Sarajevski kafici nekad i sad...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#426 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by amrica »

mala raja - crtani pa krevet :D
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#427 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by vicious »

Chisum wrote:
vicious wrote:
amrica wrote:["mikogoago"]Ja mislim @amrica da se taj Farukov bas zvao ili zove Metronom.ne mogu se bas sto posto sjetiti,mali kafic na cosku.[/]


aha, ispod onog ogledala za aute, pa preko puta :-D a gore na vrhu 071
minijaturno nesto, koliko se sjecam :?
'bem ti mozak i krečanu, stanov'o sam tu, a ne mogu se sjetiti kako se zvalo! :D
Moguće da je Metronom...
Ma 'ta je bilo?! :lol: Mozak zarib'o, a? :lol:

Hajde, dajem vam jos fore, pa da vidimo ko ima tacan odgorov, a ko ispada iz igre... :D

Izgubili ste pravo na kviska! Sad samo ide a,b,c... :D

P.S. Divi sto je Muhi godra sto raja ne mogu da se sjete... :lol:
Ja nešto ne vidjeh da se ova enigma razriješila :?:

Hajd sad Chisume, govori! I nemoj se ništa ku*čiti što se ti jedini sjećaš, i na gerijatriji uvijek ima neko kome mozak još pomalo radi :D
Raska Muhina
Posts: 175
Joined: 22/04/2010 22:16

#428 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Raska Muhina »

o emu se ovdje piše :?: jel ovo nešto o politiKi :?: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#429 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Edin H. »

Raska Muhina wrote:o emu se ovdje piše :?: jel ovo nešto o politiKi :?: :lol:
Jasta je neg' politicki, vidis da su po nekakvoj Zori udarili :-) :skoljka:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#430 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

kako ste vi nako :?: inace-šta ima još :?: :lol:



ovo mi je najgore pitanje što mogu cut :lol: siti se ispricamo i na kraju kad pita--inace-šta ima još :lol:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#431 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by amrica »

muha_sa wrote:kako ste vi nako :?: inace-šta ima još :?: :lol:



ovo mi je najgore pitanje što mogu cut :lol: siti se ispricamo i na kraju kad pita--inace-šta ima još :lol:
a svakako te ne slusa :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#432 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

amrica wrote:
muha_sa wrote:kako ste vi nako :?: inace-šta ima još :?: :lol:



ovo mi je najgore pitanje što mogu cut :lol: siti se ispricamo i na kraju kad pita--inace-šta ima još :lol:
a svakako te ne slusa :lol: :lol:
:lol: :lol:
ma ja :lol: :lol:
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#433 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Tvrdokorna mrlja »

a one tamo kafane,iza sana...kraljica dunava,majestik i bila je pescara picerija tamo,vodio me frajer od rodice,negdje 85/86...kad su one otvorene..i sta je bilo prije gdje je buldog sad,jel ono vazda bilo od one hablecine :D ?

i sto ne radi sgl?jel ono od liberala prostor..mozel se kako to namotat,da otvorim i ja sebi kafanu :)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#434 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by amrica »

Tvrdokorna mrlja wrote:a one tamo kafane,iza sana...kraljica dunava,majestik i bila je pescara picerija tamo,vodio me frajer od rodice,negdje 85/86...kad su one otvorene..i sta je bilo prije gdje je buldog sad,jel ono vazda bilo od one hablecine :D ?

i sto ne radi sgl?jel ono od liberala prostor..mozel se kako to namotat,da otvorim i ja sebi kafanu :)

buldog je bio u konjinoj kuci, tacnije od roditelja, tata mu je bio dr .... i clan stranke u pravo doba.
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#435 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by IHAVEDREAM »

Tvrdokorna mrlja je napisao/la:
mozel jedno brzo trik kvescn..za muhu,amricu,kisuma,miku,edina i kompaniju

vanja,lajla,bojan

jel vam sta govore ta imena?
:( :( :D :D Da sam stara ko rimska amfora! :D :D
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#436 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by mikogoago »

IHAVEDREAM wrote:
Tvrdokorna mrlja je napisao/la:
mozel jedno brzo trik kvescn..za muhu,amricu,kisuma,miku,edina i kompaniju

vanja,lajla,bojan

jel vam sta govore ta imena?
:( :( :D :D Da sam stara ko rimska amfora! :D :D
Necemo pretjerivati.Muha je malo starija raja,kada je bio klinac pocetkom 60-ih,ja sam otprilike bio s kraja 60-ih,a pretpostavljam da su vecina ovih koji se sjecaju bili klinci pocetkom 70-ih.Jel tako?A znamo da su amfore mnogo starije :D.
Koliko se sjecam kafici su se poceli otvarati tamo oko 1975.Znam da je po jednoj statistici iz tog vremena u vrijeme Olimpijade bilo otprilike u Seheru preko 1600 kafica i restorana.Od toga su 800-900 bili kafici.Kad se uzme koliko je Sarajevo i koliko je ljudi tada zivjelo to je jako mnogo.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#437 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

IHAVEDREAM wrote:
Tvrdokorna mrlja je napisao/la:
mozel jedno brzo trik kvescn..za muhu,amricu,kisuma,miku,edina i kompaniju

vanja,lajla,bojan

jel vam sta govore ta imena?
:( :( :D :D Da sam stara ko rimska amfora! :D :D
-dobro vece djevojcice--cuj stara ko rimska amfora :-) šta bi ja trebo rec :lol:
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#438 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by sarajlija_ba »

muha_sa wrote: -dobro vece djevojcice--cuj stara ko rimska amfora :-) šta bi ja trebo rec :lol:
Da si star k'o brod koji je prevozio amforu :D
Ja k'o pramac :D
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#439 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by poznanik »

"Alma" je bio kafić koji je tamo neke '81. '82. bio dubke pun, čak se u večernjim satima nije moglo ući unutra, pa je raja stajala ispred i zatvarala prolaz.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#440 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by KatarinaKosaca »

poznanik wrote:"Alma" je bio kafić koji je tamo neke '81. '82. bio dubke pun, čak se u večernjim satima nije moglo ući unutra, pa je raja stajala ispred i zatvarala prolaz.
Gdje je bio? Doduše ja sam tih godina izlazila na Trasu :lol: :lol: sa "momkom" :lol: :lol:

Jednom smo poslije svratili u MOnd (jel se MOnd zvao onaj do Trase :? ), pa su nas istjerali jer smo mali. Pitali nas koliko imamo godina :lol:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#441 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by poznanik »

KatarinaKosaca wrote:
poznanik wrote:"Alma" je bio kafić koji je tamo neke '81. '82. bio dubke pun, čak se u večernjim satima nije moglo ući unutra, pa je raja stajala ispred i zatvarala prolaz.
Gdje je bio? Doduše ja sam tih godina izlazila na Trasu :lol: :lol: sa "momkom" :lol: :lol:

Jednom smo poslije svratili u MOnd (jel se MOnd zvao onaj do Trase :? ), pa su nas istjerali jer smo mali. Pitali nas koliko imamo godina :lol:

Ispod Logavine, ne znam kako se zove ta mala ulica, zaboravio... :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#442 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by amrica »

KatarinaKosaca wrote:
poznanik wrote:"Alma" je bio kafić koji je tamo neke '81. '82. bio dubke pun, čak se u večernjim satima nije moglo ući unutra, pa je raja stajala ispred i zatvarala prolaz.
Gdje je bio? Doduše ja sam tih godina izlazila na Trasu :lol: :lol: sa "momkom" :lol: :lol:

Jednom smo poslije svratili u MOnd (jel se MOnd zvao onaj do Trase :? ), pa su nas istjerali jer smo mali. Pitali nas koliko imamo godina :lol:


MOD :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#443 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Edin H. »

KatarinaKosaca wrote:
poznanik wrote:"Alma" je bio kafić koji je tamo neke '81. '82. bio dubke pun, čak se u večernjim satima nije moglo ući unutra, pa je raja stajala ispred i zatvarala prolaz.
Gdje je bio? Doduše ja sam tih godina izlazila na Trasu :lol: :lol: sa "momkom" :lol: :lol:

Jednom smo poslije svratili u MOnd (jel se MOnd zvao onaj do Trase :? ), pa su nas istjerali jer smo mali. Pitali nas koliko imamo godina :lol:
:lol: :lol: :lol:

E sto me nasmija, jeste MOD se zvao.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#444 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by KatarinaKosaca »

Edin H. wrote:E sto me nasmija, jeste MOD se zvao.
Istina :D Nikad tu više nisam ušla kako me dojmilo, ni kad sam narasla :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#445 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Edin H. »

KatarinaKosaca wrote:
Edin H. wrote:E sto me nasmija, jeste MOD se zvao.
Istina :D Nikad tu više nisam ušla kako me dojmilo, ni kad sam narasla :lol:
Nisu imali viziju da podrze na vrijeme buduce kvalitetne korisnike njihove usluge (citaj kafane :D ) :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#446 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by KatarinaKosaca »

Edin H. wrote:Nisu imali viziju da podrze na vrijeme buduce kvalitetne korisnike njihove usluge (citaj kafane :D ) :-)
Evidntno loš marketing plan :D Nego, jel netko išao u Džoker (ja sam tu nekad svraćala) gdje tramvaj prolazi od logavine prema katedrali. Mislim da je tu sad stomatološka ordinacija :? Kad je zatvoren taj kafić? Imam maglu :sad:
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#447 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Chisum »

vicious wrote:
Chisum wrote:
vicious wrote:
'bem ti mozak i krečanu, stanov'o sam tu, a ne mogu se sjetiti kako se zvalo! :D
Moguće da je Metronom...
Ma 'ta je bilo?! :lol: Mozak zarib'o, a? :lol:

Hajde, dajem vam jos fore, pa da vidimo ko ima tacan odgorov, a ko ispada iz igre... :D

Izgubili ste pravo na kviska! Sad samo ide a,b,c... :D

P.S. Divi sto je Muhi godra sto raja ne mogu da se sjete... :lol:
Ja nešto ne vidjeh da se ova enigma razriješila :?:

Hajd sad Chisume, govori! I nemoj se ništa ku*čiti što se ti jedini sjećaš, i na gerijatriji uvijek ima neko kome mozak još pomalo radi :D
:lol:

Evo konacno da se i ja tuspasim na temu nakon par dana...

Nego... jeb'o vas Faruk Cengic. Vi jos o njemu pricate... :lol:

Vidite da vas lozim, ta tlane... :D

Da budem iskren, ja sam tu kafanu skoro potpuno zaboravio, pa da Mikogoago ne pomenu Seju Cengica, ne bi mi nikada pala na pamet. Jeni to bilo neko specijalno mjesto... Ali nije Metronom. Cini mi se da se zvalo nesto kao Golden Pub, tako nesto.
Inace se radi o "poznatoj sarajevskoj ugostiteljskoj porodici"... nema ko se nije fat'o kafane i gazdovanja. Sejo jeste "usao u legendu", Rukfa tanko, ali im se i dajdzic Alden batrga. Koliko se sjecam Alden se motao oko KuK-a, pa onda svasta nesto, a sada je i u Alti drzao restoran, samo sto je to otislo u racku, kao i sama Alta.

Nego, Muha, sjedne li se jos ponekad kod Ote na smreku, ili pored, kod Shipca?
Last edited by Chisum on 07/12/2011 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#448 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Chisum »

KatarinaKosaca wrote:
Edin H. wrote:Nisu imali viziju da podrze na vrijeme buduce kvalitetne korisnike njihove usluge (citaj kafane :D ) :-)
Evidntno loš marketing plan :D Nego, jel netko išao u Džoker (ja sam tu nekad svraćala) gdje tramvaj prolazi od logavine prema katedrali. Mislim da je tu sad stomatološka ordinacija :? Kad je zatvoren taj kafić? Imam maglu :sad:
Uh sto me trznu... :lol: vidim stomatoloska ordinacija, kafana, Logavina... pa reko', nisi valjda, gluho i daleko, ti, gradska dama, zalazila kod Kucukalica... :lol: :lol:

Al' onda ugledah da govoris o necemu drugom.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#449 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by muha_sa »

oooooooooo :-D dobri naš Chisume-da te nema valjalo bi te izmislit :-D :thumbup:
jašta vec kod Ote :-D samo kod njega :-D u hefti bar triput :lol:
-šta cu-jebena navika a bogme i nema bolje kafe :) -ponekad i smreku pride uzmem--podje mi ah.
-što rekli zenicani--šmiga mi se :lol: :lol:
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#450 Re: Sarajevski kafici nekad i sad...

Post by Chisum »

mikogoago wrote:
IHAVEDREAM wrote:
Tvrdokorna mrlja je napisao/la:
mozel jedno brzo trik kvescn..za muhu,amricu,kisuma,miku,edina i kompaniju

vanja,lajla,bojan

jel vam sta govore ta imena?
:( :( :D :D Da sam stara ko rimska amfora! :D :D
Necemo pretjerivati.Muha je malo starija raja,kada je bio klinac pocetkom 60-ih,ja sam otprilike bio s kraja 60-ih,a pretpostavljam da su vecina ovih koji se sjecaju bili klinci pocetkom 70-ih.Jel tako?A znamo da su amfore mnogo starije :D.
Koliko se sjecam kafici su se poceli otvarati tamo oko 1975.Znam da je po jednoj statistici iz tog vremena u vrijeme Olimpijade bilo otprilike u Seheru preko 1600 kafica i restorana.Od toga su 800-900 bili kafici.Kad se uzme koliko je Sarajevo i koliko je ljudi tada zivjelo to je jako mnogo.

Mnogo sam puta procitao ili cuo o broju kafana, koji je osamdesetih ludo rastao, ali ne znam ni sam koliko bi to bilo tacno i koliko blizu pravoj slici, ali jedno je sigurno - Sarajevo je tih godina zaista imalo mjesta za svaciji ukus za razliku od ovog shabachkog vakta danas, kada mi je sve i jedna kafana ista, ist svaki kelner, ista bljutava muzika itd... Od onoliko kafana koje sam volio, koje sam, sto bi se reklo, prekucao, sve do jedne, ostade par mjesta gdje onako volim, ne da sjednem s namjerom - jer ni ta mjesta vise nisu ista - nego zalutam, pa se sjetim nekih vremena. Zvuci pateticno, ali tako je, jebes mi mater.
Danasnji balavci to vjerovatno vide drugacije, medjutim, u poredjenju sa starim sarajevskim kafanama, ovo je danas jedna gomila bezlicnih napucanih, ovo, ono, prostora, u koje, kada udjes, zivo ti se jebe sta svira, ko te sluzi, i da li si u Zenici, Tuzli ili Sarajevu.
Mislim, i u ono doba je bilo rupetina samo takvih... znaci, udjes mlad, zdrav i prav, a izadjes k'o da ti je cijela kafana pisala zavrat, ali je ipak postojala specificna kafanska kultura i znalo se ko gdje ide. Danas gdje god da sjednes, manje-vise, isti racku. Barem se ja tako osjecam. Reklama Lavazza, glupa zikamu, senzor sam pusta vodu nakon pishanja... i to je sve. itd.



muha_sa wrote:oooooooooo :-D dobri naš Chisume-da te nema valjalo bi te izmislit :-D :thumbup:
jašta vec kod Ote :-D samo kod njega :-D u hefti bar triput :lol:
-šta cu-jebena navika a bogme i nema bolje kafe :) -ponekad i smreku pride uzmem--podje mi ah.
-što rekli zenicani--šmiga mi se :lol: :lol:

Pa gdje si Muha, krme te ubolo, sto bi seljaci rekli... :lol:

Znam ja da ti i dalje furas Otu... I ja nekad naletim. Ali, kako mu je onaj sin dileja poceo sazivati vehabije, slabo, vala.. ne gumo da ih damgle.
Ali da je znala da se nadje galerija likova, jeste... od carsijskih privatnika, lopova svih vrsta i profila, jalijasa, preko fine raje, pa do meni uvijek interesantnih carsijskih stogodisnjaka, zaglavljenih u nekom davnom vremenu, koje niko nece nista da pita, da ne bi poceli "e moj sine, kako sam ja 1924. guzio, ne bi mi vjerov'o ..." :lol:

Valjda i mi pocinjemo tako zvucati na ovim temama.
Post Reply