Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7251 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

laserShow wrote: 17/08/2022 13:19 Na kakvoj li je drozi tada bio bas me interesuje
Mozda je uvjeren da tako treba
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#7252 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Optimist »

Za dionicu od Skenderije do Vijecnice je u toku izrada projekta rekonstrukcije pruge, tako da ce i taj dio ici taman po zavrsetku ovog dijela sto se sada finansira iz EBRDa.
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7253 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

konami666 wrote: 17/08/2022 12:39 Pruga u Sarajevu im može koristiti kao referenca za federalni nivo i da obećaju tunel Prenj ako tu uzmu izbore
Neće Trojka nikad biti u vlasti na federalnom i državnom nivou. Jedino u kantonima i to je to.

Na federalnom nivou neće biti promjene jer je SDA u koaliciji sa HDZ-om koji će sigurno imati većinu u klubu Hrvata u DN. Da SDA padne na svega jedan mandat u ZD, HDZ neće dozvoliti formiranje izvršne vlasti bez SDA, tako da ćemo na federalnom nivou imati Fadila još minimalno 4 godine, a vjerovatno i puno duže. To je definitivno i sigurno jer im to omogućavaju ustavi, kako državni tako i entiteski. Da SDA izgubi sve mandate, da ne budu parlamentarna stranka, HDZ će uslovljavati da njihovi partneri moraju biti u vlasti. To je tako i to je činjenica. Čisto da se ne zavaravamo i ne nadamo bez veze.

Ali u KS-u moramo pomoći Trojci da ostvari još komotniju većinu, i da istu ima bez obzira na podršku ili nepodršku nezavisnih poslanika u Skupštini KS-a.

Nadati se da će i u ostalim kantonima na kantonalnom nivou ostvariti dobar rezultat. To su nažalost jedine promjene koje su moguće. Na federalnom nivou neće biti promjena dugi niz godina, to je sasvim sigurno, upravo zbog gore opisane situacije.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10790
Joined: 27/04/2021 22:52

#7254 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

Optimist wrote: 17/08/2022 13:44 Za dionicu od Skenderije do Vijecnice je u toku izrada projekta rekonstrukcije pruge, tako da ce i taj dio ici taman po zavrsetku ovog dijela sto se sada finansira iz EBRDa.
e ovo su vijesti za mustuluka :thumbup: :thumbup:
User avatar
HPLaserJet
Posts: 554
Joined: 29/07/2022 10:00

#7255 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by HPLaserJet »

tramvajtrojka wrote: 17/08/2022 13:49
Optimist wrote: 17/08/2022 13:44 Za dionicu od Skenderije do Vijecnice je u toku izrada projekta rekonstrukcije pruge, tako da ce i taj dio ici taman po zavrsetku ovog dijela sto se sada finansira iz EBRDa.
e ovo su vijesti za mustuluka :thumbup: :thumbup:
Čovječe, i ono što su ko fol rekonstruisali, mora ponovo. I onda dođe bot i ima obraza da bilo šta kaže i napiše. Fuj.
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#7256 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

VladaFBiH wrote: 16/08/2022 15:47
nepass1 wrote: 16/08/2022 14:27 Evo sad dva puta prosao, valovito je, ko ne vjeruje u auto i od bitumenke predjite prema domu. Ja tu zivim i svaki dan koristim tu raskrsnicu. Sine su u milimetar sa asfaltom, ali cesta nije ravna priznali vi ili ne. "Upadnes" u udubinu i onda kad predjes sine "penjes" se nazad.
I kad prodju sine raskrsnicu prema carsiji vidi se da jos "padaju". Je li trebalo tako ili ne, nemam pojma
možda je nivo ceste previsok pa se morao dobiti taj efekat jer ne možeš mijenjati nagib pruge (izdizati je) tek tako - nisam prošao pa sam lupam šta bi moglo biti jer ne vidim razlog da je samo to na toj raskrsnici a sve ostale su ok. :-)
Štetini munjovozi ne mogu uzbrdo. Forto ostavka, Šteta u tamnicu.
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#7257 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

BaDa wrote: 17/08/2022 00:04 sendvici ovih dana bas slabi za hakiza i ostatak sdoo botova... pa sta je reci? stranka odustala i od svojih botova mozda prelaze na robote? :D do prije par dana svaki drugi post hakiz sad vidim prije 2 stranice zadnji post od hakiza :shock: zivim na ilidzi i do sad prelazak preko pruge bio katastorfa ali sad jedva cekam svaki dan u kruznom preko pruge da predjem maksuz obici 2-3 kruga :-D :thumbup:
Pokvarila mu se štoperica pa sad traži majstora da mu je popravi do 1.9.
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#7258 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

Upravo prošao trasom. Betoniranje od Č.Vile do Otoke ide jako dobro. Od Remize do RTV Doma je postavljena guma na šine i sada se spajaju onim poprečnim šipkama. Od RTV Doma se gotovi segmenti (sa gumom i poprečnim šipkama) spajaju i pričvšćuju za betonsku podlogu. Od A.Polja do Energoinvesta je skoro sve spojeno. Jedna ekipa nešto radi u blizini raskrsnice kod Studentskih domova (ne znam šta, ali mi pala na pamet priča o nižem nivou pruge :mrgreen: ), a ekipa koja je spajala šine od Energoinvesta do Stupa je skoro završila posao. Eno ih ispod Stupske petlje i ako budu radili kao i do sada (vremenski) možda danas završe. Onda se i oni oslobađaju za druge poslove :mrgreen: Dakle, od Ilidže do iza raskrsnice na A.Polju je, pa može se reći, sve gotovo osim finalnih radova (betonske gredice i šljunak), ali i to je urađeno na jednom dijelu. Ovom dinamikom će sigurno sve biti spojeno do Č.Vile. Samo betonske pregrade i nasipanje šljunka vjerovatno neće, ali pretpostavljam da testna vožnja može i bez toga. :-D
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7259 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by MTV »

mirza_15 wrote: 17/08/2022 17:01 Upravo prošao trasom. Betoniranje od Č.Vile do Otoke ide jako dobro. Od Remize do RTV Doma je postavljena guma na šine i sada se spajaju onim poprečnim šipkama. Od RTV Doma se gotovi segmenti (sa gumom i poprečnim šipkama) spajaju i pričvšćuju za betonsku podlogu. Od A.Polja do Energoinvesta je skoro sve spojeno. Jedna ekipa nešto radi u blizini raskrsnice kod Studentskih domova (ne znam šta, ali mi pala na pamet priča o nižem nivou pruge :mrgreen: ), a ekipa koja je spajala šine od Energoinvesta do Stupa je skoro završila posao. Eno ih ispod Stupske petlje i ako budu radili kao i do sada (vremenski) možda danas završe. Onda se i oni oslobađaju za druge poslove :mrgreen: Dakle, od Ilidže do iza raskrsnice na A.Polju je, pa može se reći, sve gotovo osim finalnih radova (betonske gredice i šljunak), ali i to je urađeno na jednom dijelu. Ovom dinamikom će sigurno sve biti spojeno do Č.Vile. Samo betonske pregrade i nasipanje šljunka vjerovatno neće, ali pretpostavljam da testna vožnja može i bez toga. :-D
:thumbup:
Ma sljunjak je najmanji posao duze traje ta betonska pregrada a i ona je nista naspram svog posla prije toga...
Registarska tablica
Posts: 499
Joined: 09/08/2022 10:07

#7260 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Registarska tablica »

Ja maloprije na kruzni na Ilidzu, vidim neka budala 10 puta u krug ide... Pogledam auto, kad Opel Astra... Vidim na forumu nema Hakiza...
Nadam se da je uspio osjetiti uvidjeti neki nedostatak, ako je sve oke do vcrs ima jos par peuznih prelaza, sigurno ima negdje neka mana. Javit ce se
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7261 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by MTV »

A sve se nema, gorivo skupo...
Registarska tablica
Posts: 499
Joined: 09/08/2022 10:07

#7262 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Registarska tablica »

MTV wrote: 17/08/2022 18:12 A sve se nema, gorivo skupo...
Stranka mu sredila na green oilu 5 litara...
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#7263 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by BaDa »

Registarska tablica wrote: 17/08/2022 17:36 Ja maloprije na kruzni na Ilidzu, vidim neka budala 10 puta u krug ide... Pogledam auto, kad Opel Astra... Vidim na forumu nema Hakiza...
Nadam se da je uspio osjetiti uvidjeti neki nedostatak, ako je sve oke do vcrs ima jos par peuznih prelaza, sigurno ima negdje neka mana. Javit ce se
trazi hakiz mane na kruznom ili pokusava namjerno nesta da sjebe :D vjerovatno bio sendvic i gorivo u centrali da se voza po kruznom
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#7264 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by BaDa »

Registarska tablica wrote: 17/08/2022 18:25 green oilu 5 litara...
ma kakav green oil samo HIFA oni su njihovi koliko ja znam mislim sdooo stranka ih cuva
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#7265 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

Thorgerson wrote: 17/08/2022 00:06
HelaS wrote: 16/08/2022 23:14

Mogao je Adnan ovakav rad organizovati i prije pola godine, pa sada ne bi lomio ljude i forsirao završetak pruge ne bi li sačuvao obraz i spasio se prozivki. A i za 3 sedmice počinje škola
Druze, u jebenoj koroni je ovo sve zapoceto.

U KORONI.

Kad je citava distribucija od cackalice do lokomotive razjebana. Probaj eto ti sam nesto naruciti online la ces vidjeti jebadu. Kamo li ovo sve organizovati.

Raniji panjevi su imali 20 godina da nesto urade.

I eto bas ti znas lomi li ili ne lomi radnike. Nije ti palo na pamet da postoji odredjeni plan. Kad sta iskopati. Kad sta izbetonirati. Kad ce ti dovuci prugu. Sljunak.

Steta je svoj mandat opravdao. Skidam kapu.

Zamisli da se svaki ministar ovako zadao oko jedne eto stvari za svoj mandat. Gdje bi bili.
Naručio sam ja preko Aliekspresa pred početak pandemije, platio preko PayPal (srećom, mali je iznos). Nikad mi nije stiglo a pitanje je da li je čovjek od kog sam naručio uopšte živ sad.

Inače, to je kako mali Perica iz trećeg B (drugo polugodište) zamišlja realizaciju projekata: u stilu onog savjeta "kreni deset minuta ranije pa ćeš izbjeći gužvu". Pa bi ljudi navalili da sve pripreme za šine (i pri tome puhali u beton da se brže osuši) i onda čekali pola godine da one dođu.

Ali, eto, poslije 27 godina čekanja smo odjednom izgubili strpljenje pa nam je dvije godine predugo.
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#7266 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

Qler wrote: 17/08/2022 08:19 Bilo iznad 35 stepeni, nije se moglo raditi...
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#7267 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

donnie_darko wrote: 17/08/2022 08:37 Ova pruga kad se zavrsi, i jos novi tramvaji pocnu vozit po njoj-zeleni insekti ce kolektivno na fadilovim respiratorima da zavrse.

Ne znam samo sto se bas forsira taj termin i zavrsetak radova, i uopste obraca paznja na komentare zelembaca... kad smo mogli 30 godina zivjet pod tim insektima mozemo jos malo, samo neka se kvalitetno napravi i ne fuseri.
Ne znam ni ja. Stvorili su nepotreban pritisak da se ispoštuje interni rok koji je u svim projektima podložan izmjenama a onda kukaju kako Šteta maltretira radnike. Valjda se nadaju da će radnici u žurbi praviti greške pa da se mogu naslađivati i iskoristiti to u političke svrhe.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#7268 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by YouAreMyDestiny »

Kada počinje Otoka, nisam pratila
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#7269 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Laplace »

mirza_15 wrote: 17/08/2022 09:29
gold'n'brown wrote: 17/08/2022 09:18 Meni se cini da je dionica od Cvile do muzeja dosta kraca od ove od Ilidze do Cvile. Obzirom da ce i ovi nasi podizvodjaci imati vise iskustva, moguce je da ce taj dio ici i brze.
Pa ima samo 5 stanica (Malta, Socijalno, Pofalići, Univerzitet i mašinska škola. Ne računam Č.Vilu jer odatle kreću radovi) od kojih je jedna Univerzitet između Pofalića i Mašinske gdje su male dionice. Sa druge strane imaš 9: Energoinvest, Stup, Nedžarići, Studentski, ASA, RTV dom, Remiza, Otoka, Č.Vila (ne brojim Ilidžu jer je to start) od kojih su dionice Ilidža-Energoinvest i Energoinvest-Stup jako duge. Dužina je neuporediva, a ima i manje prelaza. Prolazno vrijeme je ekstra i ako zadrže ovaj tempo bit će ovo i prije roka i to dva, tri mjeseca.
... što bi značilo da eventualno probijanje internog roka od mjesec ili dva ne bi dovelo do probijanje roka za završetak svih radova. Zato kažem da su interni rokovi podložni korekcijama.

Kako god, jedno je prilično sigurno: radovi će trajati kraće od 27 godina.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#7270 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Thorgerson »

Tek me uhvati nervoza kad vidim da zavrse ove raskrsnice za 4 dana.

A mi wse 20+ godina jebemo po njima.
Registarska tablica
Posts: 499
Joined: 09/08/2022 10:07

#7271 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Registarska tablica »

BaDa wrote: 17/08/2022 18:41
Registarska tablica wrote: 17/08/2022 18:25 green oilu 5 litara...
ma kakav green oil samo HIFA oni su njihovi koliko ja znam mislim sdooo stranka ih cuva
Al zeleno je zeleno :lol:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#7272 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by YouAreMyDestiny »

Thorgerson wrote: 17/08/2022 19:47 Tek me uhvati nervoza kad vidim da zavrse ove raskrsnice za 4 dana.

A mi wse 20+ godina jebemo po njima.
Moglo je sve ovako, a ne da se danas radujemo Lidlu, KFC-u i slično...
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#7273 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by bitangeIprinceze »

klix wrote: 17/08/2022 21:59
Thorgerson wrote: 17/08/2022 19:47 Tek me uhvati nervoza kad vidim da zavrse ove raskrsnice za 4 dana.

A mi wse 20+ godina jebemo po njima.
Moglo je sve ovako, a ne da se danas radujemo Lidlu, KFC-u i slično...
Ko da ti znaš šta je radost i radovanje? :P
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#7274 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by p206 »

HPLaserJet wrote: 17/08/2022 13:57
tramvajtrojka wrote: 17/08/2022 13:49

e ovo su vijesti za mustuluka :thumbup: :thumbup:
Čovječe, i ono što su ko fol rekonstruisali, mora ponovo. I onda dođe bot i ima obraza da bilo šta kaže i napiše. Fuj.
koliko je samo para otišlo na rekonstrukciju travnjaka na stadionu na Koševu i Grbavici... bar 5 puta su ga radili od rata

otac građevinac se za glavu fatao kad je vidio kako rade drenažu...
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#7275 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by alibegoa »

BaDa wrote: 17/08/2022 18:41
Registarska tablica wrote: 17/08/2022 17:36 Ja maloprije na kruzni na Ilidzu, vidim neka budala 10 puta u krug ide... Pogledam auto, kad Opel Astra... Vidim na forumu nema Hakiza...
Nadam se da je uspio osjetiti uvidjeti neki nedostatak, ako je sve oke do vcrs ima jos par peuznih prelaza, sigurno ima negdje neka mana. Javit ce se
trazi hakiz mane na kruznom ili pokusava namjerno nesta da sjebe :D vjerovatno bio sendvic i gorivo u centrali da se voza po kruznom
Samo zbog ovih prijelaza se treba glasati za trojku nekoliko mandata
Post Reply