Crvena Jabuka

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#126 Re: Crvena Jabuka

Post by HelaS »

tramvajtrojka wrote: 11/08/2022 22:35 Danas na MD-U otvorena je flagship radnja tropic marketa tj Crvena Jabuka objekat na tri etaže nudi vrhunski izbor , voca povrca , gastro odjela , marketa , barova , hrane , vina

Nova radnja koja je posramila Bingo i Konzum grupaciju sa ponudom robe , ove dvije grupacije su bile svele ponudu u Sarajevu da je losija nego prije desetak godina :run:
Marijin Dvor je lokalcija na kojoj se nalazi administrativno poslovni centar. Ne znam da li je regulacionim planom predviđen ovakav tip poslovanja, ovakav malotrgovački objekat, ali Rasim Bajrović iz Sjenice svakako je svojim kulturološkim vizijama uništio hotel Holiday, više nije ni Inn, jednako kao i hotel Evropu, pa su to sada dvije ugostiteljske malograđanske rupe, od kojih je Evropa prestižno mjesto za vjenčanje skorojevića.

Topicova Crvena jabuka lijepo izgleda, vrlo pristojno i moderno, ali joj nije mjesto na MD. Uobičajeno je da se ovakvi objekti grade na perifernim lokacijama, sa velikim parkinzima. U centru nema dovoljno prostora za vozila, stvarat će se još veće gužve koje paraliziraju MD. Ko je god izdao dozvolu za ovakav malotrgovački objekat, niti zna o urbanizmu, niti živi u gradu
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10454
Joined: 27/04/2021 22:52

#127 Re: Crvena Jabuka

Post by tramvajtrojka »

vjeshalica wrote: 13/08/2022 09:02 Cim nisu htjeli da ss potrude dovoljno govori o njima kakv odnos imaju prema musteriji, a danasnjoj nekoj prosjecnoj musteriji je svejedno jer je odrasla u skladu sa provincijskim pogledima na zivot bez smisla,organizacije i estetike tako da je i sleper na sred prodavnice potpuno prihvaljiva ponuda.
prvo nas je bingo naucio pa konzum i Mercator od njih preuzeli one seljacke palete po sredini prolaza gdje su velika kolica neupotrebljiva :run: :-)

a i ponuda gdje je ista da ne vidis natpis na ulazu i kese ne bi znao u kojoj si prodavnici jer sve istu robu imaju , smijesno i tuzno je da u ovom gradu se trebao cekati dolazak crvene jabuke da se moze uzeti najkvalitetnija italijanska pasta :-) il neko drugacije maslinovo ulje itd
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10454
Joined: 27/04/2021 22:52

#128 Re: Crvena Jabuka

Post by tramvajtrojka »

HelaS wrote: 13/08/2022 09:16
tramvajtrojka wrote: 11/08/2022 22:35 Danas na MD-U otvorena je flagship radnja tropic marketa tj Crvena Jabuka objekat na tri etaže nudi vrhunski izbor , voca povrca , gastro odjela , marketa , barova , hrane , vina

Nova radnja koja je posramila Bingo i Konzum grupaciju sa ponudom robe , ove dvije grupacije su bile svele ponudu u Sarajevu da je losija nego prije desetak godina :run:
Marijin Dvor je lokalcija na kojoj se nalazi administrativno poslovni centar. Ne znam da li je regulacionim planom predviđen ovakav tip poslovanja, ovakav malotrgovački objekat, ali Rasim Bajrović iz Sjenice svakako je svojim kulturološkim vizijama uništio hotel Holiday, više nije ni Inn, jednako kao i hotel Evropu, pa su to sada dvije ugostiteljske malograđanske rupe, od kojih je Evropa prestižno mjesto za vjenčanje skorojevića.

Topicova Crvena jabuka lijepo izgleda, vrlo pristojno i moderno, ali joj nije mjesto na MD. Uobičajeno je da se ovakvi objekti grade na perifernim lokacijama, sa velikim parkinzima. U centru nema dovoljno prostora za vozila, stvarat će se još veće gužve koje paraliziraju MD. Ko je god izdao dozvolu za ovakav malotrgovački objekat, niti zna o urbanizmu, niti živi u gradu
prvo i osnovno davno prije preuzimanja hotela evropa grupacije holiday je izgubio licencu tj nikad je nisu produzili , i bolje jer danasnji holiday inn je nesto kao ibis jeftini lanac hotela

a sto se tice crvene jabuke pa ona nije zamisljena da bude kao Mercator lozionicka i bcc bingo gdje se obavlja mjesecna kupovina , mozes al nije primarno ovo je market savrsen za centar grada , a i sto se tice parkinga imaju svoj parking sa naplatom i svakako 90% kupaca ce im dolaziti na nogama jer je takva lokacija
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#129 Re: Crvena Jabuka

Post by shape of despair »

ovo za parking nije tacno. zivim i radim na M.D i parkinga ima: alta, scc,vrbanja, muzej, kranjceviceva...... po logici parkinga nije se ni cineplexx trebao praviti. ali svi hoce pred ulaz da parkiraju i to ako more besplatno. jedna " radnjica" nece pogorsati puno situaciju.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#130 Re: Crvena Jabuka

Post by AtillaS »

HelaS wrote: 13/08/2022 09:16
Marijin Dvor je lokalcija na kojoj se nalazi administrativno poslovni centar. Ne znam da li je regulacionim planom predviđen ovakav tip poslovanja, ovakav malotrgovački objekat, ali Rasim Bajrović iz Sjenice svakako je svojim kulturološkim vizijama uništio hotel Holiday, više nije ni Inn, jednako kao i hotel Evropu, pa su to sada dvije ugostiteljske malograđanske rupe, od kojih je Evropa prestižno mjesto za vjenčanje skorojevića.

Topicova Crvena jabuka lijepo izgleda, vrlo pristojno i moderno, ali joj nije mjesto na MD. Uobičajeno je da se ovakvi objekti grade na perifernim lokacijama, sa velikim parkinzima. U centru nema dovoljno prostora za vozila, stvarat će se još veće gužve koje paraliziraju MD. Ko je god izdao dozvolu za ovakav malotrgovački objekat, niti zna o urbanizmu, niti živi u gradu
Oj zemljo. :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#131 Re: Crvena Jabuka

Post by vjeshalica »

shape of despair wrote: 13/08/2022 09:31 ovo za parking nije tacno. zivim i radim na M.D i parkinga ima: alta, scc,vrbanja, muzej, kranjceviceva...... po logici parkinga nije se ni cineplexx trebao praviti. ali svi hoce pred ulaz da parkiraju i to ako more besplatno. jedna " radnjica" nece pogorsati puno situaciju.
Jedna radnjica nece,ali hoce gmazovi ikompleksirani. Prekjuce milicija pise glavusinama kazne kod Alte jer su parkirani u onoj ulici udesno kad se skrene sa glavne. Dakle strogi bezobrazluk.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#132 Re: Crvena Jabuka

Post by pepeljara »

vjeshalica wrote: 13/08/2022 08:56 Bitno je da nema animozoteta prema "nasim" gulikozama,mafijasima,kriminalcima i laznim vjernicima i onima sto podvode maloljetnice i krecu u zivot i ostvaruju snove za samo 20KM u dzepu...(samo jedan primjercic).

Btw radnja izgleda predobro, al ipak Glošnjo voli urokani Bimgo sa sleperom na sred objekta :lol:
A tek higijena bingacha, iza ima otpad smrdi na 100m razbacano 200m onih zdjela plasticnih od hrane uzas. Samo domace :thumbup: :mrgreen: :bih:
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#133 Re: Crvena Jabuka

Post by Van Halen »

Super je imati izbora,pa makar bilo i skuplje. U svijetu ko drži do sebe navikava se da jede manje porcije a kvalitetnije,tako da je to korak naprijed.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#134 Re: Crvena Jabuka

Post by dječak sa šibicama »

Bingas je tako i zamislio poslovanje, zemljoradnicka zadruga koja radi po sistemu

Image

kako Islam vise nije jedina konkurencija, slijedi blaga panika, podmetanje nogu sa "dobrom starom" kvazipatriotskom proljev pricom, pri cemu patriota nema problem otici na kafu kod ratnog zlocinca Zuke i tako dalje i tako dalje. Da ne govorim sad o bingas patriotizmu sa mizernim platama radnicima.

Ovi ce vjerovatno malo reducirati asortiman, vino od 5 milja maraka ce samo skupljati prasinu ali to je vjerovatno i istaknuto cisto kao primjer malo drugacijeg kursa. A sta znas, mozda neko i kupi.
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#135 Re: Crvena Jabuka

Post by akcija007 »

Po meni je ovo top topva market u SA. Do sada nismo imali ovakav. Posramio je i Bingo i Konzum i Mercator zajedno.
Ponuda je extra , skuplja je od drugih i ekskluzivnija i delikatesnija. Ovo nije market za mjesecnu nabavku. Iako ima i takvih proizvoda.
Zbog ovakve ponude gastrronomije mjesto mu je u centru grada .
Parking ima za kupce 1h je besplatan uz racun 20 KM.
Sat vremena na parkingu njihovom je 4 KM. I to su napravili toliko visoku cijenu parkinga da otjeraju s tog parkinga ljudi koji nece kupovati u marketu.
dzulijano_pike
Posts: 88
Joined: 16/12/2021 23:28

#136 Re: Crvena Jabuka

Post by dzulijano_pike »

Još jedna radnja za snobove koji će se hvaliti da tamo kupuju i uz sav glas to isticati. Naravno uz par slika na IG :oops:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10454
Joined: 27/04/2021 22:52

#137 Re: Crvena Jabuka

Post by tramvajtrojka »

dzulijano_pike wrote: 13/08/2022 11:28 Još jedna radnja za snobove koji će se hvaliti da tamo kupuju i uz sav glas to isticati. Naravno uz par slika na IG :oops:
ti nastavi ici kod keme u piljaru , i svi sretni i zadovoljni i ti kojem se gade ove prodavnice i svi ostali koji bi da probaju nešto novo :thumbup: :thumbup:

hvala bogu na mogucnosti izbora
lajkujMe
Posts: 12135
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#138 Re: Crvena Jabuka

Post by lajkujMe »

Prvo da dam malo pozadine posto hajmo reci radim za firmu koja im je dobavljac i Direktori moje i tropica su kumovi

Pod broj jedan Tropic nije kao Kort/Fructa politicka firma.
Sami nastali sami narasli iako su ih probali sabotirati i Bosnjacke i Srpske "elite"
Ne zanima ih nacionalizam niti ko kakvu krv ima.

Pod broj jedan sto se tice uslova rada i plata mozda su medju najboljim u BIH.
Znam da radnice na slaganju robe izadju oko 950km sto je za maloprodajnu djelatnost vrh plata.
Magacioneri idu i do 1300km
Postuje se zakon svi su prijavljeni, imaju godisnjeg po zakonu i druge benificije.
Skoro pola osoblja iz Mercatora Lozionicka je preslo tamo preko noci.
Ne cudi jer je plata u Mercatoru/Konzumu medju najgorim trenutno plate ne prelaze 500 km :roll: FiS je tu takodjer uzasni uslovi rada.

Sto se tice brendiranja ne znam zasto nisu isli s Tropic/Moj Market ima razlog vjerovatno sjediste firme je u Jajcu ali vlasnik je Tropic Banja Luka.

Trenutno imaju nekoliko marketa u Federaciji, ja konkretno radim Kakanj, ali ima Bihac, V.Kladusa, Jajce itd...
Bio je i u Neumu ali zatvoren brzo isplati se raditi samo 3 mjeseca godisnje jbg :D
Iskreno kao komercijalista najmilije mi je raditi s Tropicima, nema zabusavanja, seronja sefova i slicno svi su profesionalni i prijateljski i odlicno se radi.


Sto se tice Marketa na Marijin Dvoru, sta da vam kazem ljudi su izvidili situaciju i uvidjeli da na tom reonu fali luksuzni market. Tu se nalaze institucije, trzni centri, kancelarije raznoraznih inostranih firmi.
Tokom dana na tom reonu grada hodaju ljudi s dubokim dzepovima koji zele luksuz ali istovremeno je market za svaciji dzep.
Pogotovo gastro odjel ce im biti hit jer do sada su kancelarije narucivale i slicno a ovako samo sidji do tamo i imaju izbor kakav zelis za male pare.


Sto se tice koncepta radnje mislim da takvo nesto ne postoji na balkanu. Ulozili su veoma ozbiljne pare u taj objekat sa zeljom da uspije.
Angazirali su najbolje ljude iz Sarajeva da rade u tom marketu.

Sto vam garantujem food kort, gastro odjel i delikates ukljucujuci mesaru i ribarnicu su glavni razlog zasto da idete u taj market.
I takoder da uzivate u robi koje nema nigdje vise u BIH a kamoli u Sarajevu.

Naime uprava je vecinu dobavljaca ciljano molila da se uvezu odredjene marke to jest artikli samo za taj market.
Nije ni zanimala ni cijena ni isplativost.

Konkretno od nas su trazili Simonini robnu marku luksuzne svinjetine tako da kazem.
Nesto sto moja firma ne bi nabavila nikada jer je preskupo za nase trziste.
Jok oni trazili platili unaprijed i pazi sad nabavili rashladnu vitrinu samo za tu marku vrijednu 10.000km.
Nikada oni te pare nece izvuci iz tog ali oni kazu mora biti i to je to.
Zato eksluzivno radimo s tom radnjom i centralnim tropicom u BL.

I tako je i kod drugih dobavljaca bilo.
Standard ce se drzati sto se hrane tice pogotovo gastro i delikates u koji god tropic odete vrh im je hrana cisto kvalitetno i lijepo na oko.

Mislim da je pogodak ovaj market za tu lokaciju.

E sad to nije Klasican hiper, ako ides u obicnu nabavku za kuce ono brasno, mlijeko, pasteta , arf, sapun... Nije ta radnja za tebe, ako ides za specificne stvari tipa meza, alkohol i da jedes bujrum :-D
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#139 Re: Crvena Jabuka

Post by akcija007 »

Mislim da se s Crvenom Jabukom nastradati food corner u SCC i Vapiaono u Alti
Pozdravljam konkurenciju ali ovaj market je vrh
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#140 Re: Crvena Jabuka

Post by konektovan »

akcija007 wrote: 13/08/2022 11:48 Mislim da se s Crvenom Jabukom nastradati food corner u SCC i Vapiaono u Alti
Pozdravljam konkurenciju ali ovaj market je vrh
Ma neće nastradati da će se zatvoriti...vrlo moguće da će se ići na korekcije cijena, a možda i neće..grad je pun turista.
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#141 Re: Crvena Jabuka

Post by Trappist »

dzulijano_pike wrote: 13/08/2022 11:28 Još jedna radnja za snobove koji će se hvaliti da tamo kupuju i uz sav glas to isticati. Naravno uz par slika na IG :oops:
Stavljanje slika na IG it supermarketa i da se hvali time? Nek i to cujem, ne znam jesi li ikad prije otvorio IG haha
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#142 Re: Crvena Jabuka

Post by Pandakonda »

akcija007 wrote: 13/08/2022 11:48 Mislim da se s Crvenom Jabukom nastradati food corner u SCC i Vapiaono u Alti
Pozdravljam konkurenciju ali ovaj market je vrh
Ogradio se SCC dolaskom KFC-a :D A Vapiano me cudi da nije vec propao, ja zivog roba tamo nisam vidio ne pamtim
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#143 Re: Crvena Jabuka

Post by konektovan »

Pandakonda wrote: 13/08/2022 12:00
akcija007 wrote: 13/08/2022 11:48 Mislim da se s Crvenom Jabukom nastradati food corner u SCC i Vapiaono u Alti
Pozdravljam konkurenciju ali ovaj market je vrh
Ogradio se SCC dolaskom KFC-a :D A Vapiano me cudi da nije vec propao, ja zivog roba tamo nisam vidio ne pamtim
Boga mi,.ti onda nisi ni provirio u vapiano, posebno vikendom,...radi solidno u zadnje vrijeme.
User avatar
drag_gost
Posts: 5502
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#144 Re: Crvena Jabuka

Post by drag_gost »

lajkujMe wrote: 13/08/2022 11:35 Prvo da dam malo pozadine posto hajmo reci radim za firmu koja im je dobavljac i Direktori moje i tropica su kumovi

Pod broj jedan Tropic nije kao Kort/Fructa politicka firma.
Sami nastali sami narasli iako su ih probali sabotirati i Bosnjacke i Srpske "elite"
Ne zanima ih nacionalizam niti ko kakvu krv ima.

Pod broj jedan sto se tice uslova rada i plata mozda su medju najboljim u BIH.
Znam da radnice na slaganju robe izadju oko 950km sto je za maloprodajnu djelatnost vrh plata.
Magacioneri idu i do 1300km
Postuje se zakon svi su prijavljeni, imaju godisnjeg po zakonu i druge benificije.
Skoro pola osoblja iz Mercatora Lozionicka je preslo tamo preko noci.
Ne cudi jer je plata u Mercatoru/Konzumu medju najgorim trenutno plate ne prelaze 500 km :roll: FiS je tu takodjer uzasni uslovi rada.

Sto se tice brendiranja ne znam zasto nisu isli s Tropic/Moj Market ima razlog vjerovatno sjediste firme je u Jajcu ali vlasnik je Tropic Banja Luka.

Trenutno imaju nekoliko marketa u Federaciji, ja konkretno radim Kakanj, ali ima Bihac, V.Kladusa, Jajce itd...
Bio je i u Neumu ali zatvoren brzo isplati se raditi samo 3 mjeseca godisnje jbg :D
Iskreno kao komercijalista najmilije mi je raditi s Tropicima, nema zabusavanja, seronja sefova i slicno svi su profesionalni i prijateljski i odlicno se radi.


Sto se tice Marketa na Marijin Dvoru, sta da vam kazem ljudi su izvidili situaciju i uvidjeli da na tom reonu fali luksuzni market. Tu se nalaze institucije, trzni centri, kancelarije raznoraznih inostranih firmi.
Tokom dana na tom reonu grada hodaju ljudi s dubokim dzepovima koji zele luksuz ali istovremeno je market za svaciji dzep.
Pogotovo gastro odjel ce im biti hit jer do sada su kancelarije narucivale i slicno a ovako samo sidji do tamo i imaju izbor kakav zelis za male pare.


Sto se tice koncepta radnje mislim da takvo nesto ne postoji na balkanu. Ulozili su veoma ozbiljne pare u taj objekat sa zeljom da uspije.
Angazirali su najbolje ljude iz Sarajeva da rade u tom marketu.

Sto vam garantujem food kort, gastro odjel i delikates ukljucujuci mesaru i ribarnicu su glavni razlog zasto da idete u taj market.
I takoder da uzivate u robi koje nema nigdje vise u BIH a kamoli u Sarajevu.

Naime uprava je vecinu dobavljaca ciljano molila da se uvezu odredjene marke to jest artikli samo za taj market.
Nije ni zanimala ni cijena ni isplativost.

Konkretno od nas su trazili Simonini robnu marku luksuzne svinjetine tako da kazem.
Nesto sto moja firma ne bi nabavila nikada jer je preskupo za nase trziste.
Jok oni trazili platili unaprijed i pazi sad nabavili rashladnu vitrinu samo za tu marku vrijednu 10.000km.
Nikada oni te pare nece izvuci iz tog ali oni kazu mora biti i to je to.
Zato eksluzivno radimo s tom radnjom i centralnim tropicom u BL.

I tako je i kod drugih dobavljaca bilo.
Standard ce se drzati sto se hrane tice pogotovo gastro i delikates u koji god tropic odete vrh im je hrana cisto kvalitetno i lijepo na oko.

Mislim da je pogodak ovaj market za tu lokaciju.

E sad to nije Klasican hiper, ako ides u obicnu nabavku za kuce ono brasno, mlijeko, pasteta , arf, sapun... Nije ta radnja za tebe, ako ides za specificne stvari tipa meza, alkohol i da jedes bujrum :-D
Sto li sam ja mislio da si ti u IT-ju...
User avatar
drag_gost
Posts: 5502
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#145 Re: Crvena Jabuka

Post by drag_gost »

Pandakonda wrote: 13/08/2022 12:00
akcija007 wrote: 13/08/2022 11:48 Mislim da se s Crvenom Jabukom nastradati food corner u SCC i Vapiaono u Alti
Pozdravljam konkurenciju ali ovaj market je vrh
Ogradio se SCC dolaskom KFC-a :D A Vapiano me cudi da nije vec propao, ja zivog roba tamo nisam vidio ne pamtim
Jucer sam bio i bio je fino popunjen, negdje oko 2-3 popodne.

Meni je Crvena Jabuka super. Na zadnjem spratu hrana je preskupa i mogla bi biti bolja, ali cijedjeni sokovi i smoothi-jevi su fenomenalni.

Ima opcija da se u marketu uzme svega (salata imaju najvise), pa da se iskombinuje neki miks za klopu. Cijena je 8.95 po kg. Kase sa radnicama ne postoje, vec su samousluzne sve. Radnice stoje pored ukoliko treba pomoc, jer se ljudi ponekad ne snalaze sa samousluznim kasama.
lajkujMe
Posts: 12135
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#146 Re: Crvena Jabuka

Post by lajkujMe »

drag_gost wrote: 13/08/2022 12:08
lajkujMe wrote: 13/08/2022 11:35 Prvo da dam malo pozadine posto hajmo reci radim za firmu koja im je dobavljac i Direktori moje i tropica su kumovi

Pod broj jedan Tropic nije kao Kort/Fructa politicka firma.
Sami nastali sami narasli iako su ih probali sabotirati i Bosnjacke i Srpske "elite"
Ne zanima ih nacionalizam niti ko kakvu krv ima.

Pod broj jedan sto se tice uslova rada i plata mozda su medju najboljim u BIH.
Znam da radnice na slaganju robe izadju oko 950km sto je za maloprodajnu djelatnost vrh plata.
Magacioneri idu i do 1300km
Postuje se zakon svi su prijavljeni, imaju godisnjeg po zakonu i druge benificije.
Skoro pola osoblja iz Mercatora Lozionicka je preslo tamo preko noci.
Ne cudi jer je plata u Mercatoru/Konzumu medju najgorim trenutno plate ne prelaze 500 km :roll: FiS je tu takodjer uzasni uslovi rada.

Sto se tice brendiranja ne znam zasto nisu isli s Tropic/Moj Market ima razlog vjerovatno sjediste firme je u Jajcu ali vlasnik je Tropic Banja Luka.

Trenutno imaju nekoliko marketa u Federaciji, ja konkretno radim Kakanj, ali ima Bihac, V.Kladusa, Jajce itd...
Bio je i u Neumu ali zatvoren brzo isplati se raditi samo 3 mjeseca godisnje jbg :D
Iskreno kao komercijalista najmilije mi je raditi s Tropicima, nema zabusavanja, seronja sefova i slicno svi su profesionalni i prijateljski i odlicno se radi.


Sto se tice Marketa na Marijin Dvoru, sta da vam kazem ljudi su izvidili situaciju i uvidjeli da na tom reonu fali luksuzni market. Tu se nalaze institucije, trzni centri, kancelarije raznoraznih inostranih firmi.
Tokom dana na tom reonu grada hodaju ljudi s dubokim dzepovima koji zele luksuz ali istovremeno je market za svaciji dzep.
Pogotovo gastro odjel ce im biti hit jer do sada su kancelarije narucivale i slicno a ovako samo sidji do tamo i imaju izbor kakav zelis za male pare.


Sto se tice koncepta radnje mislim da takvo nesto ne postoji na balkanu. Ulozili su veoma ozbiljne pare u taj objekat sa zeljom da uspije.
Angazirali su najbolje ljude iz Sarajeva da rade u tom marketu.

Sto vam garantujem food kort, gastro odjel i delikates ukljucujuci mesaru i ribarnicu su glavni razlog zasto da idete u taj market.
I takoder da uzivate u robi koje nema nigdje vise u BIH a kamoli u Sarajevu.

Naime uprava je vecinu dobavljaca ciljano molila da se uvezu odredjene marke to jest artikli samo za taj market.
Nije ni zanimala ni cijena ni isplativost.

Konkretno od nas su trazili Simonini robnu marku luksuzne svinjetine tako da kazem.
Nesto sto moja firma ne bi nabavila nikada jer je preskupo za nase trziste.
Jok oni trazili platili unaprijed i pazi sad nabavili rashladnu vitrinu samo za tu marku vrijednu 10.000km.
Nikada oni te pare nece izvuci iz tog ali oni kazu mora biti i to je to.
Zato eksluzivno radimo s tom radnjom i centralnim tropicom u BL.

I tako je i kod drugih dobavljaca bilo.
Standard ce se drzati sto se hrane tice pogotovo gastro i delikates u koji god tropic odete vrh im je hrana cisto kvalitetno i lijepo na oko.

Mislim da je pogodak ovaj market za tu lokaciju.

E sad to nije Klasican hiper, ako ides u obicnu nabavku za kuce ono brasno, mlijeko, pasteta , arf, sapun... Nije ta radnja za tebe, ako ides za specificne stvari tipa meza, alkohol i da jedes bujrum :-D
Sto li sam ja mislio da si ti u IT-ju...
Po danu prodajem supljak po noci vojni strucnjak :lol:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#147 Re: Crvena Jabuka

Post by agnostic_front »

drag_gost wrote: 13/08/2022 12:10
Pandakonda wrote: 13/08/2022 12:00

Ogradio se SCC dolaskom KFC-a :D A Vapiano me cudi da nije vec propao, ja zivog roba tamo nisam vidio ne pamtim
Jucer sam bio i bio je fino popunjen, negdje oko 2-3 popodne.

Meni je Crvena Jabuka super. Na zadnjem spratu hrana je preskupa i mogla bi biti bolja, ali cijedjeni sokovi i smoothi-jevi su fenomenalni.

Ima opcija da se u marketu uzme svega (salata imaju najvise), pa da se iskombinuje neki miks za klopu. Cijena je 8.95 po kg. Kase sa radnicama ne postoje, vec su samousluzne sve. Radnice stoje pored ukoliko treba pomoc, jer se ljudi ponekad ne snalaze sa samousluznim kasama.
Imaju kase sa radnicima/radnicama na prizemlju, samo nisam ni ja skontao mozes li artikle sa prvog sprata platiti dole.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#148 Re: Crvena Jabuka

Post by vjeshalica »

akcija007 wrote: 13/08/2022 10:48 Sat vremena na parkingu njihovom je 4 KM. I to su napravili toliko visoku cijenu parkinga da otjeraju s tog parkinga ljudi koji nece kupovati u marketu.
Seljackoglavi Bingo parking na Stupu je dokaz imbecilske politike iz mozga provincijske taštine. Dodju u zivotni izlazak sa uzom i sirom famelijom prosipati debilizme i praviti haos ko da je igranka na Cevljanovicima. Puknes rampu i tarifu i rijesis problem pa ce manje glupandera koji iz dosade landaraju po radnji biti na svakom cosku.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#149 Re: Crvena Jabuka

Post by Hakiz »

Da, Crvena Jabuka je odlično procijenila da u ovom gradu žive redovni posjetitelji koncerata filharmonije i izlazaka u Bečku kafanu, dok je Bingo fulio misleći da građani ovdje posjećuju dudlahane i slušaju turbofolkere.

Dabogda šćeri da te paša uzme...
User avatar
drag_gost
Posts: 5502
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#150 Re: Crvena Jabuka

Post by drag_gost »

agnostic_front wrote: 13/08/2022 12:29
drag_gost wrote: 13/08/2022 12:10

Jucer sam bio i bio je fino popunjen, negdje oko 2-3 popodne.

Meni je Crvena Jabuka super. Na zadnjem spratu hrana je preskupa i mogla bi biti bolja, ali cijedjeni sokovi i smoothi-jevi su fenomenalni.

Ima opcija da se u marketu uzme svega (salata imaju najvise), pa da se iskombinuje neki miks za klopu. Cijena je 8.95 po kg. Kase sa radnicama ne postoje, vec su samousluzne sve. Radnice stoje pored ukoliko treba pomoc, jer se ljudi ponekad ne snalaze sa samousluznim kasama.
Imaju kase sa radnicima/radnicama na prizemlju, samo nisam ni ja skontao mozes li artikle sa prvog sprata platiti dole.
Mozes platiti dolje.
Post Reply