Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81768
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#601 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Truba »

jel?
nisam znao :mrgreen:
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#602 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by baustelac »

KENJAC wrote:
Priorat wrote: ok,
havana, st louis, bankok, basel, bec, minhen, hamburg, kasablanka, tanger, kapstat, njujork, paris, lion, marsej, milano,venecija,kopenhagen, lisabon (kolega reko`), oslo, meksiko siti, dalas....

hos` dalja da nabrajam?

P.S. to mi poso` da putujem!!
I svaki od njih te zavrnuo ???? E jesi levat!
:thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#603 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Priorat »

I svaki od njih te zavrnuo ???? E jesi levat![/quote]

ha ja, kako bi inace znao da pale musterije :D
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#604 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Konačno policija radi posao kako treba. Svaka im čast i sve pohvale za obavljeni posao i neka tako nastave. Vidite sa kakvom bahatom bagrom se svakodnevno vozite. Kad je u stanju ovako se ponašati pred policijom možete zamisliti šta je u stanju uraditi vama. Izađe na cestu bez ijednog papira da uzima ispred naših familija i onda još ljut na policajca?!!! Ovu firmu drastično kazniti a prilikom sljedećeg sličnog prekršaja kaznu udvostručiti, ako želimo rješiti problem.
Za ove što kažu da ima mojih kolega bez "TA" tablica da napomenem da postoje divljaci koji samo stave našu firmu, znači Sarajevo taxi, na krov i tako rade. I još jedna stvar procedura prilikom zamjene automobila (samim tim i taxi tablica) traje i preko mjesec dana i taj period bi ja morao sjediti kod kuće dok tete u administraciji ne odrade tako komplikovan posao. Većina taxista nije u stanju da kupi drugi automobil a da ne proda onaj kojim obavlja djelatnost pa smo prinuđeni da vozimo na "običnim" tablicama ili da sjedimo kod kuće dok tete ne odrade posao. Znam za više takvih slučajeva regularnih taxista.

A po zakonu o javno prevozu putnika kazna za ovog divljaka bi bila desetak hiljada KM
VII. KAZNENE ODREDBE
^lan 93.
Nov~anom kaznom u iznosu od 1.500,00 KM do 15.000,00 KM kaznit }e se za prekr{aj pravno lice
ako:
1. obavlja periodi~ne preventivne tehni~ke preglede bez registrirane djelatnosti (~lan 8. stav 3. ovog
Zakona);
2. obavlja periodi~ne preventivne tehni~ke preglede bez registrirane djelatnosti (~lan 8. stav 4. ovog
Zakona);
3. vr{i javni prijevoz bez registrirane djelatnosti javnog prijevoza (~lan 11. stav 2. ovog Zakona);
4. vr{i javni prijevoz bez posjedovanja licence iz ~lana 13. ovog Zakona;
5. povjeri ili ustupi vr{enje javnog prijevoza u linijskom cestovnom prijevozu drugom prijevozniku
(~lan 18. ovog Zakona);
6. prijevoz za posebne namjene vr{i bez dozvole nadle`nog organa (~lan 51. stav 2. ovog Zakona);
7. prijevoz za vlastite potrebe vr{i bez rje{enja za vr{enje tog prijevoza (~lan 54. stav 1. ovog
Zakona);
8. pru`a rentakar usluge, a nije registriran za obavljanje te djelatnosti (~lan 57. stav 3. ovog
Zakona);
9. pru`a usluge autostanica bez registrirane djelatnosti (~lan 60. ovog Zakona);
10. pru`a usluge tehni~kog pregleda vozila bez registrirane djelatnosti (~lan 72. stav 3. ovog
Zakona);
11. kontrolu tehni~ke ispravnosti vozila ne obavlja u skladu sa va`e}im propisima, usvojenim
standardom i va`e}im normativima (~lan 75. st. 1. i 2. ovog Zakona);
12. dokumentaciju o obavljenom tehni~kom pregledu vozila ne izdaje na bazi ispisa rezultata
mjerenja dobivenih na mjernoj opremi, ili izda dokumentaciju sa pozitivnim rezultatom pregleda, a
osobnim zapa`anjem je mogao uo~iti da stanje pojedinih sklopova, agregata ili komponenti vozila
ne odgovara propisanim normama (~lan 75. stav 2. ovog Zakona);
13. onemogu}i ili ometa inspektora u obavljanju poslova inspekcije (~lan 91. stav 1. ovog Zakona).

Eto zadaće novinarima da prate ovaj slučaj i da vidimo da li će ovaj lik biti za dva dana opet na cesti ili možda kojim slučajem zasluženo kažnjen.
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#605 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Dado dijasporitus »

Samo radi usporedbe. U New York-u taksi licenca kosta oko $600 000. Vecina taksista radi 10-15 godina da isplati licencu i jos ni jednom nisam naisao da je neki "taksista" radi na divlje. Sve pohvale policiji i neka istraju.

Vidim da se lopovi i solidarisu :x
Taksisti protestovali zbog hapšenja kolege

Davud Muminović - 08.07.2011 17:48

SARAJEVO - Emir Samouk, vlasnik sarajevskog preduzeća "Kale taksi", uhapšen je u petak jer je pružao pasivni otpor kada su policajci zbog neregularnosti u radu željeli da skinu registarske oznake s jednog od njegovih taksi vozila.

Privođenje Samouka izazvalo je revolt i protest nekolicine taksista.

"U 10.25 policajci su u Ulici Augusta Brauna zaustavili golf pet koji nije imao registarske oznake s oznakom TA, a imao je naznačene oznake da se radi o taksi vozilu. Policija u takvim slučajevima skine registarske oznake, koje zadrži dok se s vozila ne skinu taksi oznake. Osoba s inicijalima E.S. došla je na lice mjesta i pasivno pružala policiji otpor te je i uhapšena", kazao je Fatmir Hajdarević, vršilac dužnosti glasnogovornika MUP-a Kantona Sarajevo.

Hajdarević je istakao da će protiv Emira Samouka biti podnesena krivična prijava zbog ometanja službene osobe u vršenju dužnosti.

Nakon hapšenja Samouka, dvadesetak njegovih kolega iz firmi "Kale taksi", "Holand kompani", "Paja taksi", "RHR taksi" i "Adin i Benjo taksi", okupili su se ispred zgrade Policijske uprave Centar tražeći njegovo oslobađanje. Prijetili su da će stupiti u štrajk glađu i da će blokirati zgradu policije, ali su se razišli kada je Samouk nakon saslušanja pušten iz pritvora.

Iz MUP-a rekli da policija može da isključuje iz saobraćaja taksi vozila koja nemaju tablice TA, kao što je bio slučaj s autom "Kale taksija"

Okupljeni taksisti žalili su se da policija nelegalno isključuje njihova vozila s ulice.

"Mi radimo po zakonu. Zašto naša vozila samo zaustavljaju i skidaju tablice" To je protivzakonito. Zašto ne kontrolišu taksiste iz drugih firmi u Sarajevu? Mi uredno plaćamo sve takse državi. Najveći problem su taksisti iz drugih kantona koji imaju TA tablice, ali ne smiju taksirati po Sarajevu", kazao je Adnan Lunje, vlasnik firme "Holand kompani".

Iz MUP-a su istakli da policija po zakonu ima mogućnost da isključuje iz saobraćaja taksi vozila koja nemaju tablice TA. Ove tablice su uvedene prije dvije godine. Od septembra prošle godine svako taksi vozilo obavezno je da ima ove tablice, koje je nemoguće dobiti ako nisu izmirene sve obaveze prema državi.

"Mi kontrolišemo sve firme u Sarajevu. Ukoliko nemaju TA tablice znači da nemaju pravo da se bave tom djelatnosti. Kada sa vozila skinu oznake da se radi o taksi vozilima, mi ih vratimo vlasnicima", kazao je Hajdarević.

Vahid Zajko, vlasnik "Žutog taksija", podržava policiju i poziva ih na češće kontrole.

"Radi se o pokušaju države da uvede zakon. 'Kale taksi' ima dozvolu za četiri taksi vozila, a na ulicama ih ima 20. Zakon se mora poštovati i ko nema sve dozvole i licence ne smije voziti", kazao je Zajko, čija firma ima 58 vozila sa dozvolama za taksiranje u Sarajevu.

Iz firme "Kale taksi" odbacili su ove optužbe na svoj račun.
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#606 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by baustelac »

Jon Spencer wrote:
Konačno policija radi posao kako treba. Svaka im čast i sve pohvale za obavljeni posao i neka tako nastave. Vidite sa kakvom bahatom bagrom se svakodnevno vozite. Kad je u stanju ovako se ponašati pred policijom možete zamisliti šta je u stanju uraditi vama. Izađe na cestu bez ijednog papira da uzima ispred naših familija i onda još ljut na policajca?!!! Ovu firmu drastično kazniti a prilikom sljedećeg sličnog prekršaja kaznu udvostručiti, ako želimo rješiti problem.
Za ove što kažu da ima mojih kolega bez "TA" tablica da napomenem da postoje divljaci koji samo stave našu firmu, znači Sarajevo taxi, na krov i tako rade. I još jedna stvar procedura prilikom zamjene automobila (samim tim i taxi tablica) traje i preko mjesec dana i taj period bi ja morao sjediti kod kuće dok tete u administraciji ne odrade tako komplikovan posao. Većina taxista nije u stanju da kupi drugi automobil a da ne proda onaj kojim obavlja djelatnost pa smo prinuđeni da vozimo na "običnim" tablicama ili da sjedimo kod kuće dok tete ne odrade posao. Znam za više takvih slučajeva regularnih taxista.

A po zakonu o javno prevozu putnika kazna za ovog divljaka bi bila desetak hiljada KM
VII. KAZNENE ODREDBE
^lan 93.
Nov~anom kaznom u iznosu od 1.500,00 KM do 15.000,00 KM kaznit }e se za prekr{aj pravno lice
ako:
1. obavlja periodi~ne preventivne tehni~ke preglede bez registrirane djelatnosti (~lan 8. stav 3. ovog
Zakona);
2. obavlja periodi~ne preventivne tehni~ke preglede bez registrirane djelatnosti (~lan 8. stav 4. ovog
Zakona);
3. vr{i javni prijevoz bez registrirane djelatnosti javnog prijevoza (~lan 11. stav 2. ovog Zakona);
4. vr{i javni prijevoz bez posjedovanja licence iz ~lana 13. ovog Zakona;
5. povjeri ili ustupi vr{enje javnog prijevoza u linijskom cestovnom prijevozu drugom prijevozniku
(~lan 18. ovog Zakona);
6. prijevoz za posebne namjene vr{i bez dozvole nadle`nog organa (~lan 51. stav 2. ovog Zakona);
7. prijevoz za vlastite potrebe vr{i bez rje{enja za vr{enje tog prijevoza (~lan 54. stav 1. ovog
Zakona);
8. pru`a rentakar usluge, a nije registriran za obavljanje te djelatnosti (~lan 57. stav 3. ovog
Zakona);
9. pru`a usluge autostanica bez registrirane djelatnosti (~lan 60. ovog Zakona);
10. pru`a usluge tehni~kog pregleda vozila bez registrirane djelatnosti (~lan 72. stav 3. ovog
Zakona);
11. kontrolu tehni~ke ispravnosti vozila ne obavlja u skladu sa va`e}im propisima, usvojenim
standardom i va`e}im normativima (~lan 75. st. 1. i 2. ovog Zakona);
12. dokumentaciju o obavljenom tehni~kom pregledu vozila ne izdaje na bazi ispisa rezultata
mjerenja dobivenih na mjernoj opremi, ili izda dokumentaciju sa pozitivnim rezultatom pregleda, a
osobnim zapa`anjem je mogao uo~iti da stanje pojedinih sklopova, agregata ili komponenti vozila
ne odgovara propisanim normama (~lan 75. stav 2. ovog Zakona);
13. onemogu}i ili ometa inspektora u obavljanju poslova inspekcije (~lan 91. stav 1. ovog Zakona).

Eto zadaće novinarima da prate ovaj slučaj i da vidimo da li će ovaj lik biti za dva dana opet na cesti ili možda kojim slučajem zasluženo kažnjen.
Konacno i neko ko se otvoreno izjasnjava kao clan sarajevo taxija...

Ja sam u cetvrtak opet imao avanturu sa aerodromskim taxistom. Prije nego ista iznezem, cekam odgovor na email koji sam uputio na kontakt adrese sa internet stranice sarajevo taxija. Iako je sumnjam da ce iko odgovoriti na mail, morao sam odmah da reagujem putem maila posto teta na kontakt telefonu ne moze da zaprimi zalbe jer to radi koleginica koja je na godisnjem i koja dolazi u poenedjeljak :?:

U toj zalbi stojim iza svega imenom i prezimenom pa eto zadace upravi sarajevo taxija da opere svoj obraz.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#607 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Samo da vas obavjestim da je ovo vozilo kome su skinute tablice već danas bilo opet na cesti. Znači gazde su jače od države - AFERIM. I da nebi ja ispao opet najgrori evo epiloga priče koju sam vam pisao prije par mjeseci: http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /komentari#

Kaže ovaj lik gazda firme oni nama ne smiju skinuti tablice jer su vozila registrovana?!!! Pa onda po toj logici ja pozivam sve ljude koji posjeduju registrovana vozila i žele taksirati da slobodno izađu na ulice i slobodno rade jer imaju registrovana vozila.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#608 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by perfect_guy »

Jon Spencer wrote:Samo da vas obavjestim da je ovo vozilo kome su skinute tablice već danas bilo opet na cesti. Znači gazde su jače od države - AFERIM. I da nebi ja ispao opet najgrori evo epiloga priče koju sam vam pisao prije par mjeseci: http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /komentari#

Kaže ovaj lik gazda firme oni nama ne smiju skinuti tablice jer su vozila registrovana?!!! Pa onda po toj logici ja pozivam sve ljude koji posjeduju registrovana vozila i žele taksirati da slobodno izađu na ulice i slobodno rade jer imaju registrovana vozila.
tebe sam čekao.
Je li vozilo sarajevo-taksija isto ovako moglo biti sudionik udesa?
koBRE dabre
Posts: 61
Joined: 20/06/2011 22:37

#609 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by koBRE dabre »

perfect bio si brzi za isto pitanje

a drugo pitanje za ovog taksistu
ako toliko napadas ove koji nemaju taxi tablice
kako onda branis kolege iz sa taxija sa istim tablicama i govoris kako je procedura 6 mjeseci dok se nabave te taxi tablice
i onda pitas jel trebas da cekas 6 mjeseci dok mica ubica iskuca to
jel i on treba isto cekati 6 mjeseci ili da radi kao ti?
otkud znas da i on nije u procesu dobijanja taxi tablica?
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#610 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

perfect_guy wrote:
Jon Spencer wrote:Samo da vas obavjestim da je ovo vozilo kome su skinute tablice već danas bilo opet na cesti. Znači gazde su jače od države - AFERIM. I da nebi ja ispao opet najgrori evo epiloga priče koju sam vam pisao prije par mjeseci: http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /komentari#

Kaže ovaj lik gazda firme oni nama ne smiju skinuti tablice jer su vozila registrovana?!!! Pa onda po toj logici ja pozivam sve ljude koji posjeduju registrovana vozila i žele taksirati da slobodno izađu na ulice i slobodno rade jer imaju registrovana vozila.
tebe sam čekao.
Je li vozilo sarajevo-taksija isto ovako moglo biti sudionik udesa?
Magao je svako nedo bog doživjeti ovako nešto. Mogo je i tebi klavir pasti danas na glavu ali nije jer više raje svira harmoniku nego klavir pa je vjerovatnije da ti je mogla harmonika pasti na glavu. Isto tako vjerovatnoća učešća u saobraćajnoj nesreći je direktno proporcionalna broju neprekidno provedenih sati za upravljačem nelegalnog taxi vozila. Pametni ljudi su to skontali pa su to zakonom ograničili ali ako si vozač ili čak GAZDA divljeg taxi vozila to za tebe ne važi isto kao ni tamo neke licence, TA tablice, rješenja o radu, taxi oznake, državni ispiti, uplate poreza, skuplja registracija, uplate obaveznog penzionog i zdravstvenog osiguranja... I onda na kraju ideš pred MUP da tražiš prava za svoje divlje vozilo, prijetiš blokadom, štrajkom glađu! Pa ovo nebi ni nadrealisti skontali.

U prosjeku bilo koji moj kolega ima više pređenih kilometara rikvercom nego svi uposlenici ovih subjekata ukupno. Kontaš?

Nadam se da ti se isplatilo čekati.
Last edited by Jon Spencer on 10/07/2011 02:40, edited 1 time in total.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#611 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

koBRE dabre wrote:perfect bio si brzi za isto pitanje

a drugo pitanje za ovog taksistu
ako toliko napadas ove koji nemaju taxi tablice
kako onda branis kolege iz sa taxija sa istim tablicama i govoris kako je procedura 6 mjeseci dok se nabave te taxi tablice
i onda pitas jel trebas da cekas 6 mjeseci dok mica ubica iskuca to
jel i on treba isto cekati 6 mjeseci ili da radi kao ti?
otkud znas da i on nije u procesu dobijanja taxi tablica?

Prvo naveo sam da procedura traje preko mjesec dana a ne 6 mjeseci. ( ne znam nikog da je čekao 6 mjeseci )
Drugo ove su tablice uvedene prije 2 godine.
Treće ova divlja vozila nikad nisu imala TA tablice a moje kolege jesu dok nisu promjenili vozilo.
Četvrto kad mjenjaš vozilo prvo moraš odjaviti postojeće TA tablice da bi dobio druge za novo vozilo (logično jer ne moze na jednu licencu dva vozila) ista procedura čeka svakog taksistu koji mjenja vozilo.
Peto ova divlja vozila da su imala licencu i dozvolu za rad bi najvjerovatnije za dvije godine dobili TA tablice. Meščini da su ipak divlji.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#612 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by perfect_guy »

Jon Spencer wrote:
perfect_guy wrote:
Jon Spencer wrote:Samo da vas obavjestim da je ovo vozilo kome su skinute tablice već danas bilo opet na cesti. Znači gazde su jače od države - AFERIM. I da nebi ja ispao opet najgrori evo epiloga priče koju sam vam pisao prije par mjeseci: http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /komentari#

Kaže ovaj lik gazda firme oni nama ne smiju skinuti tablice jer su vozila registrovana?!!! Pa onda po toj logici ja pozivam sve ljude koji posjeduju registrovana vozila i žele taksirati da slobodno izađu na ulice i slobodno rade jer imaju registrovana vozila.
tebe sam čekao.
Je li vozilo sarajevo-taksija isto ovako moglo biti sudionik udesa?
Magao je svako nedo bog doživjeti ovako nešto. Mogo je i tebi klavir pasti danas na glavu ali nije jer više raje svira harmoniku nego klavir pa je vjerovatnije da ti je mogla harmonika pasti na glavu. Isto tako vjerovatnoća učešća u saobraćajnoj nesreći je direktno proporcionalna broju neprekidno provedenih sati za upravljačem nelegalnog taxi vozila. Pametni ljudi su to skontali pa su to zakonom ograničili ali ako si vozač ili čak GAZDA divljeg taxi vozila to za tebe ne važi isto kao ni tamo neke licence, TA tablice, rješenja o radu, taxi oznake, državni ispiti, uplate poreza, skuplja registracija, uplate obaveznog penzionog i zdravstvenog osiguranja... I onda na kraju ideš pred MUP da tražiš prava za svoje divlje vozilo, prijetiš blokadom, štrajkom glađu! Pa ovo nebi ni nadrealisti skontali.

U prosjeku bilo koji moj kolega ima više pređenih kilometara rikvercom nego svi uposlenici ovih subjekata ukupno. Kontaš?

Nadam se da ti se isplatilo čekati.
ma da, treba se riješiti svih ostalih da ostane samo Sarajevo taksi. Dabogda bili službena taksi firma Gluhe Bukovice!
koBRE dabre
Posts: 61
Joined: 20/06/2011 22:37

#613 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by koBRE dabre »

Jon Spencer wrote:
perfect_guy wrote:
Jon Spencer wrote:Samo da vas obavjestim da je ovo vozilo kome su skinute tablice već danas bilo opet na cesti. Znači gazde su jače od države - AFERIM. I da nebi ja ispao opet najgrori evo epiloga priče koju sam vam pisao prije par mjeseci: http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /komentari#

Kaže ovaj lik gazda firme oni nama ne smiju skinuti tablice jer su vozila registrovana?!!! Pa onda po toj logici ja pozivam sve ljude koji posjeduju registrovana vozila i žele taksirati da slobodno izađu na ulice i slobodno rade jer imaju registrovana vozila.
tebe sam čekao.
Je li vozilo sarajevo-taksija isto ovako moglo biti sudionik udesa?
Magao je svako nedo bog doživjeti ovako nešto. Mogo je i tebi klavir pasti danas na glavu ali nije jer više raje svira harmoniku nego klavir pa je vjerovatnije da ti je mogla harmonika pasti na glavu. Isto tako vjerovatnoća učešća u saobraćajnoj nesreći je direktno proporcionalna broju neprekidno provedenih sati za upravljačem nelegalnog taxi vozila. Pametni ljudi su to skontali pa su to zakonom ograničili ali ako si vozač ili čak GAZDA divljeg taxi vozila to za tebe ne važi isto kao ni tamo neke licence, TA tablice, rješenja o radu, taxi oznake, državni ispiti, uplate poreza, skuplja registracija, uplate obaveznog penzionog i zdravstvenog osiguranja... I onda na kraju ideš pred MUP da tražiš prava za svoje divlje vozilo, prijetiš blokadom, štrajkom glađu! Pa ovo nebi ni nadrealisti skontali.

U prosjeku bilo koji moj kolega ima više pređenih kilometara rikvercom nego svi uposlenici ovih subjekata ukupno. Kontaš?

Nadam se da ti se isplatilo čekati.
mogu ja pitati u vezi ovog odgovora?
bit cu slobodan pa pitati
tvrdis sada da da u prosjeku svi iz sa taxija imaju vise u rikverc nego ovi svi zajedno naprijed
ok
jeli direktno proporcionalno broju sati za volanom
zakljucak tvog posta je da svaki 100-ti sudar uzrokuju divlji taksisti a onih 99 uzrokuju taksisti sa-taxija
koBRE dabre
Posts: 61
Joined: 20/06/2011 22:37

#614 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by koBRE dabre »

Jon Spencer wrote:
koBRE dabre wrote:perfect bio si brzi za isto pitanje

a drugo pitanje za ovog taksistu
ako toliko napadas ove koji nemaju taxi tablice
kako onda branis kolege iz sa taxija sa istim tablicama i govoris kako je procedura 6 mjeseci dok se nabave te taxi tablice
i onda pitas jel trebas da cekas 6 mjeseci dok mica ubica iskuca to
jel i on treba isto cekati 6 mjeseci ili da radi kao ti?
otkud znas da i on nije u procesu dobijanja taxi tablica?

Prvo naveo sam da procedura traje preko mjesec dana a ne 6 mjeseci. ( ne znam nikog da je čekao 6 mjeseci )
Drugo ove su tablice uvedene prije 2 godine.
Treće ova divlja vozila nikad nisu imala TA tablice a moje kolege jesu dok nisu promjenili vozilo.
Četvrto kad mjenjaš vozilo prvo moraš odjaviti postojeće TA tablice da bi dobio druge za novo vozilo (logično jer ne moze na jednu licencu dva vozila) ista procedura čeka svakog taksistu koji mjenja vozilo.
Peto ova divlja vozila da su imala licencu i dozvolu za rad bi najvjerovatnije za dvije godine dobili TA tablice. Meščini da su ipak divlji.
i ti bukvalac
6 mjeseci je bilo figurativno
ajd eto mjesec i preko mjesec
kazes isto da znas bruku regularnih taxista koji voze na regularnim tablama jer nisu mogli prodati auto i da kupe nove
otkud znas da upravo kod ovog auta nije ista situacija?
jbg covjek ne naplacuje turu 20€ pa da za godinu kupi najnovijeg passata audija ili sta ja znam sta vec nego se mora u dvici vozati jer je tura 5 maraka kako inace i treba
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#615 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by baustelac »

Zna li neko na koju adresu podnijeti prijavu za nelegalno obavljane taxi prevoza?

U cetvrtak sam saznao da je tarifa Aerodrom-Autobuska 25 KM. Prevoz obavljen od strane vjerovatno clana Sarajevo taxija koji je u procesu mijenjanja vozila - nije posjedovalo TA table, i kao takvo nije u evidenciji Sarajevo-taxija.

Kako ST nije zainteresovano za dalje postupanje, zelim licno podnijeti prijavu ko god da je nadlezan za to pa cemo da vidimo rade li makar nadlezne sluzbe svoj posao. Zabiljezene su registarske tablice i izdat je racun preko koga se vjerovatno moze identifikovati doticni taxista.

Sledeci put s merakom ne da zovem, nego ima da pravim antireklamu i dijelim brojeve drugih taxi prevoznika
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#616 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Dendrlix »

Kantonalnom inspektoru za saobracaj.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#617 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drndalo »

Svaki SA radio taxi ima na krovu firmu TAXI, i broj pored nje, i to mu je identifikacija kada radiom dobija voznju... Pored toga, imas racun, i tablice, pa bi onome ko hoce da istrazi to trebalo biti dovoljno...
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#618 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mahalas505 »

baustelac wrote:Zna li neko na koju adresu podnijeti prijavu za nelegalno obavljane taxi prevoza?

U cetvrtak sam saznao da je tarifa Aerodrom-Autobuska 25 KM. Prevoz obavljen od strane vjerovatno clana Sarajevo taxija koji je u procesu mijenjanja vozila - nije posjedovalo TA table, i kao takvo nije u evidenciji Sarajevo-taxija.

Kako ST nije zainteresovano za dalje postupanje, zelim licno podnijeti prijavu ko god da je nadlezan za to pa cemo da vidimo rade li makar nadlezne sluzbe svoj posao. Zabiljezene su registarske tablice i izdat je racun preko koga se vjerovatno moze identifikovati doticni taxista.

Sledeci put s merakom ne da zovem, nego ima da pravim antireklamu i dijelim brojeve drugih taxi prevoznika
Pa gdje do sada bio evidentiran, mislim to je nikakav razlog da odbiju zalbu.
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#619 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by baustelac »

mahalas505 wrote:
baustelac wrote:Zna li neko na koju adresu podnijeti prijavu za nelegalno obavljane taxi prevoza?

U cetvrtak sam saznao da je tarifa Aerodrom-Autobuska 25 KM. Prevoz obavljen od strane vjerovatno clana Sarajevo taxija koji je u procesu mijenjanja vozila - nije posjedovalo TA table, i kao takvo nije u evidenciji Sarajevo-taxija.

Kako ST nije zainteresovano za dalje postupanje, zelim licno podnijeti prijavu ko god da je nadlezan za to pa cemo da vidimo rade li makar nadlezne sluzbe svoj posao. Zabiljezene su registarske tablice i izdat je racun preko koga se vjerovatno moze identifikovati doticni taxista.

Sledeci put s merakom ne da zovem, nego ima da pravim antireklamu i dijelim brojeve drugih taxi prevoznika
Pa gdje do sada bio evidentiran, mislim to je nikakav razlog da odbiju zalbu.
To je moja formulacija odgovora, sutina je da ne pojeduju u evidenciji vozilo koje sam opisao a taxi natpis je skinut prilikom ulaska u vozilo tako da ako i posjeduje broj ja ga nisam moga zapisati prilikom izlaska iz vozila, samo table.
Racun posjedujem i na tom racunu je citljiva samo cijena 25 KM. Da li se na osnovu bloka i serije moze uci u trag to ne znam.

Stajati na standu ST-a pored clanova moze samo Chuck Norris. Mozda je bio on a nisam ga prepoznao :dance:
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#620 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drndalo »

Izvini sto ti ovo kazem, ali ne kontam kakvo je skidanje firme i stavljanje u gepek ??? NIje ti to samo po sebi bilo sumnjivo ? Naravno da je neko od SA taxija, jer tamo ni Chuck Norris ne bi bio rahat... I to je pokazatelj koliko oni kaznjavaju svoje clanove...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#621 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zonbirile »

Čak Noris može pticom ubiti kamen,da neće taxistu,daj ne provaljujte se :lol:
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#622 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dzeno123 »

baustelac wrote:
mahalas505 wrote:
baustelac wrote:Zna li neko na koju adresu podnijeti prijavu za nelegalno obavljane taxi prevoza?

U cetvrtak sam saznao da je tarifa Aerodrom-Autobuska 25 KM. Prevoz obavljen od strane vjerovatno clana Sarajevo taxija koji je u procesu mijenjanja vozila - nije posjedovalo TA table, i kao takvo nije u evidenciji Sarajevo-taxija.

Kako ST nije zainteresovano za dalje postupanje, zelim licno podnijeti prijavu ko god da je nadlezan za to pa cemo da vidimo rade li makar nadlezne sluzbe svoj posao. Zabiljezene su registarske tablice i izdat je racun preko koga se vjerovatno moze identifikovati doticni taxista.

Sledeci put s merakom ne da zovem, nego ima da pravim antireklamu i dijelim brojeve drugih taxi prevoznika
Pa gdje do sada bio evidentiran, mislim to je nikakav razlog da odbiju zalbu.
To je moja formulacija odgovora, sutina je da ne pojeduju u evidenciji vozilo koje sam opisao a taxi natpis je skinut prilikom ulaska u vozilo tako da ako i posjeduje broj ja ga nisam moga zapisati prilikom izlaska iz vozila, samo table.
Racun posjedujem i na tom racunu je citljiva samo cijena 25 KM. Da li se na osnovu bloka i serije moze uci u trag to ne znam.

Stajati na standu ST-a pored clanova moze samo Chuck Norris. Mozda je bio on a nisam ga prepoznao :dance:
Cim ga nema u evidenciji to je divlji taksista, a to je vec stvar za policiju.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#623 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drndalo »

Jastaradi, a SA-taxi na standu su mu dozvolili da on takav "divlji" bude s njima, jer to pise u covjekovom tekstu...???

Ili je mozda Chuck Norris jednom vozio "divlji" taxi 2x sa standa Sarajevskog aerodroma...??? Pa mu niko nije smio reci ni rijec...? Ocerupali bi ga, ni gole felge ne bi ostale na autu, sta bi mu ovi sa standa uradili, da nije njihov...
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#624 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zenny »

jucer mi dva od tri gosta koja su mi dosla nisu imali upaljen taksimetar, stand aerodrom. nisu zapamtili brojeve taksija ali definitivno cu docekivati goste kad dodju sa taksijem od sad. ja vjerujem da cu platiti vise od 2KM taksisti ako nije upaljen taksimetar
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#625 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vozač »

ne znam zašto ljudi prave frku kad vam taksista ne pali taksimetar, kažeš mu poslije pola kilometra "upali taksimetar", on "dogovorićemo se", kažeš mu nakon još jedno kilometar "zaustavi da izađem" i riješen problem, nafataš tako njih 2-3 koji ne žele upaliti taksimetar, pustiš ih da te voze po par kilometara i dođeš kući besplatno 8)
Post Reply