McDonalds Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#176 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by karanana »

Mislim da je 90% postova na ovoj temi totalni off topic.
User avatar
Quaresma
Posts: 6658
Joined: 19/07/2010 16:37

#177 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by Quaresma »

MTV wrote: 04/12/2022 00:01
sarajevsko_pivo wrote: 03/12/2022 23:45

Zašto?
8 sati na nogama u ugovoru pola sata pauza u praksi max 15 minuta, samo dan slobodan sedmicno iako pise 2, oduzimanja od plate radi gluposti, svi rade sve iako to na pocetku ne kazu, ako vide da si nesto slucajno zavrsio odmah zadaju nesto dodatno da nema praznog hoda...

Nije ni cudo sto cesto traze radnike i sto mnogi odu nakon mjesec, mada sam cuo da ima primjera budu samo pola sata i odu :lol: (mada ovo pola sata uzimam sa rezervom).

99% su tacne informacije od osobe koja je tamo radila... za druge MC ne znam...
sve je ovo istina nazalost, sam kad odem i vidim, jos kakvih musterija bude, svaka cast ko izdrzi.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#178 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by crveni_makovi »

Imala sam priliku slušati jako mladog rođaka koji je vrlo kratko radio u jednoj poslovnici u Mostaru. Nije se žalio na uslove rada u smislu da je mogao podnijeti i satnicu i sve dodatne (fizičke) poslove i posliće. Imao je nekoliko opomena prije nego što su ga izbacili. Prvo je jeo bez da plati šta jede, pa je više puta bio drzak i osoran prema kolegama. Na neki komentar kolegice da ne zabušava joj je rekao "ti debela prvo smršaj, pa onda nešto pričaj". Dakle, jedan osorni primitivac kojeg bih i ja izbacila po kratkom postupku. Sad koliko čujem uživa u povratku spavanju do podne i lijepim navikama svih ljudi koji neće dozvoliti da njih neko eksploatiše itd itd itd. I uživa u svom lijepom, savršenom vitkom tijelu dok žica roditelje za marku.
made_in_sarajevo
Posts: 5567
Joined: 06/05/2013 23:05

#179 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by made_in_sarajevo »

Nedzarici se renoviraju, drive in radi normalno. Koliko sam skontao ubacit ce ono narucivanje i placanje na ekranu, da ne moras na kasi stajati.

Inace mcdonalds je sranje, fuj, hamburger kod otrova pojam zdravlja i tako to. Za vikend u zagrebu udjemo ujutro oko 10, kad pazi belaja, pun mcdonalds ljudi, djece, pauza za dorucak... Ista stvar i kod nas i jos mogu komotno reci nas mc bi satro njihov mc, bar u ovom gdje sam jeo. Dakle.hocu reci za hranu da ista valja ce vazda biti mjesta i vazda ce raditi, a mcdonalds nece tako lako otici jer ga neko zajebava, nadje drugog i cao. Da im je hrana odvratna pa bas i nije, znao sam gore u Taletu pojesti u bilo koje doba dana nego u mcdonaldsu, a i znala je koja picerija uletiti isto kao Tale ili Zmaj npr vise puta

Realno laze svak ko ne bi uzeo licencu sad mcdonaldsa, kfc, burger kinga, starbucksa i slicno, isto kao sto ne bi svako pumpu otvorio nek stoji.
sarajevsko_pivo
Posts: 3431
Joined: 27/07/2009 16:22

#180 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by sarajevsko_pivo »

Ništa gore za doručak od poli salame, argete i suho mesa sve to sto bosnjo redovno konzumira. Zato na zapadu narod duže živi. U BiH svaka druga osoba oboli od raka
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#181 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by BiBi911 »

sarajevsko_pivo wrote: 04/12/2022 10:00 Ništa gore za doručak od poli salame, argete i suho mesa sve to sto bosnjo redovno konzumira. Zato na zapadu narod duže živi. U BiH svaka druga osoba oboli od raka

Razumijes se u doručak ko ona Mara u krivu ćunu

A svabe za dorucak bijela kobasica(meso kao u poli salami) dva kuhana jaja I po litre pive
Englezi 2 jaja I przeni komad "bacon" I puter

Oboljeli od raka Bosnia and Herzegovina 14,249 221.6
Denmark 39,996 334.9


https://www.wcrf.org/cancer-trends/glob ... y-country/
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#182 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by JohnnyS »

MUNAFIK wrote: 04/12/2022 01:50 Pita je uvijek bolja opcija od MCD svakako ne moze se to ni porediti.

A mi u Sarajevu imamo opcija... za 10 ili 11 markica (kolko je jedan meni u MCD) mozes fino jesto slicnu hranu (vrstu) bolju o100 puta.
Tebi. Jest i meni. Nekom nije. I treba to prihvatiti, a ne ga uvjeravati da ti jedeš bolje od nje(ga)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#183 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by JoseMujica »

što se mene tiče nisu ga morali ni otvarati
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#184 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by nles »

crveni_makovi wrote: 04/12/2022 09:01 Imala sam priliku slušati jako mladog rođaka koji je vrlo kratko radio u jednoj poslovnici u Mostaru. Nije se žalio na uslove rada u smislu da je mogao podnijeti i satnicu i sve dodatne (fizičke) poslove i posliće. Imao je nekoliko opomena prije nego što su ga izbacili. Prvo je jeo bez da plati šta jede, pa je više puta bio drzak i osoran prema kolegama. Na neki komentar kolegice da ne zabušava joj je rekao "ti debela prvo smršaj, pa onda nešto pričaj". Dakle, jedan osorni primitivac kojeg bih i ja izbacila po kratkom postupku. Sad koliko čujem uživa u povratku spavanju do podne i lijepim navikama svih ljudi koji neće dozvoliti da njih neko eksploatiše itd itd itd. I uživa u svom lijepom, savršenom vitkom tijelu dok žica roditelje za marku.
:shock:

U BiH radnici placaju jelo u MD?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#185 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by JohnnyS »

nles wrote: 04/12/2022 10:28
crveni_makovi wrote: 04/12/2022 09:01 Imala sam priliku slušati jako mladog rođaka koji je vrlo kratko radio u jednoj poslovnici u Mostaru. Nije se žalio na uslove rada u smislu da je mogao podnijeti i satnicu i sve dodatne (fizičke) poslove i posliće. Imao je nekoliko opomena prije nego što su ga izbacili. Prvo je jeo bez da plati šta jede, pa je više puta bio drzak i osoran prema kolegama. Na neki komentar kolegice da ne zabušava joj je rekao "ti debela prvo smršaj, pa onda nešto pričaj". Dakle, jedan osorni primitivac kojeg bih i ja izbacila po kratkom postupku. Sad koliko čujem uživa u povratku spavanju do podne i lijepim navikama svih ljudi koji neće dozvoliti da njih neko eksploatiše itd itd itd. I uživa u svom lijepom, savršenom vitkom tijelu dok žica roditelje za marku.
:shock:

U BiH radnici placaju jelo u MD?

To je ono što sam ti govorio. Imaju popust doduše
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#186 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by crveni_makovi »

BiBi911 wrote: 04/12/2022 10:11
sarajevsko_pivo wrote: 04/12/2022 10:00 Ništa gore za doručak od poli salame, argete i suho mesa sve to sto bosnjo redovno konzumira. Zato na zapadu narod duže živi. U BiH svaka druga osoba oboli od raka
Razumijes se u doručak ko ona Mara u krivu ćunu

A svabe za dorucak bijela kobasica(meso kao u poli salami) dva kuhana jaja I po litre pive
Englezi 2 jaja I przeni komad "bacon" I puter

Oboljeli od raka Bosnia and Herzegovina 14,249 221.6
Denmark 39,996 334.9
https://www.wcrf.org/cancer-trends/glob ... y-country/
Tema karcinoma je daleko složenija od svega nabrojanog ali da svi mahom konzumiramo smeće od hrane, kako u BiH, tako u cijelom svijetu nije daleko od istine. Ja već dugo ne kupujem i ne jedem prerađene namirnice kojima se ne vidi od čega su napravljene i trudim se jesti što više hranu koju mi proizvedemo na svojoj umjereno zagađenoj zemlji, i uz sav trud, vjerujem da uopšte nisam zaštićena od bolesti zbog svega čemu smo svi izloženi tokom cijelog života sa svih strana. Stres, vlaga u zraku i u našim životnim prostorima, plijesan u zidovima, zagađen zrak, zagađena voda, pesticidi svuda oko nas, hormoni rasta i razni dodaci u hrani, niska kultura življenja kojom smo direkno i indirektno pogođeni svakodnevno i bezbroj drugih faktora.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#187 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by crveni_makovi »

nles wrote: 04/12/2022 10:28
crveni_makovi wrote: 04/12/2022 09:01 Imala sam priliku slušati jako mladog rođaka koji je vrlo kratko radio u jednoj poslovnici u Mostaru. Nije se žalio na uslove rada u smislu da je mogao podnijeti i satnicu i sve dodatne (fizičke) poslove i posliće. Imao je nekoliko opomena prije nego što su ga izbacili. Prvo je jeo bez da plati šta jede, pa je više puta bio drzak i osoran prema kolegama. Na neki komentar kolegice da ne zabušava joj je rekao "ti debela prvo smršaj, pa onda nešto pričaj". Dakle, jedan osorni primitivac kojeg bih i ja izbacila po kratkom postupku. Sad koliko čujem uživa u povratku spavanju do podne i lijepim navikama svih ljudi koji neće dozvoliti da njih neko eksploatiše itd itd itd. I uživa u svom lijepom, savršenom vitkom tijelu dok žica roditelje za marku.
:shock:

U BiH radnici placaju jelo u MD?
Ne kontam zasto i ne bi placali osim ako je ugovorom definisano drugacije. Placaju li radnici koji proizvode ciglu istu ciglu kad je hoce kupiti ili je iznesu onako koliko pozele jer rade na proizvodnji cigle?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#188 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by JohnnyS »

Ljudski organizam nije predviđen da sjedi i jede toliko mesine i mlijeka svaki dan. Zato rakovi, zato gojaznost, zato milijun bolesti, zato smanjen broj spermija, zato pičke materine.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#189 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by kakotakonikako »

Dobra lokacija.

:bih:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#190 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by JohnnyS »

Realno, valjalo bi tamo H&M otvoriti :D
sarajevsko_pivo
Posts: 3431
Joined: 27/07/2009 16:22

#191 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by sarajevsko_pivo »

nles wrote: 04/12/2022 10:28
crveni_makovi wrote: 04/12/2022 09:01 Imala sam priliku slušati jako mladog rođaka koji je vrlo kratko radio u jednoj poslovnici u Mostaru. Nije se žalio na uslove rada u smislu da je mogao podnijeti i satnicu i sve dodatne (fizičke) poslove i posliće. Imao je nekoliko opomena prije nego što su ga izbacili. Prvo je jeo bez da plati šta jede, pa je više puta bio drzak i osoran prema kolegama. Na neki komentar kolegice da ne zabušava joj je rekao "ti debela prvo smršaj, pa onda nešto pričaj". Dakle, jedan osorni primitivac kojeg bih i ja izbacila po kratkom postupku. Sad koliko čujem uživa u povratku spavanju do podne i lijepim navikama svih ljudi koji neće dozvoliti da njih neko eksploatiše itd itd itd. I uživa u svom lijepom, savršenom vitkom tijelu dok žica roditelje za marku.
:shock:

U BiH radnici placaju jelo u MD?
Kao po cijelom svijetu. Dobiju 50% popusta
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#192 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by bitanga_sa_otesa »

sarajevsko_pivo wrote: 04/12/2022 10:00 Ništa gore za doručak od poli salame, argete i suho mesa sve to sto bosnjo redovno konzumira. Zato na zapadu narod duže živi. U BiH svaka druga osoba oboli od raka
ja bas narezao malu poli i otvorio argetu pikant i evo umacem poli u argetu i jedem bijeli hljeb iz pekare i citam sta ovdje pisete .poslije cu zalit kolom da mi malo zeludac provari ovo sto sam pojeo :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#193 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/12/2022 10:57
sarajevsko_pivo wrote: 04/12/2022 10:00 Ništa gore za doručak od poli salame, argete i suho mesa sve to sto bosnjo redovno konzumira. Zato na zapadu narod duže živi. U BiH svaka druga osoba oboli od raka
ja bas narezao malu poli i otvorio argetu pikant i evo umacem poli u argetu i jedem bijeli hljeb iz pekare i citam sta ovdje pisete .poslije cu zalit kolom da mi malo zeludac provari ovo sto sam pojeo :D
Bolje dvoguzom zalij
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#194 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by muha_sa »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/12/2022 10:57
sarajevsko_pivo wrote: 04/12/2022 10:00 Ništa gore za doručak od poli salame, argete i suho mesa sve to sto bosnjo redovno konzumira. Zato na zapadu narod duže živi. U BiH svaka druga osoba oboli od raka
ja bas narezao malu poli i otvorio argetu pikant i evo umacem poli u argetu i jedem bijeli hljeb iz pekare i citam sta ovdje pisete .poslije cu zalit kolom da mi malo zeludac provari ovo sto sam pojeo :D
Molim te zero kolom zalij :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#195 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: 04/12/2022 10:59

Bolje dvoguzom zalij
ne pijem alkohol,vjera mi brani :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#196 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by bitanga_sa_otesa »

muha_sa wrote: 04/12/2022 10:59
Molim te zero kolom zalij :D
samo skaj kola :thumbup:
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#197 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by crveni_makovi »

Najbolje podici spomenik poli i argeti s nekim prikladnim umjetnickim nazivom o ljepoti i milozvucnosti podrigivanja a neka ne izostane i neki stih o tome kako se od necega mora umrijeti, i sve drugo iz domena pateticnih doskocica kako jede ko je naucio a ne ko ima i tako unedogled. Mozda ostaviti neki slobodni savremeni ekran na kojem svako moze dijeliti mudrosti bez ogranicavanja kreativnosti i ljudskih sloboda.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#198 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/12/2022 10:57
sarajevsko_pivo wrote: 04/12/2022 10:00 Ništa gore za doručak od poli salame, argete i suho mesa sve to sto bosnjo redovno konzumira. Zato na zapadu narod duže živi. U BiH svaka druga osoba oboli od raka
ja bas narezao malu poli i otvorio argetu pikant i evo umacem poli u argetu i jedem bijeli hljeb iz pekare i citam sta ovdje pisete .poslije cu zalit kolom da mi malo zeludac provari ovo sto sam pojeo :D
a jate rođo čekam na dorućku na avtopiaci...
kupijo sam termoćarape i gvoiyerice baš je bijo dobar iybor

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128480
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#199 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 04/12/2022 11:08
bitanga_sa_otesa wrote: 04/12/2022 10:57

ja bas narezao malu poli i otvorio argetu pikant i evo umacem poli u argetu i jedem bijeli hljeb iz pekare i citam sta ovdje pisete .poslije cu zalit kolom da mi malo zeludac provari ovo sto sam pojeo :D
a jate rođo čekam na dorućku na avtopiaci...
kupijo sam termoćarape i gvoiyerice baš je bijo dobar iybor

Image
:lol: :lol:

A na kamionu roštilj :?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10461
Joined: 27/04/2021 22:52

#200 Re: Zatvara se McDonalds u Titovoj

Post by tramvajtrojka »

Naslovnica wrote: 04/12/2022 11:08
bitanga_sa_otesa wrote: 04/12/2022 10:57

ja bas narezao malu poli i otvorio argetu pikant i evo umacem poli u argetu i jedem bijeli hljeb iz pekare i citam sta ovdje pisete .poslije cu zalit kolom da mi malo zeludac provari ovo sto sam pojeo :D
a jate rođo čekam na dorućku na avtopiaci...
kupijo sam termoćarape i gvoiyerice baš je bijo dobar iybor

Image
joj dajgle luxury museme na stolu 8-) 8-) a tek najlon iznad glave ako malo ugrije imas i saunu uz jelo

kakve zapadnjacke tricarije gledaj bosanskog objeda i uzivanja u hrani :lol: , haj reci majcin sine nesto protiv ovoga da nije zdravo :skoljka:

racunam li se u sarajliju autohtonog jer nikad u svom životu nisam bio na autopijaci :?
Last edited by tramvajtrojka on 04/12/2022 11:15, edited 1 time in total.
Locked