Eksplozija na Kovacima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#1 Eksplozija na Kovacima

Post by zaphodia »

Nocas u 3.00, uz strasnu eksploziju, dignuto je u zrak turbe Alije Izetbegovica. na okolnim kucama na Kovacima su porazbijana stakla, a ostecena su vozila koja su bila parkirana u blizini. Turbe prvog B&H Predsjednika je osteceno, kao i ostali nisani na mezarju.

Dinamitom na mrtva insana.. E svasta!!!
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#2

Post by manijak1 »

Pretostavljam da će Dodik i Čavić uz Borinu pomoć podnijeti krivičnu prijavu protiv NN počinilaca.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#3 Re: Eksplozija na Kovacima

Post by terapija »

zaphodia wrote:Nocas u 3.00, uz strasnu eksploziju, dignuto je u zrak turbe Alije Izetbegovica. na okolnim kucama na Kovacima su porazbijana stakla, a ostecena su vozila koja su bila parkirana u blizini. Turbe prvog B&H Predsjednika je osteceno, kao i ostali nisani na mezarju.

Dinamitom na mrtva insana.. E svasta!!!
Pa zasto si ti prvi(a) od koga to saznajem??
Zasto to nije exkluzivna vijest na Sa-X.com? Umjesto toga stavili trgovinski suficit jedne Kine...cccc

Ova eksplozija je zasigurno jos jedan potez u prljavoj predizbornoj kampanji. Vrijeme da se otrijeznimo i vidimo kakvi likovi vladaju nasim sudbinama.
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by vodolija_33 »

:shock: a svašta... :shock:

mene je probudila jaka eksplozija i znam da su se aktivirali alarmi na vozilima (živim u blizini) ali nisam znala šta je u pitanju....


ovo više nije normalno stanje.... pa kome to smeta :? :-?
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5

Post by Qler »

ne mogu da vjerujem... dici mezar u zrak.... :roll: :(
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#6 Re: Eksplozija na Kovacima

Post by Edit »

terapija wrote:
zaphodia wrote:Nocas u 3.00, uz strasnu eksploziju, dignuto je u zrak turbe Alije Izetbegovica. na okolnim kucama na Kovacima su porazbijana stakla, a ostecena su vozila koja su bila parkirana u blizini. Turbe prvog B&H Predsjednika je osteceno, kao i ostali nisani na mezarju.

Dinamitom na mrtva insana.. E svasta!!!
Pa zasto si ti prvi(a) od koga to saznajem??Zasto to nije exkluzivna vijest na Sa-X.com? Umjesto toga stavili trgovinski suficit jedne Kine...cccc
Vjerovatno zato sto neko tek treba da utvrdi da li je turbe dignuto u zrak, ili osteceneo od neke eksplozije u blizini... i cestitam sarajevo-x sto nisu stavili "rekla-kazala" na prvu strannicu. Ako se to desilo, bit ce neko zvanicno obavjestenje.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#7

Post by Mahalac »

da nije meta bio mezar lijevo :?


Svako nama moze hodati gradom....
Last edited by Mahalac on 11/08/2006 09:35, edited 1 time in total.
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#8 Re: Eksplozija na Kovacima

Post by zaphodia »

Edit wrote:
terapija wrote:
zaphodia wrote:Nocas u 3.00, uz strasnu eksploziju, dignuto je u zrak turbe Alije Izetbegovica. na okolnim kucama na Kovacima su porazbijana stakla, a ostecena su vozila koja su bila parkirana u blizini. Turbe prvog B&H Predsjednika je osteceno, kao i ostali nisani na mezarju.

Pa zasto si ti prvi(a) od koga to saznajem??Zasto to nije exkluzivna vijest na Sa-X.com? Umjesto toga stavili trgovinski suficit jedne Kine...cccc
sinoc sam spavalA kod mame, kod nacionala. nju je eksplozija probudila u 3, istrcala je i sve je bilo pusto. pola sata kasnije je izvela psa i zatekla punu carssiju policije, i cula sta se dogodilo. dakle - od 4 (kada je meni rekla) pa do 7 sam pokusavala doci do informacije. kad sam bila sasvim sigurna sta se dogodilo - postavila sam temu. nevjerovatno mi je, ipak, da od 3 do iza 7 nijedan medij nije nista objavio. pa ne zivimo u njujorku, malo je sarajevo.. ali nije to tema: mene zaista sokira ovo ludilo. kome smeta neciji mezar? i kakve ce biti konsekvence? i do kada ce NN utjeravati strah u kosti? da hoce vise proci izbori, za boga miloga ...

EDIT:
nije rekla-kazala: dogodilo se u 3! do 7 jutros se sve znalo, a ova vijest zasluzuje da bude komunicirana ISTOG trenutka.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#9 Re: Eksplozija na Kovacima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

zaphodia wrote:Nocas u 3.00, uz strasnu eksploziju, dignuto je u zrak turbe Alije Izetbegovica. na okolnim kucama na Kovacima su porazbijana stakla, a ostecena su vozila koja su bila parkirana u blizini. Turbe prvog B&H Predsjednika je osteceno, kao i ostali nisani na mezarju.

Dinamitom na mrtva insana.. E svasta!!!
Sta reci, cisti primjer terorizma.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#10

Post by Vingo »

Gnusan cin! :(
A ne mogu se oteti utisku da ce sve sto uslijedi biti jos gnusnije.
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#11

Post by idic »

Kad pomisliš da smo dosegli dno, onda se desi nešto ovako morbidno što ti pokaže da se može pasti još niže.
Ima li kraja teroru i krminalcima i kriminalnim grupama? :x

Hvata me jeza kad pomislim šta se još može desiti. fuj
hejter
Posts: 177
Joined: 04/07/2006 15:59

#12

Post by hejter »

Vala ako je to istina onda taj koji je bacio na djecu nek mu se vrati!
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#13

Post by ibrik »

Katastrofa, jad, bijeda, nevjerica, žalost...pa jasno mi je da postoje monstrumi koji zele ubiti nekoga jer mu smeta iz ovog ili onog razloga, ali da nekome smeta mrtav covjek to mi nikada nece biti jasno...nadam se samo da nece biti nekih vecih posljedica ovog cina, a vjerujem da nece jer se to dogodilo na rahmetli Alijinom mezaru...da je na bilo cijem drugom vjerujem da bi puno veca i medijska i svaka druga paznja bila posvecena...
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#14 Re: Eksplozija na Kovacima

Post by vodolija_33 »

induendo wrote:
Edit wrote:
terapija wrote: Pa zasto si ti prvi(a) od koga to saznajem??Zasto to nije exkluzivna vijest na Sa-X.com? Umjesto toga stavili trgovinski suficit jedne Kine...cccc
Vjerovatno zato sto neko tek treba da utvrdi da li je turbe dignuto u zrak, ili osteceneo od neke eksplozije u blizini... i cestitam sarajevo-x sto nisu stavili "rekla-kazala" na prvu strannicu. Ako se to desilo, bit ce neko zvanicno obavjestenje.
Na BH radiju je javljeno da je oštećeno eksplozijom ručne bombe.
e onda mora da su izmislili neku novu ručnu bombu :shock: onakva eksplozija :shock: .....

ima li iko da je čuo, osim mene?
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#15

Post by Vodenjak »

Ako je sve ovo tacno, predstavlja samo jos jedan korak dalje u rusenju svega, a posebno - morala...
Mislim na ono malo sto je ostalo...

Jadno i zalosno!
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#16

Post by Grom iz vedra neba »

Sramota.

:x

Vjerovatno ce Slobodna Bosna i Dani napisati da su "islamski teroristi" napali Aliju :-)

Sada bi trebalo privesti Senada Avdica i ostale huskace lika Alije Izetbegovica, da se utvrde uzroci i posljedice.

Da je neko digao statuu Tita, vidjeli biste kako mediji urlaju, napadaju, osudjuju...

Jos gore od svega je sto nekom smeta sehidsko mezarje kovaci, ljudi koji su dali sebe za odbranu BiH.

Gdje je Puljic?

Jeli to sada neko ugrozava Hrvate?
kikibobe
Posts: 25
Joined: 29/06/2003 00:00

#17 uzas

Post by kikibobe »

...................................
Last edited by kikibobe on 04/11/2010 20:45, edited 1 time in total.
zweistein
Posts: 20
Joined: 13/05/2006 20:29

#18

Post by zweistein »

stvarno sramota i sramota!

nisam vjerovao kada sam cuo to, sta ste vi mislili da su nestali dusmani na ovo se mora dati odgovor?

alija4ever
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#19

Post by terapija »

ibrik wrote:Katastrofa, jad, bijeda, nevjerica, žalost...pa jasno mi je da postoje monstrumi koji zele ubiti nekoga jer mu smeta iz ovog ili onog razloga, ali da nekome smeta mrtav covjek to mi nikada nece biti jasno...nadam se samo da nece biti nekih vecih posljedica ovog cina, a vjerujem da nece jer se to dogodilo na rahmetli Alijinom mezaru...da je na bilo cijem drugom vjerujem da bi puno veca i medijska i svaka druga paznja bila posvecena...
ovo ti je predizborna kampanja covjece...
Mozda je ista SDA to narucila kao odgovor na srpsko huskanje svog naroda u RS-u mucnite malo glavom ljudi, pa oni ce mater prodat za saku vlasti a kamoli vas i mene.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#20

Post by Vodenjak »

Grom iz vedra neba wrote:Sramota.

:x

Vjerovatno ce Slobodna Bosna i Dani napisati da su "islamski teroristi" napali Aliju :-)
Sada bi trebalo privesti Senada Avdica i ostale huskace lika Alije Izetbegovica, da se utvrde uzroci i posljedice.

Da je neko digao statuu Tita, vidjeli biste kako mediji urlaju, napadaju, osudjuju...

Jos gore od svega je sto nekom smeta sehidsko mezarje kovaci, ljudi koji su dali sebe za odbranu BiH.

Gdje je Puljic?

Jeli to sada neko ugrozava Hrvate?
Puche grom... :zzzz: :roll:
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#21

Post by alphonse kauders »

Grom iz vedra neba wrote:Sramota.

:x

Vjerovatno ce Slobodna Bosna i Dani napisati da su "islamski teroristi" napali Aliju :-)

Sada bi trebalo privesti Senada Avdica i ostale huskace lika Alije Izetbegovica, da se utvrde uzroci i posljedice.

Da je neko digao statuu Tita, vidjeli biste kako mediji urlaju, napadaju, osudjuju...

Jos gore od svega je sto nekom smeta sehidsko mezarje kovaci, ljudi koji su dali sebe za odbranu BiH.

Gdje je Puljic?

Jeli to sada neko ugrozava Hrvate?
Stani malo, polako. Jedno je ne slagati se sa politikom Alije I., a drugo dizati mezar čovjeku u zrak, pa je zato traženje dežurng krivca u Senadu A. bezveze.
Čin je š&upački i hinjski i može samo dovesti do povećanja međunacionalnih tenzija. Ne znam je li ovo bio neki smišljen plan ili djelo nekog pijanog i pohmanitalog N.N.-a, ali fakat u ovom gradu je sigurnost nula bodova.
Haj, nadam se da će naći krivca, iako čisto sumnjam.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#22 Re: uzas

Post by terapija »

kikibobe wrote:Da nije sve rekla-kazala da vam saopstim 100 % pouzdanu vijest.

Inace stanujem u blizini mezarija kovaci i mene je probudila strahovita explozija.

O bacanju rucne bombe nema govora jer kada sam krenuo jutros u carsiju vidio sam poprilicno osteceno turbe dede Alije,nišan je unisten u potpunosti, i crne okolne mezare u radijusu od 10 m.

Pitao sam jednog prijatelja koji inace tu kraj mezara strazari sta se desilo, on mi je rekao da trenutno niko nije strazario kada se desila explozija, i da jos niko ne zna ko bi mogao bit(i) pocinioc(i).

Nesto je zestoko explodiralo jer na okolnim kucama su porazbijani prozori, i vidio sam ostecena auta koja su bila parkirana u blizini.

Blizu mezarija se nemoze prici jer je sve pod kontrolom policije, trenutno se na kovacima nalazi masa novinara koja zeli dobiti ekskluzive... sta ces to im je posao.

Sve u svemu, ko god je owo ucinio samo je pokazao da je necovjek. Explozivom na mezar.... Nemam rijeci.
Sta ti ovo govori burazeru??? Velike su sanse da je ovo smisljeno... Ko god da je autor, saznat ce se kad tad...
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#23

Post by vodolija_33 »

terapija wrote:
ibrik wrote:Katastrofa, jad, bijeda, nevjerica, žalost...pa jasno mi je da postoje monstrumi koji zele ubiti nekoga jer mu smeta iz ovog ili onog razloga, ali da nekome smeta mrtav covjek to mi nikada nece biti jasno...nadam se samo da nece biti nekih vecih posljedica ovog cina, a vjerujem da nece jer se to dogodilo na rahmetli Alijinom mezaru...da je na bilo cijem drugom vjerujem da bi puno veca i medijska i svaka druga paznja bila posvecena...
ovo ti je predizborna kampanja covjece...
Mozda je ista SDA to narucila kao odgovor na srpsko huskanje svog naroda u RS-u mucnite malo glavom ljudi, pa oni ce mater prodat za saku vlasti a kamoli vas i mene.
ima li dna? :-?
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#24

Post by Vingo »

Krenule gnusobe.... :roll:

za sad na listi osumnjicenih imamo

1 Senada Avdica
2 Puljica
3 SDA
4 nn dusmane


Dalje?
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#25

Post by vodolija_33 »

pa dobro, neko očito jest ...

sigurno se ne radi o spontanoj exploziji...

mada se slažem, da su svi do sada pobrojani- NIĐE VEZE :-?
Post Reply