerovatno... upravo si ti, i takvi kao ti, poslan sa zadatkom... ti mrzioce svega bosanskog, sarajevskog... bjesomucni lajavce...
mozes misliti, ti tolika velicina, a ni harmonikas u doboju nisi, da ne govorim da te iko ista pita...
hvala bogu pa se takvi kao ti nista i ne pitaju...
fakat, jesi li ti na kakvim medikamentima ili si samo treniran da radis to sto radis?
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#66

Post by Svemirski_Jebach »

sarajevo je ipak lijep grad...ima problema kako da nema, ali da je bas toliko crno nije.

fali stvari dosta ali ne moze se reci da je grad bas prljav tako..ja znam puno prljavijih gradova po europi.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#67

Post by uvjek dobar gost »

jusuff wrote:
uvjek dobar gost wrote:Svi njihovi ljudi su dovučeni u grad sa zadatkom , da dobro ste čuli il pročitali.... kako je moguće da je samo oko 10% zaposlenih u opštinama i u Kantonu rođeno u Sarajevu..... pitanje je sad... naravno nije moguće da svi budu rođeni u ovom gradu, ali ne mogu ga zaista oni osjećati svojim.... to kažem a u vidu imam sliku i stanje grada na današnji dan.... i shvatiti ćemo koji je to zadatak..... to je stvaranje najveće provincije u Europi u kojoj se oni ističu kao dominantne figureee....

.......Zaista oko svih pijaca u gradu su formirane divlje pijace koje niko ne sankcionira, mada i centralna ulica u gradu sve više liči na "Kapali čaršiju", motorna vozila se parkiraju svuda i svakuda, ljudi prave poslovne i stambene objekte svuda i svakuda, smeće je svuda oko nas, svih sedam sarajevskih rijeka .... je zaprljano i danas te rijeke-riječice liče na otpadne kanale nekih nuklearnih elektrana.... pogledajmo izletišta oko Sarajeva..... bruka....pogledajmo započete i nikad dovršene projekte po našim naseljima, pogledajmo stanje u kojem se nalaze nekadašnja obdeništa ili pionirski domovi.... bruka....

Najveći plus ove vlasti jeste haos u urbanizmu, jeste velika piljara (čitaj tržni centar) u svakom kvartu, jeste veliki broj novoizgrađenih vjerskih objekata koij se i ne uklapaju u naselja u kojima su napravljeni, jeste to da se djeca nemaju gdje igrati, jeste to da je lakše kupiti paketić spida il horsa nego paket trave, jeste to da je Sarajevo postalo .... Šabac ili najprljaviji grad ovog dijela svijeta.....jeste to da ja nemam više svoje goste gdje da odvedem a da ne zapinjem za smeće il da me ne skoljavaju ulični prosci il ulični prodavci....

Mada otvoreno je par burekdžinica i čevapdžinica sa dobrom ponudom...i sad nam nane i bake odgajaju djecu.... i mi sa nekih 25.tak godina živimo kod roditelja.....

Hvala Vam od srca što vratili ste nas u istoriju ili u rikverc bar 100. godina... zaista vam hvala jer vi se u drugačijem svijetu ne bi ni snašli.... ko bi u recimo uređenom gradu i društvu čuo za Denisa Z, Zlatka P. ili Bakira I.
Niko... jer u takvom svijetu ovi gore pomenuti.... bili bi roštiljdžije ili radili bi u trafici.....ili bi bili harmonikaši u nekoj kafani u Doboju....ili oko njega...

Živili....
nevjerovatno... upravo si ti, i takvi kao ti, poslan sa zadatkom... ti mrzioce svega bosanskog, sarajevskog... bjesomucni lajavce...
mozes misliti, ti tolika velicina, a ni harmonikas u doboju nisi, da ne govorim da te iko ista pita...
hvala bogu pa se takvi kao ti nista i ne pitaju...
fakat, jesi li ti na kakvim medikamentima ili si samo treniran da radis to sto radis?
Mrzioče svega ljudskog, ukoliko ti gledas na svijet preko neke mrežice onda te razumijem u suprotnom ... nikako...

A nemoj misliti da se ja ne pitam. što se tiče medikamenata .... zbog takvih konfiguracija ... kakav si ti uskoro će mi mozda i trebati....
Što se tiče treninga , ako se pod tim misli na neku vrstu obrazovanja..... jesam....
A ti klocu klocavi ustani malo iz fotelje il stolice u koju si zasjeo i obiđi malo naselja u Sarajevu i oko njega ili obiđi malo ovu našu državu pa skontaj jel ovi što prljaju i grade i pritom se kunu da štite tvoje interese....... imaju te tvoje osobine, mislim na sve ono bosansko i sarajevsko ... za koje se zalazeš.....

Živio i tri puta mjeri jednom reži...... ... umalo zaboravih ne bih da komentarišem tvoju rečenicu da sam poslan sa zadatkom..... jer bi me mogao pogrešno protumačiti....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#68

Post by uvjek dobar gost »

Svemirski_Jebach wrote:sarajevo je ipak lijep grad...ima problema kako da nema, ali da je bas toliko crno nije.

fali stvari dosta ali ne moze se reci da je grad bas prljav tako..ja znam puno prljavijih gradova po europi.
Sarajevu je još uvijek lijep grad.... jer nisu baš sve uspjeli sj..ati, još uvijek imamo neke građevine i neke površine u gradu koje su nam u amanet ostavili naši predci, imamo čaršiju, imamo onaj prelaz sa Orijentalnog na pro-Europsko imamo čitav niz znamenitih objekata u kojima su se školovali poznati ljudi imamo tradiciju Olimpijskih igara tradiciju Nobelovaca.... imamo mi svašta nešto ali pogledajmo u kakvom je to sve stanju dok oni sebi kupuju pasate i kojekakva druga luksuzna auta....
To sve što su nam roditelji il djedovi ostavili ovi "skakavci" su skoro pa uništili.... bivši sistem je za 50. godina uspio da naruši integritet grada, da napravi čitav niz objekata na pogrešnim mjestima, da sruši dobar dio čaršije (koja se nalazila gdje je sad fakultet političkih nauka) , da posije sjeme divlje gradnje... da nam zgradama uništi trgove.....

A ovi novi su za 12. godina napravili nekoliko velikih fula....(Bosmal, Avaz-ovi objekti, velike piljare u svakom naselju.. divlja gradnja..)
To sve je produkt nepromišljenosti , neukosti u kombinaciji sa mitom i korupcijom.........

A ja mislim da u Italiji ima prljavih gradova, u Grčkoj isto tako, pa i Istambul ima neki šmek čudan kao i Moskva.... ali ja živim u Sarajevu gradu koji pravo volim i zato mi noge stvari smetaju....... i pričam o njima a vama ako smeta.... zatvorite oči.... jer ja govorim o stvarima koje su oko nas......i nije crno baš ali je sve crnje i ako šutimo biće samo crnjeee.....i znajte da ima i boljih gradova, ljepših, većih, čišćih i šta sve ne.... ali valjda nas uče da se uvijek ugledamo na gore od sebe...
Ne fakat ja ovo ne pišem iz zle namjere nego želim ljude da pobudim na razmišljanje....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#69

Post by uvjek dobar gost »

http://www.maribor-tourism.si/ang/geogr ... norama.asp

A ovo je jedan od gradova na koji bi se trebali ugledati...
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#70

Post by jusuff »

uvjek dobar gost wrote: Mrzioče svega ljudskog, ukoliko ti gledas na svijet preko neke mrežice onda te razumijem u suprotnom ... nikako...

A nemoj misliti da se ja ne pitam. što se tiče medikamenata .... zbog takvih konfiguracija ... kakav si ti uskoro će mi mozda i trebati....
Što se tiče treninga , ako se pod tim misli na neku vrstu obrazovanja..... jesam....
A ti klocu klocavi ustani malo iz fotelje il stolice u koju si zasjeo i obiđi malo naselja u Sarajevu i oko njega ili obiđi malo ovu našu državu pa skontaj jel ovi što prljaju i grade i pritom se kunu da štite tvoje interese....... imaju te tvoje osobine, mislim na sve ono bosansko i sarajevsko ... za koje se zalazeš.....

Živio i tri puta mjeri jednom reži...... ... umalo zaboravih ne bih da komentarišem tvoju rečenicu da sam poslan sa zadatkom..... jer bi me mogao pogrešno protumačiti....
ti si mali jad... a vidim i da si treniran... ne bi ti sam nadosao na ovu pricu...
pun mi je kufer ovih ljendoguzih crnjaka, ko si covjece... sta si to ti uradio za ovaj grad, osim sto bjesomucno povracas po svemu i svakome... ja ti iskreno savjetujem da ides odavde, poludjeti ces, ako vec nisi... evo, mozes u ovaj maribor, ako mislis da je toliko dobar... pokusaj svoja sranja prodavati slovencima.... ali jock, lizao bi ti slovencima guzu jer si mali jad, komunisticka aristokracijo, kako vas je opisao jedan pametan covjek... muka mi je
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#71

Post by uvjek dobar gost »

jusuff wrote:
uvjek dobar gost wrote: Mrzioče svega ljudskog, ukoliko ti gledas na svijet preko neke mrežice onda te razumijem u suprotnom ... nikako...

A nemoj misliti da se ja ne pitam. što se tiče medikamenata .... zbog takvih konfiguracija ... kakav si ti uskoro će mi mozda i trebati....
Što se tiče treninga , ako se pod tim misli na neku vrstu obrazovanja..... jesam....
A ti klocu klocavi ustani malo iz fotelje il stolice u koju si zasjeo i obiđi malo naselja u Sarajevu i oko njega ili obiđi malo ovu našu državu pa skontaj jel ovi što prljaju i grade i pritom se kunu da štite tvoje interese....... imaju te tvoje osobine, mislim na sve ono bosansko i sarajevsko ... za koje se zalazeš.....

Živio i tri puta mjeri jednom reži...... ... umalo zaboravih ne bih da komentarišem tvoju rečenicu da sam poslan sa zadatkom..... jer bi me mogao pogrešno protumačiti....
ti si mali jad... a vidim i da si treniran... ne bi ti sam nadosao na ovu pricu...
pun mi je kufer ovih ljendoguzih crnjaka, ko si covjece... sta si to ti uradio za ovaj grad, osim sto bjesomucno povracas po svemu i svakome... ja ti iskreno savjetujem da ides odavde, poludjeti ces, ako vec nisi... evo, mozes u ovaj maribor, ako mislis da je toliko dobar... pokusaj svoja sranja prodavati slovencima.... ali jock, lizao bi ti slovencima guzu jer si mali jad, komunisticka aristokracijo, kako vas je opisao jedan pametan covjek... muka mi je
Ti si onda veliki jadovan klocu jedan ....
Ja sam na ovu pricu nadošao gledajući oko sebe i živeći u Sarajevu u kojem i rodio sam se... ,a šta sam ja uradio za ovaj grad, za početak ostao sam u njemu, pored toga aktivno učestvujem u pružanju pomoći ugroženim kategorijama kako djeci tako i nešto malo starijima.

,a ja tebi savjetujem opet da se malo krećeš, da malo pričas sa ljudima, a ti vidim da si nafilovan nekim drugim stvarima i da ideš negdje po nauk....

jebali te Slovenci i ostani uzak i sputan kao što tvoj post to i pokazuje.... i povrati klocu ako ti je mukaaa......i takvi kao ti su kumovali ovoj situaciji koju imamo.... klocinoooo....tebi su i dva života malo uskogrudi magarcu...

Za kraj ti mogu reći .... da nismo mi najpametniji narod na svijetu, ono dobro i uspješno treba pođoniti.... i samo aplicirati na našu situaciju....
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#72

Post by chuchumbamayumbe »

jusuff wrote:
uvjek dobar gost wrote: Mrzioče svega ljudskog, ukoliko ti gledas na svijet preko neke mrežice onda te razumijem u suprotnom ... nikako...

A nemoj misliti da se ja ne pitam. što se tiče medikamenata .... zbog takvih konfiguracija ... kakav si ti uskoro će mi mozda i trebati....
Što se tiče treninga , ako se pod tim misli na neku vrstu obrazovanja..... jesam....
A ti klocu klocavi ustani malo iz fotelje il stolice u koju si zasjeo i obiđi malo naselja u Sarajevu i oko njega ili obiđi malo ovu našu državu pa skontaj jel ovi što prljaju i grade i pritom se kunu da štite tvoje interese....... imaju te tvoje osobine, mislim na sve ono bosansko i sarajevsko ... za koje se zalazeš.....

Živio i tri puta mjeri jednom reži...... ... umalo zaboravih ne bih da komentarišem tvoju rečenicu da sam poslan sa zadatkom..... jer bi me mogao pogrešno protumačiti....
ti si mali jad... a vidim i da si treniran... ne bi ti sam nadosao na ovu pricu...
pun mi je kufer ovih ljendoguzih crnjaka, ko si covjece... sta si to ti uradio za ovaj grad, osim sto bjesomucno povracas po svemu i svakome... ja ti iskreno savjetujem da ides odavde, poludjeti ces, ako vec nisi... evo, mozes u ovaj maribor, ako mislis da je toliko dobar... pokusaj svoja sranja prodavati slovencima.... ali jock, lizao bi ti slovencima guzu jer si mali jad, komunisticka aristokracijo, kako vas je opisao jedan pametan covjek... muka mi je
Sta se ba prepucavate?
Stanje u gradu i drzavi nije nimalo dobro i zdravo. Ne treba nam puno da bi bilo bolje, a na malo smo od katastrofe.
Dokle god se u svijesti ljudi ne usadi da stvari koje ne valjaju ne treba ni raditi (parkiranje na nedozvoljenom, bacanje smeca kroz prozor, glasna muzika, unistavalje sumskog fonda...) dotle ovdje nece biti onako kako bi trebalo. Ja mislim da bi od malena trebalo djecu uciti sta valja, a sta ne, uvesti ekologiju kao obavezan predmet sve godine obrazovanja. Ali, vecina stvari se ipak vuce od kuce i porodice.
I nije istina da je ovdje stanje OK, stanje je katastrofalno, radi ko sta hoce, samo se sitna buranija kaznjava, policija i kriminalci su u talu, sudstvo, politicari, sve korumpirano!
Ja volim da kazem da je jos i dobro kada nam semafori rade kada vidim ko kroji politiku, od najmanjeg do najviseg nivoa!
Iskreno, ja bih sutra otisao negdje vani ali sam prisiljen da budem ovdje gdje jesam i da gledam kako se moje drago Sarajevo polako pretvara u jednu poseljancenu, zaostalu i ruznu palanku na rubu Evrope.
Gadi mi se sta nam rade od grada.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#73

Post by uvjek dobar gost »

chuchumbamayumbe wrote:
jusuff wrote:
uvjek dobar gost wrote: Mrzioče svega ljudskog, ukoliko ti gledas na svijet preko neke mrežice onda te razumijem u suprotnom ... nikako...

A nemoj misliti da se ja ne pitam. što se tiče medikamenata .... zbog takvih konfiguracija ... kakav si ti uskoro će mi mozda i trebati....
Što se tiče treninga , ako se pod tim misli na neku vrstu obrazovanja..... jesam....
A ti klocu klocavi ustani malo iz fotelje il stolice u koju si zasjeo i obiđi malo naselja u Sarajevu i oko njega ili obiđi malo ovu našu državu pa skontaj jel ovi što prljaju i grade i pritom se kunu da štite tvoje interese....... imaju te tvoje osobine, mislim na sve ono bosansko i sarajevsko ... za koje se zalazeš.....

Živio i tri puta mjeri jednom reži...... ... umalo zaboravih ne bih da komentarišem tvoju rečenicu da sam poslan sa zadatkom..... jer bi me mogao pogrešno protumačiti....
ti si mali jad... a vidim i da si treniran... ne bi ti sam nadosao na ovu pricu...
pun mi je kufer ovih ljendoguzih crnjaka, ko si covjece... sta si to ti uradio za ovaj grad, osim sto bjesomucno povracas po svemu i svakome... ja ti iskreno savjetujem da ides odavde, poludjeti ces, ako vec nisi... evo, mozes u ovaj maribor, ako mislis da je toliko dobar... pokusaj svoja sranja prodavati slovencima.... ali jock, lizao bi ti slovencima guzu jer si mali jad, komunisticka aristokracijo, kako vas je opisao jedan pametan covjek... muka mi je
Sta se ba prepucavate?
Stanje u gradu i drzavi nije nimalo dobro i zdravo. Ne treba nam puno da bi bilo bolje, a na malo smo od katastrofe.
Dokle god se u svijesti ljudi ne usadi da stvari koje ne valjaju ne treba ni raditi (parkiranje na nedozvoljenom, bacanje smeca kroz prozor, glasna muzika, unistavalje sumskog fonda...) dotle ovdje nece biti onako kako bi trebalo. Ja mislim da bi od malena trebalo djecu uciti sta valja, a sta ne, uvesti ekologiju kao obavezan predmet sve godine obrazovanja. Ali, vecina stvari se ipak vuce od kuce i porodice.
I nije istina da je ovdje stanje OK, stanje je katastrofalno, radi ko sta hoce, samo se sitna buranija kaznjava, policija i kriminalci su u talu, sudstvo, politicari, sve korumpirano!
Ja volim da kazem da je jos i dobro kada nam semafori rade kada vidim ko kroji politiku, od najmanjeg do najviseg nivoa!
Iskreno, ja bih sutra otisao negdje vani ali sam prisiljen da budem ovdje gdje jesam i da gledam kako se moje drago Sarajevo polako pretvara u jednu poseljancenu, zaostalu i ruznu palanku na rubu Evrope.
Gadi mi se sta nam rade od grada.
Upravo tako !!!!!
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#74

Post by Svemirski_Jebach »

problem je sto bi mi htjeli da je sarajevo grad na nacin na koji je to npr. maribor ali to ne moze, jer sarajevo je totalno drugaciji tip grada od maribora ili npr. Ljubljane.

Ne zelim praviti smijesna poredjenja, ali npr. New York ne moze nikad biti cist i ugladjen kao Zurich ili Munchen, pa i Paris jer New York jeste prljav, djeluje jako zapusten da se sjebete kada prvi put vidite taj grad sa polusrusenim zgradama 3 minute od Times Square-a, pacovima k'o macke koji slobodno setkaju stanicama podzemne zeljeznice, rupcagama na ulicama sa lokvama kao jezera, smradom koji dolazi iz nekih jeftinih kineskih restorana gdje vjerovatno kolju macke i pse i koji se siri ulicama, smecem po vecini sporednih ulica i to na Manhattanu, odvratnim nadvoznjacima za metro koji su zahrdjali i izgledaju apokalipticno, sa plocicama koje otpadaju i vodom koja tece za zidova u podzemnoj zeljeznici, raznim skelama gdje god prodjete koje izgledaju odvratno, ulicni standovi poput ovih na slici su na svakom koraku itd...ali NYC ima smek koji ima malo koji grad u svijetu.

Tako i sarajevo, vjerovatno nikad nece (mozda i ne treba) biti grad koji ce imati savrsene ulice, koji nece imati standove i koji ce ponekad djelovati zapusten ali koji ima dusu. Po tome se mjeri grad a ne samo po cistoci.

I samo je bitno da sarajevo (kao i ostatak bosne) ima dobru ekonomsku osnovu, da ima posla za ljude a to ostalo - hebo to.
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#75

Post by jusuff »

Svemirski_Jebach wrote:problem je sto bi mi htjeli da je sarajevo grad na nacin na koji je to npr. maribor ali to ne moze, jer sarajevo je totalno drugaciji tip grada od maribora ili npr. Ljubljane.

Ne zelim praviti smijesna poredjenja, ali npr. New York ne moze nikad biti cist i ugladjen kao Zurich ili Munchen, pa i Paris jer New York jeste prljav, djeluje jako zapusten da se sjebete kada prvi put vidite taj grad sa polusrusenim zgradama 3 minute od Times Square-a, pacovima k'o macke koji slobodno setkaju stanicama podzemne zeljeznice, rupcagama na ulicama sa lokvama kao jezera, smradom koji dolazi iz nekih jeftinih kineskih restorana gdje vjerovatno kolju macke i pse i koji se siri ulicama, smecem po vecini sporednih ulica i to na Manhattanu, odvratnim nadvoznjacima za metro koji su zahrdjali i izgledaju apokalipticno, sa plocicama koje otpadaju i vodom koja tece za zidova u podzemnoj zeljeznici, raznim skelama gdje god prodjete koje izgledaju odvratno, ulicni standovi poput ovih na slici su na svakom koraku itd...ali NYC ima smek koji ima malo koji grad u svijetu.

Tako i sarajevo, vjerovatno nikad nece (mozda i ne treba) biti grad koji ce imati savrsene ulice, koji nece imati standove i koji ce ponekad djelovati zapusten ali koji ima dusu. Po tome se mjeri grad a ne samo po cistoci.

I samo je bitno da sarajevo (kao i ostatak bosne) ima dobru ekonomsku osnovu, da ima posla za ljude a to ostalo - hebo to.
u potpunosti se slazem...
ali nekim tipovima ne bi smetali pacovi ni da su veliki kao ovce, ali im smetaju izetbegovici, zvizdici...
meni je zao raje koja toliko zali za necim cega, realno, nikada nije ni bilo... mladi gospodin (garantiram da je sin nekog predratnog budze kojega sada niko ni za zdravlje ne pita) misli da ce nam prodati svoje tripove o necemu cega nije nikada bilo... ljudi moji, sarajevo je sada cisce i uredjenije nego je bilo prije 15 - 20 god... ko misli da nisam u pravu je sarajevo tog vremena vidio samo na razglednici ili na tv-u ili je tek napunio 20-u...
sarajevo ima dusu koja je i danas ziva... ko je ne vidi sada nije je vidio ni prije 15 godina...
Locked