Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drag_gost
Posts: 5521
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#6976 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drag_gost »

laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#6977 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by laik1981 »

Najveci debili su ti sa standa na aerodromu.. Ne kontam ko te likove stiti, pa do sada nisu sankcionisani od strane inspekcija.. Ne pstoji laksi nacin da ih se sve povalja.. Poslati inspektore sa kakvim koferima u terminu slijetanja nekog aviona.. Neka traze voznje i posamaraju im kazne da im se zanebeza.. Oduzeti bagri licence.. Zbog odredjenog broja debila trpi imidz svih taksista, a ovaj Suljagic je najveci debil medju svima njima..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#6978 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Bivsi direktor aerodroma, pokojni Velican, zelio ih je nogirati sa aerodroma. Ne sto je bio dobar vec sto je htio posao nabaciti jaranu iz Austrije, koji je trebao otvoriti aerodromsku taxi sluzbu.

Medjutim toliko su jaki da ih nije ni ocesao. Ko stoji iza sa taxija, mozemo samo nagadjati, vjerovatno kantonalno ministarstvo.
zdruzdjo
Posts: 5204
Joined: 16/08/2009 00:27

#6979 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

laik1981 wrote: 14/09/2021 16:33 Najveci debili su ti sa standa na aerodromu.. Ne kontam ko te likove stiti, pa do sada nisu sankcionisani od strane inspekcija.. Ne pstoji laksi nacin da ih se sve povalja.. Poslati inspektore sa kakvim koferima u terminu slijetanja nekog aviona.. Neka traze voznje i posamaraju im kazne da im se zanebeza.. Oduzeti bagri licence.. Zbog odredjenog broja debila trpi imidz svih taksista, a ovaj Suljagic je najveci debil medju svima njima..
Dovoljno je samo vidjeti suljagica i sve se samo ukaze kakva je to kompanija a bez da se i rijec progovori.
A zar uopste moze postojati sumnja da ih bas suljagic stiti i aminuje sve njihove marifetluke.
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6980 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

Jebo te život, nevjerovatno. Tužno. Žalosno.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4818
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#6981 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Logovan wrote: 14/09/2021 23:49
Jebo te život, nevjerovatno. Tužno. Žalosno.
ih znalo se ovo meni desavati
otac rahmetli, RVI, u kolicima i bilo je slucajeva da stoka iz SA taxija nece da ga vozi jer je kraca relacija i to jos nekih 5,6 godina nakon rata, toliko im je malo valjda trebalo da zaborave sta je rat i sta je RVI
aferim svima njima

naravno da ne generaliziram, ima ih i dobrih i losih, samo eto covjek vise zapamti kad na idiota naidje
User avatar
drug_profi
Posts: 50525
Joined: 16/07/2012 16:00

#6982 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drug_profi »

Bio je jedan taksista na štandu kod pijace Hepok/Otoka, koji je bez ikakvih problema uvijek, moju mamu koja je hodala sa štakom, vozio odatle zajedno sa njenim ceker-kolicima do njenog ulaza koji je u ulici Žrtava fašizma. Nepun kilometar. I ona je njemu uredno 3 marke davala za to.
Nije mu mrsko bilo izgubiti mjesto. Ne znam tacno ni koji je to covjek bio, ni koje je auto bilo.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7291
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#6983 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Rockefeller »

:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#6984 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Ima njih koji su ok, ali na zalost manjina.

Stand kod pijace Ciglane, vecina nece da voze do K brda, kazu kratka relacija. A gomila raje sidje vikendom do pijace, natrpaju se kesama, autom da ides glupo je jer nemas gdje parkirati. I onda oni nece da voze pa tegljaj nazad.
Ili zovi privatne firme, oni voze, jos ti zahvale sto koristis njihove usluge.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6985 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by foxlife »

ne bih ja rekao da su ok taksisti manjina nego su ovi glasniji
nesto slicno kao sa ljudima u politici i oko iste
200000 odabere sda i oni vladaju a to je 25% stanovnika i vladaju nad drugih 75% iako su mozda oni razliciti od sda
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#6986 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Plavo-bijeli »

Šta mislite hoće li ikad dopustit neki oblik Ubera kod nas? Ko god bi to dopustio imao bi velikih problema, a i oni što bi radili za istu kompaniju.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#6987 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by foxlife »

dopustit ce se
mozda prvih par mjeseci godinu ce imati problema al onda ce biti normala uz pojedinance incidente vjerovatno
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6988 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

Plavo-bijeli wrote: 15/09/2021 15:38 Šta mislite hoće li ikad dopustit neki oblik Ubera kod nas? Ko god bi to dopustio imao bi velikih problema, a i oni što bi radili za istu kompaniju.
I uber je namazan, povecavaju cijenu u odnosu na potraznju.
MMM1977
Posts: 4576
Joined: 15/07/2009 12:56

#6989 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by MMM1977 »

Najbolje je to riješeno u Istanbulu, gdje je Uber povezan sa taxi službom. Taxi radi ali nema prevare, plus sve ostale pogodnosti Ubera. Ja se tamo navozam za sitne pare
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#6990 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Ako ikada Uber ozivi kod nas, bice problema, fizickog nasilja, bez toga ne ide. U Zagrebu i Beogradu je bilo problema, pa sto ne bi kod nas.

I na BG aerodromu imaju fizicke sukobe taxista, par puta sam na srbijanskim tv kanalima gledao vijesti o tome. Otprilike ista prica kao kod nas.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16225
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6991 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by sime_cipol »

Sarajevo Taxi je kartel, tako se i ponašaju. Drze jedni drugima guzice jer svi imaju oraha u djepu. Ne pamtim kad sam usao u njihovo vozilo.
Neki dan, nazovem Samir & Emir taxi, kazem gdje ga cekam. Govori dispečer za 8' ce biti vozilo. Nema problema.
Cekao sam ga bukvalno 20m od standa Sarajevo Taxi gdje je bilo 5 vozila. Nisam htio uci.
Kad se uvede 3 prekrsaja oduzimanje licence, tada ce i normalna firma biti. Ili da drzava preuzme upravljanje, unificirana vozila, dress code, znanje jednog jezika mozda i bude nesto od nas.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#6992 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Plavo-bijeli »

Prošle, ili pretprošle godine kad sam bio u Bg mi zena pricala kako su neku drugu curu sto isto vozi preko neke aplikacije, taksisti fol narucili voznju i napravili joj sacekusu i tako su je prebili palicama da je u to vrijeme jos bila u bolnici... :shock:

Onda su se oni izmedju sebe dogovorili i imaju nekakav 'emergency button' gdje u slucaju problema svima se salje lokacija gdje je taj i onda svi drugi dodju... uzas.

Kod nas bi taksisti pojedini iz Sarajevo Taxia doslovno isli do kraja samo da to ne dopuste, radije bi u Zenicu nego to dopustili.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20508
Joined: 12/08/2013 12:51

#6993 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by insaneinthebrain »

100 KM, :lol: :lol: :lol:
valja to otplatiti, jadnik. godinama mora da radi da plati kaznu :oops:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /210917072
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#6994 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by madesa »

sime_cipol wrote: 15/09/2021 20:23 Sarajevo Taxi je kartel, tako se i ponašaju. Drze jedni drugima guzice jer svi imaju oraha u djepu. Ne pamtim kad sam usao u njihovo vozilo.
Neki dan, nazovem Samir & Emir taxi, kazem gdje ga cekam. Govori dispečer za 8' ce biti vozilo. Nema problema.
Cekao sam ga bukvalno 20m od standa Sarajevo Taxi gdje je bilo 5 vozila. Nisam htio uci.
Kad se uvede 3 prekrsaja oduzimanje licence, tada ce i normalna firma biti. Ili da drzava preuzme upravljanje, unificirana vozila, dress code, znanje jednog jezika mozda i bude nesto od nas.
bas tako, isto radim. Nema vece bagre od SA Taxi i ko god ovo cita molim ga da ne sjeda u njihova vozila
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#6995 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

dječak sa šibicama wrote: 15/09/2021 15:59 Ako ikada Uber ozivi kod nas, bice problema, fizickog nasilja, bez toga ne ide. U Zagrebu i Beogradu je bilo problema, pa sto ne bi kod nas.

I na BG aerodromu imaju fizicke sukobe taxista, par puta sam na srbijanskim tv kanalima gledao vijesti o tome. Otprilike ista prica kao kod nas.
To je do države. Onaj promjer sa tom curom. Da taksisti koji su to uradili kao primjer dobiju po 20 godina robije bez pomilovanja ne bi više bilo nasilja. Država to toleriše.

I naši taksisti su ovakvi jer im kanton to dozvoljava.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#6996 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by invincible1921 »

Hakiz wrote: 17/09/2021 14:20
dječak sa šibicama wrote: 15/09/2021 15:59 Ako ikada Uber ozivi kod nas, bice problema, fizickog nasilja, bez toga ne ide. U Zagrebu i Beogradu je bilo problema, pa sto ne bi kod nas.

I na BG aerodromu imaju fizicke sukobe taxista, par puta sam na srbijanskim tv kanalima gledao vijesti o tome. Otprilike ista prica kao kod nas.
To je do države. Onaj promjer sa tom curom. Da taksisti koji su to uradili kao primjer dobiju po 20 godina robije bez pomilovanja ne bi više bilo nasilja. Država to toleriše.

I naši taksisti su ovakvi jer im kanton to dozvoljava.
Taksisti imaju najvecu samovolju od svih ljudi u kantonu..bukvalno sutra da izadju na proteste da se ugase sve ostale firme osim SAT, izaslo bi im u susret
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#6997 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by invincible1921 »

foxlife wrote: 15/09/2021 15:35 ne bih ja rekao da su ok taksisti manjina nego su ovi glasniji
nesto slicno kao sa ljudima u politici i oko iste
200000 odabere sda i oni vladaju a to je 25% stanovnika i vladaju nad drugih 75% iako su mozda oni razliciti od sda
Nisu manjina al im ne smeta...jer tacno tri puta sam se zalio direktno njima opisao i auto i tablice i stand... i nista. Ocigledno im se moze ...

Da im se ne moze ili da im je stalo do nekog napretka, valjda bi ostali sami od sebe rekli "otjerajte debila bruka nam firmu i sve nas"...al jok bolje mene ubjedjivat da bijela skoda tih i tih tablica sa TA oznakom, znakom na krovu, parkirana na standu, plus vozac koji prica sa ostalim taksistima na standu ...da je to neki koji radi na divlje
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#6998 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by black_adrian »

Što se tiče vožnje u saobraćaju, nekulture, uvaljivanja itd. taksisti su svugdje ista govna, iz ličnog iskustva govorim. Na stranu prevare, porezi, računi,...
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#6999 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dzeno123 »

Ma pretjerujete boga mi...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40673
Joined: 29/06/2011 23:39

#7000 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Ne pretjeruje se nista, nema nadobudnijih umisljenijih i agrersivnijih ljudi od taxista.

Dovoljno je proci jednom gradskim ulicama ili prosetati pored jednog standa pa poslusati sta oni pametuju. Na ulici kabadahije, na standu jos vece, redovno tabire politiku, pametovanje i filozofija, nadrkani uvijek, sa podsmjehom i nipodastavanjem gledaju musteriju. Cast izuzecima.

Rijetkost je sresti nasmijanog, uljudnog, susretljivog sa taxu.

Olos vecinom.
Post Reply