Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20401
Joined: 12/08/2013 12:51

#10401 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by insaneinthebrain »

kme kme kmeeeeee

&ab_channel=HayatMediaBiH
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#10402 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Oznaka Tablica »

archi_a wrote: 29/09/2022 19:54 Apropo pruge, da radila se nanovo-obnavljala, nije se betoniralo ispod, uradila se kako je i prvobitni projekt bio, bez betoniranja ispod. I vozili smo se 20.godina, još od studija, zar ne?

Sad nam je referenca da ko se kreditno zaduži za projekat je bolji? Superiška, znači samo što više zaduženje, to bolji ministar, jer, pazi, vratili su nam dostojanstvo? :roll:
A kad smo već kod zaduživanja, još 5 mandata da ovi sad se zadužuju ne mogu se zadužiti koliko su se ovi prethodni zadužili, pored donacija.
Sarajevo nije Vukovar?
Sarajevo je 20 puta veći grad od Vukovara, što se tiče naseljenosti i što se tiče infrastrukture. Vukovar je spržen, ali ni u Sarajevu za 3,5 godine nije bilo zgrade, travke da bar jednom nije pogođena ili direktno ili u rikošetu. Nije bilo ulice da nešto nije gorilo. Jesmo li stvarno zaboravili? Milijarde su utrošene u obnovu infrastrukture, milijarde, što donacija, što kredita. Tako da ovih 40 miliona za prugu djeluje smiješno.
Sta je pisac zelio reci?

Jel Rovinj u hr i Slo ?
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#10403 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Baltazar_khan »

@tramvajtrojka kako je mene samo stid ove fotografije :run:
archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#10404 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

Oznaka Tablica wrote: 29/09/2022 20:57
archi_a wrote: 29/09/2022 19:54 Apropo pruge, da radila se nanovo-obnavljala, nije se betoniralo ispod, uradila se kako je i prvobitni projekt bio, bez betoniranja ispod. I vozili smo se 20.godina, još od studija, zar ne?

Sad nam je referenca da ko se kreditno zaduži za projekat je bolji? Superiška, znači samo što više zaduženje, to bolji ministar, jer, pazi, vratili su nam dostojanstvo? :roll:
A kad smo već kod zaduživanja, još 5 mandata da ovi sad se zadužuju ne mogu se zadužiti koliko su se ovi prethodni zadužili, pored donacija.
Sarajevo nije Vukovar?
Sarajevo je 20 puta veći grad od Vukovara, što se tiče naseljenosti i što se tiče infrastrukture. Vukovar je spržen, ali ni u Sarajevu za 3,5 godine nije bilo zgrade, travke da bar jednom nije pogođena ili direktno ili u rikošetu. Nije bilo ulice da nešto nije gorilo. Jesmo li stvarno zaboravili? Milijarde su utrošene u obnovu infrastrukture, milijarde, što donacija, što kredita. Tako da ovih 40 miliona za prugu djeluje smiješno.
Sta je pisac zelio reci?

Jel Rovinj u hr i Slo ?
Nije svaka literatura za svakog čitaoca. To je poznato od kad je svijeta i vijeka. Lp
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#10405 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Oznaka Tablica »

archi_a wrote: 29/09/2022 20:59
Oznaka Tablica wrote: 29/09/2022 20:57

Sta je pisac zelio reci?

Jel Rovinj u hr i Slo ?
Nije svaka literatura za svakog čitaoca. To je poznato od kad je svijeta i vijeka. Lp
Kako ces kupiti stan ako radis za milju-dvije KM mjesecno? Ustedis za godinu 150k i kupis stan?
archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#10406 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by archi_a »

:lol:
Evo, ovo sam pokušao objasniti, opisati maloprije. Pojedinci jednostavno ili ne čitaju sa razumjevanjem ili ne čitaju nikako, samo te nanišane.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10407 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by konektovan »

archi_a wrote: 29/09/2022 21:01 :lol:
Evo, ovo sam pokušao objasniti, opisati maloprije. Pojedinci jednostavno ili ne čitaju sa razumjevanjem ili ne čitaju nikako, samo te nanišane.
:thumbup:
User avatar
Said
Posts: 140
Joined: 31/08/2006 02:25
Location: Sarajevo

#10408 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Said »

insaneinthebrain wrote: 29/09/2022 20:56 kme kme kmeeeeee

&ab_channel=HayatMediaBiH
E moj Emerine
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10409 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by konektovan »

Emerin....... :lol:
Pa gdje nadju ta imena... :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10410 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Logovan »

insaneinthebrain wrote: 29/09/2022 20:56 kme kme kmeeeeee

&ab_channel=HayatMediaBiH
Nisam imao snage odgledati do kraja.

Slažem se ja za neke stvari, ali daj bolan smiri sa ovakvim izvještavanjem. Strašno. Čovjek bi rekao ljudi ginu zbog nekih grešaka, broje se mrtvi. Izvještava isto kao da je rat. Ako već ovoliko vole kritikovati, onda idi na novu dionicu autoputa, idi tamo gdje su zeleni počeli nešto, a nisu završili. Ups... I vi ste zeleni, ništa onda. :oops: A mogli bi malo i svoje natjerati, šta vam fali.

Evo sada tramvaji prolaze, provozao sam se maloprije. Šta ćemo sad? :oops:

Ne dao Bog da dvije lijepe rečenice kažu o ovome. Eto samo dvije. Recimo kako nema ljuljanja i buke i kako tramvaj ne čuješ kada dolazi.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#10411 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by crveni_makovi »

Neka snime kakva je signalizacija kad se u Tarcinu ukljucujes na ovu zadnju dionicu AP i trazis pravac Mostar. Crvenim flomasterom na zidicu pise MO. Nigdje saobracajnog znaka ni icega. Ja kontala ici sve starim magistralnim i jedva ugledam sitni natpis samo na nasem jeziku da starom cestom mogu samo mjestani a kad prodjes kucice nema putokaza za Mostar ili Bradinu.
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#10412 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by selma 83 »

Chmoljo wrote: 29/09/2022 19:20
archi_a wrote: 29/09/2022 18:01
Koji infrastrukturni projekat?
Pa evo hajmo prvo od prevoza. Ova tramvajska pruga, kompletna elektrifikacija i signalizacija, stajališta, sve na novo se moralo uspostavljati i razvlačiti jer je sve bilo uništeno, truhlo i pokidano u 4 godine agresije, ponovno uspostavljanje trolejbuske mreže i elektrifikacija. Hajmo o cestama. Jel zaboravljamo da je cesta 3 trake, kompletna relacija od Ilidže do čaršije dignuta i nanovo urađena? Brza cesta Ilidža-mostarsko. Hajmo o bližoj prošlosti zapadni prilaz gradu, mojmilo-aerodrom nova cesta, četiri trake stup wisa + kružni , petlja stup. Hoćemo o bolnicama, hoćemo o svim institucijama, zgradama i vlasništvu kantona, grada, općina? Hoćemo o sportskim dvoranama, bolnicama, hitnoj, domovima zdravlja. Zgradama pio-a, elektroprivrede? Komunalna infrastruktura? Olimpijski bazen. Bazen na dobrinji. Zgrade muzeja i pozorišta. Vijećnica, pošta, mostpvi, vidikovac, žičara. Kompletno staro jezgro grada, ferhadija, štrosa, fakulteti i školske ustanove. Kad pitamo o kakvim se radilo infrastrukturnim projektima do sad, treba se bar malo potruditi pa biti realan, makar malo. Bilo je, gdje god takneš treba obnova i izgradnja. Da, na žalost i moja porodica ima nekretninu u zgradi koja ima oštećenja od šrapnela, al jebi ga, mi smo sada etažni vlasnici i na nama je. Neće nam niko raditi džaba, ni oni bivši ni ovi novi koji dolaze. Govorimo o javnoj infrastrukturi i ulaganjima koja traju. I možemo konstatovati da je lakše sada ministarstvu raditi prugu, jer su neki prije njih riješili druge potrebne projekte, kao što će i onima koji dođu nekad biti lakše uhvatiti se u koštac nekim drugim projektom, jer su neki prije uradili neke druge stvari, pa evo, ako Bog da i prugu.
Al pričati da prije nije bilo obnavljanja infrastrukture je nonsens. I ne moramo se slagati, možda sam sve pogrešno napisao, al vrijeđaju ti se ljudi na forumu. Prevelike gadosti se pišu, ne biraju se riječi. I dopušta se. :roll:
Vec sam polupijan i mrsko mi tipkati. Al sarajevo nije bilo vukovar pa da mi pricas kao da se sve to od temelja radilo. I opet, nikako da spomenes donacije.

I kako to kad se radilo sve nanovo, opet se sada pruga morala kopati?
žičaru nam poklonio Švicarac, a mi stranicima uzimamo 10 euro, kolko već??. sramotno. Što to pripisuješ nama da smo mi to obnovili :cry: :skoljka: ovo Archiju.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#10413 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drugtito2011 »

_BataZiv_0809 wrote: 29/09/2022 18:42
archi_a wrote: 29/09/2022 18:01
Koji infrastrukturni projekat?
Pa evo hajmo prvo od prevoza. Ova tramvajska pruga, kompletna elektrifikacija i signalizacija, stajališta, sve na novo se moralo uspostavljati i razvlačiti jer je sve bilo uništeno, truhlo i pokidano u 4 godine agresije, ponovno uspostavljanje trolejbuske mreže i elektrifikacija. Hajmo o cestama. Jel zaboravljamo da je cesta 3 trake, kompletna relacija od Ilidže do čaršije dignuta i nanovo urađena? Brza cesta Ilidža-mostarsko. Hajmo o bližoj prošlosti zapadni prilaz gradu, mojmilo-aerodrom nova cesta, četiri trake stup wisa + kružni , petlja stup. Hoćemo o bolnicama, hoćemo o svim institucijama, zgradama i vlasništvu kantona, grada, općina? Hoćemo o sportskim dvoranama, bolnicama, hitnoj, domovima zdravlja. Zgradama pio-a, elektroprivrede? Komunalna infrastruktura? Olimpijski bazen. Bazen na dobrinji. Zgrade muzeja i pozorišta. Vijećnica, pošta, mostpvi, vidikovac, žičara. Kompletno staro jezgro grada, ferhadija, štrosa, fakulteti i školske ustanove. Kad pitamo o kakvim se radilo infrastrukturnim projektima do sad, treba se bar malo potruditi pa biti realan, makar malo. Bilo je, gdje god takneš treba obnova i izgradnja. Da, na žalost i moja porodica ima nekretninu u zgradi koja ima oštećenja od šrapnela, al jebi ga, mi smo sada etažni vlasnici i na nama je. Neće nam niko raditi džaba, ni oni bivši ni ovi novi koji dolaze. Govorimo o javnoj infrastrukturi i ulaganjima koja traju. I možemo konstatovati da je lakše sada ministarstvu raditi prugu, jer su neki prije njih riješili druge potrebne projekte, kao što će i onima koji dođu nekad biti lakše uhvatiti se u koštac nekim drugim projektom, jer su neki prije uradili neke druge stvari, pa evo, ako Bog da i prugu.
Al pričati da prije nije bilo obnavljanja infrastrukture je nonsens. I ne moramo se slagati, možda sam sve pogrešno napisao, al vrijeđaju ti se ljudi na forumu. Prevelike gadosti se pišu, ne biraju se riječi. I dopušta se. :roll:
Moze to i krace.

Svi su isti. A ti si za ezdea.
Brza cesta Ilidža-mostarsko - ukrali zaustavne trake u oba pravca
Autput - nestao most negdje kod Butila
Vijećnica - 20+godina se čekalo na rekonstrukciju, tudjim parama i donacijama
Ustakljavanje zgrada - opet donacije
Žičara + 20 godina čekali da stranac skupi pare i napravi žičaru
Bjelašnica - sve nakaradno uradili i naravno pokrali što se moglo ukrasti.
Bazen na Dobrinji - započet u oktobru 2016. završen, djelimično, u septembru 2022.
Obnova zgrada u Sarajevu - prođeš gradom,što uključuje i dio grada poslije MD, i vidiš koliko zgrada nije obnovljeno i koliko je uspomena na četničko orgijanje 4 godine.
Dvorana Mirza Delibašić - 26 godina kasnije, u katastrofalnom stanju
Stadion Koševo - ništa bolji

Ne da mi se nabrajati dalje, ali to moram reći. Koliko para su zeleni termiti isprosili, koliko para smo dobili kao donacije, koliko je potrošeno naših para, oni za 26 godina nisu uradili ništa osim što su kvalitetno i temeljito krali.

PS Nabroj koliko škola i bolnica su napravili od završetka rata?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#10414 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

Nek nabroji koliko su đamija napravili,lakse je haha
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#10415 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by RagibUzoriti »

Eto cetnika samo sto nisu, a vi se zamarate sitnicama.

Ako nas SD00 ne odbrani, tapija nam je :run:
User avatar
Truba
Posts: 81195
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10416 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Od nece nikad zavrsiti do stajalista nisu zavrsena
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#10417 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

archi_a wrote: 29/09/2022 18:01
Chmoljo wrote: 29/09/2022 17:04

Vec se o ovome pricalo. I malo je reci da prica ne drzi vodu.

Koji je to infrastrukturni projekat u gradu bio veci od pruge?

Dalje, to da se ne vide tragovi rata je cista glupost. Vide se itekako tragovi rata po alipasinskim neboderima, i ostalim naseljima koja su bila izlozena granatiranju. A bilo bi ih i vise da se nisu slijevale donacije kojima se obnavljalo. Itekako su na dosta nebodera vidljiva ostecenja nakon toliko godina.

Nista nije bilo planski, nego se stihijski obnavljalo, zavisi koliko se isprosilo.

I to je ono sto se ovom prugom slavi - odmak od sadaka mentaliteta. Usitinu nas je SDA isponizavao i to traje decenijama. I dodje nekakav Steta i uradi sve suprotno.

Pa naravno da mu skidam kapu, jer je ovo mini revolucija od mindseta kojim su nas zatrovali, da nismo vrijedni pisanog novog tramvaja.

Ne umanjujte znacaj ovakvog iskoraka. Nije fer prema ljudima koji su stisli zube i upustili se u ovo, vrlo dobro znajuci kako niski udarci ih ocekuju i kakva mobilizacija krkana da sprijece sve sto je napredak.

A mislim da je takodjer i malo licemjerno ista spocitavati glasacima poglavito SDPa, koji su tu stranku zestoko kaznili kad je zaribala. Onako kako i treba.

Znamo ko ne kaznjava, i k oce SIGURNO glasati za njih, makar im se srali po glavi. Sto su manje vise i radili sve vrijeme.
Koji infrastrukturni projekat?
Pa evo hajmo prvo od prevoza. Ova tramvajska pruga, kompletna elektrifikacija i signalizacija, stajališta, sve na novo se moralo uspostavljati i razvlačiti jer je sve bilo uništeno, truhlo i pokidano u 4 godine agresije, ponovno uspostavljanje trolejbuske mreže i elektrifikacija. Hajmo o cestama. Jel zaboravljamo da je cesta 3 trake, kompletna relacija od Ilidže do čaršije dignuta i nanovo urađena? Brza cesta Ilidža-mostarsko. Hajmo o bližoj prošlosti zapadni prilaz gradu, mojmilo-aerodrom nova cesta, četiri trake stup wisa + kružni , petlja stup. Hoćemo o bolnicama, hoćemo o svim institucijama, zgradama i vlasništvu kantona, grada, općina? Hoćemo o sportskim dvoranama, bolnicama, hitnoj, domovima zdravlja. Zgradama pio-a, elektroprivrede? Komunalna infrastruktura? Olimpijski bazen. Bazen na dobrinji. Zgrade muzeja i pozorišta. Vijećnica, pošta, mostpvi, vidikovac, žičara. Kompletno staro jezgro grada, ferhadija, štrosa, fakulteti i školske ustanove. Kad pitamo o kakvim se radilo infrastrukturnim projektima do sad, treba se bar malo potruditi pa biti realan, makar malo. Bilo je, gdje god takneš treba obnova i izgradnja. Da, na žalost i moja porodica ima nekretninu u zgradi koja ima oštećenja od šrapnela, al jebi ga, mi smo sada etažni vlasnici i na nama je. Neće nam niko raditi džaba, ni oni bivši ni ovi novi koji dolaze. Govorimo o javnoj infrastrukturi i ulaganjima koja traju. I možemo konstatovati da je lakše sada ministarstvu raditi prugu, jer su neki prije njih riješili druge potrebne projekte, kao što će i onima koji dođu nekad biti lakše uhvatiti se u koštac nekim drugim projektom, jer su neki prije uradili neke druge stvari, pa evo, ako Bog da i prugu.
Al pričati da prije nije bilo obnavljanja infrastrukture je nonsens. I ne moramo se slagati, možda sam sve pogrešno napisao, al vrijeđaju ti se ljudi na forumu. Prevelike gadosti se pišu, ne biraju se riječi. I dopušta se. :roll:
Naravno da se radilo, niko ne kaze da se nistz nije radilo, ali koliko donacija smo dobili moglo se uraditi puno vise i puno bolje. Sve sto je radjeno je bilo sa ciljem da se zamazu oci i da se dobije socijalni mir, a kad pogledas gdje smo mi i gdje je evropa ili bar nase komsije, vidis da to nije ni blizu dovoljno. Pogledaj malo planove za infrastrukturu koji su bili pred olimpijadu, skoro 40 godina ima od tad a mi nismo jos ni blizu toga i u situaciji smo da se radujemo sto je stara pruga obnovljena, sta je sa produzennem pruge do hrasnice i do sipa, do dobrinje, sta je sa trolejbuskom mrezom, nismo jos vratili na ono sto je bilo prije rata jer smo imali trolejbus do vogosce a sad ne, da ne govorim o nekom prosirenju mreze. Sto se tice cesta, treba da budemo sretni sto je zavesena stupska petlja (ne kako treba, fali jedna traka za ukljucenje) sto smo renovirali posyijecu glavnu ulicu i jos nesto malo movo izgradjeno, sta je sa gradskim autoputem koii je planiran bio jos prije 40 godina, sta je sa juznom i sjevernom longitudinalom, ttansberzalama koje nisu dovrsene, sve je to bilo planirano prije 40 godina, trebalo je da davno to zavrsimo jer je to bio plan za tadasnje potrebe i da aad vec odavno radimo na novim planovima za buduce potrebe, kako kad nismo zavrsili ni one od prije 40 godina?
Pri tome ne treba zaboraviti da je svaki projekat koji je radjen koristen da se kradu pare i namjestaju tenderi stranacki podobnim firmama, da je puno toga uradjeno lose i naopako zbog maloprije pomenutih razloga i slicno.
Sto se tice javnog prevoza skoro sve se svodilo na donacije i polovna vozila, ali zato stranacki uhljebi imaju sebi za najnovije modele provatnih auta.
Moj savjet ti je da malo odes do evrope ako nisi vec bio i pogledas sa cim se trebamo poreduti i kako se infrastruktura moze rzazviti, a ne da budemo zadovoljni sto smo obnovili dio zgrada i ulica od donacija. Da je bilo pameti da smo donacije kako treba iskoristili u kombinaciji sa kreditima, da se radilo na nacin na koji se sad radi mi smo sigurno mogli biti jako blizu evropi.
Jos jednom - nije ovo hvaljenje i uzdizanje stranaka vec napretk koji je morao poceti jos puno ranije.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#10418 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mega_mashcine »

insaneinthebrain wrote: 29/09/2022 20:56 kme kme kmeeeeee

&ab_channel=HayatMediaBiH
Mogu zamisliti šokiranih faca u ponedjeljak vjernim gledateljima hayata koji žive izvan Sarajeva, kada shvate da je SDA ubjedljivo izgubila u Sarajevu od Trojke. :lol: :lol:
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#10419 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by MUNAFIK »

mega_mashcine wrote: 30/09/2022 09:09
insaneinthebrain wrote: 29/09/2022 20:56 kme kme kmeeeeee

&ab_channel=HayatMediaBiH
Mogu zamisliti šokiranih faca u ponedjeljak vjernim gledateljima hayata koji žive izvan Sarajeva, kada shvate da je SDA ubjedljivo izgubila u Sarajevu od Trojke. :lol: :lol:
Ti tamo ljudi van Sarajeva sto prate Hayat i lajkaju statuse Zahiragicu fakat vjeruju u sve to...

I sto je najgore ne mozes ih uvjerit to su takve nelogicne stvari u njihovim glavama takve poveznice bez ikakvog smisla to je bas strasno. Isto kao da su bolesni u 'mozak'
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#10420 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by breuer »

Deen nakon sedmice provede u Bosni... :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45220
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10421 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

archi_a wrote: 29/09/2022 20:36 Izaći će Konaković sa svim dokazima, sutra naveče na konferenciji što će mu u konačnici donijeti pobjedu na izborima!! :-)

Sad, ozbiljno, mislim da sam u prethodnim postovima pokušao malo ozbiljnije objasniti, po sjećanju šta se sve obnavljalo. Onaj ko hoće da bude realan složit će se, onaj kome argumenti nisu bitni, on će nastaviti po svojoj mantri. I nema veze, biće šta će biti, samo treba malo kontrolisati riječnik, malo poboljšati ophođenje jednih prema drugim. Bar se nadam, bar na forumu. Lp
činjenice nisu samoposluga da uzimaš šta ti se dopada.

nabrajaš projekte u zadnjih 25 godina koji su skoro svi izgrađeni od donacija. treba reći i da na neviđeno smo svi svjesni da su se kroz te obnove i od tih donacija mnogi obogatili, a svi ti projekti mogli i biti bolje urađeni i moglo je više biti urađeno.

spomenuti žičaru ili vijećnicu kao nešto što su i drugi radili je porazno. zato što je i jedno i drugi isprošeno (nije se tu proslavila ni gradska vlast sa Komšićem) i trajalo je decenijama. da ne govorim da su u pitanju projekti koji dok su se radili nisu zahtijevali cijelu organizaciju da građani ne trpe kao što je to bio slučaj sa prugom.

kad se pozivaš već na pamćenje, ima jedan sladak detalj, iz vremena kada je uveden tek PDV, a Denis Zvizdić bio premijer KS, gdje kaže da kanton sada ima para da ne zna šta će sa njima. i šta se desilo?

ništa.

obnovili nešto što bi se svakako moralo obnavljati i da nije bilo rata. ne daj Bože da je nešto novo došlo ili neki novi projekat. novi tramvaj? ma kakvi.

da, vratio nam je lik dostojanstvo, jer kredit nije prošnja, nego je kredit nešto što će se vratiti, ali će zauzvrat benefiti biti veći. dok na drugoj strani smo imali kredite koji su godinama čekali realizaciju, ovdje imamo situaciju da se dani, da dani se broje je li se zakasnilo ili nije. malo kada se ozbiljno nečemu pristupilo ovako i sada kada šteta najavljuje prugu do Hrasnice, nema više toliko nevjernih Toma.

niko se više ne šprda sa Štetinim prezimenom i većina sada misli da ta pruga do Hrasnice nije ubleha.

kada su najavljeni novi tramvaji, odnosno kada je dignut kredit, masa raje je reagovala u stilu: šta će nama to, mi to ne zaslužujemo. nisu to bili SDA botovi, to su bili likovi koje su ubijedili da mi to niti možemo kupiti, niti zaslužujemo da imamo novo.

sad odjednom, kao to se od njih očekuje.

aha.

isto je udijeliti kad si sit i kad si gladan.
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#10422 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mega_mashcine »

MUNAFIK wrote: 30/09/2022 09:20
mega_mashcine wrote: 30/09/2022 09:09
Mogu zamisliti šokiranih faca u ponedjeljak vjernim gledateljima hayata koji žive izvan Sarajeva, kada shvate da je SDA ubjedljivo izgubila u Sarajevu od Trojke. :lol: :lol:
Ti tamo ljudi van Sarajeva sto prate Hayat i lajkaju statuse Zahiragicu fakat vjeruju u sve to...

I sto je najgore ne mozes ih uvjerit to su takve nelogicne stvari u njihovim glavama takve poveznice bez ikakvog smisla to je bas strasno. Isto kao da su bolesni u 'mozak'
Zato i kažem koliko će šokirani biti nakon rezultata izbora. :lol: Biće ubjeđeni da su prevareni, da su Amerika, Vučić i Srbija upetljali ruke i ko zna kakve će sve teorije tu biti na koji način je Trojka došla na vlast..
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4366
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#10423 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by VladaFBiH »

MUNAFIK wrote: 30/09/2022 09:20
mega_mashcine wrote: 30/09/2022 09:09
Mogu zamisliti šokiranih faca u ponedjeljak vjernim gledateljima hayata koji žive izvan Sarajeva, kada shvate da je SDA ubjedljivo izgubila u Sarajevu od Trojke. :lol: :lol:
Ti tamo ljudi van Sarajeva sto prate Hayat i lajkaju statuse Zahiragicu fakat vjeruju u sve to...

I sto je najgore ne mozes ih uvjerit to su takve nelogicne stvari u njihovim glavama takve poveznice bez ikakvog smisla to je bas strasno. Isto kao da su bolesni u 'mozak'
i pored toga što me nerviraju u pravu su za tehnički pregled i da nije završeno - ok. svi znamo da je zbog izbora moralo ovako ali šta ako se slučajno nekome nešto desi? Obzirom da su otvorili prugu dovoljno je da neko "zapne" na stajalištu i udari se da ima osnovu za tužbu jer nije završen tehnički pregled a radovi su u toku.

ali ko ga jebe - nek vozi :)
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#10424 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

Ali dobar je fazon, otvorili prugu bez tehnickog a sda im ne smije nista reci jer su i oni prethodno pustili dio autoputa bez tehnickog. :D
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#10425 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drugtito2011 »

VladaFBiH wrote: 30/09/2022 09:35
MUNAFIK wrote: 30/09/2022 09:20

Ti tamo ljudi van Sarajeva sto prate Hayat i lajkaju statuse Zahiragicu fakat vjeruju u sve to...

I sto je najgore ne mozes ih uvjerit to su takve nelogicne stvari u njihovim glavama takve poveznice bez ikakvog smisla to je bas strasno. Isto kao da su bolesni u 'mozak'
i pored toga što me nerviraju u pravu su za tehnički pregled i da nije završeno - ok. svi znamo da je zbog izbora moralo ovako ali šta ako se slučajno nekome nešto desi? Obzirom da su otvorili prugu dovoljno je da neko "zapne" na stajalištu i udari se da ima osnovu za tužbu jer nije završen tehnički pregled a radovi su u toku.

ali ko ga jebe - nek vozi :)
Da li isto vrijedi za dionicu autoputa puta Vlakovo – Tarčin – Bradina koja je puštena u promet bez tehničkog prijema? Šta ako bude neki udes? Da li to znači da će akteri udesa moći tražiti nadoknadu štete od JP Autoceste ili od Fadila ili...?
Last edited by drugtito2011 on 30/09/2022 09:43, edited 1 time in total.
Post Reply