Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#10501 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dosadno mii »

Glasam za Stetu. Sigurno. :bih:
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#10502 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Arslan_11 »

Bas me zanima da li imas isti pristup i kada su drugi projekti i nabavke u pitanju. Autoput, tuneli, respiratori itd. itd. Ili je u pitanju samo ovaj, za Sarajevo, tako vazan projekat.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#10503 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

Haris.ba wrote: 30/09/2022 19:26
archi_a wrote: 30/09/2022 19:15 Strašne percepcije. :-)
Raspravljam se sa likovima koji misle da je ebrd zaključio ugovor sa kinezima.
Nije kineski, samo je engleski.
Npr.
2. Exceptions to Disclosure The EBRD is committed to openness and transparency. However, there are instances where legitimate interests of the Bank, its clients, co-financiers, other counterparties or the public including affected people may need to be protected and therefore disclosure of information or documents is not possible. The exceptions to disclosure are based on the EBRD’s determination that disclosure of certain types of information would cause harm to specific parties or interests that would outweigh the public interest in disclosure. To protect such legitimate interests, the following exceptions to disclosure shall apply: ......
Financial Information and Information Provided in Confidence i. ii. Financial, commercial or proprietary information created or received by the Bank in the analysis, negotiation, conclusion, implementation and/or reporting of, or under, any proposed or klix investment authorised under Article 11 of the Agreement Establishing the Bank, any treasury operation, any guarantee under any of the Bank’s facilities or any donor funded or technical assistance operation, unless permission is given by the entity or entities concerned to release this information. This category includes information that would, in the EBRD’s view, be detrimental to the legitimate financial or commercial interests of the EBRD or EBRD .....
Ti ne zelismda razumijes da Ebrd nece da ti da kredit ako ne postujes ova pravila.



Da li ti razumiješ da citiraš dijelove koji štite i drže tajnost iznošenja podataka ebrd-a, kao kreditne institucije prema finansijeru, dakle iznošenja informacija o ugovoru o zajmu novca(ako drugačije, prije svega ebrd nije odlučio) , a ne dijelove ugovora, u ovom slučaju, između vlade (zajmoprimca) i izvođača radova?!?
O moj Bože. :roll:
I ja padobranac? :lol:
Laku noć svirači i sretno svima na izborima. Valjda postanemo bolji ljudi.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24805
Joined: 08/09/2005 20:08

#10504 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

archi_a wrote: 30/09/2022 19:33 Laku noć svirači
Laku noc.
Član 11

(Povjerljivost)

(1) Povjerljivim podacima ne mogu se smatrati:

a) ukupne i pojedinačne cijene iskazane u ponudi;

b) predmet nabavke, odnosno ponuđena roba, usluga ili rad, od koje zavisi poređenje sa tehničkom specifikacijom i ocjena da li je određeni ponuđač ponudio robu, usluge ili rad u skladu sa tehničkom specifikacijom;

c) potvrde, uvjerenja od kojih zavisi kvalifikacija vezana za ličnu situaciju kandidata/ponuđača.

(2) Ako kandidat/ponuđač, kao povjerljive, označi podatke koji prema odredbama stava (1) ovog člana ne mogu biti proglašeni povjerljivim podacima, oni se neće smatrati povjerljivim.

(3) Nakon javnog otvaranja ponuda nijedna informacija vezana za ispitivanje, pojašnjenje ili ocjenu ponuda ne smije se otkrivati nijednom učesniku u postupka ili trećem licu prije nego što se odluka o rezultatu postupka ne saopšti učesnicima postupka.

(4) Učesnici u postupku javne nabavke ni na koji način ne smiju neovlašćeno prisvajati, koristiti za svoje potrebe niti proslijediti trećim licima podatke, rješenja ili dokumentaciju (informacije, planove, crteže, nacrte, modele, uzorke, kompjuterske programe i dr.) koji su im stavljeni na raspolaganje ili do kojih su došli na bilo koji način u toku postupka javne nabavke.

(5) Nakon prijema odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača ili odluke o poništenju postupka nabavke, a najkasnije do isteka roka za žalbu, ugovorni organ će po prijemu zahtjeva ponuđača, a najkasnije u roku od dva dana od dana prijema zahtjeva, omogućiti uvid u svaku ponudu, uključujući dokumente podnesene u skladu sa članom 45. stav (2) ovog zakona, kao i pojašnjenja orginalnih dokumenata u skladu sa članom 68. stav (3) ovog zakona, s izuzetkom informacija ponuđača označenih kao povjerljive u skladu s ovim članom.

(6) Ugovorni organ dužan je da omogući kopiranje kod ugovornog organa ili fotografisanje ponuda ili da omogući prenos podataka na medij za pohranu podataka svakom ponuđaču koji podnese pisani zahtjev, osim podataka koji su označeni za povjerljive, u skladu sa stavom (5) ovog člana.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#10505 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

Haris.ba wrote: 30/09/2022 19:43
archi_a wrote: 30/09/2022 19:33 Laku noć svirači
Laku noc.
Član 11

(Povjerljivost)

(1) Povjerljivim podacima ne mogu se smatrati:

a) ukupne i pojedinačne cijene iskazane u ponudi;

b) predmet nabavke, odnosno ponuđena roba, usluga ili rad, od koje zavisi poređenje sa tehničkom specifikacijom i ocjena da li je određeni ponuđač ponudio robu, usluge ili rad u skladu sa tehničkom specifikacijom;

c) potvrde, uvjerenja od kojih zavisi kvalifikacija vezana za ličnu situaciju kandidata/ponuđača.

(2) Ako kandidat/ponuđač, kao povjerljive, označi podatke koji prema odredbama stava (1) ovog člana ne mogu biti proglašeni povjerljivim podacima, oni se neće smatrati povjerljivim.

(3) Nakon javnog otvaranja ponuda nijedna informacija vezana za ispitivanje, pojašnjenje ili ocjenu ponuda ne smije se otkrivati nijednom učesniku u postupka ili trećem licu prije nego što se odluka o rezultatu postupka ne saopšti učesnicima postupka.

(4) Učesnici u postupku javne nabavke ni na koji način ne smiju neovlašćeno prisvajati, koristiti za svoje potrebe niti proslijediti trećim licima podatke, rješenja ili dokumentaciju (informacije, planove, crteže, nacrte, modele, uzorke, kompjuterske programe i dr.) koji su im stavljeni na raspolaganje ili do kojih su došli na bilo koji način u toku postupka javne nabavke.

(5) Nakon prijema odluke o izboru najpovoljnijeg ponuđača ili odluke o poništenju postupka nabavke, a najkasnije do isteka roka za žalbu, ugovorni organ će po prijemu zahtjeva ponuđača, a najkasnije u roku od dva dana od dana prijema zahtjeva, omogućiti uvid u svaku ponudu, uključujući dokumente podnesene u skladu sa članom 45. stav (2) ovog zakona, kao i pojašnjenja orginalnih dokumenata u skladu sa članom 68. stav (3) ovog zakona, s izuzetkom informacija ponuđača označenih kao povjerljive u skladu s ovim članom.

(6) Ugovorni organ dužan je da omogući kopiranje kod ugovornog organa ili fotografisanje ponuda ili da omogući prenos podataka na medij za pohranu podataka svakom ponuđaču koji podnese pisani zahtjev, osim podataka koji su označeni za povjerljive, u skladu sa stavom (5) ovog člana.
Znači Božeeeeeeee.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24805
Joined: 08/09/2005 20:08

#10506 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

archi_a wrote: 30/09/2022 19:51 Znači Božeeeeeeee.
Sta je problem? LIjepo ti pise, citaj citave recenice. Sto je povjerljivo - nema kopiranja.

Sve ti pise, samo zelja da se shvati jos nedostaje.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#10507 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

Haris.ba wrote: 30/09/2022 19:54
archi_a wrote: 30/09/2022 19:51 Znači Božeeeeeeee.
Sta je problem? LIjepo ti pise, citaj citave recenice. Sto je povjerljivo - nema kopiranja.

Sve ti pise, samo zelja da se shvati jos nedostaje.
Nema kopiranja U TOKU NADMETANJA, SLANJA PONUDA PO TENDERSKOJ DOKUMENTACIJI!!!
Odmah nakon izbora ponuđača sve mora biti objelodanjeno, kako svim učesnicima u tenderu, tako i prema JAVNOSTI ZBOG JAVNOG INTERESA i TADA PRESTAJE VAŽENJE DIJELOVA ČLANA 11. KOJI TRETIRA POVJERLJIVOSTI, ODNOSNO NAGLAŠENO JE UPRAVO SUPROTNO.

Nemojte više, molim vas. :-)

I ovo neka ostane kao vječiti podsjetnik "raspravama". Hvala lijepo
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#10508 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by made_in_sarajevo »

Cekaj sta archi u konacnici kaze, svi su isti, ali ipak sda, pruga je super ali sto pruga nije ljubicaste boje, koja je visina trave oko pruge i za kraj ipak sve je fula. On to zabrinuto opra na ruke vec 3-4 stranice.

Inace zemlja za travu apsolutno nije bitna za sigurnost pruge i tramvaja, pa i to da radovi nisu zavrsevi, a tramvaj vozi :roll:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24805
Joined: 08/09/2005 20:08

#10509 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

archi_a wrote: 30/09/2022 20:01
Haris.ba wrote: 30/09/2022 19:54

Sta je problem? LIjepo ti pise, citaj citave recenice. Sto je povjerljivo - nema kopiranja.

Sve ti pise, samo zelja da se shvati jos nedostaje.
Nema kopiranja U TOKU NADMETANJA, SLANJA PONUDA PO TENDERSKOJ DOKUMENTACIJI!!!
Odmah nakon izbora ponuđača sve mora biti objelodanjeno, kako svim učesnicima u tenderu, tako i prema JAVNOSTI ZBOG JAVNOG INTERESA i TADA PRESTAJE VAŽENJE DIJELOVA ČLANA 11. KOJI TRETIRA POVJERLJIVOSTI, ODNOSNO NAGLAŠENO JE UPRAVO SUPROTNO.

Nemojte više, molim vas. :-)

I ovo neka ostane kao vječiti podsjetnik "raspravama". Hvala lijepo
Slazem se. Fino ti pise. Samo trebas procitati i shvatiti. Ali, slijepo kod ociju....
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#10510 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Arslan_11 »

Ma pustite, zabrinut je za detalje ugovora dok sve kradje SDA bande nisu vrijedne spomena. Ne bi mi mrsko preletiti njegove postove, pošto vidim da se citav dan smarate njim. Padobranac :roll:
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#10511 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

Pruga je predobra. Ovo što rade sa nasipanjem zemlje okolo je druga dimenzija. Tramvaj je vidno mirniji, da, lupa samo malo na samim raskrsnicama, ali po mom laičkom, to je neizbježno.
Ne, nisam ja oprao u zadnje tri četiri stranice, već vi, koje sam čitao u zadnjih 10.000 postova i zato sam se uključio. Jebe mi se za sda i trojku, ja kažem da su isti, potpuno isti likovi koji, ja se sjećam, a neki vidim ko golubovi s pamćenjem, egzistiraju već 25 godina. Hoću kao građanin transparentnost, to sam tražio i prije ovih i sada sa ovim koji trebaju da budu bolji od starih.
Jašete na krilima jednog projekta i želite da dobijete izbore, potpuno legalno, al opraste zadnjih 6 mjeseci, ko da nikad ništa nije napravljeno. Potpuno pretjerivanje i pitam se šta da očekujem, kakve kampanje u budućnosti kad mi sad iz wc šolje šteta iskače.
Bez imalo skromnosti, za kraj. Rasturio sam pojedince argumentima. A vi nastavite orgijati i slaviti, uz što više slasnih uvreda i naziva za sve one koji se sa vama ne slažu. :thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#10512 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

archi_a wrote: 30/09/2022 20:20 Pruga je predobra. Ovo što rade sa nasipanjem zemlje okolo je druga dimenzija. Tramvaj je vidno mirniji, da, lupa samo malo na samim raskrsnicama, ali po mom laičkom, to je neizbježno.
Ne, nisam ja oprao u zadnje tri četiri stranice, već vi, koje sam čitao u zadnjih 10.000 postova i zato sam se uključio. Jebe mi se za sda i trojku, ja kažem da su isti, potpuno isti likovi koji, ja se sjećam, a neki vidim ko golubovi s pamćenjem, egzistiraju već 25 godina. Hoću kao građanin transparentnost, to sam tražio i prije ovih i sada sa ovim koji trebaju da budu bolji od starih.
Jašete na krilima jednog projekta i želite da dobijete izbore, potpuno legalno, al opraste zadnjih 6 mjeseci, ko da nikad ništa nije napravljeno. Potpuno pretjerivanje i pitam se šta da očekujem, kakve kampanje u budućnosti kad mi sad iz wc šolje šteta iskače.
Bez imalo skromnosti, za kraj. Rasturio sam pojedince argumentima. A vi nastavite orgijati i slaviti, uz što više slasnih uvreda i naziva za sve one koji se sa vama ne slažu. :thumbup:
Za boldirano, kad su clanovi NS do sad bili dio neke vlade u pteteklih 25 godina? Malo razmisli prije nego sto posaljes post.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#10513 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

Pisao sam o licima iz stranaka ne o udruženju građana! Koliko su jaki dovoljno govori da su vidljivi samo kroz koaliciju sa nikšićem i konakovićem, koji su naravno moralne vertikale.
Malo ti razmisli prije nego me po 100 put taguješ.
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#10514 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Oznaka Tablica »

Vratite nam @Hakiz evo vam @archi_a .
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#10515 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Svi za Našu Stranku i pola za Denisa, pola za Željka.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#10516 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

Ne, ja sam stvarno mislio da mi nismo kao srbija. Mene je ljudi vas strah. :lol:
Hajde, stvarno da okrenemo sad na šalu. Jebeeš ovo. Svakako dolazi predizborna šutnja. Sve se zna, stavove ste zauzeli. Nek pobijedi ko će pobijediti. Ja jedva čekam kraj, nadam se da će kampanje prestati i da ćemo se mi građani moći vratiti normalnijem okruženju. Daleko smo mi od promjene političke zbilje u državi, biće još dosta trusnog u našoj zemlji. Ja samo mrzim vrijeđanje, pogotovo među svima onima kojima je BiH na srcu. Malo nas je da budemo g. jedni prema drugima, pogotovo mi koji od politiike ne živimo. Ko god pobijedi i formira vlast, želim mu mnogo sreće, uz želju da bude pošten i korektan i da bar malo, malo više radi na poboljšanju standarda svih građana.
Last edited by archi_a on 30/09/2022 20:58, edited 1 time in total.
NediM17
Posts: 21651
Joined: 05/11/2009 11:49

#10517 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by NediM17 »

Ovih dana, ako se ide tramvajem od Ilidze do carsije je li se mora presjedati na Cvili ili ne?
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#10518 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

NediM17 wrote: 30/09/2022 20:57 Ovih dana, ako se ide tramvajem od Ilidze do carsije je li se mora presjedati na Cvili ili ne?
Danas nije moralo. Maksuz sam sjeo.
NediM17
Posts: 21651
Joined: 05/11/2009 11:49

#10519 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by NediM17 »

Hvala, moracu i ja onda mahsuz jedan djir okrenut.
User avatar
Truba
Posts: 81668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10520 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Presjedat ce se kad krenu raditi raskrsnicu
Onda pocinju dalje...kad je zavrse

Ja jos nisam tramvajom
Jbg
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#10521 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by selma 83 »

Oznaka Tablica wrote: 30/09/2022 20:47 Vratite nam @Hakiz evo vam @archi_a .
obrče se ko zmija, šta god kažete, što ga pobucate, on malo kao jes , a onda opet okreće da vi to ne znate, nije on samo za kritiku trojke, ali plete po njima uglavnom. svaka vam čast pa sa njim ulazite u raspravu. Takve su srednjoj školi svi izbjegavali...hodao je uglavnom sam ili sa još jednim sličnim. :cry: :!:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#10522 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by animus »

Ovo ovdje isto inkvizicija. Cisto jednoumlje. Pretjerali ste. Radujem se od početka izgradnje pruge ali sada mi polako sve ovo počinje ici na qurac zbog pojedinaca na ovoj temi. Stalno se miješa politika i jedan dobar općedruštveni projekat. Pa ne pravi prugu niti jedna stranka svojim novcima. Sve su to naši novci. Ali bitno je da se konacno pravi. I to im je posao. Radi toga su izabrani i placeni. Ne treba praviti heroje od političara koji samo rade svoj posao. Tema treba biti izgradnja pruge a ne politicki marketing
User avatar
konektovan
Posts: 40545
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10523 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by konektovan »

animus wrote: 30/09/2022 22:40 Ovo ovdje isto inkvizicija. Cisto jednoumlje. Pretjerali ste. Radujem se od početka izgradnje pruge ali sada mi polako sve ovo počinje ici na qurac zbog pojedinaca na ovoj temi. Stalno se miješa politika i jedan dobar općedruštveni projekat. Pa ne pravi prugu niti jedna stranka svojim novcima. Sve su to naši novci. Ali bitno je da se konacno pravi. I to im je posao. Radi toga su izabrani i placeni. Ne treba praviti heroje od političara koji samo rade svoj posao. Tema treba biti izgradnja pruge a ne politicki marketing
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9669
Joined: 06/07/2017 07:35

#10524 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by nepass1 »

animus wrote: 30/09/2022 22:40 Ovo ovdje isto inkvizicija. Cisto jednoumlje. Pretjerali ste. Radujem se od početka izgradnje pruge ali sada mi polako sve ovo počinje ici na qurac zbog pojedinaca na ovoj temi. Stalno se miješa politika i jedan dobar općedruštveni projekat. Pa ne pravi prugu niti jedna stranka svojim novcima. Sve su to naši novci. Ali bitno je da se konacno pravi. I to im je posao. Radi toga su izabrani i placeni. Ne treba praviti heroje od političara koji samo rade svoj posao. Tema treba biti izgradnja pruge a ne politicki marketing
U pravu si, previse seru ovi fanboy-i trojke. Ubise ovdje na temi. Sa druge strane pokrenuli su nesta, radi se, gradi se. Ne stoje gradilista napustena. Ministru svaka cast, izgurao je i gura dalje.
Jucer sam trcao i oresao preko sina kod remize, sad sa autom presao. Savrsenstvo. Imam osjecaj da sine ne otstupaju od asfalta ni milimetar.
Mozda glupo zvuci ali fakat da stanes i divis se. Ustvari zalosno zvuci da se divis necemu sto bi trebao biti standard.

Isto tako sam se prije mjesec divio da mi treba 12 minuta iz vogosce do stupske petlje. Onda skontas ko te jebe 30 godina, i da neko za tri godine uradi kolosalne stvari za kanton dok ovi u 30g nisu guzice pomakli ako se nisu mogli debelo ugraditi.
Ko u ks glasa za sda ili glasa za uzu porodicu ili nije dobar u glavi.
User avatar
Ateista
Posts: 46539
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#10525 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

archi_a wrote: 30/09/2022 20:45 Pisao sam o licima iz stranaka ne o udruženju građana! Koliko su jaki dovoljno govori da su vidljivi samo kroz koaliciju sa nikšićem i konakovićem, koji su naravno moralne vertikale.
Malo ti razmisli prije nego me po 100 put taguješ.
Mozes ih ti zvati kako hoces i pokusati da budes saljivdzija sa sukanjem "udruzenje gradjana", ali oni su kljuc promjena, upravo zato sto su unijeli nesto novo i drugaciji princip, svi ostali su bili vec u vlasti i tek kad su oni dosli inicirali su koaliciju na drugacijim principima i imamo to sto imamo.
Nemam namjeru dalje jer bi danas trebala biti predizborna sutnja, samo razmisli sta pises jer pises gluposti o ostim licima, neka lica jesu stalno tu ali ne sva, ima i nekih koji su prvi put u vlasti i promjene vidimo. Volio bih i ja kad bi moglo biti vise novih, ali u nasem zaostalom drustvu to nije realno.
Post Reply