Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6926 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Cesto koristim Zuti, neoznaceno auto dodje jednom u pet slucajeva i to je ona bijela skoda oktavija koja je njihovo auto, ostali slucajevi su zuta auta sa oznakama, niko mi nikada nije rekao da ne govorim da sam u taksiju, ljudi svoj posao odrade posteno i nikakvih problema nikada nisam imao.
Sto je najvaznije, voze i kratke relacije, ne prave probleme kao uhljupi iz sa taksija.
User avatar
Luciano88
Posts: 536
Joined: 10/12/2019 12:22

#6927 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Luciano88 »

Baždare sat na 17 incnim felgama koje odrade znatno manje rotacija za odredjenu distancu od recimo 15 incnih felgi kojima treba puno vise. Mislim da na ovom principu "nabijaju" vise kilometara nego sto to zaista jeste.
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#6928 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by hopi »

Luciano88 wrote: 24/12/2020 21:49 Baždare sat na 17 incnim felgama koje odrade znatno manje rotacija za odredjenu distancu od recimo 15 incnih felgi kojima treba puno vise. Mislim da na ovom principu "nabijaju" vise kilometara nego sto to zaista jeste.
ne ide to tako baš, vrlo je mala razlika između 15 i 17 felge
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#6929 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by madesa »

citav svijet zna da je 90 posto taksista u sarajevotaksiju prevaranti ,lazovi,mafijasi,narkomani. nema te sile koja bi me natjerala da sjednem u njihov taksi. Neki dan se vozim sa samir i emir i dodjem i da platim zaboravio novcanik. Kaze momak nista se ne brini platit ces kad opet sjednes kod mene. Nazovem iduci dan centralu i kazem ostao sađ duzan tom momku akomoze taj broj da dodje i da me vozi. A oni iz sajaevotaksija bi me zboli sto nisam platio :wink:
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#6930 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by sandzokan »

thekupus wrote: 24/12/2020 18:33
dječak sa šibicama wrote: 24/12/2020 13:19 Ne kontam ljude, zar je problem uzeti mobitel, okrenuti Zuti taxi i voziti se sa 1,5 km start i 1 km po kilometru.

Na zalost, mislim da su samo jos oni sa starim cijenama, cuo sam da je Paja digao cijene ali nisam se vozio dugo.
Samo što ti dođe neoznačeno auto, debeli lik bez maske u razvaljenom sjedalu, i odmah ti na početku kaže da ne govoriš da si u taksiju ako te zaustave.


Samo Crveni, s njima čovjek rijetko kad mora brinuti.
Neoznačeno auto je najčešća pojava kod Kaleta. Kakve veze ima kilaža vozača? Nisam nikada doživio da mi vozač kaže da ne govorim da se vozim u taksiju a vozio sam se stotinama puta u neoznačenim vozilima.
Dobar je Crveni, ali ni ostali nisu loši.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6931 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Ja sam samo jednom dozivio da udjem u taxi koji nema ni sata, i u kojem se vozis na pausal. I to je bio divlji taxista koji je regularno stajao na SA TAXI stajalistu na principovom mostu odnosno latinskoj cupriji.

On tamo ne bi bio da mu SA taxe nisu dozvolili, vjerovatno im placa uslugu.

Bio Bajram, mislim 2018 u junu, nigdje taksija negdje kasno popodne, sletio sa memli strane i kontao uzecu taxi na latinskoj. Ali tamo nijednog. Samo ovaj nelegalni, nisam ni skontao da je taxista jer nema nikakve oznake, pridje frajer i kaze dokle idete i kaze mi pausalnu cijenu.
benzapen
Posts: 113
Joined: 03/04/2008 15:21

#6932 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by benzapen »

Prije par godina supruga mi s djetetom sjela u taxi kod Mercatora u Ložioničkoj. Vožnja do Grbavice, on ih izbacio iz auta, kratka mu kaže vožnja. Ona onda s djetetom pješke do kuće. Veće stoke od sarajevo taxi vozača nema nadaleko. Na autobusnoj stanici me jedan hajvan taksista povezao za Grbavicu preko Skenderije oko pola 6 ujutro, zima. Ja se pravio blesav, pustio da me doveze do stana, platio mu 5 KM i izašao. Račun bio skoro 10 KM, počeo se svađati ja mu rekao da zove policiju. Ništa, ode ko popišan. A o onoj aerodromskoj gamadi su već odavno napisane knjige. Već godinama ne zovem Sarajevo taxi, jedino ako baš nemam izbora.
User avatar
topcam
Posts: 5074
Joined: 08/07/2007 12:49

#6933 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by topcam »

dječak sa šibicama wrote: 26/12/2020 21:56 Ja sam samo jednom dozivio da udjem u taxi koji nema ni sata, i u kojem se vozis na pausal. I to je bio divlji taxista koji je regularno stajao na SA TAXI stajalistu na principovom mostu odnosno latinskoj cupriji.

On tamo ne bi bio da mu SA taxe nisu dozvolili, vjerovatno im placa uslugu.

Bio Bajram, mislim 2018 u junu, nigdje taksija negdje kasno popodne, sletio sa memli strane i kontao uzecu taxi na latinskoj. Ali tamo nijednog. Samo ovaj nelegalni, nisam ni skontao da je taxista jer nema nikakve oznake, pridje frajer i kaze dokle idete i kaze mi pausalnu cijenu.
Jesi pristao? I ako jesi, sto se bunis.
User avatar
thekupus
Posts: 6784
Joined: 25/06/2011 22:38

#6934 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by thekupus »

Prepun grad divljaka. Već tri puta ove sedmice se zaustavljaju pored mene i pitaju treba li taxi. Gledam jučer tri djevojke čekaju ispred Alte, staje jedan na proširenje i kroz prozor ih pita dokle idu, i cure fakat uđoše. Ne znam kako su smjele.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6935 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Ne bunim se, naravno da sam pristao jer bajram, drugog taksija ne mozes dobiti.

Poenta je da je divljak stajao na SA taxi standu, dakle uzimaju reket od divljaka. Vjerovatno su iz drugih kantona.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#6936 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Plavo-bijeli »

Samo zovem Paju, ali i oni imaju debila svakakvih...
nedavno jedan hajd ulazim u auto hoću da stavim pojas kae ne radi.. hajd ok...
bili oko 4 pola 5 špica, on namjerno išao jednim putem gdje je najveća gužva(ja to nisam znao do tada), pa onda tek skrenuo putem kojim je mogao od samog početka, kao joj nisam znao...

Na kraju me došlo od malte do Ilidze 11.20KM, a inače me dođe sa njihovim oko 10km , i ja mu dajem 20 i on mi vrati kusur i ja izlazim i nisam ni gledao.. kad vratio mi 8km...pametno... mislim hajd 80pfeninga, trebao je hladno vratiti 9 jer me odveo u guzvu..ali ne volim ove sitne varalice i lopove, što prave od tebe glupana, ali hajde naredni put ko god mi vrati kusur gledam u dlan.
User avatar
drag_gost
Posts: 5503
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#6937 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drag_gost »

Samir i emir.. nikad problema sa njima. Sa taxi je olos. Ne svi naravno, ima tu dosta fine raje, ali ovi drugi svima pokvarise cejf.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#6938 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

thekupus wrote: 17/01/2021 17:44 Prepun grad divljaka. Već tri puta ove sedmice se zaustavljaju pored mene i pitaju treba li taxi. Gledam jučer tri djevojke čekaju ispred Alte, staje jedan na proširenje i kroz prozor ih pita dokle idu, i cure fakat uđoše. Ne znam kako su smjele.
Mlado ludo.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#6939 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dzeno123 »

Ma ni sarajevo taxiju nije kao prije, smjena je generacije. Sve je manje onih starih nadrndanih sto mrze sebe prvo pa svijet oko sebe cim ustanu ujutro.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#6940 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

Da, ima toga da nova generacija nije ista kao stara.

A i korona je pomogla, meni se još nije desilo da neko prigovara zbog dužine vožnje kao što je bilo prije korone.

Nemaju posla, pa bolje mu je uzeti i 3-5 KM dva-tri puta dnevno nego stajati prvi na štandu 12 sati i ne uzeti ni jednu vožnju.

Sve se vraća, sve se plaća...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#6941 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bosanac sa dna kace »

dječak sa šibicama wrote: 24/12/2020 21:02 Cesto koristim Zuti, neoznaceno auto dodje jednom u pet slucajeva i to je ona bijela skoda oktavija koja je njihovo auto, ostali slucajevi su zuta auta sa oznakama, niko mi nikada nije rekao da ne govorim da sam u taksiju, ljudi svoj posao odrade posteno i nikakvih problema nikada nisam imao.
Sto je najvaznije, voze i kratke relacije, ne prave probleme kao uhljupi iz sa taksija.
Jesu Zuti taxi i Holland taxi jedna te ista firma, sestrinske firme, partner firme ili sta vec?
Holland taksi je najjeftiniji i najuljudniji. Meni se nikad nije desilo da mi kazu da ne govorim da sam u taksiju, i kusur vracaju do u zadnji fening.
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#6942 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Perdita_Durango »

Prije nekoliko godina dok sam radila u Sarajevu, 2016. cini mi se da je bila, cesto smo s posla pozivali taksi. Zapravo, svaki dan kad smo radili nocnu smjenu jer smo zavrsavali oko 2 iza ponoci ili 3 ili i kasnije. Najdraze nam je bilo pozvati Crveni taksi iskljucivo zbog jednog gospodina koji se javljao na telefon. Ne znam kako se zvao ali je bio jako kulturan i ljubazan. I tako iz noci u noc. Kroz nekoliko dana je gospodin po glasu, a i po vremenu poziva, vec znao tko zove, ljubazno bi odgovorio, rekao predvidjeno vrijeme taksija i pozelio ugodnu noc. To je bila 'sitnica' ali svaki put kad bismo ga pozvali, on je bio jako ljubazan. Ponekad bismo bili umorni, nenaspavani, bilo bi nam posla preko glave i kroz nekoliko recenica, svojom ljubaznoscu i prijatnoscu, gospodin bi nam uljepsao noc. Bio je tako ljubazan da imas dojam da je u pitanju jedan veliki gospodin i profesionalac. Upitali smo njegove kolege za njega, koji su nam takodjer potvrdili da sve ono sto smo i sami mislili o njemu, iako je malo smijesno stvoriti misljenje o nekome koga cujete 2-3 minute svaku noc kad narucujete taksi. Nisam mu uspjela upamtiti ime tad, nazalost. I trajalo je to nekoliko mjeseci, sve dok nismo kupili auto. Prvu noc kad smo trebali s posla kuci autom, mahinalno smo htjeli pozvati taksi prije nego smo se sjetili da imamo auto. Debili. Ali doslo mi je da pozovemo gospodina, zahvalimo mu se na ljubaznoscu koja se doista tako rijetko srece kod nas i pozdravimo ga. Onda sam pomislila da je to mozda malo cudno pa odustala od te ideje.

Uglavnom, ne znam da li je gospodin spomenut na ovih hrpu stranica, ne znam da li ga itko i prepoznaje kroz ovaj tekst i da li uopce gospodin i dalje radi, ali nesto mi je pao na um veceras jer je doista ostavio jako lijep dojam i ostao u jako lijepom sjecanju, iako ga nikad nismo upoznali.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6943 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bluemore »

postoji li nacin da se uzbjegne Sarajevo Taxi za voznju sa aerodroma do grada? :?
(znam da ih ima i finih ali ne da mi se sa kabadahijamA) :-)
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#6944 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by preselio na ahiret »

Bluemore wrote: 29/07/2021 21:47 postoji li nacin da se uzbjegne Sarajevo Taxi za voznju sa aerodroma do grada? :?
(znam da ih ima i finih ali ne da mi se sa kabadahijamA) :-)
Postoji,izadjes iz aerodroma i zovnes taxi koji hoces
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6945 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bluemore »

preselio na ahiret wrote: 29/07/2021 21:51
Bluemore wrote: 29/07/2021 21:47 postoji li nacin da se uzbjegne Sarajevo Taxi za voznju sa aerodroma do grada? :?
(znam da ih ima i finih ali ne da mi se sa kabadahijamA) :-)
Postoji,izadjes iz aerodroma i zovnes taxi koji hoces
smiju drugi taksiji prici pred izlaz iz aeroroma? ili gdje?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6946 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Naravno da smiju, pa nije Suljagic kupio aerodrom.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#6947 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bluemore »

i to sto kazes :-D , koji bi preporucili i koji je broj
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#6948 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by hadzinicasa »

Bluemore wrote: 29/07/2021 22:09 i to sto kazes :-D , koji bi preporucili i koji je broj
Uvijek to radim. Lijepo zovnem drugi i sacekam kod trafike. Imas ovdje:
https://sarajevo.co.ba/servisi/javni-tr ... xi-prevoz/
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6949 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Zuti ti vozi po starim cijenama, isto i Paja ali on je orjentisan na stari grad, ne znam mozes li dobiti Zutog ako ne onda Crveni zovnes. Ili Kale, neki ce uletiti valjda.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#6950 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by suspect_zero »

Meni par komšija rade na "divljaka"....kad mi treba samo ih nazovem.
Sarajevo taxi izbjegavam godinama, pogotovo one mrske face sa štanda Latinska, koji je ono šljam.
Post Reply