Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ironmen
Posts: 5975
Joined: 29/07/2015 17:36

#4301 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ironmen »

mirza_15 wrote: 23/06/2022 19:40 Opet prilog na Hayatu. Tek počeli kopati dionicu prema Č.Vili (Vidiš @Hakiz kako je Hayatu bitno :mrgreen: ). Neće završiti u augustu. Neće ni do kraja godine... Prilog broj xyz. Nema u FBiH drugih projekata. Na autoputu med i mlijeko, a HE Vranduk i TE blok 7 se uveliko grade :mrgreen:

Ali što neko napisa. Nije ovo radi građana Sarajeva već radi percepcije u drugim dijelovima BiH
Ko jos gleda Hayat povraca mi se od te SDA televizije.
User avatar
Ironmen
Posts: 5975
Joined: 29/07/2015 17:36

#4302 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Ironmen »

Qler wrote: 24/06/2022 10:10 Ja nikako ne mogu da shvatim, da neko, normalan, sa IQ malo preko 80, i da nije slijep, moze srati na ovo sto se sad radi... Koji su im argumenti u glavi da je ovo lose...
Pa i ptice na grani znaju koga je najvise prpa ufatila zbog raznih projekata u KS,a izbori su jako blizu a oni imaju iz dana u dan sve vece i vece afere i sve veci pad, a kada padas sa visoka i udaris od dno boli jako.
Hakiz
Posts: 39942
Joined: 30/07/2015 20:01

#4303 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

drugtito2011 wrote: 24/06/2022 10:29 @Hakiz Znam da imaš problem sa vidom, pa da te podsjetim kako izgleda rekonstrukcija kad to rade zeleni kmeri.
Kašnjenje je samo četvrt vijeka/stoljeća.

Image

Image
To ti je isto kao kada i tebe neko pitao zašto nisi nešta uradio, a ti se izgovarao riječima, Hakiz je još manje, on nije ništa.

Kakve veze Hakiz ima sa tobom i Hakizove greške sa tvojim? Hakiza goniti zbog njegovih grešaka, tebe zbog tvojih, ali tako se vaditi...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4304 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Chmoljo »

Hakiz wrote: 24/06/2022 14:44
drugtito2011 wrote: 24/06/2022 10:29 @Hakiz Znam da imaš problem sa vidom, pa da te podsjetim kako izgleda rekonstrukcija kad to rade zeleni kmeri.
Kašnjenje je samo četvrt vijeka/stoljeća.

Image

Image
To ti je isto kao kada i tebe neko pitao zašto nisi nešta uradio, a ti se izgovarao riječima, Hakiz je još manje, on nije ništa.

Kakve veze Hakiz ima sa tobom i Hakizove greške sa tvojim? Hakiza goniti zbog njegovih grešaka, tebe zbog tvojih, ali tako se vaditi...
ako je Hakiz ujebao firmu toliko da je pred bankrotom, a onda novog direktora jebu što naredne godine neće biti regres, i govore mu pusti Hakiza, to je on radio, šta ti direktore radiš? što ne vratiš poreznoj tri miliona duga, a nama daš regres? do tebe je, nije do Hakiza.

logy.

i kaže se neštO.
User avatar
DuckZz
Posts: 3088
Joined: 07/05/2012 18:12

#4305 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by DuckZz »

Haj što Hayat iskorištava Yugoslovene po ulici da izjave kako nisu zadovoljni sa projektom.
Ali gdje je kontra toga? Mislim da Troja ili Vlada KS ima dovoljno sredstava i znanja da angažuju ljude da snime mlade osobe kako hvale projekat itd, i da to fino objave kod sebe na društvenim mrežama i time malo pokrene pozitivne komentare ispod.
Evo ako gospodin Forto cita, imam kameru i 10 godina iskustva u intervju-a :D
Dendrlix
Posts: 1106
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#4306 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dendrlix »

Image

Zna li neko šta je ovo?
User avatar
hare_1989
Posts: 337
Joined: 14/06/2022 13:38

#4307 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by hare_1989 »

Dendrlix wrote: 24/06/2022 15:32 Image

Zna li neko šta je ovo?
Tu će da zeleni povraćaju od muke kada krene prvi i novi tramvaj novom prugom :lol: :lol: :lol:

Napravili im ljudi odvod, da ne moraju po pruzi bljuvati :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10481
Joined: 27/04/2021 22:52

#4308 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

Dendrlix wrote: 24/06/2022 15:32 Image

Zna li neko šta je ovo?
kanal za odvodnju preko ovoga ce jos ici rešetke i tjt
faraon_sa
Posts: 76
Joined: 21/07/2007 16:41

#4309 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by faraon_sa »

Dendrlix wrote: 24/06/2022 15:32 Image

Zna li neko šta je ovo?
Kanal za polaganje el. kablova i optike
Dendrlix
Posts: 1106
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#4310 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dendrlix »

tramvajtrojka wrote: 24/06/2022 15:44 kanal za odvodnju preko ovoga ce jos ici rešetke i tjt
Ne bih rekao jer ima samo na jednom smjeru. Da je kanal za odvodnju, bio bi na obje strane.
Dendrlix
Posts: 1106
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#4311 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dendrlix »

faraon_sa wrote: 24/06/2022 15:46 Kanal za polaganje el. kablova i optike
Ima smisla. Fala.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#4312 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Thorgerson »

Za zelene pacove, koji se pronadju u komentaru.

Da kasne do augusta 2026 ja cu im oprostiti. To je opet kasnjenje od 3 godine.

Za razliku od pacova koji za 30 godina nisu u stanju da obnove ceste, trotoare, stubove i ograde od gelera i metaka.

Zgrade necu da spominjem, sve je u privatnom vlasnistvu pa haj tu se i mogu provuci sto nista nisu uradili.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#4313 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drugtito2011 »

Thorgerson wrote: 24/06/2022 17:48 Za zelene pacove, koji se pronadju u komentaru.

Da kasne do augusta 2026 ja cu im oprostiti. To je opet kasnjenje od 3 godine.

Za razliku od pacova koji za 30 godina nisu u stanju da obnove ceste, trotoare, stubove i ograde od gelera i metaka.

Zgrade necu da spominjem, sve je u privatnom vlasnistvu pa haj tu se i mogu provuci sto nista nisu uradili.
Njima je domet 3 metra trotoara. i tu je kraj. Sve ostalo za njih je nedostižno. Tamo gdje probaju nešto uraditi, uglavnom unište i ono malo što je bilo zdravo.

Nego ne mogu da nadjem nigdje, pa da pitam. Kad je uradjena brza cesta Ilidža-Blažuj, dokazano je da su zeleni kmeri ukrali zaustavnu traku i da zbog toga ta dionica nije autoput. Takođe se pisalo da ja na autuputu, izlaz iz Sarajeva, nestao jedan most, negdje oko Butila, i da su nas slovenci naguzili za cca 20 mil.

Ima li negdje tragova ovome?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10481
Joined: 27/04/2021 22:52

#4314 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

drugtito2011 wrote: 24/06/2022 18:19
Thorgerson wrote: 24/06/2022 17:48 Za zelene pacove, koji se pronadju u komentaru.

Da kasne do augusta 2026 ja cu im oprostiti. To je opet kasnjenje od 3 godine.

Za razliku od pacova koji za 30 godina nisu u stanju da obnove ceste, trotoare, stubove i ograde od gelera i metaka.

Zgrade necu da spominjem, sve je u privatnom vlasnistvu pa haj tu se i mogu provuci sto nista nisu uradili.
Njima je domet 3 metra trotoara. i tu je kraj. Sve ostalo za njih je nedostižno. Tamo gdje probaju nešto uraditi, uglavnom unište i ono malo što je bilo zdravo.

Nego ne mogu da nadjem nigdje, pa da pitam. Kad je uradjena brza cesta Ilidža-Blažuj, dokazano je da su zeleni kmeri ukrali zaustavnu traku i da zbog toga ta dionica nije autoput. Takođe se pisalo da ja na autuputu, izlaz iz Sarajeva, nestao jedan most, negdje oko Butila, i da su nas slovenci naguzili za cca 20 mil.

Ima li negdje tragova ovome?
pa et samo pogledaj eno autoput iz pravca zenice zatvoren jer je potonula cesta na autoputu i moraju mijenjati diletacije i nemas nijednog medija da o tome pise kako je autoput od pola milijarde maraka propao , a ovdje na hayatu i ostalim objektivnim medijima svako dan dva ima neki tekst ili prilog :lol: :lol: :lol: :lol:
PM72
Posts: 17648
Joined: 30/04/2012 16:54

#4315 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by PM72 »

Chmoljo,
Ti juče reče da se povuče ručna,da se manemo prepucavanja....važi li to i za ove Jazukove fanove?
User avatar
hare_1989
Posts: 337
Joined: 14/06/2022 13:38

#4316 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by hare_1989 »

PM72 wrote: 25/06/2022 07:01 Chmoljo,
Ti juče reče da se povuče ručna,da se manemo prepucavanja....važi li to i za ove Jazukove fanove?
Koliko vidim nikakvog prepucavanja nema.

To što se spominje SDA i Hayat u negativnom kontekstu, znam da ti je bolno, ali to ne znači da se neko prepucava ili da tebe proziva.

SDA ima itekako veze sa temom, jer 60 godina nije bila u stanju obnoviti prugu, a Hayat također. Svakodnevno, plasira razne izmišljotine o rekonstrukciji.

Tako da, smiri doživljaje momak.
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#4317 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Dimu1927 »

hare_1989 wrote: 25/06/2022 08:22
SDA ima itekako veze sa temom, jer 60 godina nije bila u stanju obnoviti prugu,
:lol: :lol: :lol: :lol:

da nisi ti onaj novinar sto napisa da je festina lente most bio ostecen u ratu ?

jaro, prije 60 godina je tito bio ziv, sda nije bila ni na mapi. bice da je sda kriva i sto nam tito ne napravi autoput nego je skrhao milijarde u kojekakve bunkere i podzemne objekte :lol: :lol: :lol:

mislim da im je dovoljno adresirati nerad od 1995te pa na ovamo, bez senzacionalizma
amelaS77
Posts: 6
Joined: 15/02/2021 14:33

#4318 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by amelaS77 »

Ironmen wrote: 24/06/2022 12:10
mirza_15 wrote: 23/06/2022 19:40 Opet prilog na Hayatu. Tek počeli kopati dionicu prema Č.Vili (Vidiš @Hakiz kako je Hayatu bitno :mrgreen: ). Neće završiti u augustu. Neće ni do kraja godine... Prilog broj xyz. Nema u FBiH drugih projekata. Na autoputu med i mlijeko, a HE Vranduk i TE blok 7 se uveliko grade :mrgreen:

Ali što neko napisa. Nije ovo radi građana Sarajeva već radi percepcije u drugim dijelovima BiH
Ko jos gleda Hayat povraca mi se od te SDA televizije.
ako daju prilog, valjda bi se trebalo govoriti o prilogu, i odgovoriti na pitanja, a ne iznositi licne frustracije televizijom koju ne pratis
1.Zasto se kasni sa radovima
2. Zasto se kupuju trolejbusi od najblizeg Putinovog saveznika
3. Gdje su ti famozni trolejbusi, da li su pretplaceni
ali odgovora nema, vjerovatno je trojka zauzeta trosenjem novca na blokiranje glavnog grada usred turisticke sezone vikendom
User avatar
thekupus
Posts: 6789
Joined: 25/06/2011 22:38

#4319 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by thekupus »

amelaS77 wrote: 25/06/2022 14:10
Ironmen wrote: 24/06/2022 12:10

Ko jos gleda Hayat povraca mi se od te SDA televizije.
ako daju prilog, valjda bi se trebalo govoriti o prilogu, i odgovoriti na pitanja, a ne iznositi licne frustracije televizijom koju ne pratis
1.Zasto se kasni sa radovima
2. Zasto se kupuju trolejbusi od najblizeg Putinovog saveznika
3. Gdje su ti famozni trolejbusi, da li su pretplaceni
ali odgovora nema, vjerovatno je trojka zauzeta trosenjem novca na blokiranje glavnog grada usred turisticke sezone vikendom
1. Ne kasni se sa radovima. Rok je 2 godine od početka radova za kompletnu dionicu, a godina dana za dio do Čengić Vile. Tako je navedeno od prvog dana.
2. Na javnom tenderu koji je objavila evropska banka za obnovu i razvoj (koja kreditom financira kupovinu vozila) je pobijedio najbolji ponuđač, kompanija u vlasništvu poznate firme Stadler. U tom trenutku, 2019. godine, nisu postojale ni naznake rata u Rusiji, niti je to mogao biti kriterij pri odabiru ponuđača.
3. Stiglo je 7 od 35 trolejbusa, stići će i ostali ili ih nećemo platiti. Kad kažeš "pretplaćeni" da li misliš da li su plaćeni unaprijed (nisu) ili da li su plaćeni više nego što je njihova vrijednost (nisu)?

Svi odgovori su tu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65603
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4320 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by _BataZiv_0809 »

PreTplaceni :D
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#4321 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drugtito2011 »

amelaS77 wrote: 25/06/2022 14:10
Ironmen wrote: 24/06/2022 12:10

Ko jos gleda Hayat povraca mi se od te SDA televizije.
ako daju prilog, valjda bi se trebalo govoriti o prilogu, i odgovoriti na pitanja, a ne iznositi licne frustracije televizijom koju ne pratis
1.Zasto se kasni sa radovima
2. Zasto se kupuju trolejbusi od najblizeg Putinovog saveznika
3. Gdje su ti famozni trolejbusi, da li su pretplaceni
ali odgovora nema, vjerovatno je trojka zauzeta trosenjem novca na blokiranje glavnog grada usred turisticke sezone vikendom
1.Zasto se kasni sa radovima - Ko i na osnovu čega može potvrditi da se kasni sa radovima? SDA stručnjaci?
2. Zasto se kupuju trolejbusi od najblizeg Putinovog saveznika - Pošalji upit EBRD i dobićeš odgovor. U EBRD svakako sjedi gomila levata koji nisu ni do koljena zelenim kmerina i koji su za Hayat i slične medije leglo korumpiranosti jer nisu dali poslove Željo doo i ostaloj bratiji.
3. Gdje su ti famozni trolejbusi, da li su pretplaceni - Moraš opet pisati EBRD da bi dobila odgovor. Ako ti je mrsko čekati na odgovor malo progugliraj, samo nemoj upoređivati sa smećem koje su nam razni doborčinitelji slali. E jest greška što su trolejbusi žuti a ne zeleni kao što je po defaultu trebalo biti.

A što se tiče kašnjenja, šta nam znači mjesec ili dva kašnenja u odnosu na četvrt vijeka, koliko kasni zelena gamad. Ako si iz Sarajeva prodji gradom pa pogledaj zgrade oštećene u ratu. Ne moraš ništa drugo. Ako ti je vid bolji nego kod @hakiz i još ako dobiješ napad inteligencije sve će ti biti jasno.
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#4322 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by made_in_sarajevo »

nije ni ova za sda ali jebiga :lol:
amelaS77 wrote: 25/06/2022 14:10
Ironmen wrote: 24/06/2022 12:10

Ko jos gleda Hayat povraca mi se od te SDA televizije.
ako daju prilog, valjda bi se trebalo govoriti o prilogu, i odgovoriti na pitanja, a ne iznositi licne frustracije televizijom koju ne pratis
1.Zasto se kasni sa radovima
2. Zasto se kupuju trolejbusi od najblizeg Putinovog saveznika
3. Gdje su ti famozni trolejbusi, da li su pretplaceni
ali odgovora nema, vjerovatno je trojka zauzeta trosenjem novca na blokiranje glavnog grada usred turisticke sezone vikendom
svaka stavka navedena cista laz ljubitelja hayata i sda. sto vlada trosi novac na blokiranje isto tako laz kakvu samo sda i hayat mogu skontati. u sred turisticke sezone grad blokiran radi pedera, a pola tih turista zivi, radi sa pederima i ono jebe im se plaho za pedere. tako da opet izvaljena glupost i laz. sad trk na hayat po nove informacije
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#4323 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mirza_15 »

amelaS77 wrote: 25/06/2022 14:10
Ironmen wrote: 24/06/2022 12:10

Ko jos gleda Hayat povraca mi se od te SDA televizije.
ako daju prilog, valjda bi se trebalo govoriti o prilogu, i odgovoriti na pitanja, a ne iznositi licne frustracije televizijom koju ne pratis
1.Zasto se kasni sa radovima
2. Zasto se kupuju trolejbusi od najblizeg Putinovog saveznika
3. Gdje su ti famozni trolejbusi, da li su pretplaceni
ali odgovora nema, vjerovatno je trojka zauzeta trosenjem novca na blokiranje glavnog grada usred turisticke sezone vikendom
Ne kasni se sa radovima, a i da se kasni par mjeseci nije problem. Eno ti kasni autoput Tarčin-Bradina, kasni dionica kod Počitelja (trebala biti završena do kraja prošle godine) kasnila zenička zaobilaznica i upsss eno je opet zatvorena radi popravki (loše radili). Hranjen priča za sebe. Brza cesta Lašva - Nević polje - šuti, ne spominji, HE Vranduk - e sada ga baš pretjerujem, a još nisam spomenu blok 7 TE. Ali kasni pruga iako rok još nije istekao :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14319
Joined: 21/08/2013 19:39

#4324 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by MTV »

Jesu li ovo sda facebook botovi i ovdje dosli ili mi se samo cini?! Na facebooku rede 300 na sat.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10481
Joined: 27/04/2021 22:52

#4325 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by tramvajtrojka »

MTV wrote: 25/06/2022 15:30 Jesu li ovo sda facebook botovi i ovdje dosli ili mi se samo cini?! Na facebooku rede 300 na sat.
naravno da su najgore sto i na fb-u svi pisu istih sest recenica kao ova pa nemaju nikakvog smisla i uticaja jer svaki komentar isti , bukvalno anti kampanju samim njima prave :lol: :lol:
Post Reply