KJKP RAD

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

HelaS
Posts: 5654
Joined: 22/09/2018 13:21

#26 Re: KJKP RAD

Post by HelaS »

insaneinthebrain wrote: 22/01/2023 12:10 svaka cast, uspjeli su nakon 24 sata jednom da ociste ulicu grtalicom. valjda ima precih :thumbup: :run:
Pa postoje prioritetne gradske ulice i one koje takve nisu, za čišćenje snijega :-)

Koja je tvoja ulica?
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#27 Re: KJKP RAD

Post by nlt »

Uzeo sam listu tih famoznih računa koje nisam platio. Uglavnom to su neki računi iz 2006. Godine. U tom periodu nije bilo kontejnera zbog nekakvih radova na cesti u naselju i niko nije plaćao račune i neki su to i riješili i dug im je otpisan. Na tom izvodu piše datum tužbe 2007. Godina. Međutim nikad ništa nije došlo, osim da na svakom računu bude taj dug od 70 i koju KM.
Mislio sam sastaviti neki zahtjev i tražiti da mi to otpišu. Ima li neko neku ideju da se pozovemo na nešto? Neki zakon, zastara i tako to?
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#28 Re: KJKP RAD

Post by bumerangss »

NediM17 wrote: 18/01/2023 21:25 To je inace idiotizam racunica po kvadraturi, ljudi proizvode smece a ne kvadrati.
U Visokom je npr. 3 KM + PDV po clanu domacinstva.
I ja mislim da je pošteno placati po clanu a ne kvadraturi
Imam komsinicu koja ima minimalnu penziju 450 km ima 84 godine i staru kucu u kojoj živi i novu nedovršenu kucu u kojoj niko ne živi
Sin otisao u Njemacku i mislim da joj vrlo malo pomaze... ona placa mesecno 18 km smece :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17210
Joined: 31/03/2019 14:56

#29 Re: KJKP RAD

Post by vjeshalica »

nlt wrote: 23/01/2023 19:05 Uzeo sam listu tih famoznih računa koje nisam platio. Uglavnom to su neki računi iz 2006. Godine. U tom periodu nije bilo kontejnera zbog nekakvih radova na cesti u naselju i niko nije plaćao račune i neki su to i riješili i dug im je otpisan. Na tom izvodu piše datum tužbe 2007. Godina. Međutim nikad ništa nije došlo, osim da na svakom računu bude taj dug od 70 i koju KM.
Mislio sam sastaviti neki zahtjev i tražiti da mi to otpišu. Ima li neko neku ideju da se pozovemo na nešto? Neki zakon, zastara i tako to?
Moras upit poslati jel dug utuzen na Sudu, ako nije zastario je. Ako jeste provjeriti u kojem vremenu je utuzen, da jeste sigurno bi dosad dosla odluka Suda. Trazi da ti izlistaju strukturu duga i da li je pokrenut spor.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19513
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#30 Re: KJKP RAD

Post by teskeredzic_22 »

nlt wrote: 23/01/2023 19:05 Uzeo sam listu tih famoznih računa koje nisam platio. Uglavnom to su neki računi iz 2006. Godine. U tom periodu nije bilo kontejnera zbog nekakvih radova na cesti u naselju i niko nije plaćao račune i neki su to i riješili i dug im je otpisan. Na tom izvodu piše datum tužbe 2007. Godina. Međutim nikad ništa nije došlo, osim da na svakom računu bude taj dug od 70 i koju KM.
Mislio sam sastaviti neki zahtjev i tražiti da mi to otpišu. Ima li neko neku ideju da se pozovemo na nešto? Neki zakon, zastara i tako to?
Niti jedan račun nisi dužan platiti ako je stariji od godinu dana a nisi tužen.
Dakle zastara nastupa ako te KJKP Rad NIJE TUŽIO u roku od godinu dana od dana izdavanja neplaćenog računa.

Sretno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#31 Re: KJKP RAD

Post by Haris.ba »

teskeredzic_22 wrote: 27/01/2023 18:54
nlt wrote: 23/01/2023 19:05 Uzeo sam listu tih famoznih računa koje nisam platio. Uglavnom to su neki računi iz 2006. Godine. U tom periodu nije bilo kontejnera zbog nekakvih radova na cesti u naselju i niko nije plaćao račune i neki su to i riješili i dug im je otpisan. Na tom izvodu piše datum tužbe 2007. Godina. Međutim nikad ništa nije došlo, osim da na svakom računu bude taj dug od 70 i koju KM.
Mislio sam sastaviti neki zahtjev i tražiti da mi to otpišu. Ima li neko neku ideju da se pozovemo na nešto? Neki zakon, zastara i tako to?
Niti jedan račun nisi dužan platiti ako je stariji od godinu dana.
Zastara nastupa ako te KJKP Rad NIJE TUŽIO u roku od godinu dana od dana izdravanja računa.

Sretno.
Ali, mozda ga jeste tuzio. Samo, nije jos doslo na adresu.

Neka nazove rad i vidi jesu li ga tuzili.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#32 Re: KJKP RAD

Post by nlt »

Uzeo sam listing. Prema tom njihovom papiru tužili su 2006. Godine...
To je vjerovatno sve zastarilo ?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#33 Re: KJKP RAD

Post by Haris.ba »

nlt wrote: 27/01/2023 20:14 Uzeo sam listing. Prema tom njihovom papiru tužili su 2006. Godine...
To je vjerovatno sve zastarilo ?
Ako su tuzili, nije zastarilo.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#34 Re: KJKP RAD

Post by nlt »

Kako ono ide.. ako je donesena presuda, mada meni nikad ništa nije došlo :? Presuda zastari nakon 10 god? Ili tako nekako
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#35 Re: KJKP RAD

Post by Haris.ba »

nlt wrote: 27/01/2023 20:54 Kako ono ide.. ako je donesena presuda, mada meni nikad ništa nije došlo :? Presuda zastari nakon 10 god? Ili tako nekako
Ako je donesena pravosnazna presuda.

Ti jos nisi dobio ni prvu dostavu sa suda (prijedlog za rjesenje o izvrsenju).
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#36 Re: KJKP RAD

Post by NediM17 »

Skupljaju smece nedjeljom u ova doba. :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37 Re: KJKP RAD

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 29/01/2023 21:45 Skupljaju smece nedjeljom u ova doba. :thumbup:
Najbolje kantonalno preduzece.... :thumbup:
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#38 Re: KJKP RAD

Post by Haris033 »

Koja je razlika u kontejnerima u Sarajevu u odnosu na kontejnere u EU?

Razlika je u tome što su svi kontejneri u Sa otvoreni, dok su u EU (Njemačka, Austrija, Skandinavija..) svi zatvoreni..

Nema čistog Sarajeva sa otvorenim kontejnerima (vrane, psi, ljudi, ulaze u kontejnere i raznose otpad ), i dok god se ne uvede sistem kažnjavanja za one koji ne recikliraju otpad..
Zatvorenim kontejnerima bi se i smanjio broj životinja kojima su kontejneri glavni izvor hrane..
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71990
Joined: 03/10/2011 20:11

#39 Re: KJKP RAD

Post by Chloe »

Haris033 wrote: 13/05/2023 18:10 Koja je razlika u kontejnerima u Sarajevu u odnosu na kontejnere u EU?

Razlika je u tome što su svi kontejneri u Sa otvoreni, dok su u EU (Njemačka, Austrija, Skandinavija..) svi zatvoreni..

Nema čistog Sarajeva sa otvorenim kontejnerima (vrane, psi, ljudi, ulaze u kontejnere i raznose otpad ), i dok god se ne uvede sistem kažnjavanja za one koji ne recikliraju otpad..
Zatvorenim kontejnerima bi se i smanjio broj životinja kojima su kontejneri glavni izvor hrane..
:thumbup:

Gledam Stojčevac, pored obnavljanja ostao je problem smeća.

Ok, nema ga na sve strane kao prije obnove, vidi se da građani paze, ali ujutro je smeće na sve strane razbacano, pravo ružan prizor kod jutarnje posjete.
Otvorene kante umjesto onih sa rotirajućim poklopcima. Vrane izvlače, psi razvlače. :-)

Čiko zadužen za održavanje umjesto da samo istresa kante, mora smeće kupiti okolo.
Gubljenje vremena, jer neko nije uključio mozak prilikom nabavke kanti. :-)
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#40 Re: KJKP RAD

Post by Haris033 »

Kada će se kod nas uvesti plaćanje plastične ambalaže, limenki, stakla i papira?
U Njemačkoj ljudi kada idu u kupovinu, npr. Kaufland, ponesu svu plastičnu ambalažu i dobiju vrijednost u € po svakoj toj boci, te tako sebi umanje račun nakon kupovine..
Zamislite koliko bi kod nas plastičnog otpada bilo manje da se uvede nešto slično?!
Zar nam treba toliko vremena da samo uradimo copy/paste od nekoga gdjecto godinama funkcioniše?

Znači, nema čistog Sarajeva bez dobrog Zakona o komunalnoj čistoći i recikliranju otpada.

Takođe, ljude treba naučiti da otvaraju i zatvaraju kontejnere, a ne da, zbog gađenja, gađaju kontejnere kesama sa otpadom sa 3 i više metara udaljenosti..
User avatar
okanomalo
Posts: 925
Joined: 09/01/2015 16:10

#41 Re: KJKP RAD

Post by okanomalo »

Haris033 wrote: 13/05/2023 18:10 Koja je razlika u kontejnerima u Sarajevu u odnosu na kontejnere u EU?

Razlika je u tome što su svi kontejneri u Sa otvoreni, dok su u EU (Njemačka, Austrija, Skandinavija..) svi zatvoreni..

Nema čistog Sarajeva sa otvorenim kontejnerima (vrane, psi, ljudi, ulaze u kontejnere i raznose otpad ), i dok god se ne uvede sistem kažnjavanja za one koji ne recikliraju otpad..
Zatvorenim kontejnerima bi se i smanjio broj životinja kojima su kontejneri glavni izvor hrane..
dodaj tome i da te iste kontejnere ponekad operu. ide ljeto i vrucine, kontejneri smrde ko kuga.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#42 Re: KJKP RAD

Post by thekupus »

Haris033 wrote: 13/05/2023 18:10 Koja je razlika u kontejnerima u Sarajevu u odnosu na kontejnere u EU?

Razlika je u tome što su svi kontejneri u Sa otvoreni, dok su u EU (Njemačka, Austrija, Skandinavija..) svi zatvoreni..

Nema čistog Sarajeva sa otvorenim kontejnerima (vrane, psi, ljudi, ulaze u kontejnere i raznose otpad ), i dok god se ne uvede sistem kažnjavanja za one koji ne recikliraju otpad..
Zatvorenim kontejnerima bi se i smanjio broj životinja kojima su kontejneri glavni izvor hrane..
eeee ja stalno zatvaram, dok me nisu jednom baš iz KJKP Rad napali zbog toga

obratite pažnju, oni često sami postave nešto u mehanizam da blokiraju zatvaranje poklopaca, neku letvu, flašu, bilo šta

ne znam zašto, ali tako je
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#43 Re: KJKP RAD

Post by Quaresma »

Sta je fazon sa ovom kosidbom trave?

Ne znam jel prava tema al ovo je fakar sramota. Trava ne da nije pokosena, nego izgleda kao da je pocupana. I jos ne znam zasto ne pokupe kad se pokosi pa izgleda kao sijeno poslije kad se osusi.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#44 Re: KJKP RAD

Post by baja »

Quaresma wrote: 26/06/2023 15:45 Sta je fazon sa ovom kosidbom trave?

Ne znam jel prava tema al ovo je fakar sramota. Trava ne da nije pokosena, nego izgleda kao da je pocupana. I jos ne znam zasto ne pokupe kad se pokosi pa izgleda kao sijeno poslije kad se osusi.
Sistem totalno loše uređen. U općini NG nešta kosi općina/Lokom, ali i Park a možda čak i Rad. kao imaju definisane površine između njih.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#45 Re: KJKP RAD

Post by Quaresma »

baja wrote: 26/06/2023 15:59
Quaresma wrote: 26/06/2023 15:45 Sta je fazon sa ovom kosidbom trave?

Ne znam jel prava tema al ovo je fakar sramota. Trava ne da nije pokosena, nego izgleda kao da je pocupana. I jos ne znam zasto ne pokupe kad se pokosi pa izgleda kao sijeno poslije kad se osusi.
Sistem totalno loše uređen. U općini NG nešta kosi općina/Lokom, ali i Park a možda čak i Rad. kao imaju definisane površine između njih.
Moj post se najvise i odnosi za NG. Bas gledam neke slike vojnickog sa teme slike Sarajeva i vidim trava pola metra gdje se djeca igraju.
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#46 Re: KJKP RAD

Post by El_comadante »

baja wrote: 26/06/2023 15:59
Quaresma wrote: 26/06/2023 15:45 Sta je fazon sa ovom kosidbom trave?

Ne znam jel prava tema al ovo je fakar sramota. Trava ne da nije pokosena, nego izgleda kao da je pocupana. I jos ne znam zasto ne pokupe kad se pokosi pa izgleda kao sijeno poslije kad se osusi.
Sistem totalno loše uređen. U općini NG nešta kosi općina/Lokom, ali i Park a možda čak i Rad. kao imaju definisane površine između njih.
Koliko znam lokom i park se bavi ovim a ne rad. Efendić je par puta optuživao park da nerade kako treba.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#47 Re: KJKP RAD

Post by baja »

Rad recimo kupi smeće sa asfalta, a sa zelenih površina Park. Zamisli te budalaštine....
Naiđe Parkovac i vjetar odnese papiriće na beton, može da ih ne pokupi ako želi. Kao može čak biti kažnjen za to :D

Vojnicko su skoro kosili sto jest jest...ali trava brzo naraste. S tim da ja djecu tamo nisam na travi vidio odavno. Djeca se igraju na betonu dok im roditelji piju kafu u obližnjim kafićima. Cuke se šetaju na toj travi kod DZ Saraj polje npr...
laik1981
Posts: 13006
Joined: 05/12/2012 13:04

#48 Re: KJKP RAD

Post by laik1981 »

Quaresma wrote: 26/06/2023 15:45 Sta je fazon sa ovom kosidbom trave?

Ne znam jel prava tema al ovo je fakar sramota. Trava ne da nije pokosena, nego izgleda kao da je pocupana. I jos ne znam zasto ne pokupe kad se pokosi pa izgleda kao sijeno poslije kad se osusi.
Ne sasjecaju ni zive ograde. Na nekim lokacijama pjesacke staze nestale jer ih je zauzela ziva ograda. Ja ne pamtim da je ikad ovako bilo. Oko nekih parkinga nece da kose jer kao trebaju se auta skloniti sto im nikad prije nije bio razlog da ne kose. Odredjeni dijelovi grada izgledaju bas uzasno. I u ratu se gledalo da to lici na nesto. Ne znam sta se desava.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#49 Re: KJKP RAD

Post by kabal1337 »

Treba pisati kazne svakom vlasniku kuce cija ziva ograda, stablo prerasta na ulicu i trotoar i takvim smanjuje prohodnost pjesaka, preglednost i vidljivost saobracajnih znakova. Dosta je vise nekulture i javasluka
Piaty
Posts: 5723
Joined: 01/12/2020 00:58

#50 Re: KJKP RAD

Post by Piaty »

Ubuduće, zovite Rad isključivo preko Vibera ili Whatsappa jer ovako regularno vam se neće javljati :shock:

Pa ovo ni gazda osrednjeg grila u Čevljanovićima ne bi uveo.

Jbt, u mene stara uopće ne koristi smartphone, a da ne govorim o ljudima koji ne koriste te dvije aplikacije.

Ooooooooojj Bože....
Post Reply