Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3001 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

thekupus wrote: 15/05/2022 22:58
Laplace wrote: 15/05/2022 22:55

Ponuđače ne biraš ti. Objaviš tender i jave se zainteresovani. Osim toga, tender nije proveo Šteta nego EBRD, koji je izabrao izvođača i nadzorno tijelo.
Znaju oni to dobro, nego imaju zadatak da lažu i izvrću. Pa jedan Zahiragić je na sjednici skupštine pitao zašto ne postavljaju odmah nove šine kad skinu stare...
EBRD je svoj novac uslovio odabirom izvođača i nadzornog organa jer ne vjeruje koruptivnoj masi BiH političara. Pruga, njena rekonstrukcija, izvodi se prema BiH projektu, prema projekciji sarajevske vlasti - "stručnjaka" Ministarstva saobraćaja i delegata GRAS-a i svih drugih koji misle da znaju, i prema njihovoj procjeni potrebnog vremena za potpunu rekonstrukciju. EBRD je takvu procjenu prihvatio i unio je u tender, jer njih nije briga za koliko će vremena pruga biti završena. EBRD je briga da novac ne skrene u privatno i da se potroši. EBRD je samo realizator ideje, projekta i cjelokupne organizacije Vlade i stručnjaka Kantona Sarajevo.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45448
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3002 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

Cetnici bi voljeli da nas nema.

SDA bi volio da nemate ništa osim njih.
User avatar
Logovan
Posts: 94312
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3003 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Logovan »

Dobro je jednom neko rekao....

Nemojte više ništa raskopavati, nego zakopajte ovo što ste do sada raskopali
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#3004 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by agnostic_front »

jasib wrote: 15/05/2022 23:31
thekupus wrote: 15/05/2022 22:58
Znaju oni to dobro, nego imaju zadatak da lažu i izvrću. Pa jedan Zahiragić je na sjednici skupštine pitao zašto ne postavljaju odmah nove šine kad skinu stare...
EBRD je svoj novac uslovio odabirom izvođača i nadzornog organa jer ne vjeruje koruptivnoj masi BiH političara. Pruga, njena rekonstrukcija, izvodi se prema BiH projektu, prema projekciji sarajevske vlasti - "stručnjaka" Ministarstva saobraćaja i delegata GRAS-a i svih drugih koji misle da znaju, i prema njihovoj procjeni potrebnog vremena za potpunu rekonstrukciju. EBRD je takvu procjenu prihvatio i unio je u tender, jer njih nije briga za koliko će vremena pruga biti završena. EBRD je briga da novac ne skrene u privatno i da se potroši. EBRD je samo realizator ideje, projekta i cjelokupne organizacije Vlade i stručnjaka Kantona Sarajevo.
Dakle, ti znas bolje za koliko se vremena treba uraditi rekonstrukcija.

Hoces li biti ljubazna da napises tacno vrijeme i kako si dosla do tog vremenskog perioda? Posto si ti ubijedjena mjesecima da ovo nije u redu i svaki put kada te se poklopi usutis se na par dana i onda iznova pocnes.

De nam napisi fino crno na bijelo budzet koji je trebao biti, te dinamiku radova. Tvoje strucno vidjenje, a ne kako su predlozili "strucnjaci", a ovi birokrati iz EBRD-a odobrili.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3005 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

agnostic_front wrote: 15/05/2022 23:38
jasib wrote: 15/05/2022 23:31

EBRD je svoj novac uslovio odabirom izvođača i nadzornog organa jer ne vjeruje koruptivnoj masi BiH političara. Pruga, njena rekonstrukcija, izvodi se prema BiH projektu, prema projekciji sarajevske vlasti - "stručnjaka" Ministarstva saobraćaja i delegata GRAS-a i svih drugih koji misle da znaju, i prema njihovoj procjeni potrebnog vremena za potpunu rekonstrukciju. EBRD je takvu procjenu prihvatio i unio je u tender, jer njih nije briga za koliko će vremena pruga biti završena. EBRD je briga da novac ne skrene u privatno i da se potroši. EBRD je samo realizator ideje, projekta i cjelokupne organizacije Vlade i stručnjaka Kantona Sarajevo.
Dakle, ti znas bolje za koliko se vremena treba uraditi rekonstrukcija.

Hoces li biti ljubazna da napises tacno vrijeme i kako si dosla do tog vremenskog perioda? Posto si ti ubijedjena mjesecima da ovo nije u redu i svaki put kada te se poklopi usutis se na par dana i onda iznova pocnes.

De nam napisi fino crno na bijelo budzet koji je trebao biti, te dinamiku radova. Tvoje strucno vidjenje, a ne kako su predlozili "strucnjaci", a ovi birokrati iz EBRD-a odobrili.
Na osnovu čega si tako zaključio i tvrdiš da ja znam za koliko se vremena treba uraditi rekonstrukcija? Samo napiši gdje si to pročitao, gdje sam to napisala?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10713
Joined: 27/04/2021 22:52

#3006 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 15/05/2022 23:34 Cetnici bi voljeli da nas nema.

SDA bi volio da nemate ništa osim njih.
i sto je najgore da te drze u dnu ispod dna jer ako vidis da moze bolje onda oni nisu vise potrebni pa smo tako imali da nisi mogao otici u halu poslije 12 , svi rodjeni poslije 85 ne znaju sta je nova trola i tramvaj, šine iz doba kremenka koje se popravljaju na jos gori nacin, sveopsta anarhija itd itd i sad ti isti glume uvrijedjene mlade kad im se kaze da su nas unistili

vjedva cekam sutrasnju sjednicu skupštine KS-a da im se sve saspe u lice i da se izglasa novo preduzeće :thumbup:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3007 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

agnostic_front wrote: 15/05/2022 23:38
.... svaki put kada te se poklopi usutis se na par dana i onda iznova pocnes.
Oprosti što imam svoje privatnosti i što imam drugih obaveza i što odlazim kući na odmore, i sl, pa ne visim na ovom forumu i ne iskačem na svaku temu.. :-)


Nevjerovatno :(
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#3008 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by agnostic_front »

jasib wrote: 15/05/2022 23:42
agnostic_front wrote: 15/05/2022 23:38 Dakle, ti znas bolje za koliko se vremena treba uraditi rekonstrukcija.

Hoces li biti ljubazna da napises tacno vrijeme i kako si dosla do tog vremenskog perioda? Posto si ti ubijedjena mjesecima da ovo nije u redu i svaki put kada te se poklopi usutis se na par dana i onda iznova pocnes.

De nam napisi fino crno na bijelo budzet koji je trebao biti, te dinamiku radova. Tvoje strucno vidjenje, a ne kako su predlozili "strucnjaci", a ovi birokrati iz EBRD-a odobrili.
Na osnovu čega si tako zaključio i tvrdiš da ja znam za koliko se vremena treba uraditi rekonstrukcija? Samo napiši gdje si to pročitao, gdje sam to napisala?
Zakljucio sam na osnovu toga sto seres po rekonstrukciji nekoliko mjeseci i kako pises da ovo sto se radi ne valja. U citiranom postu si napisala da se radovi izvode prema projektu onih koji misle da znaju, kako si napisala "strucnjaci". Ako napises da oni misle da znaju, ja sam slobodan da zakljucim da ti smatras da oni ne znaju. Ako ti znas da oni ne znaju, morala bi imati napredno znanje iz te oblasti da mozes zakljuciti da oni ne znaju?

Dakle, budzet, dinamika, pisi nam, molim te :)
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#3009 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by agnostic_front »

jasib wrote: 15/05/2022 23:45
agnostic_front wrote: 15/05/2022 23:38
.... svaki put kada te se poklopi usutis se na par dana i onda iznova pocnes.
Oprosti što imam svoje privatnosti i što imam drugih obaveza i što odlazim kući na odmore, i sl, pa ne visim na ovom forumu i ne iskačem na svaku temu.. :-)


Nevjerovatno :(
Oprosteno ti je.
Hajde sad budzet, dinamika, samo strucno.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3010 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

Za sve koji iz grmlja čekaju moje postove na ovoj temi poput lovaca, da ponovim pitanje: Od početka radova na rekonstrukciji sarajevske pruge sve vrijeme radi jedna smjena radnika. U zimsko vrijeme i nevrijeme, hajde da ne teretimo nepotrebno te ljude, vanjski su radovi, ali u dane u kojima radovi mogu izvršavati i u drugoj smjeni, pa time drastično ubrzati rokove, zašto nema radnika?

Zašto se ne uvede druga smjena, da se ubrza završetak radova, jer je tramvajska pruga jedan od najznačajnijih komunalnih objekata Sarajeva?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10713
Joined: 27/04/2021 22:52

#3011 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

jasib wrote: 15/05/2022 23:51 Za sve koji iz grmlja čekaju moje postove na ovoj temi poput lovaca, da ponovim pitanje: Od početka radova na rekonstrukciji sarajevske pruge sve vrijeme radi jedna smjena radnika. U zimsko vrijeme i nevrijeme, hajde da ne teretimo nepotrebno te ljude, vanjski su radovi, ali u dane u kojima radovi mogu izvršavati i u drugoj smjeni, pa time drastično ubrzati rokove, zašto nema radnika?

Zašto se ne uvede druga smjena, da se ubrza završetak radova, jer je tramvajska pruga jedan od najznačajnijih komunalnih objekata Sarajeva?
zato sto je duplo skuplji rad nocu jer valja osigurati posebne sigurnosne uslove , osvjetljenje, radnike totalno drugačiji uslovi

i kako dvije godine je puno vremena za kompletnu izgradnju 20km pruge jer ovo nije rekonstrukcija ovo je izgradnja nanovo pruge rekonstrukcija bi bila da se samo sine promjene a posto niko nije prstom mrdnuo 60 godina skoro mora se ici ovako temeljno
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3012 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

tramvajtrojka wrote: 15/05/2022 23:56
jasib wrote: 15/05/2022 23:51 Za sve koji iz grmlja čekaju moje postove na ovoj temi poput lovaca, da ponovim pitanje: Od početka radova na rekonstrukciji sarajevske pruge sve vrijeme radi jedna smjena radnika. U zimsko vrijeme i nevrijeme, hajde da ne teretimo nepotrebno te ljude, vanjski su radovi, ali u dane u kojima radovi mogu izvršavati i u drugoj smjeni, pa time drastično ubrzati rokove, zašto nema radnika?

Zašto se ne uvede druga smjena, da se ubrza završetak radova, jer je tramvajska pruga jedan od najznačajnijih komunalnih objekata Sarajeva?
zato sto je duplo skuplji rad nocu jer valja osigurati posebne sigurnosne uslove , osvjetljenje, radnike totalno drugačiji uslovi

i kako dvije godine je puno vremena za kompletnu izgradnju 20km pruge jer ovo nije rekonstrukcija ovo je izgradnja nanovo pruge rekonstrukcija bi bila da se samo sine promjene a posto niko nije prstom mrdnuo 60 godina skoro mora se ici ovako temeljno
Da su stručnjaci planirali drugu smjenu, unijeli u projekat vrijednost takvih radova, EBRD bi prihvatio te uslove kroz tender i platio. A građani bi prije dobili rekonstruisanu prugu, puno prije nego za 2 godine.

Kako si dobio 20 km pruge?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10713
Joined: 27/04/2021 22:52

#3013 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

jasib wrote: 16/05/2022 00:01
tramvajtrojka wrote: 15/05/2022 23:56

zato sto je duplo skuplji rad nocu jer valja osigurati posebne sigurnosne uslove , osvjetljenje, radnike totalno drugačiji uslovi

i kako dvije godine je puno vremena za kompletnu izgradnju 20km pruge jer ovo nije rekonstrukcija ovo je izgradnja nanovo pruge rekonstrukcija bi bila da se samo sine promjene a posto niko nije prstom mrdnuo 60 godina skoro mora se ici ovako temeljno
Da su stručnjaci planirali drugu smjenu, unijeli u projekat vrijednost takvih radova, EBRD bi prihvatio te uslove kroz tender i platio. A građani bi prije dobili rekonstruisanu prugu, puno prije nego za 2 godine.

Kako si dobio 20 km pruge?
pa bi te projekat kostao desetak miliona vise jednostavno rok od dvije godine je savrsen kad se vidi da i vani projekti ovog tipa ne odrade se brze niti se gore ne rade u dvije smjene jer nema svrhe

a 20km pruge jer se racuna oba smjera po deset kilometara ukupna duzina se pri svakoj rekonstrukciji racuna jer nisi zamjenio 10km to bi znacio jedan smjer samo
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3014 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2022 00:08
jasib wrote: 16/05/2022 00:01

Da su stručnjaci planirali drugu smjenu, unijeli u projekat vrijednost takvih radova, EBRD bi prihvatio te uslove kroz tender i platio. A građani bi prije dobili rekonstruisanu prugu, puno prije nego za 2 godine.

Kako si dobio 20 km pruge?
pa bi te projekat kostao desetak miliona vise jednostavno rok od dvije godine je savrsen kad se vidi da i vani projekti ovog tipa ne odrade se brze niti se gore ne rade u dvije smjene jer nema svrhe
Pa i ti si nekoliko pputa pisao da mi ne plaćamo ovu rekonstrukciju :lol:
a 20km pruge jer se racuna oba smjera po deset kilometara ukupna duzina se pri svakoj rekonstrukciji racuna jer nisi zamjenio 10km to bi znacio jedan smjer samo
Znači, 330 km koridora VC je zapravo 660 km autoputa :D
Dimu1927
Posts: 3972
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#3015 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dimu1927 »

tramvajtrojka wrote: 15/05/2022 19:31 Image

ko nam je vladao gradom 30 godina nadmena i nepismena seljadija jbt zivot kad ovakve glavuse imaju obraza da se jave :run: :run:

al ovo je dokaz njihovog potopa kad boga oca moraju dici da botuje :izet: :izet:
jbg treba i njih shvatiti, nakon toliko godina su opozicija, jos se traze kako se ponasati kao opozicija :-) :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10713
Joined: 27/04/2021 22:52

#3016 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

jasib wrote: 16/05/2022 00:13
tramvajtrojka wrote: 16/05/2022 00:08

pa bi te projekat kostao desetak miliona vise jednostavno rok od dvije godine je savrsen kad se vidi da i vani projekti ovog tipa ne odrade se brze niti se gore ne rade u dvije smjene jer nema svrhe
Pa i ti si nekoliko pputa pisao da mi ne plaćamo ovu rekonstrukciju :lol:
a 20km pruge jer se racuna oba smjera po deset kilometara ukupna duzina se pri svakoj rekonstrukciji racuna jer nisi zamjenio 10km to bi znacio jedan smjer samo
Znači, 330 km koridora VC je zapravo 660 km autoputa :D
niko nije napisao da ne plaćamo ovu rekonstrukciju nego se ubismo objasnjavajuci kako idu ebrd natjecaji i isplata po završetku posla tako da niko ne moze pokrasti pare jer se zna svaka utrosena marka

i za drugi dio posta napisao sam rekonstrukcija a ne izgradnja pri roj twrminologiji racunanja zato ne mozes porediti sa autoputem jer autoput gradis iznova a ovdje mijenjas sine u dva smjera ukupne dužine 20km u jednom smjeru 10 .

Za sve ima objašnjenje isto tako kad si pitala za pare prodane od šina ko ih je u šta utrošio GRAS za njih uzeo pet polovnih autobusa sto je pohvalna stvar nisu za ublehe potrosili pare
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3017 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

tramvajtrojka wrote: 16/05/2022 00:27
jasib wrote: 16/05/2022 00:13 Pa i ti si nekoliko pputa pisao da mi ne plaćamo ovu rekonstrukciju :lol:
Znači, 330 km koridora VC je zapravo 660 km autoputa :D
niko nije napisao da ne plaćamo ovu rekonstrukciju nego se ubismo objasnjavajuci kako idu ebrd natjecaji i isplata po završetku posla tako da niko ne moze pokrasti pare jer se zna svaka utrosena marka
Ja pišem o praznim radnim satima popodne do 23 sata, u kojima žive duše nema na gradilištu, u vrijeme za koje se drastično može skratiti rok rekonstrukcije, ti o natječajima, isplatama i ko zna šta će ti još pasti na pamet :-)
i za drugi dio posta napisao sam rekonstrukcija a ne izgradnja pri roj twrminologiji racunanja zato ne mozes porediti sa autoputem jer autoput gradis iznova a ovdje mijenjas sine u dva smjera ukupne dužine 20km u jednom smjeru 10 .
Rekonstrukcija ove pruge je takva da joj je ravna izgradnja nove, čak je i zahtijevnija i skuplja, jer ima radove na otkopu stare pruge itd. Ali eto, tramvajska trasa od 10-tak km se računa 20 km jer je pruga dvosmjerna :D
Za sve ima objašnjenje isto tako kad si pitala za pare prodane od šina ko ih je u šta utrošio GRAS za njih uzeo pet polovnih autobusa sto je pohvalna stvar nisu za ublehe potrosili pare
Zašto ne bih pitala, obzirom da ovdje ima forumaša koji rade u GRAS-u, koji rade u Vladi KS i organizacijama bliskim Vladi, kad nigdje nema javno objavljenih informacija o toj transakciji :?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10713
Joined: 27/04/2021 22:52

#3018 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

jasib wrote: 16/05/2022 00:49
tramvajtrojka wrote: 16/05/2022 00:27
niko nije napisao da ne plaćamo ovu rekonstrukciju nego se ubismo objasnjavajuci kako idu ebrd natjecaji i isplata po završetku posla tako da niko ne moze pokrasti pare jer se zna svaka utrosena marka
Ja pišem o praznim radnim satima popodne do 23 sata, u kojima žive duše nema na gradilištu, u vrijeme za koje se drastično može skratiti rok rekonstrukcije, ti o natječajima, isplatama i ko zna šta će ti još pasti na pamet :-)
i za drugi dio posta napisao sam rekonstrukcija a ne izgradnja pri roj twrminologiji racunanja zato ne mozes porediti sa autoputem jer autoput gradis iznova a ovdje mijenjas sine u dva smjera ukupne dužine 20km u jednom smjeru 10 .
Rekonstrukcija ove pruge je takva da joj je ravna izgradnja nove, čak je i zahtijevnija i skuplja, jer ima radove na otkopu stare pruge itd. Ali eto, tramvajska trasa od 10-tak km se računa 20 km jer je pruga dvosmjerna :D
Za sve ima objašnjenje isto tako kad si pitala za pare prodane od šina ko ih je u šta utrošio GRAS za njih uzeo pet polovnih autobusa sto je pohvalna stvar nisu za ublehe potrosili pare
Zašto ne bih pitala, obzirom da ovdje ima forumaša koji rade u GRAS-u, koji rade u Vladi KS i organizacijama bliskim Vladi, kad nigdje nema javno objavljenih informacija o toj transakciji :?
pa rekao sam ti u prethodnim postovima zasto nije realno da se radi u dvije smjene jer na svaku mikrolokaciju bi morao donijeti reflektore, posebnu reflektivnu odjecu za radnike , posebno oznacavanje gradilišta sve je drugacije po radu nocu i zasto da se to radi i dize cijena projekta kad je rok za izgradnju dvije godine

i sto se tice kilometara skontaj koliko ide kilometara šina ukupno jel 10 il 20 kilometara.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#3019 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by jasib »

40 :lol:
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#3020 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

Kako bi se računalo od S krivine do Vijećnice i nazad :)
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3021 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by laserShow »

Botine i dalje se zale na radove? Na ugovor? Na šta se ono žale još?

Eh da je pogledati njihovu historiju postova zadnjih 5 godina i da vidimo na što su se zalili. Izgleda da je dolaskom nove vlade proradio i mozak :D

A sto se ne radi u dvije smjene?
Sarajevo: Građani ne mogu spavati zbog galame i buke mašina
Stanovnici gradskih naselja žale se na radove na gradilištima u trećoj smjeni
Stoka smo ali nas ima dovoljno :D
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#3022 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by The BEN10 »

Ova dva posta treba citirati na početku svake nove stranice na ovom topicu. Čisto da se vidi na šta smo bili spali. :roll:
izvrsni direktor wrote: 13/05/2022 16:47
Čelik za "Avaz": Ko će biti odgovoran ako tramvaj zbog nestručno izvedenih radova iskoči iz šina
Bas, dobro pitanje:
Sarajevo: Tramvaj iskočio iz šina kod američke ambasade
05.02.2022
Sarajevo: Tramvaj iskočio iz šina
10.05.2021
Pogledajte kako je tramvaj iskočio iz šina u Sarajevu
09.07.2018
Tužna stvarnost Sarajeva: Tramvaj iskočio iz šina i zabio se u stub!
24.06.2019
Sarajevo: Tramvaj pun putnika iskočio iz šina FOTO
03.03.2017
Sarajevo: Tramvaj u Nedžarićima iskočio iz šina
20. apr. 2015
Sarajevo: Tramvaj iskočio iz šina
29.07.2013
02.02.2012
Sarajevo: Tramvaj iskočio iz šina
Ko je odgovoran?
thekupus wrote: 14/05/2022 22:17 Inače, evo kako izgledaju dijelovi pruge po kojima tramvaji sad voze, i za koju Čelik, Kerla, Zahiragić, Dević i slični smatraju da nije bilo potrebe da se obnavlja.


Image
Image
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#3023 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by ledeni_caj »

Ukoliko ima neko iz trojke da ne ove kvazi proteste sda jugenda odgovori sa izjavama u stilu fadila: "Ne kasnis na fakultet samo ne dolazis na vrijeme." odmah da mu kazem da cu galsati za njega. :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10713
Joined: 27/04/2021 22:52

#3024 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

and just like that celik i njegove nebuloze su skinute sa dnevnog reda skupštine KS-a :thumbup: :thumbup: :lol: :lol:
Post Reply