Crvena Jabuka

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#101 Re: Crvena Jabuka

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 12/08/2022 19:09
no_sikiriki wrote: 12/08/2022 19:03

Priznaj da si vjeran samo Bingu. :mrgreen:
Ma kakav bingo. Sve ja to obidjem, od onih malih marketa i marketića, do ovih većih tražeći nešto novo. Ovdje u Gračanici, u krugu od nekih 500-600 m Robot, Belamionix, Etna, Bingo , Mega...sa ponudom koje nema u Sarajevu. Nađem sebi Axe aftershave za 5 KM koji je 12 KM u Sarajevu, isti uvoznik, milka 300 g Peanut&caramel 2.95 KM, i svega ostalog. Pun gepek tariguza da povučem za Saraj'vo...24 kom 3.75 KM. Živjela Gračanica!! :D
De jednu turu da bačiš na Alipašino ba
8-)
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#102 Re: Crvena Jabuka

Post by guruguru95 »

konami666 wrote: 12/08/2022 20:05
sencobih wrote: 12/08/2022 20:04 Nas Bošnjake u miru ovi iz zapadne Hercegovine i ovi dodikovi vide kao hodajuće novčanice, a kad se malo zakuha onda nas gledaju kao mete. Svima im je gušt prodavati nam nešto i uzimati nam lovu. Eto sad kao nismo imali prodavnica i treba nam još jedna , ma daj
Ti bi fildžan državu jel?
Evo ja bih za početak da svi građani ove zemlje Bosnu i Hercegovinu smatraju svojom državom i domovinom, da navijaju za reprezentaciju Bosne i Hercegovine prije svega, a ne da se ogrću šahovnicama i belim orlovima kada igraju reprezentacije njihovih "matica i otadžbina". Eto bar to za početak :mrgreen: Pa onda da dođe do nekakve katarze, izvinjenja, ili bar da se prestanu veličati ratni zločinci i negirati genocid i etničko čišćenje. Eto bar to za početak :mrgreen: Na kraju krajeva, moja stvar kako ću trošiti pare i gdje ću kupovati. Još jednom, želim im sretan rad, market izgleda zaista lijepo i obećavajuće :thumbup:
Last edited by guruguru95 on 12/08/2022 23:05, edited 3 times in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#103 Re: Crvena Jabuka

Post by dječak sa šibicama »

Jel to u onoj novoj zgradi pored Holidej ina, gdje je Cineplexx?

Iskreno, izgleda odlicno na slikama, mislim na ponudu, ne znam za vas ali meni se vise povraca od identicne ponude u svim sarajevskim prodavnicama, cetiri iste vrste sira, pet istih vrsta salame, daj ono jbt.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#104 Re: Crvena Jabuka

Post by guruguru95 »

dječak sa šibicama wrote: 12/08/2022 20:53 Jel to u onoj novoj zgradi pored Holidej ina, gdje je Cineplexx?

Iskreno, izgleda odlicno na slikama, mislim na ponudu, ne znam za vas ali meni se vise povraca od identicne ponude u svim sarajevskim prodavnicama, cetiri iste vrste sira, pet istih vrsta salame, daj ono jbt.
Jeste, stvarno izgleda moderno i svjetski :thumbup:
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#105 Re: Crvena Jabuka

Post by pepeljara »

dječak sa šibicama wrote: 12/08/2022 20:53 Jel to u onoj novoj zgradi pored Holidej ina, gdje je Cineplexx?

Iskreno, izgleda odlicno na slikama, mislim na ponudu, ne znam za vas ali meni se vise povraca od identicne ponude u svim sarajevskim prodavnicama, cetiri iste vrste sira, pet istih vrsta salame, daj ono jbt.
U bingu gauda pa ista poredana 10 mjesta i tako hladnjaca 4 vrste sira. A tek jedan proizvodjac gljiva i favoriziranje uzas
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#106 Re: Crvena Jabuka

Post by BHF_Manijak »

dječak sa šibicama wrote: 12/08/2022 20:53 Jel to u onoj novoj zgradi pored Holidej ina, gdje je Cineplexx?

Iskreno, izgleda odlicno na slikama, mislim na ponudu, ne znam za vas ali meni se vise povraca od identicne ponude u svim sarajevskim prodavnicama, cetiri iste vrste sira, pet istih vrsta salame, daj ono jbt.
Upravo to... Zbog toga bih volio sto vise raznoraznih trgovackih lanaca, dosta vise sto ti kazes jednolicne ponude ha u Konzumu, ha u Mercatoru ha u Bingu!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#107 Re: Crvena Jabuka

Post by dječak sa šibicama »

Jos kad puknu biljni sir do pola frizidera... pa onda ide neka gauda, mozda livada slovenska i to je to, jos neki edamer.

Jako siromasna ponuda, mozda inicirano losom kupovnom moci ali ipak, nekad je merkator (prije 20ak godina) imao delikatesne proizvode i nije da je stajalo i bacalo se, kupovalo se, stranci obavezno plus domaca raja ko ne zali pare odnosno ima ih.

Ja danas recimo jedva nadjem usoljene incune, ima u merkatoru u onim staklenkama, a nekad je bilo i u konzervama, odjednom nigdje nema. Vidio sam u bingu na ciglanama istina, ali to je ionako malo "elitnija" prodavnica.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#108 Re: Crvena Jabuka

Post by sencobih »

konami666 wrote: 12/08/2022 20:05
sencobih wrote: 12/08/2022 20:04 Nas Bošnjake u miru ovi iz zapadne Hercegovine i ovi dodikovi vide kao hodajuće novčanice, a kad se malo zakuha onda nas gledaju kao mete. Svima im je gušt prodavati nam nešto i uzimati nam lovu. Eto sad kao nismo imali prodavnica i treba nam još jedna , ma daj
Ti bi fildžan državu jel?
A trošenjem para u crvenoj jabuci mi garantuje državu od une do drine i od save do mora je li?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#109 Re: Crvena Jabuka

Post by BHF_Manijak »

dječak sa šibicama wrote: 12/08/2022 22:19 Jos kad puknu biljni sir do pola frizidera... pa onda ide neka gauda, mozda livada slovenska i to je to, jos neki edamer.

Jako siromasna ponuda, mozda inicirano losom kupovnom moci ali ipak, nekad je merkator (prije 20ak godina) imao delikatesne proizvode i nije da je stajalo i bacalo se, kupovalo se, stranci obavezno plus domaca raja ko ne zali pare odnosno ima ih.

Ja danas recimo jedva nadjem usoljene incune, ima u merkatoru u onim staklenkama, a nekad je bilo i u konzervama, odjednom nigdje nema. Vidio sam u bingu na ciglanama istina, ali to je ionako malo "elitnija" prodavnica.
Kod ovih sam vidio danas 2-3 sira koja inace nisam vidjao, kila je 60KM, uzeo sam po 100-tinjak grama oba da probam. Ima i degustacija, ukusni su drama.
Ima i ogroman kolut parmezana, pred tobom ti ga sijece.
Ko voli morske plodove ima ih bruku takodjer. Mesnica isto top izgleda, jos ljudi ti isprze ako zelis za dzaba komad koji odaberes, tipa onih neki mariniranih sranja, odrezaka nekih itd...

Grickalice su standardne, nema nesto "novo", slatkisa imaju pofin izbor i dosta njih koji nema u standardnoj ponudi.

I to je ono sto sam ja pricao za Bingo u Dzemala Bijedica kad se otvorio. Kontam imat ce bas neku bogatu ponudu, nesto sto nema drugdje kupit, ali kurko... Ista ponuda, samo sto su rafe vece i tog proizvoda sto ti rece imas "10 metara". :oops:

Helem Crvena jabuka bas fino izgleda. Pekara mi se isto svidja, hljebova raznoraznih, te gastro kutak, koji bas bas primamljivo izgleda. Nisam nista probao, ali hocu svakako cim prije.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#110 Re: Crvena Jabuka

Post by JohnnyS »

Da se Bingu i Konzumu isplati, i oni bi ptičje mlijeko prodavali, ta koja budala ne bi uzela pare ako može. Ali im se vjerojatno ne isplati, ja kupim Lindt čokoladu, koja uopće nije u svijetu čokolada neki luksuz, onda sam peder koji pare bacam, bolje uzet Dorinu za kuhanje valjda :D
Hakiz
Posts: 40408
Joined: 30/07/2015 20:01

#111 Re: Crvena Jabuka

Post by Hakiz »

JohnnyS wrote: 12/08/2022 22:32 Da se Bingu i Konzumu isplati, i oni bi ptičje mlijeko prodavali, ta koja budala ne bi uzela pare ako može. Ali im se vjerojatno ne isplati, ja kupim Lindt čokoladu, koja uopće nije u svijetu čokolada neki luksuz, onda sam peder koji pare bacam, bolje uzet Dorinu za kuhanje valjda :D
Da Lindt košta u Bingu i Konzumu koliko u nekom kaufu u dojčlandu, prodali bi je.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#112 Re: Crvena Jabuka

Post by dječak sa šibicama »

U Sarajevu nemas pravu ribarnicu, mislim imas ali siromasna ponuda, ja razumijem da mi nismo podneblje ribojedaca ali nekad covjek pozeli neku svjezu skusu, lignje, zubaca, grdobinu ili nesto takvo.

I ti skupocjeni sirevi, suhomesnato, neces svaki dan jesti ali nekad kupis da obradujes nepce. Bar neka postoji opcija, ako pripremas neku zakusku, veceru za neko drustvo, pa da nesto specijalno mozes kupiti. Gledam one kebabe, ono je fantasticno smisljeno, a nije nesto preskupo 17+ km. Za rostilj odlicno, brate vise mi je cevapa i sudjukica preko glave :D nije da ja to nesto i jedem cesto, ali pozeli covjek promjenu neku.
kuli1961
Posts: 2427
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#113 Re: Crvena Jabuka

Post by kuli1961 »

Dimu1927 wrote: 12/08/2022 18:52 upravu si za sve, osim sto si zaboravio da ipak kad pitas vecinu tih iz hercegovine ili iz banja luke, oni po tom, da kazem reciprocitetu ne smatraju BiH svojom drzavom, kao sto je mi smatramo i svaki dio nje, nego u svojim kucama drze zastave srbije ili hrvatske, gledaju utakmice repki tih zemalja itd. ne govore tako samo vepar i legitimni nego i vecina stanovnistva nazalost. dok god se taj mentalni sklop ne promjeni sasvim je razumljivo da dosta ljudi ima animozitet.
Hm, jesi li sve ovo saznao iz udobnosti svog doma, iz izvora rekla- kazala, jednostrani napaljeni mediji, koji interjvuisu koje kakve face kojima je IQ manji od broja cipela i prigodom nekih nazovimo svetkovina ili kojim slucajem imas svoje licno iskustvo, tako sto si neko iole rezumno duze vrijeme boravio na prostoru RS, nekoliko gradova, naselja, naseobina?
Koja "vecina", sta pricas?
zivim u Banjaluci od vremena kada neki dio forumasa nije ni bio u planu svojim roditeljima, a rodjen sam u Travniku, vezirskom gradu. Dobro pamtim i dobre i lose strane SFRJ. U ratu sam propatio kao i mnogi mnogi, dobar dio blize familije je uspio da prezivi u Sarajevu iu BL. Volim Banjaluku, a Bosnu i Hercegovinu smatram svojom i domovinom i otadzbinom, "rezervnu" nemam niti mi treba, niti je hocu, glavni grad mi je Sarajevo. Znam za svoje porijeklo od 1457. godine, imam i porodicni grb i zaklinjem se u Bosnu i Hercegovinu. I ti se nasao da ovamo prosipas suplju?
Halo, majstore, 1 jula 1996. godine sam dosao u Sarajevo- izvanredno primljen medju kolegama, predratnim poznanicima i drugovima, a 5. jula iste godine sam bio Mostaru, sjedio u hotelu Ero, tada pojmu obnove, sjaja, na koncu se dobro zapili sa pripadnicima HVIDR, sjajna festa.
Unazad nekoliko godina, kad god dodjem u Sarajevo, prijem je sve tezi i tezi- osnova mu je upravo ista prica koju pricas. Sta treba da radim ili kazem-da bih udovoljio bolidima koji prosipaju pricu kao sto je tvoja?
Mislis li da mi je po volji vladajuca garnitura bilo gdje, na svakom pedlju BIH? NIJE! U cemu je bitna, sustinska razlika izmedju dodika, Izetbegovica/Dzaferovica, Covica/Komsica? Ja je ne vidim.
Sta mi je po volji- zemlja/drzava gdje necemo vise prebrojavati krvna zrnca svakog od nas po etnicko/nacionalno/religioznom kriteriju!
ziv bio, prestani sa takvom pricom, jer kad na njoj ustrajavas, nisi nista bolji od onih o kojima govoris.
Usput, jako dobro poznajem porodicu vlasnika- porodica Risović- sjajni, jednostavni ljudi!
Ako neces da novac trosis U Crvenoj Jabuci- nemoj, tvoje pare, tvoj izbor. Samo prestani da drobis..
EDIT:
I da, uskoro, u septembru se u Banjaluci otvara veliki Bingo centar- jedva cekam da vidim ponudu!
Na Hifa Petrol pumpi u BL (da, i to je moguce!!!) nema piva u ponudi, niti bilo kakvog alkohola.. pa nikom nista, sve ok.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#114 Re: Crvena Jabuka

Post by guruguru95 »

kuli1961 wrote: 12/08/2022 23:20
Dimu1927 wrote: 12/08/2022 18:52 upravu si za sve, osim sto si zaboravio da ipak kad pitas vecinu tih iz hercegovine ili iz banja luke, oni po tom, da kazem reciprocitetu ne smatraju BiH svojom drzavom, kao sto je mi smatramo i svaki dio nje, nego u svojim kucama drze zastave srbije ili hrvatske, gledaju utakmice repki tih zemalja itd. ne govore tako samo vepar i legitimni nego i vecina stanovnistva nazalost. dok god se taj mentalni sklop ne promjeni sasvim je razumljivo da dosta ljudi ima animozitet.
Hm, jesi li sve ovo saznao iz udobnosti svog doma, iz izvora rekla- kazala, jednostrani napaljeni mediji, koji interjvuisu koje kakve face kojima je IQ manji od broja cipela i prigodom nekih nazovimo svetkovina ili kojim slucajem imas svoje licno iskustvo, tako sto si neko iole rezumno duze vrijeme boravio na prostoru RS, nekoliko gradova, naselja, naseobina?
Koja "vecina", sta pricas?
zivim u Banjaluci od vremena kada neki dio forumasa nije ni bio u planu svojim roditeljima, a rodjen sam u Travniku, vezirskom gradu. Dobro pamtim i dobre i lose strane SFRJ. U ratu sam propatio kao i mnogi mnogi, dobar dio blize familije je uspio da prezivi u Sarajevu iu BL. Volim Banjaluku, a Bosnu i Hercegovinu smatram svojom i domovinom i otadzbinom, "rezervnu" nemam niti mi treba, niti je hocu, glavni grad mi je Sarajevo. Znam za svoje porijeklo od 1457. godine, imam i porodicni grb i zaklinjem se u Bosnu i Hercegovinu. I ti se nasao da ovamo prosipas suplju?
Halo, majstore, 1 jula 1996. godine sam dosao u Sarajevo- izvanredno primljen medju kolegama, predratnim poznanicima i drugovima, a 5. jula iste godine sam bio Mostaru, sjedio u hotelu Ero, tada pojmu obnove, sjaja, na koncu se dobro zapili sa pripadnicima HVIDR, sjajna festa.
Unazad nekoliko godina, kad god dodjem u Sarajevo, prijem je sve tezi i tezi- osnova mu je upravo ista prica koju pricas. Sta treba da radim ili kazem-da bih udovoljio bolidima koji prosipaju pricu kao sto je tvoja?
Mislis li da mi je po volji vladajuca garnitura bilo gdje, na svakom pedlju BIH? NIJE! U cemu je bitna, sustinska razlika izmedju dodika, Izetbegovica/Dzaferovica, Covica/Komsica? Ja je ne vidim.
Sta mi je po volji- zemlja/drzava gdje necemo vise prebrojavati krvna zrnca svakog od nas po etnicko/nacionalno/religioznom kriteriju!
ziv bio, prestani sa takvom pricom, jer kad na njoj ustrajavas, nisi nista bolji od onih o kojima govoris.
Usput, jako dobro poznajem porodicu vlasnika- porodica Risović- sjajni, jednostavni ljudi!
Ako neces da novac trosis U Crvenoj Jabuci- nemoj, tvoje pare, tvoj izbor. Samo prestani da drobis..
EDIT:
I da, uskoro, u septembru se u Banjaluci otvara veliki Bingo centar- jedva cekam da vidim ponudu!
Na Hifa Petrol pumpi u BL (da, i to je moguce!!!) nema piva u ponudi, niti bilo kakvog alkohola.. pa nikom nista, sve ok.
Kažeš liku da ne drobi a ovdje si napisao roman hahahah. Čovjek je u pravu, veliki animozitet je i dalje u zraku i to je činjenica. Uostalom, svako ima pravo da troši svoje pare kako hoće i gdje hoće.
Last edited by guruguru95 on 13/08/2022 01:15, edited 4 times in total.
kuli1961
Posts: 2427
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#115 Re: Crvena Jabuka

Post by kuli1961 »

guruguru95 wrote: 12/08/2022 23:44 ....

Haj ne drobi ni ti :thumbup: :mrgreen: Kažeš liku da ne drobi a ovdje si napisao roman hahahah. Čovjek je u pravu, veliki animozitet je i dalje u zraku i to je činjenica. Uostalom, svako ima pravo da troši svoje pare kako hoće i gdje hoće.
Ako ti je stivo tog romana pretesko, niko te ne tjera da ga citas
Nije u pravu
Osim- kao sto kazes da postoji animozitet, ali nije jednostran, kako slijedi iz njegovog posta
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#116 Re: Crvena Jabuka

Post by Dimu1927 »

kuli1961 wrote: 12/08/2022 23:20
Dimu1927 wrote: 12/08/2022 18:52 upravu si za sve, osim sto si zaboravio da ipak kad pitas vecinu tih iz hercegovine ili iz banja luke, oni po tom, da kazem reciprocitetu ne smatraju BiH svojom drzavom, kao sto je mi smatramo i svaki dio nje, nego u svojim kucama drze zastave srbije ili hrvatske, gledaju utakmice repki tih zemalja itd. ne govore tako samo vepar i legitimni nego i vecina stanovnistva nazalost. dok god se taj mentalni sklop ne promjeni sasvim je razumljivo da dosta ljudi ima animozitet.
Hm, jesi li sve ovo saznao iz udobnosti svog doma, iz izvora rekla- kazala, jednostrani napaljeni mediji, koji interjvuisu koje kakve face kojima je IQ manji od broja cipela i prigodom nekih nazovimo svetkovina ili kojim slucajem imas svoje licno iskustvo, tako sto si neko iole rezumno duze vrijeme boravio na prostoru RS, nekoliko gradova, naselja, naseobina?
Koja "vecina", sta pricas?
zivim u Banjaluci od vremena kada neki dio forumasa nije ni bio u planu svojim roditeljima, a rodjen sam u Travniku, vezirskom gradu. Dobro pamtim i dobre i lose strane SFRJ. U ratu sam propatio kao i mnogi mnogi, dobar dio blize familije je uspio da prezivi u Sarajevu iu BL. Volim Banjaluku, a Bosnu i Hercegovinu smatram svojom i domovinom i otadzbinom, "rezervnu" nemam niti mi treba, niti je hocu, glavni grad mi je Sarajevo. Znam za svoje porijeklo od 1457. godine, imam i porodicni grb i zaklinjem se u Bosnu i Hercegovinu. I ti se nasao da ovamo prosipas suplju?
Halo, majstore, 1 jula 1996. godine sam dosao u Sarajevo- izvanredno primljen medju kolegama, predratnim poznanicima i drugovima, a 5. jula iste godine sam bio Mostaru, sjedio u hotelu Ero, tada pojmu obnove, sjaja, na koncu se dobro zapili sa pripadnicima HVIDR, sjajna festa.
Unazad nekoliko godina, kad god dodjem u Sarajevo, prijem je sve tezi i tezi- osnova mu je upravo ista prica koju pricas. Sta treba da radim ili kazem-da bih udovoljio bolidima koji prosipaju pricu kao sto je tvoja?
Mislis li da mi je po volji vladajuca garnitura bilo gdje, na svakom pedlju BIH? NIJE! U cemu je bitna, sustinska razlika izmedju dodika, Izetbegovica/Dzaferovica, Covica/Komsica? Ja je ne vidim.
Sta mi je po volji- zemlja/drzava gdje necemo vise prebrojavati krvna zrnca svakog od nas po etnicko/nacionalno/religioznom kriteriju!
ziv bio, prestani sa takvom pricom, jer kad na njoj ustrajavas, nisi nista bolji od onih o kojima govoris.
Usput, jako dobro poznajem porodicu vlasnika- porodica Risović- sjajni, jednostavni ljudi!
Ako neces da novac trosis U Crvenoj Jabuci- nemoj, tvoje pare, tvoj izbor. Samo prestani da drobis..
EDIT:
I da, uskoro, u septembru se u Banjaluci otvara veliki Bingo centar- jedva cekam da vidim ponudu!
Na Hifa Petrol pumpi u BL (da, i to je moguce!!!) nema piva u ponudi, niti bilo kakvog alkohola.. pa nikom nista, sve ok.
nisam ja iznio nikakav svoj licni stav druze, samo sam odgovorio na post koji se dotakao ove teme, i pojasnio neke razloge zbog cega i dalje postoji animozitet, a ja licno isto tako imam drugove u svim mjestima i gradovima zbog kojih bi ruku u vatru gurnuo, ali takvih je nazalost 2%. niti protiv crvene jabuke imam ista protiv licno

ali eto kad je sve tako divno i bajno kako ti kazes, reci mi slavi li se u toj banja luci dan nezavisnosti ili drzavnosti ? ima li drzavnih zastava po stubovima ?

ima li gdje organizovano gledanje kad igra nogometna repka bih ? a pogotovo ima li slavlja na ulicama kad ta repka pobjedi, kad se plasira na svjetsko itd ?

nemoguce da ovoga nabrojanog nema, a da ovi na tv-u intervjuisu samo nekoliko istih budala da bi se eto unosio razdor i nemir medju narodima...
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#117 Re: Crvena Jabuka

Post by mayab »

guruguru95 wrote: 11/08/2022 23:07 Očekujem da ih uskoro tuži Zlaja Arslanagić zbog autorskih prava :gunjastajl:
Ha ha, da ne bude obrnuto, ko zna ko je i da li je zaštitio ime "Crvena jabuka".... kapitalizam

Odoh danas da pogledam šta to tu sve nema , izgleda da su se oni usudili ući u "nišu" koja nije popunjena u Sarajevu ,
jer Bingo je čak i sa najjačim svojim objektima samo granap za osnovne namirnice ,
Mercator (ali samo onaj najveći) neznatno odskače .........naravno, vidjeti će se koliko će dugo zadržati ovu ponudu , šta će im vina od po par milja maraka da skupljaju prašinu, ako proda 2 boce mjesečno...
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#118 Re: Crvena Jabuka

Post by Haris033 »

Crvena jabuka (ne sviđa mi se ime), je trenutno najbolji supermarket u KS. Jedina mana su im spore kase, sve ostalo je 👍.
Nakon CJ, gadi mi se ući u BiMgo :-)
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#119 Re: Crvena Jabuka

Post by nepass1 »

kuli1961 wrote: 12/08/2022 23:51
guruguru95 wrote: 12/08/2022 23:44 ....

Haj ne drobi ni ti :thumbup: :mrgreen: Kažeš liku da ne drobi a ovdje si napisao roman hahahah. Čovjek je u pravu, veliki animozitet je i dalje u zraku i to je činjenica. Uostalom, svako ima pravo da troši svoje pare kako hoće i gdje hoće.
Ako ti je stivo tog romana pretesko, niko te ne tjera da ga citas
Nije u pravu
Osim- kao sto kazes da postoji animozitet, ali nije jednostran, kako slijedi iz njegovog posta
Mozes ti pisati sta hoces ovdje, ma da si i u srebrenici 95 sa mladicem kafu pio. Ali jedina istina je da srbi i hrvati nece sa stobom djele drzavu, nece da dodjes i zivis u foci, medjugorju, da ti djete sa njihovom djecom ide u razred itd. Eh sa tim se treba pomiriti.
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#120 Re: Crvena Jabuka

Post by sinuhe »

Politicki se nije isticao nikad ovaj vlasnik Risovic. Iako je vazio za uspjesnog privatnika od prije rata u ratu se za njega nije culo a u Tropicu su radili Bosnjaci i u ratu.
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#121 Re: Crvena Jabuka

Post by ibizza »

Hakiz wrote: 12/08/2022 22:52
JohnnyS wrote: 12/08/2022 22:32 Da se Bingu i Konzumu isplati, i oni bi ptičje mlijeko prodavali, ta koja budala ne bi uzela pare ako može. Ali im se vjerojatno ne isplati, ja kupim Lindt čokoladu, koja uopće nije u svijetu čokolada neki luksuz, onda sam peder koji pare bacam, bolje uzet Dorinu za kuhanje valjda :D
Da Lindt košta u Bingu i Konzumu koliko u nekom kaufu u dojčlandu, prodali bi je.
A zašto ne košta kao u DE?
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#122 Re: Crvena Jabuka

Post by Mate_Miso_Kovac »

#AlijinSrbin 8) infiltriran u banjoj luci :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#123 Re: Crvena Jabuka

Post by vjeshalica »

Bitno je da nema animozoteta prema "nasim" gulikozama,mafijasima,kriminalcima i laznim vjernicima i onima sto podvode maloljetnice i krecu u zivot i ostvaruju snove za samo 20KM u dzepu...(samo jedan primjercic).

Btw radnja izgleda predobro, al ipak Glošnjo voli urokani Bimgo sa sleperom na sred objekta :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40545
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#124 Re: Crvena Jabuka

Post by konektovan »

Da rezimiramo.. :mrgreen: Crvena je uspjela zadati jak udarac "najvećim" igračima u Sarajevu, i neka je...i to u samom epicentru. :mrgreen:
Sve su ovo mogli i bingo, mercator, konzum..ali nisu, zašto, ne znamo, valjda neko od njih odgovori zašto je to tako. :mrgreen: Uglavnom, čestitke crvenoj na izuzetno hrabrom potezu. :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#125 Re: Crvena Jabuka

Post by vjeshalica »

Cim nisu htjeli da ss potrude dovoljno govori o njima kakv odnos imaju prema musteriji, a danasnjoj nekoj prosjecnoj musteriji je svejedno jer je odrasla u skladu sa provincijskim pogledima na zivot bez smisla,organizacije i estetike tako da je i sleper na sred prodavnice potpuno prihvaljiva ponuda.
Post Reply