Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81641
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3251 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

nema prozora
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3148
Joined: 22/07/2017 18:36

#3252 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Leopard_SA »

Laplace wrote: 23/05/2022 10:25
Klima Toshiba ne radi?
Da se prozori mogu otvoriti, bilo bi podnosljivo koliko toliko. Doduse, odredjeni prozori imaju mali dio koji je moguce otvoriti, ali za onoliki autobus to pravi minimalnu razliku. Da ne govorim o gospodi koja ih zatvara jer pobogu +40 stepeni je hipotermija u najavi

Inace, sta im je fazon sa nestajanjem na stanicama. Jucer sam trebao izaci u Kasindolskoj medjutim vozac je odlucio da je to stajanje apsolutno nepotrebno i produzio prema Ilidzi.
User avatar
Laplace
Posts: 10336
Joined: 19/11/2012 18:37

#3253 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

Leopard_SA wrote: 23/05/2022 10:49
Laplace wrote: 23/05/2022 10:25
Klima Toshiba ne radi?
Da se prozori mogu otvoriti, bilo bi podnosljivo koliko toliko. Doduse, odredjeni prozori imaju mali dio koji je moguce otvoriti, ali za onoliki autobus to pravi minimalnu razliku. Da ne govorim o gospodi koja ih zatvara jer pobogu +40 stepeni je hipotermija u najavi

Inace, sta im je fazon sa nestajanjem na stanicama. Jucer sam trebao izaci u Kasindolskoj medjutim vozac je odlucio da je to stajanje apsolutno nepotrebno i produzio prema Ilidzi.
To je ono naše: propuh - tihi ubica.

Osim nezaustavljanja na stanicama nervira me i kad ne okrenu tablu. Kako sad neko ko autobus čeka u Ilijašu zna da li autobus ide iz Visokog za Brezu ili iz Breze za Visoko? Šanse su 50-50 kako god tabla bila okrenuta.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3148
Joined: 22/07/2017 18:36

#3254 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Leopard_SA »

Laplace wrote: 23/05/2022 11:03
To je ono naše: propuh - tihi ubica.

Osim nezaustavljanja na stanicama nervira me i kad ne okrenu tablu. Kako sad neko ko autobus čeka u Ilijašu zna da li autobus ide iz Visokog za Brezu ili iz Breze za Visoko? Šanse su 50-50 kako god tabla bila okrenuta.
Javasluk. Kad je njima mrsko uraditi nesto sto zahtjeva 15 sekundi i gotovo nikakav fizicki napor, mogu misliti kako odrzavaju vozila.

Inace, sta se planira sa novim trolama i tramvajima. Ne planiraju ih valjda dati GRAS-u?
Sta je sa onom pricom da se osniva novo preduzece?
User avatar
Ateista
Posts: 46524
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3255 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 22/05/2022 22:03
izvrsni direktor wrote: 22/05/2022 18:01

Ili u prevodu, nemoj da pricamo kako je los sda, daj da pricamo kako su i drugi losi. Nemojte da trazimo mane u sda, dajte da isticemo mane njihove konkurencije. Ne mozemo da hvalimo sda, ali zato mozemo da pljujemo druge. Ne mozemo reci kako smo göasaci sda, ali moze reci kako smo razocarani göasaci onoh drugih. Ne mozemo reci da je sda bolja ali dajte da pisemo kako su svi isti.
Neutralni hakizmi
U prevodu, da si ti sportista, tebi bi imponovalo da te porede sa nekim ko i pored uzimanja dopinga nije sposoban postići dobre rezultate, i kada bi te kritikovali ti bi se pravdao time što je taj nesposobnjaković takav kakav je.

Ja se nadam da i trojka i njeni glasači koji gledaju malo dublje i dalje, ipak, imaju više kriterije.

I da, neko do koga mi je više stalo, prema njemu sam stroži nego prema nekime drugom. Jer želim ta taj do koga mi je stalo bude najbolji, za ovog drugog me zaboli.

Ali, vidim da ti to ne razumiješ.
Evo kako ja na to gledam - trenutno u KS imamo dvije opcije koje mogu realno doci ns vlast, SDA trojka. Imali smo priliku vidjeti i jedne i druge i razlika je drasticna u korist trojke, tako dau potpunosti ima smisla poredjenje gdje iako trojka nije idealna, moramo pomisliti sta je alternativa i da budemo sretni sto vise nisu na vlasti. To svakako ne znaci da ne treba imati kriticki osvrt i na trojku, ali ta kritika treba da bude iskljucivo konstruktivna da im damo sansu da poprave ono sto nije ok, a ne da pljujemo po njoma zbog sitnica kad vec znamo kakva he alternativa. Treba imati u vidu i da idu izbori i u svjetlu toga treba vise forsirati pricu o pozitivnom stvarima nego o negativnim da se izvuku oni koji nisu izlazili na izbore kako bi im dali jos jedan mandat jer su ga objektivno zasluzili i pored toga.sto nisu idealni, i to treba ponavljati stalno da se i onima koji ne zive u KS da do znanja kolika je promjena kako bi ih motivisali da im daju sansu i u drugim kantonima i na visim nivoima, to bi svima trebalo biti u interesu.
Razumijem i da im ne treba dati da se opuste, ne treba nikom, ali trenutno njihova pozicija nije tako sigurna, jednom su ih oborili vec, tako da bi trenutni cilj trebao da bude prvo da im se omoguci komotnija vecina da ne moze neki papak preletac samo tako da bude kupljen i da ih obori, opet zato sto znamo sta je i kakva je alternativa, a onda iduci cilj treba biti vrsenje pritiska da se ne opuste i da se trude da budu sto bolji.

Ja nd mislim da si SDA bot, ali tvoje pisanje nekad ostavlja takav utisak. Ako si glasac NS mislim da bi pored kritike trebao malo vise poraditi i na podrsci, ne samo glasanjem nego i da i drugima na forumu das do znanja zasto si za njih glasao i zasto bi i oni trebali, opet zato sto bi svi trebali imati korist od toga.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#3256 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Registarska oznaka »

Botovi, da li radnici na rekonstrukciji pruge sjede i odmaraju?

Pitao bih vas da vas otac, brat, djed ili neko jako blizak radi na istoj, da li je to uredu sto radite.

Proddate se za sendvic onom mrtvom uhljebu Zahiragicu, koji bi digo i postavio novu prugu za 2 dana :lol: :lol:
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#3257 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Ateista wrote: 23/05/2022 11:10
Hakiz wrote: 22/05/2022 22:03

U prevodu, da si ti sportista, tebi bi imponovalo da te porede sa nekim ko i pored uzimanja dopinga nije sposoban postići dobre rezultate, i kada bi te kritikovali ti bi se pravdao time što je taj nesposobnjaković takav kakav je.

Ja se nadam da i trojka i njeni glasači koji gledaju malo dublje i dalje, ipak, imaju više kriterije.

I da, neko do koga mi je više stalo, prema njemu sam stroži nego prema nekime drugom. Jer želim ta taj do koga mi je stalo bude najbolji, za ovog drugog me zaboli.

Ali, vidim da ti to ne razumiješ.
Evo kako ja na to gledam - trenutno u KS imamo dvije opcije koje mogu realno doci ns vlast, SDA trojka. Imali smo priliku vidjeti i jedne i druge i razlika je drasticna u korist trojke, tako dau potpunosti ima smisla poredjenje gdje iako trojka nije idealna, moramo pomisliti sta je alternativa i da budemo sretni sto vise nisu na vlasti. To svakako ne znaci da ne treba imati kriticki osvrt i na trojku, ali ta kritika treba da bude iskljucivo konstruktivna da im damo sansu da poprave ono sto nije ok, a ne da pljujemo po njoma zbog sitnica kad vec znamo kakva he alternativa. Treba imati u vidu i da idu izbori i u svjetlu toga treba vise forsirati pricu o pozitivnom stvarima nego o negativnim da se izvuku oni koji nisu izlazili na izbore kako bi im dali jos jedan mandat jer su ga objektivno zasluzili i pored toga.sto nisu idealni, i to treba ponavljati stalno da se i onima koji ne zive u KS da do znanja kolika je promjena kako bi ih motivisali da im daju sansu i u drugim kantonima i na visim nivoima, to bi svima trebalo biti u interesu.
Razumijem i da im ne treba dati da se opuste, ne treba nikom, ali trenutno njihova pozicija nije tako sigurna, jednom su ih oborili vec, tako da bi trenutni cilj trebao da bude prvo da im se omoguci komotnija vecina da ne moze neki papak preletac samo tako da bude kupljen i da ih obori, opet zato sto znamo sta je i kakva je alternativa, a onda iduci cilj treba biti vrsenje pritiska da se ne opuste i da se trude da budu sto bolji.

Ja nd mislim da si SDA bot, ali tvoje pisanje nekad ostavlja takav utisak. Ako si glasac NS mislim da bi pored kritike trebao malo vise poraditi i na podrsci, ne samo glasanjem nego i da i drugima na forumu das do znanja zasto si za njih glasao i zasto bi i oni trebali, opet zato sto bi svi trebali imati korist od toga.
:thumbup:

Glasač sam NS-a zato što:

Građanska alternativa je ne samo SDA nego i drugim.
Bili su praktično prvi, kada je NS krenuo, NiP je još bio SDA, a SDP je "izdao". Sada u SDP još nisam vratio povjerenje, a NiP mi je ideološki stran, nacionalnost mi je nebitna. A i vuk kožu mijenja, ali ćud...

NS mi je jedina prava alternativa etnonacionalnoj sadašnjosti.

A i Sabina mi je tiha patnja još otprije NS-a :P

Volim Davide naspram Golijata, taki čoek, naopak.

P. S.

Ovo boldirano: Kažu da je u doba rimskog carsta bio običaj, kada neki vojskovođa pobijedi pa ga raja obasipa cvijećem i u bojnim kolima prolazi ispod trijumfalne kapije sav ponosan i moćan, da se u kolima sa njim vozi dječačić koji mu je sve vrijeme procesije šaptao na uho "Ostani skroman, mojne se ufurat".
Last edited by Hakiz on 23/05/2022 13:48, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40503
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3258 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by konektovan »

Hakize u robotu je akcija za pileći parizer.. :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46524
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3259 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 23/05/2022 13:36
Ateista wrote: 23/05/2022 11:10
Evo kako ja na to gledam - trenutno u KS imamo dvije opcije koje mogu realno doci ns vlast, SDA trojka. Imali smo priliku vidjeti i jedne i druge i razlika je drasticna u korist trojke, tako dau potpunosti ima smisla poredjenje gdje iako trojka nije idealna, moramo pomisliti sta je alternativa i da budemo sretni sto vise nisu na vlasti. To svakako ne znaci da ne treba imati kriticki osvrt i na trojku, ali ta kritika treba da bude iskljucivo konstruktivna da im damo sansu da poprave ono sto nije ok, a ne da pljujemo po njoma zbog sitnica kad vec znamo kakva he alternativa. Treba imati u vidu i da idu izbori i u svjetlu toga treba vise forsirati pricu o pozitivnom stvarima nego o negativnim da se izvuku oni koji nisu izlazili na izbore kako bi im dali jos jedan mandat jer su ga objektivno zasluzili i pored toga.sto nisu idealni, i to treba ponavljati stalno da se i onima koji ne zive u KS da do znanja kolika je promjena kako bi ih motivisali da im daju sansu i u drugim kantonima i na visim nivoima, to bi svima trebalo biti u interesu.
Razumijem i da im ne treba dati da se opuste, ne treba nikom, ali trenutno njihova pozicija nije tako sigurna, jednom su ih oborili vec, tako da bi trenutni cilj trebao da bude prvo da im se omoguci komotnija vecina da ne moze neki papak preletac samo tako da bude kupljen i da ih obori, opet zato sto znamo sta je i kakva je alternativa, a onda iduci cilj treba biti vrsenje pritiska da se ne opuste i da se trude da budu sto bolji.

Ja nd mislim da si SDA bot, ali tvoje pisanje nekad ostavlja takav utisak. Ako si glasac NS mislim da bi pored kritike trebao malo vise poraditi i na podrsci, ne samo glasanjem nego i da i drugima na forumu das do znanja zasto si za njih glasao i zasto bi i oni trebali, opet zato sto bi svi trebali imati korist od toga.
:thumbup:

Glasač sam NS-a zato što:

Građanska alternativa je ne samo SDA nego i drugim.
Bili su praktično prvi, kada je NS krenuo, NiP je još bio SDA, a SDP je "izdao". Sada u SDP još nisam vratio povjerenje, a NiP mi je ideološki stran, nacionalnost mi je nebitna. A i vuk kožu mijenja, ali ćud...

NS mi je jedina prava alternativa etnonacionalnoj sadašnjosti.

A i Sabina mi je tiha patnja još otprije NS-a :wink: ili nije? :P
:thumbup: Uglavnom se slazem, mislim da su oni i bili kljucna karika za formiranje trojke i da drze propali SDP pod kontrooom da opet ne odu opet u koaliciju sa SDA, a bili su blizu.
Za NIP se nadam da nece nikad dovoljno ojacati da mogu sami, bojim se da bi odjebali ostale i postali slicni SDA, sad to ne mogu sebi priustiti, mozda i grikesim ali im isto tako ne vjerujem.
Moj iskreni savjet ti je da samo malo vise, pogotovo sad pred izbore pominjes tu pozitivnu stranu, jer kao sto sam rekao, razumijem zasto neki misle da si SDA bot, iako licno ja ne mislim da jesi.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#3260 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by thekupus »

Joooj koliko su mu ovlasti dali u centrali, smije pisati i da je glasač NS 😂😂😂

Dokazao je on svoju "objektivnost" vrlo dobro na forumu, pa i djeca mala su ga pročitala odavno
User avatar
Laplace
Posts: 10336
Joined: 19/11/2012 18:37

#3261 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

thekupus wrote: 23/05/2022 13:42 Joooj koliko su mu ovlasti dali u centrali, smije pisati i da je glasač NS 😂😂😂

Dokazao je on svoju "objektivnost" vrlo dobro na forumu, pa i djeca mala su ga pročitala odavno
Teška vremena traže teške odluke, a mora se nekad i dobro maskirati.
Dimu1927
Posts: 3974
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#3262 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dimu1927 »

bilo bi dobro da se uvede pravilo na forumu da vamo desno ispod nick-a pise i ciji smo glasac/bot itd :D

popravio bi se kvalitet diskusije ako nista
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#3263 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

thekupus wrote: 23/05/2022 13:42 Joooj koliko su mu ovlasti dali u centrali, smije pisati i da je glasač NS 😂😂😂

Dokazao je on svoju "objektivnost" vrlo dobro na forumu, pa i djeca mala su ga pročitala odavno
E, šta ti je moć.
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#3264 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Ateista wrote: 23/05/2022 13:41
Hakiz wrote: 23/05/2022 13:36

:thumbup:

Glasač sam NS-a zato što:

Građanska alternativa je ne samo SDA nego i drugim.
Bili su praktično prvi, kada je NS krenuo, NiP je još bio SDA, a SDP je "izdao". Sada u SDP još nisam vratio povjerenje, a NiP mi je ideološki stran, nacionalnost mi je nebitna. A i vuk kožu mijenja, ali ćud...

NS mi je jedina prava alternativa etnonacionalnoj sadašnjosti.

A i Sabina mi je tiha patnja još otprije NS-a :wink: ili nije? :P
:thumbup: Uglavnom se slazem, mislim da su oni i bili kljucna karika za formiranje trojke i da drze propali SDP pod kontrooom da opet ne odu opet u koaliciju sa SDA, a bili su blizu.
Za NIP se nadam da nece nikad dovoljno ojacati da mogu sami, bojim se da bi odjebali ostale i postali slicni SDA, sad to ne mogu sebi priustiti, mozda i grikesim ali im isto tako ne vjerujem.
Moj iskreni savjet ti je da samo malo vise, pogotovo sad pred izbore pominjes tu pozitivnu stranu, jer kao sto sam rekao, razumijem zasto neki misle da si SDA bot, iako licno ja ne mislim da jesi.
Hvala na savjetu, ali, njihov problem.

Samo mi je zanimljivo koliko se zbog mene uzbihuzure :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81641
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3265 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Dobro betoniraju 3 4 miksera

Al je vruce u centrinim busevima
Hakiz
Posts: 40375
Joined: 30/07/2015 20:01

#3266 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 23/05/2022 14:33 Dobro betoniraju 3 4 miksera

Al je vruce u centrinim busevima
E, da, vruće...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24790
Joined: 08/09/2005 20:08

#3267 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

Leopard_SA wrote: 23/05/2022 10:49
Inace, sta im je fazon sa nestajanjem na stanicama. Jucer sam trebao izaci u Kasindolskoj medjutim vozac je odlucio da je to stajanje apsolutno nepotrebno i produzio prema Ilidzi.
Nedavno od voznje busem imam dva dana staza. Baljda treba pritisnuti onu puljku da ima izaci kod vrata. Ako ko ne protisne, a nema nikog na stanici samo produzi.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#3268 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by breuer »

Haris.ba wrote: 23/05/2022 15:16
Leopard_SA wrote: 23/05/2022 10:49
Inace, sta im je fazon sa nestajanjem na stanicama. Jucer sam trebao izaci u Kasindolskoj medjutim vozac je odlucio da je to stajanje apsolutno nepotrebno i produzio prema Ilidzi.
Nedavno od voznje busem imam dva dana staza. Baljda treba pritisnuti onu puljku da ima izaci kod vrata. Ako ko ne protisne, a nema nikog na stanici samo produzi.
tako se odavno radi svuda u Evropi, npr. London, vozač primjeti da nema nikoga na stanici i da se niko ne oglašava da će izaći samo produži dalje...
User avatar
Truba
Posts: 81641
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3269 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Koji bus hrasnicki ili zamjena za tramvaj
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3148
Joined: 22/07/2017 18:36

#3270 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Leopard_SA »

breuer wrote: 23/05/2022 15:17
tako se odavno radi svuda u Evropi, npr. London, vozač primjeti da nema nikoga na stanici i da se niko ne oglašava da će izaći samo produži dalje...
Znam, nisam pritisnuo stop dugme iz razloga jer ga nisam uspio naci :lol: U vecini autobusa je stop dugme kod vrata, samo kod tog specificnog autobusa je bilo na rukohvatima iznad sjedista.

Mada ne vjerujem da niko nije pritisnuo to dugme jer je to bilo u podnevnim satima i bus je bio pun, a nisam bio jedini koji je htio tu izaci :lol:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3148
Joined: 22/07/2017 18:36

#3271 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Leopard_SA »

Black swan wrote: 23/05/2022 14:33 Dobro betoniraju 3 4 miksera

Al je vruce u centrinim busevima
Sauna
User avatar
Laplace
Posts: 10336
Joined: 19/11/2012 18:37

#3272 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

Leopard_SA wrote: 23/05/2022 15:53
Black swan wrote: 23/05/2022 14:33 Dobro betoniraju 3 4 miksera

Al je vruce u centrinim busevima
Sauna
I to besplatna sauna a vi se bunite. Znate koliko se sauna plaća u Londonu?
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#3273 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Za 2028 godinu u Beogradu najavljuju puštanje prve linije metroa...do tada dabogda da tramvaj dođe do Hrasnice
User avatar
konektovan
Posts: 40503
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3274 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by konektovan »

PM72 wrote: 23/05/2022 16:33 Za 2028 godinu u Beogradu najavljuju puštanje prve linije metroa...do tada dabogda da tramvaj dođe do Hrasnice
Imaš u robotu sniženje pilećeg parizera....
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#3275 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

konektovan wrote: 23/05/2022 16:35
PM72 wrote: 23/05/2022 16:33 Za 2028 godinu u Beogradu najavljuju puštanje prve linije metroa...do tada dabogda da tramvaj dođe do Hrasnice
Imaš u robotu sniženje pilećeg parizera....
To i jeste naš domet
Post Reply