Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#76 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

Pa napisala sam ti....to su projekti koje je neko davno osmislio, a nije im Steta autor. Ovdje se pokusava protezirati kao Setat je ovo i Steta je ono....stare stvari dosle na realizaciju gdje je neko interes vidio, a ne sto pati da dadne nekome bolje.

Valjda sve u svoje vrijeme, a vidjecemo rezultate istog.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#77 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by foxlife »

vjeshalica wrote: 19/09/2021 14:41 Pa napisala sam ti....to su projekti koje je neko davno osmislio, a nije im Steta autor. Ovdje se pokusava protezirati kao Setat je ovo i Steta je ono....stare stvari dosle na realizaciju gdje je neko interes vidio, a ne sto pati da dadne nekome bolje.

Valjda sve u svoje vrijeme, a vidjecemo rezultate istog.
cuj dosle na realizaciju
pa nisu projekti juce zavrseni da se dodje na realizaciju
realizacija je mogla biti i prije 20 godina
sta se cekalo 20 godina?
sto rpemijer kantona 2000-e nije pokrenuo to isto
bio bi slavljen kao sto je steta danas
ne mogu sada naci ko je tada bio premijer kantona
al evo najranije koje sam nasao je mihajlo krmpotic 2009e a vjerovatno i ranije
ispred stranke za bih je inace
znaci prije 10 godina isti ti projekti su bili tu spremni za realizaciju
i sta se cekalo?
eto krmpotic vjerovatno ima diplomu
i zasto si odmah okrenula pricu nije sa nema steta diplomu na nije steta autor
sad ne smeta jel sto nema diplomu nego smeta sto nije autor?
jel na kraju treba da je i izmislio prugu beton asfalt da bi bio priznat da radi nesto korisno za sve nas?

ps. slucajno danasnja vijest je da je ovaj pomenuti krmpotic postavljen za prvog covjeka bhgasa
kakve veze ima ministarstvo saobracaja i posao sa gasom npr?
znaci za neku od te dvije pozicije nema diplomu

pps ipak je do mene nije 19 septembar nego 19 august ove godine
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#78 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

vjeshalica wrote: 19/09/2021 11:29
drndalo wrote: 18/09/2021 21:29

Jasta, GRAS je u problemima od lani, otkad Steta dodje... Do tad je bio uzorno poduzece... :oops:
Steta je toliko neobrazovan i neskolovan, da vam nije mjerilo spasa prevoza. Ni diplome nema kako treba, a vec ste od njega napravili velicinu ko manastir na ostrogu
Naprotiv, da sada Emerika Bluma dovedes okupanog u Zem-zem vodi, trebalo bi mu 5 godina da se vidi rezultat kojim cemo biti zadovoljni...

I ti, i ja, svi smo bar malo pomogli ovom strmopizdu Grasa od kad Bimu Jusufranica niko od nas nikad nista ne upita...

Steta cak i sa diplomom osnovne skole, gori moze biti samo kada bi htio biti gori, i uz to kada bi cijela koalicija htjela biti gora sve skupa od dosadasnjih SDA junosa...

Nikoga ne dizem ni na Ostrog, ni na Ajvatovicu, ali dosli smo dotle da niko normalan ne bi uzeo taj posao u blatu gdje te Efendici dotuku iskustvom... Sto bi rekli braca anglosaksonci: Prosjaci bas i ne mogu birati... :kiss:
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#79 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

foxlife wrote: 19/09/2021 14:21
Hakiz wrote: 19/09/2021 14:17

A ti ne vidiš opasnost u tome da "nepismeni" popravljaju nerad lopova?

Nije se moglo dogoditi na nova vlada popravlja stvari "pismenim" ljudima, nego je narodu ostavila izbor ili stari lopovi ili novi "nepismeni"?

Nema nam spasa.
poenta je da i "nepismen" bolje radi nego svi ranije sa diplomama
to samo pokazuje gdje smo
ovo je pocetak
niko uspjesan nece se hvatati i letjeti u politiku kad vidis koliko im se pravi smicalica i cega sve ne da bi ovi iole radili
jbt odluci se da se pravi neka cesta a poltron proslih lopova zaboravi neki papir dostaviti pa onda peglanje ponovno biranje izvodjaca i sl
kome uspjesnom to treba u zivotu realno?
mi mozemo biti zadovoljni i kad "nepismeni" se upuste u avanturu popravljanja unistenog
Da potvrdim ovo. Ja probao lani na izborima da se aktiviram, da nesto uradimo, da se pokrenemo iz rikverca u kojem smo vec 12 godina minimum. Odabrao sebi slicne budale, i nesto kao radili, tezili, trudili se. Usli nijesmo nidje, ali jesmo potrosili licnog vremena barem mjesec dana na taj pokusaj.

Pokusaj je u KS djelimicno uspio, jer u nekim opstinama ne skidosmo okorjele suftove, ali uspjesmo djelimicno svi, iako mi licno nismo... I meni drago, nesto sam pomogao, barem da 100-200 ljudi izadju i glasaju PROTIV dosadasnjeg s(t)(r)anja...

Prava prica o tome je onih 500 koji su mi rekli “ma ko ce se zjbvt” s time/njima, itd... Nemam ja vremena za to, svi su isti, ne mogu se ofirati, ne trebaju mi “oni” s kontra strane itd... Dakle svi vidimo da ne valja, ne ide, tonemo, ali biramo da to “ne vidimo” zbog komfora, privilegija, posla, lokacije, famAlije...Pametniji popusta...

A budale zapele i nesto izgurale... Pa barem onda pomozi budali da bude bolji. Reci mu da ne zna i da to moze bolje. Ili je spin Rumenog sa parkingom za 20 KM vrhunac percepcije nasijeh skolovanih strucnjaka...?

Ti projekti su davno osmisljeni? Pa sta su radili 20 god. po ladicama? Steta otvorio ladicu i vidju vraga? Otvaranjem ladice dodje u situaciju da zasluzi 6.aprilsku nagradu...? Ne mozemo puno nize, ispod je jos samo prosvjeta i rudari... :evil:

Saobracaj? Koliko smo autobusa poklonjenih od Japana izrezali u GRASU? Sve!

U Mostaru jos uvijek voze, barem veci dio njih... Sto? Oni su strucniji u odrzavanju istih? Mislim da cak iu BL vozi dosta njih jos uvijek... Cudi me da vec ove tramvaje poklonjene od Konye Isto nismo izrezali na rodjin otpad...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#80 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

drndalo wrote: 19/09/2021 17:10
vjeshalica wrote: 19/09/2021 11:29

Steta je toliko neobrazovan i neskolovan, da vam nije mjerilo spasa prevoza. Ni diplome nema kako treba, a vec ste od njega napravili velicinu ko manastir na ostrogu
Naprotiv, da sada Emerika Bluma dovedes okupanog u Zem-zem vodi, trebalo bi mu 5 godina da se vidi rezultat kojim cemo biti zadovoljni...

I ti, i ja, svi smo bar malo pomogli ovom strmopizdu Grasa od kad Bimu Jusufranica niko od nas nikad nista ne upita...

Steta cak i sa diplomom osnovne skole, gori moze biti samo kada bi htio biti gori, i uz to kada bi cijela koalicija htjela biti gora sve skupa od dosadasnjih SDA junosa...

Nikoga ne dizem ni na Ostrog, ni na Ajvatovicu, ali dosli smo dotle da niko normalan ne bi uzeo taj posao u blatu gdje te Efendici dotuku iskustvom... Sto bi rekli braca anglosaksonci: Prosjaci bas i ne mogu birati... :kiss:
Od milion tema o Grasu, samo se jedno ime pominje. Ibrahim Jusufranic. Da li ste toliko neupuceni ili bezobrazni da necete da pominjete sve one poslije njega, pokazat ce vrijeme. Nije Ibrahim jedini pokrao sve.
Jel to zato sto je Ibrahim bio SDA, a ostale politike koje su jedno vrijeme vedrile i oblacile, necete da pomenete. Apsolutno isto su radili. I sada kao ocekujemo preko noci rjesenje problema koji su se formirali cca 25 godina? Smijesno
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#81 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by foxlife »

vjeshalica wrote: 19/09/2021 18:59
drndalo wrote: 19/09/2021 17:10

Naprotiv, da sada Emerika Bluma dovedes okupanog u Zem-zem vodi, trebalo bi mu 5 godina da se vidi rezultat kojim cemo biti zadovoljni...

I ti, i ja, svi smo bar malo pomogli ovom strmopizdu Grasa od kad Bimu Jusufranica niko od nas nikad nista ne upita...

Steta cak i sa diplomom osnovne skole, gori moze biti samo kada bi htio biti gori, i uz to kada bi cijela koalicija htjela biti gora sve skupa od dosadasnjih SDA junosa...

Nikoga ne dizem ni na Ostrog, ni na Ajvatovicu, ali dosli smo dotle da niko normalan ne bi uzeo taj posao u blatu gdje te Efendici dotuku iskustvom... Sto bi rekli braca anglosaksonci: Prosjaci bas i ne mogu birati... :kiss:
Od milion tema o Grasu, samo se jedno ime pominje. Ibrahim Jusufranic. Da li ste toliko neupuceni ili bezobrazni da necete da pominjete sve one poslije njega, pokazat ce vrijeme. Nije Ibrahim jedini pokrao sve.
Jel to zato sto je Ibrahim bio SDA, a ostale politike koje su jedno vrijeme vedrile i oblacile, necete da pomenete. Apsolutno isto su radili. I sada kao ocekujemo preko noci rjesenje problema koji su se formirali cca 25 godina? Smijesno
on je pocetak i on je najvise pokrao
ostali su samo rascerupali sta je ostalo
koliko su dugovi 300mil?
ako je jusufranic ukrao ili ojadio gras za 200 miliona normalno da ce on biti najvise pominjan kad ostalih 5-6 ili koliko ih je bilo poslije njega nebitno su ukrali i unistili za pola njegovog iznosa svi zajedno

al zanimljivo je kako sada skreces sa teme kad smo ti postavili sve za stetu i sl na kojeg si pljuvala a onda se usutila i pocela sa jusufranicem
hoces se i tu usutiti kad te dotucemo?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#82 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

foxlife wrote: 19/09/2021 19:02
vjeshalica wrote: 19/09/2021 18:59

Od milion tema o Grasu, samo se jedno ime pominje. Ibrahim Jusufranic. Da li ste toliko neupuceni ili bezobrazni da necete da pominjete sve one poslije njega, pokazat ce vrijeme. Nije Ibrahim jedini pokrao sve.
Jel to zato sto je Ibrahim bio SDA, a ostale politike koje su jedno vrijeme vedrile i oblacile, necete da pomenete. Apsolutno isto su radili. I sada kao ocekujemo preko noci rjesenje problema koji su se formirali cca 25 godina? Smijesno
on je pocetak i on je najvise pokrao
ostali su samo rascerupali sta je ostalo
koliko su dugovi 300mil?
ako je jusufranic ukrao ili ojadio gras za 200 miliona normalno da ce on biti najvise pominjan kad ostalih 5-6 ili koliko ih je bilo poslije njega nebitno su ukrali i unistili za pola njegovog iznosa svi zajedno

al zanimljivo je kako sada skreces sa teme kad smo ti postavili sve za stetu i sl na kojeg si pljuvala a onda se usutila i pocela sa jusufranicem
hoces se i tu usutiti kad te dotucemo?
Koga ces ti dotuci i cime? :lol:
Kao prvo pogledaj dobro kad je Ibrahim otisao i kasnije sta se zapravo desilo uvaljivanjem u kolektivni ugovor i kad je doslo do pravog sranja kad je u pitanju finansiranje na relaciji Kanton-Gras.
I ko skrece sa teme? Mozda neko sa tobom i ne vodi diskusiju.
Steta jeste za pljuvanja, jer nista tu nije njegova zasluga, kad je preuzeo mandat, jel rijesio sto je obecao za izvodjacem dole S krivinu? Jeste u kurcu.
Steta ni diplome nema, a nikome i racun ne polaze sta radi, sve i da milion stvari uradi pogresno, za to nece odgovarati. Dosta je da je klix prije par dana objavio naslov "Steta kupuje tramvaje", to je ta tvoja ideologija podmetanja i izvrtanja cinjenica.
Naravno kasnije ste promijenili naslov kad ste se zajebali.Ne kupuje to Steta licno niti od svog novca.Ne sumnjam da ce mozda biti i direktor nove firme kad preuzme infrastrkturu. :lol:
User avatar
sehohari
Posts: 7871
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#83 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by sehohari »

vjeshalica wrote: 19/09/2021 19:09
foxlife wrote: 19/09/2021 19:02

on je pocetak i on je najvise pokrao
ostali su samo rascerupali sta je ostalo
koliko su dugovi 300mil?
ako je jusufranic ukrao ili ojadio gras za 200 miliona normalno da ce on biti najvise pominjan kad ostalih 5-6 ili koliko ih je bilo poslije njega nebitno su ukrali i unistili za pola njegovog iznosa svi zajedno

al zanimljivo je kako sada skreces sa teme kad smo ti postavili sve za stetu i sl na kojeg si pljuvala a onda se usutila i pocela sa jusufranicem
hoces se i tu usutiti kad te dotucemo?
Koga ces ti dotuci i cime? :lol:
Kao prvo pogledaj dobro kad je Ibrahim otisao i kasnije sta se zapravo desilo uvaljivanjem u kolektivni ugovor i kad je doslo do pravog sranja kad je u pitanju finansiranje na relaciji Kanton-Gras.
I ko skrece sa teme? Mozda neko sa tobom i ne vodi diskusiju.
Steta jeste za pljuvanja, jer nista tu nije njegova zasluga, kad je preuzeo mandat, jel rijesio sto je obecao za izvodjacem dole S krivinu? Jeste u kurcu.
Steta ni diplome nema, a nikome i racun ne polaze sta radi, sve i da milion stvari uradi pogresno, za to nece odgovarati. Dosta je da je klix prije par dana objavio naslov "Steta kupuje tramvaje", to je ta tvoja ideologija podmetanja i izvrtanja cinjenica.
Naravno kasnije ste promijenili naslov kad ste se zajebali.Ne kupuje to Steta licno niti od svog novca.Ne sumnjam da ce mozda biti i direktor nove firme kad preuzme infrastrkturu. :lol:
25 godina. Toliko je SDA imala vremena da bilo šta od ovoga uradi. Sramota je ako im je toliko trebalo da izrade plan, a još sramotnije je ako su ga duže držali u fijoci a da ništa nisu uradili. Držati najvažniji stub javnog transporta, ogledalo države (stranac ako avionom dođe u BiH, to je jedna od prvih stvari što vidi) u takvom katastrofalnom stanju je sramota.

Naravno da je i ovaj Šteta šupalj. Ali je za početak i ovo drastično poboljšanje u odnosu na prijašnju hobotnicu.

Naravno da se radi o javnom novcu, ali je razlika da li je neko makar nešto od njega uložio u infrastrukturu, ili bukvalno sve pokrao, kupovao vile po svijetu, a ostavio narod da mu po tramvajima iz vremena Franja Jospipa izlete bubrezi.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#84 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Sto mislite kako li ce rijesiti kruzni tok...tojest kako ce promet ici dok ga budu radili
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#85 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 19/09/2021 19:35 Sto mislite kako li ce rijesiti kruzni tok...tojest kako ce promet ici dok ga budu radili
Staviće daske preko pruge, naveče će ih raja skidati i voziti preko pruge. I na svakoj raskrsnici će biti isto. Uništiće je prije nego što bude stavljena u funkciju.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#86 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

To se mora za 1 vikend rijesiti
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#87 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 19/09/2021 20:03 To se mora za 1 vikend rijesiti
Samo ako se taj vikend blokira prelaz preko pruge. Dovoljno je nekoliko sati i prelazak nekoliko desetina automobila da sav trud postane uzalud.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#88 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by karanana »

Pa zar nije radjena zamjena i rekonstrukcija pruge u centru otprilike od skenderije pa do predsjednistva taj krug 2004. kad su radili rekostrukciju saobracajnice? Ja se sjecam da su nesto i sa prugom radili
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#89 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

vjeshalica wrote: 19/09/2021 18:59
drndalo wrote: 19/09/2021 17:10

Naprotiv, da sada Emerika Bluma dovedes okupanog u Zem-zem vodi, trebalo bi mu 5 godina da se vidi rezultat kojim cemo biti zadovoljni...

I ti, i ja, svi smo bar malo pomogli ovom strmopizdu Grasa od kad Bimu Jusufranica niko od nas nikad nista ne upita...

Steta cak i sa diplomom osnovne skole, gori moze biti samo kada bi htio biti gori, i uz to kada bi cijela koalicija htjela biti gora sve skupa od dosadasnjih SDA junosa...

Nikoga ne dizem ni na Ostrog, ni na Ajvatovicu, ali dosli smo dotle da niko normalan ne bi uzeo taj posao u blatu gdje te Efendici dotuku iskustvom... Sto bi rekli braca anglosaksonci: Prosjaci bas i ne mogu birati... :kiss:
Od milion tema o Grasu, samo se jedno ime pominje. Ibrahim Jusufranic. Da li ste toliko neupuceni ili bezobrazni da necete da pominjete sve one poslije njega, pokazat ce vrijeme. Nije Ibrahim jedini pokrao sve.
Jel to zato sto je Ibrahim bio SDA, a ostale politike koje su jedno vrijeme vedrile i oblacile, necete da pomenete. Apsolutno isto su radili. I sada kao ocekujemo preko noci rjesenje problema koji su se formirali cca 25 godina? Smijesno
Sa Ibrahimovim metlama placanim 300 KM je pocela ova agonija... I njegovo je trajalo najduze, koliko? 15 god.? Svi ostali su bili samo blijede kopije... Doduse na istom kursu...


Mi ocekujemo rjesenje preko noci? Jel ti neko hakovao profil? Ti si ta koja Stetu pljuje sto je za pocetak nesto poceo raditi... A mi te napominjemo da to traje 30 godina... I ti sad nama tersas da to traje 25, i da ne moze sve odmah?

Znas li bar trebamo li pisat’ ili srat’...? Da se organizujemo... Samu sebe pobijas.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#90 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

drndalo wrote: 19/09/2021 21:09
Sa Ibrahimovim metlama placanim 300 KM je pocela ova agonija... I njegovo je trajalo najduze, koliko? 15 god.? Svi ostali su bili samo blijede kopije... Doduse na istom kursu...


Mi ocekujemo rjesenje preko noci? Jel ti neko hakovao profil? Ti si ta koja Stetu pljuje sto je za pocetak nesto poceo raditi... A mi te napominjemo da to traje 30 godina... I ti sad nama tersas da to traje 25, i da ne moze sve odmah?

Znas li bar trebamo li pisat’ ili srat’...? Da se organizujemo... Samu sebe pobijas.
:lol:
Nije Ibrahim poslije svog odlaska nastavio da plaća metle 300KM, niti Šteta rješava problem težak 200 miliona ili koliko već. Čini ti se, što se tiče pobijanja, ti pobij sve što je progresivno raslo od odlaska Ibrahimovog, on sigurno nije iza sebe ostavio "dug" od 250 miliona ili koliko već je ta cifra.
Šteta ne rješava problem firme kao firme, već obezbjeđuje funkcionisanje i stvaranje druge, a vidjećemo koji će rezultat tog poduhvata biti, imaćete ili nećete imati prevoz na mnogim linijama, jer kako kažu razmaženi fancy stručnjaci, nije rentabilno. :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#91 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by karanana »

Bimo je grobar grasa. Sve poslije njega je bilo odrzavanje pacijenta na apratima uslijed posljedica bimine pljacke i diktature. Ovi drugi poslije njega i da su htjeli nisu vise imali sta opljackat ni uzet. Bimo i hobotnica su sve opeljesili.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#92 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

karanana wrote: 19/09/2021 20:08 Pa zar nije radjena zamjena i rekonstrukcija pruge u centru otprilike od skenderije pa do predsjednistva taj krug 2004. kad su radili rekostrukciju saobracajnice? Ja se sjecam da su nesto i sa prugom radili
Na Obali je rađena 2004, a kasnije je rađena od Vijećnice do Marindvora i to 2012
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#93 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by karanana »

vjeshalica wrote: 19/09/2021 21:24
karanana wrote: 19/09/2021 20:08 Pa zar nije radjena zamjena i rekonstrukcija pruge u centru otprilike od skenderije pa do predsjednistva taj krug 2004. kad su radili rekostrukciju saobracajnice? Ja se sjecam da su nesto i sa prugom radili
Na Obali je rađena 2004, a kasnije je rađena od Vijećnice do Marindvora i to 2012
I sad ce opet i taj dio raditi je li tako?
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#94 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

Nije Ibrahim poslije svog odlaska nastavio da plaća metle 300KM

Nije bilo potrebe da se placaju nakon odlaska, bilo ih je vec u skladistu vise stotina na stanju, mozda ih jos ima, ali narucenih finansijska obaveza) za njegovog diektorovamja... Pa ti nastavi odbranu neodbranjivog...

Da li ce se Gras spasavati (to ni Rokfeler vjerovatno ne bi uspio sada) ili ce se praviti druga firma sustinski nije vazno vecini. Vazno je da grad ima uslugu koja ce liciti na nesto slicno u svijetu...

Sa ovakvim Grasom, kojeg vucemo vec 2 decenije, to nije moguce. Kako rijesiti? Ne znam ni Pegamber da li bi mogao... Ali oni koji su ga zakopavali te 2 decenije sigurno nisu rjesenje.
Last edited by drndalo on 19/09/2021 21:31, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#95 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

karanana wrote: 19/09/2021 21:24
vjeshalica wrote: 19/09/2021 21:24

Na Obali je rađena 2004, a kasnije je rađena od Vijećnice do Marindvora i to 2012
I sad ce opet i taj dio raditi je li tako?
Nece ba
Samo skretanje sestica
To je 6. Etapa
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#96 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

karanana wrote: 19/09/2021 21:24 Bimo je grobar grasa. Sve poslije njega je bilo odrzavanje pacijenta na apratima uslijed posljedica bimine pljacke i diktature. Ovi drugi poslije njega i da su htjeli nisu vise imali sta opljackat ni uzet. Bimo i hobotnica su sve opeljesili.

Ibrahim je otišao sa pozicije direktora firme 2006 godine, a te iste godine kolektivni ugovor napravljen, a od 2007 se primjenjivao, gdje je trošak plata 3x povećan na godišnjem nivou, i gdje se i dan danas tužbe i sporovi vode zbog KU, to namjerno preskačeš kao i svi ostali na temi
a sto ne kazes ko je 2006 pa naovamo bio direktor,vlada uprava i sl?
dakle, sve uprave,vlade i dr. koji su vidjeli da ne mogu ispostovati i podnijeti finansiranje i rast plata oko 73% trebali su da prekinu stetni ugovor a ne da ga provode i dalje i tako unistavaju firmu....
Last edited by vjeshalica on 19/09/2021 21:36, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#97 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

drndalo wrote: 19/09/2021 21:30
Nije Ibrahim poslije svog odlaska nastavio da plaća metle 300KM

Nije bilo potrebe da se placaju nakon odlaska, bilo ih je vec u skladistu vise stotina na stanju, mozda ih jos ima, ali narucenih finansijska obaveza) za njegovog diektorovamja... Pa ti nastavi odbranu neodbranjivog...

Da li ce se Gras spasavati (to ni Rokfeler vjerovatno ne bi uspio sada) ili ce se praviti druga firma sustinski nije vazno vecini. Vazno je da grad ima uslugu koja ce liciti na nesto slicno u svijetu...

Sa ovakvim Grasom, kojeg vucemo vec 2 decenije, to nije moguce. Kako rijesiti? Ne znam ni Pegamber da li bi mogao... Ali oni koji su ga zakopavali te 2 decenije sigurno nisu rjesenje.
pogledaj iznad sta je napisano,a sve je javno dostupno i moze se provjeriti....a rezulat znamo

sto se tice boldiranog, to se nece desiti
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#98 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

To ce se desiti prije ili kasnije jer alternative nema... Barem dok teleportacija ne bude svakodnevna pojava.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#99 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by vjeshalica »

drndalo wrote: 19/09/2021 22:09 To ce se desiti prije ili kasnije jer alternative nema... Barem dok teleportacija ne bude svakodnevna pojava.
Grad nece dobiti uslugu bolju, a to vec vidimo, jer cak i ulaskom "konkurencije" stanje se nije bitno poboljsalo, a i nove investicije ne idu u nerentabilni dio prevoza, vjerovatno misle da ce im privatnici odrzavati nerentabilni dio. :lol:
made_in_sarajevo
Posts: 5559
Joined: 06/05/2013 23:05

#100 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by made_in_sarajevo »

Vi se.raspravljate sa doticnom kojoj je sda i vepar vrhunac zivota. Jest i vama danas dosadno pa kad imate volje raspravljati sa osobom koja do podne mrzi sebe, a od podne cijeli svijet.

Inace.steta ima vss i sta je problem? Veca je sramota silnih inzEnjera saobracaja sto ih jedan vss sa sokoca preslusa ko malu djecu.
Post Reply