Džeparosi u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#51 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by tukizahou »

daj ba da ti reze ziletom hlace na 10 cenata a da ne osjetis pa to ni najbolji hirurg ne moze a kamo li dzeparos,malo ga siljite...
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by muha_sa »

tukizahou wrote: 02/03/2021 00:17 daj ba da ti reze ziletom hlace na 10 cenata a da ne osjetis pa to ni najbolji hirurg ne moze a kamo li dzeparos,malo ga siljite...
:thumbup:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#53 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by zijancer »

Hajde sve to ali šta kad na pijaci (Ciglane) ugledate penzionera kako stidljivo prilazi sibicarima i vadi 50 KM? Prodrmati ga, kako mu se obratiti, objasniti? Zagalamiti na njih? Pustiti ga da se opeče?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#54 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by moonca »

muha_sa wrote: 16/02/2021 17:32 Ne kontam ovo pomodarstvo sa ruksacicima na ledjima :-) toliko dobrih stvari kopirat sa zapada ono našlo u ovoj vukojebini ruksacice nosat :-)
Ne umanjujem ovim krivicu nit opravdavam (ne do mi bog) ove klošare što dzepare i kradu--al........................ :-)
Nije pomodorstvo..ruksak je jako praktican.. za zene..ruke su slobodne ..mozes tipkati na mobu dok hodas... mahat... piti kafu.. :oops: :lol:
. e, jedne godine ..kod Vjecne vatre.. kaze mi momak.. pazi ruksak, hoce da ti otme... okrenem se - romkinja :zoka:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#55 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by zijancer »

Joj moonco ruksak se nosi zbog ravnomjerne raspodjele opterecenja na ramena :P
caseytron
Posts: 2078
Joined: 01/06/2016 16:42

#56 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by caseytron »

zijancer wrote: 06/03/2021 13:24 Hajde sve to ali šta kad na pijaci (Ciglane) ugledate penzionera kako stidljivo prilazi sibicarima i vadi 50 KM? Prodrmati ga, kako mu se obratiti, objasniti? Zagalamiti na njih? Pustiti ga da se opeče?
all in pa sta bude
Student40
Posts: 67
Joined: 28/04/2020 15:03

#57 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by Student40 »

Mora se ruksak nositi i laptop u njemu. Npr. ako idete na ispit, fakultet ili na posao pogotovo ( npr programer ).

Ja sam svaki dan sa ruksakom i laptopom u njemu u tramvaju. Ali isto tako propustim tramvaj dok ne dodje neki sa manje guzve i apsolutno sve vrijeme drzim ruku na dnu ruksaka iza ledja i opipavam laptop unutra. Cesto tako i vani drzim. Sto je sigurno sigurno je :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#58 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by foxlife »

pa samo stavis ruksak naprijed preko prsa i siguran si
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#59 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by muha_sa »

foxlife wrote: 25/04/2021 18:08 pa samo stavis ruksak naprijed preko prsa i siguran si
:thumbup:
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#60 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by u-pet-deka »

Hannibal41 wrote: 02/03/2021 00:13 ja i dalje nosim novcanik u zadnjem dzepu, to je old skul
Ja oko zadnjeg džepa u pantalonama zabit samo imam pištolj. Pavo old school ghetto style.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4770
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#61 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Danas su mi mami u tramvaju dvojica Roma lančić sa vrata ukrali.
Sa ledja izgleda prerezali i skinuli, srećom njoj ništa nije bilo.
Gužva izgleda bila, ona sa kesama i eto ti...
Čuvajte se ljudi.
Inače ovako kad se nekom bliskom nešto desi a pogotovo jer je riječ o starijoj ženi, ljudska prava su mi na zadnjem mjestu, ali evo suzdrzavam se da kažem šta gore, samo eto lijepi serijat :-)
caseytron
Posts: 2078
Joined: 01/06/2016 16:42

#62 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by caseytron »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/06/2021 20:10 Danas su mi mami u tramvaju dvojica Roma lančić sa vrata ukrali.
Sa ledja izgleda prerezali i skinuli, srećom njoj ništa nije bilo.
Gužva izgleda bila, ona sa kesama i eto ti...
Čuvajte se ljudi.
Inače ovako kad se nekom bliskom nešto desi a pogotovo jer je riječ o starijoj ženi, ljudska prava su mi na zadnjem mjestu, ali evo suzdrzavam se da kažem šta gore, samo eto lijepi serijat :-)
Ma to u punom tramvaju ne mogu shvatiti iskreno. Vazda se sjetim frajera koji se u Ferhadiji usr'o od batina. To kad vidis slobodno drito u nos direktom i nina buba
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#63 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by Truba »

To s lancicem su mojoj mami ima 10 godina otkinuli...neki klosar
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4770
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#64 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by Tvrtko II Kotromanić »

caseytron wrote: 12/06/2021 20:47
Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/06/2021 20:10 Danas su mi mami u tramvaju dvojica Roma lančić sa vrata ukrali.
Sa ledja izgleda prerezali i skinuli, srećom njoj ništa nije bilo.
Gužva izgleda bila, ona sa kesama i eto ti...
Čuvajte se ljudi.
Inače ovako kad se nekom bliskom nešto desi a pogotovo jer je riječ o starijoj ženi, ljudska prava su mi na zadnjem mjestu, ali evo suzdrzavam se da kažem šta gore, samo eto lijepi serijat :-)
Ma to u punom tramvaju ne mogu shvatiti iskreno. Vazda se sjetim frajera koji se u Ferhadiji usr'o od batina. To kad vidis slobodno drito u nos direktom i nina buba
Da barem znam ko su, ona ih ne bi mogla.prepoznati, moguće je da niko u tramvaju nije skontao ili jeste al je ljude strah ili šta već.
Hvala Bogu nema fizičke posljedice.
A sad i Romi ili ne Romi, za te skotove koji starije i nemoćne ljude pljačkaju ne bih stvarno milost pokazivao

Ovo je je @BlackSwan napisao desilo se i jednoj osobi iz bliže porodice, također starijoj ženi prije desetak godina s tim da su je maltene presreli i napali na Vilsu
Fuj!
caseytron
Posts: 2078
Joined: 01/06/2016 16:42

#65 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by caseytron »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/06/2021 22:41
caseytron wrote: 12/06/2021 20:47
Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/06/2021 20:10 Danas su mi mami u tramvaju dvojica Roma lančić sa vrata ukrali.
Sa ledja izgleda prerezali i skinuli, srećom njoj ništa nije bilo.
Gužva izgleda bila, ona sa kesama i eto ti...
Čuvajte se ljudi.
Inače ovako kad se nekom bliskom nešto desi a pogotovo jer je riječ o starijoj ženi, ljudska prava su mi na zadnjem mjestu, ali evo suzdrzavam se da kažem šta gore, samo eto lijepi serijat :-)
Ma to u punom tramvaju ne mogu shvatiti iskreno. Vazda se sjetim frajera koji se u Ferhadiji usr'o od batina. To kad vidis slobodno drito u nos direktom i nina buba
Da barem znam ko su, ona ih ne bi mogla.prepoznati, moguće je da niko u tramvaju nije skontao ili jeste al je ljude strah ili šta već.
Hvala Bogu nema fizičke posljedice.
A sad i Romi ili ne Romi, za te skotove koji starije i nemoćne ljude pljačkaju ne bih stvarno milost pokazivao

Ovo je je @BlackSwan napisao desilo se i jednoj osobi iz bliže porodice, također starijoj ženi prije desetak godina s tim da su je maltene presreli i napali na Vilsu
Fuj!
Mom prijatelju isto tako mamu, u trku za tasnu zena padne kako je bila tasna oko ruke i slomi kuk. Kamere iz obliznjeg kafica snime, prepozna ih on. Ubijemo Boga u njima da je policija rekla ni mi bolje ne bi :lol:
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#66 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by arman1 »

Već sam pisao na drugoj temi o doživljaju. Mlada je pokušala da me izbunari u tramvaju i bila je s moje strane nokautirana u UFC stilu. Kad se srušila još joj je ruka visila iz mog đepa, a ekipa se odmakla na bezbjednu distancu što zbog mojih gabarita, što zbog još aktivnog PTSP koji se vidio iz akcije.
Dosta ljudi oko mene su izbunarili, suprugu su i fizički povrijedili iako su od gužve jedva se iskobeljali iz tramvaja i niko ništa.
Čuvajte se jer vas niko drugi neće sačuvati.
Kolegici romkinja kod OHR-a trznula minđuhu(valjda sam pravilno napisao) i potrgala uho, a sestri od druge su prišli s leđa i trznuli lančić i napola je preklali i sve to u po bijela dana dok je bilo ljudi okolo. Niko ni mukajet.
Ako vidite da ste meta zaštite imovinu i gledajte da se odmaknete. Ako ste u javnom prevozu krenite prema vozaću(pa makar i Grasovom).
Ne očekujte da će vam neko pomoći i da vas zbodu neće biti svjedoka, narod je sistematski isprepadan. Jedna od fora je da se okrenete prema članovima ekipe i počnete glasno da kašljete, možete se okrenuti prema njima i ako su cure pitati jesu li dobre(čini vam se da nisu), možete odglumiti da vam je loše i brzo krenite ka vratima(na vazduh). Dobra je fora dreknuti neko mi maznu novčanik ili šta se ovo čuje da nije planuo tramvaj. Đeparoši prave gužvu i dobri su kad nastupi ali vole da kontrolišu stvari prije nego eskaliraju.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4770
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#67 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by Tvrtko II Kotromanić »

caseytron wrote: 12/06/2021 22:58
Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/06/2021 22:41
caseytron wrote: 12/06/2021 20:47

Ma to u punom tramvaju ne mogu shvatiti iskreno. Vazda se sjetim frajera koji se u Ferhadiji usr'o od batina. To kad vidis slobodno drito u nos direktom i nina buba
Da barem znam ko su, ona ih ne bi mogla.prepoznati, moguće je da niko u tramvaju nije skontao ili jeste al je ljude strah ili šta već.
Hvala Bogu nema fizičke posljedice.
A sad i Romi ili ne Romi, za te skotove koji starije i nemoćne ljude pljačkaju ne bih stvarno milost pokazivao

Ovo je je @BlackSwan napisao desilo se i jednoj osobi iz bliže porodice, također starijoj ženi prije desetak godina s tim da su je maltene presreli i napali na Vilsu
Fuj!
Mom prijatelju isto tako mamu, u trku za tasnu zena padne kako je bila tasna oko ruke i slomi kuk. Kamere iz obliznjeg kafica snime, prepozna ih on. Ubijemo Boga u njima da je policija rekla ni mi bolje ne bi :lol:
:thumbup:
Samo tako i može
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#68 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by Truba »

Cekaju otvaranje vrata i samo strgne i kroz vrata
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#69 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by TRANCE »

caseytron wrote: 12/06/2021 20:47
Tvrtko II Kotromanić wrote: 12/06/2021 20:10 Danas su mi mami u tramvaju dvojica Roma lančić sa vrata ukrali.
Sa ledja izgleda prerezali i skinuli, srećom njoj ništa nije bilo.
Gužva izgleda bila, ona sa kesama i eto ti...
Čuvajte se ljudi.
Inače ovako kad se nekom bliskom nešto desi a pogotovo jer je riječ o starijoj ženi, ljudska prava su mi na zadnjem mjestu, ali evo suzdrzavam se da kažem šta gore, samo eto lijepi serijat :-)
Ma to u punom tramvaju ne mogu shvatiti iskreno. Vazda se sjetim frajera koji se u Ferhadiji usr'o od batina. To kad vidis slobodno drito u nos direktom i nina buba
I šta treba, zbog nečijeg lančića da neko dobije nož u stomak? Sve i da nemaju kakvog oružja i oruđa, ti njega nokautiraš, ako udari glavom i ostane invalid, dobit ćeš nekoliko godina zatvora, a ako pogine dobit ćeš 10+ godina.
Maksimum što slučajni očevidac tu može uraditi je da nazove 122 i kaže kako su obučeni i u kojem pravcu su pobjegli, ali od tog nema puno fajde, pošto policija uzima procenat od prosjaka i džeparoša, zato ih i ima stotine po gradu, to je postao multi-milionski biznis, pogotovo u vrijeme turističke sezone. Što u Banja Luci nema nijednog? Zato što tamo policija ne uzima procenat od takvih i zato što kruže patrole ulicama preventivno. Parkiraju auto usred kvarta, motorolu u ruku i gore-dole po kvartu satima. Prođeš dvije ulice dalje i sretneš novu patrolu. Pa hajd neka neko bude mangup i nekog opljačka i krene bježati, a ne zna da li će iza narednog ćoška naletjeti na policijsku patrolu. Kad ćemo mi to vidjeti od naših?
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#70 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by Truba »

ljudi zdravlje nema cijenu

klošarima ništa nije sveto drogalj će te zbosti u pol sekunde zbog koliko? 100 200 maraka?

žao mi je ali nisam betmen ne želim riskirat gubitak slezene ili bubrega zbog nečijih para
User avatar
mc-twin
Posts: 3303
Joined: 18/04/2009 23:47

#71 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by mc-twin »

Tako nekako dodje... Kad vidim koliko ima nemarnih i neobazrivih ljudi,koji su lahka meta takvim i zbog takvih sebe dovoditi u neugodnu situaciju... :?
"Nek plati svoju skolu". Otimanje je vec druga prica.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#72 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by TRANCE »

Black swan wrote: 14/06/2021 11:05 ljudi zdravlje nema cijenu

klošarima ništa nije sveto drogalj će te zbosti u pol sekunde zbog koliko? 100 200 maraka?

žao mi je ali nisam betmen ne želim riskirat gubitak slezene ili bubrega zbog nečijih para
Ma svi glume Betmene, ali na forumu, a u realnosti u takvim situacijama ne nazovu ni policiju, jer hajde neko će to drugi obaviti...
Najopasniji i najpodcjenjeniji su balavurdija od 15 godina, oni su spremni nekog izbosti radi pogrešnog pogleda da se dokažu u svojoj raji da su zeznuti ili zato što im nije dala treba iz škole pa su ljuti, jer dobro znaju da kao maloljetnici neće snositi skoro nikakve sankcije, takav nam zakon.
Neće nekog izbosti bilder od 120 kila ili mafijaš što transportuje drogu, već neki sitni balavac ili cigančić.
Također Romi po defaultu na sudu dobijaju duplo blaže kazne, jer su im uvijek olakšavajuće okolnosti socioekonomske prilike u kojima žive.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#73 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by vjeshalica »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/65 ... -joj-ceker

dobro poznata olos,izace iz zatvora jos gori i opasniji

vukao zenu po asvaltu otimajuci joj ceker
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#74 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »



Kristijan je konstanta
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#75 Re: Džeparosi u Sarajevu

Post by TRANCE »

vjeshalica wrote: 14/06/2021 12:58 https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/65 ... -joj-ceker

dobro poznata olos,izace iz zatvora jos gori i opasniji

vukao zenu po asvaltu otimajuci joj ceker
Kod nas su preblagi zakoni, plus korupcija u tužilaštvu, pa često sklope sporazum na određenu manju kaznu ako tuženi ima love.
Ovaj bi za prvo djelo razbojništva u Americi dobio 10 godina, za drugo doživotnu uz mogućnost pomilovanja nakon odležanih 30 pod uslovom da se dobro ponaša u zatvoru.
U Rusiji i Kini bi ga policija roknula.
U zemljama trećeg svijeta bi ga narod zatukao mačetom.
Samo kod nas skandinavski model zakona i zatvora s bagrom za koja su afrička plemena pojam civilizacije.
Post Reply