Rekonstrukcija tramvajske pruge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18974
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#501 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by teskeredzic_22 »

Black swan wrote: 20/11/2021 08:45
teskeredzic_22 wrote: 20/11/2021 08:41 :|

Jasno.
Prokleti partizani.
Ubiše župnika.
Hrvata.
Sedam dana nakon rata.

A trebali su izgleda pobiti stotine tisuća Hrvata.
U ratu.
Poput ustaša.
Tad bi sve bilo korektno i fer.
Bolje ti je da cutis
U svakom hrbatskom mjestu su tako poslije rata ubijali
To su tisuce i tisuce nevinih ljudi bez sudjenja smaknuti plus smaknuti sa sudjenjem
Plus smaknuti za vrijeme rata o kojima ne smijes nista reci
Onda pomnozis njihovu rodbinu i prijatelje :mrgreen: i dobijes pofinu masu ljudi koji nisu voljeli taj vas nedemokratski sustav i na to dodas otimacinu imovine i lose ekonomske poteze i onda se pitas sto je sve propalo
Ko nas bre zavadi :lol:
Jasno.

Hrvatska vikipedija kaže da su partizani ubijali fratre u samostanu u Širokom Brijegu samokrijesom u potiljak.
Zaboravila je da napomene da je to bilo ustaško mitraljesko gnijezdo koje je deset dana krvavo rokalo sve oko sebe u nacističko-fašističkom bijesu poraza i da je palo skoro stotinu ljudi u oslobađanju samostana.

Tako i ti Hrvati po zabitima - sve lirik do lirika , pjesnik do pjesnika protiv krvavih partizanskih hordi.

A o ćutnji napose , najbolje znaju stotinu tisuća mrtvih duša koji svoj život skončaše jer se nisu uklapali u poglanikove "zakone".
Jer su bili ljudi.
Ni crkva katolička im ne dade posljednji oprost.
Komunistička ubistva i bogohuljenje crkva osuđuje evo i danas 30 godina nakon pada komunizma.
Za ustaške žrtve , djecu , žene i starce te sve nevine ljude crkva ne reče ni jednu riječ.
Nikada.

Stoga taj župnik Hrvat najbolje zna o ćutnji.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#502 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

Hakiz wrote: 19/11/2021 22:25
drndalo wrote: 19/11/2021 21:47

Stara prica, unistimo nesto necinjenjem, i onda: “Rusi ruglo!”

To sto GRAS niko nije ni okrecio zadnjih 30 godina, nije do lokacije, nego do govana, pardon, nas...

Imas li ideju koliko bi tramvaju iz Heasnice trebalo da zamijeni neki koji je crkao na Carsiji? Koliko se ja razumijem u SA geografiju, 150-200% duze nego sa A.mosta...
Pa valjda dolaze uber moćni tramvaji, kakvo crkavanje?

Ili...?
Jel mislis da novi tramvaji ne mogu stati zbog kvara? I bice novi 50 godina, cak i da se ne kvare kad su novi...? Osim toga, i ti novi tramvaji moraju izaci na prvu voznju, i vratiti se sa zadnje... Sadasnja lokacija remize je centralna u odnosu na mrezu, i ne moze biti bolja. Premjestanje u npr. Hrasnicu (osim moguce poplave, sto vidjosmo neki dan) bi znacilo da tramvaj mora izaci iz garaze u 3,45 ujutro, da bi odradio prvu voznju u 4.30 sa Bascarsije... Sada im treba max. 20 min.

Takodjer, mislis li da cemo samo nove tramvaje imati? Bice ih dovoljno? Naravno da nec, i naravno da ce dio starih tramvaja ostati u pogonu, jer 15 novih tramvaja nama nije dovoljno, ni da su svemirski, bez sina, i da su stalno ispravni... Posebno ako bi se mreza sirila iza Ilidze...

Remiza? Sta je problem, uradi se rekonstrukcija, ako se mogla obnoviti Vijecnica, moze i ovo... Samo smo mi lijena pohlepna govna.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#503 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

Black swan wrote: 20/11/2021 08:45
teskeredzic_22 wrote: 20/11/2021 08:41 :|

Jasno.
Prokleti partizani.
Ubiše župnika.
Hrvata.
Sedam dana nakon rata.

A trebali su izgleda pobiti stotine tisuća Hrvata.
U ratu.
Poput ustaša.
Tad bi sve bilo korektno i fer.
Bolje ti je da cutis
U svakom hrbatskom mjestu su tako poslije rata ubijali
To su tisuce i tisuce nevinih ljudi bez sudjenja smaknuti plus smaknuti sa sudjenjem
Plus smaknuti za vrijeme rata o kojima ne smijes nista reci
Onda pomnozis njihovu rodbinu i prijatelje :mrgreen: i dobijes pofinu masu ljudi koji nisu voljeli taj vas nedemokratski sustav i na to dodas otimacinu imovine i lose ekonomske poteze i onda se pitas sto je sve propalo
Ko nas bre zavadi :lol:
Druze Labude, vise hrvata je iselio HDZ zadnjih 5 godina, nego su partizani i SKJ UBILI I RASELILI za sve godine svoje vlasti...

Ubijene glave od rezima koji su vecinom ti zupnici blagosiljali nece se spominjati u tom tvom obracunu? To za cijelu pricu nije bitno? Ili...? Moji su stanovali u Novom Sarajevu par kuca dalje od Maxa Luburica, pa znam o cemu pricam...
mistek
Posts: 3371
Joined: 23/05/2010 15:16

#504 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mistek »

drndalo wrote: 20/11/2021 10:27
Hakiz wrote: 19/11/2021 22:25

Pa valjda dolaze uber moćni tramvaji, kakvo crkavanje?

Ili...?
Jel mislis da novi tramvaji ne mogu stati zbog kvara? I bice novi 50 godina, cak i da se ne kvare kad su novi...? Osim toga, i ti novi tramvaji moraju izaci na prvu voznju, i vratiti se sa zadnje... Sadasnja lokacija remize je centralna u odnosu na mrezu, i ne moze biti bolja. Premjestanje u npr. Hrasnicu (osim moguce poplave, sto vidjosmo neki dan) bi znacilo da tramvaj mora izaci iz garaze u 3,45 ujutro, da bi odradio prvu voznju u 4.30 sa Bascarsije... Sada im treba max. 20 min.

Takodjer, mislis li da cemo samo nove tramvaje imati? Bice ih dovoljno? Naravno da nec, i naravno da ce dio starih tramvaja ostati u pogonu, jer 15 novih tramvaja nama nije dovoljno, ni da su svemirski, bez sina, i da su stalno ispravni... Posebno ako bi se mreza sirila iza Ilidze...

Remiza? Sta je problem, uradi se rekonstrukcija, ako se mogla obnoviti Vijecnica, moze i ovo... Samo smo mi lijena pohlepna govna.
Ja samo rekoh da mi to ima smisla, ali ko laiku, pa vjerovatno ima neko ko može da ocijeni da li ima veze ili nema. Ako ima, neka remize. Ako nema, nema problema ni u izmještanju. Ne znam kako recimo u drugim gradovima funkcioniše. Doduše, nigdje nemaš samo jednu liniju, suštinski, kao kod nas :D

A priča o drugom svjetskom ratu i posljedicama ovdje, kako dođoste do toga :D Helem, znam šta su partizani uradili u Nevesinju po oslobođenju 1945., pa vođen tim, ne bih ih amnestirao ni na Stupu ni bilo gdje. Bilo svega, ali u kontekstu teme nevažno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#505 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Haris.ba »

Bezveze se raspravlja. Remiza se izmjesta jer jedna firma mora da nastavi da gradi stanove. I to je to.

Kakva racunjanja kad treba tramvaj da izadje i vozi. Dobro je da nisu planirali remizu u Ilijas.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#506 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

mistek wrote: 20/11/2021 11:04
drndalo wrote: 20/11/2021 10:27

Jel mislis da novi tramvaji ne mogu stati zbog kvara? I bice novi 50 godina, cak i da se ne kvare kad su novi...? Osim toga, i ti novi tramvaji moraju izaci na prvu voznju, i vratiti se sa zadnje... Sadasnja lokacija remize je centralna u odnosu na mrezu, i ne moze biti bolja. Premjestanje u npr. Hrasnicu (osim moguce poplave, sto vidjosmo neki dan) bi znacilo da tramvaj mora izaci iz garaze u 3,45 ujutro, da bi odradio prvu voznju u 4.30 sa Bascarsije... Sada im treba max. 20 min.

Takodjer, mislis li da cemo samo nove tramvaje imati? Bice ih dovoljno? Naravno da nec, i naravno da ce dio starih tramvaja ostati u pogonu, jer 15 novih tramvaja nama nije dovoljno, ni da su svemirski, bez sina, i da su stalno ispravni... Posebno ako bi se mreza sirila iza Ilidze...

Remiza? Sta je problem, uradi se rekonstrukcija, ako se mogla obnoviti Vijecnica, moze i ovo... Samo smo mi lijena pohlepna govna.
Ja samo rekoh da mi to ima smisla, ali ko laiku, pa vjerovatno ima neko ko može da ocijeni da li ima veze ili nema. Ako ima, neka remize. Ako nema, nema problema ni u izmještanju. Ne znam kako recimo u drugim gradovima funkcioniše. Doduše, nigdje nemaš samo jednu liniju, suštinski, kao kod nas :D

A priča o drugom svjetskom ratu i posljedicama ovdje, kako dođoste do toga :D Helem, znam šta su partizani uradili u Nevesinju po oslobođenju 1945., pa vođen tim, ne bih ih amnestirao ni na Stupu ni bilo gdje. Bilo svega, ali u kontekstu teme nevažno.
Davno je na ovim temama o tramvajima covjek koji puno bolje zna te stvari rekao sve. Mislim mi ne stizemo okreciti sta nam je ostalo od SFRJ, toliko smo sposobni.
User avatar
Truba
Posts: 81019
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#507 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Suplja prica

Ne stizemo okreciti jer nema smrtne kazne i jakog policijskog aparata kojeg prati sud

Milijarde se duguju jedni drugima

Plus u drzavnim firmama se ne otpusta iako su ugovori losi po firmu
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#508 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

Jel ti protivrijecis ili potvrdjujes? Nesto si mi nejasan?

Fali ti nedemokratska kazna i represivni aparat?
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#509 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

Jedini koji stalno nesto sere si ti, vazda neko drugi kriv....
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#510 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 20/11/2021 21:04 Serete na fadila i 10% poreza a vidjeli biste da vam neko uzme stan a u drugi koji ste nasliejedili useli obitelj prvoborca iz glamoca
Pa zivite sa seljacima koji kisele kupus u vc solji

Smeta vam vila na poljinama a ne smeta bunker u konjicu od 5 milijardi
Da su radnici prije komunizma bili pošteno plaćeni itd, komunizam ne bi nastao kao ideja. Ne bi bilo potrebe za klasnom borbom.

Tako da, neka su uselili seljaka iz Glamoča robovlasniku koji je na lomljenju leđa potplaćenih radnika taj drugi stan imao.

Nije bilo kolača koje bi sirotinja jela umjesto kruha barona i velmoža.
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#511 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by mayab »

horor u Sarajevu :lol:

User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18974
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#512 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by teskeredzic_22 »

:|
Black swan wrote: 20/11/2021 21:04 Serete na fadila i 10% poreza a vidjeli biste da vam neko uzme stan a u drugi koji ste nasliejedili useli obitelj prvoborca iz glamoca
Pa zivite sa seljacima koji kisele kupus u vc solji

Smeta vam vila na poljinama a ne smeta bunker u konjicu od 5 milijardi
A ti stanovi koje su Glamočani otimali...
Vlasnici su bili sami doktori nauka ili univerzizeta koji su na katedri zaradili plaće pa kupili stanove prije Drugog rata kad u zemlji nije bilo Visoke skole ni kilometra asfalta sa 70 % funkcionalno nepismenih.

K...

Sva ta imovina je nastala na trgovini na prelazu iz Turske u AU...i naravski da je u toj trgovini bilo švercera , liferanata , kamatara , otimača , varalica i svega onoga što danas u 21 vijeku krasi savremenu a digitialnu BIH.

Sve je bilo savršeno isto , bogati su jahali siromašne i dodatno se bogatili samo je jaz bio fizički izrazit a ne ko danas kad to koliko toliko pokriva život u socijalističkim stanovima te obrazovanje koje je do rata bilo dostupno svima...pa nije socijalistička revolucija u zemlji partiota Hrvata , Srba i Bošnjaka nastala iz zajebancije nego iz teške nevolje jer su ljudi većinski živjeli ispod minimuma dostojanastva.

A čast svim ljudima koji su časno i pošteno zaradili svoju imovinu a koja je ukazom završila u rukama nekog Glamočanina.
User avatar
Optimist
Posts: 13539
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#513 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Optimist »

I danas (nedjelja) radno na prugi. Izgleda da su krenuli momacki da rade. Bilo je bar 10 kamiona i 6-7 masina aktivno kad sam prolazio. :D
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#514 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by drndalo »

Ma bilo je i vise.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#515 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Registarska oznaka »

Zadnjih 10-tak dana, uradili su posla drama.
Jucer je radilo na dionici od Stupa do Energoinvesta brat bratu 10 masina mimo kamiona. A redovno su se smjenjivali kamioni, podsjetilo me na film Umri Muski 3, koliko je kamiona kruzilo oko Stupa, Energoinvesta i isli su na brzu cestu :lol:

Ono sto bi trebalo biti normalno, mi se cudimo kad rade :lol: :lol:
User avatar
_Reds_
Posts: 9315
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#516 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by _Reds_ »

U zadnje vrijeme se tek počelo ozbiljno raditi. međutim ide lošije vrijeme, i ko zna da li će stići prije zime.
Da se od početka ovako radilo, stiglo bi se sigurno, ovako teško.

I šta je sa raskrsnicom kod Bulevara, je li pisalo da se i ona treba sada praviti ?
Ako neće neka bar onu isključnu na Energoinvestu produže, pa ne košta to milione.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#517 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Naslovnica »

Načuo sam da ih je handrila geologija, ko god da im je radio geološka istraživanja (a na osnovu toga su rađeni projekti), uradio je loš posao.
Doduše, realno, koliko te može jebavati geologija na onakvom projektu, ne kopaš ispod La Manche-a.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8481
Joined: 15/04/2015 11:26

#518 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Thorgerson »

Steta je sppminjao i da se ne obavljaju svi poslovi samo na gradilistu, vjerovatno misleci na samu prugu koja se mora izliti negdje, te i same pragove koji se moraju napraviti.

Ne znam, kontam da nisu mozda zbog toga i cekanja da to bude gotovo uskladili i ove radove na samoj lokaciji.

Sve u svemu, bili su krenuli bas momacki, onda odjednom se desio cudan zastoj, a evo sada ide opet udarno.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#519 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Logovan »

Registarska oznaka wrote: 22/11/2021 08:14 Zadnjih 10-tak dana, uradili su posla drama.
Jucer je radilo na dionici od Stupa do Energoinvesta brat bratu 10 masina mimo kamiona. A redovno su se smjenjivali kamioni, podsjetilo me na film Umri Muski 3, koliko je kamiona kruzilo oko Stupa, Energoinvesta i isli su na brzu cestu :lol:

Ono sto bi trebalo biti normalno, mi se cudimo kad rade :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81019
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#520 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Trebalo bi sad krenut kopati do televizije
defender46
Posts: 244
Joined: 05/11/2009 15:33

#521 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by defender46 »

Izmjene u saobraćaju zbog rekonstrukcije pruge: Tramvaji će voziti od Čengić Vile do Baščaršije
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izmjene ... /211125076

sta je sa drugim pravcem, Cengic Vila-Ilidza? Cijeli tekst se odnosi na privremenu liniju Nedžarići-Čengić Vila, kao da ce samo tu stranu raditi :-)
User avatar
Truba
Posts: 81019
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#522 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Dobro je...u dan sam profulao
Jbg bitno je da onu stanicu zavrse prije 15.12. Ona pravi guzvu...
A od cengic vile do ilidze busevi
User avatar
Truba
Posts: 81019
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#523 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Uh bice guzvi ne radi raskrsnica na cvili za osobna vozila
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#524 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by P308 »

Black swan wrote: 25/11/2021 16:48 Dobro je...u dan sam profulao
Jbg bitno je da onu stanicu zavrse prije 15.12. Ona pravi guzvu...
A od cengic vile do ilidze busevi
Ova stanica se bas brzo pravi za razliku od one na Otoci. Svaki dan se moze primijetiti napredak. Nego, koja je sljedeca stanica koja ce se raditi?
User avatar
Truba
Posts: 81019
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#525 Re: Rekonstrukcija tramvajske pruge

Post by Truba »

Ne znam vala to nije povezano s ovim jel tako?
Vise guzve pravi jedna stanica nego rekonstrukcija pruge
Post Reply