otvorenost sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#26

Post by River_isle »

Pa ako niko drugi istocnjaci bi trebali znati da je Sarajevo otvoreno sa sve cetiri strane svijeta, planine su nam prohodne te je i taj nacin "silaska" u grad moguc. Za svaki slucaj ratni tunel je jos uvijek manje-vise prohodan tako da i izlazak iz istog je osiguran :D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#27

Post by Nosferatu »

River_isle wrote:Pa ako niko drugi istocnjaci bi trebali znati da je Sarajevo otvoreno sa sve cetiri strane svijeta, planine su nam prohodne te je i taj nacin "silaska" u grad moguc. Za svaki slucaj ratni tunel je jos uvijek manje-vise prohodan tako da i izlazak iz istog je osiguran :D
Sta je fakat s tunelom?

Jel - stvarno sacuvan na neki nacin?
guardian
Posts: 439
Joined: 29/08/2003 00:00
Location: Neverwhere

#28

Post by guardian »

once_in_a_lifetime wrote:Ok vidim da sam neke blago iritirala ovim pitanjem pa odgovaraju u stilu "nemam pametnija posla nego da razmisljam o vama Beogradjanima"..Nisam mislila nista lose, cisto pitam..Anyway lepo je cuti da ljudi zele dobrodoslicu, a ja prosto nisam lik koji ce ici okolo i provocirati ljude nekim kvazi srpskim obelezjima..Ali svejedno pretpostavljam da se uvek i svuda moze nacrtati neka budala koja ce te razapinjati zbog nacionalne pripadnosti ili slicnih potpuno nebitnih i trivijalnih stvari..Ali nisam valjda toliki baksuz da na naletim bas na takve :-?
Meni je bilo skroz super videti sve te ljudi iz ex Yu na EXIT festivalu u Novom Sadu ove godine, iz nekog razloga niko iz moje ekipe ih nije tretirao kao strance, bili su domaci tamo :) Ok bila Juga, vise nije, ali mozemo valjda da nastavimo da zivimo u dobrosusedskim odnosima :)
Sledeca stvar koja me zanima bi verovatno bila off topic s obzirom da vec postoji tema u vezi sa provodom u Sarajevu, so I'll take a look..E da, preporucite neki dobar sajt sa slicnom temom :) (Bez sabanskih mesta po mogucstvu, muka mi je od Grand Production & Pink produkata, "ima toga ovde isuvise" :D )

Poz iz BG!
:roll:
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#29

Post by River_isle »

Tunel je zatvoren, posljednja info je da covjek u cijoj je kuci ulaz uzima pare strancima i dijasporcima koji ga posjedcuju kao muzej.
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#30

Post by Teufik iz Los Angelesa »

River_isle wrote:Tunel je zatvoren, posljednja info je da covjek u cijoj je kuci ulaz uzima pare strancima i dijasporcima koji ga posjedcuju kao muzej.
Sta ima Ada :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#31

Post by manijak1 »

once_in_a_lifetime wrote:Mene zanima da li se bicevanje dobija po zasluzi ili kako se kome zalomi? Cisto da budem u pripravnosti :-)
E da, za ovaj tramvaj..Moram li kartu ponistiti na automatu ili se mogu svercovati? :D

Vidim li ja to neznatnu dozu provokacije?? Ma nema veze, par dana visinskih priprema i nista me ne moze iznenaditi...

Ali u svakom slucaju...duhovito, duhovito :D Keep going!!

Poz!
Čisto ćeš dobiti kamenovanje ...... :D :D da se istjera taj šejtan iz tebe :D što se tiče visinskih priprema ......i otvorenosti ......Sarajeva ......probaj ga ponovo zatvoriti :D cijevima :D i budi baksuz :D u svakom slučaju me zanima ......šta se to po tebi desilo ovdje ....... :D :D pa da te sad zanima ....... provod u Sarajevu :D :D koji će ti durex :D takva zajebancija :? :D
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#32 Re: otvorenost sarajeva

Post by ins »

once_in_a_lifetime wrote: Posto pretpostavljam da na forumu ima dosta Sarajlija zanima me kakav je odnos prema ljudima iz Srbije koji nemaju nikakve veze sa ratom i koje ne zanimaju price i prepucavanja oko nacionalnosti i raznih drugih opredeljenja?!
Zbog ovakvih stvari bi mogla imati problema: dolazis u grad u kojem je ubijeno 10.000 ljudi, maltretirano je 300.000 i kazes da te ne zanimaju price i prepucavanja! treba da te zanimaju, jer dolazis iz zemlje koja je sa 94% glasova na izborima aminovala politiku koja vodila rat!
Jebem ti ja mater, ne zato sto si iz Bg vec zbog ovog smradovskog stava!
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#33

Post by Teufik iz Los Angelesa »

ins - JEBEM I JA TEBI MATER zato sto si debil nevidjenih razmjera :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#34

Post by mIRCerka »

za te stvari imate http://www.idijebimater.com :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#35

Post by mIRCerka »

River_isle wrote:Tunel je zatvoren, posljednja info je da covjek u cijoj je kuci ulaz uzima pare strancima i dijasporcima koji ga posjedcuju kao muzej.
a tim para pokriva troskove odrzavanja samo ulaza u tunel, jer za ostalo nema para, a ni opcina ni kanton ni federacija ne smatraju tunel bitnim historijskim monumentom...
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#36

Post by everybody hurts »

@ ins

De klikni taj x u gornjem desnom cosku, i ne dolazi nikad vise ovdje... :x :x :x
User avatar
cheguevara_k1
Posts: 531
Joined: 19/04/2004 02:35

#37

Post by cheguevara_k1 »

@Ins
Jebem i ja tebi mater, al ne zato sto sam iz Beograda vec zato sto si ne vidjeni skot. Pa ti majmune da odes u Beograd i pokucas na vrata pravom Beogradjaninu, ali naglasavam pravom, i zatrazis da jedes ili da pijes , iako te nikada nije vidio dace ti. To znam jer sam i rodjen i odrastao tamo.
Problem u Beogradu konkretno predstavljaju "vasi" brdjani koji su stigli u periodu '90.-'97. ili kako ih ja zovem "cetnici na baterije".


Ja kretena sto mi povuce zivac.

@once_in_a_lifetime
A ti batali sva ova sranja koja ti pricaju, jer kada sam ja dosao 1999. nije mi na celu pisalo sta sam i uvijek me je docekivao osmijeh. Cak je jedan od ne zaboravnih komentara vezanih za to sto sam iz Beograda bio : " U jebote, patamo tramvaj ide uzbrdo i nizbrdo, ko u San Francisku". To cu pamtiti dok sam ziv.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#38

Post by mala-i »

najviše,ali najviše na svijetu mrzim kad neko u pogrdnom kontekstu govori o nečijoj majci.
pfuj!
once_in_a_lifetime
Posts: 12
Joined: 01/09/2006 01:33

#39

Post by once_in_a_lifetime »

Ok vidim da se sve ovo blago otrze kontroli iz meni neobjasnjivih razloga..Ma sta ja uopste i trazim ovde, odoh da se prosetom Knezom a vi nastavite da me mrzite zbog 94 % glasova od kojih moj tu nikako i nikad nije spadao...

Pozdrav svim razumnim ljudima, ako je Sarajevo grad otvorenog srca mora da postoji opravdanje i razlog zasto je to tako! Ne sumnjam u to!

Veliki pozdrav iz Beograda
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#40

Post by melb26sa »

mIRCerka wrote:
River_isle wrote:Tunel je zatvoren, posljednja info je da covjek u cijoj je kuci ulaz uzima pare strancima i dijasporcima koji ga posjedcuju kao muzej.
a tim para pokriva troskove odrzavanja samo ulaza u tunel, jer za ostalo nema para, a ni opcina ni kanton ni federacija ne smatraju tunel bitnim historijskim monumentom...

ne znam ja bas za to - jednom je jedan turista zaboravio mobilni u sobi sjecanja ili kako se vec zove i kad smo se vratili da ga uzmemo doceka nas nana -- koja zivi gore na spratu, nema kljuca da nam otvori dole-- a onda smo morali do ilidze po vlasnika (koji zivi u velikoj kuci) da nam otkljuca i vrati mobilni. ima ovome bar 3 godine....
naravno, drzava - svi nivoi bi trebala da sacuva jedan ovakav spomenik
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#41 Re: otvorenost sarajeva

Post by ins »

ins wrote:
once_in_a_lifetime wrote: Posto pretpostavljam da na forumu ima dosta Sarajlija zanima me kakav je odnos prema ljudima iz Srbije koji nemaju nikakve veze sa ratom i koje ne zanimaju price i prepucavanja oko nacionalnosti i raznih drugih opredeljenja?!
Zbog ovakvih stvari bi mogla imati problema: dolazis u grad u kojem je ubijeno 10.000 ljudi, maltretirano je 300.000 i kazes da te ne zanimaju price i prepucavanja! treba da te zanimaju, jer dolazis iz zemlje koja je sa 94% glasova na izborima aminovala politiku koja vodila rat!
Jebem ti ja mater, ne zato sto si iz Bg vec zbog ovog smradovskog stava!
Zar je zaista tako tesko razumjeti sta sam rekao?

Da pojednostavim, ja niti mislim da su svi ljudi krivi, niti mislim da su svi ljudi zli. Pogotovo ne mislim da su svi ubice i krvoloci. Pa tako ne mislim niti za Bg/Srbiju/Srbijance...
Ali ono sto mislim je da svi ljudi moraju imati odgovornost, i moralnu obavezu da znaju neke stvari. Konkretno, svaka osoba iz Bg/Srbije mora znati sta se desilo, zasto se desilo i sta su posljedice! Ako ne zna, ili ne zeli da zna, e onda je na pogresnom mjestu.

Zao mi je zbog upotrebe rijeci neprimjerenih ovom forumu. Nece se ponoviti. :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#42

Post by mIRCerka »

melb26sa wrote:
mIRCerka wrote:
River_isle wrote:Tunel je zatvoren, posljednja info je da covjek u cijoj je kuci ulaz uzima pare strancima i dijasporcima koji ga posjedcuju kao muzej.
a tim para pokriva troskove odrzavanja samo ulaza u tunel, jer za ostalo nema para, a ni opcina ni kanton ni federacija ne smatraju tunel bitnim historijskim monumentom...

ne znam ja bas za to - jednom je jedan turista zaboravio mobilni u sobi sjecanja ili kako se vec zove i kad smo se vratili da ga uzmemo doceka nas nana -- koja zivi gore na spratu, nema kljuca da nam otvori dole-- a onda smo morali do ilidze po vlasnika (koji zivi u velikoj kuci) da nam otkljuca i vrati mobilni. ima ovome bar 3 godine....
naravno, drzava - svi nivoi bi trebala da sacuva jedan ovakav spomenik
imali smo prije 6 mjeseci dugu diskusiju o tunelu... i fakat, niko ih ne shisha ni 2% ... busaju se u prsa kad su dani Dobrinjske brigade, i onda 360 dana niko ni a....svi su tu kad se treba slikati, niko nije tu kad treba pomoci...ja sam vodila ljude nekoliko puta da vide...i jednom je kisa padala 2 sata, ulaz u tunel do koljena voda...covjek kanticom od masla izbacuje vodu i prica mi kako stedi pare da napravi drenazni sistem... pitanje je kada je ta velika kuca napravljena, i ne mora bas svako vec zdanje biti plod ratnog ili postratnog profiterstva...i prije rata je bilo imucnih ljudi... PS jedan dio tunela se cak urushio zbog nebrige nadleznih institucija...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#43

Post by horns&drums »

Bolje da je tunel u vlasnistvu tog covjeka tj. kuca (ulaz u tunel) nego u vlasnistvu drzave. Jer onda nebi bilo ni kantice za vodu :D:D:D:D

Vidjeces za dvadesetak godina, kad jos prodje vremena od rata i kad se pocnu raznorazne price ispredati, a ne bude nekoga ko ce potvrditi...

Tunel ce biti prava atrakcija ( ako prezivi do tada :D )
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#44

Post by Nosferatu »

Meni je stvarno nejasno - da mi u Sarajevu nemamo 500m fronta - saucuvanog - na najbolji moguci nacin - kao memoar na rat i sta to znaci. Imamo neke Sutjeske i Kozare, a tunel - ako nastavi sa kanticom se voda odljevati - vjerovatno ce se urusiti cijelom svojom duzinom. Te - ratne tekovine u ovoj BiH - su bitnije od one Juge, a svi znate koliko su nas vodali i da su nam mozak svima probili - sa spomen odlicijima i majkama palih boraca koje su dolazile pricati o svojim sinovima i slicno - danas su takve nuzno potrebne jer odrasta jedna generacija koja je meni se cini - za par nijasni radikalnija od ove - koja je zajedno zivjela - da bi onda jedni protiv drugih ratovali. Takve treba - uvijek i vazda - voditi - da se stave u polozaj - covjeka na frontu - pa da vide- imal' ista vrijedno - da im se povraca na misaonu imenicu rat - kamoli da jos razmatraju - da li ima ista vrijedno - oko nas i u nama - ratovanja.

Zbog toga mi je zao - sto nema - barem dio fronta sa rovovima, subama i zemunicama, ostavljen orginalan onakav kakvim je bio, srusen, po mogucnosti bez mina i ostalog neaktivniranog MTS-a.

A valjalo bi i ove - "ta trane" - dovesti tu - pa umjesto kojekakvih vrpci - koje imamo da vrtimo - objasniti im sve - vrlo jednostavno - ti si tu - a on je tamo. I to je to. Ko ce koga. I da li ce, ukoliko ne mora.

Gdje je ta tema o tunelu? Imas li link mirci?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#45

Post by mIRCerka »

Nosferatu wrote:Meni je stvarno nejasno - da mi u Sarajevu nemamo 500m fronta - saucuvanog - na najbolji moguci nacin - kao memoar na rat i sta to znaci. Imamo neke Sutjeske i Kozare, a tunel - ako nastavi sa kanticom se voda odljevati - vjerovatno ce se urusiti cijelom svojom duzinom. Te - ratne tekovine u ovoj BiH - su bitnije od one Juge, a svi znate koliko su nas vodali i da su nam mozak svima probili - sa spomen odlicijima i majkama palih boraca koje su dolazile pricati o svojim sinovima i slicno - danas su takve nuzno potrebne jer odrasta jedna generacija koja je meni se cini - za par nijasni radikalnija od ove - koja je zajedno zivjela - da bi onda jedni protiv drugih ratovali. Takve treba - uvijek i vazda - voditi - da se stave u polozaj - covjeka na frontu - pa da vide- imal' ista vrijedno - da im se povraca na misaonu imenicu rat - kamoli da jos razmatraju - da li ima ista vrijedno - oko nas i u nama - ratovanja.

Zbog toga mi je zao - sto nema - barem dio fronta sa rovovima, subama i zemunicama, ostavljen orginalan onakav kakvim je bio, srusen, po mogucnosti bez mina i ostalog neaktivniranog MTS-a.

A valjalo bi i ove - "ta trane" - dovesti tu - pa umjesto kojekakvih vrpci - koje imamo da vrtimo - objasniti im sve - vrlo jednostavno - ti si tu - a on je tamo. I to je to. Ko ce koga. I da li ce, ukoliko ne mora.

Gdje je ta tema o tunelu? Imas li link mirci?
pa od Otvorenog pisma Damiru Hadzicu, pola tema na SARAJEVO podforumu, pootovo ne NE ZABORAVI 92-95 pominju tunel...a jedinu temu posvecenu Tunelu je vlad tepesh izbrisao nakon upada prije godinu i kusur dana...
:D
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#46

Post by rumenko »

:lol: :lol: popraviste mi jedan sivi dan ....sto se ismijah amidzince mi Sulinarete...pojedini su mi komentari fakat ....sto bi Hilmo rek'o....vodu na oci nacerali.... :lol: oyha...
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#47 Re: otvorenost sarajeva

Post by furlan »

[quote="ins"][quote="ins"][quote="once_in_a_lifetime"] Posto pretpostavljam da na forumu ima dosta Sarajlija zanima me kakav je odnos prema [b]ljudima iz Srbije koji nemaju nikakve veze sa ratom i koje ne zanimaju price i prepucavanja oko nacionalnosti i raznih drugih opredeljenja?![/b] [/quote]

Zbog ovakvih stvari bi mogla imati problema: dolazis u grad u kojem je ubijeno 10.000 ljudi, maltretirano je 300.000 i kazes da te ne zanimaju price i prepucavanja! treba da te zanimaju, jer dolazis iz zemlje koja je sa 94% glasova na izborima aminovala politiku koja vodila rat!
[b]Jebem ti ja mater, ne zato sto si iz Bg vec zbog ovog smradovskog stava![/b][/quote]

[b]Zar je zaista tako tesko razumjeti sta sam rekao?

Da pojednostavim, ja niti mislim da su svi ljudi krivi, niti mislim da su svi ljudi zli. Pogotovo ne mislim da su svi ubice i krvoloci. Pa tako ne mislim niti za Bg/Srbiju/Srbijance...
Ali ono sto mislim je da svi ljudi moraju imati odgovornost, i moralnu obavezu da znaju neke stvari. Konkretno, svaka osoba iz Bg/Srbije mora znati sta se desilo, zasto se desilo i sta su posljedice! Ako ne zna, ili ne zeli da zna, e onda je na pogresnom mjestu.

Zao mi je zbog upotrebe rijeci neprimjerenih ovom forumu. Nece se ponoviti. :oops:[/b][/quote]

Posteno!
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#48

Post by štzngrm »

Citat:
care/ice vjerujem da neces imati nikakvih problema u Sarajevu.
Ljudi ovde normalno zive i nemaju previse vremena da kontaju odakle je ko a i ne pise ti na celu da si iz Beograda.Rat je stao prije 10 godina tako da i ovde ljudi gledaju da sebi ugode u zovotu

hebote, ko ovdje normalno živi,
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#49

Post by štzngrm »

nego once_in_a_lifetime, Tko je poč'o rat?
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#50 Re: otvorenost sarajeva

Post by daduli_sa »

ins wrote:
ins wrote:
once_in_a_lifetime wrote: Posto pretpostavljam da na forumu ima dosta Sarajlija zanima me kakav je odnos prema ljudima iz Srbije koji nemaju nikakve veze sa ratom i koje ne zanimaju price i prepucavanja oko nacionalnosti i raznih drugih opredeljenja?!
Zbog ovakvih stvari bi mogla imati problema: dolazis u grad u kojem je ubijeno 10.000 ljudi, maltretirano je 300.000 i kazes da te ne zanimaju price i prepucavanja! treba da te zanimaju, jer dolazis iz zemlje koja je sa 94% glasova na izborima aminovala politiku koja vodila rat!
Jebem ti ja mater, ne zato sto si iz Bg vec zbog ovog smradovskog stava!
Zar je zaista tako tesko razumjeti sta sam rekao?

Da pojednostavim, ja niti mislim da su svi ljudi krivi, niti mislim da su svi ljudi zli. Pogotovo ne mislim da su svi ubice i krvoloci. Pa tako ne mislim niti za Bg/Srbiju/Srbijance...
Ali ono sto mislim je da svi ljudi moraju imati odgovornost, i moralnu obavezu da znaju neke stvari. Konkretno, svaka osoba iz Bg/Srbije mora znati sta se desilo, zasto se desilo i sta su posljedice! Ako ne zna, ili ne zeli da zna, e onda je na pogresnom mjestu.

Zao mi je zbog upotrebe rijeci neprimjerenih ovom forumu. Nece se ponoviti. :oops:
Ja te razumijem.
Zaista je pomalo licemjerno reci da ga ne interesuje neko tamo prepucavanje. Ne radi se ovdje o necemu sto se desilo prije 300 godina, ovdje se radi o necemu u cemu su nasi roditelji ucestvovali direktno ili indirektno i kada mi neko iz Srbije kaze da ga to sada ne interesuje... onda zaista sasluzuje da mu neko ovako sve po spisku. Jer, mislim da nije potrebno puno pameti da bi se shvatila i ova recenica Nataše Kandić:
"Za ono što je urađeno ne snosi odgovornost samo Milošević, svi mi snosimo odgovornost" Kandić je istaknula da vlasti koje dođu poslije smjene ratnih vlasti slijede povijesnu obvezu preuzimanja odgovornosti za nedjela koja je prethodna vlast počinila.

I upravo zbog ovoga i djeluje izjava djevojke iz Bg pomalo iritantno kada kaze da je nesto ne interesuje, cak i ako ne misli tako. Treba ipak da malo pripazi kako se "izrazava" jer ne treba da zaboravi da za razliku od nje (hvala Bogu da je tako, sto je povlastena) mnogi ljudi u BiH ne mogu zaboraviti i jednostavno reci da ne zele biti u tim "prepucavanjima". Ne zato sto ne zele nego zato sto ih svakog dana na to podsjecaju praznine u njihovom okruzenju, od onih praznina koje su napravili njihovi najmiliji koji su stradali radi te Miloseviceve Srbije sto radi gubitka posla i radnog staza pa sve do vizuelno unistenog zivotne sredine!
Post Reply