Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

amrica

#251 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by amrica » 30/05/2009 23:45

separatizam zabranjen, nista cvila, grbavica, folovi, samo citavo rajvosa.... :x

A sto se tice Ede motoriste, mislim da je umro 96. ili 97., negdje vani, nl ili sl, samo se ne sjecam da se ubio, :shock:

HAVANA

#252 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by HAVANA » 30/05/2009 23:47

Objesio se u holandiji.
Tako mi reče neko,rakac čini mi se.On je u NL.

Bloodflow

#253 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Bloodflow » 30/05/2009 23:50

Evo malo iz moje mahale s Katedrale, Toto konobar iz Hamam bara (brkovi i faca ala Charlie Chaplin :D ) u ratu jedno vrijeme radio u Muzičkoj akademiji (tada se zvala Lira) i završio u Francuskoj, u Parizu u restoranu Harisa Džinovića...samo takav lik 8-)

Chisum

#254 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Chisum » 30/05/2009 23:54

Bloodflow wrote:Evo malo iz moje mahale s Katedrale, Toto konobar iz Hamam bara (brkovi i faca ala Charlie Chaplin :D ) u ratu jedno vrijeme radio u Muzičkoj akademiji (tada se zvala Lira) i završio u Francuskoj, u Parizu u restoranu Harisa Džinovića...samo takav lik 8-)
Simicevic? Raja iz Hajduk Veljkove?

Bloodflow

#255 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Bloodflow » 30/05/2009 23:59

Tačno tako...volim pogotke iz prve 8-)

Chisum

#256 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Chisum » 31/05/2009 00:00

:D

Bloodflow

#257 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Bloodflow » 31/05/2009 00:09

Malo bi ko znao njegovo prezime, čestitam, Srećko je odrobijao svoje tamo nekad kasnih sedamdesetih, u toj ekipi su bili još i Dragan roker, Šike narkos plejada prvobitnih SA horsaša, nažalost Dragan je umro ima i deset godina, sve je to izlazilo po Đerdanu, caffe Rock, Navi i Mošćanici 8-) ništa sila, samo osmijeh i šarm, pa kako se svidi kome...

amrica

#258 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by amrica » 31/05/2009 00:16

Bloodflow wrote:Malo bi ko znao njegovo prezime, čestitam, Srećko je odrobijao svoje tamo nekad kasnih sedamdesetih, u toj ekipi su bili još i Dragan roker, Šike narkos plejada prvobitnih SA horsaša, nažalost Dragan je umro ima i deset godina, sve je to izlazilo po Đerdanu, caffe Rock, Navi i Mošćanici 8-) ništa sila, samo osmijeh i šarm, pa kako se svidi kome...
Dragan roker..... davno bilo, cak i prije mene.

A rock, Djerdan, ... Nava slabo, Moscanica ni pod razno :roll:

I jedno vrijeme Slavuj :D :D

konrad

#259 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by konrad » 31/05/2009 15:38

Nisam znao da je umro Dragan, doduse mogo sam predpostavit :roll:

Atrus

#260 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Atrus » 31/05/2009 15:45

Off topic: nedostaje Mirci.

Edin H.

#261 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Edin H. » 01/06/2009 01:09

Bandierra Rossa wrote:
HAVANA wrote:Zlaja,olja,pero... ;-)
Jel vas žuti lopte uzmo. :lol:
Žuti mi je jednom uletio nogama u trbuh.Sreća pa sam duplo veći od njega.

Boga mi,i on po nekim osnovama zaslužuje da se pomene u ovoj temi.Sjećam se kad je proletio čovjeku kroz šajbu (naravno,sa vanjske strane prema unutra)...

Pa sta je drugo mogao kada je frajer pokusao zbrisati :D

Sjecate li se kada su i on Bogdan zamurijali zato sto su polomili lipe u aleji posadjene za Tita :zoka:

Ili kada je maznuo rotaciju sa drotovskog auta i trci kroz naselje i zavija "nina, nina....", a drotovi trce za njim :D

HAVANA

#262 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by HAVANA » 01/06/2009 01:24

Edine,koje si godište?

dakcu

#263 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by dakcu » 01/06/2009 01:28

Doda37 wrote:
exliberal wrote:
DZONPI wrote:Ja sam hodo po Stelexu i tu se sjecam dvojice likova koji su se bukvalno non stop marisali.Kolko se sjecam Droga iz pofalica i neki Campo cini mi se sa Alipasina al nisam siguran.
Droga je idiot kojeg nema nadaleko....isao je dosta cesto sa Kicom Drmancem( kojeg su raja zvali stripoteka jer je cijeli istetoviran ..naravno to je uradio dok je lezao u Zenici i Foci) i bio je jedan od zajebanijih likova ali koji se nije kurcio...taj tip imao pred rat vise zatvorskog staza nego sto je bio na slobodi.
Droga je u ratu ispekao i pojeo psa za opkladu...meni se cini da je jos uvijek ziv, smuca se po po pofalicima gleda gdje da se ogrebe za pivu..nije on bio zajeban..on je budala
Upravu si za Drogu, samo mislim da nije vise ziv, ali za psa nisam nikada cuo da je on to uradio , to je bio Aga

pardon tek sam sada bolje procitao, to za rat ne znam , Aga je pojeo psa pocetkom 80 -tih
Droga je umro prije nekoliko godina u najgorim mukama od raka bubrega. Aga je isti kao i prije 20 godina, druzi se sa Kicom. Stoje kod trafike i cugaju pive i jeftino vino.

hockey

#264 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by hockey » 01/06/2009 02:02

gdje ba mali AGI sa alipasinog A-faze, znal ko?

hockey

#265 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by hockey » 01/06/2009 02:18

Juku je pred rat razbio Zoka Macak, a ne Celo 1 ili 2 :skoljka:[/quote]
netacan odgovor ako mislis na Macka s Grbavice....prije samog rata Juka je bio izuzetno opasan i mocan :!: ;-)[/quote][/quote]
Juku je prebio Dzale sa Jezera pred pocetak rata.

Op3r4t0r

#266 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Op3r4t0r » 01/06/2009 02:23

HAVANA wrote:Edine,koje si godište?
Sramota ga reci :)

hockey

#267 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by hockey » 01/06/2009 02:29

Chisum wrote: A dje iskopa to za Ziju? Vise je verzija bilo.
Ali... jebo OZNA-u kako si ih sve upratila :D Svaka cast.

Nego, ovako kad citam imena, evo i da preskocimo one "maskote" tog vremena kojih se sjetimo u sekundi, mnogo nekih faca iz sjene mi se nadje pred ocima, a i oni su bili neizbjezni po pijankama po Kaktusu, svirkama u CDA, KuK-u, Domu mladih... onom smrdljivom Rebusu koji sam beskrajno volio radi dobrih svirki. Gomila nekih faca, sminkercica, tatini sinova, mahalaca, trebica, prigradskih papcica, pankera, skinsa... (nekako u ta predratna doba navala h/c bendova, bas dobrih svirki je bilo... mozda se neko, ako je iz tog filma, sjeti koncerta bostonskog Slapshota i one masovne marisane... negdje '91 koliko se sjecam... "krema" Sarajevskih skinsa, do duse grupica njih, protiv pankera i rokera... a i clanovi bend su fasovali degenek, pa je sve otislo u kurac)... uglavnom, kazem, eto i kada izuzmem vec pominjana imena "poznatih lica sarajevkog asfalta", koliko mi nekih faca prodje kroz glavu... neke i danas vidjam, bauljaju po gradu...neki - ko zna gdje su.

A tek kad kod Shevke u Bugatti ili Piramidu preko puta svrate oni "malo" stariji momci sarajevskog sfvalta... sa privremenog rada... I tu je znalo biti metar shege... :D
Bio sa ja na koncertu slapshota, bio pita skin (oVERDOZA U aMSSTERDAMU), Dado sa alipasinog, mane itd itd...ja Rus panker i ostatak, art,AG, rebus i arta ekipe.

hockey

#268 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by hockey » 01/06/2009 02:35

Nekako s proljeća wrote:
DZONPI wrote:Ja sam hodo po Stelexu i tu se sjecam dvojice likova koji su se bukvalno non stop marisali.Kolko se sjecam Droga iz pofalica i neki Campo cini mi se sa Alipasina al nisam siguran.
Navedeni je Samir zvani Droga i imao je kilersku facu, bio je dio tamo one ekipe iz ART-a na Skenderiji (Dado, Dilan,Hase,Eldar, Kemo...) a toj raji je pripadao i taj Campo koji je u stvari regulara ...zanimljivo je da se smanjuje kako stari.Radio je u samoposluzi u C fazi.Hordaši su bili oba...Droga nije vise među zivima.
Samir droga, kako to da nije ziv? Sa grdonja?

ObiVan

#269 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by ObiVan » 01/06/2009 03:08

hockey wrote:

Nego, ovako kad citam imena, evo i da preskocimo one "maskote" tog vremena kojih se sjetimo u sekundi, mnogo nekih faca iz sjene mi se nadje pred ocima, a i oni su bili neizbjezni po pijankama po Kaktusu, svirkama u CDA, KuK-u, Domu mladih... onom smrdljivom Rebusu koji sam beskrajno volio radi dobrih svirki. Gomila nekih faca, sminkercica, tatini sinova, mahalaca, trebica, prigradskih papcica, pankera, skinsa... (nekako u ta predratna doba navala h/c bendova, bas dobrih svirki je bilo... mozda se neko, ako je iz tog filma, sjeti koncerta bostonskog Slapshota i one masovne marisane... negdje '91 koliko se sjecam... "krema" Sarajevskih skinsa, do duse grupica njih, protiv pankera i rokera... a i clanovi bend su fasovali degenek, pa je sve otislo u kurac)... uglavnom, kazem, eto i kada izuzmem vec pominjana imena "poznatih lica sarajevkog asfalta", koliko mi nekih faca prodje kroz glavu... neke i danas vidjam, bauljaju po gradu...neki - ko zna gdje su.

A tek kad kod Shevke u Bugatti ili Piramidu preko puta svrate oni "malo" stariji momci sarajevskog sfvalta... sa privremenog rada... I tu je znalo biti metar shege... :D
Bio sa ja na koncertu slapshota, bio pita skin (oVERDOZA U aMSSTERDAMU), Dado sa alipasinog, mane itd itd...ja Rus panker i ostatak, art,AG, rebus i arta ekipe.

Pita skin? Jel pita skin hordas mislis? Kad se predozirao? Pouzdano?

sashamtl

#270 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by sashamtl » 01/06/2009 05:06

hockey wrote:
Chisum wrote: Bio sa ja na koncertu slapshota, bio pita skin (oVERDOZA U aMSSTERDAMU), Dado sa alipasinog, mane itd itd...ja Rus panker i ostatak, art,AG, rebus i arta ekipe.
Rus panker koji je nosio krestu ofarbanu temperom?
Zna li neko sta je bilo s njim, Shukijem (budi pametan) i Medom narkomanom koji je radio kao konobar u "Roku"?

Chisum

#271 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Chisum » 01/06/2009 08:28

hockey wrote:

Haha... svaka cast, haveru, na potsjecanju... bilo ono fino neko vrijeme, mamu mu jebem... Negazione, Slapshot... svapski Inferno, All...

Jebi ti to... ima nas jos okolo da se sjecamo... :D

P.S. Za Pitu je to gurnosi? Mislim cuo sam da je zaglavio, ali kako, to ne znam.

Chisum

#272 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by Chisum » 01/06/2009 08:44

sashamtl wrote:
hockey wrote:
Chisum wrote: Bio sa ja na koncertu slapshota, bio pita skin (oVERDOZA U aMSSTERDAMU), Dado sa alipasinog, mane itd itd...ja Rus panker i ostatak, art,AG, rebus i arta ekipe.
Rus panker koji je nosio krestu ofarbanu temperom?
Zna li neko sta je bilo s njim, Shukijem (budi pametan) i Medom narkomanom koji je radio kao konobar u "Roku"?
Rus, panker s Bjelava, ju je svojevremeno dizo i Eurokremom... :D

E to sto je komad budale bio.... a i sad je vjerujem, mada ga nisam vido pun kurac vremena. I on se bio na svasta nesto iznavlacio... bio je s nama u Hz ekipi, ali ga se dalo vidjeti i po svakakvim svirkama u i van Rajvosa.

DZONPI

#273 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by DZONPI » 01/06/2009 09:56

Vidi generacije ovdje.Zao mi za Drogu puno smo mi pive zajedno cugnuli.Znam ja i Haseta,Ertana,Kemicu i ostale.Moja je ekipa bila iz Svrakina,znali smo se i pomarat ali kasnije sve u dure.Znam za malog Campu,on je bio miran ali ovaj drugi i njega su cini mi se zvali campo ali brate kad god sam dole ovog vode iz Stelexa,Djuka izbacivac i ostali,vazda neka frka.Sjecali se ko frke u Stelexu sa onim rukometasima iz Doboja.Jebote saban Macak je dobiomare ko niko.Bilo je i njih svakakvih ali jedna od jacih marisana.I ja sam dobio malo ali sve ide u radni staz.

exliberal

#274 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by exliberal » 01/06/2009 16:38

Droga je umro prije nekoliko godina u najgorim mukama od raka bubrega. Aga je isti kao i prije 20 godina, druzi se sa Kicom. Stoje kod trafike i cugaju pive i jeftino vino.

jel bogati jel sa kicom jos uvijek onaj njegov pas :)....
jesi li cuo pricu kad su prije rata sjedili pred zelenarom (ona stara) ta ekipa, droda, aga, kico, ... i naidje autobus njemacki i tip nije bio siguran kojim putem da ide za zenicu ...pito kicu i on mu kaze ...uzbrdo humskom i u zenici su za pola sata...zaglavio se na 2 krivini ni gore ni dole... :D :D :D

ako si iz pofalica onda si znao i miru jozica....eh sto on nije mogao drotove u civilu....

hockey

#275 Re: Momci sa sarajevskog asfalta prije rata

Post by hockey » 01/06/2009 16:48

Za Pitu skina pouyzadano 100%, nasljedio neko nasljedstvo u amsterdamu i navuko se na hors. Rus panker jaran moj veliki sa bjelava izranjavan je bio dosta puta, al ga nema vise nigdje. Ko spomenu Kemicu... hodo kemica sa onom sanelom jednom kaze" Jebo sve svaki dan sam znao sta je jela, vadio sam joj fasirano izmedzu zuba".

Ljudi u ratu sam u sobi bio zajedno sa NESOM iz Bombardera dok se nije ispalio preko Grbavice i sa Samirom Drogom.

Jel ko zna sta je sa BREZOM. Prije pocetka rata cuku drzo u mracnoj sobi i hranio ga zivim mesom. Sa pofalica duge frckave kose, kasnije posto cetnik zesci.

Post Reply