Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#76 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by foxlife »

muha_sa wrote: 27/01/2022 20:00 Lako je iz tople sobe i tastaturom rješavat (komentirat) neciji problem :-)
Nek svak krene od sebe--šta da je neko od nas bio na Zokinom mjestu da mu se neki balavac unosi u lice i jebe mu mater nekoliko puta--kako biste reagovali :?

Pod uslovom da je tacno ovo da mu je momak svašta govorio i psovo mu mater i ko nešto rukama mlataro.
Zovnes policiju?
A ako si policajac sta uradis?
Samaras ili pises kaznu privodis itd
User avatar
dulekrele
Posts: 3805
Joined: 10/04/2014 18:25

#77 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by dulekrele »

Ovaj sto je otvorio temu mu je napravio medvjedu uslugu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#78 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by moonca »

Kad ishamara Dodika.. moze nastavit karieru polucajca.. :zoka:
Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#79 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Ci-Nick »

Sve dok ljudi misle ( vjeruju ) da bilo ko,.. po bilo kom pitanju smije kršiti zakone i propise,.. nema nam uređene države.
Plaćam RTV pretplatu, održavanje zgrade, i sve ostale komunalije. Čekam na crvenom svjetlu i kao pješak i kao vozač i kad je cesta prazna.
I nije mi nikad palo na pamet da treba tražiti posao preko veze, da treba nekog podmićivati,.. itd.
Tako da ne bi ni bratu oprostio da nekog ko radi za 5 stoja šamara na radnom mjestu.
Karikaturist
Posts: 3638
Joined: 20/12/2020 10:03

#80 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Karikaturist »

dulekrele wrote: 27/01/2022 21:04 Ovaj sto je otvorio temu mu je napravio medvjedu uslugu.
On bi ucinio i forumu uslugu kad bi se jednostavno odjavio.
Za sva vremema.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#81 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Chloe »

muha_sa wrote: 27/01/2022 20:00 Lako je iz tople sobe i tastaturom rješavat (komentirat) neciji problem :-)
Nek svak krene od sebe--šta da je neko od nas bio na Zokinom mjestu da mu se neki balavac unosi u lice i jebe mu mater nekoliko puta--kako biste reagovali :?

Pod uslovom da je tacno ovo da mu je momak svašta govorio i psovo mu mater i ko nešto rukama mlataro.
Kakav problem?

Žensko sam, kroz posao sam x puta bila u takvoj situaciji, pored za#titara na svom radnom mjestu.
Moje kolege kontinuirano imaju takve i gore situacije.

Da verbalno vratimo dobili bi prekršajne naloge, a kamo li da silom odgovorimo, pored naloga i disciplinsku bi dobili.

Je li Zoka vrijedniji od nas, njegova mati nešto bolja od naših??? On ponosan i ima karakter mi nemamo???

Uostalom, ta ista policija je i kriva za takve pojave i mangupe koji nisu osjetili zakon pa im se može.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#82 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by muha_sa »

moonca wrote: 27/01/2022 23:21 Kad ishamara Dodika.. moze nastavit karieru polucajca.. :zoka:
Policija ga od Rame spasila, Ramce bi ga išamaro :lol:

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#83 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by MarlboroGold »

Gori od Zoke su svi ovi koji ga slijepo brane, jer su mu upravo oni davali vjetar u leđa sve ove godine.
Ono kad slijepo pratiš autoritet... znamo čemu to vodi. Tako su slijepo vjerovali Hitleru i sličnim. De malo kritičkog promišljanja jbt.
Ovo što on radi bio taj momak kriminalac ili ne je neprofesionalno i ovo sebi ne bi trebao dozvoliti. Postoje zakoni, propisi i standardi.

Također i najveći heroji mogu praviti greške. To kakve su mu zasluge od ranije ovdje nije bitno. Ljudi smo i ljudi griješe.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#84 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Rockefeller »

Kabadahija, u zatvor ga strpat. Kretencina.
Karikaturist
Posts: 3638
Joined: 20/12/2020 10:03

#85 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Karikaturist »

Ali pogledaj ti njegovog objasnjenja, on fakat bolesnik misli da je upravu. I jos spominje ratne zasluge.
Ne mogu zamisliti koji je to pacijent, to normalan covjek ne moze zamisliti sto ovaj moze uraditi.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#86 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by redhat »

Zoka Čegar kao vaspitno popravna mjera prosvjetiteljstva i edukacije, uticao na momka, momak shvatio svoju grešku i izvinuo se i zahvalio na očinskoj vaspitnoj mjeri. Batina je iz raja izašla.
Kažem ja ovo je edukativna dokumentarna priča sa happy endom.
Podrška podrška jašta nego podrška, a ako ima 1% šanse da je Zoka pogriješio ja ovo sve vidim kao akontativna odgojna mjera koju će dečko da zasluži u skoroj budućnosti.
armin071
Posts: 5264
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#87 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by armin071 »

Kratak fitilj i glumac navukose Zokija na tanak led. Zaboravio da je u uniformi hebiga. Postovanje treba biti obostrano kako od gradjana tako i od policije... Samo glumac je imao srecu da je Zoki bio na mjestu. Da je naletio na Jozu ili nekoga od ove stare garde mislim da mu nakon obrade ne bi bio prsluk na prsima....
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#88 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 08:41, edited 1 time in total.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#89 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by broj dva »

Iker C wrote: 27/01/2022 16:36
Bobi wrote: 27/01/2022 16:35 Jel to onaj sto udara civile onako sto mu se može :D ?
Udara jer je decko bezobrazan ,vise bih rekao da ga prevaspitava.
A ko će njega prevaspitati ??
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#90 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by febo_acm »

Rat se zavrsio prije 26 godina... I sad opravdanje za nekoga je sto moze tuci druge ljude, jos u uniformi, je to sto se borio u ratu? Sta bi onda djeca sehida trebala da rade ili rvi?
Govorim nevezano za ovaj slucaj. Rat je zavrsen prije 26 godina, preglupa je prica o ratnim zaslugama u ovim situacijama, pogotovo kada masa boracke populacije obilazi kontejnere.
Ovog momka su trebali odvesti u stanicu i satrati ga, nikad mu ne bi palo na pamet da tako nesto uradi... Ovako, cista bruka.
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#91 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by madner »

Ne ide podrska titinoj miliciji i nije u redu da opali samar covjeku. :D

Odlucite se, ovo je kako to izgleda u praksi.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#92 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by salik79 »

redhat wrote: 28/01/2022 08:02 Zoka Čegar kao vaspitno popravna mjera prosvjetiteljstva i edukacije, uticao na momka, momak shvatio svoju grešku i izvinuo se i zahvalio na očinskoj vaspitnoj mjeri. Batina je iz raja izašla.
Kažem ja ovo je edukativna dokumentarna priča sa happy endom.
Podrška podrška jašta nego podrška, a ako ima 1% šanse da je Zoka pogriješio ja ovo sve vidim kao akontativna odgojna mjera koju će dečko da zasluži u skoroj budućnosti.
A, mozda Zoka to njegovo izvinuce shvati kao prijetnju, pa ga opet nasamara?! Momak je visok, mozes misliti na sta lici kada se izvine :-?
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#93 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Registarska oznaka »

foxlife wrote: 27/01/2022 16:34 patriotizam posljednje utociste hulja
:thumbup:
Ci-Nick
Posts: 5069
Joined: 15/03/2015 17:38

#94 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Ci-Nick »

redhat wrote: 28/01/2022 08:02 Zoka Čegar kao vaspitno popravna mjera prosvjetiteljstva i edukacije, uticao na momka, momak shvatio svoju grešku i izvinuo se i zahvalio na očinskoj vaspitnoj mjeri. Batina je iz raja izašla.
Kažem ja ovo je edukativna dokumentarna priča sa happy endom.
Podrška podrška jašta nego podrška, a ako ima 1% šanse da je Zoka pogriješio ja ovo sve vidim kao akontativna odgojna mjera koju će dečko da zasluži u skoroj budućnosti.
Ti si sigurno od onih što opravdavaju a možda i dijele "vaspitne šamare " ženama i djeci.
Niko nije Bog i nema ovlasti da drugog kažnjava,.. da se izvinio, rekao da je pogriješio, da je ustao na lijevu nogu,.. možda bi mu se moglo progledati kroz prste, ići sa blažom sankcijom,.. al on laže, priča da ga je čovjek trznuo,.. jel ga trznuo tri puta ?
Dakle ne samo da je bahati policajac nego je i lažov.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#95 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Bobi »

Tesla Edison wrote: 28/01/2022 08:49 .....
Šta je :lol: ?
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#96 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by Škobo Habu »

Sarajmen wrote: 28/01/2022 07:50
U penziju idi Zoka, a onda osnuj neku detektivsku ili sekuritas , ili ....šta ja znam šta već. Sve ostalo je eho one koju su drugi zakmečali ''ne ubijajte svoje lavove da vas ne rastrgaju neprujateljski psi''.

Za mene je heroj odbrane grada Sarajeva 1992., najteže godine. Vječno hvala. Ali uz napomenu, da drugačijim očima gledam na slučaj Zetre i onog što se dešavalo u Aerodromskom naselju sredinom juna 1992. Kao vojni policajac. Ljudski sasvim na mjestu kao pokušaj da kupi vrijeme života par članova svoje porodice u naselju uz sarajevski aerodrom , on iz grada pod opsadom svojoj porodici u Dobrinji koja je od 2 maja u potpunom okruženju i pred padom, četnici sa svih strana udarili. Mislim da mu je porodica sačuvana i da je ta preživljena trauma zauvijek odredila njegov život.
Zoranu Čegaru se treba zahvaliti i neka uživa u zasluženoj peMziji.
ČEGAR: U ozbiljan sukob s Zlatkom Miletićem došao sam kad sam tražio da se ispitaju ubistva familija Odović i Ristović, srpske familije koje su ubijene u ratu u Pofalićima i za šta su usko vezani on i ono što je on trebao procesuirati. Taj predmet je totalno nestao. Zbog tog predmeta je pao i otjeran Šefko Halilović iz SIPA-e koji je tražio istragu.

Pobili svjedoke

Zvuči nevjerovatno da policija nije razriješila ubistva svog doministra Joze Leutara, zamjenika direktora AID-a Nedžada Ugljena...

ČEGAR: Ili Vinka Šamarlića... Kako ne shvatate da su to uradili ljudi iz policije? Visokorangirani policijski dužnosnici su pobili svjedoke da im sutra ne bi mogli reći ti si pokrao ikone, ti si pokrao slike, ti si naredio ubistvo ovoga, ti onoga... Treba napraviti komisiju i krenuti po stanovima ljudi na koje se sumnja, pretresti i njihovih sefove i stanove u Austriji, Njemačkoj, Lihtenštajnu, Holandiji... Ja sam prvi za to da se ovdje napravi akcija tipa Sablje ili Šoka, da se pohapse svi kriminalci.
Dosta sumnjiv lik, namazan sa svih strana.

Evo dijela njegovog intervju u "Slobodnoj Bosni", nekad birvaktile, u kom govori o sukobu sa Zlatkom Miletićem i o ubistvu Vinka Šamarlića.

Čovjek koji je izvodio srpske porodice iz sarajevskih nebodera i držao kao taoce i zalog za svoju familiju na Dobrinji i Aerodromskom, tvrdi kako je ušao u sukob sa Miletićem zbog ubistva porodice Ristović? Druga stvar, za Šamarlića tvrdi kako je to naručeno ubistvo.

Problem sa Čegarom jeste što se, kao službena osoba, ponaša kao šerif na Divljem Zapadu. Ako je momak na parkingu vrijeđao policajce onda postoji standardna procedura po tom pitanju. Vrijeđaš policajsko lice, psuješ i umjesto da te privedeu u najbižu policijsku stanicu, lokani šerif mu opali par vaspitni i zaprijeti!? To je van svake pameti kada je u pitanju njegov rang. Čegar je već odavno tip policajca koji izlazi iz okvira svojih ndležnosti, prema tome dugo se toleriše njegova bahatost.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#97 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by redhat »

Ci-Nick wrote: 28/01/2022 08:52
redhat wrote: 28/01/2022 08:02 Zoka Čegar kao vaspitno popravna mjera prosvjetiteljstva i edukacije, uticao na momka, momak shvatio svoju grešku i izvinuo se i zahvalio na očinskoj vaspitnoj mjeri. Batina je iz raja izašla.
Kažem ja ovo je edukativna dokumentarna priča sa happy endom.
Podrška podrška jašta nego podrška, a ako ima 1% šanse da je Zoka pogriješio ja ovo sve vidim kao akontativna odgojna mjera koju će dečko da zasluži u skoroj budućnosti.
Ti si sigurno od onih što opravdavaju a možda i dijele "vaspitne šamare " ženama i djeci.
Niko nije Bog i nema ovlasti da drugog kažnjava,.. da se izvinio, rekao da je pogriješio, da je ustao na lijevu nogu,.. možda bi mu se moglo progledati kroz prste, ići sa blažom sankcijom,.. al on laže, priča da ga je čovjek trznuo,.. jel ga trznuo tri puta ?
Dakle ne samo da je bahati policajac nego je i lažov.
Jest jest ja sam taj koji opravdava vaspitne , tučem ženu, imam dva zuba u glavi, podržavam pedofiliju i nekrofiliju i ostale filije.
Čudo sta sve ograničen um može da iskonstruise, nego da se dogovorimo mojne se razmnožavati pliz - razvodnit ćeš i onako rijedak genetski materijal pa još i taj belaj :)
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#98 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by arman1 »

Zoka je stara garda drotova koji su radili svoj posao i znao se red. Sad su došli emancipovani koji paze da budu "korektni" i imamo divlji zapad.
U naselju se vrtio drot mlađi momak čiji je otac bio predratni drot zajedno sa Zokom, Brkom(pozornik s koševa) i sličnima koji su marisali sarajevske klošare. Mali je od prvog momenta krenuo oštro u očevom maniru i za par mjeseci sam vidio kako "mangupi kockastih glava" mijenjaju stranu ulice kad nailazi. Ubrzo su mu preko advokata zakuhali čorbu, a sindikalci su ga odbacili ko staru krpu. Bez institucionalne zaštite izganjao je nekakv certifikat i otišao vani i radi kao zaštitar.
Mištevi opet kolo vode, a običan svijet se uhodi od klošara.
Ja sam odrastao prije rata i imao sam respekt prema muriji. Poznavao sam i Repiju(Vikićev zamjenik). Dobar dan za dobar dan. Ako ima problema ima ih i ko riješiti. Bio sam prisutan kad je taj isti Repija išamarao četvoricu taksista nakon što su ovi glumili "zakon" i maltretirali lika koji je parkirao tako da oni iz kafane nisu vidjeli svoja auta na štandu. Kad bi sa žutim jugom prošao bilo je isto kao i da prolazi kolona policijskih auta pod rotacijom.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#99 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by TheGodfather001 »

Kada vidim snimak da ČeRgar šamara sve kriminalce odreda, onda ću mu halaliti i šamaranje qrčevitog radnika, dotad primjeniti zakon na kabadahiju.
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#100 Re: Podrska legendarnom komadantu Zoranu Cegaru

Post by maxell_sarajevo »

Puna podrska za Čegara :thumbup:
Povecati ovlasti policije, vratiti titinu miliciju i češće objavljivati snimke vaspitno-odgojnih mjera od strane policije.
:bih:
Post Reply