Dostava hrane u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#926 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

E da samo da te podsjetim. Sjecas se e-kupona i prevara sa istim kada firma nije htjel da vrati ni pare od svoje provizije? Pa ista ekipa isti recepti.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#927 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by un1ted »

Jaran te fura. Nema nikakvo pravilo sat vremena. Otkazao sam dosta dostava, što povrat na karticu, što kredit
Bila je dovoljna bukvalno jedna poruka putem maila.
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#928 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by bob_1921 »

un1ted wrote: 01/11/2021 15:59
Radar71 wrote: 01/11/2021 15:39 duffy_duck
Onda se ispričavam. I dalje stojim da je skoro pa nemoguce da platis za hranu, a oni ti je bilo koja dostavljacka sluzba ne dostavi i ne vrati novac. Da nije drugar presutio da je otkazao naruzbu nakon sto je restoran počeo praviti? :D
al bas ljudi reaguju ako ostavis ocjenu manje il na dostavu il na kvalitet pa ponude kredit i slicno za slijedecu narudjbu al reaguju .... a izgleda da im je inspekcija uletila vezano za ugovore o djelu :-D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#929 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

un1ted wrote: 02/11/2021 21:03 Jaran te fura. Nema nikakvo pravilo sat vremena. Otkazao sam dosta dostava, što povrat na karticu, što kredit
Bila je dovoljna bukvalno jedna poruka putem maila.
Znaci bilo. Desilo se. Vjerovali ili ne, niko vas ne tjera.
Savjet- nikada, ali nikada ne placajte karticno. I to je to
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#930 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by radijator »

DaffyDuck wrote: 02/11/2021 21:03 E da samo da te podsjetim. Sjecas se e-kupona i prevara sa istim kada firma nije htjel da vrati ni pare od svoje provizije? Pa ista ekipa isti recepti.
Do sad sam ti bio i povjerovao, dok nisi ovo napisao. Ne znam sta je tvoj interes pa ovako lazes, da ne radis mozda za Glovo? Ja sam bio jedan od tih koji je imao uplaceno ljetovanje, koje je bukvalno na dan putovanja otkazano. Ekupon je svakom klijentu vratio puni iznos, a u razgovoru sa njihovom uposlenicom sam saznao da su popusili preko 100k maraka na tom aranzmanu. Prevarila ih je sve bila agencija koja je to sve trebala i da organizuje.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#931 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

perfect_guy wrote: 10/01/2018 21:55
hzsa22 wrote:Da malo ozivim ovu temu i pozovem sve one koji su uplatiti aranzman ili znaju nekoga ko je uplatio preko ekupona za Kipar i Antaliju u saradnji sa Joytrip holidays agencijom da mi se obrate porukom zbog pokretanja kolektivne tuzbe.

Najmanje 80 ljudi iz BIH je osteceno. Ekupon se pere da su oni samo posrednici pa vidjeti cemo sta sud kaze.
možemo biti u kontaktu oko ovoga
@radijator mislis nakon ozbiljnih prijetnji tuzbom? :wink:
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#932 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by radijator »

DaffyDuck wrote: 02/11/2021 22:15
perfect_guy wrote: 10/01/2018 21:55
možemo biti u kontaktu oko ovoga
@radijator mislis nakon ozbiljnih prijetnji tuzbom? :wink:
Kakve bolan tuzbe, nije ti ovo Amerika...
Ljudi su ispali maksimalno korektni, iz svog su nam dzepa vratili pare.
Ja ni tada nisam bio bijesan na njih vec na tu agenciju, koja je uzela pare i nestala.
Jedini gubitnik u cijeloj prici je bio ekupon, i ti sad ovdje pokusavas i nakon svega toga da ih blatis.
I dalje se pitam koji je tvoj interes.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#933 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

Ocito da ti imas interes pa agresivno napadas i imas potrebu da ih "branis". Ja tebi ne rekoh da lazes.
I znam dobro sta je bilo tada, koliko dugo su se pravili ludi, to sto su NA KRAJU, pod pritiskom, vratili novac, ne cini ih svecima. Njihova firma prodavala aranzmane, njihova odgovornost.
I te tvoje price, ostali kratki za 100k, bajke pricaj nekom drugom, ne meni. Vazi?
Boli me neka stvar i za Glovo, i Korpu i Ceger, a da ce te svaki prevariti ako mu das sansu, hoce. Na kraju krajeva varaju i drzavu od kako su krenuli raditi. Ili ces mi reci da i to lazem?
Ili mozda treba slati opomene advokatom i prijetnje tuzbom za 30ak KM da bi se tebi na forumu dokazala istina.
Hajd vozdra.
suspect_zero
Posts: 25761
Joined: 11/10/2008 21:45

#934 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by suspect_zero »

Šta je bilo na kraju sa ekuponom?
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#935 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by radijator »

DaffyDuck wrote: 02/11/2021 22:45 Ocito da ti imas interes pa agresivno napadas i imas potrebu da ih "branis". Ja tebi ne rekoh da lazes.
I znam dobro sta je bilo tada, koliko dugo su se pravili ludi, to sto su NA KRAJU, pod pritiskom, vratili novac, ne cini ih svecima. Njihova firma prodavala aranzmane, njihova odgovornost.
I te tvoje price, ostali kratki za 100k, bajke pricaj nekom drugom, ne meni. Vazi?
Boli me neka stvar i za Glovo, i Korpu i Ceger, a da ce te svaki prevariti ako mu das sansu, hoce. Na kraju krajeva varaju i drzavu od kako su krenuli raditi. Ili ces mi reci da i to lazem?
Ili mozda treba slati opomene advokatom i prijetnje tuzbom za 30ak KM da bi se tebi na forumu dokazala istina.
Hajd vozdra.
Znaci, ljudi su mi vracali pare kad sam im govorio da su cevapi bili prepeceni, a ti si me ovdje zamalo ubijedio da su ti uzeli 30 KM i nisu nista isporucili ?!
Hvala tebi sto si me podsjetio na ambijent u kojem zivimo.
Grozota
Posts: 1
Joined: 19/03/2018 15:13

#936 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by Grozota »

DaffyDuck wrote: 02/11/2021 20:46
Raigor Stonehoof wrote: 01/11/2021 16:10

Ma nemoguce 100%. Pa nije kriminal majku mu.
Jedino da je jaran glup pa nije nazvao podrsku nikako. Ili ovo sto kazes, da je kasno otkazao.
Ja sam takav slucaj sa Glovom imao, prikazujue kurira u buregdzinici sjedi 40 minuta, kaze ceka da se napravi burek. Pa nisam tartufe u buregdzinici narucio jebemu kolje.

A kisa bila, smijem se kladit da su poslali lika s biciklom koji je tu zasjeo i cekao da prodje.

Nazvao da otkazem, kaze ne moze, poceli su pripremati bla bla, sta reko nece moc prodat burek u buregdzinici :lol: kao morat ce mi naplatit, govorim joj bas bih volio da vidim kako :D kes bio, i otad samo kesom placam, a glovu sam izbrisao
Jok eto, laz. :roll:
A nije kriminal, nikako. Jedino Ceger nesto glumi sa pisanin fiskalnim racunom za dostavu. Ostali doooobro love u mutnom.

Bilo je karticno placanje spomenute narudzbe, covjek narucio i cekao narudzbu da krene na put, nisu htjeli da otkazu narudzbu zbog "pravila sat vremena" ?! Posvadjali se preko telefona, narudzba stajala u app dok nije kurir podigao, nakon toga nestala, izbrisana. Rekli otvoreno da nece vratiti novac.
I da, kriminal je i da nemas pravila javno istaknuta nigdje. Pa svaku put kad se zalis imaju nova "jocker" pravila koja njima odgovaraju u datom momentu.
A reklamirali su se dostavom do 30 minuta.

Evo, i meni prije koji dan, narudzba prihvacena i u pripremi, 50 minuta poslije jos nema kurira. Na poruku podrsci nije bilo odgovora.
hahahahahaha ovo je najveca laz do sada na temi.

Korpa ako ima ista dobro onda je to podrska, ljudi te zovu ako ostavis negativnu ocjenu za restoran ili za kurira i vrse razno-razne povrate na korpa racun.

Reci ti slobodno jaranu da laze ali sve su prilike da si sam ovo izmislio, a pogotovo ovo "pravilo sat vremena" koje bas moras u svojoj glavi da isceniras da bi zvucao uvjetljivije :lol:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#937 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by DaffyDuck »

drago mi je da je svrha tvog jedinog posta na forumu da meni kazes da lazem. Nadam se da ti je zivot dobio smisao :jbt:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#938 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by un1ted »

Grozota wrote: 03/11/2021 04:18 Korpa ako ima ista dobro onda je to podrska, ljudi te zovu ako ostavis negativnu ocjenu za restoran ili za kurira i vrse razno-razne povrate na korpa racun.

Reci ti slobodno jaranu da laze ali sve su prilike da si sam ovo izmislio, a pogotovo ovo "pravilo sat vremena" koje bas moras u svojoj glavi da isceniras da bi zvucao uvjetljivije
Ne znam zasto se pisu gluposti na ovoj temi. Je li to jedna vrsta marketinga? Ne mislim na tebe, vec na ovog patka :) Pa sada evo mozes "okrenuti" broj korpe i pitati za pravilo "sat vremena" i skontati da je ovaj patak furač. Još kad frajer spomeni treću firmu, sjebao sam se u zivot :lol: ispravlja i ne vjeruje nekome ko je bio "direktan sudionik" :D :sax:

Nego ima li neko preporuciti kakvu dobru pizzu, hrskavu i da ne stigne potparena :D Ceger je na pocetku imao one alu folije, boze koji je to promasaj, pizza dodje u vodi :D
ljubijankic
Posts: 1326
Joined: 20/11/2011 21:38

#939 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by ljubijankic »

Grozota wrote: 03/11/2021 04:18
DaffyDuck wrote: 02/11/2021 20:46
Jok eto, laz. :roll:
A nije kriminal, nikako. Jedino Ceger nesto glumi sa pisanin fiskalnim racunom za dostavu. Ostali doooobro love u mutnom.

Bilo je karticno placanje spomenute narudzbe, covjek narucio i cekao narudzbu da krene na put, nisu htjeli da otkazu narudzbu zbog "pravila sat vremena" ?! Posvadjali se preko telefona, narudzba stajala u app dok nije kurir podigao, nakon toga nestala, izbrisana. Rekli otvoreno da nece vratiti novac.
I da, kriminal je i da nemas pravila javno istaknuta nigdje. Pa svaku put kad se zalis imaju nova "jocker" pravila koja njima odgovaraju u datom momentu.
A reklamirali su se dostavom do 30 minuta.

Evo, i meni prije koji dan, narudzba prihvacena i u pripremi, 50 minuta poslije jos nema kurira. Na poruku podrsci nije bilo odgovora.
hahahahahaha ovo je najveca laz do sada na temi.

Korpa ako ima ista dobro onda je to podrska, ljudi te zovu ako ostavis negativnu ocjenu za restoran ili za kurira i vrse razno-razne povrate na korpa racun.

Reci ti slobodno jaranu da laze ali sve su prilike da si sam ovo izmislio, a pogotovo ovo "pravilo sat vremena" koje bas moras u svojoj glavi da isceniras da bi zvucao uvjetljivije :lol:
Laž. Čista laž. Korpina podrška je očajna. Vec pisao ovdje da sam narucio iftar za vrijeme ramazana, debili reklamiraju da se iftari narucu preko dana zbog ogranicenih porcija, a da se dostava vrsi 2 sata prije iftara, a mene debil zove u 3 sata kaze ja sam pred vratima. Reko neka tebe ljudino i ja sam na poslu, nazvao podrsku kazu vi morate platiti to sto ste narucili. Logicno da mi i dan danas na racunu stoji -29km koje svakako ne planiram dati jer su glupi ko muski polni organ.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#940 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by un1ted »

ljubijankic wrote: 03/11/2021 10:19 Laž. Čista laž. Korpina podrška je očajna
Moje iskustvo je suprotno, to mi je najbitnije kada restoran zajebaje. Imao sam odlično iskustvo sa podrškom. Mozda je do mene, mozda nemam ogromne zahtjeve.

Ovdje se razmece laz, istina, sta vec ne, a da te upitam, gdje na korpi ima opcija zakazivanja naruzbi? Narucivao sam i ja iftar, ljudi su naveli da se naruči 1-1.30h ranije zbog ogromne guzve. Na pitanje, mogu li zakazati narudzbu ujutro, odgovor je bio negativan. Jbga, ne snimam pozive pa ti ne mogu "dokazati" :D

I ne mogu da vjerujem da jedna osoba u istom postu koristi riječi debil, polni organ i iftar. Tuga.
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#941 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

Ja sam pisao ovde za pogresno dostavljenu granu. Korpina podrska me preusmjerila na montanu da se sa njima natezem i da mi oni dostave novu hranu
ljubijankic
Posts: 1326
Joined: 20/11/2011 21:38

#942 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by ljubijankic »

un1ted wrote: 03/11/2021 10:25
ljubijankic wrote: 03/11/2021 10:19 Laž. Čista laž. Korpina podrška je očajna
Moje iskustvo je suprotno, to mi je najbitnije kada restoran zajebaje. Imao sam odlično iskustvo sa podrškom. Mozda je do mene, mozda nemam ogromne zahtjeve.

Ovdje se razmece laz, istina, sta vec ne, a da te upitam, gdje na korpi ima opcija zakazivanja naruzbi? Narucivao sam i ja iftar, ljudi su naveli da se naruči 1-1.30h ranije zbog ogromne guzve. Na pitanje, mogu li zakazati narudzbu ujutro, odgovor je bio negativan. Jbga, ne snimam pozive pa ti ne mogu "dokazati" :D

I ne mogu da vjerujem da jedna osoba u istom postu koristi riječi debil, polni organ i iftar. Tuga.
Ako mi ne bude mrsko naci cu ti ja slike, koje sam i njima slao, gdje pise sve vezano za narudžbe, kada se narucuje i kada se dostavlja. Sa donesi nikad nisam problema, a svaki put kada zakasne davali su 5 ili 8km bonusa, sa golovom isto nemam problema, sve na vrijeme i sve toplo dodje, jos nikad zakasnili nisu, tako da mi je korpa apsolutno suvišna.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#943 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by un1ted »

Nikad donesi nije davao KM za kašnjenje narudzbe. Barem ne meni a bio sam najveći level i imao bruku onih poJena.

Meni je zao sto nema donesi, sto vise kvalitetnih igrača, to bolje. Pisem svoje iskustvo kao i na drugim temmama, a zasmetalo mi je to za iftar, prvo zbog tvog načina pisanja, a onda jer znam da sam i ja imao goste i šta sam radio.

Kako god, mene interesuje hrskava pizza, a pisem iskustvoako bude problema :D bez navijanja :bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#944 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Koliko je realno da korpa svakome ko se pozali na prepecene cevape, vrati pare.

Sa takvom politikom, kod nas bi bankrotirali drugi mjesec. Nasi ljudi bi se zalili na sve i svasta.
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#945 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

dječak sa šibicama wrote: 03/11/2021 11:27 Koliko je realno da korpa svakome ko se pozali na prepecene cevape, vrati pare.

Sa takvom politikom, kod nas bi bankrotirali drugi mjesec. Nasi ljudi bi se zalili na sve i svasta.
Ne treba korpa da vrati pare ali da iskomuniciraju sa restoranom umjesto kupca.
Meni umjesto pizze dosao sendvic i kaze nazovite montanu da vam oni isprave narudzbu.
Valjda neko iz korpe moze vidjeti narucio je to i to pogresno ste donijeli, ispravite. Naravno da sam ostavio sendvic i vratio kad su donijeli pizzu
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#946 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by mirsek »

un1ted wrote: 03/11/2021 10:54 Nikad donesi nije davao KM za kašnjenje narudzbe. Barem ne meni a bio sam najveći level i imao bruku onih poJena.

Meni je zao sto nema donesi, sto vise kvalitetnih igrača, to bolje. Pisem svoje iskustvo kao i na drugim temmama, a zasmetalo mi je to za iftar, prvo zbog tvog načina pisanja, a onda jer znam da sam i ja imao goste i šta sam radio.

Kako god, mene interesuje hrskava pizza, a pisem iskustvoako bude problema :D bez navijanja :bih:
Meni su iz donesi dali 8 KM kupon zbog kasnjenja od 20-25 minuta koliko se sjecam. A sad npr. glovo samo pomjera predvidjeno vrijeme dostave po 10 minuta dok ne dodje, cak mi se jednom desilo da su 3 puta pomjerali vrijeme po 10 minuta, znaci 30 minuta kasnjenja i nikom nista.
ljubijankic
Posts: 1326
Joined: 20/11/2011 21:38

#947 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by ljubijankic »

un1ted wrote: 03/11/2021 10:54 Nikad donesi nije davao KM za kašnjenje narudzbe. Barem ne meni a bio sam najveći level i imao bruku onih poJena.

Meni je zao sto nema donesi, sto vise kvalitetnih igrača, to bolje. Pisem svoje iskustvo kao i na drugim temmama, a zasmetalo mi je to za iftar, prvo zbog tvog načina pisanja, a onda jer znam da sam i ja imao goste i šta sam radio.

Kako god, mene interesuje hrskava pizza, a pisem iskustvoako bude problema :D bez navijanja :bih:
Te bonuse su mi davali kada je dostava kasnila preko pola sata, a znalo se desiti par puta. Za ova kasnjenja od 10tak minuta nisu davali nista :D
ljubijankic
Posts: 1326
Joined: 20/11/2011 21:38

#948 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by ljubijankic »

mirsek wrote: 03/11/2021 11:35
un1ted wrote: 03/11/2021 10:54 Nikad donesi nije davao KM za kašnjenje narudzbe. Barem ne meni a bio sam najveći level i imao bruku onih poJena.

Meni je zao sto nema donesi, sto vise kvalitetnih igrača, to bolje. Pisem svoje iskustvo kao i na drugim temmama, a zasmetalo mi je to za iftar, prvo zbog tvog načina pisanja, a onda jer znam da sam i ja imao goste i šta sam radio.

Kako god, mene interesuje hrskava pizza, a pisem iskustvoako bude problema :D bez navijanja :bih:
Meni su iz donesi dali 8 KM kupon zbog kasnjenja od 20-25 minuta koliko se sjecam. A sad npr. glovo samo pomjera predvidjeno vrijeme dostave po 10 minuta dok ne dodje, cak mi se jednom desilo da su 3 puta pomjerali vrijeme po 10 minuta, znaci 30 minuta kasnjenja i nikom nista.
I to se rješi, nazoveš i kažes ako jos jednom pomjere vrijeme dostave da je nećeš prihvatiti.
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#949 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by nepass1 »

dječak sa šibicama wrote: 03/11/2021 11:27 Koliko je realno da korpa svakome ko se pozali na prepecene cevape, vrati pare.

Sa takvom politikom, kod nas bi bankrotirali drugi mjesec. Nasi ljudi bi se zalili na sve i svasta.
Ne treba korpa da vrati pare ali da iskomuniciraju sa restoranom umjesto kupca.
Meni umjesto pizze dosao sendvic i kaze nazovite montanu da vam oni isprave narudzbu.
Valjda neko iz korpe moze vidjeti narucio je to i to pogresno ste donijeli, ispravite. Naravno da sam ostavio sendvic i vratio kad su donijeli pizzu
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#950 Re: Dostava hrane u Sarajevu

Post by un1ted »

Na koji br nazvati glovo? Do sada sam komunicirao samo pisano.
Post Reply