Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#6776 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Koji argumenti? Koliko je uzeto kredita,koliko je utrošeno i kojim firmama je dat posaogdje,kome i za koliko su prodate stare šine itd,itd...
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6777 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

PM72 wrote: 13/08/2022 10:23 Koji argumenti? Koliko je uzeto kredita,koliko je utrošeno i kojim firmama je dat posaogdje,kome i za koliko su prodate stare šine itd,itd...
Sve ima i sve piše u tenderu. I iznos i izvođač, i rokovi, dakle sve, transparentnije ne može biti.

Ali ti ne čitaš, već jednu te istu laž ponavljaš iz posta u post i truješ temu.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#6778 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

PM72 wrote: 13/08/2022 10:23 Koji argumenti? Koliko je uzeto kredita,koliko je utrošeno i kojim firmama je dat posaogdje,kome i za koliko su prodate stare šine itd,itd...
normalno da ima sve , samo je lakse spinovati i lagati a fino na EBRD stranici ima sve objavljeno svaki tender

Dodjela ugovora za nadzor na izgradnji pruge i koliko kosta

https://ecepp.ebrd.com/delta/viewNotice ... d=16154887


ugovor za izgradnju pruge i koliko kosta

https://ecepp.ebrd.com/delta/viewNotice ... d=16443111


tender za nabavku tramvaja cijena i tko je dobio posao

https://ecepp.ebrd.com/delta/viewNotice ... d=21247259

i za prodaju sina fino su ti davane izjave direktora grasa , ministra da je Gras prodao te sine javnom licitacijom i uzeo polovne autobuse od prodaje tih šina , sve ti je ovo objasnjeno deset puta na ovoj temi al tvoj bezobrazluk da trolas i lazes prelazi svake granice :roll: :-) :-)

Image

to su ovi autobusi

bukvalno prethodnih cetiri mjeseca ti se na ovo odg istim postovima i ti nastavljas da trolas jedne te iste lazi al haj bolje je reci kradja i vrtiti to kao pokvarena ploca
User avatar
MTV
Posts: 14318
Joined: 21/08/2013 19:39

#6779 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by MTV »

Nije ti on za normalnog razgovora vec za dvije vaspitne...
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6780 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

tramvajtrojka wrote: 13/08/2022 10:31
PM72 wrote: 13/08/2022 10:23 Koji argumenti? Koliko je uzeto kredita,koliko je utrošeno i kojim firmama je dat posaogdje,kome i za koliko su prodate stare šine itd,itd...
normalno da ima sve , samo je lakse spinovati i lagati a fino na EBRD stranici ima sve objavljeno svaki tender

Dodjela ugovora za nadzor na izgradnji pruge i koliko kosta

https://ecepp.ebrd.com/delta/viewNotice ... d=16154887


ugovor za izgradnju pruge i koliko kosta

https://ecepp.ebrd.com/delta/viewNotice ... d=16443111


tender za nabavku tramvaja cijena i tko je dobio posao

https://ecepp.ebrd.com/delta/viewNotice ... d=21247259

i za prodaju sina fino su ti davane izjave direktora grasa , ministra da je Gras prodao te sine javnom licitacijom i uzeo polovne autobuse od prodaje tih šina , sve ti je ovo objasnjeno deset puta na ovoj temi al tvoj bezobrazluk da trolas i lazes prelazi svake granice :roll: :-) :-)

bukvalno prethodnih cetiri mjeseca ti se na ovo odg istim postovima i ti nastavljas da trolas jedne te iste lazi al haj bolje je reci kradja i vrtiti to kao pokvarena ploca
Pa sam je priznao da je bot. Kaže da ne čita postove. Džaba pišeš. On će opet pisati da su ugovori tajni, da se ne zna ko su izvođači, da nisu poslovi trasparentno dojeljeni, da je Vućić napustio projekat metroa kako bi gradio pruge po Sarajevu,....

Nema efekta odgovarati ovakvima.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#6781 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Jest,jest...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#6782 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Prpa.ba »

Za tri stranice ce opet postaviti pitanja koliko kosta, odakle pare, ko radi.. :lol:
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#6783 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Polako...ovo će ostat zapisano.Pokazaće vrijeme jel sve bilo kako treba.Samo sabura.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#6784 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dope_Man »

Ljudi ba, ima opcija add foe i dovidjenja. Meni je svaki od ovih na tom, nit vrijedi citati, a jos manje nesto njima objasnjavati i uvjeravati se. Posvecivanjem vremena botovima, trolovima ili jednostavno debilima samo se gubi tema i skrece sa onog sto je bitno.

Radovi idu, konacno se stvari desavaju, a ove ko sisa nek ih nastavi sisati.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#6785 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

PM72 wrote: 13/08/2022 10:40 Polako...ovo će ostat zapisano.Pokazaće vrijeme jel sve bilo kako treba.Samo sabura.
ne vjerujes nama vjeruj svojim ocima udji na EBRD stranicu i iscitaj sve ,veoma jednostavno i lagano nema nista tajno , jos ako te zanima iscitaj i o FIDICU sta je i kako je i on je potpisan u ugovoru
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#6786 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Prpa.ba »

Kako je slatko pratiti kako nada po nada pada u vodu kmekolozima opste prakse :lol:

Od prvih nadanja da se nista nece uraditi, pa nema radnika, pa nisu stigle sine, pa sine hrdjave, pa dzaba se kopa, pa nece nikad to biti postavljeno, pa sporo ide..

Sada dove da objektivna i nekompromitovana tuziteljica pod disciplinskom postupkom uspije stagod pronaci i mokri snovi da ce se nesto isprijeciti do izbora. :lol:

Sto je najgore, ovakav bijes i nemoc mogu stvarno nekog uspaljenika tipa onog "Sebija heroina" nagnati da sprzi elektrovucnu stanicu ili isijece sine. :-)
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#6787 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

Prpa.ba wrote: 13/08/2022 10:50 Kako je slatko pratiti kako nada po nada pada u vodu kmekolozima opste prakse :lol:

Od prvih nadanja da se nista nece uraditi, pa nema radnika, pa nisu stigle sine, pa sine hrdjave, pa dzaba se kopa, pa nece nikad to biti postavljeno, pa sporo ide..

Sada dove da objektivna i nekompromitovana tuziteljica pod disciplinskom postupkom uspije stagod pronaci i mokri snovi da ce se nesto isprijeciti do izbora. :lol:

Sto je najgore, ovakav bijes i nemoc mogu stvarno nekog uspaljenika tipa onog "Sebija heroina" nagnati da sprzi elektrovucnu stanicu ili isijece sine. :-)
Upravo tako :thumbup: :bih:

Sarajevo postaje prava evropska metropola i to zahvaljujući Trojci sa malo manje od pola mandata vlasti :bih: :bih: :bih:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#6788 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by agnostic_front »

Sto je izgradnja pruge blize zavrsetku, nekima je sve teze. Zao mi je tih ljudi, otvoreno protiv napretka. Brinem se sta ce biti u narednom mandatu trojke, kako ce gledati nove tramvaje itd. Mozda ce se preseliti u neki kanton gdje se nista ne radi, vjerovatno je to okruzenje na koje su navikli.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6789 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

El idja
Rokaju momacki

Image
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6790 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Jaro nisam vidio ovdje je neko momacki dok se beton susio upao do pasa
:lol: ima rupcaga od pola metra
Fino pajdo preko najlona i hop upade :lol:
Jebote zivot kakvi likovi
CrveniKuk
Posts: 2887
Joined: 22/04/2022 21:54

#6791 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by CrveniKuk »

tramvajtrojka wrote: 12/08/2022 23:56
mirza_15 wrote: 12/08/2022 23:41



https://crna-hronika.info/zahiragic-kri ... ona/318481

04.01.2022. Zahiragiću, jesu li stigle šine i hoće li Fadil sa tim mjerama za porodilje? Ima inicijativa Dinina pa samo neka progura :mrgreen:
Image
Image

samo da napomenem ovo je SDA uradila i njezin ministar saobraćaja 2020 godine obnovu s krivine radile dvije renomirane firme zeljo i ok bau :run: to je taj njihov nivo gdje se pruga raspala za mjesec dana
Ova slika je najbolji primjer one narodne izreke “pametnom je i išaret dovoljan”.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2802
Joined: 14/01/2019 04:56

#6792 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Porodice Foht »

Black swan wrote: 13/08/2022 11:15 El idja
Rokaju momacki

Image
Nista jadnije no da Zeleni termiti navijaju tako zdusno da malo zakasni obnova pruge a oni sami nista nisu uradili tri decenije skoro.
Bravo, Adnane, Kifla, Forto i ostala raja. :thumbup:
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#6793 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

agnostic_front wrote: 13/08/2022 11:08 Sto je izgradnja pruge blize zavrsetku, nekima je sve teze. Zao mi je tih ljudi, otvoreno protiv napretka. Brinem se sta ce biti u narednom mandatu trojke, kako ce gledati nove tramvaje itd. Mozda ce se preseliti u neki kanton gdje se nista ne radi, vjerovatno je to okruzenje na koje su navikli.
Ovo meni nikako nije jasno. Ja koliko god da sam protiv SDA obradujem se novoj dionici autoputa ili nwke ceste koju gradi Vlada FBiH. Jedva čekam tunel Ivan da brže mogu do Konjica na kafu ili dalje prema moru. Meni bi najdraže bilo da su oni bili pravi od 1995. do danas pa da za manje od sat vremena, kroz Prenj, budem u Mostaru. Zaista se iskreno radujem svakom napretku. Sa druge strane, njima u reakcijama i na licima vidiš jad i muku zbog naknada za porodilje, izgradnje pruge, vrtića, besplatnih udžbenika naknada za 3+, raznih programa pomoći privredi, expoa... Mislim da im je muka i što će ženska košarkaška reprezentacija na prvenstvo jer to finansira vlada KS. Samir Avdić kaže na vladi "ja bih umro kada oni ne bi otišli" ovi će umrijeti zato što idu. Ne shvatam kako možeš biti toliko zasljepljen da si opozicija napretku i narodu samo zato što tvoji nisu na vlasti? Pa pokušali su i subvencije za plin da spriječe kada su bile aktuelne, a prije toga neosnovano povećali cijenu (vrijeme šestorke). Ponašaju se destruktivno radi ega i komada vlasti.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6794 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Umjesto da ponude stranacku infrastrukturu da se ubrza da pripomognu oni ovako
Na sto je spala temeljna stranka
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6795 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by konektovan »

Prekjučer....sreo konvoj polovnih autobusa u mjestu Šiie, čini mi se iz Austrije bar po tablicama, ali nisam 100 % siguran, sa Sejari printom na šoferšajbi. Zna li neko nešto o tome, je li za Sarajevo ili neki drugi grad??
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#6796 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

Black swan wrote: 13/08/2022 11:46 Umjesto da ponude stranacku infrastrukturu da se ubrza da pripomognu oni ovako
Na sto je spala temeljna stranka
Pa imali bi više kredibiliteta tako. Onda kritikuješ detalje, ali pozdraviš projekat i sam učestvuješ koliko možeš radi građana koji su te birali i za koje bi trebao da radiš. Pa i ljudi bi to prepoznali i pomislili "evo ih, mijenjaju se, idu na bolje". Ali oni se bave samo destrukcijom i pokušajem zaustavljanja svakog napretka. Za to koriste ljude raspoređene u strukturama, a pogotovo pozicije i ljude na višim nivoima (Fadil, Šefik...). Kada to vidiš skontaš da je uspjeh koji je napravila ova struktura u KS za, praktično, godinu i po' još veći. Ne znam je li iko, ikad imao ovakvo podmetanje i kočenje od onih koji imaju poluge za to.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#6797 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by laserShow »

Sindrom zvani nek komsiji crkne krava :)
Mladi SDA protestovali: Neka vlast odgovori zašto tramvajska pruga od Ilidže do Remize nije završena do 1. maja
Image

Nema ovdje buducnosti s ovakvom oblatinom. Bolje da nas haneksira bilo ko, pa i Hapon. :D

PS: Ne ovo gore nisu protesti ispred cijevi za uzgoj sampinjona zvana Hranjen.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6798 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Razgovaraju 2 klosara na parkinkgu ispred sare
Danas ce izravnat beton a sutra zalijevaju
Sjaje im se oci fascinirani brzinom
:lol:
A lowlife scumbag sa djecom i zenom drito kroz turske radnike dim smrad ljepila...prenose kolica s djecom :roll:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#6799 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by agnostic_front »

mirza_15 wrote: 13/08/2022 11:42
agnostic_front wrote: 13/08/2022 11:08 Sto je izgradnja pruge blize zavrsetku, nekima je sve teze. Zao mi je tih ljudi, otvoreno protiv napretka. Brinem se sta ce biti u narednom mandatu trojke, kako ce gledati nove tramvaje itd. Mozda ce se preseliti u neki kanton gdje se nista ne radi, vjerovatno je to okruzenje na koje su navikli.
Ovo meni nikako nije jasno. Ja koliko god da sam protiv SDA obradujem se novoj dionici autoputa ili nwke ceste koju gradi Vlada FBiH. Jedva čekam tunel Ivan da brže mogu do Konjica na kafu ili dalje prema moru. Meni bi najdraže bilo da su oni bili pravi od 1995. do danas pa da za manje od sat vremena, kroz Prenj, budem u Mostaru. Zaista se iskreno radujem svakom napretku. Sa druge strane, njima u reakcijama i na licima vidiš jad i muku zbog naknada za porodilje, izgradnje pruge, vrtića, besplatnih udžbenika naknada za 3+, raznih programa pomoći privredi, expoa... Mislim da im je muka i što će ženska košarkaška reprezentacija na prvenstvo jer to finansira vlada KS. Samir Avdić kaže na vladi "ja bih umro kada oni ne bi otišli" ovi će umrijeti zato što idu. Ne shvatam kako možeš biti toliko zasljepljen da si opozicija napretku i narodu samo zato što tvoji nisu na vlasti? Pa pokušali su i subvencije za plin da spriječe kada su bile aktuelne, a prije toga neosnovano povećali cijenu (vrijeme šestorke). Ponašaju se destruktivno radi ega i komada vlasti.
Mene to ne cudi za raju koja su van Sa, mislim da za njih sda i pravi sav taj cirkus oko saopstenja i svega. Ne vide ljudi svojim ocima, ne osjete sve to sto si nabrojao. Navikli da vjeruju svojim muminima i nazalost mislim da im dosta ljudi vjeruje.

Ali da zivis tu, gledas kako se nesto novo gradi, cujes kako je ljudima malo lakse zbog svih tih mjera koje si nabrojao i opet ti muka i tegoba, ne kontam.

Pa i da si bot, previse je.
PM72
Posts: 17631
Joined: 30/04/2012 16:54

#6800 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

HPLaserJet wrote: 13/08/2022 10:55 Sarajevo postaje prava evropska metropola i to zahvaljujući Trojci sa malo manje od pola mandata vlasti :bih: :bih: :bih:
:lol: ne pregoni živ bio.Kakva metropola...
Post Reply