Šta je to Sarajlija/Sarajka ?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#501

Post by BugsBunny »

Samo frustrirano dijete moze metrom mjeriti aerodrom i proglasiti ga peronom :shock:

Sinko, nije bitno gdje zivis ni koliki je grad. Bitan je odnos prema gradu. Odnos naturalizovanih Sarajlija je cesto takav kao da ih je neko natjerao da budu tu. Da se razumijemo, Sarajevo nije neka svjetska metropola, ali ga bas zato volimo.
Adko
Posts: 52
Joined: 23/07/2006 20:39
Location: Sarajevo

#502

Post by Adko »

Izvini druze ali ovaj tzv sarajlija je mislio direktno kao neki nacista, procitaj pocetak teme o cemu se radi, on mjeri sebe kao da zivi u nekoj elitnoj metropoli a svi koji dodju su seljaci ili primitivci...i jos treba reci da ovdje tzv. sarajlije ne cijene ljude koji dodju u grad sa strane pa obnavljaju ga kao poslije rata, gledo sam slike razrusenog sarajeva i ne znam ko bi ga gradio da nije bilo ljudi sa kapitalom koji su dosli iz sandzaka,kosova,slovenije,hr, srbije ili iz inostranstva. Mislim neko vam iz rugla zgrade oslobodjena napravi pravu prestolnicu i daje gradu nesto prepoznatljivo i vi takve ljude smatrate da su poseljacili grad.
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#503

Post by BugsBunny »

Fahro je od planiranog spomenika na urbicid (koji nekako zaboravljamo, a i to su uradili primitivci s brda) napravio, pazi sad, Radon Plazu :D :D. I popiso se na kolektivno pamcenje.

Image Image
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#504

Post by Downunda »

BugsBunny wrote:Fahro je od planiranog spomenika na urbicid (koji nekako zaboravljamo, a i to su uradili primitivci s brda) napravio, pazi sad, Radon Plazu :D :D. I popiso se na kolektivno pamcenje.

Image Image
Aposo'fuckin'lutely!
Bugs Bunny, sve je rečeno!
Ljudi koji "investiraju" time što renoviraju spomenike najgoreg uništavanja i demonstriraju najveći mogući stepen primitivizma, bi "sutra, prekosutra" i Karadžićevu ili Mladićevu vikendicu ili kuću također renovirali za sopstveni finansijski interes.

Toliko o njihovoj savjesti!
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#505

Post by rashid »

BugsBunny wrote:Fahro je od planiranog spomenika na urbicid (koji nekako zaboravljamo, a i to su uradili primitivci s brda) napravio, pazi sad, Radon Plazu :D :D. I popiso se na kolektivno pamcenje.

Image Image
E ti si pravi SELJACINA,pravi pravi.

Ne bolje je da je ono sruseno tamo bilo i ti bi trebao djeci pricati kako su srbi,hrvati,bosanski srbi ili sta ja znam ko jos(100% bi si i jos nekoga namislio) rusili zgrade po Sarajevu i tvoji sinovi bi morali to i dalje svojim sinovima pricati i tako dalje. A te rusevine neka stoje zbog dokaza. Ko jebe napredak, razvoj, urbanistiku, etc etc.

Neznam ko je taj Fahro, ili je dobar ili nije ali u tom neboderu ili RODON PLAZI ako se zaposli jedan muskarac/zena on je napravio nesto.

Samo za primjer dajem, prvo kad dodzes u SA preko stupa, prva zgrada(staracki dom) daje odmah u samom startu negativnu sliku o samom gradu. Ali neka ... to treba da tako sjebano stoji ... da se nikad ne zaboravi. Mah ... :x
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#506

Post by rashid »

BugsBunny wrote:Samo frustrirano dijete moze metrom mjeriti aerodrom i proglasiti ga peronom :shock:

Sinko, nije bitno gdje zivis ni koliki je grad. Bitan je odnos prema gradu. Odnos naturalizovanih Sarajlija je cesto takav kao da ih je neko natjerao da budu tu. Da se razumijemo, Sarajevo nije neka svjetska metropola, ali ga bas zato volimo.
Tvoja prica kao drugo me iritira.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#507

Post by uvjek dobar gost »

... Dajte raji hljeba i igara..... samo iz druge sobe neko galami.. više hljeba, više hljeba...

Htjedoh pokrenuti temu sve sarajevske piljare, ali vidim i ova tema ide u tu stranu....

Zaista hvala svim investitorima koji su novac dali za piljare velike i opštinarima hvala što su im dali saglasnosti za iste...

Znajte da priča o novim radnim mjestima ne pije vode, to su radna mjesta za nekfalifikovane radnike, za trgovce , zaštitare, malo za računovođe i kapak... a šta smo izgubili...???
Gdje su radna mjesta za visokoobrazovane kadrove koji su sad u punoj radnoj snazi i htjeli bi raditi za više od 600 km.????

Pogledajmo opštinu Novo Sarajevo... danas se djeca nemaju gdje ni klikera igrati, imamo velikih piljara kao da nam je standard strašan...
Po meni nepotrebno, ko je od investitora napravio nešto zaista potrebno ovom gradu... sem recomo Slovenaca koji su napravili bazen na Ilidži(usamljen primjer)...
Gdje su centri rehabilitaciju RVI populacije, gdje su sankaške i sve druge staze oko grada da omladini damo opciju klizanja, plivanja, sankanja, skijanja i čega sve ne... ne mi dižemo u nebesa ratne profitere koji su pisali po političkoj direktivi... i puštamo opštinare da rade šta hoćee... dok se ta ista djeca otkidaju od alkohola i droga...

No vidimo u krajnjoj liniji šta su u godinu dana napravili od Bjelašnice....šta su nam od grada napravili.... još malo pa pravo ruglo, sva ta gradnja divlja, svi ti kvazi brižnici su u zadnjih 12. godina postigli sve ono što je prijašnjoj vlasti trebalo 40.tak godina....
Arijanac
Posts: 71
Joined: 25/11/2006 12:59
Location: sarajevo
Contact:

#508

Post by Arijanac »

....a o drugim gradovima BiH da i ne govorimo,da ne bih bili sebicni,drugi BiH gradovi nemaju gotovo nikakakve budzete...sjete se svi tih ljudi samo kada su u toku predizborne kampanje...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#509

Post by uvjek dobar gost »

Potpisujem i dodajem, ulaz u Višegrad sa desne strane ... divlja deponija, u Bihaću...., u Jajicu... i gdje sve ne...

Hoću reći potpisujem.
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#510

Post by BugsBunny »

rashid wrote:
BugsBunny wrote:Fahro je od planiranog spomenika na urbicid (koji nekako zaboravljamo, a i to su uradili primitivci s brda) napravio, pazi sad, Radon Plazu :D :D. I popiso se na kolektivno pamcenje.

Image Image
E ti si pravi SELJACINA,pravi pravi.

Ne bolje je da je ono sruseno tamo bilo i ti bi trebao djeci pricati kako su srbi,hrvati,bosanski srbi ili sta ja znam ko jos(100% bi si i jos nekoga namislio) rusili zgrade po Sarajevu i tvoji sinovi bi morali to i dalje svojim sinovima pricati i tako dalje. A te rusevine neka stoje zbog dokaza. Ko jebe napredak, razvoj, urbanistiku, etc etc.

Neznam ko je taj Fahro, ili je dobar ili nije ali u tom neboderu ili RODON PLAZI ako se zaposli jedan muskarac/zena on je napravio nesto.

Samo za primjer dajem, prvo kad dodzes u SA preko stupa, prva zgrada(staracki dom) daje odmah u samom startu negativnu sliku o samom gradu. Ali neka ... to treba da tako sjebano stoji ... da se nikad ne zaboravi. Mah ... :x
Ne, ne... djeci su pricati o svjetlom primjeru Fahrudina Radoncica: "Djeco, ako budete dobri, jednog dana cete imati svoju Plazu." :D :D
Ne znam gdje ti naumpadose "srbi,hrvati,bosanski srbi ili sta ja znam ko jos", jasno sam rekao primitivci, nebitno ko su i sta su.
I, prva zgrada u Sarajevu koja te doceka nije staracki dom. doceka te Aqua :D :D Toliko o urbanizmu.
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#511

Post by rashid »

Tebi ako aqua smeta nemoj tamo ici ... nije li to jednostavno?
Ddur
Posts: 114
Joined: 11/12/2006 16:16

#512

Post by Ddur »

Tebi ako aqua smeta nemoj tamo ici ... nije li to jednostavno?
\
meni zasmetala aqua, pa tamo ne idem... al' evo, i dalje mi smeta.

Nije stvar u ignoranciji, potrebna je i akcija
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#513

Post by Neelix »

Downunda wrote:
BugsBunny wrote:Fahro je od planiranog spomenika na urbicid (koji nekako zaboravljamo, a i to su uradili primitivci s brda) napravio, pazi sad, Radon Plazu :D :D. I popiso se na kolektivno pamcenje.

Image Image
Aposo'fuckin'lutely!
Bugs Bunny, sve je rečeno!
Ljudi koji "investiraju" time što renoviraju spomenike najgoreg uništavanja i demonstriraju najveći mogući stepen primitivizma, bi "sutra, prekosutra" i Karadžićevu ili Mladićevu vikendicu ili kuću također renovirali za sopstveni finansijski interes.

Toliko o njihovoj savjesti!
iako potpisah tvoj post na temi o parkingu, sa ovim se apsolutno ne slazem. Ne kontam te, jel vijecnicu treba renovirati? Jel skupstinu trebalo renovirati? Il bi ti to ostavio onako sruseno? Zasto su zapaljeni unisov neboder renovirali?
Razmjeran
Posts: 115
Joined: 15/12/2006 18:37

#514

Post by Razmjeran »

Kod nas se puno gleda ko je odakle.Ja tvrdim da smo svi isti.Posto je tema Sarajlija/Sarajka iznjet cu par cinjenica.Za mene ko god ima nik sa prefixom "Sa" kao neka oznaka,pohvala,je vrsta ili "Samohvalisanja,registracije" pa cak i kompleksa za dokazem zvani"Ja sam Sarajlija".Te ljude nesmatram ziteljima,tj stanovnicima glavnog grada,i ako mozda u biti,rodjenjem i jesu.Dovoljna mi je oznaka da sam covjek,a to sto sam rodjen u Centru Sarajevo,sto sam odrastao a mozda i preselim na Ahiret u Sarajevu,me cini Sarajlijom ako sam "seljak u glavu"..
Za mene licno seljak nije covjek koji je sa sela,zaseoka,planine itd,za mene je seljak osoba koje je "seljak u glavu".Tj nacin razmisljanja,ponasanja,kulture,kucnog odgoja itd..
Nazalost evo ovde na forumu ima i takvih..Nikova sa prefixom Sa,bezobraznim nazivima nikova,a koji su iz Sarajeva"nazalost"..Nebi da uvrijedim nekog,a ko se nadje uvrijedjen nasao se u istini,ali danas je naj manje Sarajlija/Sarajki..U moje vrijeme "prije nego sam dosao tobe" se slusao Rock&Roll,zabavanjci,derneci bez gitare su bili nezamisljivi,odlazci na Bjelasnicu,Igman,Jahorinu,Trebevic,ljeti jezera,mora,diskoteke,danas vidim slusa se neki Turbo Folk,nekakvi narodnjaci"cast izuzecima" Esad Plavi,Ajsela,nigdje veze...Znam da vrijeme cini svoje,da se kultura mjenja,pogleda na zivot,ali ovo danas,je jednostavno"Azil za seljake"....
Tipa sretnem lika,za kojeg govore Sarajlija,haj reko da ga upoznam evo mi seme,nekog skim mozes biti na slicnim talasima,lik poce pricat da je iz Ilijasa,u temi"Volio bi da sam junac,a krave da mi dovlace"..
Tu se zavrsio razgovor prijatno i dovidjenja.
Poenta da covjek moze biti i iz Pariza,ako je on seljak uglavu,za mene nosi taj epitet...
E sad kad se doslo do "pameti tj tobe" razmisljam,da bi bilo bolje da sam rodjen na "Selu",zdravo bi zivio,"mozda bi ranije spoznao Islam"...
Grad kvari ljude,pogotovo malo veci gradovi,kao Sa,Ze,TZ,BL.Sto ovo govorim,jer upravo u tim gradovima ljudi sa prefiksom "Seljak u glavu" dolaze do jedne velicine,mjenjanja ponasanja,isto vremeno mjenjaju i imidz,grada,furki itd.Primjer Sarajevo,zovu ga Novi Pazar,a zasto ga takvim zovu"Ogradjujem se da ovde ikog vrijedjam",odgovorite vi sami...
Sellam
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#515

Post by kriticarka_nikova »

Sarajevo je malo vece selo. Narocito sad nakon rata nema niceg gradskog...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#516

Post by amrino »

Seljak obradjuje njivu a seljacina narodnjake.... :D
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#517

Post by sicky »

Razmjeran wrote:Kod nas se puno gleda ko je odakle.Ja tvrdim da smo svi isti.Posto je tema Sarajlija/Sarajka iznjet cu par cinjenica.Za mene ko god ima nik sa prefixom "Sa" kao neka oznaka,pohvala,je vrsta ili "Samohvalisanja,registracije" pa cak i kompleksa za dokazem zvani"Ja sam Sarajlija".Te ljude nesmatram ziteljima,tj stanovnicima glavnog grada,i ako mozda u biti,rodjenjem i jesu.Dovoljna mi je oznaka da sam covjek,a to sto sam rodjen u Centru Sarajevo,sto sam odrastao a mozda i preselim na Ahiret u Sarajevu,me cini Sarajlijom ako sam "seljak u glavu"..
Za mene licno seljak nije covjek koji je sa sela,zaseoka,planine itd,za mene je seljak osoba koje je "seljak u glavu".Tj nacin razmisljanja,ponasanja,kulture,kucnog odgoja itd..
Nazalost evo ovde na forumu ima i takvih..Nikova sa prefixom Sa,bezobraznim nazivima nikova,a koji su iz Sarajeva"nazalost"..Nebi da uvrijedim nekog,a ko se nadje uvrijedjen nasao se u istini,ali danas je naj manje Sarajlija/Sarajki..U moje vrijeme "prije nego sam dosao tobe" se slusao Rock&Roll,zabavanjci,derneci bez gitare su bili nezamisljivi,odlazci na Bjelasnicu,Igman,Jahorinu,Trebevic,ljeti jezera,mora,diskoteke,danas vidim slusa se neki Turbo Folk,nekakvi narodnjaci"cast izuzecima" Esad Plavi,Ajsela,nigdje veze...Znam da vrijeme cini svoje,da se kultura mjenja,pogleda na zivot,ali ovo danas,je jednostavno"Azil za seljake"....
Tipa sretnem lika,za kojeg govore Sarajlija,haj reko da ga upoznam evo mi seme,nekog skim mozes biti na slicnim talasima,lik poce pricat da je iz Ilijasa,u temi"Volio bi da sam junac,a krave da mi dovlace"..
Tu se zavrsio razgovor prijatno i dovidjenja.
Poenta da covjek moze biti i iz Pariza,ako je on seljak uglavu,za mene nosi taj epitet...
E sad kad se doslo do "pameti tj tobe" razmisljam,da bi bilo bolje da sam rodjen na "Selu",zdravo bi zivio,"mozda bi ranije spoznao Islam"...
Grad kvari ljude,pogotovo malo veci gradovi,kao Sa,Ze,TZ,BL.Sto ovo govorim,jer upravo u tim gradovima ljudi sa prefiksom "Seljak u glavu" dolaze do jedne velicine,mjenjanja ponasanja,isto vremeno mjenjaju i imidz,grada,furki itd.Primjer Sarajevo,zovu ga Novi Pazar,a zasto ga takvim zovu"Ogradjujem se da ovde ikog vrijedjam",odgovorite vi sami...
Sellam
ja ima prefix SA u jednom mailu, ali to se odnosi na Sandžak :roll: :-) :D
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#518

Post by BugsBunny »

Neelix wrote:
Downunda wrote:
BugsBunny wrote:Fahro je od planiranog spomenika na urbicid (koji nekako zaboravljamo, a i to su uradili primitivci s brda) napravio, pazi sad, Radon Plazu :D :D. I popiso se na kolektivno pamcenje.

Image Image
Aposo'fuckin'lutely!
Bugs Bunny, sve je rečeno!
Ljudi koji "investiraju" time što renoviraju spomenike najgoreg uništavanja i demonstriraju najveći mogući stepen primitivizma, bi "sutra, prekosutra" i Karadžićevu ili Mladićevu vikendicu ili kuću također renovirali za sopstveni finansijski interes.

Toliko o njihovoj savjesti!
iako potpisah tvoj post na temi o parkingu, sa ovim se apsolutno ne slazem. Ne kontam te, jel vijecnicu treba renovirati? Jel skupstinu trebalo renovirati? Il bi ti to ostavio onako sruseno? Zasto su zapaljeni unisov neboder renovirali?
Niste dobro skontali... Vijecnica je bila nacionalni spomenik i naravno da je treba obnoviti. Ali, zgrada Oslobodjenja je bila PLANIRANA za spomenik na urbicid. No ne lezi vraze, ako imas pare, mozes kupiti i "renovirati" i buduci spomenik. Uostalom, ako moze Hirosima imati takav jedan spomenik, zasto sarajevo ne bi imalo? Jesu li patnje Sarajlija manje vrijedne? I jel Radon Plaza bas morala biti tu gdje jeste, ocigledno napravljena samo da inati Oslobodjenju?

Image Image
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#519

Post by uvjek dobar gost »

Potpisujem i dodajem, nama nisu ostavili na barijere od snajpera ni skloništa, izbrisali su i ruže u asfaltu, ma vidimo ko se brine u tunelu... drugo je pitanje kome ta amnezija odgovara....zamislite samo kako bi recimo Zagreb obilježio mjesta i samu opsadu.... ili bilo koji drugi grad sa normalnim ljudima koji ga vode....
papilon
Posts: 16
Joined: 25/12/2006 19:23

#520

Post by papilon »

I naravno to je do Fahre a ne do gradske,drzavne, i koje sve ne uprave :roll:

Bez brige. Bice Vijecnica spomenik jos dugo vremena. :D
Adko
Posts: 52
Joined: 23/07/2006 20:39
Location: Sarajevo

#521

Post by Adko »

Sta je to Sarajlija?
Komplexas koji nije shvacen i jos zivi u nekom vremenu 80 etih i kvazi roka, mrzi sve ostalo osim sebe i moze da mi se sagne:)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#522

Post by Neelix »

Adko wrote:Sta je to Sarajlija?
Komplexas koji nije shvacen i jos zivi u nekom vremenu 80 etih i kvazi roka, mrzi sve ostalo osim sebe i moze da mi se sagne:)
sta je to Adko koji se garant zove Admir i svi ga zovu Atko, ali on nikad nije cuo za palatalizaciju?

Well, to je...nedefinisana, iskompleksirana glinena masa, koja tako zarko zeli da bude Sarajlija :D
papilon
Posts: 16
Joined: 25/12/2006 19:23

#523

Post by papilon »

Neelix wrote:
Adko wrote:Sta je to Sarajlija?
Komplexas koji nije shvacen i jos zivi u nekom vremenu 80 etih i kvazi roka, mrzi sve ostalo osim sebe i moze da mi se sagne:)
sta je to Adko koji se garant zove Admir i svi ga zovu Atko, ali on nikad nije cuo za palatalizaciju?

Well, to je...nedefinisana, iskompleksirana glinena masa, koja tako zarko zeli da bude Sarajlija :D
Nazad u skolu, po mogucnosti van Sarajeva.
Adko
Posts: 52
Joined: 23/07/2006 20:39
Location: Sarajevo

#524

Post by Adko »

Ha HA... ja se zovem Adko a ne Admir ti glupo stvorenje . I sta da budem Sarajlija. Nedaj Boze ja sam Sandzaklija i ne zelim da budem sarajlija tj i da jesam rodjeni sarajlija nebi se kurcio na sva usta da sam sarajlija i da zivim u centru jer znam da je grad rupa magle puna uraniuma i komplexasa koji se nazivaju sarajlije:)))
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#525

Post by Neelix »

sjo imena :D :D :D :D :D

:lol:
Post Reply