Apartmani na Bjelašnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#176 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by konektovan »

Neki dan na jednom sportskom dogadjaju, senigor sponzor..
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#177 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _Reds_ »

O čemu ovaj. Senigor prodaje građevinski materijal kao i Peny. Imaju tamo u Rajlovcu i Osijeku. Ne znam ima li još gdje, i nisam vidio da oni imaju bilo kakve kamione i građevinske mašine.
neki
Posts: 6634
Joined: 17/02/2005 07:57

#178 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by neki »

bitangeIprinceze wrote: 29/11/2021 22:01
vanjki wrote: 29/11/2021 21:52

Firma je u Rajlovcu jos uvijek.Svaki dan prolazim i vidim da radi.Ne znam odkale ti je info da je propala
Nisam ja rekao da ne radi. Senigor je propao a nastala nova firma koja radi, bilo u Rajlovcu bilo gdje. I s kamionima na kojima i dalje piše Senigor.
Kako joj je onda i dalje Senad Islam vlasnik?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4364
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#179 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

Login77777 wrote: 29/11/2021 17:18
azdralovic wrote: 29/11/2021 16:17

Puno kosta...
Vjerovatno skuplje da. Ali nema sanse da bi dao tolike pare i da su radijatori tu.
Podno bi trebalo biti normala 2021.
A sto se plocica i kuhinje tice. Tu se moze sacekati da se proda i da onda kupac izabere sebi sam.
Kada vidim one plocice crvene, plave itd zgadi mi se. A uz to sve malog formata. A imas ih danas uzeti u 60x60, 60x120 itd.
za aparatman cca 40m2 podno je skoro 4x skuplje od konvektora dodatno ti treba trofazni priključak koji je sam cca 3-4k KM (zavisi koliko kw uzimaš)... kuhinje svakako maltene niko ne nudi tako da i taj trošak imaš a što se tiče pločica ako kupuješ u izgradnji obično iste možeš da biraš.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4364
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#180 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

sabanss wrote: 29/11/2021 17:46 Podno neki imaju u kupatila i ti jedino ima smisla. Nezdravo je, teško za održavati, traži podlogu na koju nismo navikli jer smo kultura koja se izuva...

Nema šanse da bih pristao na podno grijanje :mrgreen:

Uvijek ima i drugi pogled sa kontra argumentima :mrgreen:
haj fini revidiraj svoje mišljenje sa stvarnim podacima i ne gledaj to kroz podno na toplanama koje raja pravi i koje nema veze sa životom jer jer temp previsoka za podno grijanje :) - nema boljeg grijanja od podnog i isto radi u opsegu oko 35C do max 40C
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4364
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#181 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

bitangeIprinceze wrote: 29/11/2021 21:06 Zar nije firma Senigor propala? Došla nova firma sa zvaničnim drugim nazivom nego Senigor ostao naivnim bosancima. 🤐
nešto si pomiješao :)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4364
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#182 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

_Reds_ wrote: 29/11/2021 23:03 O čemu ovaj. Senigor prodaje građevinski materijal kao i Peny. Imaju tamo u Rajlovcu i Osijeku. Ne znam ima li još gdje, i nisam vidio da oni imaju bilo kakve kamione i građevinske mašine.
koliko je meni poznato oni nemaju građevinu već samo građevinski materijal a i na Bjelašnici za njih rade druge kompanije
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#183 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by addem »

Bojim se da je Bjela vec unistena planina. Nesto kao Vlasic, niko skijaliste ne razvija samo stanogradnja i to tzv tibrizacija gdje investitori mogu sve sto pozele ako nekoga podmazu. Turizma tu nema a bez malih privatnih hotela nece ga ni biti. Jahorina ozbiljmo ulaze u skijaliste , 2 kabinske zicare, 4 sestosjeda, obnovljeni dvosjed, mnogo turista, pare se trose na sve strane. Bjela je kao neka socijala, ogroman resurs sa manjkom pameti koja bi da upravlja resursom.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4364
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#184 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

addem wrote: 30/11/2021 09:12 Bojim se da je Bjela vec unistena planina. Nesto kao Vlasic, niko skijaliste ne razvija samo stanogradnja i to tzv tibrizacija gdje investitori mogu sve sto pozele ako nekoga podmazu. Turizma tu nema a bez malih privatnih hotela nece ga ni biti. Jahorina ozbiljmo ulaze u skijaliste , 2 kabinske zicare, 4 sestosjeda, obnovljeni dvosjed, mnogo turista, pare se trose na sve strane. Bjela je kao neka socijala, ogroman resurs sa manjkom pameti koja bi da upravlja resursom.
Ako zaustave gradnju na Bjelašnici ona još uvijek nije izgubljena iako tako izgleda na prvi pogled i po meni nedostaje možda još 2 hotela gore uz obavezno zaustavljanje daljnje gradnje apartmana... ali ako se nastavi ovim tempom onda od nje neće biti ništa. Fokus moraju prebaciti na staze i infrastrukturu.

Ja lično, ne vidim više gdje bi mogli graditi.- Berilo je imao ideju da posijeće onu šumu ispod kolijevke i da pravi apartmane ali je to, srećom, propalo.

Što se tiče Jahorine izlišno je išta govoriti - skijalište je svjetlosnim godinama ispred Bjelašnice ali se tamo upravo zahuktava Tibrizacija planine i ako naprave sve što su planirali Bjelašnica će biti nenaseljena u poređenju sa Jahorinom :)
Last edited by VladaFBiH on 30/11/2021 09:19, edited 1 time in total.
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#185 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Yenna »

Bjelašnica je groznog plana za urbanizaciju.
Sve je nabacano, bez ikakvog reda, parkinga ni za lijeka, trotoari grozni. Gužve su zimi nesnošljive.
Što se mene tiče, posjecujem je samo proljeće ljeto.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4364
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#186 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

Yenna wrote: 30/11/2021 09:19 Bjelašnica je groznog plana za urbanizaciju.
Sve je nabacano, bez ikakvog reda, parkinga ni za lijeka, trotoari grozni. Gužve su zimi nesnošljive.
Što se mene tiče, posjecujem je samo proljeće ljeto.
slažem se ali isto tako dosta stvari se može jednostavno riješiti ako budu željeli (parking, staze, trotoari,...)
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#187 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _Reds_ »

addem wrote: 30/11/2021 09:12 Bojim se da je Bjela vec unistena planina. Nesto kao Vlasic, niko skijaliste ne razvija samo stanogradnja i to tzv tibrizacija gdje investitori mogu sve sto pozele ako nekoga podmazu. Turizma tu nema a bez malih privatnih hotela nece ga ni biti. Jahorina ozbiljmo ulaze u skijaliste , 2 kabinske zicare, 4 sestosjeda, obnovljeni dvosjed, mnogo turista, pare se trose na sve strane. Bjela je kao neka socijala, ogroman resurs sa manjkom pameti koja bi da upravlja resursom.
Ne možeš nikako, ali nikako da porediš skijalište na Vlašiću i na Bjelašnici.

Na Vlašiću su objekti na stazama bukvalno, putevi presjecaju staze. Vlašić nema šanse za ozbiljno skijalište. Bjelašnica ima, ali da se uloži koliko i na Jahorini. U skijalište na Jahorini je uloženo bar 5 puta više u zadnjih 15tak godina, nego na Bjelašnici,a vjerovatno i više.

Vllada KS nema pare za to, time upravlja propala firma ZOI, dodatnmo imaš problem sa zakonom o šumama. Rješenje je prodaja ili koncesija, a to znači neminovno veće cijene. Sa druge strane ko će da kupi ili uloži pšare, kad ne može kako treba novu stazu napraviti, i zbog zakona i zbog ovih što kao brane šume, a samo ih na slikama vide.

Vlada KS je vlasnik Hotela Maršal, i to propada li propada. Vlada KS je vlasnik hotela Igman i za sve ove godine ga nisu uspjeli prodati (ima zainteresovanih), ali kad neko beton koji se samo za rušenja i troška, računa kao vrijednost.
User avatar
Yenna
Posts: 6837
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#188 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Yenna »

Može, može sve se može.
Ali...
:)
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#189 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by sabanss »

VladaFBiH wrote: 30/11/2021 09:04 haj fini revidiraj svoje mišljenje sa stvarnim podacima i ne gledaj to kroz podno na toplanama koje raja pravi i koje nema veze sa životom jer jer temp previsoka za podno grijanje :) - nema boljeg grijanja od podnog i isto radi u opsegu oko 35C do max 40C
Ma znam da je ok nego se zezam jer je predstavljeno kao idealno. Meni lično najviše smeta što ne ide baš parket na njega ako se hoće trajnost i što imaš lagano podizanje prašine sa skoro čitavog poda zbog toplog zraka koji ide prema gore.

Temperatura je najmanji problem iako ljudi ako ne osjete da je toplo ne pikaju da je to grijanje. Ustvari temperatura poda mora biti da ne osjetiš da je hladno, a ne da osjetiš da je toplo. Svjedno, zbog prva dva razloga meni nije nikako opcija.
Sid the sloth
Posts: 2705
Joined: 30/01/2013 15:56

#190 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Sid the sloth »

addem wrote: 30/11/2021 09:12 Bojim se da je Bjela vec unistena planina. Nesto kao Vlasic, niko skijaliste ne razvija samo stanogradnja i to tzv tibrizacija gdje investitori mogu sve sto pozele ako nekoga podmazu. Turizma tu nema a bez malih privatnih hotela nece ga ni biti. Jahorina ozbiljmo ulaze u skijaliste , 2 kabinske zicare, 4 sestosjeda, obnovljeni dvosjed, mnogo turista, pare se trose na sve strane. Bjela je kao neka socijala, ogroman resurs sa manjkom pameti koja bi da upravlja resursom.
Samo da se zaustavi malo gradja u onom dijelu gdje je vec previse apartmana i da se dozvoli samo u dijelu prije Babinog dola gdje su sad poceli praviti hotel i apartmane i bilo bi to tamam.
Eto Jahorina turistima, neka nama Bjelasnice, budu li ulagali kao Jahorina odose i cijene kao sto su tamo i ostanu ti samo turisti na skijalistu dok lokalci mogu na sankanje kod Pine na Trebevic.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4364
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#191 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

sabanss wrote: 30/11/2021 09:26
VladaFBiH wrote: 30/11/2021 09:04 haj fini revidiraj svoje mišljenje sa stvarnim podacima i ne gledaj to kroz podno na toplanama koje raja pravi i koje nema veze sa životom jer jer temp previsoka za podno grijanje :) - nema boljeg grijanja od podnog i isto radi u opsegu oko 35C do max 40C
Ma znam da je ok nego se zezam jer je predstavljeno kao idealno. Meni lično najviše smeta što ne ide baš parket na njega ako se hoće trajnost i što imaš lagano podizanje prašine sa skoro čitavog poda zbog toplog zraka koji ide prema gore.

Temperatura je najmanji problem iako ljudi ako ne osjete da je toplo ne pikaju da je to grijanje. Ustvari temperatura poda mora biti da ne osjetiš da je hladno, a ne da osjetiš da je toplo. Svjedno, zbog prva dva razloga meni nije nikako opcija.
:thumbup: s tim, koliko je meni poznato, da sada imaš kupiti parkete koji mogu na podno grijanje
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#192 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by addem »

Sid the sloth wrote: 30/11/2021 09:27
addem wrote: 30/11/2021 09:12 Bojim se da je Bjela vec unistena planina. Nesto kao Vlasic, niko skijaliste ne razvija samo stanogradnja i to tzv tibrizacija gdje investitori mogu sve sto pozele ako nekoga podmazu. Turizma tu nema a bez malih privatnih hotela nece ga ni biti. Jahorina ozbiljmo ulaze u skijaliste , 2 kabinske zicare, 4 sestosjeda, obnovljeni dvosjed, mnogo turista, pare se trose na sve strane. Bjela je kao neka socijala, ogroman resurs sa manjkom pameti koja bi da upravlja resursom.
Samo da se zaustavi malo gradja u onom dijelu gdje je vec previse apartmana i da se dozvoli samo u dijelu prije Babinog dola gdje su sad poceli praviti hotel i apartmane i bilo bi to tamam.
Eto Jahorina turistima, neka nama Bjelasnice, budu li ulagali kao Jahorina odose i cijene kao sto su tamo i ostanu ti samo turisti na skijalistu dok lokalci mogu na sankanje kod Pine na Trebevic.
Da se razumijemo pocela je i tibrizacija Jahorine. Sve vise i vise grade se apartmani al na Jahorini postoji ozbiljan turizam jer skijaliste ima nesto da ponudi. I na Jahorini skijalistem zadnjih 5 godina upravlja covjek koji zna sta radi i ima apsolutnu podrsku vlasti. Sa promjenom menadzemta na Jahorini vjerujem da ce opet doci do nazadovanja. Kod nas je politikanstvo unistilo bjelasnicu jer nit imamo neki plan, sta zelimo od tog resursa, sta god neko pocne naci ce se kriticari. Ako nam je cilj da bjelasnica bude rekreativno izletiste za Sarajlije gdje ce djeca uciti da skijaju i cekati po sat vremena da bi odvozali jednu zicu onda je ovo stanje ok.
vanjki
Posts: 1789
Joined: 26/10/2006 17:37

#193 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by vanjki »

Dalju gradnju treba naravno zaustaviti i poceti ulagati u drugu infrastrukturu zicare,parkinge itd.
Bjelasnica ima nesto posebno a to je onaj dio prema Sinanovicima sto Jahorina nema. Mislim da se moze mnogo uloziti u staze i npr
spojiti sa Igmanom sto bi bilo odlicno..Nije sve tako lose na Bjelasnici samo treba napraviti dobar plan
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#194 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Dimu1927 »

nece se zaustaviti gradnja dok god kojekakvi tajkuni i investitori stancaju apartmane, i dok god ostali tajkuni i lovatori to nemilice kupuju

nije to samo da se ima para pa raja kupuje, nego se ima sumnjivih para koje treba nekako potrositi, a gdje ces vece muljaze sa ciframa nego u gradjevini, jednom kad se sagradi nema te inspekcije koja ce to pretresti i doci do pravih iznosa
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#195 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by deogest »

More’l se sta sguZit u tim apartmanima?
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#196 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Impressum »

deogest wrote: 03/12/2021 14:13 More’l se sta sguZit u tim apartmanima?
prvo ti treba apartman
a onda ti treba treba
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#197 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by deogest »

Impressum wrote: 03/12/2021 14:24
deogest wrote: 03/12/2021 14:13 More’l se sta sguZit u tim apartmanima?
prvo ti treba apartman
a onda ti treba treba
Ma imam ja oboje, samo pitam za medu, rodjaka.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#198 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by bitangeIprinceze »

deogest wrote: 03/12/2021 14:25
Impressum wrote: 03/12/2021 14:24

prvo ti treba apartman
a onda ti treba treba
Ma imam ja oboje, samo pitam za medu, rodjaka.
Eto ide medo. :-D
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#199 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by statixx »

Image

Odron, sta uradise od Bjelasnice.
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#200 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by statixx »

Image
Post Reply