Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24867
Joined: 08/09/2005 20:08

#7051 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

sefket_ramadani wrote: 16/08/2022 10:06
nepass1 wrote: 16/08/2022 09:49 Raskrsnica u nedjaricima skroz valovita. Cak bih rekao da je prije bolje bilo uradjeno?!
danas su vam rano u centrali sendvice podijelili
:lol: :lol:
Jesi prošao? Ja pješke, pa ne znam. Ne mora svaka kritika biti botiranje.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#7052 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by YouAreMyDestiny »

Ja sam prošla kroz nedžariće i dobro je urađeno.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7053 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

nepass1 wrote: 16/08/2022 09:49 Raskrsnica u nedjaricima skroz valovita. Cak bih rekao da je prije bolje bilo uradjeno?!
čini ti se zbog loših sendviča sa starom majonezom.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#7054 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

tramvajtrojka wrote: 16/08/2022 09:56
mirza_15 wrote: 16/08/2022 09:39

Mislim da će Otoku i Remizu morati iz dva puta raditi kao i ostale raskrsnice. Prvo betonska podloga, pa nakon nekoliko dana (nemam pojma koliko je potrebno) šine i asfaltiranje. Može se stići, ali bi trebali početi što prije. Možda će obije raditi u isto vrijeme. Vjerovatno će to biti opšti haos u saobraćaju kada se budu radile, ali će biti extra kada se završi.
ma nece morati neka zatvore raskrsnicu na sedam dana i mogu sve zavrsiti od iskopa do postavljanja šina
Super ako je tako :thumbup:
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#7055 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

Realno, nisu Nedžarići baš 100% ok. Ostala je pruga nisko. U svakom slučaju je puno bolje nego što je bilo, ali je pruga niže od ceste. Sam prelaz preko šina je ok, ali se osjeti malo prelaz sa starog asfalta na novi i onda nazad na stari (blagi pad pa onda uspon). Nije strašno, ali nije idealno. Ova na A.Polju i ona kod doma penzionera je fantazija.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#7056 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by laserShow »

Jedino što je gore od botovanja sdO ekipe i njihovog poltronstva, jeste bezrezervno branjenje svega što uradi trojkica (za koju sam glasovao i za koju cu glasovati sto bi rekao labudan).

Polako, nemojte zaboraviti na kritiku i preispitivanje svega što rade. CIm nesto ne bude dobro, upozoriti, traziti izmjene ili nabiti nogom. Kad se nabije, onda to opet ne znaci dati glas sdO zlu.

Neko je vec pricao da je jedna raskrsnica valovita, moguce je, sta skacete odmah? Siguran sam da je bilo propusta, ali se nadam da ce biti ispravljeni odmah i sada, te da nece trebati pet ispravki dok se neko ne namiri.

Primjer propusta rekonstrukcija-tramvajske-pruge-t160230 ... #p18279423 koji je, vjerujem odmah ispravljen.
Spoiler
Show
ovo izgleda kao da ce biti potrebno postaviti diletaciju na početku mosta ne znam kako nisu razmišljali o tome ranije srecom nisu otisli radovi previse pa se moze to ugraditi
Ovo gdje je napukao beton je na mostu preko miljacke kod vistafona, ne treba paniku dizati odmah da ne valjaju radovi nigdje...
Prema tome, ne kopirati zelene termite i dizati sve u nebo, vec objektivno gledati, pohvaliti i dati priliku, ali i kritikovati i traziti jos bolje, svaki put.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7057 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

laserShow wrote: 16/08/2022 10:20 Neko je vec pricao da je jedna raskrsnica valovita, moguce je, sta skacete odmah?
Dobar sarkazam :thumbup: :lol:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7058 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

laserShow wrote: 16/08/2022 10:20 Prema tome, ne kopirati zelene termite i dizati sve u nebo, vec objektivno gledati, pohvaliti i dati priliku, ali i kritikovati i traziti jos bolje, svaki put.
To da, ali poslije izbora. Do izbora, svakak kritika je glas za drugu stranu. Zato, do izbora, ova vlada je najbolja vlada ikad, nema greške :bih: :bih:

Poslije izbora se vidimo i pratimo ;)
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#7059 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by laserShow »

Inace, primjer stetocina

Image

Image

Image

A ovo je onaj CO2 sto im hVali

Image
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#7060 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by YouAreMyDestiny »

Meni su nedžarići ok. Nisam osjetila taj prelaz sa starog na novi asfalt i obratno.
User avatar
konektovan
Posts: 40641
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7061 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by konektovan »

Haris.ba wrote: 16/08/2022 10:07
sefket_ramadani wrote: 16/08/2022 10:06
danas su vam rano u centrali sendvice podijelili
:lol: :lol:
Jesi prošao? Ja pješke, pa ne znam. Ne mora svaka kritika biti botiranje.
Daleko je ono od odličnog,..ali je bolje nego što je bilo.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#7062 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

laserShow wrote: 16/08/2022 10:20 Jedino što je gore od botovanja sdO ekipe i njihovog poltronstva, jeste bezrezervno branjenje svega što uradi trojkica (za koju sam glasovao i za koju cu glasovati sto bi rekao labudan).

Polako, nemojte zaboraviti na kritiku i preispitivanje svega što rade. CIm nesto ne bude dobro, upozoriti, traziti izmjene ili nabiti nogom. Kad se nabije, onda to opet ne znaci dati glas sdO zlu.

Neko je vec pricao da je jedna raskrsnica valovita, moguce je, sta skacete odmah? Siguran sam da je bilo propusta, ali se nadam da ce biti ispravljeni odmah i sada, te da nece trebati pet ispravki dok se neko ne namiri.

Primjer propusta rekonstrukcija-tramvajske-pruge-t160230 ... #p18279423 koji je, vjerujem odmah ispravljen.
Spoiler
Show
ovo izgleda kao da ce biti potrebno postaviti diletaciju na početku mosta ne znam kako nisu razmišljali o tome ranije srecom nisu otisli radovi previse pa se moze to ugraditi
Ovo gdje je napukao beton je na mostu preko miljacke kod vistafona, ne treba paniku dizati odmah da ne valjaju radovi nigdje...
Prema tome, ne kopirati zelene termite i dizati sve u nebo, vec objektivno gledati, pohvaliti i dati priliku, ali i kritikovati i traziti jos bolje, svaki put.
Slažem se. Konstruktivna kritika i njeno prihvatanje na ispravan način je put u napredak. Bezrezervna podrška bilo čemu nije dobar put. Oduševljen sam potezima Trojke u KS i glasat ću ponovo za jednu od tih stranaka na svim nivoima, ali kritika mora imati mjesta.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10797
Joined: 27/04/2021 22:52

#7063 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

laserShow wrote: 16/08/2022 10:20 Jedino što je gore od botovanja sdO ekipe i njihovog poltronstva, jeste bezrezervno branjenje svega što uradi trojkica (za koju sam glasovao i za koju cu glasovati sto bi rekao labudan).

Polako, nemojte zaboraviti na kritiku i preispitivanje svega što rade. CIm nesto ne bude dobro, upozoriti, traziti izmjene ili nabiti nogom. Kad se nabije, onda to opet ne znaci dati glas sdO zlu.

Neko je vec pricao da je jedna raskrsnica valovita, moguce je, sta skacete odmah? Siguran sam da je bilo propusta, ali se nadam da ce biti ispravljeni odmah i sada, te da nece trebati pet ispravki dok se neko ne namiri.

Primjer propusta rekonstrukcija-tramvajske-pruge-t160230 ... #p18279423 koji je, vjerujem odmah ispravljen.
Spoiler
Show
ovo izgleda kao da ce biti potrebno postaviti diletaciju na početku mosta ne znam kako nisu razmišljali o tome ranije srecom nisu otisli radovi previse pa se moze to ugraditi
Ovo gdje je napukao beton je na mostu preko miljacke kod vistafona, ne treba paniku dizati odmah da ne valjaju radovi nigdje...
Prema tome, ne kopirati zelene termite i dizati sve u nebo, vec objektivno gledati, pohvaliti i dati priliku, ali i kritikovati i traziti jos bolje, svaki put.
Image

da popravljeno je ev kod ovog mobilnog toaleta se ta popravka nalazi
User avatar
Haris.ba
Posts: 24867
Joined: 08/09/2005 20:08

#7064 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

Ima li ko od struke da objasni što se nije barem pripremila izgradnja okretnice u Nedžarićima prema Ilidži?
Ono da su barem ugradili šine koje imaju prelaze i skretnice, pa nekada to završiti.
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#7065 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by nepass1 »

Haris.ba wrote: 16/08/2022 10:07
sefket_ramadani wrote: 16/08/2022 10:06
danas su vam rano u centrali sendvice podijelili
:lol: :lol:
Jesi prošao? Ja pješke, pa ne znam. Ne mora svaka kritika biti botiranje.
Jucer ja sa autom prosao, neravno skroz. Ne tandaras po sinama kao kod rtv.
User avatar
madesa
Posts: 4216
Joined: 26/07/2013 02:37

#7066 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by madesa »

ne do bog da se desi neki problem pri voznji iducih godinu dana. Ima botovi sda da krenu sa pricom da nista ne valja,da se moze prevrnuti i sl
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#7067 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by nepass1 »

HPLaserJet wrote: 16/08/2022 10:12
nepass1 wrote: 16/08/2022 09:49 Raskrsnica u nedjaricima skroz valovita. Cak bih rekao da je prije bolje bilo uradjeno?!
čini ti se zbog loših sendviča sa starom majonezom.
Hahaha sad razumijem hakiza i pm72
konami666
Posts: 2515
Joined: 11/05/2015 21:57

#7068 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by konami666 »

HPLaserJet wrote: 16/08/2022 08:19
konami666 wrote: 16/08/2022 08:17

Pa sto mi to niko ne napisa nego se provaljujem ovdje :D a nije da nisam pitao ranije
Moramo skontati u kojem kontekstu pitaš :D. Ako se utvrdi da si ok, dobiješ odgovor. Mora se tako, puno je na temi onih što im žuč puca od muke zbog rekonstrukcije. :lol:
Sto bi mi pucao žuč, sto se vise gradi i obnavlja Sarajevo, tako i moj novčanik biva deblji :) da se mene pita, dosta bi ja još promjena učinio u Sarajevu pa da lici na jedan moderni zapadnoeuropski gradić ali znam da moje drakonske promjene nisu dobrodošle na ovom forumu :D
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#7069 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by laik1981 »

Kako je lijepo vidjeti da se zalimo kada nesto nije 100% perfektno i kada trazimo perfekcionizam :mrgreen: Kako se covjek na dobro brzo navikne.. Tacno se moze predvidjeti nase ponasanje kada se trojka bude pitala i na federalnom i drzavnom nivou.. Preko noci cemo traziti da BiH postane Njemacka i sve ispod toga ce nam biti razocarenje na koje cemo ukazivati i zbog kojeg cemo kritikovati.. Lijepo je vidjeti kako nam rastu apetiti.. Mozda dodjemo do spoznaje da mozemo biti i ambiciozna nacija, za razliku od depresije i neambicioznosti koja nas sad oslikava kao narod..
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7070 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

laserShow wrote: 16/08/2022 10:23 Inace, primjer stetocina

Image

Image

Image

A ovo je onaj CO2 sto im hVali

Image
Prije smo imali tramvaje koji su driftali i kao takvi bili su atrakcija za turiste.

Sada je Trojka ugasila tramvaj u Sarajevu, nema više ni atrakcije ni turista.

Forto ostavka ODMAH!!!!
User avatar
nepass1
Posts: 9706
Joined: 06/07/2017 07:35

#7071 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by nepass1 »

laik1981 wrote: 16/08/2022 10:59 Kako je lijepo vidjeti da se zalimo kada nesto nije 100% perfektno i kada trazimo perfekcionizam :mrgreen: Kako se covjek na dobro brzo navikne.. Tacno se moze predvidjeti nase ponasanje kada se trojka bude pitala i na federalnom i drzavnom nivou.. Preko noci cemo traziti da BiH postane Njemacka i sve ispod toga ce nam biti razocarenje na koje cemo ukazivati i zbog kojeg cemo kritikovati.. Lijepo je vidjeti kako nam rastu apetiti.. Mozda dodjemo do spoznaje da mozemo biti i ambiciozna nacija, za razliku od depresije i neambicioznosti koja nas sad oslikava kao narod..
Pa radi se nanovo ne mogu da vjerujem da ce ostaviti onakvu raskrsnicu. Isto kao da sloj asfalta fali. Isto serem po forumu kad vik raskopa skenderiju ili gdje god se novi asfalt stavi.

Ono napises nesta na forumu, pet ljudi se javi da ti kaze da si bot, a ja u zivotu nisam dao glas SDA. Propust je veci, nisam sa vaservagom isao i nivelisao. Nego se isaret vidi/osjeti
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7072 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

nepass1 wrote: 16/08/2022 11:13
laik1981 wrote: 16/08/2022 10:59 Kako je lijepo vidjeti da se zalimo kada nesto nije 100% perfektno i kada trazimo perfekcionizam :mrgreen: Kako se covjek na dobro brzo navikne.. Tacno se moze predvidjeti nase ponasanje kada se trojka bude pitala i na federalnom i drzavnom nivou.. Preko noci cemo traziti da BiH postane Njemacka i sve ispod toga ce nam biti razocarenje na koje cemo ukazivati i zbog kojeg cemo kritikovati.. Lijepo je vidjeti kako nam rastu apetiti.. Mozda dodjemo do spoznaje da mozemo biti i ambiciozna nacija, za razliku od depresije i neambicioznosti koja nas sad oslikava kao narod..
Pa radi se nanovo ne mogu da vjerujem da ce ostaviti onakvu raskrsnicu. Isto kao da sloj asfalta fali. Isto serem po forumu kad vik raskopa skenderiju ili gdje god se novi asfalt stavi.

Ono napises nesta na forumu, pet ljudi se javi da ti kaze da si bot, a ja u zivotu nisam dao glas SDA. Propust je veci, nisam sa vaservagom isao i nivelisao. Nego se isaret vidi/osjeti
Niko ne kaže da si bot.

Učinilo ti se. Dešava se. Prođi opet, nećeš ni osjetiti.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#7073 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by laik1981 »

Ja juce presao par puta tu raskrsnisu.. Nije u stotu nivelisano, ako se vec trazi dlaka u jajetu, ali preko te raskrsnice se moze preci i sa 150 na sat bez ikakvih problema.. Veci dio autoputa je neuporedivo neravniji od tog prelaza.. Jedino sto mene brine je da li ce ove sve raskrsnice biti ovakve i za godinu-dvije.. Ako izdrze u ovakvom stanju neki duzi period bice uzivancija voziti se preko njih..
User avatar
Truba
Posts: 81782
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7074 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Image
Registarska tablica
Posts: 499
Joined: 09/08/2022 10:07

#7075 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Registarska tablica »

Dogodine se aBd moze uzeti novo auto, bezveze mi nova vlada izbija pare iz djepa.

Da su ostali pruzni prelazi kakvi su bili, ja nikad ne bih izdvojio pare za novi auto. Ujutro kad krenem na posao, koliko god mahmuran da sam, ja dodjem tobe kad preko sina predjem Neko je o tome razmisljao, da se mahmuran ne dolazi na posao da putom do posla se otrijeznis, razbudis itd...
Post Reply