Apartmani na Bjelašnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#101 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _Reds_ »

Ako DIA tako kaže, onda mora da je tako. I jedan objekat nema niti jednog papira, sve divlje, jb Buća, Boljakov, i ova brda okolo.

Samo ga malo j... što su ga garant odjebali, pa njega nema nigdje.
Ako ti kažeš, smog, mora biti smog i gotovo. Sada da se vratimo temu, i čovjeku više da razvodanjavamo.
Pitao je za kvalitet gradnje.
Sid the sloth
Posts: 2754
Joined: 30/01/2013 15:56

#102 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Sid the sloth »

Smog na Bjelasnici :lol: :lol: :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#103 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Thorgerson »

ChataDodajStaHoces wrote: 19/11/2021 14:31
Thorgerson wrote: 19/11/2021 13:56 Drugo, raja masovno lozi. Kamini. Trpa se sve i svasta.
Da 150-200k KM i trpa sve i svasta u kamin. Sta mislis ko gore ima apartmane? Pa nece radi sebe loziti sve i svasta, na stranu to da je gore fakat urbana raja. Kakva je logika u ovome :shock: :shock: :shock:
Pa sta misllis kad ubacia panj u kamin, sta izlazi iz dimnjaka? Cvijece? Mislim da tu bude i uglja. Valja bolan ugrijat to sve.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#104 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Thorgerson »

Sid the sloth wrote: 19/11/2021 23:48 Smog na Bjelasnici :lol: :lol: :lol:
Zagadjenja zraka definitvno ima. I ne na Bjelasnici, nego konkretno Babin do.

Smio bih u pare se kladiti da je vikendom, ako nema vjetra situacija kriticna i da je zrak uveliko zagadjen.

Pa u onoj dolini se strpa, hiljade automobila. Lozi se. Agregati. Svaki apartman ima kamin. Da, moze to nekad i fino zamirisati, gorenje drveta, al to je opet zagadjen zrak.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#105 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by un1ted »

Cuj svaki apartman ima kamin. Pa nema ih pola, posebno oni gdje ima plin.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#106 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Seyfo »

Naravno, tajkunska elita je sebi dovukla plin iz grada gore, a pola grada nema plin. Prolazio sam jednom sporednim putem kad su gradili cjevovod, to je cijev mozes autom proci kroz nju. Koliko je narodnih para od sirotinje skrseno da se plin gore dovede, ko zna....ali zato plava krv kad krene prema gore,jedna tipka na mobitelu i pocne grijati,taman dok gore dodje da je toplo. A ti se sirotinjo grij na ugalj i cipelu.
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#107 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _Reds_ »

Ni struje nema, sve ide na agregate :lol: :lol:
User avatar
Haris033
Posts: 3861
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#108 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Haris033 »

Prije drvena kućica u Sinanovićima nego apartman na Bjelašnici i Jahorini
Sinanovići su raj, kako ljeti, tako i zimi :izet:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24753
Joined: 08/09/2005 20:08

#109 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Haris.ba »

Seyfo wrote: 20/11/2021 07:28 Naravno, tajkunska elita je sebi dovukla plin iz grada gore, a pola grada nema plin. Prolazio sam jednom sporednim putem kad su gradili cjevovod, to je cijev mozes autom proci kroz nju. Koliko je narodnih para od sirotinje skrseno da se plin gore dovede, ko zna....ali zato plava krv kad krene prema gore,jedna tipka na mobitelu i pocne grijati,taman dok gore dodje da je toplo. A ti se sirotinjo grij na ugalj i cipelu.
Ko to nema plin, a hoce da se grije na plin?
Sid the sloth wrote: 19/11/2021 23:48 Smog na Bjelasnici :lol: :lol: :lol:
Zivio sam na duplo manjoj nadmorskoj od Babinog gdje je narod lozio, grijao se na drva (niko na ugalj). Cca.3000 domacinstava.

Nikakvog smoga nema, a ni zagadjenja. Znaci, tu ljudi zive stalno, a ne povremeno.
sabanss
Posts: 4574
Joined: 13/08/2006 11:20

#110 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by sabanss »

Dobro momci, shvatili smo, upravu ste. Gore je smog, zagađeno, betonirano, vazdušna bara jer nema vjetra, vi ne biste nikad kupili. Vidi se da niste nikada zimovali niti u jednom. Hajde sada ne smarajte više jer ste off topic.

Za postavljača teme.

Rijetki su apartmani sa kaminom i to su uglavnom ovi koji su prvi građeni. Također ti apartmani imaju plin. Od prvog vala apartmana Bosnalijek je u lošem stanju, ostali su manje-više ok i to je i najbolja gradnja gore. Naravno vrijeme čini svoje i poslije 15-tak godina vrijeme je za neko renoviranje.

Od novijih zimovao sam par puta u ovima ispod Hana i bili su mi loši. Grijanje na struju, nema plina niti kamina i loše riješene prizemne prostorije u kojima se osjeti mem. Također apartmani ispod puta imaju problem sa kanalizacijom koja se ispumpava koliko sam shvatio i pumpa često bude u kvaru.

Ovo sada što se gradi pojma nemam za kvalitet gradnje. Mislim da se to može naslutiti po izgledu iz vana. Ja lično na planini ne bih pristao na apartman bez plina, kamina i sa priključkom struje od 4.5 kW pa da strahujem šta ću uključiti
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#111 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by vanjki »

sabanss wrote: 20/11/2021 13:58 Dobro momci, shvatili smo, upravu ste. Gore je smog, zagađeno, betonirano, vazdušna bara jer nema vjetra, vi ne biste nikad kupili. Vidi se da niste nikada zimovali niti u jednom. Hajde sada ne smarajte više jer ste off topic.

Za postavljača teme.

Rijetki su apartmani sa kaminom i to su uglavnom ovi koji su prvi građeni. Također ti apartmani imaju plin. Od prvog vala apartmana Bosnalijek je u lošem stanju, ostali su manje-više ok i to je i najbolja gradnja gore. Naravno vrijeme čini svoje i poslije 15-tak godina vrijeme je za neko renoviranje.

Od novijih zimovao sam par puta u ovima ispod Hana i bili su mi loši. Grijanje na struju, nema plina niti kamina i loše riješene prizemne prostorije u kojima se osjeti mem. Također apartmani ispod puta imaju problem sa kanalizacijom koja se ispumpava koliko sam shvatio i pumpa često bude u kvaru.

Ovo sada što se gradi pojma nemam za kvalitet gradnje. Mislim da se to može naslutiti po izgledu iz vana. Ja lično na planini ne bih pristao na apartman bez plina, kamina i sa priključkom struje od 4.5 kW pa da strahujem šta ću uključiti
Apsolutno se slazem sa tobom.Mislim da bi vecina ovdje koja sebi moze priustiti trazila da kupi nesto izvan Sa da bar u ovo doba smoga uziva.Pa pogledajte jutros sranja u Sarajevu.Najgori su mi oni koji pljuju po svemu a najvise po onome sto je nase.Naravno da je Bjelasnica mogla biti ljepse urbanistickim planom uredjena,ali nije sve toliko sranje. Ja kada bih sebi mogao priustiti kupio bih apartman i uzivao u onome sto se zove Bjelasnica poslije Marsala(Umoljani,Sabici,Javorov do)..Mislim da gore ima kvalitetne gradnje ali je kvadrat trenutno od 3600 do 4000..Ali podrzavam svakoga tko misli na sebe i dobrobit svoje djece i kupi sebi apartman na Bjelasnici.Vjerujem da ima i jeftinog zemljista.Ali iskreno ja ne znam niti kositi travu niti brinuti o kuci.Tako da bi za mene bio apartman.Ovi sto pametuju su isti oni koji su na drugoj temi govorili da treba sacekati da prodje Corona i kupiti nesto. :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#112 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _BataZiv_0809 »

Kupili bismo da imamo para.

Ali



Ne na Bjelasnici :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24753
Joined: 08/09/2005 20:08

#113 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Haris.ba »

User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#114 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _Reds_ »

:evil:
Haris.ba wrote: 21/11/2021 11:30 https://www.olx.ba/artikal/43638199/vik ... a-stanari/

Ima li ovdje zagadjenja? :run:
Ko zna sta oni tu loze :).

Stanari su bas za pustolova. Struje koliko znam nema. Bar je nema u planinskom domu, imaju panele. Voda tu i tamo, nesto ima, vecinom catrnje. Ljeti se moze doci nekom nivom, zimi pjeske samo. Lijepo je, ali je ovo sjeverna strana planine, i tu se nikad nije zivjelo čitave godine. Planina tu zna biti surova. Ne znam sto se bar put koliko toliko nije uredio. Odatle se moze na Hranisavu, na Opervatoriju, na Krvavac, na Sitnik, prelijepe ture. Ali vecinom duge da se ide iz Ljubovcica.

Neko je spminjao Sinanovice, tamo ima plan vikend naselja 50-60 kuca u istom stilu, pa ko bude htio bujrum. Iznad doma. Kupis zemljiste i pravis, ali ne moze da odstupas od vanjskog izgleda. Put se cisti bolje nego u Sarajevu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24753
Joined: 08/09/2005 20:08

#115 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Haris.ba »

_Reds_ wrote: 21/11/2021 12:05 :evil:
Haris.ba wrote: 21/11/2021 11:30 https://www.olx.ba/artikal/43638199/vik ... a-stanari/

Ima li ovdje zagadjenja? :run:
Ko zna sta oni tu loze :).

Stanari su bas za pustolova. Struje koliko znam nema. Bar je nema u planinskom domu, imaju panele. Voda tu i tamo, nesto ima, vecinom catrnje. Ljeti se moze doci nekom nivom, zimi pjeske samo. Lijepo je, ali je ovo sjeverna strana planine, i tu se nikad nije zivjelo čitave godine. Planina tu zna biti surova. Ne znam sto se bar put koliko toliko nije uredio. Odatle se moze na Hranisavu, na Opervatoriju, na Krvavac, na Sitnik, prelijepe ture. Ali vecinom duge da se ide iz Ljubovcica.

Neko je spminjao Sinanovice, tamo ima plan vikend naselja 50-60 kuca u istom stilu, pa ko bude htio bujrum. Iznad doma. Kupis zemljiste i pravis, ali ne moze da odstupas od vanjskog izgleda. Put se cisti bolje nego u Sarajevu.
:thumbup:

Bas tako. Znaci Bjelasnica je toliko velika da bukvalno za svakoga ima sta hoce.
User avatar
Truba
Posts: 81590
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#116 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Truba »

Jedno je jasno

Ko kupuje on je kapitalista
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#117 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Thorgerson »

un1ted wrote: 20/11/2021 01:36 Cuj svaki apartman ima kamin. Pa nema ih pola, posebno oni gdje ima plin.
Automobile na hiljade i hiljade njih koji bruje vikendom koje sam spomenio, si vjesto zanemario.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#118 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by un1ted »

Nisam, to je činjenica.
User avatar
Haris033
Posts: 3861
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#119 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Haris033 »

_Reds_ wrote: 21/11/2021 12:05 :evil: Neko je spminjao Sinanovice, tamo ima plan vikend naselja 50-60 kuca u istom stilu, pa ko bude htio bujrum. Iznad doma. Kupis zemljiste i pravis, ali ne moze da odstupas od vanjskog izgleda. Put se cisti bolje nego u Sarajevu.
Moze li detaljniji info za vikend naselje?
User avatar
_Reds_
Posts: 9350
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#120 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _Reds_ »

Haris033 wrote: 21/11/2021 19:07
_Reds_ wrote: 21/11/2021 12:05 :evil: Neko je spminjao Sinanovice, tamo ima plan vikend naselja 50-60 kuca u istom stilu, pa ko bude htio bujrum. Iznad doma. Kupis zemljiste i pravis, ali ne moze da odstupas od vanjskog izgleda. Put se cisti bolje nego u Sarajevu.
Moze li detaljniji info za vikend naselje?
Kolega mi je takodje zainteresovan za to, i on je saznao, pa je bio u opcini tamo i rekli mu da je u fazi parcelacije, i da bi uskoro trebalo biti na prodaju, stim da se mlzw graditi tri tipa vanjskog izgleda kuca, nesto kao u bosanskom planinskom stilu. Nazovi opcinu tamo, oni ce ti vjerovatno vjerovatno detalje. Prostor je tacno iznad planinog doma sa lijeve strane regionalnog puta.
User avatar
mk ultra
Posts: 19443
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#121 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by mk ultra »

Cisti se put paydo al onda pitaj Ljućane i ostale alpiniste sto pobjegose sa 1300m NM :mrgreen:

Tezak je to teren
Imam ja nekih 45-50km od šabića, poslije kalinovika i sela, jos nekih 40 dunuma, nesto u sumi ostalo ledine sa ostrom travom i kamen


Priroda jeste fantazija ali ako zapne gss ti treba
Za takvu lokaciju ne treba mi kuca vec sator :mrgreen:
I puska jer medvjedi dolaze
gidra
Posts: 3568
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#122 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by gidra »

mk ultra wrote: 21/11/2021 22:47 Cisti se put paydo al onda pitaj Ljućane i ostale alpiniste sto pobjegose sa 1300m NM :mrgreen:

Tezak je to teren
Imam ja nekih 45-50km od šabića, poslije kalinovika i sela, jos nekih 40 dunuma, nesto u sumi ostalo ledine sa ostrom travom i kamen


Priroda jeste fantazija ali ako zapne gss ti treba
Za takvu lokaciju ne treba mi kuca vec sator :mrgreen:
I puska jer medvjedi dolaze
Pa bliže Šabići Sarajevu, cca 30ak kilometara sa Dobrinje nego to tvoje selo od Šabića, tako da ti primjer ne valja :D

Rejon Babin Do-Sinanovići se čisti bolje od 70% Sarajeva a nit su zime više kao nekada gore.
User avatar
mk ultra
Posts: 19443
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#123 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by mk ultra »

Pa nisu zime vise hladne toliko, ali pokusaj prezimiti gore, mada imam i tu objekat koji se u oktobru zakljuca i do aprila najmanje

Imam ja i vikendicu i nesto zemlje u jednom malo selu na potezu grkarica ledici
Ima i voda od jkp trnovo, pouzdanost 0
Vode ha ima, ha nema
Struja je OK
Telefon ima ali do prvog vjetrića
Kraj augusta navecer jedna vatra da se ugrije
Zatim milion problema zimi da se voda ispusti ako nisi tu, sto je uvijek neki specifican smek prostorije jer sve zaledi
1000mNM i vise nije malo.

Čisti se to i ja mogu potvrditi, jedino ako bas zapada, ali unutar 24h bit ce prohodno
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#124 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by maliq53 »

Sinanovici se dobro ciste, ljudi ocistili kad je zimus u aprilu bas napadalo, probili prema Konjicu cestu, nanosi sa strane 3 metra i vise :D ... Fino mjestasce, valjda se nece prenatrpat' jer nece vise biti to tó...

Image

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 19443
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#125 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by mk ultra »

Ne pravite od ovoga fantaziju ;-)

Izgleda da moras na tezi nacin nauciti
Kad jedno jutro hoces da izadjes is kuce ne moze snijeg zatrpao

Jbt starosjedioci sad zimi silaze u SA, ljeti gore
Jel vrijedi ulaganja?
Post Reply