Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 40547
Joined: 30/07/2015 20:01

#5426 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hakiz »

FreakyStyley wrote:Vozaci Sarajevo Taksija su ljudsko smece, sljam i olos, cast rijetkim izuzetcima. Oni na aerodromu i autobuskoj stanici su najgori. Bukvalno moras prijetiti fizickim nasiljem ili murijom samo da ti naplate koliko je normalno. Oni na Kovacima su isto posebna sorta govana. SA taksisti bi najsretniji bili da cuce na aerodromu i voze ambasadore i biznismene u odijelima do Europe za 200 KM po voznji i cao. :-)

Nakon nekoliko neugodnih iskustava sa SA taksistima, potpuno ih izbjegavam. Nije lako uvijek biti raspolozen za sukob, prijetnju, zvanje murije itd. Nekad covjek nije spreman za takve stresove, niti mu se da. Najvise idem Crvenim.

Crveni taksi je super. Vecinom uljudna i kulturna raja. Meni inace nije problem supljirat sa taksistima, cak i uzivam u tome, tako da mi ne smetaju ni ovi pricljiviji. Njihov je problem cini mi se manjak vozila. Desavalo mi se da nazovem i da nema niko slobodan ili da dosta dugo cekam.


Ovi ostali Samir i Emir, Kale, Zuti itd. toplo-hladno, malo ih ima i rijetko sam se s njima vozio.
Slično. Uglavnom u gradu mi je svejedno, Sarajevotaksi ili neki drugi (gledam barem da ima TA tablice). I od grada prema aerodromu može i Sarajevotaksi, ta relacija je OK. Ali od aerodroma ka gradu, od autobuske/željezničke stanice unutar grada nikada Sarajevotaksi.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#5427 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by insaneinthebrain »

Jon Spencer wrote:
insaneinthebrain wrote:bojkotovati govna ako uvedu ovu tarifu, nema druge :-x
Pazi, cilj je da nas takvi kao ti zaobiđu. Puna podrška bojkotu.

Vidimo se kad skupiš petaka.
:lol: :lol: :lol:
cilj je da takvi kao ti sto prije pocrkate :izet:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5428 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by HAVANA »

Ja ne znam sta je to toliki problem.Vrlo cesto koristim taksi i nemam problema.Nekada bude neki prljav,nekulturan ali niista vise nego u drugim usluznim djelatnostima,radnjama,pa po opstinama i institucijama raznoraznim...Gledate li vi oko sebe,na svom poslu,kakvi su ljudi,kako obavljaju svoj posao?Ima svakakvih pa tako i kod taksista.A ona prica musterija je uvijek u pravu ne pije vode u bosni.Tolika kolicina budala,glupih i nerealnih zahtijeva,pitanja i peglanja se rijetko gdje srece.Obicno kritikuju sve oko sebe a kad udjem u zonu njihovog posla i onoga sto oni rade i kako to obavljaju,umrem od sege.Svi smo mi ljudi sa manama i vrlinama,nekad losim danom,nekad dobrim.Pustite ljude da zive i rade.Prijavite svaki pokusaj prevare,duple tarife...Bezveze mi lajanje na sve ljude,ono fuj,vaki su,naki su...Eto mi smo zlatni a oni ne valjaju.Al u curq...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#5429 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by ultima_palabra »

Ako oduzmes aerodrom, zeljeznicku, eventualno BBI i katedralu, 95% je normalnih... ali onda kontam da ovi ostali mole Boga da zaposjednu te standove, pa da se pohase :mrgreen:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#5430 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Kataklinger »

Dosao s puta iz Turske, imao sve lire i oko 16KM. I pokupim taxi na aerodromu, voznja bi bila nekih 2-3 kilometra max. I govorim debilu da imam samo 16KM, pitam za tu kratku voznjicu, kaze hajd sjedi. Nismo ni kilometar presli poce govno kukat kako mu se ne isplati palit Mercedes bez minimalno 25KM....tu ja pizdim i momentalno ga zaustavljam, ostavim 5KM i izadjem vani...idi u 3 pm....za 16 KM mogu normalnim taksijem od Bascarsije do Hrasnice....
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5431 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

Kataklinger wrote:Dosao s puta iz Turske, imao sve lire i oko 16KM. I pokupim taxi na aerodromu, voznja bi bila nekih 2-3 kilometra max. I govorim debilu da imam samo 16KM, pitam za tu kratku voznjicu, kaze hajd sjedi. Nismo ni kilometar presli poce govno kukat kako mu se ne isplati palit Mercedes bez minimalno 25KM....tu ja pizdim i momentalno ga zaustavljam, ostavim 5KM i izadjem vani...idi u 3 pm....za 16 KM mogu normalnim taksijem od Bascarsije do Hrasnice....
Nisi mu trebao ostaviti ni tih 5 KM. Možda eto 1-2 KM, čisto reda radi.

Govna bezobrazna. Šta sve mi trpimo. :facepalm:
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5432 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

Nefs-i Mulhima wrote:
O'zone wrote:Meni bi takva odluka bila OK.

5 KM sa uključenih 2-3 km u tu cijenu je po meni normalna opcija.
Svako gleda svoju guzicu.... :roll:

Ša će npr, moja tetka koja mora da uzme taxi da odvuče dijete u školu? (Dijete ima daunov sindrom + slabo razvijene misice, pa od dužeg hodanja bude u vodi od znoja??!?)... Relacija je smješna za 2 KM a kamo li 5KM, al eto...

X tako drugih primjera ima...
U tom slucaju treba drzava da joj izda bedz na osnovu kojega ima popust u taksiju, a razliku taksisti subvncira drzava. :oops:

Ali isto tako drzava mora oduzeti licence ovim taksistima o kojima govori ultima.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#5433 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Kataklinger »

Moram se unsubscribeat sa teme, samo se dzaba nerviram citajuci iskustva gradjana s ovim kretenima. Sreca pa rijetko koristim taxi, ali kad zatreba, nema mi nista draze nego kad cekam taxi a ljoSe se zaleti sa standa da se ponudi a ja kulturno odbijem uz izgovor sa cekam "non-Sa" taxi [emoji48]

Ima ih i pri sebi, ali su zanemarivi i rijetki.

Usput, preporuka za Holland taxi, dok mi je trebao taxi intezivnije, zvao sam njih i nisam nikad imao lose iskustvo. Jest da su im vecina auta Golf 4 karavan, sa predjenih 700-800 hiljada kilometara ali su uvijek cisti i imaju neki miris u autu. Tu je veliki tablet sa Taximetar aplikacijom + 11-a voznja besplatna.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#5434 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Kako su nam duhoviti ovi forumski taxisti, grohotom se smijem.
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5435 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

Jon Spencer wrote:
insaneinthebrain wrote:bojkotovati govna ako uvedu ovu tarifu, nema druge :-x
Pazi, cilj je da nas takvi kao ti zaobiđu. Puna podrška bojkotu.

Vidimo se kad skupiš petaka.
Evo sa kakvim ljudima imamo posla.

Jebo ti svoj posao kad se ovako ponašaš.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#5436 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Brat »

Kataklinger wrote:Moram se unsubscribeat sa teme, samo se dzaba nerviram citajuci iskustva gradjana s ovim kretenima. Sreca pa rijetko koristim taxi, ali kad zatreba, nema mi nista draze nego kad cekam taxi a ljoSe se zaleti sa standa da se ponudi a ja kulturno odbijem uz izgovor sa cekam "non-Sa" taxi [emoji48]

Ima ih i pri sebi, ali su zanemarivi i rijetki.

Usput, preporuka za Holland taxi, dok mi je trebao taxi intezivnije, zvao sam njih i nisam nikad imao lose iskustvo. Jest da su im vecina auta Golf 4 karavan, sa predjenih 700-800 hiljada kilometara ali su uvijek cisti i imaju neki miris u autu. Tu je veliki tablet sa Taximetar aplikacijom + 11-a voznja besplatna.
Zanimljivo da pljuješ legalne taksiste, a hvališ divljake. Ofirno haveru, ofirno.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#5437 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

dječak sa šibicama wrote:Kako su nam duhoviti ovi forumski taxisti, grohotom se smijem.
Kad ti se ukaže 5.00 na taximetru pretpostavljam da ti neće biti smješno.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#5438 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Kataklinger wrote:Moram se unsubscribeat sa teme, samo se dzaba nerviram citajuci iskustva gradjana s ovim kretenima. Sreca pa rijetko koristim taxi, ali kad zatreba, nema mi nista draze nego kad cekam taxi a ljoSe se zaleti sa standa da se ponudi a ja kulturno odbijem uz izgovor sa cekam "non-Sa" taxi [emoji48]

Ima ih i pri sebi, ali su zanemarivi i rijetki.

Usput, preporuka za Holland taxi, dok mi je trebao taxi intezivnije, zvao sam njih i nisam nikad imao lose iskustvo. Jest da su im vecina auta Golf 4 karavan, sa predjenih 700-800 hiljada kilometara ali su uvijek cisti i imaju neki miris u autu. Tu je veliki tablet sa Taximetar aplikacijom + 11-a voznja besplatna.
Ima li inspekcije po gradu?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#5439 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vješalica »

Brat wrote:
Zanimljivo da pljuješ legalne taksiste, a hvališ divljake. Ofirno haveru, ofirno.
može popljuvati jer nisu legalni i rizično se voziti iz milion stvari sa njima
ali isto tako ako čovjek korektno obavi vožnju što bi ga neko hrakno jer ima legalni sa-taxi sa kojima si kao na ruletu hoće li te neki međed zlostavljati na vožnji i srati?
jedino rješenje je hitna uspostava redovnog javnog prevoza i autobusa koji će relacije sa aerodroma pokriti da gamad ne pljačka i ne zlostavlja
zasad autobus ima samo to treba bolje uvezati da se sa kartom može i presjesti na tramvaj itd...i rahat
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#5440 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

treba njima u inat uzimati nelegalne taxiste, boli me neka stvar za njihove zakone.

Dodjes na Latinsku ili u Mercator, pridje ti jaro i pita trebate li taxi. Naravno, a taxe klosari neka cekaju petaka, ko ih jebe.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#5441 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Brat »

Nisam te baš najbolje skontao. Nebitno.

Uđem ponekad na ovu temu čisto da pročitam malo, da se oraspoložim. Samo mi jedno nije jasno, kakvi ste to baksuzi pa vas zapadaju te budale od vozača. Vozim se na redovnoj bazi i nisam imao nekih većih neugodnosti. Jednom me je zavrno za pola marke crveni, jednom Sarajevo taksi nije upalio taksimetar. Jedan kod bbi-a kad uđem priča viceve vazda, zanimljiv čika. Elem, uglavnom nemam problema sa taksistima.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#5442 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Logovan wrote:
Jon Spencer wrote:
insaneinthebrain wrote:bojkotovati govna ako uvedu ovu tarifu, nema druge :-x
Pazi, cilj je da nas takvi kao ti zaobiđu. Puna podrška bojkotu.

Vidimo se kad skupiš petaka.
Evo sa kakvim ljudima imamo posla.

Jebo ti svoj posao kad se ovako ponašaš.

Što si nervozan, šta je problem:
a) To što on ne želi da koristi moje usluge?
b) To što ga ja u potpunosti podržavam u toj odluci?
c) To što on nema 5 KM da bi sjeo u taxi?
d) To što je on jako nekulturan?
e) To što ni ti nemaš 5 KM potrebnih za ulazak u taxi pa si morao opsovati?
f) Ništa od navedenog samo si htio popljuvat nekog danas bez ikakvog povoda?
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#5443 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

dječak sa šibicama wrote:treba njima u inat uzimati nelegalne taxiste, boli me neka stvar za njihove zakone.

Dodjes na Latinsku ili u Mercator, pridje ti jaro i pita trebate li taxi. Naravno, a taxe klosari neka cekaju petaka, ko ih jebe.
Nadam se da ćeš nastaviti uspješnu poslovnu saradnju sa "jarom".
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5444 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by quarterback »

nisam upratio, jel se ovo 5 km odnosi samo za sarajevo taxi ili za sve
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#5445 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Hakiz wrote:
Jon Spencer wrote:Nije beg cicija kilometar gore - dole.

Edit. Uglavnom bez petaka ne sjedaj.
Je li to Kantonalna odluka ili odluka Sarajevotaksija. Ako je samo Sarajevotaksi, onda vam je to put u propast.

Ako je Kantonalna, onda ovako:

Oni koji su uzimali kratke relacije to više neće raditi. Možda vam je bilo mrsko voziti za marku ili dvije (plus start), ali sada ćete i to izgubiti. Umjesto vožnje za marku ili dvije stajaćete na štandu ili trošiti gorivo kružeći po gradu. Zar nije bolje, naročito onima koji kruže, da ga neko zaustavi pa makar vožnju za marku i onda naplatiti tu marku plus start kada već ionako troši gorivo za kruženje.

Drugo, izgubićete ljude koji su se taksijem vozili više iz hira nego iz potrebe. Ja znam uzeti taksi jer mi je mrsko voziti se tramavajem i to nisu kratke relacije. Sada ću to prestati raditi.

Kako znamo taksiste i njihove trikove, može se garantovati da će taksimetri početi kucati prije nego što prođu ta 3 besplatna kilometra, tako da će i duže vožnje poskupiti. I na taj način ćete izgubiti jedan broj korisnika.

Uglavnom izgubićete korisnike koji nisu morali, ali su uzimali taksi. Ostaće vam oni koji baš moraju i malo onih koji se hadžijaju.

Nadam se da ste dobro sve izračunali.

Na sličan način su taksisti sa aerodroma po svijetu izgubili mušterije. Baš posmatram kada negdje otptujem, od oko 200 ljudi u avionu, ako izuzmemo one koje neko već čeka, možda petoro ode prema taksiju, svi ostali idu na metro ili aerobusove.

Svejedno hoće li i ostali taxi prevoznici prihvatiti ovaj cjenovnik ili ne. U slučaju da ostave niže cijene sva ova klijentela koja se vozi na kraćim relacijama će nagrnuti njima. Od tih vožnji niko ne može napraviti ozbiljan biznis. Samo povećevaš troškove jer su to uglavnom vožnje do padinskih dijelova grada sa katastrofalnim saobraćajnicama.
Ovi koji su se vozili na dužim relacijama će se i dalje voziti sa nama jer im novi cjenovnik neće uopšte biti poskupljenje. Ove vožnje od 5 KM i više će ustvari koštati otprilike isto kao i do sad.
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5446 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Logovan »

Jon Spencer wrote: Što si nervozan, šta je problem:
a) To što on ne želi da koristi moje usluge?
b) To što ga ja u potpunosti podržavam u toj odluci?
c) To što on nema 5 KM da bi sjeo u taxi?
d) To što je on jako nekulturan?
e) To što ni ti nemaš 5 KM potrebnih za ulazak u taxi pa si morao opsovati?
f) Ništa od navedenog samo si htio popljuvat nekog danas bez ikakvog povoda?
a) Normalno da ne želi koristiti tvoje usluge, jer je preskupo, a vi još znate i smrditi (kao i auto) i vozite namjerno sporo i svašta još nešto.
b) Podržavaj ga slobodno, ali vi ćete ostati bez mušterija, barem nadam se da će vas svi zaobilaziti. Ili makar da vam se drastično smanji broj mušterija.
c) Imao ili ne, druga stvar.
d) Nemaš pravo da nekome govoriš da je nekulturan. Pogledaj sebe.
e) Imam ja para hvala dragom Bogu, ali vama taksistima ne dam, jer ste obični lopovi.
f) Zaslužili ste da vas raja pljuje na svakom koraku. I čuj bez povoda.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#5447 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

quarterback wrote:nisam upratio, jel se ovo 5 km odnosi samo za sarajevo taxi ili za sve
Pa s obzirom da je pobijedila stranka koja im stoji iza ledja, bice za sve.

Za lijekova im petobanka zafalila, sta drugo reci.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#5448 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Logovan wrote:
Jon Spencer wrote: Što si nervozan, šta je problem:
a) To što on ne želi da koristi moje usluge?
b) To što ga ja u potpunosti podržavam u toj odluci?
c) To što on nema 5 KM da bi sjeo u taxi?
d) To što je on jako nekulturan?
e) To što ni ti nemaš 5 KM potrebnih za ulazak u taxi pa si morao opsovati?
f) Ništa od navedenog samo si htio popljuvat nekog danas bez ikakvog povoda?
a) Normalno da ne želi koristiti tvoje usluge, jer je preskupo, a vi još znate i smrditi (kao i auto) i vozite namjerno sporo i svašta još nešto.
b) Podržavaj ga slobodno, ali vi ćete ostati bez mušterija, barem nadam se da će vas svi zaobilaziti. Ili makar da vam se drastično smanji broj mušterija.
c) Imao ili ne, druga stvar.
d) Nemaš pravo da nekome govoriš da je nekulturan. Pogledaj sebe.
e) Imam ja para hvala dragom Bogu, ali vama taksistima ne dam, jer ste obični lopovi.
f) Zaslužili ste da vas raja pljuje na svakom koraku. I čuj bez povoda.
Trebao si sine izabrati jedan ili više ponuđenih odgovora, a ne odgovarati pojedinačno na svako pitanje.
Poprilično si nepismen, nekulturan, vulgaran i površan.
Sjedi jedan.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5449 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by quarterback »

dječak sa šibicama wrote:
quarterback wrote:nisam upratio, jel se ovo 5 km odnosi samo za sarajevo taxi ili za sve
Pa s obzirom da je pobijedila stranka koja im stoji iza ledja, bice za sve.

Za lijekova im petobanka zafalila, sta drugo reci.
ja sam ih odavno prekrizio, pitam onako, ovi moji stariji u porodici ponekad koriste taxi za krace relacije
emmir1
Posts: 4496
Joined: 07/06/2013 15:28

#5450 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by emmir1 »

Ovaj Sarajevo taxi je cirkus

Prilazim danas na Otoci kod Kumrovca sa djecom i stoje njih četvorica vani.

Rekoh ko je slobodan, oni govore da su zauzeti moraju da valjda voze jedan drugog

Ulazim u 3. auto po redu...

Imam torbu sa sobom od laptopa, kaže mi taxista dodirujem mu torbom ploču i grebem je...njegovo auto je skupo.
Inače auto je mercedes 2004 godište.

I kaže on meni neću ti naplatit vožnju samo nazovi i prijavi ove što nisu htjeli da uzmu vožnju.

Kaže svaki dan dođe na posao i zbog 3 ili 4 lika sa štanda koji mu dižu tlak sa ovim stvarima ode kući jer se ne može nosit sa tim

I fakat je u pravu, jedno 30 posto taxista u Sarajevo taxiju su smeće zbog kojih svi imaju lošu percepciju o cijelom Sarajevo taxiju
Post Reply