Dostava hrane u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#1226 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

redhat wrote: 11/01/2022 11:26
nepass1 wrote: 11/01/2022 11:08
Malo se ovdje ide iz krajnosti u krajnost. Ev meni drug ide u pino redovno, on plata 4k zena mozda milju ima. Buraz mi bio na vlasicu kaze za 24h 400KM potrosio. Meni bi u oba slucaja srce stalo. Sa druge strane ja bacio 3k na tv i ps5 a buraz mi gleda neki sklj tv iz 2012g i ne pada mu na pamet dati 500KM za tv. Skup mu ps4 polovan od 300KM. Svak neke svoje cejfove ima. Ja prije mozda cetiri g u revoluciji pojedem biftek pizzu, oko 15KM bila, dan danas spomenem kako sam se zajebao. Buraz mi vozi auto od 5k ja kupio novo iz salona. On ode godisnje bar tri puta na more, ja na vikendici go provedem. Svak svoje cejfove ima. Mene taj pino nikad vidjeti nece, nmg kafu platiti 3,5KM ni jednom godisnje.
Slažem se apsolutno. Teško je sa balkancima o bilo čemu pričati jer su isključiva kategorija. Moje i moje i samo sam ja u pravu i svi koji ne misle ko ja su levati i budale. Neko pare trosi samo na putovanja a neko je izrazito štedljiv ali ispusi dnevno dvije kutije cigara svaki dan - ćeif i jedno i drugo.
U osnovi dabogda svi bili levati kojima nije problem dati 50KM za hamburger pa nek neko kupi taj hamburger a nek neko potroši na knjigu na pozorište ili na PS4 igrice - sasvim je nebitno.
I treba siru sliku gledati, ima tu raje koja sa petakom ode i pije kafu od 3,5KM, ima raje koja ne osjeti kafu i ustipke za cvaju jer ima previse cvaja u novcaniku, ima ljudi kao ja odu, zajebu se, plate i nikad vise ne provire tu.
Ono evo npr znam covjeka koji ima oko 70g, svake sedmice, ali svake sedmice, sjede u auto, predje 100km, sjede sa ljudima u kafanu, popije, plati sebi hotel i prespava, sutra se vrati kuci. Jebi ga, moze, cejf mu to po stare dane, ima pare.
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#1227 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

_Reds_ wrote: 11/01/2022 11:42
Dosadno mii wrote: 11/01/2022 11:40 Ne znam kolike god da su plate
Ali platiti bezveznu pilecu maslenicu 17 km u pini je glupost
Upravo to. Stvar je da li nešto vrijedi tih para, a ne koliko košta. U tom slučaju naravno da ne vrijedi tih para.
To je subjektivno, da se razumijemo meni ne vrijedi, nekom vrijedi. Meni jadran ne vrijedi 1,5-2k da dam na hotel, egipat mi vrijedi 3k. Nema tih pantola koje meni vrijede 50KM, jos ih nisam vidio a svaki mjesec na ps bacim 30-50KM. Sisanje placam 6KM uvjek ostavim cenera, da sutra poskupi na 12KM trazio bih drugo mjesto. Neko se opet sisa 2x mjesecno za po 15KM.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#1228 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by redhat »

nepass1 wrote: 11/01/2022 12:25
redhat wrote: 11/01/2022 11:26

Slažem se apsolutno. Teško je sa balkancima o bilo čemu pričati jer su isključiva kategorija. Moje i moje i samo sam ja u pravu i svi koji ne misle ko ja su levati i budale. Neko pare trosi samo na putovanja a neko je izrazito štedljiv ali ispusi dnevno dvije kutije cigara svaki dan - ćeif i jedno i drugo.
U osnovi dabogda svi bili levati kojima nije problem dati 50KM za hamburger pa nek neko kupi taj hamburger a nek neko potroši na knjigu na pozorište ili na PS4 igrice - sasvim je nebitno.
I treba siru sliku gledati, ima tu raje koja sa petakom ode i pije kafu od 3,5KM, ima raje koja ne osjeti kafu i ustipke za cvaju jer ima previse cvaja u novcaniku, ima ljudi kao ja odu, zajebu se, plate i nikad vise ne provire tu.
Ono evo npr znam covjeka koji ima oko 70g, svake sedmice, ali svake sedmice, sjede u auto, predje 100km, sjede sa ljudima u kafanu, popije, plati sebi hotel i prespava, sutra se vrati kuci. Jebi ga, moze, cejf mu to po stare dane, ima pare.
Svaki ćeif je legitiman i opravdan dok god ne ide na teret drugih i naravno dok ti nije ćeif da drugima kvariš ćeif.
Nevezano za tebe ali inače ovde ljudi koji su vrlo malo od života vidjeli rado će krenuti i komentarisati navike i ćeif o kojem nisu ni čitali a ne da su ga doživjeli - to je odlika primitivne sredine i to treba prihvatiti tako.
Ljudi otvore temu o restoranima i u prvih deset postova se javi lik da je pita učkuruša najbolje jelo na svijetu i da je sve ostalo pre*eravanje.
Njemu jeste jer drugo vidio nije i taj njegov komentar govori više o njemu i njegovim životnim iskustvima nego o bilo čemu.
Sve to ima svoje i svaki ćeif i luksuz imaju smisao ako za tebe ili mene ne - za nekoga svakako da.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1229 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by liaar »

To isto kao što ja svaki mjesec odvojim 20-50 KM za igricu na mobitelu koju igram. Strategija, igrica klasični p2w, što više trošiš, bolji i jači si. Jbg ja odvojim koliko me neće zabolit, a trudim se da pratim u korak sa ostalim igračima iz cijelog svijeta. I onda mi neko dođe i kaže da sam budala što to tako odvojim za svoj ćejf, a taj isti troši svako 2-3 dana po 6 KM na Marlboro.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#1230 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by avijon »

liaar wrote: 11/01/2022 12:45 To isto kao što ja svaki mjesec odvojim 20-50 KM za igricu na mobitelu koju igram. Strategija, igrica klasični p2w, što više trošiš, bolji i jači si. Jbg ja odvojim koliko me neće zabolit, a trudim se da pratim u korak sa ostalim igračima iz cijelog svijeta. I onda mi neko dođe i kaže da sam budala što to tako odvojim za svoj ćejf, a taj isti troši svako 2-3 dana po 6 KM na Marlboro.
Eeee al cigara i piva je tradicija :lol:

Ljudi su bolesni, vidi se i po ovoj temi, svako misli njegovo mišljenje jedino ispravno i nema druge i drugacijih, odma su glupi itd.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1231 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by liaar »

avijon wrote: 11/01/2022 12:49
liaar wrote: 11/01/2022 12:45 To isto kao što ja svaki mjesec odvojim 20-50 KM za igricu na mobitelu koju igram. Strategija, igrica klasični p2w, što više trošiš, bolji i jači si. Jbg ja odvojim koliko me neće zabolit, a trudim se da pratim u korak sa ostalim igračima iz cijelog svijeta. I onda mi neko dođe i kaže da sam budala što to tako odvojim za svoj ćejf, a taj isti troši svako 2-3 dana po 6 KM na Marlboro.
Eeee al cigara i piva je tradicija :lol:

Ljudi su bolesni, vidi se i po ovoj temi, svako misli njegovo mišljenje jedino ispravno i nema druge i drugacijih, odma su glupi itd.
Ma ja, cigara se mora ispušiti :D
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#1232 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by BiBi911 »

liaar wrote: 11/01/2022 12:45 To isto kao što ja svaki mjesec odvojim 20-50 KM za igricu na mobitelu koju igram. Strategija, igrica klasični p2w, što više trošiš, bolji i jači si. Jbg ja odvojim koliko me neće zabolit, a trudim se da pratim u korak sa ostalim igračima iz cijelog svijeta. I onda mi neko dođe i kaže da sam budala što to tako odvojim za svoj ćejf, a taj isti troši svako 2-3 dana po 6 KM na Marlboro.


Koju igricu igras
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40349
Joined: 29/06/2011 23:39

#1233 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Onaj ko plati hamburger, komad peciva i sto grama mljevenog mesa, 15 ili 50 maraka, jeste retard.

Ne zbog cijene hamburgera.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1234 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Dr Kova »

Userete svaku temu. Tema je dostava hrane u Sarajevu, šta vas boli kurac koliko ko plaća hamburger, opraste.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1235 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by liaar »

BiBi911 wrote: 11/01/2022 12:56
liaar wrote: 11/01/2022 12:45 To isto kao što ja svaki mjesec odvojim 20-50 KM za igricu na mobitelu koju igram. Strategija, igrica klasični p2w, što više trošiš, bolji i jači si. Jbg ja odvojim koliko me neće zabolit, a trudim se da pratim u korak sa ostalim igračima iz cijelog svijeta. I onda mi neko dođe i kaže da sam budala što to tako odvojim za svoj ćejf, a taj isti troši svako 2-3 dana po 6 KM na Marlboro.


Koju igricu igras
Rise of kingdoms, ali da ne zachatavamo temu sa ovim.

Evo opet dole isto, on misli da ne treba platiti hamburger 15 ili 50 KM, i samim tim je uvjeren da svi moraju isto misliti.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40349
Joined: 29/06/2011 23:39

#1236 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Naravno da mislim, ako ti ja upakujem komadic mesa u okruglu kiflu sve zajedno me kosta tri markice, a tebi naplatim 50, ti si retard sto si to kupio.

Nekad davno konobari su prodavali vodu sa kriskom limuna pod imenom Top Gun, naplacivali ime "koktela". Dok je ovaca, bice i vune.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1237 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by liaar »

kao što navedoše ovdje jučer čini mi se, kola 2 L u prodavnici je koliko ? 2.40 - 2.50

Kola 0.25l-0.33l u kafićima je 3 KM minimalno u cijelom gradu, pa se opet pije.

Svaka roba ima svoga kupca, i preseravanje je za taj hamburger od 50KM, u Sarajevu barem ne postoji tako skup hamburger.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1238 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by soha96 »

---
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1239 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Logovan »

namiami wrote: 11/01/2022 14:42 Možda je do mene, ali imaš hambaš za 3KM ili 20KM, biraj. Imaš maslanicu od 5KM imaš od 15KM, biraj. Šta je problem?
Pa problem je što može da se bira, daj neka postoji samo ono što je jeftinije. :D
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#1240 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by mirsek »

liaar wrote: 11/01/2022 13:23 Rise of kingdoms, ali da ne zachatavamo temu sa ovim.
Uh ja sam to intenzivno igrao do prije godinu dana, nisam nista placao al se nakupilo komandanata i resursa, svega se imalo samo je falilo zlatnih statua :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1241 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by moonca »

wrote: 11/01/2022 14:42 Možda je do mene, ali imaš hambaš za 3KM ili 20KM, biraj. Imaš maslanicu od 5KM imaš od 15KM, biraj. Šta je problem?
Problem je . predrasuda. neki smatraju,...ako kokos ima dvije nogice. da ne vrijedi, kao hajvan od 4 nogice.. itd .. kao i odgoj/ kvalitet istih.... sto odredjuje cijenu.. Priprema jela od piletine zahtjeva isto ili cak vishe vremena od pripreme govedine .itd..
Ne postoji ekskluzivni restoran. da nudi -skupa /kvalitna jela i jeftina pravljena od ' otpadaka' .. na menu ---
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19134
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#1242 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by teskeredzic_22 »

Logovan wrote: 11/01/2022 14:58
Pa problem je što može da se bira, daj neka postoji samo ono što je jeftinije. :D
Pravo izbora je svetinja.

Djedovi i nane/nene/bake većine današnjih forumaša (ne samo učesnika rasprave na temi nego cijelog foruma) su se tek u svojim ranim dvadesetim ili tridesetim upoznali i počeli živjeti život dostojan čovjeka s osnovnim civilizacijskim standardima (vlastiti stan , kuća , tekuća voda u kuhinji i kupatilu , struja , telefon ', poneki je boga mi i vozio auto) a dotada su sa svojim očevima i djedovima živjeli po klijetkama , krletkama , kolibama od blata , čerpića ili drveta po različitim dijelovima ove divne zemlje s jednim parom opanaka u sezoni i verigama na sredini kuće (čast izuzecima svakako i karikiram malo svakako).

Očevi i majke većine današnjih forumaša su u ratu jeli bukvalno travu da bi opstali , odbranili sebe , svoju djecu , kuće , ulice , gradove i sve što imamo danas ma kako ono nakaradno danas bilo.
Odbranili su svoju zemlju i živote. I ovo pravo izbora.

Dakle jeli su travu i preživjeli su.

Tema je počela biti pravo provokativna kad se neko sa pravom izbora "ibreti" otkud dostava na vratima ono kad na aplikaciji piše da će doći tek za 20 minuta.
Ono sjebo si ga , djeca će sjebati nešto otvoriti vrata.
Ali hajde , to je na kraju krajeva stvar nečije interne organizacije ali šta bi bilo kad bi ne daj Bože pukla cijev , nestala struja dva dana , Hrvatska blokirala granice ka nama, kojoj aplikaciji bi se onda žalili ?
Ali hajde.

Ako neko naruči (po svom izboru) hamburger od 9 KM U DANAŠNJIM ŽIVOTNIM USLOVIMA u Sarajevu i BiH i na to doda 3.5 KM (po svom izboru) za dostavu (a najbitnije šta je on za te pare "dobio" i radi li aplikacija dostave) pritom živi u najvećem i najurbanijem u gradu u državi gdje je sve dostupno za manje od 10 minuta, i to javno iznese u skladu sa forumskim standardima a OČEKUJE SAMO POHVALE zbog tog gesta i preporuke nekih drugih cjenovno jednakih hamburgera , a ne očekuje i kritike i negodovanja (svako pravo izbora je podložno i pohvali i kritici) onda itekako nije svjestan gdje živi i onih 70.000 ljudi koji su 2021 napustili ovu zemlju su nažalost sasvim upravu.


Ne komentarišem više :run:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1243 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by soha96 »

teskeredzic_22 wrote: 11/01/2022 19:12
Logovan wrote: 11/01/2022 14:58
Pa problem je što može da se bira, daj neka postoji samo ono što je jeftinije. :D
Ako neko naruči (po svom izboru) hamburger od 9 KM U DANAŠNJIM ŽIVOTNIM USLOVIMA u Sarajevu i BiH i na to doda 3.5 KM (po svom izboru) za dostavu (a najbitnije šta je on za te pare "dobio" i radi li aplikacija dostave) i to javno iznese u skladu sa forumskim standardima a OČEKUJE SAMO POHVALE zbog tog gesta i preporuke nekih drugih cjenovno jednakih hamburgera , a ne očekuje i kritike i negodovanja (svako pravo izbora je podložno i pohvali i kritici) onda itekako nije svjestan gdje živi i onih 70.000 ljudi koji su 2021 napustili ovu zemlju su nažalost sasvim upravu.
POST DECENIJE :bih: :lol:

Trebaju kritike i negodovanja biti normalna ako neko naruci hamburger od 9 maraka i plati 3.5 marke dostavu :izet: :izet:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1244 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by moonca »

Zasto se potenciraju brojevi. koliko je naroda napustilo zemlju.(kao nesto je loshe, otjerani su) . a ne iznose podaci -koliko naroda se vracha..... .
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1245 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by soha96 »

moonca wrote: 11/01/2022 19:28 Zasto se potenciraju brojevi. koliko je naroda napustilo zemlju.(kao nesto je loshe, otjerani su) . a ne iznose podaci -koliko naroda se vracha..... .
Eno sve redovi na granicama, otvaraju se nove skole da mogu djeca ici :lol: :lol:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#1246 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by MehmedPasaMoric »

moonca wrote: 11/01/2022 15:37
wrote: 11/01/2022 14:42 Možda je do mene, ali imaš hambaš za 3KM ili 20KM, biraj. Imaš maslanicu od 5KM imaš od 15KM, biraj. Šta je problem?
Problem je . predrasuda. neki smatraju,...ako kokos ima dvije nogice. da ne vrijedi, kao hajvan od 4 nogice.. itd .. kao i odgoj/ kvalitet istih.... sto odredjuje cijenu.. Priprema jela od piletine zahtjeva isto ili cak vishe vremena od pripreme govedine .itd..
Ne postoji ekskluzivni restoran. da nudi -skupa /kvalitna jela i jeftina pravljena od ' otpadaka' .. na menu ---
Vrijeme pripreme jela je tu najmanje bitno... Proizvodnja tone piletine je 100 puta jeftinija od proizvodnje 100 kila janjetine, sto zbog cijena prehrane, sto zbog kolicine vremena koliko je potrebno da jedu tu prehranu prije nego postanu meso, sto zbog vremena koje je farmer ulozio u othranjivanje te zivotinje, sto zbog stotinu drugih faktora. Porediti uzgoj ptica sa uzgojem sisara je u najmanju ruku smijesno. Normalno da ce biti skuplja kila mesa zivotinje u koju si ulozio 100 maraka hrane i 100 radnih sati od kile mesa zivotinje u koju si ulozio 3 marke hrane i 20 radnih minuta vremena
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1247 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by moonca »

MehmedPasaMoric wrote: 11/01/2022 19:52
moonca wrote: 11/01/2022 15:37

Problem je . predrasuda. neki smatraju,...ako kokos ima dvije nogice. da ne vrijedi, kao hajvan od 4 nogice.. itd .. kao i odgoj/ kvalitet istih.... sto odredjuje cijenu.. Priprema jela od piletine zahtjeva isto ili cak vishe vremena od pripreme govedine .itd..
Ne postoji ekskluzivni restoran. da nudi -skupa /kvalitna jela i jeftina pravljena od ' otpadaka' .. na menu ---
Vrijeme pripreme jela je tu najmanje bitno... Proizvodnja tone piletine je 100 puta jeftinija od proizvodnje 100 kila janjetine, sto zbog cijena prehrane, sto zbog kolicine vremena koliko je potrebno da jedu tu prehranu prije nego postanu meso, sto zbog vremena koje je farmer ulozio u othranjivanje te zivotinje, sto zbog stotinu drugih faktora. Porediti uzgoj ptica sa uzgojem sisara je u najmanju ruku smijesno. Normalno da ce biti skuplja kila mesa zivotinje u koju si ulozio 100 maraka hrane i 100 radnih sati od kile mesa zivotinje u koju si ulozio 3 marke hrane i 20 radnih minuta vremena
Moze i piletina biti skuplja u uzgoju. kao i cijene jaja od istih..... tkz ogranske. pa bez hormona, pa... itd...ali u eksluzivnim restoranima. cijena jela.. na tanjiru..... govedine i piletine je mala... utroseno vrijeme za pripremu jela se vrednuje....
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1248 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

namiami wrote: 11/01/2022 14:42
dječak sa šibicama wrote: 11/01/2022 13:25 Naravno da mislim, ako ti ja upakujem komadic mesa u okruglu kiflu sve zajedno me kosta tri markice, a tebi naplatim 50, ti si retard sto si to kupio.
Ja zaradio, ja kupio :) Posjeti neki ekskluzivan restoran, pa se pozali što dobiješ frtalj porcije za ogromnu cijenu. Sve dok onaj plaća svjesno, to je sasvim ok.

Kada bi tako postavili stvari, svi bi bili budale što kafu plaćaju 2KM, piće 3-4KM. Zamisli koliko budala ima što plate 3D kino 15KM, a mogu običnu projekciju 7KM. Ćafirski 3D zavladao...

Možda je do mene, ali imaš hambaš za 3KM ili 20KM, biraj. Imaš maslanicu od 5KM imaš od 15KM, biraj. Šta je problem?
Nije 15 nego 17. :lol:

Kontam ja hamburger moze biti dobro meso moze biti losije cijena moze da varira

Al bezvezna maslenica, ustipci to ne kontam
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10470
Joined: 27/04/2021 22:52

#1249 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by tramvajtrojka »

Image

jbt nisam znao da me ova kafa cini forumskom burzoazijom jer svaki dan pijem kafu od cetiri marke :lol: :lol:

Image

a ovo me pravi bil gejcom jer je preko cenera :lol: :lol:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1250 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by soha96 »

tramvajtrojka wrote: 11/01/2022 20:44 Image

jbt nisam znao da me ova kafa cini forumskom burzoazijom jer svaki dan pijem kafu od cetiri marke :lol: :lol:

Image

a ovo me pravi bil gejcom jer je preko cenera :lol: :lol:
Po definiciji ovog foruma, ovo sto si izabrao je tvoj slobodni izbor i kao takav podlijeze ne samo pohvali i savjetu gdje jos mozes naci ovako izvrsne zakuske i pica, vec i KRITICI jer odakle tebi pravo da platis cenera nesto a da te neko ne iskritikuje. Ipak zivimo u BiH gdje je standard nizak a ti se bahatis! :mrgreen: :bih:
Post Reply