Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#6726 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

Chmoljo wrote: 12/08/2022 22:04
Hakiz wrote: 12/08/2022 22:02

Pretvoriti projekat u službi građana u stranačko koalicionu propagandu?

I treba ga biti sram.
Pa ja, trebo je Devica zvati da presjece vrpcu. :lol: sram.bilo politicara koji se promovise kroz izgradnju infrastrukture. Nevidjeno u politici.

:lol:

Onaj u njemackoj rajh digo na noge kroz isto, al hej, ovdje to ne moze. :lol:
Umjesto da viče: "eto četnika niz Vraca" i ne radi ništa. Razliku vidimo na terenu, ali ne smiješ reći da je to razlika zato što su na vlasti jedni, a ne drugi. Na čemu će se političar promovisati ako neće na ispunjenim obećanjima i realizovanim projektima? E svašta čovjek pročita na ovom forumu.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#6727 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Radi mašina, radi :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#6728 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Login77777 »

Hakiz wrote: 12/08/2022 22:01
Login77777 wrote: 12/08/2022 21:50

Gdje su ti rokovi upisani? Ima jedan 730 dana i to je to.
Opet :-)

Da se može stići do 1. 9. 2022. završiti predviđena dionica drugačije bi govorio :wink:

Nije majka Muju ružila što se kockao, nego što se vadio :lol:

Usput, imaš na početku teme linkove na dokumente, a i youtube je pun snimaka TV emisija u kojima ministar saobraćaja i premijer KS govore o rokovima, pa se informiši.

Ali, vrijedni ste, počela je raditi trojkina botovska propagandna mašina da vadi stvar zbog probijanja rokova, valja zaraditi sendvič, majonezu i jogurt :thumbup:
I sdaovci govore da su Bosnjaci, muslimani i u sluzbi BiH. I ako svi znamo da je to daleko od istine. Ono sto na gradilistu pise to vazi. :thumbup:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10719
Joined: 27/04/2021 22:52

#6729 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

Hakiz wrote: 12/08/2022 22:10 Radi mašina, radi :lol:
mi ovdje sjedimo i uzivamo u napretku naseg grada, jos kad vidis da ima ljudi kojima je vuna i koji se jedu zbog toga zadovoljstvo je vece :oops: :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#6730 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

tramvajtrojka wrote: 12/08/2022 22:08
Hakiz wrote: 12/08/2022 22:01

Opet :-)

Da se može stići do 1. 9. 2022. završiti predviđena dionica drugačije bi govorio :wink:

Nije majka Muju ružila što se kockao, nego što se vadio :lol:

Usput, imaš na početku teme linkove na dokumente, a i youtube je pun snimaka TV emisija u kojima ministar saobraćaja i premijer KS govore o rokovima, pa se informiši.

Ali, vrijedni ste, počela je raditi trojkina botovska propagandna mašina da vadi stvar zbog probijanja rokova, valja zaraditi sendvič, majonezu i jogurt :thumbup:
Image

zabrinuti hakizmi ne vjeruju ni zvanicnim rokovima koji su svima u kantonu vidljivi vec godinu dana

u zabrinutosti je snaga :mrgreen: :lol:
https://ba.n1info.com/vijesti/premijer- ... edu-video/

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... sta/463721

https://ba.n1info.com/vijesti/nove-tram ... e-ostavku/

Itd
Last edited by Hakiz on 12/08/2022 22:20, edited 1 time in total.
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#6731 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Login77777 »

tramvajtrojka wrote: 12/08/2022 22:14
Hakiz wrote: 12/08/2022 22:10 Radi mašina, radi :lol:
mi ovdje sjedimo i uzivamo u napretku naseg grada, jos kad vidis da ima ljudi kojima je vuna i koji se jedu zbog toga zadovoljstvo je vece :oops: :mrgreen:
Mora Hakiz, prati Salko rad. :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#6732 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

guruguru95 wrote: 12/08/2022 21:09 Koliko vidim tema se pretvorila u nadmudrivanje i podjebavanje na relaciji SDA vs Trojka, i to ne samo ovdje na forumu nego inače u javnom prostoru, kao da je rekonstrukcija tramvajske pruge nekakav politički stranački projekat, a ne projekat u službi građana koji bi trebao da riješi ovo pitanje za narednih 20-30 godina.
U tom smjeru su diskusiju gurnuli likovi koji svim srcem žele da projekat ne uspije samo da neko ne bi bio bolji od SDA (kao da je teško od njih biti bolji).

Ne samo da nisam fan trojke nego i ne znam koje stranke su u toj koaliciji ni kako je došlo do toga da su oni vlast u kantonu. Naprosto to ne pratim. Meni je bitno da se radi na rješavanju stvarnih problema u cilju poboljšanja kvaliteta života naših građana a ovaj projekat je upravo na tom putu.

Likovi tvrde da nisu za SDA a u isto vrijeme pljuju sve što ne radi SDA a niti najmanje kritike za bilo šta što (ne) radi SDA. Pristrasnost vidljiva sa ISS-a.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#6733 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by guruguru95 »

Laplace wrote: 12/08/2022 22:21
guruguru95 wrote: 12/08/2022 21:09 Koliko vidim tema se pretvorila u nadmudrivanje i podjebavanje na relaciji SDA vs Trojka, i to ne samo ovdje na forumu nego inače u javnom prostoru, kao da je rekonstrukcija tramvajske pruge nekakav politički stranački projekat, a ne projekat u službi građana koji bi trebao da riješi ovo pitanje za narednih 20-30 godina.
U tom smjeru su diskusiju gurnuli likovi koji svim srcem žele da projekat ne uspije samo da neko ne bi bio bolji od SDA (kao da je teško od njih biti bolji).

Ne samo da nisam fan trojke nego i ne znam koje stranke su u toj koaliciji ni kako je došlo do toga da su oni vlast u kantonu. Naprosto to ne pratim. Meni je bitno da se radi na rješavanju stvarnih problema u cilju poboljšanja kvaliteta života naših građana a ovaj projekat je upravo na tom putu.

Likovi tvrde da nisu za SDA a u isto vrijeme pljuju sve što ne radi SDA a niti najmanje kritike za bilo šta što (ne) radi SDA. Pristrasnost vidljiva sa ISS-a.
Da, i ja sam to primijetio. Treba pohvaliti sve projekte koji će unaprijediti naš grad, ali takođe i kritikovati sve ono što ne valja, nebitno koja garnitura je u pitanju, a ne da se prepucavaju kao mala djeca. :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6734 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mk ultra »

Chmoljo wrote: 12/08/2022 21:30
Necemose lagati, da propadne projekt oko pruge u Mehmeda Spahe bi sampanjac otvorili. Bezalkoholni. Zbog reisa.

Oooo
Ne znam sta smijem da napisem okolo
Ugl jednom dosao ja sa kolegom u tu instituciju, bošnjačko muslimanskog karaktera a dijelom i naziva (nije centrala SDA :mrgreen: )

I sad pošto je posao bio takav da se mora u svaki budzak ući, više ulaziš i gdje treba i gdje ne treba. Tehnicki pregled obekta.

Ulazimo u salu, velikih dimezija
Crvene kožne sećije, mramorni podovi, šank,vako nako
Ko iz filmova kad te odvedu "na sprat"
I naravno, kuran hadis i kiraet, boza limunada
Sasvim slucajno uđem u budzak, bokte ko da si u bingu dosao u onaj frizider sa alkoholom :lol:

Pratnja kad je vidjela gdje sam usao, ušuti
Zove čauše da odgovore ko je donio to, navodno ne zna.
Nije čaušima naredio da odnesu.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#6735 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by pemanapemani »

Da smo bili ovako kriticki raspolozeni proteklih 26 godina, danas bi bili na nivou Slovacke.

Zadnja dva mjeseca tokom odlaska na posao ne ganjam precice kroz Alipasino i Otoku, te ne korostim Vraca, samo da bih uzivao u napredovanju pruge.

Onda skontam do cega su nas doveli da uzivamo u korektno uradjenim gradjevinskim radovima, duplom armiranom betoniranju, diletacijama, odvodima i jebenoj gumi izmedju betona i sina.
Neki dan se uhvatim da mi je zao sto nije bilo guzve uzmedju Remize i Otoke. :-)

Onda procitam sta sam napisao i izgleda mi kao botovanje za Trojku, ali boli me briga.
Kaznio sam se tako sto sam u zadnjih sedam dana pogledao tv gostovanja Zahiragica, Kapidzica i Cavare.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#6736 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

guruguru95 wrote: 12/08/2022 21:18 Btw da vas pitam, smije li se uopšte više išta kritikovati u Sarajevu a da vas automatski ne proglase SDA-ovcem? :lol:
Ovaj cirkus sa prugom (čuj rok 740 dana, pa ne prave nuklearnu elektranu :-) ), zatim cirkus sa cjelodnevnom blokadom grada zbog gej parade, zatim cirkus sa onom odvratnom kućicom koja je osvanula kraj Velikog parka, zatim cirkus sa Miljackom koja je haman presušila na obali između Skenderije i Čobanije, uz žabokrečinu, šikaru, formirana mini ostrva i nesnosan, odvratan, nepodnošljiv smrad, i to usred turističke sezone kad je grad prepun turista :mrgreen: Znači skinuli smo SDA i kaznili ih sasvim opravdano za 25 godina njihovog nerada, javašluka i kriminala, a sad ćemo šutjeti i zatvarati oči na novi potencijalni javašluk u najavi? Nije ni to u redu.
Prvo, koliko ja znam nuklearne elektrane se grade mnogo duže, do deset godina (male vjerovatno kraće ali ne diže se za dvije godine, nije to Hamina kuća u avliji).

Drugo, radove u ovom obimu niko neće uraditi za kraće vrijeme. Nije ovo SDA-ovsko lemljenje i maskiranje oštećenja, ovdje se radi sve iznova i dubinski.

Treće, čemu tolika opsesija brzinom rada? Imali smo strpljenja decenijama čekati autocestu i još uvijek smo daleko od njenog završetka pa niko i ne spominje rokove. Valjda je bitniji kvalitet radova.

Čertvrto, ovo je očigledno prvi slučaj da se ovako masovno potenciraju rokovi i gleda svaki, pa i najmanji, detalj + neuobičajeno glasna kuknjava kako nam radovi ometaju normalan život. Zaboravili smo da svaki put pred izbore imamo blokade mnogih putnih pravaca zbog radova na par desetina metara ceste jer - kad će ako ne pred izbore. Nerijetko se radila jedna te ista dionica. Ja se sjećam da sam jedne godine na putu od Srebrenika do Sarajeva ima dva duga zastoja zbog radova na dvije dionice u dužini ne većoj od 50 m. Putovao sam bar duplo duže od potrebnog vremena a nisam čuo nikakvu masovnu kuknjavu zbog ometanja kretanja.

Da ne spominjem to da se razrovi cesta i onda tako stoji po mjesec ili dva dok se neko ne sjeti da bi mogao i nastaviti sa radovima.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#6737 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by AtillaS »

Ne treba napadati trojku zbog pruge, mislim ljudi su uspjeli da započnu jednu jedinu stvar u mandatu i još im se po tome kenjate, baš nema smisla. :D

A navijači trojke su tek ne daj bože nikome. Da je trojka na vlasti malo duže sad bi pričali kako su oni obnovili poštu, zetru, skenderiju, skupštinu, predsjedništvo, baščaršiju, sebilj, centar, stari grad, novi grad, novo sarajevo, vrelo bosne, bentbašu, ustaklili zgrade, obnovili puteve, osposobili uništenu tramvajsku i trolejbusku mrežu, zgrade elektroprivrede, socijalnog, željin stadion, koševo, džamije, crkve, sinagogu, dom armije, pozorište, tržnicu, pijace, škole, fakultete, trgove, parkove, obdaništa, ambulante, domove zdravlja, bolnice, mjesne zajednice, opštine, rijeke i potoke, šume i planine, brda i doline, hotele, kafane, restorane, birtije, kafiće, ćevabdžinice, burekdžinice, aščinice, stepeništa, mostove, parkinge, garaže, šetnice, biciklističke staze, trotoare, vilsonovo, obalu maka dizdara, obalu kulina bana, pionirsku dolinu, izletišta, bazene, gasovode, vodovode, električne i kablovske mreže, telefone, predajnike, satelite.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6738 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

mk ultra wrote: 12/08/2022 22:28
Chmoljo wrote: 12/08/2022 21:30
Necemose lagati, da propadne projekt oko pruge u Mehmeda Spahe bi sampanjac otvorili. Bezalkoholni. Zbog reisa.

Oooo
Ne znam sta smijem da napisem okolo
Ugl jednom dosao ja sa kolegom u tu instituciju, bošnjačko muslimanskog karaktera a dijelom i naziva (nije centrala SDA :mrgreen: )

I sad pošto je posao bio takav da se mora u svaki budzak ući, više ulaziš i gdje treba i gdje ne treba. Tehnicki pregled obekta.

Ulazimo u salu, velikih dimezija
Crvene kožne sećije, mramorni podovi, šank,vako nako
Ko iz filmova kad te odvedu "na sprat"
I naravno, kuran hadis i kiraet, boza limunada
Sasvim slucajno uđem u budzak, bokte ko da si u bingu dosao u onaj frizider sa alkoholom :lol:

Pratnja kad je vidjela gdje sam usao, ušuti
Zove čauše da odgovore ko je donio to, navodno ne zna.
Nije čaušima naredio da odnesu.
Ni najmanje ne sumnjam. No covjeka ne bi toliko ni smetalo da nisu toliki licemjeri i da narodu imaju bilo sta drugo ponuditi osim laznog morala i laznog patriotizma.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6739 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

AtillaS wrote: 12/08/2022 22:39 Ne treba napadati trojku zbog pruge, mislim ljudi su uspjeli da započnu jednu jedinu stvar u mandatu i još im se po tome kenjate, baš nema smisla. :D

A navijači trojke su tek ne daj bože nikome. Da je trojka na vlasti malo duže sad bi pričali kako su oni obnovili poštu, zetru, skenderiju, skupštinu, predsjedništvo, baščaršiju, sebilj, centar, stari grad, novi grad, novo sarajevo, vrelo bosne, bentbašu, ustaklili zgrade, obnovili puteve, osposobili uništenu tramvajsku i trolejbusku mrežu, zgrade elektroprivrede, socijalnog, željin stadion, koševo, džamije, crkve, sinagogu, dom armije, pozorište, tržnicu, pijace, škole, fakultete, trgove, parkove, obdaništa, ambulante, domove zdravlja, bolnice, mjesne zajednice, opštine, rijeke i potoke, šume i planine, brda i doline, hotele, kafane, restorane, birtije, kafiće, ćevabdžinice, burekdžinice, aščinice, stepeništa, mostove, parkinge, garaže, šetnice, biciklističke staze, trotoare, vilsonovo, obalu maka dizdara, obalu kulina bana, pionirsku dolinu, izletišta, bazene, gasovode, vodovode, električne i kablovske mreže, telefone, predajnike, satelite.
SDA je pretpostavljam sve to obnovila, pa se pruga nije stigla od silnog posla?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16254
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6740 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by sime_cipol »

Chmoljo wrote: 12/08/2022 22:42
AtillaS wrote: 12/08/2022 22:39 Ne treba napadati trojku zbog pruge, mislim ljudi su uspjeli da započnu jednu jedinu stvar u mandatu i još im se po tome kenjate, baš nema smisla. :D

A navijači trojke su tek ne daj bože nikome. Da je trojka na vlasti malo duže sad bi pričali kako su oni obnovili poštu, zetru, skenderiju, skupštinu, predsjedništvo, baščaršiju, sebilj, centar, stari grad, novi grad, novo sarajevo, vrelo bosne, bentbašu, ustaklili zgrade, obnovili puteve, osposobili uništenu tramvajsku i trolejbusku mrežu, zgrade elektroprivrede, socijalnog, željin stadion, koševo, džamije, crkve, sinagogu, dom armije, pozorište, tržnicu, pijace, škole, fakultete, trgove, parkove, obdaništa, ambulante, domove zdravlja, bolnice, mjesne zajednice, opštine, rijeke i potoke, šume i planine, brda i doline, hotele, kafane, restorane, birtije, kafiće, ćevabdžinice, burekdžinice, aščinice, stepeništa, mostove, parkinge, garaže, šetnice, biciklističke staze, trotoare, vilsonovo, obalu maka dizdara, obalu kulina bana, pionirsku dolinu, izletišta, bazene, gasovode, vodovode, električne i kablovske mreže, telefone, predajnike, satelite.
SDA je pretpostavljam sve to obnovila, pa se pruga nije stigla od silnog posla?
Zaboravio je spomenuti Rimski Most. I njega je SDA izgradila. :oops:
User avatar
shbc
Posts: 3344
Joined: 20/07/2012 12:13

#6741 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by shbc »

klix wrote: 12/08/2022 09:22
Laplace wrote: 12/08/2022 09:01

To sam vidio kod svakoga ko prviše uzima vjeru u usta. Čim mu je svaka druga riječ Allah znaš da je loš čovjek.
Je li se kune, znaj da laže.
Sto kazu, cim mi selam nazove ja se odma za dzep hvatam da vidim je li mi tu novcanik :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6742 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

sime_cipol wrote: 12/08/2022 22:43
Chmoljo wrote: 12/08/2022 22:42

SDA je pretpostavljam sve to obnovila, pa se pruga nije stigla od silnog posla?
Zaboravio je spomenuti Rimski Most. I njega je SDA izgradila. :oops:
i to još ljepši i stariji.
neki
Posts: 6687
Joined: 17/02/2005 07:57

#6743 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by neki »

AtillaS wrote: 12/08/2022 22:39 Ne treba napadati trojku zbog pruge, mislim ljudi su uspjeli da započnu jednu jedinu stvar u mandatu i još im se po tome kenjate, baš nema smisla. :D

A navijači trojke su tek ne daj bože nikome. Da je trojka na vlasti malo duže sad bi pričali kako su oni obnovili poštu, zetru, skenderiju, skupštinu, predsjedništvo, baščaršiju, sebilj, centar, stari grad, novi grad, novo sarajevo, vrelo bosne, bentbašu, ustaklili zgrade, obnovili puteve, osposobili uništenu tramvajsku i trolejbusku mrežu, zgrade elektroprivrede, socijalnog, željin stadion, koševo, džamije, crkve, sinagogu, dom armije, pozorište, tržnicu, pijace, škole, fakultete, trgove, parkove, obdaništa, ambulante, domove zdravlja, bolnice, mjesne zajednice, opštine, rijeke i potoke, šume i planine, brda i doline, hotele, kafane, restorane, birtije, kafiće, ćevabdžinice, burekdžinice, aščinice, stepeništa, mostove, parkinge, garaže, šetnice, biciklističke staze, trotoare, vilsonovo, obalu maka dizdara, obalu kulina bana, pionirsku dolinu, izletišta, bazene, gasovode, vodovode, električne i kablovske mreže, telefone, predajnike, satelite.
Jebem ja mater u usta svakom ko misli da je za obnovu gore navedenog zaslužna SDA
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#6744 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by shape of despair »

Kad se radila glavna ulica, 2004??? ja polagao vozacki,guzve,jedna traka uvijek izrovljena, august,upeklo...... neznam jel tada bilo foruma il nije,al mene na njemu nije bilo,i gle čuda,nisam citao ova naprdivanja.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#6745 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by AtillaS »

Chmoljo wrote: 12/08/2022 22:42
AtillaS wrote: 12/08/2022 22:39 Ne treba napadati trojku zbog pruge, mislim ljudi su uspjeli da započnu jednu jedinu stvar u mandatu i još im se po tome kenjate, baš nema smisla. :D

A navijači trojke su tek ne daj bože nikome. Da je trojka na vlasti malo duže sad bi pričali kako su oni obnovili poštu, zetru, skenderiju, skupštinu, predsjedništvo, baščaršiju, sebilj, centar, stari grad, novi grad, novo sarajevo, vrelo bosne, bentbašu, ustaklili zgrade, obnovili puteve, osposobili uništenu tramvajsku i trolejbusku mrežu, zgrade elektroprivrede, socijalnog, željin stadion, koševo, džamije, crkve, sinagogu, dom armije, pozorište, tržnicu, pijace, škole, fakultete, trgove, parkove, obdaništa, ambulante, domove zdravlja, bolnice, mjesne zajednice, opštine, rijeke i potoke, šume i planine, brda i doline, hotele, kafane, restorane, birtije, kafiće, ćevabdžinice, burekdžinice, aščinice, stepeništa, mostove, parkinge, garaže, šetnice, biciklističke staze, trotoare, vilsonovo, obalu maka dizdara, obalu kulina bana, pionirsku dolinu, izletišta, bazene, gasovode, vodovode, električne i kablovske mreže, telefone, predajnike, satelite.
SDA je pretpostavljam sve to obnovila, pa se pruga nije stigla od silnog posla?
Nije. To nije niko obnovio. Bar sudeći po izjavama trojke, ovdje se nikad ništa nije radilo, a sad su oni počeli pa im se zbog toga prijeti. :-?

Kažu "pokazali smo da se može". Da se može šta? Jel to sad treba da vrijeđamo stotine hiljada radnika koji su živote proveli radeći na tome da se od ruševina ponovo napravi grad, da im poništimo sve to jer izgleda da nije legitimno ono u čemu nisu učestvovali Forto, Konaković i Šteta?

Može se sve pričati, ali vrijeđati zdrav razum baš i nije pristojno, u najmanju ruku.

Čuj "pokazali smo da se može". :D Otkrili vatru, toplu vodu, sijalicu, točak. Eureka! :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10979
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#6746 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Prpa.ba »

Tacno po kolicini kmeke i bijesa bude lako razaznati iskrene SDA-ovce od ovih koji pisu jer im je posao. :lol:
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#6747 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by AtillaS »

Prpa.ba wrote: 12/08/2022 22:54 Tacno po kolicini kmeke i bijesa bude lako razaznati iskrene SDA-ovce od ovih koji pisu jer im je posao. :lol:
Slažem se. I ja se čudom čudim kad vidim da likovi psuju mater i brane političare, to bi pucalo jedni na druge zbog stranaka. :lol:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#6748 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Prpa.ba wrote: 12/08/2022 22:54 Tacno po kolicini kmeke i bijesa bude lako razaznati iskrene SDA-ovce od ovih koji pisu jer im je posao. :lol:
A, vidi, ako su SDA glasači tako loši, glupi itd, koji će vam vrag oni? Neka za trojku glasaju drugi, ne trebaju vam SDA-ovci, ostavite ih da glasaju za SDA :wink:

Jeste da bez SDA ne bi bilo "najvažnije" stranke trojke, ali ko će se sada zamarati sitnicama.

Nego, pruga :zoka:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#6749 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by madner »

Nista o Turskim donacijama, El Bake licno otisao.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#6750 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

AtillaS wrote: 12/08/2022 22:51
Chmoljo wrote: 12/08/2022 22:42

SDA je pretpostavljam sve to obnovila, pa se pruga nije stigla od silnog posla?
Nije. To nije niko obnovio. Bar sudeći po izjavama trojke, ovdje se nikad ništa nije radilo, a sad su oni počeli pa im se zbog toga prijeti. :-?

Kažu "pokazali smo da se može". Da se može šta? Jel to sad treba da vrijeđamo stotine hiljada radnika koji su živote proveli radeći na tome da se od ruševina ponovo napravi grad, da im poništimo sve to jer izgleda da nije legitimno ono u čemu nisu učestvovali Forto, Konaković i Šteta?

Može se sve pričati, ali vrijeđati zdrav razum baš i nije pristojno, u najmanju ruku.

Čuj "pokazali smo da se može". :D Otkrili vatru, toplu vodu, sijalicu, točak. Eureka! :lol:
a nećemo tako Dino. ne valja lagati. to pokazali smo da može je samo reakcija na ubjeđivanje da je nemoguće obnoviti prugu, da su novi tramvaji nešto nerealno za kupiti i da trebamo gledati da isprosimo po svijetu da imamo kakav takav vozni park.

zato i jesu pokazali da je to sve šuplja i da se može.

da nema turske zastave, pomislio bih da je indijski obzirom na dizajn eksterijera.

Image



90% toga što si nabrojao izgrađeno je donacijama, riječ je o pojedinačnim zgradama i institucijama od značaja i njihovo obnavljanje nije predstavljalo dramatično ni bitne, ni dramatično zahtjevne radove. sve to što si nabrojao radilo se i u dužem vremenskom rasponu, i u periodu bez naročite kontrole utroška sredstava, kojih je, kako rekoh bilo sasvim dovoljno i ono najbitnije, nijedan taj projekat nije cimao bar 200.000 ljudi u isto vrijeme zbog radova.

dočim, koliko se donacija slilo kada je obnova bila aktuelna, pitanje koje se treba postavljati je zašto nije sve obnovljeno, a ne nabrajati šta jeste. shvatam ja da većina ne primjećuje, ali grad je zatrpan tablama zahvale na donaciji pomoću kojeg se to i to obnovilo.

dočim, opet, Barcelona je obnavljala zgrade po mojmilu, grčka platila izvršno vijeće, zgrade socijalnog, elektroprivrede i pošte su zgrade tako, sitnih firmica koje sebi ne mogu priuštiti rekonstrukciju :lol:

a te obnove zgrada, pogotovo po novom gradu :D :D :D nemoj me nasmijavati.

možda ti nijesi odavle, pa te malo prenosi?
Post Reply