Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#376 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by immuno »

drndalo wrote:
Korisnik imena wrote:Jel istina da uzimaju 20 Hojrova od aerodroma do centra?
Istina je da hoce toliko da uzmu, ili KM po osobi, ali je isto istina da im ne moras dati... Telefonom zovnes konkurenciju, ili ako nemas telefon jer dolazis izvana, zamolis nekoga, ili ostavis svoje saputnike sa koferima na izlazu iz aerodroma, odes pjeske do auto-izlaza sa aerodroma, tamo uvijek imas 2-3 druga taxija od konkurencije, sjednes u njih, i vratis se po svoje... I svi sretni osim kretena na taxi-standu...

*ebo i 20 EUR, ali iz principa im ne daj !
Lahko je reci nedaj .....navece kasno kisa pada i normala uzimamo taksi do vjecne vatre znam (prije toga mozda mjesec dva placala sam 20km) koliko kosta plus minus 5 km.Doveze nas dokle smo htjali izvadi nam kuFere haman pa vec sjeo u auto kaze 20 eura ja ko damlajisana neskontah vec ko mutava dadoh 20 eura kad ce "pratnja" kako 20 eura nije vam taksimetar ukljucen bio :-) on nesto smrsi zaHlupi vratima ostasmo mi ko poksili :x
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#377 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dzeno123 »

drndalo wrote:Koji to taxista placa 1 KM poreza/taxe/doprinosa po voznji ??? Daj' ne idealiziraj...

Placaju nesto jada pausalno (par stotina KM godisnje), a i to ih je bilo koji po 10 godina nisu bili platili... Golfove 4 SDI su dobili sa vojnim knjizicama kao garancijom za vracanje kredita... Kako tu istu garanciju ne dadose i meni, da i ja Golfa poceram...???? Sve gubitasi... K'o fabrika glinice u Obrovcu... Jasta radi... Altruisti stari, rade samo da bi mi imali dobar prevoz, zarada im je u trecem planu... :run:

Primjetiste li ko je bio najglasniji kad su najavili da ce i taxisti morati imati fiskalne kase... Pa sami bi se vjesali na M.dvoru... :cry:
Par stotine godisnje? Pa da je tako svi bi bili taksiste i niko ne bi zavrsavo fakultete. Raspitaj se malo koliko mjesecno placaju poreze i doprinose.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#378 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zonbirile »

lajkujMe wrote:Taksisti rade drzavni ispit e sad sta je u tom drzavnom ispitu ne pitaj nemam pojma
---------------------------------
kakav državni ispit,kada nema države :lol:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#379 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by strong69 »

zonbirile wrote:
lajkujMe wrote:Taksisti rade drzavni ispit e sad sta je u tom drzavnom ispitu ne pitaj nemam pojma
---------------------------------
kakav državni ispit,kada nema države :lol:
Jel´ ti pises samo da bi pis´o? Ne znam koliko godina imas ali sale su ti na nivou osmogodisnjaka.
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#380 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Qler »

dzeno123 wrote:
drndalo wrote:Koji to taxista placa 1 KM poreza/taxe/doprinosa po voznji ??? Daj' ne idealiziraj...

Placaju nesto jada pausalno (par stotina KM godisnje), a i to ih je bilo koji po 10 godina nisu bili platili... Golfove 4 SDI su dobili sa vojnim knjizicama kao garancijom za vracanje kredita... Kako tu istu garanciju ne dadose i meni, da i ja Golfa poceram...???? Sve gubitasi... K'o fabrika glinice u Obrovcu... Jasta radi... Altruisti stari, rade samo da bi mi imali dobar prevoz, zarada im je u trecem planu... :run:

Primjetiste li ko je bio najglasniji kad su najavili da ce i taxisti morati imati fiskalne kase... Pa sami bi se vjesali na M.dvoru... :cry:
Par stotine godisnje? Pa da je tako svi bi bili taksiste i niko ne bi zavrsavo fakultete. Raspitaj se malo koliko mjesecno placaju poreze i doprinose.
Placaju kao i sve firme, sta je tu problem? Jedino sto svi sami sebi uplacuju minimalca, niko ne uplacuje nesto vise
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#381 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Adriatic »

Pogledajte samo vozni park sarajevotaksija.
Baš im loše ide.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#382 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drndalo »

dzeno123 wrote:
drndalo wrote:Koji to taxista placa 1 KM poreza/taxe/doprinosa po voznji ??? Daj' ne idealiziraj...

Placaju nesto jada pausalno (par stotina KM godisnje), a i to ih je bilo koji po 10 godina nisu bili platili... Golfove 4 SDI su dobili sa vojnim knjizicama kao garancijom za vracanje kredita... Kako tu istu garanciju ne dadose i meni, da i ja Golfa poceram...???? Sve gubitasi... K'o fabrika glinice u Obrovcu... Jasta radi... Altruisti stari, rade samo da bi mi imali dobar prevoz, zarada im je u trecem planu... :run:

Primjetiste li ko je bio najglasniji kad su najavili da ce i taxisti morati imati fiskalne kase... Pa sami bi se vjesali na M.dvoru... :cry:
Par stotine godisnje? Pa da je tako svi bi bili taksiste i niko ne bi zavrsavo fakultete. Raspitaj se malo koliko mjesecno placaju poreze i doprinose.
Pa hajd' me ti demantuj napismeno ??? Da najzad vidimo koliko to places poreza ???? Da se razumijemo, zdravstveno, socijalno, penziono nisu Porez... To su bruto davanja za doprinose koji svaki zaposleni mora imati uplaceno... I garantujem da ih je 98.9% prijavljeno na minimalac... Porez je ono sto bi trebalo da se placa po prihodu, prometu, zaradi, profitu, a oni kao sto znamo nemaju profita iz svoje osnovne djelatnosti, oni voze za nasu ljubav i postovanje !!!

Svi bi u taksiste ? A u taxistima je jel' lose, pa zato nikome od taxista ne pada na pamet da zbog neisplativosti posla vrati licencu, i bavi se necim profitabilnijim...? :skoljka: :run:

Ponavljam: Ukoliko odmah po sjedanju ne upali taximetar, trazite da ga upali, ako ga ne upali, recite sebi u bradu poluglasno (to uvijek cuju) da je super sto ce vas ta voznja do Carsije kostati samo 5 KM. Kad kaze kako, vi kazete nema taksimetra, tako smo se dogovorili. I budite spremni zvati policiju ako treba, niko nema pravo da vas vrijedja, prijeti, pljacka, posebno NE napada !!! Trazite racun ako sumnjate na pljacku, i ne izlazite iz auta dok ne dobijete svoje. Jedino ako nas vecina radi tako moze se nesto u njihovim tikvama nesto promijeniti. Dok god ljudi sute i placaju, sto bi se oni mijenjali...?

Mislim, mene boli dupe, nisam SA taxi koristio osim jednom ( i tada kako treba...) u zadnjih 10 godina... Princip, a nije Gavrilo... Kao sto sam spreman traziti svoje u prodavnici, na pijaci, kafani... Tako i u taxiju...
User avatar
open the pendzer
Posts: 144
Joined: 23/04/2011 16:13

#383 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by open the pendzer »

Meni taksista direktno rekao da ne placa ni 200 km pausala mjesecno. Ne sjecam se tacno, ali nesto oko 190 km rece.

Ako laze on, lazem i ja.

Ovaj sto govori da niko nebi zavrsavao fakultete i svi bi bili taksisti, hajde neka pokusa postati taksista, bas da ga vidim. Jel znas koliko kosta licenca? i znas li da ustvari (opet po tvrdnji, ovaj put ne jednog vec vise njih, taksista) vise niko i ne moze dobiti licencu za rad u SA Taxiju, u udruzenju, jer ih ima previse. Od sada pa u narednom periodu samo sin moze od oca preuzeti licencu, i to je to.

Sta ce biti sa privatnim taxijima, ne znam, ali kod nas je ionako sve u domenu bezakonja tako da...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#384 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Velkoski »

Edin H. wrote:Da li nasi taksisti prije noge dobiju licencu moraju poloziti ispit poznavanja ulica i istorijiskih obiljezja grada, poput black cab vozaca u Londonu?
nema takve licence :D da bi neko radio na nekom privatnom taksiju, jedino mora zavrsiti saobracajnu.. ( ako se nije nesto promijenilo )..

sto se tice psiho testa, redovno moraju vaditi ljekarsko i to je to..
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#385 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dzeno123 »

open the pendzer wrote:Meni taksista direktno rekao da ne placa ni 200 km pausala mjesecno. Ne sjecam se tacno, ali nesto oko 190 km rece.

Ako laze on, lazem i ja.

Ovaj sto govori da niko nebi zavrsavao fakultete i svi bi bili taksisti, hajde neka pokusa postati taksista, bas da ga vidim. Jel znas koliko kosta licenca? i znas li da ustvari (opet po tvrdnji, ovaj put ne jednog vec vise njih, taksista) vise niko i ne moze dobiti licencu za rad u SA Taxiju, u udruzenju, jer ih ima previse. Od sada pa u narednom periodu samo sin moze od oca preuzeti licencu, i to je to.

Sta ce biti sa privatnim taxijima, ne znam, ali kod nas je ionako sve u domenu bezakonja tako da...
Ocigledno sam ja imo lose informacije, do mene je onda.
User avatar
open the pendzer
Posts: 144
Joined: 23/04/2011 16:13

#386 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by open the pendzer »

Mozda se nismo razumjeli, ja sam mislio na porez, a ti menscini i na doprinose, zdravstveno i ostalo. Ne znam kako to hoda, meni je tip rekao za pausal.

Isto tako za licencu, ne moze je vise niko dobiti, samo sin naslijediti od oca, navodno... ovo je sve iz usta taksista, ne drzite me za rijec.

Jedan od ovih od kojih sam cuo tu informaciju mi je nekakav rod, pa eto i vjerujem u te price. Iako njima nije bas za vjerovati
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#387 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zonbirile »

open the pendzer wrote:Meni taksista direktno rekao da ne placa ni 200 km pausala mjesecno. Ne sjecam se tacno, ali nesto oko 190 km rece.

Ako laze on, lazem i ja.

Ovaj sto govori da niko nebi zavrsavao fakultete i svi bi bili taksisti, hajde neka pokusa postati taksista, bas da ga vidim. Jel znas koliko kosta licenca? i znas li da ustvari (opet po tvrdnji, ovaj put ne jednog vec vise njih, taksista) vise niko i ne moze dobiti licencu za rad u SA Taxiju, u udruzenju, jer ih ima previse. Od sada pa u narednom periodu samo sin moze od oca preuzeti licencu, i to je to.

Sta ce biti sa privatnim taxijima, ne znam, ali kod nas je ionako sve u domenu bezakonja tako da...
----------------------------------
pa pošto grad ionako postaje azijska kasaba,može ih vala biti koliko hočeš,a mogu i rikše uvesti.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#388 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

80% komentara je napisano od ljudi koji vrlo rijetko ili nikako ne koriste taxi usluge, pišete nešto tipa mom komšiji jedan taxista uradio ovo, jaranu taxista rekao ono itd. U Kantonu Sarajevo trenutno kruži oko 300 nelegalnih divljih taxi vozila. Privatne firme koje posjeduju npr. 10 licenci rade sa 30 vozila, prijave 3 vozača a sve ostalo na crno. Kako je moguće da 3 vozača voze istovremeno 30 auta? Kod privatnih firmi ti ne treba državni ispit a o poznavanju grada da ne govorimo. 70% vozila privatnih firmi bi pala na pravom tehničkom pregledu. U posljednjih godinu dana vozila privatnih taxi subjekata učestvovale su u više saobraćajnih nezgoda od kojih bi izdvojio one sa težim posljedicama: Prošlo ljeto kod Unitica Žuti taxi i motocikl - motociklist podlegao. Također ljetos Holand taxi i onaj trkač na tranzitu - trkač podlegao, vozač taxija teške povrede, putnici u taxiju teške povrede. Prije mjesec dana na Dobrinji Crveni taxi i motocikl dvije osobe sa višestrukim lomovima i povredama karlice. Obratite malo pažnju na trolejbuska stajališta koje su privredni subjekti pretvorili u štandove pa ljudi ne mogu normalno ulaziti u vozila gradskog prevoza. Pri tome trola ili bus zauzimaju desnu traku i dolazi do zagušenja saobraćaja - stajalište Skenderija ili ono kod Kino Radnika. Imao bih vam još mnogo toga napisati ali žurim, odoh vintati. Puno sreće i pameti želi vam vaš Sarajevo taxi.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#389 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zonbirile »

Jon Spencer wrote:80% komentara je napisano od ljudi koji vrlo rijetko ili nikako ne koriste taxi usluge, pišete nešto tipa mom komšiji jedan taxista uradio ovo, jaranu taxista rekao ono itd. U Kantonu Sarajevo trenutno kruži oko 300 nelegalnih divljih taxi vozila. Privatne firme koje posjeduju npr. 10 licenci rade sa 30 vozila, prijave 3 vozača a sve ostalo na crno. Kako je moguće da 3 vozača voze istovremeno 30 auta? Kod privatnih firmi ti ne treba državni ispit a o poznavanju grada da ne govorimo. 70% vozila privatnih firmi bi pala na pravom tehničkom pregledu. U posljednjih godinu dana vozila privatnih taxi subjekata učestvovale su u više saobraćajnih nezgoda od kojih bi izdvojio one sa težim posljedicama: Prošlo ljeto kod Unitica Žuti taxi i motocikl - motociklist podlegao. Također ljetos Holand taxi i onaj trkač na tranzitu - trkač podlegao, vozač taxija teške povrede, putnici u taxiju teške povrede. Prije mjesec dana na Dobrinji Crveni taxi i motocikl dvije osobe sa višestrukim lomovima i povredama karlice. Obratite malo pažnju na trolejbuska stajališta koje su privredni subjekti pretvorili u štandove pa ljudi ne mogu normalno ulaziti u vozila gradskog prevoza. Pri tome trola ili bus zauzimaju desnu traku i dolazi do zagušenja saobraćaja - stajalište Skenderija ili ono kod Kino Radnika. Imao bih vam još mnogo toga napisati ali žurim, odoh vintati. Puno sreće i pameti želi vam vaš Sarajevo taxi.
----------------------------------
eto to što ti napisa potvrđuje činjenicu da ne moram ni sjesti u sranje zvani taxi da bih znao dokle se doguralo.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#390 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Pasiflora »

[quote="Jon Spencer"][/quote]

Nek si se ti mahsuz registrovao da nam to kazes. Znas ono: nije majka Muju karala sto je kockao vec sto se vadio...
Jadni jadnici - bez konkurencije ste NAJGORI - cast izuzecima
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#391 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Velkoski »

Jon Spencer wrote:80% komentara je napisano od ljudi koji vrlo rijetko ili nikako ne koriste taxi usluge, pišete nešto tipa mom komšiji jedan taxista uradio ovo, jaranu taxista rekao ono itd. U Kantonu Sarajevo trenutno kruži oko 300 nelegalnih divljih taxi vozila. Privatne firme koje posjeduju npr. 10 licenci rade sa 30 vozila, prijave 3 vozača a sve ostalo na crno. Kako je moguće da 3 vozača voze istovremeno 30 auta? Kod privatnih firmi ti ne treba državni ispit a o poznavanju grada da ne govorimo. 70% vozila privatnih firmi bi pala na pravom tehničkom pregledu. U posljednjih godinu dana vozila privatnih taxi subjekata učestvovale su u više saobraćajnih nezgoda od kojih bi izdvojio one sa težim posljedicama: Prošlo ljeto kod Unitica Žuti taxi i motocikl - motociklist podlegao. Također ljetos Holand taxi i onaj trkač na tranzitu - trkač podlegao, vozač taxija teške povrede, putnici u taxiju teške povrede. Prije mjesec dana na Dobrinji Crveni taxi i motocikl dvije osobe sa višestrukim lomovima i povredama karlice. Obratite malo pažnju na trolejbuska stajališta koje su privredni subjekti pretvorili u štandove pa ljudi ne mogu normalno ulaziti u vozila gradskog prevoza. Pri tome trola ili bus zauzimaju desnu traku i dolazi do zagušenja saobraćaja - stajalište Skenderija ili ono kod Kino Radnika. Imao bih vam još mnogo toga napisati ali žurim, odoh vintati. Puno sreće i pameti želi vam vaš Sarajevo taxi.
a vi ste perfektni, svi imate vrhunska vozila, svi znate grad napamet, ne kradete musterije ( posebno strance ) i NIKAD ne ucestvujete u sudaru !

p.s. ne radim na taksiju, studiram :D
User avatar
headbanger
Posts: 1179
Joined: 09/12/2010 10:13
Location: znojim se

#392 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by headbanger »

Jon Spencer wrote:80% komentara je napisano od ljudi koji vrlo rijetko ili nikako ne koriste taxi usluge, pišete nešto tipa mom komšiji jedan taxista uradio ovo, jaranu taxista rekao ono itd. U Kantonu Sarajevo trenutno kruži oko 300 nelegalnih divljih taxi vozila. Privatne firme koje posjeduju npr. 10 licenci rade sa 30 vozila, prijave 3 vozača a sve ostalo na crno. Kako je moguće da 3 vozača voze istovremeno 30 auta? Kod privatnih firmi ti ne treba državni ispit a o poznavanju grada da ne govorimo. 70% vozila privatnih firmi bi pala na pravom tehničkom pregledu. U posljednjih godinu dana vozila privatnih taxi subjekata učestvovale su u više saobraćajnih nezgoda od kojih bi izdvojio one sa težim posljedicama: Prošlo ljeto kod Unitica Žuti taxi i motocikl - motociklist podlegao. Također ljetos Holand taxi i onaj trkač na tranzitu - trkač podlegao, vozač taxija teške povrede, putnici u taxiju teške povrede. Prije mjesec dana na Dobrinji Crveni taxi i motocikl dvije osobe sa višestrukim lomovima i povredama karlice. Obratite malo pažnju na trolejbuska stajališta koje su privredni subjekti pretvorili u štandove pa ljudi ne mogu normalno ulaziti u vozila gradskog prevoza. Pri tome trola ili bus zauzimaju desnu traku i dolazi do zagušenja saobraćaja - stajalište Skenderija ili ono kod Kino Radnika. Imao bih vam još mnogo toga napisati ali žurim, odoh vintati. Puno sreće i pameti želi vam vaš Sarajevo taxi.
uh a vi ne prevozite drogu
vi se ne "poturate"
ma vi ste zlatni
da Bogda vas konkurencija pojela
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#393 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by corsa »

Jon Spencer wrote:80% komentara je napisano od ljudi koji vrlo rijetko ili nikako ne koriste taxi usluge, pišete nešto tipa mom komšiji jedan taxista uradio ovo, jaranu taxista rekao ono itd. U Kantonu Sarajevo trenutno kruži oko 300 nelegalnih divljih taxi vozila. Privatne firme koje posjeduju npr. 10 licenci rade sa 30 vozila, prijave 3 vozača a sve ostalo na crno. Kako je moguće da 3 vozača voze istovremeno 30 auta? Kod privatnih firmi ti ne treba državni ispit a o poznavanju grada da ne govorimo. 70% vozila privatnih firmi bi pala na pravom tehničkom pregledu. U posljednjih godinu dana vozila privatnih taxi subjekata učestvovale su u više saobraćajnih nezgoda od kojih bi izdvojio one sa težim posljedicama: Prošlo ljeto kod Unitica Žuti taxi i motocikl - motociklist podlegao. Također ljetos Holand taxi i onaj trkač na tranzitu - trkač podlegao, vozač taxija teške povrede, putnici u taxiju teške povrede. Prije mjesec dana na Dobrinji Crveni taxi i motocikl dvije osobe sa višestrukim lomovima i povredama karlice. Obratite malo pažnju na trolejbuska stajališta koje su privredni subjekti pretvorili u štandove pa ljudi ne mogu normalno ulaziti u vozila gradskog prevoza. Pri tome trola ili bus zauzimaju desnu traku i dolazi do zagušenja saobraćaja - stajalište Skenderija ili ono kod Kino Radnika. Imao bih vam još mnogo toga napisati ali žurim, odoh vintati. Puno sreće i pameti želi vam vaš Sarajevo taxi.
:thumbup:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#394 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Zox »

Evo, meni se licno dogodilo, sta cemo sad? Kao sto sam napisao na jednoj drugoj temi, kleo sam se u sarajevo taxi, zbog "ratnih zasluga", i onda sam naletio na takvu budalu, da vise ni moju sliku necete vidjeti u vasim vozilima. Dok god budete tolerisali da takve budale (a mislim doslovno, psihopate!) imaju VASU licencu i dok su god u VASEM udruzenju, gubi se bilo kakav smisao udruzenja.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#395 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Gospoda Ministarka »

headbanger wrote:uh a vi ne prevozite drogu
vi se ne "poturate"
ma vi ste zlatni
da Bogda vas konkurencija pojela
100% tacna informacija, vidjela svojim ocima.
User avatar
siki_sa
Posts: 518
Joined: 23/08/2010 20:59
Location: Sarajevo

#396 Cijene taksi usluga

Post by siki_sa »

Zanima me razlika u cijenama izmedju sarajevo taksija, zutog taksija, crvenog taksija......??
Koliko kosta taksi na relaciji Sarajevo-Ilijas, Vogosca-ilijas, Bascarsija-Ilidza, Bascarsija-Dobrinja??
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#397 Re: Cijene taksi usluga

Post by Gospoda Ministarka »

siki_sa wrote:Zanima me razlika u cijenama izmedju sarajevo taksija, zutog taksija, crvenog taksija......??
Koliko kosta taksi na relaciji Sarajevo-Ilijas, Vogosca-ilijas, Bascarsija-Ilidza, Bascarsija-Dobrinja??
Cijene ne bi trebale biti razlicite, jer svi voze po istim tarifama.

Bascarsija-Ilidza 15-17 KM i u suprotnom pravcu.

Bascarsija-Dobrinja 13-14 KM.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#398 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by potpuni stranac »

open the pendzer wrote:Mozda se nismo razumjeli, ja sam mislio na porez, a ti menscini i na doprinose, zdravstveno i ostalo. Ne znam kako to hoda, meni je tip rekao za pausal.

Isto tako za licencu, ne moze je vise niko dobiti, samo sin naslijediti od oca, navodno... ovo je sve iz usta taksista, ne drzite me za rijec.

Jedan od ovih od kojih sam cuo tu informaciju mi je nekakav rod, pa eto i vjerujem u te price. Iako njima nije bas za vjerovati
koji kreten im je ostavio ovu mogućnost? te se licence sada kreću više od 10000KM? država im je omogućila da prodaju radna mjesta.
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#399 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Tikvica »

potpuni stranac wrote:
open the pendzer wrote:Isto tako za licencu, ne moze je vise niko dobiti, samo sin naslijediti od oca, navodno... ovo je sve iz usta taksista, ne drzite me za rijec.

Jedan od ovih od kojih sam cuo tu informaciju mi je nekakav rod, pa eto i vjerujem u te price. Iako njima nije bas za vjerovati
koji kreten im je ostavio ovu mogućnost? te se licence sada kreću više od 10000KM? država im je omogućila da prodaju radna mjesta.
Cesto se vozim taxijem i ako ga zaustavim na cesti, kad udjem gledam ima li naljepnice i ostale karafeke, jer sam imala par nezgodnih situacija sa divljim taksistima. Neki dan sam usla u taxi i vidim ima sve sarajevo taxi naljepnice, vozac mlad nekih 20-tak godina, a slika starijeg gospodina na akreditaciji. Pitam ga je li mu od oca taxi, kaze da jeste...babo ide u penziju i on ce nastaviti da vozi taxi. Kaze da se nije mogao zaposliti sa srednjom skolom,a kad je babo mogao tako raditi i fino zaradjivati moze i on. Za sada samo radi po danu, jos uvijek ne smije po noci, jer nije siguran ko mu sve moze uci u taksi.
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#400 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Faruk »

Jon Spencer wrote: U Kantonu Sarajevo trenutno kruži oko 300 nelegalnih divljih taxi vozila. Privatne firme koje posjeduju npr. 10 licenci
pa što hoćeš furdo da nema konkurencije i da derete kako hoćete
da Bog da vas uništili sve do posljednjeg da vas istrijebe
Post Reply