Eksplozija na Kovacima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#126

Post by addo888 »

znam dosta ljudi koji bi lahko srusili Titov spomenik-i ja sam bi ga slatko srusio.Ali problem nije u njemu problem je u cetnickoj bandi,dakle ko hoce osvetu neka ide u RS i srusi spomenik Draze ili neka ode u Srbiju i postavi exploziv na grob onog krmeta-da Bog da gorio vjecno u dzehennemu
Last edited by addo888 on 11/08/2006 17:46, edited 1 time in total.
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#127

Post by DTL »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Osveta, kome, Titovom spomeniku... :shock:
Cujes li ti sebe sta govoris? Zivi bio idi se dobro umij hladnom vodom, popij jedan ASPIRIN pa dodji da razgovaramo. Pa to je zadnje sto ovome gradu treba - rusenje Titovog spomenika u znak osvete. :x
Iako to niko od nas ne zeli, vidjeces kako ce se stvari razvijati. :sad:
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#128

Post by DTL »

induendo wrote:
DTL wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Osveta, kome, Titovom spomeniku... :shock:
Cujes li ti sebe sta govoris? Zivi bio idi se dobro umij hladnom vodom, popij jedan ASPIRIN pa dodji da razgovaramo. Pa to je zadnje sto ovome gradu treba - rusenje Titovog spomenika u znak osvete. :x
Iako to niko od nas ne zeli, vidjeces kako ce se stvari razvijati. :sad:
Neće se to u Sarajevu nikad desiti.Niko od građana ovog grada nema želje za tim.A vjerujem da će se ova rušilačka stoka sa strane brzo uhapsiti.Kod tebe je izgleda pesimizam u pitanju.Nisam baš najbolje protumačio odmah. :-?
Dobro jutro!!!!

A koliko sam blizu istine procitaj dva posta iznad, naseg dobrog i ljutog Adu888 sta napisa. :-?
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#129

Post by Nosferatu »

znam dosta ljudi koji bi lahko srusili Titov spomenik-i ja sam bi ga slatko srusio
Mehke kite - imal' iko muda u Brcko da ode? Il' ja moram opet Jemence dovoditi.

Image
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#130

Post by DTL »

induendo wrote:......vjerujem da će se ova rušilačka stoka sa strane brzo uhapsiti.....
I kako znas da je stoka sa strane?

Svi smo izgleda zaboravili Mostar 1998, kad je na istocnoj strani Mostara onaj masakr bio, Silajdzic je tada pjenio kako su to uradili Hrvati, na kraju se ispostavilo da su akteri bili Arapi, pripadnici Al-Qaide, koji su uhapseni i priznali su sta su uradili.

Da i sad ne bude tako? Ili slicno? :-)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#131

Post by Nosferatu »

DTL wrote:
induendo wrote:......vjerujem da će se ova rušilačka stoka sa strane brzo uhapsiti.....
I kako znas da je stoka sa strane?

Svi smo izgleda zaboravili Mostar 1998, kad je na istocnoj strani Mostara onaj masakr bio, Silajdzic je tada pjenio kako su to uradili Hrvati, na kraju se ispostavilo da su akteri bili Arapi, pripadnici Al-Qaide, koji su uhapseni i priznali su sta su uradili.

Da i sad ne bude tako? Ili slicno? :-)
Da, i u tom slucaju su napali na spomenik Bruce Lee-ja u 3 ujutro.
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#132

Post by addo888 »

a jebo vas tito sta ste navalili o njemu?? nije uospte problem u njemu nego u cetnicima,jebli vas oni
auto de fe
Posts: 76
Joined: 05/04/2006 17:04
Location: Sarajevo-Beograd
Contact:

#133

Post by auto de fe »

DTL wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Osveta, kome, Titovom spomeniku... :shock:
Cujes li ti sebe sta govoris? Zivi bio idi se dobro umij hladnom vodom, popij jedan ASPIRIN pa dodji da razgovaramo. Pa to je zadnje sto ovome gradu treba - rusenje Titovog spomenika u znak osvete. :x
Iako to niko od nas ne zeli, vidjeces kako ce se stvari razvijati. :sad:
Postoji mogucnost da ce biti revansizma,cinjenica ne tako brzo(dok se stvore uslovi) ali ja mislim da ne bi trebali nastradati spomenici ideologije koja je prosla.Mislim kada bi neko to uradio bilo bi stvarno bez veze, jer "komunjarama" se svetilo maksimalno sto se moglo od kako je taj sistem otisao pod led.Sve su unistili sto se moglo unistiti,opet kazem ti ljudi i njihovi spomenici nemaju veze sa ovim aktom i ne zasluzuje bilo koji partizan koji je mariso cetnike da sada dozivljava nekrofilicarsko- cetnicki metod nad svojim spomenikom.
Jedini spomenik koji bih ja opravdao da se srusi je onaj nevidljivi,spomenik teroristicko-fasitickoj CETNICKOJ ideologiji.Da se srusi da ga vise nema........a i oni sa njim u prah i pepeo.Oh boze......ucini da nestanu!!!!!!!
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#134

Post by DTL »

Nosferatu wrote:
Da, i u tom slucaju su napali na spomenik Bruce Lee-ja u 3 ujutro.
Ne nego eksplozivna naprava koja je aktivirana u Mostaru u noći između 18. i 19. septembra 1997. (ja napisah 1998, greška), a koja je snažno uzdrmala političku javnost u BiH i oko nje, bila je postavljena u automobil koji je poslužio tek kao ambalaža za tridesetak kilograma snažnog eksploziva.

U eksploziji koja je potresla Mostar nekoliko je osoba ranjeno, potpuno je uništeno pedesetak stanova i pedesetak automobila, više od stotinu stanova oštećeno je djelomično... Na mjestu eksplozije ostao je krater dubine 85, a promjera 240 centimetara.

Tada je H. Silajdžić bio najgorljiviji pristaša teorije o tome kako su to uradili Hrvati i njihova mafija. No istragaje utvrdila, što je kasnije potvrdio i Kantonalni sud u Zenici, da su automobil bombu podmetnuli Ahmed Zuhair Handala, državljanin Saudijske Arabije, koji je u odsutnosti osuđen je na deset godina zatvora, te Ali Ahmed Ali Hamad iz Bahreina i Nebil Ali Hila.

Dakle od Bruce Lee-ja ni traga ni glasa. :-?

Ovo smo svi već zaboravili, jel da?
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#135

Post by AjvazDedo »

Sta god da je, ko god da je...

ovo ne ide na dobro... :roll:
DTL
Posts: 147
Joined: 10/03/2004 00:00

#136

Post by DTL »

auto de fe wrote:
DTL wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Osveta, kome, Titovom spomeniku... :shock:
Cujes li ti sebe sta govoris? Zivi bio idi se dobro umij hladnom vodom, popij jedan ASPIRIN pa dodji da razgovaramo. Pa to je zadnje sto ovome gradu treba - rusenje Titovog spomenika u znak osvete. :x
Iako to niko od nas ne zeli, vidjeces kako ce se stvari razvijati. :sad:
Postoji mogucnost da ce biti revansizma,cinjenica ne tako brzo(dok se stvore uslovi) ali ja mislim da ne bi trebali nastradati spomenici ideologije koja je prosla.Mislim kada bi neko to uradio bilo bi stvarno bez veze, jer "komunjarama" se svetilo maksimalno sto se moglo od kako je taj sistem otisao pod led.Sve su unistili sto se moglo unistiti,opet kazem ti ljudi i njihovi spomenici nemaju veze sa ovim aktom i ne zasluzuje bilo koji partizan koji je mariso cetnike da sada dozivljava nekrofilicarsko- cetnicki metod nad svojim spomenikom.
Jedini spomenik koji bih ja opravdao da se srusi je onaj nevidljivi,spomenik teroristicko-fasitickoj CETNICKOJ ideologiji.Da se srusi da ga vise nema........a i oni sa njim u prah i pepeo.Oh boze......ucini da nestanu!!!!!!!
Ja bih da se potpišem pod ovo, ako ne braniš?

Pozdrav
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#137

Post by Anka »

addo888 wrote:znam dosta ljudi koji bi lahko srusili Titov spomenik-i ja sam bi ga slatko srusio.Ali problem nije u njemu problem je u cetnickoj bandi,dakle ko hoce osvetu neka ide u RS i srusi spomenik Draze ili neka ode u Srbiju i postavi exploziv na grob onog krmeta-da Bog da gorio vjecno u dzehennemu
Kažeš da bi slatko srušio Titov spomenik. Zašto? Šta je tebi Tito kriv?
Kome bi se ti osvetio da srušiš Titov spomenik? Srbima ne bi, Tito je bio Hrvat.
Koliko godina ti imaš? Sećaš li se bivše Juge ili se još nisi ni ispilio dok smo živeli kao normalan svet, išli u šoping u Trst, letovali u Hrvatskoj,zimovali u Sloveniji....putovali od "Vardara do Triglava", družili se.... a sada na svakih 200 kilometara pokazuješ pasoš....i svako je svakom neprijatelj.
Pre nego što proglasiš krivca (kojeg ti naravno već znaš) razmisli kako je moguće da kamere nisu radile 15 dana i da nije bilo nijednog jedinog stražara?
Alija Izetbegović je bio važna ličnost i sramota je da njegov grob nije bio obezbeđen.
Apsolutno osuđujem skrnavljenje nadgrobnih spomenika.
fruit
Posts: 56
Joined: 15/06/2005 22:04

#138

Post by fruit »

Znam da je ovo Četničko djelo!!!!!!!!
Jer oni samo udaraju gdje najviše boli !!!!
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#139

Post by AjvazDedo »

Kaze se gdje se knjige pale uskoro ce i ljude palit....

a gdje dizu grobove u zrak, sta iza toga ceka...? :(
AjvazDedo
Posts: 354
Joined: 29/08/2004 02:16

#140

Post by AjvazDedo »

fruit wrote:Znam da je ovo Četničko djelo!!!!!!!!
Jer oni samo udaraju gdje najviše boli !!!!
licno bi me vise bolilo da su povrijedili/ubili
jednu zivu osobu nego jedan grob... :roll:
fruit
Posts: 56
Joined: 15/06/2005 22:04

#141

Post by fruit »

Anka nemoj molim te "srat "više o Titu i Jugonostalgiji !!!
P.S
Izvini na izrazu al to je jedino origininalno !!!!!


[quote][/quote]
fruit
Posts: 56
Joined: 15/06/2005 22:04

#142

Post by fruit »

[quote][/quote]

A jest bitno šta ti osjećaš/neosjećaš??
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#143

Post by Nosferatu »

DTL wrote:
Nosferatu wrote:
Da, i u tom slucaju su napali na spomenik Bruce Lee-ja u 3 ujutro.
Ne nego eksplozivna naprava koja je aktivirana u Mostaru u noći između 18. i 19. septembra 1997. (ja napisah 1998, greška), a koja je snažno uzdrmala političku javnost u BiH i oko nje, bila je postavljena u automobil koji je poslužio tek kao ambalaža za tridesetak kilograma snažnog eksploziva.

U eksploziji koja je potresla Mostar nekoliko je osoba ranjeno, potpuno je uništeno pedesetak stanova i pedesetak automobila, više od stotinu stanova oštećeno je djelomično... Na mjestu eksplozije ostao je krater dubine 85, a promjera 240 centimetara.

Tada je H. Silajdžić bio najgorljiviji pristaša teorije o tome kako su to uradili Hrvati i njihova mafija. No istragaje utvrdila, što je kasnije potvrdio i Kantonalni sud u Zenici, da su automobil bombu podmetnuli Ahmed Zuhair Handala, državljanin Saudijske Arabije, koji je u odsutnosti osuđen je na deset godina zatvora, te Ali Ahmed Ali Hamad iz Bahreina i Nebil Ali Hila.

Dakle od Bruce Lee-ja ni traga ni glasa. :-?

Ovo smo svi već zaboravili, jel da?
Nisam zaboravio - nego da ti iskreno kazem - Al-Qaida ne dize mezarje ni turbete. Taj - mudzahid je bio izolovani fanatik i psihopata zaostao iza onog rata. Danas je 2006 a ne 1997 stoga - ako je neko nesto planirao dizati u havu - za te ideale - sigurno nebi bilo turbe u 3 ujutro.

Da su bili Cetnici ni u to nisam bas pretjerano siguran jer - bi onda bio krater 5m dubok i precnika 20m i to po mogucnost u sred bijela dana - da nekom i glava padne s ramena. Ali eto - sto je babi milo u snu joj se snilo.

Najvjerovatnije da su ove falange Fikretove dosle iz dijaspore u kojoj su godinama pazljivo skontavale sta ce i kako ce - oni imaju patolosku mrznju prema Aliji - jer je Alija - sjeo na predsjednicku tron i cusno im Fikru Velikog pa od tad do dana danasnjeg im je krenulo nizbrdo. Roknes nesto u 3h ujutro i u 6h si vec na avionu - popdne u Njemackoj, do veceri u Americi. Neka ga nadju sad - ako mogu.

Al' ovo je moja teorija.
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#144

Post by addo888 »

hahaha sad su eto autonomasi..ma nema hajmo u Kladusu da im podvalimo explozive.. :-) :oops:
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#145

Post by BECHO »

Ja mislim da su vanzemaljci sa svojim letecim tanjirima sletili na Kovace i da je Predator licno izveo atentat na rahmetli Aliju! :zzzz:

Nasi forumasi inace sve znaju - prije policije i Avaza! :-)
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#146

Post by Nosferatu »

BECHO wrote:Ja mislim da su vanzemaljci sa svojim letecim tanjirima sletili na Kovace i da je Predator licno izveo atentat na rahmetli Aliju! :zzzz:

Nasi forumasi inace sve znaju - prije policije i Avaza! :-)
Ja sam rekao - da je to moja teorija.

A policija da je mislila raditi svoj posao - imala bi il' kameru il' fizicki zastitara na lokaciji - ako vec kamere nisu radile. Posto nijedno ni drugo nije - postojalo, u 3h ujutro ko god i da je mogao sta vidjeti sumnjam da je bas - najbolji svjedok kojeg mozes naci da nekog "identificira".

Daj boze - da ja nisam u pravu al' proslo je 16h od kako je bomba bacena - ako za nekim tragaju - valjda bi izasli s informacijom u javnost umjesto da ne kazu nista i traze nekog - sami.
sveu16
Posts: 100
Joined: 27/05/2002 00:00

#147

Post by sveu16 »

Treba sto prije naci i kazniti krivce, da steta ne bude i veca.
emmiirr
Posts: 149
Joined: 27/02/2005 00:17

#148

Post by emmiirr »

Prije tacno 7 dana sam rekao dabogda da ovo na dobro izadje, a o cemu se zapravo radilo?
Otisao sam na Igman povodom manifestacije "Odbrana BiH- Igman 2006.", koja je prije svega imali vjerski karakter sa ciljem sjecanja na sve borce koji su svoje zivote ostavili na toj planini. I sta su Bosnjaci uradili? Samo 50 m od sehidskog mezarja na Igmanu, mimo protokola, organiziran je pravi seljacki teferic( U sredini seljak svira klavijature a oko njega cca 150 seljaka igra kolo) i sve to 50 m od sehidskog mezarja, dok samo cca 200 m od tog teferica bila je uprilicena svecana priredba na kojoj su se ucile ilahije, i njoj je prisustvovalo cca 100 ljudi.
Poslije toga sam rekao da me vise nista ne moze iznenaditi kada su u pitanju provokacije od strane cetnika i evo nije proslo mnogo, svega 7 dana, pa se sada s pravom pitam odakle vise Bogu strpljenje sa nama ovakvim kakvi smo , nakaradni i povrsni i da li je samounistenje nama vec odavno predodredjeno?


Pozdrav
stranac2
Posts: 677
Joined: 21/07/2006 14:45
Contact:

#149

Post by stranac2 »

Mislim da se udara po Bosni ovih zadnjih mjesecisa svih strana .....dok je kod Bošnjaka prisutna potpuna politička/javna/građanska letargičnost...ovo je sigurno djelo komšijskih sliužbi samo u cilju da se širi osjećaj haosa kod Bošnjaka...

Ako se ovako nastavi na dobrom smo putu da profućkamo
i ono malo državnosti što smo u ratu izborili...
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#150

Post by nesvrstan »

Ko je to ucinio i hoce li se ikad pronaci je samo jedna strana ovog slucaja.

Druga i mnogo ozbiljnija strana je ovo sto su neki vec primjetili - odgovornost onih koji su trebali brinuti o ovom spomeniku.

Prvo je to trebala biti drzava, pa nije. Pa je trebala Federacija, pa nije. Pa je trebao Kanton, pa nije. I onda je sve spalo na Bascarsijske zelene beretke i...sta se drugo moglo desiti!

Ni straze, ni kamera, ni svjetla, ni postovanja, ni pameti.
Post Reply