Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#3476 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by NediM17 »

Pa ko su najveci Putinovi finansijeri nego EU.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10748
Joined: 27/04/2021 22:52

#3477 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

NediM17 wrote: 27/05/2022 09:58 Pa ko su najveci Putinovi finansijeri nego EU.
cek sekund jel ti shvacas sta si rekao EBRD je samo u BiH od kraja rata ulozio preko 3 milijarde maraka u projekte koji su prosli bez ikakve mrlje na njima a u evropi desetine milijardi godisnje uloze i ti kazes da su oni koruptivni :lol:

jel shvacas da za ovaj tender za trole da je sam EBRD ponistio prvi tender jer su se prijavili prozivodjaci koji ne zadovoljavaju kriterije, pa su napravili drugi na kojem je pobijedio bkm po tvojoj prici odmah bi dodjelili posao bkm-u bez ista jel sad shvacas koliko ti je prica nigdje veze :lol: :lol: :lol:
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#3478 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by NediM17 »

Ljudi rade "sve po zakonu" i u svoju korist, naravno.
Nisu oni nikakvi dobrotvori, to sto su ulozili su i naplatili sa kamatom.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10748
Joined: 27/04/2021 22:52

#3479 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

NediM17 wrote: 27/05/2022 10:15 Ljudi rade "sve po zakonu" i u svoju korist, naravno.
Nisu oni nikakvi dobrotvori, to sto su ulozili su i naplatili sa kamatom.
al de reci da nas furas jer je nevjerojatno da ovo neko pise za ebrd :shock: :shock:

sta mislis kako treba da se financiraju projekti iz javne infrastrukture nego iz razvojnih kredita neces otici u Raiffeisen i reci dajte mi kredit za to i to sa vasom kamatom nego ides u ovakve banke kao sto je EBRD koji imaju najmanje kamate i velikodusne grejs periode

90% evrope se izgradilo na ovim kreditima i on kaze da su koruptivni i da rade "sve po zakonu" i kako neko da te shvati ozbiljnim u svakoj narednoj diskusiji kad ovako elementarno neznanje iznosis :roll: :lol:
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#3480 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Daju kredit po svojim uslovima pa ga moraš regulisati sa firmama koje ti oni dozvole (firme koje su povezane s njima),ako ne preuzmeš pare na vrijeme pucaju ti penale itd,itd...
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#3481 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Chmoljo wrote: 27/05/2022 00:15 evo fakat ne znam na šta će izaći ovo sa trolama.

šta god, meni je poraznije koliko se pojedinci ovdje raduju, u stvari, što se ništa neće promijeniti :cry: što ćemo ako trole budu loše, opet imati loš prevoz, što će jedna fina priča ispasti loša priča, što će se neki trud pretvoriti u problem. a što je najgore, mislim da čak i ne glasaju za SDA.

meni je to, da prostite, prestrašno.
Ja ne glasam niti sam kad glasao za SDA,posao ne ide kako treba i trole qrcu ne valjaju i šta je problem? Nesmijem iznjet svoje mišljenje?
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#3482 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by thekupus »

Jok, ti glasaš za marsovce
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3483 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

PM72 wrote: 27/05/2022 13:06
Chmoljo wrote: 27/05/2022 00:15 evo fakat ne znam na šta će izaći ovo sa trolama.

šta god, meni je poraznije koliko se pojedinci ovdje raduju, u stvari, što se ništa neće promijeniti :cry: što ćemo ako trole budu loše, opet imati loš prevoz, što će jedna fina priča ispasti loša priča, što će se neki trud pretvoriti u problem. a što je najgore, mislim da čak i ne glasaju za SDA.

meni je to, da prostite, prestrašno.
Ja ne glasam niti sam kad glasao za SDA,posao ne ide kako treba i trole qrcu ne valjaju i šta je problem? Nesmijem iznjet svoje mišljenje?
Misljenje je ko guzica, svak ga ima.

Samo je neka guzica vrijedna gledanja, a kroz drugu samo govna prolaze.

To sto je nekome isto drkat 30 godina i ocekivati da se za dvije sve to popravi, to je njegov problem. Moze imat misljenje, al nek se ne vrijedja ako ostali misle da je glupo.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#3484 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Ne moraš vrijeđati...
User avatar
Laplace
Posts: 10385
Joined: 19/11/2012 18:37

#3485 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

Samo vratiti staru prugu i stare tramvaje i čekati da u Turskoj crkne koji tramvaj pa da se kod nas zaigra sadaka kolo u narodim nošnjama.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3486 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

pa jebiga druže, vrijeđa se i nama inteligencija.

jes, bjeloruska trola. jel se iko upitao što nije HESS? možda jer nije jebenih 30 godina ništa obnovljeno, pa se mora kupiti 30 umjesto 10 komada.

jel se iko upitao da li je ono rekonstrukcija ili defakto izgradnja nove pruge? i zašto se nikada ozbiljno nije tome pristupilo? radovi idu kako idu, ali će biti završeno. ako neko misli da je neko hajrovo, bujrum mu neka dokazuje, ali bogati neka ostavi papansku priču za kuće, jer nemaju ni stručnosti, ni znanja da provale ako je ukradeno šta je ukradeno.

nego koriste infantilne spinove.

ja vidim da se nešto uradilo na polju infrastrukture gdje ćemo svi imati koristi. ovo prije nije ništa, nego te pare što je u to moglo uložiti, i pokralo. nestalo u nebo.

meni dosta.

kada neko drugi bude mogao bolje, dobiće moj glas. do tada, sve je samo tlapnja onih koji se raduju da se ništa ne promijeni. haram im bilo i njima i onima koji to podržavaju.
User avatar
drag_gost
Posts: 5531
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3487 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drag_gost »

Chmoljo wrote: 27/05/2022 13:21 pa jebiga druže, vrijeđa se i nama inteligencija.

jes, bjeloruska trola. jel se iko upitao što nije HESS? možda jer nije jebenih 30 godina ništa obnovljeno, pa se mora kupiti 30 umjesto 10 komada.

jel se iko upitao da li je ono rekonstrukcija ili defakto izgradnja nove pruge? i zašto se nikada ozbiljno nije tome pristupilo? radovi idu kako idu, ali će biti završeno. ako neko misli da je neko hajrovo, bujrum mu neka dokazuje, ali bogati neka ostavi papansku priču za kuće, jer nemaju ni stručnosti, ni znanja da provale ako je ukradeno šta je ukradeno.

nego koriste infantilne spinove.

ja vidim da se nešto uradilo na polju infrastrukture gdje ćemo svi imati koristi. ovo prije nije ništa, nego te pare što je u to moglo uložiti, i pokralo. nestalo u nebo.

meni dosta.

kada neko drugi bude mogao bolje, dobiće moj glas. do tada, sve je samo tlapnja onih koji se raduju da se ništa ne promijeni. haram im bilo i njima i onima koji to podržavaju.
:thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3488 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

PM72 wrote: 27/05/2022 13:06
Chmoljo wrote: 27/05/2022 00:15 evo fakat ne znam na šta će izaći ovo sa trolama.

šta god, meni je poraznije koliko se pojedinci ovdje raduju, u stvari, što se ništa neće promijeniti :cry: što ćemo ako trole budu loše, opet imati loš prevoz, što će jedna fina priča ispasti loša priča, što će se neki trud pretvoriti u problem. a što je najgore, mislim da čak i ne glasaju za SDA.

meni je to, da prostite, prestrašno.
Ja ne glasam niti sam kad glasao za SDA,posao ne ide kako treba i trole qrcu ne valjaju i šta je problem? Nesmijem iznjet svoje mišljenje?
Sta ne ide kako treba i zasto trole ne valjaju kurcu?
Hoces reci da ce nova pruga biti losija od stare i da su nove trole losije od starih?
Nije problem iznijeti misljenje, ali ovako nesto treba obrazloziti i argumentovati.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3489 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

Chmoljo wrote: 27/05/2022 13:21 pa jebiga druže, vrijeđa se i nama inteligencija.

jes, bjeloruska trola. jel se iko upitao što nije HESS? možda jer nije jebenih 30 godina ništa obnovljeno, pa se mora kupiti 30 umjesto 10 komada.

jel se iko upitao da li je ono rekonstrukcija ili defakto izgradnja nove pruge? i zašto se nikada ozbiljno nije tome pristupilo? radovi idu kako idu, ali će biti završeno. ako neko misli da je neko hajrovo, bujrum mu neka dokazuje, ali bogati neka ostavi papansku priču za kuće, jer nemaju ni stručnosti, ni znanja da provale ako je ukradeno šta je ukradeno.

nego koriste infantilne spinove.

ja vidim da se nešto uradilo na polju infrastrukture gdje ćemo svi imati koristi. ovo prije nije ništa, nego te pare što je u to moglo uložiti, i pokralo. nestalo u nebo.

meni dosta.

kada neko drugi bude mogao bolje, dobiće moj glas. do tada, sve je samo tlapnja onih koji se raduju da se ništa ne promijeni. haram im bilo i njima i onima koji to podržavaju.
:thumbup:
Hakiz
Posts: 40512
Joined: 30/07/2015 20:01

#3490 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

thekupus wrote: 27/05/2022 09:50 Korumpirani EBRD :lol: :lol:
Jeste, to je nemoguće, nikada ni jedna takva institucija i pojedinci u njoj nisu bili korumpirani.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3491 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Raigor Stonehoof »

volim ovog novog čmolju neopterećenog administratorskim dužnostima, može hrakat ko i mi, a zna kvalitetno hraknut :D
Hakiz
Posts: 40512
Joined: 30/07/2015 20:01

#3492 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

tramvajtrojka wrote: 27/05/2022 10:19
NediM17 wrote: 27/05/2022 10:15 Ljudi rade "sve po zakonu" i u svoju korist, naravno.
Nisu oni nikakvi dobrotvori, to sto su ulozili su i naplatili sa kamatom.
al de reci da nas furas jer je nevjerojatno da ovo neko pise za ebrd :shock: :shock:

sta mislis kako treba da se financiraju projekti iz javne infrastrukture nego iz razvojnih kredita neces otici u Raiffeisen i reci dajte mi kredit za to i to sa vasom kamatom nego ides u ovakve banke kao sto je EBRD koji imaju najmanje kamate i velikodusne grejs periode

90% evrope se izgradilo na ovim kreditima i on kaze da su koruptivni i da rade "sve po zakonu" i kako neko da te shvati ozbiljnim u svakoj narednoj diskusiji kad ovako elementarno neznanje iznosis :roll: :lol:
Slično i MMF. Najniže kamate.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#3493 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Chmoljo wrote: 27/05/2022 13:21 pa jebiga druže, vrijeđa se i nama inteligencija.

jes, bjeloruska trola. jel se iko upitao što nije HESS? možda jer nije jebenih 30 godina ništa obnovljeno, pa se mora kupiti 30 umjesto 10 komada.

jel se iko upitao da li je ono rekonstrukcija ili defakto izgradnja nove pruge? i zašto se nikada ozbiljno nije tome pristupilo? radovi idu kako idu, ali će biti završeno. ako neko misli da je neko hajrovo, bujrum mu neka dokazuje, ali bogati neka ostavi papansku priču za kuće, jer nemaju ni stručnosti, ni znanja da provale ako je ukradeno šta je ukradeno.

nego koriste infantilne spinove.

ja vidim da se nešto uradilo na polju infrastrukture gdje ćemo svi imati koristi. ovo prije nije ništa, nego te pare što je u to moglo uložiti, i pokralo. nestalo u nebo.

meni dosta.

kada neko drugi bude mogao bolje, dobiće moj glas. do tada, sve je samo tlapnja onih koji se raduju da se ništa ne promijeni. haram im bilo i njima i onima koji to podržavaju.
Paša,
Ne šilji ćunu na meni...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10748
Joined: 27/04/2021 22:52

#3494 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

Hakiz wrote: 27/05/2022 14:06
tramvajtrojka wrote: 27/05/2022 10:19

al de reci da nas furas jer je nevjerojatno da ovo neko pise za ebrd :shock: :shock:

sta mislis kako treba da se financiraju projekti iz javne infrastrukture nego iz razvojnih kredita neces otici u Raiffeisen i reci dajte mi kredit za to i to sa vasom kamatom nego ides u ovakve banke kao sto je EBRD koji imaju najmanje kamate i velikodusne grejs periode

90% evrope se izgradilo na ovim kreditima i on kaze da su koruptivni i da rade "sve po zakonu" i kako neko da te shvati ozbiljnim u svakoj narednoj diskusiji kad ovako elementarno neznanje iznosis :roll: :lol:
Slično i MMF. Najniže kamate.
pa logicno neces ici kod komercijalnih banaka po takvu vrstu kredita tako se citav zapad razvio na kreditima nisu na proleterskom radu zasigurno

da smo bogdo uzeli kredit od dvije milijarde prije 15 godina i zavrsili citav autoput dns ce nas to na kraju doci četiri puta vise jer niko ne radi ovakvu vrstu projekata iz budžeta kad imas razvojne banke koje garantiraju da ce utrosak novca biti kako treba i da ce se radovi zavrsiti

ev imas primjer nabavke minibusa u grasu , gras nije bio u mogućnosti da napravi iole normalan tender za njih padao im je četiri godine uzastopno i ova vlada dala UNDP da vodi tender i prosao iz prve :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3495 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

PM72 wrote: 27/05/2022 14:10
Paša,
Ne šilji ćunu na meni...
:roll:
il dottore
Posts: 1472
Joined: 12/04/2014 20:35

#3496 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by il dottore »

Chmoljo wrote: 27/05/2022 13:12
PM72 wrote: 27/05/2022 13:06
Ja ne glasam niti sam kad glasao za SDA,posao ne ide kako treba i trole qrcu ne valjaju i šta je problem? Nesmijem iznjet svoje mišljenje?
Misljenje je ko guzica, svak ga ima.

Samo je neka guzica vrijedna gledanja, a kroz drugu samo govna prolaze.

To sto je nekome isto drkat 30 godina i ocekivati da se za dvije sve to popravi, to je njegov problem. Moze imat misljenje, al nek se ne vrijedja ako ostali misle da je glupo.
PM je sda lizoguz
Garant ga nekad neki pakas iz sda izradio za neku poziciju, poso, pa ih kreno satro pljuvati
The BEN10
Posts: 7566
Joined: 19/09/2011 09:03

#3497 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by The BEN10 »

Chmoljo wrote: 27/05/2022 13:21 pa jebiga druže, vrijeđa se i nama inteligencija.

jes, bjeloruska trola. jel se iko upitao što nije HESS? možda jer nije jebenih 30 godina ništa obnovljeno, pa se mora kupiti 30 umjesto 10 komada.
Vidiš, čak i ta "bjeloruska trola" nije takva, već je BKM kupio Staedler. Al hebiga, ne možeš to objasnit krezuboj nacionalističoj stoki i glupanima koji vjeruju njihovoj propagandi.

Znači, samo par klikova po Google normalnog insana dijeli od toga da provjeri činjenice:

https://www.handelszeitung.ch/unternehm ... uer-707127
By Bernard Fisher
on 03.12.2014 - 12:40 p.m
The train builder Stadler Rail becomes the largest trolleybus builder in the world. This is reported by the "Handelzeitung". As part of the opening of a train assembly plant in Minsk, Stadler Rail took over the entire trolleybus business of the Belarusian state-owned company Belkommunmash (BKM). Spuhler thus gains sales potential of up to 100 million francs. "We come to this business like the virgin to the child," Peter Spuhler told the Handelszeitung.
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#3498 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by NediM17 »

A Stadleru kredit dao EBRD za taj "joint venture".
I gle cuda na EBRD tenderu za KS prosao Белкомунмаш, slucajnost. :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24825
Joined: 08/09/2005 20:08

#3499 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

NediM17 wrote: 27/05/2022 14:39 A Stadleru kredit dao EBRD za taj "joint venture".
I gle cuda na EBRD tenderu za KS prosao Белкомунмаш, slucajnost. :mrgreen:
I u nasem zakonu postoji preferencijalni tretman domacih firmi. :D

A nije Zapadna Evropa mocna sto ne gura svoje interese.

Firma iz Zapadne Evrope kupi firmu sa tradicijom u Istocnoj Evropi da bi mogla imati jeftinu radnu snagu u kalkulaciji cijene. Veoma cudno....

I famozni primjer sklapanja golfa u Sarajevu. Sklapao se u Sarajevu jer drzava ne bi drugacije dala pristup trzistu. Svako vrijeme ima svoja pravila.
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#3500 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by NediM17 »

Haris.ba wrote: 27/05/2022 14:45
NediM17 wrote: 27/05/2022 14:39 A Stadleru kredit dao EBRD za taj "joint venture".
I gle cuda na EBRD tenderu za KS prosao Белкомунмаш, slucajnost. :mrgreen:
I u nasem zakonu postoji preferencijalni tretman domacih firmi. :D

A nije Zapadna Evropa mocna sto ne gura svoje interese.
:thumbup:
Pa bravo, o tome pisem svo vrijeme ali nekima tesko za shvatit'.
Dopunio si se, sa razlikom sto su ovdje i NSU i VW isli pod svojim logom.
A ovo ipak nije Stadler nego Белкомунмаш.
I sto je direktor TAS-a bio svabo a kod ovih upravljacka struktura sve domaci bijeli rusi.
Post Reply