Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7176 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Prpa.ba »

Jesu li puhnuli malo luga niz sine, i uz visokokvalitetni luksemburski CO2 var, k'o nova pruga.

Rat prezivjela, heeej, ali Stetu nece.

:mrgreen: :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#7179 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dope_Man »

Vidi ga postavlja slike zavesenog kruznog toka prije pocetka radnog vremena. Steta ostavka.
irconbih
Posts: 455
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#7180 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by irconbih »

thekupus wrote: 16/08/2022 21:18 al ima ovaj jedan inžinjer što je radio mjenjač za porše kaže ne valja im var :oops: :oops:

barem tako pričaju sda debilčine na twitteru
Onaj što sad gaće projektuje?
User avatar
donnie_darko
Posts: 991
Joined: 11/11/2017 22:49

#7181 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by donnie_darko »

Ova pruga kad se zavrsi, i jos novi tramvaji pocnu vozit po njoj-zeleni insekti ce kolektivno na fadilovim respiratorima da zavrse.

Ne znam samo sto se bas forsira taj termin i zavrsetak radova, i uopste obraca paznja na komentare zelembaca... kad smo mogli 30 godina zivjet pod tim insektima mozemo jos malo, samo neka se kvalitetno napravi i ne fuseri.
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#7182 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by The BEN10 »

made_in_sarajevo wrote: 17/08/2022 08:12 najtuznije od svega sto su oni sa onom slikom co2 aparata fakat ozbiljni ba. dijele po nekim grupama po facebooku, cude se, eto nam kvalitete radove, raspada se sve.... doduse vecinu komentara sto sam vidio da im ljudi jebu mater jer su glupi :mrgreen:
Oni i dijele te laži radi debila kakvi su i sami, njihA ne interesuje pametan svijet.
donnie_darko wrote: 17/08/2022 08:37 Ne znam samo sto se bas forsira taj termin i zavrsetak radova, i uopste obraca paznja na komentare zelembaca... kad smo mogli 30 godina zivjet pod tim insektima mozemo jos malo, samo neka se kvalitetno napravi i ne fuseri.
Pa zato što se putem toga ocrnjuje sveukupni značaj projekta. Mnogi padaju na te gluposti.
Registarska tablica
Posts: 499
Joined: 09/08/2022 10:07

#7183 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Registarska tablica »

Haris.ba wrote: 17/08/2022 08:20 Ja Stete budale. Sace navuci narod da bude normalno nesta zavrsiti u roku....
Hahaha...

Zato se i bune ovi sda-ovci :lol: :lol:

Vid kae budale hoce u roku da zavrsava.... Hoce da nas zayebe
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#7184 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by The BEN10 »

HPLaserJet wrote: 16/08/2022 10:23
laserShow wrote: 16/08/2022 10:20 Prema tome, ne kopirati zelene termite i dizati sve u nebo, vec objektivno gledati, pohvaliti i dati priliku, ali i kritikovati i traziti jos bolje, svaki put.
To da, ali poslije izbora. Do izbora, svakak kritika je glas za drugu stranu. Zato, do izbora, ova vlada je najbolja vlada ikad, nema greške :bih: :bih:

Poslije izbora se vidimo i pratimo ;)
Ovo si sjajno kazao.
Da, do izbora valja braniti Trojku, pa makar to ličilo na jeftino botovanje. Jer, u KS, Trojka je totalno druga dimenzija u odnosu na SDA lopinaše. Al da Trojka ima falinki - ima, koliko hoćeš.

Zato ćemo im obezbijediti još jedan mandat, ali ih i derati dok su na vlasti. Sad je najvažnije spriječiti dolazak SDA na vlast.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#7185 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dope_Man »

Svi imaju falinki, neces nikad dobiti potpuno cistu vlast ni u najrazvijenijim drzavama svijeta, svugdje ima optuzbi za nepotizam, namjestanje tendera itd... pitanje na kraju dana treba da bude koliko su uradili za nas koji ih tu postavismo.

Ako se nama zivoti mijenjaju na bolje, onda se preko sitnica moze i preci, ali ako se nama ne mijenja nista 20 godina dok oni na vlasti grabe, e onda je druga prica.
HD_2015
Posts: 872
Joined: 27/08/2015 12:54

#7186 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HD_2015 »

Još sedmica-dvije, pa će tačno godina kako je trramvajska pruga na potezu Ilidža-Stup zatvorena. Radovi na ovoj dionici traju i dan-danas.
Znači, potrošili su polovinu vremena, a trebaju zamijeniti prugu do Zemaljskog muzeja.
User avatar
mk ultra
Posts: 19222
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7187 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mk ultra »

tako je, a SDA je potrošila 25 godina i dalje kurčina :lol:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7188 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

The BEN10 wrote: 17/08/2022 08:46 dolazak SDA na vlast.
Mislim da je i Zahir Harisagić svjestan da od toga nema ništa. Još se malo oni svi koprcaju, mole Boga da iskoči neka afera, da se zapuca, bilo šta, kako bi na neki način mogli dobiti koji mandat više, međutim kako vrijeme prolazi, vidi se da će to teško ići. Ovo je kao u utakmici, gubiš 2:0, 85. minuta, a tebi treba bar remi za produžetke. Nervoza se uvukla u njih, srljaju, pišu nebuloze međutim, svjesni su i oni da im je ovo definitivan politički kraj u KS-u.

Na federalnom nivou neće biti promjene jer su u koaliciji sa HDZ-om koji će sigurno imati većinu u klubu Hrvata u DN. Da SDA padne na svega jedan mandat u ZD, HDZ neće dozvoliti formiranje izvršne vlasti bez SDA, tako da ćemo na federalnom nivou imati Fadila još minimalno 4 godine. To je definitivno i sigurno.

Ali u KS-u moramo pomoći Trojci da ostvari još komotniju većinu, i da istu ima bez obzira na podršku ili nepodršku nezavisnih poslanika u Skupštini KS-a.

Nadati se da će i u ostalim kantonima na kantonalnom nivou ostvariti dobar rezultat. To su nažalost jedine promjene koje su moguće. Na federalnom nivou neće biti promjena dugi niz godina, to je sasvim sigurno, upravo zbog gore opisane situacije.
Last edited by HPLaserJet on 17/08/2022 09:08, edited 2 times in total.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7189 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

HD_2015 wrote: 17/08/2022 08:53 Još sedmica-dvije, pa će tačno godina kako je trramvajska pruga na potezu Ilidža-Stup zatvorena. Radovi na ovoj dionici traju i dan-danas.
Znači, potrošili su polovinu vremena, a trebaju zamijeniti prugu do Zemaljskog muzeja.
Džaba botuješ, nema efekta. Jedino taj finansijski koji imaš, ali bez veze žuč svoju prosipaš zbog Salke, Zahira i ostalih. Vjeruj mi, zdravlje je najbitnije. Idi malo šetaj, nađi kakvu curicu pa sa njom u sobicu, malo prošetajte do gradilišta, provjerite na licu mjesta kvalitet radova....

Obolićeš bez veze od botovanja, a nema i neće biti nikakvog efekta od toga.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10459
Joined: 27/04/2021 22:52

#7190 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

HD_2015 wrote: 17/08/2022 08:53 Još sedmica-dvije, pa će tačno godina kako je trramvajska pruga na potezu Ilidža-Stup zatvorena. Radovi na ovoj dionici traju i dan-danas.
Znači, potrošili su polovinu vremena, a trebaju zamijeniti prugu do Zemaljskog muzeja.
a ilidza - cvila ti je 60% ukupne dionice do Md znaci za godinu dana 60% pruge je nanovo izgradjeno
User avatar
pezzar
Posts: 586
Joined: 14/07/2009 13:16

#7191 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by pezzar »

HD_2015 wrote: 17/08/2022 08:53 Još sedmica-dvije, pa će tačno godina kako je trramvajska pruga na potezu Ilidža-Stup zatvorena. Radovi na ovoj dionici traju i dan-danas.
Znači, potrošili su polovinu vremena, a trebaju zamijeniti prugu do Zemaljskog muzeja.
Tako je. Potrošena polovina (ili mjesec više) vremena za 8 prelaza (energoinvest, dom penzionera, studentski dom, ASA, RTV dom, Remiza, Otoka i Čengić VIla). Ostaje skoro još polovina vremena za Maltu, Socijalno, Pofaliće i Muzej.
Naravno ostaju i krak prema željezničkoj (koji nije naročito velik s tim da će biti gadno kad bude zatvorena raskrsnica prema Velešićima, isto kao i prema Remizi).

Google maps (mjereno odoka) kaže da je Ilidža-Čengić vila cca 5,5 km, a Čengić vila - Muzej 2 km.

Meščini, komotno. :)
Registarska tablica
Posts: 499
Joined: 09/08/2022 10:07

#7192 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Registarska tablica »

Treba ih samo pustiti da pricaju, vjeruj nema bolje predizborne za trojku, pogotovo u Sarajevu :lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7193 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

mirza_15 wrote: 17/08/2022 08:23
Black swan wrote: 17/08/2022 08:20 Opet vare grasovci na malti sine
Mogu još malo :mrgreen:
Krpe li ga krpe
Ono je umjetnost bila

Ako se sjecate kad sam ja pisao stao tramvaj na cvili izasli mi ispred kaze vozac fali pola metra pruge :lol:
Odskocila negdje ne mozemo je naci
Reko braco...a vidim dvojka se parkira...pretrcat cemo raskrsnicu...hajdemo za mnom :run: :lol:
Pisao sam to na temi o grasu
Pola metra bajo pruge pojeo tramvaj ispred
Federi prugu izbacili u orbitu
Lansiranje :lol:
PM72
Posts: 17629
Joined: 30/04/2012 16:54

#7194 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Registarska tablica wrote: 17/08/2022 07:54
made_in_sarajevo wrote: 17/08/2022 06:44 Helas niko nikoga ne maltretira, uzivaj slobodno ljudi rade svoj posao.

Cuj ovog ja sam dijete ovog grada. Da si dijete ovog grada kao sto se hvalis na svakom koraku bio bi sretan sto se pruga napokon mjenja, nesto sto se mjenja svako par godina, a ne 60 godina. Uostalom ja sam naucio kad neko nesto forsira da nije tako nrgo je bas kontra, a tebi svaka druga da si dijete grada sto mi ipak vuce da bi ti volio to ali ne ide bas. Hajd nema veze vjerovat cemo ti, dijete si grada i pruga jos nije stigla
Dijete ovog grada koje je pobjeglo u BG kao i Nele, pa mu se sad grad gadi a Beograd gradi :lol: :lol:
Prelaziš sve granice
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#7195 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by The BEN10 »

HPLaserJet wrote: 17/08/2022 08:59
HD_2015 wrote: 17/08/2022 08:53 Još sedmica-dvije, pa će tačno godina kako je trramvajska pruga na potezu Ilidža-Stup zatvorena. Radovi na ovoj dionici traju i dan-danas.
Znači, potrošili su polovinu vremena, a trebaju zamijeniti prugu do Zemaljskog muzeja.
Džaba botuješ, nema efekta. Jedino taj finansijski koji imaš, ali bez veze žuč svoju prosipaš zbog Salke, Zahira i ostalih. Vjeruj mi, zdravlje je najbitnije. Idi malo šetaj, nađi kakvu curicu pa sa njom u sobicu, malo prošetajte do gradilišta, provjerite na licu mjesta kvalitet radova....

Obolićeš bez veze od botovanja, a nema i neće biti nikakvog efekta od toga.
Još će ga Allah džš pitati zašto si podržavao očito zlo, pored očiju i mozga koji ti je dat. Neka ode na temu demografija i neka pogleda dokle nas je SDA dovela. Totalni raspad sistema.
Zamisli, nemamo svoju radnu snagu da gradi prugu! Koliko će samo zbog toga otići love van zemlje, jer valja platiti strane radnike što rade na pruzi: vjerovatno par miliona, ako ne i više. A moglo je ostati ovdje, trošiti se u Bosni.
Last edited by The BEN10 on 17/08/2022 09:11, edited 1 time in total.
User avatar
Ironmen
Posts: 5972
Joined: 29/07/2015 17:36

#7196 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ironmen »

donnie_darko wrote: 17/08/2022 08:37 Ova pruga kad se zavrsi, i jos novi tramvaji pocnu vozit po njoj-zeleni insekti ce kolektivno na fadilovim respiratorima da zavrse.

Ne znam samo sto se bas forsira taj termin i zavrsetak radova, i uopste obraca paznja na komentare zelembaca... kad smo mogli 30 godina zivjet pod tim insektima mozemo jos malo, samo neka se kvalitetno napravi i ne fuseri.
Sreca pa su respici dupli pa po dvoje moze se prikopcati :izet:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7197 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Prpa.ba »

Dope_Man wrote: 17/08/2022 08:35 Vidi ga postavlja slike zavesenog kruznog toka prije pocetka radnog vremena. Steta ostavka.
Vec neko na potezu Simurg-Klix-Drzavna sluzba gleda da li ministar naplacuje prekovremene. Clanak je vec napisan. :mrgreen: :lol:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7198 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

The BEN10 wrote: 17/08/2022 09:09
HPLaserJet wrote: 17/08/2022 08:59

Džaba botuješ, nema efekta. Jedino taj finansijski koji imaš, ali bez veze žuč svoju prosipaš zbog Salke, Zahira i ostalih. Vjeruj mi, zdravlje je najbitnije. Idi malo šetaj, nađi kakvu curicu pa sa njom u sobicu, malo prošetajte do gradilišta, provjerite na licu mjesta kvalitet radova....

Obolićeš bez veze od botovanja, a nema i neće biti nikakvog efekta od toga.
Još će ga Allah džš pitati zašto si podržavao očito zlo, pored očiju i mozga koji ti je dat. Neka ode na temu demografija i neka pogleda dokle nas je SDA dovela. Totalni raspad sistema.
Oni (ne mislim direktno na njega. nego na ova za koje ovo radi i piše) žive u suprotnom uvjerenju. Za njih su svi oni koji glasaju mimo SDA kjafiri.

Memić, bivši načelnik Ilidže, je u ranijem periodu imao par govora baš na tom fonu.

Eno i hafiz Bugari dodirnuo u osinje gnijezdo, bocnuo Rejsa. Pazi sad na hudbama u petak kad krene paljba iz sveg raspoloživog oružja. Ima da preko noći postane ćafir, plaćenik, ubačeni faktor, fitnaš, četnik,.... nema šta neće biti. Samo uprati.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#7199 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

pezzar wrote: 17/08/2022 09:02
HD_2015 wrote: 17/08/2022 08:53 Još sedmica-dvije, pa će tačno godina kako je trramvajska pruga na potezu Ilidža-Stup zatvorena. Radovi na ovoj dionici traju i dan-danas.
Znači, potrošili su polovinu vremena, a trebaju zamijeniti prugu do Zemaljskog muzeja.
Tako je. Potrošena polovina (ili mjesec više) vremena za 8 prelaza (energoinvest, dom penzionera, studentski dom, ASA, RTV dom, Remiza, Otoka i Čengić VIla). Ostaje skoro još polovina vremena za Maltu, Socijalno, Pofaliće i Muzej.
Naravno ostaju i krak prema željezničkoj (koji nije naročito velik s tim da će biti gadno kad bude zatvorena raskrsnica prema Velešićima, isto kao i prema Remizi).

Google maps (mjereno odoka) kaže da je Ilidža-Čengić vila cca 5,5 km, a Čengić vila - Muzej 2 km.

Meščini, komotno. :)
Ima i kružni tok na Ilidži, ali je Č.Vila u drugoj fazi tako da je 8:5. Dom penzionera = Č.Vila, a Remiza=Muzej. Preostale tri su obične raskrsnice. U svakom slučaju ne mijenja suštinu onoga što si napisao :thumbup:
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#7200 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by gold'n'brown »

Meni se cini da je dionica od Cvile do muzeja dosta kraca od ove od Ilidze do Cvile. Obzirom da ce i ovi nasi podizvodjaci imati vise iskustva, moguce je da ce taj dio ici i brze.
Post Reply