Rampa u strani - podzemne garaze

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
apsidejzi
Posts: 8127
Joined: 25/05/2013 23:49

#1 Rampa u strani - podzemne garaze

Post by apsidejzi »

Vjerovatno nisam prvi koji se zali na ovo al brate da je glupost, jeste. Kojem konju je naumpalo da stavi rampu u sred strane? Svaka podzemna garaza kao da je projektovana od istog idiota. Zar nije mogla rampa biti dole na pocetku? Ja ne mogu skontati ni jedan jedini logican i normalan razlog zasto bi neko pravio rampu na sred strane. Haj da je jedna, nego svaka garaza. Jucer gledam djevojka pokusava da izadje i ne zna. Ne zna krenuti pod rucnom. Slomi sebe, slomi auto. Svi ostali cekaju. Nije ni meni jednostavno. Izadjem, ali svaki put je stres.

Umjesto da imas rampu na dnu i onda kad se zaletis ne pustas gas dok auto ne izadje uzbrdo. Al eto, neko bio pametan. Nisu svi naucili voziti auto po brdima i koristiti rucnu. Ima nas koji smo odrasli u normalnim gradovima...
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#2 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by NediM17 »

Nek' kupi auto sa "hill hold" kad nije naucila koristiti rucnu, vazi i za tebe. :run:
P. S.
Razmisliti o selidbi u Semberiju, Slavoniju ili Vojvodinu. :mrgreen:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#3 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by soha96 »

Pa nije bas da su u sred brda. Vecinom je metar nakon uspona. U alti npr je u ravnom dijelu. Nezz, bolje bi bilo da je u ravnom dijelu ali valjda ima neki razlog.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#4 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by vjeshalica »

apsidejzi wrote: 31/07/2021 10:23 Vjerovatno nisam prvi koji se zali na ovo al brate da je glupost, jeste. Kojem konju je naumpalo da stavi rampu u sred strane? Svaka podzemna garaza kao da je projektovana od istog idiota. Zar nije mogla rampa biti dole na pocetku? Ja ne mogu skontati ni jedan jedini logican i normalan razlog zasto bi neko pravio rampu na sred strane. Haj da je jedna, nego svaka garaza. Jucer gledam djevojka pokusava da izadje i ne zna. Ne zna krenuti pod rucnom. Slomi sebe, slomi auto. Svi ostali cekaju. Nije ni meni jednostavno. Izadjem, ali svaki put je stres.

Umjesto da imas rampu na dnu i onda kad se zaletis ne pustas gas dok auto ne izadje uzbrdo. Al eto, neko bio pametan. Nisu svi naucili voziti auto po brdima i koristiti rucnu. Ima nas koji smo odrasli u normalnim gradovima...
Ko je tebi kriv sto ne znas auto da vozis
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#5 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by high_volume »

apsidejzi wrote: 31/07/2021 10:23 Vjerovatno nisam prvi koji se zali na ovo al brate da je glupost, jeste. Kojem konju je naumpalo da stavi rampu u sred strane? Svaka podzemna garaza kao da je projektovana od istog idiota. Zar nije mogla rampa biti dole na pocetku? Ja ne mogu skontati ni jedan jedini logican i normalan razlog zasto bi neko pravio rampu na sred strane. Haj da je jedna, nego svaka garaza. Jucer gledam djevojka pokusava da izadje i ne zna. Ne zna krenuti pod rucnom. Slomi sebe, slomi auto. Svi ostali cekaju. Nije ni meni jednostavno. Izadjem, ali svaki put je stres.

Umjesto da imas rampu na dnu i onda kad se zaletis ne pustas gas dok auto ne izadje uzbrdo. Al eto, neko bio pametan. Nisu svi naucili voziti auto po brdima i koristiti rucnu. Ima nas koji smo odrasli u normalnim gradovima...
Znao voziti auto ili ne, u pravu si. Posebno je nezgodna rampa u SCC. Treba pisati tim ljudima da spuste rampu na ravni dio. Nisu svi vozači "Niki Laude"
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Truba »

Da
Zato ne idem u trzne kolima
"Arhitekte"
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#7 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by nekome »

onda i ne pomisljaj autom u SCC
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#8 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Snake Eyes »

SCC je tu najgori, najveci uspon i zakrivljenje.
Stres je naci se na izlazu iza loseg vozaca u toj garazi.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#9 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Bobi »

Ma fora je da se ne pravi gužva na ravnom, nekad zna biti u koloni 3-4 auta za izlaz koji bi blokirali ravni dio za saobracaj o garaži :D. Ima logike :D.Dva tri puta izadjes i naucis, nije atomska fizika :D.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#10 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by _Reds_ »

Scc ima kamere i prakticno ne moras stati, rampa se otvori.
Ako ni to ne znas, imas par parkinga pored pa parkiraj dok ne narucis.
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#11 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by p206 »

Snake Eyes wrote: 31/07/2021 11:17 SCC je tu najgori, najveci uspon i zakrivljenje.
Stres je naci se na izlazu iza loseg vozaca u toj garazi.
jednom sam se našao iza takvog.. ali nije problem što njega ponese nazad nego što onaj iza tebe ne mrda iako mu sviras da se pomakne 3 metra unazad. umalo lančani da bude..
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#12 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Snake Eyes »

_Reds_ wrote: 31/07/2021 11:22 Scc ima kamere i prakticno ne moras stati, rampa se otvori.
Ako ni to ne znas, imas par parkinga pored pa parkiraj dok ne narucis.

Da, pored SCC-a ima parking, obicno tu parkiram, nisam mogao da se stresiram da li ce me neko udariti.
A nisam znao da su postavili kameru, nadam se da nisu kao sto je bila postavljena u Alti.
User avatar
aCme
Posts: 3431
Joined: 23/04/2010 01:06

#13 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by aCme »

Koristi bicikl. Zdravije je :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#14 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Snake Eyes »

p206 wrote: 31/07/2021 11:23
Snake Eyes wrote: 31/07/2021 11:17 SCC je tu najgori, najveci uspon i zakrivljenje.
Stres je naci se na izlazu iza loseg vozaca u toj garazi.
jednom sam se našao iza takvog.. ali nije problem što njega ponese nazad nego što onaj iza tebe ne mrda iako mu sviras da se pomakne 3 metra unazad. umalo lančani da bude..
Istu situaciju imao i nisam godinama parkirao u SCC-u zbog toga, nisam ni znao da su ugradili one kamere za citanje tablica.
Kao sto je Balas rekao u jednoj od svojih pjesama: "jebo ga voz koji ga je don'o da se ja tu cijelog vijeka patim"
Pezurativno sam onaj izlaz iz garaze zvao "Tower of death".
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#15 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by heavyBrick »

nije problem što je rampa gore, tako se štiti ulaz, ali je problem što ne ostave desetak metara ravnog do nje kad izlaziš.

a ko ima problema s kretanjem u brdu prijateljski mu savjetujem da to ode negdje vježbati. opasnost si po sebe i okolinu.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#16 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Rijeka_snova »

Meni je dugo vremena brdo u nasoj garazi bila prepreka da krenem da vozim jer me je bilo strah da cu zaglaviti, da ce ljudi iza cekati i slicno jer sam davno polozila ali nisam vozila aktivno

Otisli smo u BBI na -3 ili -4 gdje nema nikoga i u uzbrdici vjezbali kretanje, rikverc u brdu itd i uhodala sam se, sad ni glupi izlaz iz SCC nije problem :D
heavyBrick
Posts: 800
Joined: 03/05/2021 14:18

#17 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by heavyBrick »

Rijeka_snova wrote: 31/07/2021 12:42 Meni je dugo vremena brdo u nasoj garazi bila prepreka da krenem da vozim jer me je bilo strah da cu zaglaviti, da ce ljudi iza cekati i slicno jer sam davno polozila ali nisam vozila aktivno

Otisli smo u BBI na -3 ili -4 gdje nema nikoga i u uzbrdici vjezbali kretanje, rikverc u brdu itd i uhodala sam se, sad ni glupi izlaz iz SCC nije problem :D
👍👍👍
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#18 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by STARx »

NauCi vozit. Ne treba bit nikakav niki lauda, kretanje u brdu je osnova voznje.. Ako ti je tesko savladati kretanje uz brdo, postoji taksi, tramvaj, biciklo. Smijesno je trazit da se saobracaj prilagodi tebi samo jer ne znas. Na kraju krajeva, ne moras na spiralni izlaz/ulaz. Ima sa strane, on je samo pod nagibom. Ako ti na tiketu ima ispisan reg br tablica, ne moras ni meTnut tiket, rampa se dize sama.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8127
Joined: 25/05/2013 23:49

#19 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by apsidejzi »

STARx wrote: 31/07/2021 12:48 Ne treba bit nikakav niki lauda, kretanje u brdu je osnova voznje...
Jest ako si odrasto na brdu pa onda sisao u grad...

Pitanje nije jel ja znam vozit il ne. Pitanje je sto mora rampa biti u brdu kad je mogla biti postavljena na dnu. To je iskljucivo greska ili nemar arhitekte. Prebacivati odgovornost na vozaca je glupost. Svugdje u svijetu nastoje olaksat saobracaj, iskljuciti ljudsku sposobnost kao faktor.

Al ne i ovaj arhitekta. Napravi skretanje od 90 stepeni i odmah brdo a onda kad izadjes ima plato od 50 metara.... ne znam, meni je logicnije da je ostavio 2 metra ravnice pa onda nagib.

Al jbg, ja moram naucit vozit jer samo odabrani imaju pravo na parking.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#20 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by STARx »

apsidejzi wrote: 31/07/2021 13:12
STARx wrote: 31/07/2021 12:48 Ne treba bit nikakav niki lauda, kretanje u brdu je osnova voznje...
Jest ako si odrasto na brdu pa onda sisao u grad...

Pitanje nije jel ja znam vozit il ne. Pitanje je sto mora rampa biti u brdu kad je mogla biti postavljena na dnu. To je iskljucivo greska ili nemar arhitekte. Prebacivati odgovornost na vozaca je glupost. Svugdje u svijetu nastoje olaksat saobracaj, iskljuciti ljudsku sposobnost kao faktor.

Al ne i ovaj arhitekta. Napravi skretanje od 90 stepeni i odmah brdo a onda kad izadjes ima plato od 50 metara.... ne znam, meni je logicnije da je ostavio 2 metra ravnice pa onda nagib.

Al jbg, ja moram naucit vozit jer samo odabrani imaju pravo na parking.
Naravno da moras nauciti da vozis, ne moze ti uvijek drugi biti kriv. Jel se moglo prpjektovati drugacije, vjerovatno jeste. Jel se projektovalo, nije. Tebi treba parking, naucis da ga koristis. Djaba se ljutis i kmecas, govorim za tvoje dobro.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#21 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Snake Eyes »

Ko zivi u Sarajevu ne moze sebi dozvoliti luksuz da ne zna krenuti u brdu, tezak je to hendikep.
S druge strane, ideja slova P, izmedju ostalog, je da prepoznamo vozace koji bi eventualno imali ovih problema oko kretanja u brdu i bezveze je ne uzimati ih u obzir prilikom konstrukcija ulaza/prilaza u objekte, garaze...
User avatar
apsidejzi
Posts: 8127
Joined: 25/05/2013 23:49

#22 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by apsidejzi »

STARx wrote: 31/07/2021 13:27
apsidejzi wrote: 31/07/2021 13:12
Jest ako si odrasto na brdu pa onda sisao u grad...

Pitanje nije jel ja znam vozit il ne. Pitanje je sto mora rampa biti u brdu kad je mogla biti postavljena na dnu. To je iskljucivo greska ili nemar arhitekte. Prebacivati odgovornost na vozaca je glupost. Svugdje u svijetu nastoje olaksat saobracaj, iskljuciti ljudsku sposobnost kao faktor.

Al ne i ovaj arhitekta. Napravi skretanje od 90 stepeni i odmah brdo a onda kad izadjes ima plato od 50 metara.... ne znam, meni je logicnije da je ostavio 2 metra ravnice pa onda nagib.

Al jbg, ja moram naucit vozit jer samo odabrani imaju pravo na parking.
Naravno da moras nauciti da vozis, ne moze ti uvijek drugi biti kriv. Jel se moglo prpjektovati drugacije, vjerovatno jeste. Jel se projektovalo, nije. Tebi treba parking, naucis da ga koristis. Djaba se ljutis i kmecas, govorim za tvoje dobro.
Nauce tako ljudi zivjeti i za kriminalom, korupcijom, nauce zivjet bez autoputa. Sto bi se bunili. Ne treba im to. Zdrava logika. Stas. Ja sam tu jos dva dana i onda zbogom zohari. Ako vama ne smeta, nece smetati ni meni. Sto bih se ja bunio za vas.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#23 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by _Reds_ »

Snake Eyes wrote: 31/07/2021 11:45
_Reds_ wrote: 31/07/2021 11:22 Scc ima kamere i prakticno ne moras stati, rampa se otvori.
Ako ni to ne znas, imas par parkinga pored pa parkiraj dok ne narucis.

Da, pored SCC-a ima parking, obicno tu parkiram, nisam mogao da se stresiram da li ce me neko udariti.
A nisam znao da su postavili kameru, nadam se da nisu kao sto je bila postavljena u Alti.
Kad platis kamera ti cita tablice i sama otvara rampu, samo malo usporis prije same rampe, uopce ne moras stati da guras one potvrde o placanju. To vec ima godinama.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#24 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Snake Eyes »

_Reds_ wrote: 31/07/2021 17:20
Snake Eyes wrote: 31/07/2021 11:45


Da, pored SCC-a ima parking, obicno tu parkiram, nisam mogao da se stresiram da li ce me neko udariti.
A nisam znao da su postavili kameru, nadam se da nisu kao sto je bila postavljena u Alti.
Kad platis kamera ti cita tablice i sama otvara rampu, samo malo usporis prije same rampe, uopce ne moras stati da guras one potvrde o placanju. To vec ima godinama.
Godinama nisam ni parkirao u SCC-u, umanjili su problem znacajno tom kamerom a u Alti su bili postavili tu kameru pod pogresnim uglom. Meni je otvarala rampu samo ako se pribijem lijevo na 5cm od onog aparata za citanje slipova. Kako su je pomjerili blize rampi radi uredno.
Last edited by Snake Eyes on 31/07/2021 17:29, edited 1 time in total.
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#25 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by nepass1 »

Vidi se na kartici, bar u scc, je li ocitana reg.
Vala u pravu je op ali nije mi nikad zasmetalo sto je u strani. Dok u mene rodjak kad ide u scc parkira u alti jer mu je srklet strana i rampa
Post Reply