Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

gaius

Post by gaius » 11/09/2007 09:01

ma dajte ne serite.. pozdrav ko pozdrav.. gori moj pozdrav od njegovog zaudaranja po rakiji i taksija koji je opran.. nekad pred olimpijske igre...

nije poenta u pozdravu nego u preseravanju..

big_bud

Post by big_bud » 11/09/2007 09:18

gaius wrote:ma dajte ne serite.. pozdrav ko pozdrav.. gori moj pozdrav od njegovog zaudaranja po rakiji i taksija koji je opran.. nekad pred olimpijske igre...

ma pricaj ti sta hoces, ali pozdrav "kako ste" je proserandus samo takav

Citizen-X

Post by Citizen-X » 11/09/2007 09:38

to_the_roots wrote:
dia81 wrote:
to_the_roots wrote: !!!!!!!!!!!!!!! pa sto dash da ti psuju majku?! jebote, ako on nema sitnih, ko ce imat. znam da je upravo suprotno slucaj, al time se ne smije miriti. trebala si izac iz taksija. koliko ja znam, on bi trebalo da ima spremnog sitnisha nekog. i jos te napada zbog toga STO JE ON ZASRAO. stvarno se cudim sta ljudi sve trpe cutke.
ne znam, pokusavam da se borim dobrim odgojem al ne ide
al ne mozes ti papku dokazat finim manirima. ne kazem da dobar odgoj treba u potpunosti da izostane, ali - u takvim situacijama treba biti ljubazan, al IZRICIT .)
Kup'te brate auto i dovidjenja... Koliko se taksijate mozete komotno romobil uzet :D

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 11/09/2007 21:22

big_bud wrote:
gaius wrote:ma dajte ne serite.. pozdrav ko pozdrav.. gori moj pozdrav od njegovog zaudaranja po rakiji i taksija koji je opran.. nekad pred olimpijske igre...

A sto to, de pojasni malo?

mahalas505

Post by mahalas505 » 12/09/2007 09:00

rajvosa^ wrote:
big_bud wrote:

A sto to, de pojasni malo?
Ako moze i mene da se malo prosvijelti sta to fali ovom pozdravu :shock:

big_bud

Post by big_bud » 12/09/2007 09:21

prvo zato sto to nije pozdrav. nije pozdrav ni "sta ima" al je vremenom usao u jezik, tj. sleng.
"kako ste" kao pozdrav je pokusaj da se nadje sredina izmedju "dobar dan" koji je nepravedno okarakteriziran kao pozdrav anamo onih i "selam alejkum" koji bi mogao, opet nepravedno, uvrijediti nekog od anamo onih a koji je s nama.
sto se mene licno tice, to mi je najmrzi pozdrav i grozim ga se. volim cuti dobar dan, selam alejkum, hvaljen isus, pomaze bog, ali kako ste je nista. uostalom, sta te boli qrac kako sam

zena21

Post by zena21 » 12/09/2007 09:44

Od kako znam za sebe pozdravljala sam sa Dobar dan... tako radim i dan danas... bez obzira gdje ulazim i koga srecem :D

ne pada mi na pamet da gatam ko je ko i kako trebam pozdravljati... Dobar dan brate dragi i to je to

mada u Targi, prodavnici cipela ne odgovaraju na dobar dan :roll: :D

*mima*

Post by *mima* » 12/09/2007 09:48

zena21 wrote:Od kako znam za sebe pozdravljala sam sa Dobar dan... tako radim i dan danas... bez obzira gdje ulazim i koga srecem :D

ne pada mi na pamet da gatam ko je ko i kako trebam pozdravljati... Dobar dan brate dragi i to je to

Samo joj reci da neces kupiti one pele od 400 km............. :)

zena21

Post by zena21 » 12/09/2007 09:52

mima wrote:
zena21 wrote:Od kako znam za sebe pozdravljala sam sa Dobar dan... tako radim i dan danas... bez obzira gdje ulazim i koga srecem :D

:D

amrino

Post by amrino » 12/09/2007 11:02

zena21 wrote:
mima wrote:

Vidi joj keza- haman ih je vec kupila :D

mahalas505

Post by mahalas505 » 12/09/2007 13:42

big_bud wrote:prvo zato sto to nije pozdrav. nije pozdrav ni "sta ima" al je vremenom usao u jezik, tj. sleng.
"kako ste" kao pozdrav je pokusaj da se nadje sredina izmedju "dobar dan" koji je nepravedno okarakteriziran kao pozdrav anamo onih i "selam alejkum" koji bi mogao, opet nepravedno, uvrijediti nekog od anamo onih a koji je s nama.
sto se mene licno tice, to mi je najmrzi pozdrav i grozim ga se. volim cuti dobar dan, selam alejkum, hvaljen isus, pomaze bog, ali kako ste je nista. uostalom, sta te boli qrac kako sam
Zar se ovo boldirano ne moze raci i za "dobar dan"? Naravno malo drugacije formulisano :?

zena21

Post by zena21 » 12/09/2007 13:52

amrino wrote:
zena21 wrote:
mima wrote: Samo joj reci da neces kupiti one pele od 400 km............. :)
Vidi joj keza- haman ih je vec kupila :D
:oops: :oops: :D

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 12/09/2007 23:56

big_bud wrote:prvo zato sto to nije pozdrav. nije pozdrav ni "sta ima" al je vremenom usao u jezik, tj. sleng.
Ja ti logike. Bas zato ako je "kako ste" sredina :shock: sta mislis da je bolje uci u taxi i nazvat "pomoz bog, hvaljen isus, selam a sva tri vjerska pozdrava? Mislim glupost je i raspravljat na pozdrav. Kad je covjek kurceve volje, kako ga god pozdravis nabit ce ti na nos.

baustelac

#214 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by baustelac » 05/03/2011 20:50

da malo osvjezim malo memli ali jos uvijek aktuelnu temu. Relacija aJrodrom - autobuska stanica 35 markica, dva putnika i dva kofera (rucna prtgljaga), ako bi to ista trebalo da znaci a ja mislim da ne bi trebalo. Sve naravno bez taksimetra i uz sansersku pricu. Dvoumio se izmedju 30, 40 pa se zaustavio na 35 :)

Ja sam od onih koji u nesto 100% vjeruje kad se licno uvjeri, tako i danas, iako sam znao da je situacija takva kakva je, znao sam da mi ne moze naplatiti da me osiromasi ali i to da se od tih para sigurno nece obogatiti, ali je dobio jos jednog u nizu koji ce da svjedoci o "ugledu" ST taksista. Cisto sumnjam da u ST ima takvih koji drze do ugleda, jer da ima uradili bi nesto da uklone sve te crne ovce medju sobom.

Opet ako nekome nesto znaci, radi se od srebrenom mercedesu C220, taxi broj 175.

Zivjeli i do sljedece voznje, samo drugi put cemo to malo drugacije odraditi

dakcu

#215 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dakcu » 05/03/2011 20:58

Ti si kriv sto si mu dozvolio da vozi bez uljucenog taksimetra. Trebao si mu reci odmah ili jos bolje nakon sto izadje sa aerodroma. Ako mu ne odgovara izadjes iz vozila, a on se vrati nazad na stand, ali na posljednje mjesto u redu.

Najduza relacija kojom sam se vozio sa aerodroma je do Alifakovca preko Lukavice, sa dva kofera i izaslo je 24 KM, s tim da je naplatio nesto manje jer nije nasao broj iz prve.

Jara

#216 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jara » 07/03/2011 02:04

dakcu wrote:Ti si kriv sto si mu dozvolio da vozi bez uljucenog taksimetra. Trebao si mu reci odmah ili jos bolje nakon sto izadje sa aerodroma. Ako mu ne odgovara izadjes iz vozila, a on se vrati nazad na stand, ali na posljednje mjesto u redu.

Najduza relacija kojom sam se vozio sa aerodroma je do Alifakovca preko Lukavice, sa dva kofera i izaslo je 24 KM, s tim da je naplatio nesto manje jer nije nasao broj iz prve.
Lafo manje...ko zna kuda je zaobilazio.
Alifakovac - aerodrom, via Bistrik, tranzit, Lukavica, Dobrinja - po taksimetru 13-15 KM ; približno košta i obratno (ako se taksi naruči telefonom).

Sarajevski_Marlboro

#217 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Sarajevski_Marlboro » 07/03/2011 02:17

Ona : "Dobar dan.Do Bistrika,molim vas."
Taksista-vehabija: "Reci akobogda,možda i ne dođeš."

Cura se,malo reći,usrala. :mrgreen:

zvrcak

#218 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zvrcak » 07/03/2011 03:35

Sarajevski_Marlboro wrote:Ona : "Dobar dan.Do Bistrika,molim vas."
Taksista-vehabija: "Reci akobogda,možda i ne dođeš."

Cura se,malo reći,usrala. :mrgreen:

posteno si me nasmijao hahahahahahahahaha

Gospoda Ministarka

#219 Re: Re:

Post by Gospoda Ministarka » 07/03/2011 08:37

joja the beast wrote:
gaius wrote:meni je taksista (wtf) davao pridike o načinu pozdravljanja.. lagana kišica pada.. moja tašna pretrpana papirinama.. zaustavljam golf 2.. nekako se ubacujem unutra (naravno prljavo do bola).. i valjda pozdravim na jedan od meni svojstvenih načina: "kako ste" (iz dijapazona: dobro jutro, zdravo i sl.).. te me taksista napadne.. te kakav je to pozdrav.. te folovi te golovi.. te bošnjaci izmišljaju nove pozdrave.. što fino ne kažu dobro jutro..

platim.. i još me jebe na nacionalnoj osnovi..
Pa trebao si mu jos doplatiti,dobio si free lekciju iz bosanskoga jezika a bogami i iz osnovne kulture. :D :D :D
Koliko para ,sarajevski taxi je smijesno jeftin,taksistima je mala zarada,pa je i usluga u skladu sa tim. :D :D :D
Da, s obzirom na njihovo obrazovanje prije svega, i na fizicki napor ulozen u posao zaista malo zaraduju. :lol:
Ova prica me uvijek podsjeti na onu scena sa strajka od prije par godina, pajdo iz auta od desetak hiljada maraka izbacio natpis "Nasa djeca su gladna".

Wutkica

#220 Re:

Post by Wutkica » 07/03/2011 08:56

mIRCerka wrote:
vedderedi wrote:Ja sam cuo da oni kod Merkatora, iako ne bi tu trebali imati stand, nece da voze raju koja je negdje blizu, nego cekaju "povoljniju=dalju" voznju.
ne znam, morate voditi racuna da su i oni obicni ljudi koji rade po cijeli dan i svakakva im shusha sjedne u auto...njima i frizerima je gr0oznoooo...slusaju ispovijesti musterija... :D
ne moraju nista reci ako slusaju :-) svejedno su gadovi svoje vrste...vjeruj mi toliko se vozikam s njima pa cak i ako svaki dan ides s istim gleda da te zakine za 20 pf :-) pa ako svaki dan idem s tobom eto sto sto?!?!

kockica_kockica

#221 Re:

Post by kockica_kockica » 07/03/2011 09:22

gaius wrote:meni je taksista (wtf) davao pridike o načinu pozdravljanja.. lagana kišica pada.. moja tašna pretrpana papirinama.. zaustavljam golf 2.. nekako se ubacujem unutra (naravno prljavo do bola).. i valjda pozdravim na jedan od meni svojstvenih načina: "kako ste" (iz dijapazona: dobro jutro, zdravo i sl.).. te me taksista napadne.. te kakav je to pozdrav.. te folovi te golovi.. te bošnjaci izmišljaju nove pozdrave.. što fino ne kažu dobro jutro..

platim.. i još me jebe na nacionalnoj osnovi..

"kako ste" nije pozdrav... to je pitanje kojim od nekoga zelis saznati kako je. kad me neka nepoznata osoba pita "kako sam" umjesto pozdrava ( cijeli spektar pozdrava imamo: dobro jutro, dobar dan, dobro vece, zdravo, itd) ja to smatram smijesnim i nekulturnim ...
merhaba znaci na nasem jeziku zdravo, pa ako ne znas kako da nekog pozdravis samo kazes: zdravo. to nebi trebalo da uvijedi nikoga.

zonbirile

#222 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zonbirile » 07/03/2011 09:33

samo što u regionu ostade Dobar dan kao normala,a kod nas laviranje između nekih vjerskih pozdrava,uostalom ja ni u "ustašiji" ne čuh Hvaljen Isus,osim kada se pozdravlja časna sestra,ili sveštenik.Toliko o sredini i žabokrečini što pokriva sve i oduzima kisik,jedva se diše.

tempora

#223 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tempora » 07/03/2011 10:57

Ovim putem bih da se zahvalim svim sarajevskim taksistima, koji su mi clana porodice, oboljelog od raka i mozdanog udara, odbijali voziti na relaciji Ilidza - Stup, zbog kratke relacije tj neisplativnosti voznje. Kako je osoba tesko oboljela ( a i da nije !!!), nije bila u stanju koristiti javni prevoz, a zbog svakodnevnih terapija na pomenutoj relaciji, pokusala je koristiti taksi usluge. Koje su joj u samo par navrata, od strane par taksista i ponudjene. Ostatak je odbio, kako vec rekoh, zbog kratke relacije. Hvala gospodo, na profesionalnom izvrsavanju posla. Svaka cast ! :thumbup:

♥ Julianna ♥

#224 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by ♥ Julianna ♥ » 07/03/2011 11:05

Svaki prijeratni taksista je za respekta. Auto u besprijekornom stanju, kulturna konverzacija, pošteno po taksimetru.
Neki dan vidjoh i navigaciju u jednom, svaka čast. Još nek samo instaliraju POS terminal, ma nema..prava smo svjeCka metropola.

Urban B.

#225 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Urban B. » 07/03/2011 11:38

Ja ne razumijem ove ljude koji dopustaju da ih taksisti prave budalama stim sto ima naplacuju vise,ne pale taksimetar i sl!
Sarajevo Taxi je najgori sto se toga tice a ovdje prvenstveno mislim na ove novije taksiste jer o onim starijim imam samo rijeci hvale jer su ljudi fakat kulturni,voze gdje god hoces,nema peglanja nit bilo sta slicnog!
Meni je licno najdraze kad vidim da nije upalio taksimetar jer tad znam da cu proci puno jeftinije nego sto bi trebao,petak dosta! :D
A sto se usluge tice trenutno je crveni taxi najbolji u gradu,voze i kratke relacije,ne mogu sebi dopustit luksuz da odbiju voznju jer tad samo nazoves njihovu centralu i prijavis tog vozaca i njemu kazna od 50 il 100 KM,tako da pustite suplje i ne dajte da vas debili levate!

Post Reply