CineStar Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
fusion_ba
Posts: 4405
Joined: 02/12/2017 20:10

#301 Re: CineStar Sarajevo

Post by fusion_ba »

Primijetio sam da Cinestar prikazuje dosta manje regionalnih naslova, prvenstveno onih iz Srbije, u odnosu na Cineplexx. Da li je do autorskih prava ili šta već, ali ako je u svim Cinestarima u BiH.

Isto tako je zanimljivo kako se prilagođavaju tržištu i konkurenciji s cijenama karata, pa je u Banjaluci cijena karte najjeftinija, a opet skuplja od njihovog Cineplexxa koji je ubjedljivo najjeftiniji.
https://www.cineplexxpalas.ba/index.php/cjenovnik
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#302 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

U CineStaru ćeš prije pogledati neki hrvatski film, nego iz Srbije. Generalno, više su okrenuti hrvatskim distributerima, odnosno Blitz Film & Video.
To sam baš upratio, jer kad god idem u CineStar hrvatski je prevod na filmovima.
U CINEPLEXX Sarajevo je pola pola, pa tako ima filmova iz Taramount distributerske kuće iz Srbije, a ima i ostalih firmi iz Hrvatske. Uglavnom, zna se desiti da se neki film prikazuje isključivo u jednom multiplexu, kakav je bio slučaj sa filmom Sjevernjak, koji je išao samo u CINEPLEXXu.
Film Bilo jednom u Srbiji, također je išao samo u CINEPLEXXu, ali ne i u CineStaru Sarajevo.

CineStar je skuplji cjenovno od CINEPLEXXa okruglo za 1 KM. Lokacija mi je bolja CINEPLEXX kina, ali usluga mi je ipak na strani CineStara.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#303 Re: CineStar Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Cini mi se da Blitz i Cinestar imaju istog vlasnika. Neki Tudjmanov tajkun, ozenio bivsu zenu Sandija Cenova :D
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#304 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

Jeste, jeste. Isti je vlasnik CineStara i Blitz Film & Video. Ista grupacija, ali bude i dosta tih filmova u CINEPLEXXu u Sarajevu.
Baš sam malo obratio pažnju kad idu titlovi, a zna se desiti i da prije filma u CINEPLEXXu puste onu kao kratku reklamu Blitz Film & Video :lol:
User avatar
basicm
Posts: 10455
Joined: 16/01/2012 21:38

#305 Re: CineStar Sarajevo

Post by basicm »

Bio sam za vikend tamo, ne ciste bas dobro, kokica i umazanih sjedista je bilo mnogo. Cak i na ulazu. Opada nivo, spustamo ga na nas standard.
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#306 Re: CineStar Sarajevo

Post by Better Man »

basicm wrote: 10/05/2022 11:49 Bio sam za vikend tamo, ne ciste bas dobro, kokica i umazanih sjedista je bilo mnogo. Cak i na ulazu. Opada nivo, spustamo ga na nas standard.
Mi smo generalno stoka nekulturna i neodgojena. Kupe Colu ili šta već za piće i kockice i svo smeće ostave na sjedištima i uopće ne paze da ne uprljaju. Jedini način da sačuvaš sjedišta i ostalo je da zabraniš da se može bilo šta unijeti u kini. Znači da nema nikakvog jela i pića. Sjedi i gledaj film. Ako ne možeš gledati film bez kokica i Cole, onda ne moj ni ići u kino.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#307 Re: CineStar Sarajevo

Post by laik1981 »

Puste proslave rodjendana u kojima neodgojena balavurdija demolira salu.. Pohlepa ce im doci glave, ako ne promijene politiku, bar u ovoj sarajevskoj poslovnici..
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1473
Joined: 09/09/2019 10:05

#308 Re: CineStar Sarajevo

Post by Mate_Miso_Kovac »

Better Man wrote: 10/05/2022 12:03 Mi smo generalno stoka nekulturna i neodgojena. Kupe Colu ili šta već za piće i kockice i svo smeće ostave na sjedištima i uopće ne paze da ne uprljaju. Jedini način da sačuvaš sjedišta i ostalo je da zabraniš da se može bilo šta unijeti u kini. Znači da nema nikakvog jela i pića. Sjedi i gledaj film. Ako ne možeš gledati film bez kokica i Cole, onda ne moj ni ići u kino.
Bukvalno se isto tako odnosimo prema kompletnom gradu. Kako i zašto su (novo)gradjani sarajeva tako prljavi, ne znam, ali nazalost jesu. Ako pišaš i bacaš smece po svom rodjenom stubištu, što bi čuvao neko anamo tamo kino, ha jel..
TheRedhead
Posts: 807
Joined: 09/02/2015 18:27

#309 Re: CineStar Sarajevo

Post by TheRedhead »

Mate_Miso_Kovac wrote: 10/05/2022 15:18
Better Man wrote: 10/05/2022 12:03 Mi smo generalno stoka nekulturna i neodgojena. Kupe Colu ili šta već za piće i kockice i svo smeće ostave na sjedištima i uopće ne paze da ne uprljaju. Jedini način da sačuvaš sjedišta i ostalo je da zabraniš da se može bilo šta unijeti u kini. Znači da nema nikakvog jela i pića. Sjedi i gledaj film. Ako ne možeš gledati film bez kokica i Cole, onda ne moj ni ići u kino.
Bukvalno se isto tako odnosimo prema kompletnom gradu. Kako i zašto su (novo)gradjani sarajeva tako prljavi, ne znam, ali nazalost jesu. Ako pišaš i bacaš smece po svom rodjenom stubištu, što bi čuvao neko anamo tamo kino, ha jel..
sale poslije filma su UZAS, 2/3 kupljenih kokica budu na podu po sjedistima, wc je pogan, strasno, kao da se cisti jednom u danu samo ... na onom putu do sala isto kokica svugdje, bas su ljudi stoka.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#310 Re: CineStar Sarajevo

Post by konektovan »

Čuj engleza, on bi zabranio kokice u kinu.... :lol:
Kakav lelemudan...
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#311 Re: CineStar Sarajevo

Post by Better Man »

konektovan wrote: 10/05/2022 20:17 Čuj engleza, on bi zabranio kokice u kinu.... :lol:
Kakav lelemudan...
Pa primitivnoj i nekulturnoj stoki treba zabraniti. Valjda se tada spametuju ili treba postaviti redare s onim biičevima kakve su imali robovlasnici, pa samo onda da stoku nauče pameti
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#312 Re: CineStar Sarajevo

Post by konektovan »

Better Man wrote: 10/05/2022 21:29
konektovan wrote: 10/05/2022 20:17 Čuj engleza, on bi zabranio kokice u kinu.... :lol:
Kakav lelemudan...
Pa primitivnoj i nekulturnoj stoki treba zabraniti. Valjda se tada spametuju ili treba postaviti redare s onim biičevima kakve su imali robovlasnici, pa samo onda da stoku nauče pameti
Pa svugdje u svijetu je tako..gdje ima hrane, ima zarova što bi rekli. Poenta je da cinestar nema dovoljno osoblja koje ce to pospremiti, a ima sve prrduslove za to.
Forumerrer
Posts: 836
Joined: 14/06/2014 17:27

#313 Re: CineStar Sarajevo

Post by Forumerrer »

Vala za one cijene bi trebali tolerisati kokice po podu :lol: :lol: :lol:

A sta je fora sa Cineplexx-om i signalom na mobitelu. Jel namjerno guse gsm signal ili ga stvarno nema dole?
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#314 Re: CineStar Sarajevo

Post by Better Man »

Forumerrer wrote: 10/05/2022 21:56 Vala za one cijene bi trebali tolerisati kokice po podu :lol: :lol: :lol:

A sta je fora sa Cineplexx-om i signalom na mobitelu. Jel namjerno guse gsm signal ili ga stvarno nema dole?
Na spratu u salama ima signala. Nema ga u podzemnim salama. Ne vjerujem da je do njih, jer pred svaku projekciju bude natpis da isključimo mobitele.
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#315 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

Danas išao do CINEPLEXXa, kad zatvorena vrata od kina. Izlazi momak koji tamo radi i govori mi kako su u pitanju tehnički problemi, pa je kino zatvoreno dok se to ne riješi. Kao očekuje se riješenje tehničkih smetnji za pet minuta ili najkasnije za sat vremena, pa ako možete sačekajte.
Ja se fino zahvalim i okrenem se i odem. Nije mi se dalo čekati.
Ovo je drugi put da imaju tehničke probleme kako sam ja išao od početka otvaranja.
Prvi put se desilo na filmu Zlatni dečko, kada su nas pred sami početak filma zamolili da izađemo iz kino sale, jer imaju tehničke probleme.
Kuvet
Posts: 610
Joined: 22/05/2012 11:58

#316 Re: CineStar Sarajevo

Post by Kuvet »

Raja, ima li iko da ima problema sa ovim sajtom od cinestara? Naime, kad zelim da uzmem kartu, tj. dvije, bjesomucno vraca uvijek da kupim kartu. Uopce ne ide na kosaru. Koristim macOS, pokusao i na iphoneu, ne ide. Ugasio cookiese, tj. bili ugaseni, ali nece. Ima li iko rjesenje?
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#317 Re: CineStar Sarajevo

Post by konektovan »

Bio preksinoć u cineplexu....mogu samo reći živio cinestar. Dva sata projekcije, klima ne radi, ventilacija bilo kakva u onoj katakombi od sale 3 nije se osjetila,..
Jeste skuplje, ali je dosta bolje u svakom pogledu u cinestaru. Od stolica, a tkodjer slika, zvuk, neuporedivo zaista.
User avatar
chakany
Posts: 2918
Joined: 05/09/2010 14:05

#318 Re: CineStar Sarajevo

Post by chakany »

Tokom akcije koja je trajala četiri dana od četvrtka do nedjelje, nagledao sam se mnogih filmova. Tačnije njih pet, čak sam i Praznik rada pogledao.
Hajde fino je kad imaju ove akcije, isplati se pogledati filmove.
Na projekciji Don't worry Darling u CineStaru popunjena bila sala od prvog do posljednjeg mjesta. Ne pamtim kad sam vidio onolike publike u kinu :lol: .
Što ti je kad je akcija, svi lete u kina :lol:
elk
Posts: 2793
Joined: 14/08/2006 12:03

#319 Re: CineStar Sarajevo

Post by elk »

A cinema city, hoce li se to ikad vise otvoriti ili kako?
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#320 Re: CineStar Sarajevo

Post by konektovan »

elk wrote: 18/10/2022 23:28 A cinema city, hoce li se to ikad vise otvoriti ili kako?
Niko još ništa ne zna...navodno je penny kupio prostor.
Meni izuzetno drago kino, i baš bi bila šteta da onaj prostor propadne i da od njega naprave kakav market.. :-)
elk
Posts: 2793
Joined: 14/08/2006 12:03

#321 Re: CineStar Sarajevo

Post by elk »

E cuj peni kupio...hvala na odgovoru. Bezveze ga zatvorise, fino radio....
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#322 Re: CineStar Sarajevo

Post by konektovan »

elk wrote: 18/10/2022 23:43 E cuj peni kupio...hvala na odgovoru. Bezveze ga zatvorise, fino radio....
Korona ga je zatvorila....znaš da su bile one mjere na snazi par mjeseci, a čuo sam i da su prethodni vlasnici imali nema dugovanja..
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#323 Re: CineStar Sarajevo

Post by bitanga_sa_otesa »

chakany wrote: 18/10/2022 22:33
Na projekciji Don't worry Darling u CineStaru popunjena bila sala od prvog do posljednjeg mjesta. Ne pamtim kad sam vidio onolike publike u kinu :lol: .
Što ti je kad je akcija, svi lete u kina :lol:
ja kad sam bio nije bilo 12 ljudi :-D
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#324 Re: CineStar Sarajevo

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 18/10/2022 23:40
elk wrote: 18/10/2022 23:28 A cinema city, hoce li se to ikad vise otvoriti ili kako?
Niko još ništa ne zna...navodno je penny kupio prostor.
Meni izuzetno drago kino, i baš bi bila šteta da onaj prostor propadne i da od njega naprave kakav market.. :-)
Prodaju opremu.

Oprema za 5 kino sala Cinema (250.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48591518/308167
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#325 Re: CineStar Sarajevo

Post by hopi »

Ta oprema se prodaje ima godina dvije.
Post Reply