Crvena Jabuka

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#201 Re: Crvena Jabuka

Post by vanjki »

Danas sam posjetio i moje impresije su pozitivne.Sarajevo zasluzuje prodavnicu sa delikatesnim proizvodima i zadali su sigurno udarac Merkatoru i Bingo sto se tice tog nekog napucanog delikatesnog imidza. Sigurno ih ne mogu prestici po prodaji da se odmah ogradim negativnih kritika.

Sve je lijepo poredano , kulturno i lijepo izgleda a pogotovo mesnica me fascinirala i hrana i salate za ponijeti.Ima dosta nivih proizvoda,kojih nema u drugim prodavnicama..Jesu skuplji ali posto svaki
veliki grad ima tako napucane delikatesne prodavnice u redu je.

Minus je parking tj.moras postrositi 20KM da bi dobio sat besplatnog a inace je 4KM. Ali i to je u redu obzirom da bi parking inace bio prepun.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#202 Re: Crvena Jabuka

Post by El_comadante »

Zar tropic nisu vlasnici Bugari koji su kupili objekate od Delte i Miškovića?
User avatar
konektovan
Posts: 40070
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#203 Re: Crvena Jabuka

Post by konektovan »

Ironmen wrote: 13/08/2022 18:46
Haris033 wrote: 13/08/2022 18:39 Bingo smradovi, gase frizidere, stede na struji, a kao rezultatnjihove stednje dobijem ubuđali mileram č:roll:
Više puta mi se desilo (a i drugim kupcima) da prikažu jedan iznos artikla na pultu, a na kasi mnogo veći...
Joe Lidl da uđe u BiH, I bit će goodbye Bingo :-D
Na odmoru sada sam imao priliku usput posjetiti LIDL drugi svijet je to za nas, od prezentacije robe do raznovrsnoti proizvoda, nista prije 2024 za BIH trziste na zalost jos treba cekati.
Ja sam bio neki dan u lidl-u Ploče, i moram ti reći da sam se razočarao pravo. Unutra poprilično razbacano, smrad na ulazu te dočeka i prati do centra objekta. Cjenovno, skuplji od naših prodavnica, sa izuzetkom nekih proizvoda njihove robne marke. Odjel sa voćem i povrćem na nivou binga,...ništa spektakularno, ali eto, konkurencija je dobrodošla.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#204 Re: Crvena Jabuka

Post by Hakiz »

Ima jedan problem sa prodavnicama koje prodaju delikatesnu i ekskluzivnu robu.

Poznajem neke ljude kojima cijena nije prevelik problem. Počnu kupovati proizvod i naviknu na njega. Odjednom više ne mogu da ga kupe. Skup je, malo ljudi ga kupuje, uvoznici i maloprodaja ne mogu živjeti od tako malo prodanih komada i prestanu ga nabavljati. Ljudi koji su na proizvod navikli sada imaju problem, imaju novac ali ne mogu proizvod kupiti. Bio to proizvod skuplje kozmetike, hrane, tehnike itd. A teško je sa konja na magarca, kada navikneš na dobro. Ako navikneš kožu na Kanebo kreme, ne možeš se vratiti na Niveu, ili sa Lindt na Dorinu, ne ide.

Tako da će biti interesantno vidjeti šta će orijentacija na delikatesu donijeti Crvenoj Jabuci, a šta potrošačima.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#205 Re: Crvena Jabuka

Post by Naslovnica »

vanjki wrote: 13/08/2022 21:42 Danas sam posjetio i moje impresije su pozitivne.Sarajevo zasluzuje prodavnicu sa delikatesnim proizvodima i zadali su sigurno udarac Merkatoru i Bingo sto se tice tog nekog napucanog delikatesnog imidza. Sigurno ih ne mogu prestici po prodaji da se odmah ogradim negativnih kritika.

Sve je lijepo poredano , kulturno i lijepo izgleda a pogotovo mesnica me fascinirala i hrana i salate za ponijeti.Ima dosta nivih proizvoda,kojih nema u drugim prodavnicama..Jesu skuplji ali posto svaki
veliki grad ima tako napucane delikatesne prodavnice u redu je.

Minus je parking tj.moras postrositi 20KM da bi dobio sat besplatnog a inace je 4KM. Ali i to je u redu obzirom da bi parking inace bio prepun.
Ima li se đe unutra sjesti i pojesti ako se kupi kod njih?
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#206 Re: Crvena Jabuka

Post by vanjki »

Naslovnica wrote: 13/08/2022 22:03
vanjki wrote: 13/08/2022 21:42 Danas sam posjetio i moje impresije su pozitivne.Sarajevo zasluzuje prodavnicu sa delikatesnim proizvodima i zadali su sigurno udarac Merkatoru i Bingo sto se tice tog nekog napucanog delikatesnog imidza. Sigurno ih ne mogu prestici po prodaji da se odmah ogradim negativnih kritika.

Sve je lijepo poredano , kulturno i lijepo izgleda a pogotovo mesnica me fascinirala i hrana i salate za ponijeti.Ima dosta nivih proizvoda,kojih nema u drugim prodavnicama..Jesu skuplji ali posto svaki
veliki grad ima tako napucane delikatesne prodavnice u redu je.

Minus je parking tj.moras postrositi 20KM da bi dobio sat besplatnog a inace je 4KM. Ali i to je u redu obzirom da bi parking inace bio prepun.
Ima li se đe unutra sjesti i pojesti ako se kupi kod njih?
Hmm.Dobro pitanje.Nisam vidjeo ali mozda na drugom
made_in_sarajevo
Posts: 5568
Joined: 06/05/2013 23:05

#207 Re: Crvena Jabuka

Post by made_in_sarajevo »

Mozete otici na zadnji sprat na terasu i pojesti ako ima mjesta
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#208 Re: Crvena Jabuka

Post by _Reds_ »

Super koncept, nešto novo u gradu.

Sve pohvale. Mesnica, lijepo piše da je mesio recimo halal.

Gdje ima svinjetine, sve jasno naznačeno.

Malo guzve, jer većina ne zna da koristi sama kase, pa dok se ljudi naviknu.
Gastro cijene sasvim ok. Pa i u marketu, recimo 2 x 4/1 kola 0.33, tj. 8 komada po 0.33 dodje manje od 4.5 KM.
Ili San Pellegrino 6komada oko 6 KM.

Zanimljivo da je firma registrovana u Jajcu, pise Crvena jabuka d.o.o Jajce.

jesti mozete na zadnjem spratu, ima unutra i dvije terase.
Last edited by _Reds_ on 13/08/2022 23:47, edited 1 time in total.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#209 Re: Crvena Jabuka

Post by mistek »

Fakat odlično razdvojeno meso, halal i svinjetina, a izbor u obje varijante dobar. Bukvalno je zid između i kao da su dvije različite mesnice u pitanju.
Gastro ponuda fantastična. Znači, imaš osjećaj da si u nekom top hotelu, samo što na kraju platiš :D Tu su mi cijene skroz ok, a nisam znao ovo za meso i da oni isprže, a baš sam bio bacio oko na one neke "kebabe" :D Jedini minus za one kolače, da li nisu izrezani ili šta, ali kako raja sama vadi, ono ni na šta ne liči, samo će im propadati bezveze, jer nakon što par osoba uzme, mogu ono baciti, niko više neće.

Što se tiče marketa, realno solidno jače cijene nego u ostalim supermarketima, ali je fazon da stvarno postoji značajno jači izbor. Nisam se nešto puno zadržavao, ali ono s kahvom mi je top (Je li ono oni melju onu kahvu? Ako sam dobro skontao :D ), ima proizvoda koje nigdje u gradu nemaš, ja sam konkretno malo oko sireva bio radoznao, malo oko nekog sosa i tu mi je odlično da ima nešto novo (vidjet ćemo i valja li). Eh sad, da odeš i kupiš školjku jaja nisam baš siguran, jer je svugdje baš dosta jeftinija :D Većina proizvoda je tako, od malo skuplja do 30% skuplja. Slično je i za voće, realno skuplje, ali fin izbor, djeluje kvalitetno.

I da, po meni najveći plus za one morske plodove. Znači, ima baš jakih zezancija, od jastoga, raba i škampi, preko raža i hobotnica, do razno raznih riba koje i ne možeš tako lahko naći u Sarajevu. Tu već ne znam je li skupo, jer nemaš s čim usporediti, ali je ekstra stvar da ima onakav izbor i da kad ti se prohtije znaš gdje ima.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#210 Re: Crvena Jabuka

Post by _Reds_ »

Da kafu samelju na licu mjesta, trrebas samo reći kako ćeš da samelju, da li za običnu našu kafu ili za neki aparat.
User avatar
nepass1
Posts: 9510
Joined: 06/07/2017 07:35

#211 Re: Crvena Jabuka

Post by nepass1 »

shape of despair wrote: 13/08/2022 17:23 posto sam svaki skoro dan u Bingu,malo se i nacuje koja od kasirki,a svakako svojim ocima vidim kako im je. Kazu,dobili smo za bajram neradni dan ali cemo sve iskihati!!!
I mrzim takve firme i politiku. Dobices ti sve sta ti treba ali ces krv za to propisati,jal radom jal mobingom
Meni je svejedno kome cu ostaviti svojih 3-5 KM za dorucak, sve je relativno,ali ako cu kvalitetnije pojesti i jos znam da neko radi za 1000KM onda me eto.
Ko radi sa narodom uvjek iskise. Iskisem i ja, i godisnji i bajram i novu godinu i sl dan. I zena mi iskise. A radimo u skroz drugim bransama. Ako je za bajram trebalo biti 100 ljudi a sutradan drugih sto zbog tog sl dana taj dan imas 180 ljudi. Uvjek je tako.
User avatar
nepass1
Posts: 9510
Joined: 06/07/2017 07:35

#212 Re: Crvena Jabuka

Post by nepass1 »

Ironmen wrote: 13/08/2022 18:46
Haris033 wrote: 13/08/2022 18:39 Bingo smradovi, gase frizidere, stede na struji, a kao rezultatnjihove stednje dobijem ubuđali mileram :roll:
Više puta mi se desilo (a i drugim kupcima) da prikažu jedan iznos artikla na pultu, a na kasi mnogo veći...
Joe Lidl da uđe u BiH, I bit će goodbye Bingo :-D
Na odmoru sada sam imao priliku usput posjetiti LIDL drugi svijet je to za nas, od prezentacije robe do raznovrsnoti proizvoda, nista prije 2024 za BIH trziste na zalost jos treba cekati.
Boga ti gdje si to bio u lidlu? Ja u koji god sam usao je tri nivoa ispod binga stup
User avatar
nepass1
Posts: 9510
Joined: 06/07/2017 07:35

#213 Re: Crvena Jabuka

Post by nepass1 »

Hakiz wrote: 13/08/2022 22:00 Ima jedan problem sa prodavnicama koje prodaju delikatesnu i ekskluzivnu robu.

Poznajem neke ljude kojima cijena nije prevelik problem. Počnu kupovati proizvod i naviknu na njega. Odjednom više ne mogu da ga kupe. Skup je, malo ljudi ga kupuje, uvoznici i maloprodaja ne mogu živjeti od tako malo prodanih komada i prestanu ga nabavljati. Ljudi koji su na proizvod navikli sada imaju problem, imaju novac ali ne mogu proizvod kupiti. Bio to proizvod skuplje kozmetike, hrane, tehnike itd. A teško je sa konja na magarca, kada navikneš na dobro. Ako navikneš kožu na Kanebo kreme, ne možeš se vratiti na Niveu, ili sa Lindt na Dorinu, ne ide.

Tako da će biti interesantno vidjeti šta će orijentacija na delikatesu donijeti Crvenoj Jabuci, a šta potrošačima.
Onda se moraju odseliti u njemacku :oops:
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#214 Re: Crvena Jabuka

Post by mayab »

Nađoh u Cj konačno rakiju KLEKU :kiss:
Seawolf
Posts: 7534
Joined: 14/06/2012 22:59

#215 Re: Crvena Jabuka

Post by Seawolf »

mayab wrote: 14/08/2022 09:42 Nađoh u Cj konačno rakiju KLEKU :kiss:
Ko je proizvođač?
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#216 Re: Crvena Jabuka

Post by mayab »

Seawolf wrote: 14/08/2022 09:47
mayab wrote: 14/08/2022 09:42 Nađoh u Cj konačno rakiju KLEKU :kiss:
Ko je proizvođač?
Prijedorčanka.com
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#217 Re: Crvena Jabuka

Post by Entropio »

Ko je vlasnik ovog marketa?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#218 Re: Crvena Jabuka

Post by bitanga_sa_otesa »

Entropio wrote: 14/08/2022 11:40 Ko je vlasnik ovog marketa?
neki hađo :-D
veliki_ah
Posts: 1080
Joined: 28/09/2008 23:42

#219 Re: Crvena Jabuka

Post by veliki_ah »

Najveci problem koji sam jucer vidio je to da prokisnjava. Cak i na prvom spratu je curila voda. Drugi sprat gdje se jede je bilo sve mokro, pola stolova je bilo neupotrebljivo. Ocito se ovaj priljepak na hotel nije dobro uradio.
Sto se tice marketa, sve pohvale za sada. Nije ovo bas zamisljeno se ovdje dolazi u mjesecno namirivanje, ali svako moze naci nesto za sebe da kupi s vremena na vrijeme i da dobro jede za fine pare.
User avatar
Ironmen
Posts: 5972
Joined: 29/07/2015 17:36

#220 Re: Crvena Jabuka

Post by Ironmen »

Tropico u Modrici posle 18:00h -50% na skoro svu gastronomsku ponudu taj dan koja se nije prodala, uvjek budu velike guzve, vjerovatno ce i Crvena Jabuka raditi na slican koncept, dobro dodje za studente, penzionere a i za nas obicne gradjana jeftinija varijanta vecere :-D
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#221 Re: Crvena Jabuka

Post by suspect_zero »

Ovo što ste pisali da gazda nije nacionalno obojen, da je korektan prema radnicima mi je dovoljno da makar jednom mjesečno odem i nešto kupim.
Čekat ću da prođe početnička gužva :D ....kakvi su sa higijenom i tim điđama?
User avatar
Ironmen
Posts: 5972
Joined: 29/07/2015 17:36

#222 Re: Crvena Jabuka

Post by Ironmen »

_Reds_ wrote: 13/08/2022 23:25 Super koncept, nešto novo u gradu.

Sve pohvale. Mesnica, lijepo piše da je mesio recimo halal.

Gdje ima svinjetine, sve jasno naznačeno.

Malo guzve, jer većina ne zna da koristi sama kase, pa dok se ljudi naviknu.
Gastro cijene sasvim ok. Pa i u marketu, recimo 2 x 4/1 kola 0.33, tj. 8 komada po 0.33 dodje manje od 4.5 KM.
Ili San Pellegrino 6komada oko 6 KM.

Zanimljivo da je firma registrovana u Jajcu, pise Crvena jabuka d.o.o Jajce.

jesti mozete na zadnjem spratu, ima unutra i dvije terase.
Mislim da firme kao sto su supermarketi ako rade u jednom od etinteta moraju imati u tom entitetu i srediste firme, mislim da i Bingo ima sjediste negdje u RS za poslovnice iz RS, neka me neko ispravni ako grijesim ali mislim da je tako.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#223 Re: Crvena Jabuka

Post by YouAreMyDestiny »

Radujem se morskim plodovima. :) U Sarajevu se ponuda morskih plodova svela maltene na sardine sa povrćem.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#224 Re: Crvena Jabuka

Post by bitanga_sa_otesa »

klix wrote: 14/08/2022 16:05 Radujem se morskim plodovima. :) U Sarajevu se ponuda morskih plodova svela maltene na sardine sa povrćem.
zadnjih mjesec dana nigdje nema losos fileta za kupiti :(
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#225 Re: Crvena Jabuka

Post by moonca »

Napokon neshto tako i u Sarajevu :thumbup: . mada me iznenadjuje da na ovaj nachin nude vino, cijene 1000 + KM.. :-) 5695.95KM

Image
Post Reply